پنجشنبه ۱۰ فروردینساعت ۰۶:۴۴Mar 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عضو مجلس خبرگان رهبری»

حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۷:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه قطع صله رحم مانع بهشتی شدن انسان می شود، گفت: سخنران حرم بانوی کرامت خاطر نشان کرد: تعامل با خویشاوندان باید خیرخواهانه و فعالانه باشد و مؤمن در این تعامل با عمل به امر به معروف و نهی از منکر باید مانع ترویج خطاها شود.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۵:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تکرار تذکر زبانی از سوی افراد مختلف، قطعا اثرگذار خواهد بود، نباید در مقابل کشف حجاب بی تفاوت باشیم.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش عصر ایران؛ حاج ابوالقاسم دولابی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نباید مردان و زنان به دنبال جابه جایی نقش های خود در خانواده باشند و توازن نقش های خود را از بین ببرند، اگر زن ها از نظر مالی مستقل شوند خانواده درگیر طغیان می شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۹ - ۱۱:۴۱    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اراده انسان ها در بهره مندی از برکات ماه رمضان اثر دارد و ما باید لیاقت داشته باشیم که دعوت الهی را با جان و دل بپذیریم.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۲:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
حاج ابوالقاسم دولابی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نباید مردان و زنان به دنبال جابه جایی نقش های خود در خانواده باشند و توازن نقش های خود را از بین ببرند، اگر زن ها از نظر مالی مستقل شوند خانواده درگیر طغیان می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۸:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:افزایش خانواده های تک فرزندی آثاراجتماعی و روانی نامطلوبی را به جای خواهدگذاشت و موجب پیری جمعیت می شود و ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی را تحت تأثیر قرار می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه با افزایش خانواده های تک فرزندی در آینده نه چندان دور فرزندان دیگر معنای خواهری و برادری را نخواهند فهمید، گفت: طبق آیات قرآن غذا خوردن از خانه برادر و خواهر بدون اذن آن ها مجاز است چراکه برادران و خواهران همانند خود انسان هستند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری به موضوع رعایت حقوق برادری و خواهری از دیدگاه قرآن کریم اشاره کرد و گفت: قرآن کریم نسبت به احسان به ذوی القربی دستور داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۷:۵۱   + ۱۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: جنبش های فمینیستی غربی با تصور خدمت به زنان و وضع قوانین نادرست، بدترین خیانت ها را در حق زنان انجام داده اند، آسیب های جدی به زنان وارد، آن ها را به ابزار دست سرمایه داران تبدیل و هویت واقعی زنان را مخدوش کرده اند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۲۰   + ۱۵ سایت دیگر  
ابوالحسن مهدوی عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اهمیت ولایت در زنده شدن انسان، عنوان کرد: اگر کسی ولایت را قبول نداشته باشد ایمان و علم برای او احیاگر نیست و حق جهاد هم ندارد و نمی تواند بگوید قرآن را قبول دارد درحالی که ولایت را که در قرآن به آن تصریح شده نمی پذیرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۸:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اختلافات موجود در احکام مالی زن و مرد اظهار داشت: این تفاوت ها بر اساس حکمت و مصلحت بوده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: شعار آزادی زنان در غرب برای این بود که زنان را از خانه بیرون بکشند و با پرداخت مزد کمتر کارگران را استثمار کنند، ما هم باید مراقب باشیم تا فریب شعار آزادی غربی ها را نخوریم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۵۴    
حوزه / عضو مجلس خبرگان رهبری گفت انسان حق ندارد عقل خود را تعطیل کند، عقل نوری است که با آن نگاه می کنیم و حق نداریم آن را تعطیل کنیم، دو دلیلی که عقل انسان آن را تایید می کند، جلب منفعت و دفع ضرر است.
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۰۳    
اصفهان عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیات ابتدایی سوره بقره گفت: ایمان داشتن به خداوند در زندگی فردی و اجتماعی انسان و برای دنیا و آخرت اثر مستقیم دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۳:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه در اسلام مهریه نشانه صداقت مرد در علاقه به همسر است، گفت: آیه چهارم سوره نساء مهریه را هدیه و عطیه الهی برای زن برشمرده است که پرداخت این هدیه بر مرد لازم است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۲۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: کسانی که در مراکز آموزشی و تربیتی تربیت فرزندان را بر عهده دارند، باید مراقب باشند که فرهنگ غربی در این مراکز راه پیدا نکند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۸:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اماکن آموزشی باید به مراکز معنوی تبدیل شوند و متولیان این مراکز باید انسان های صالحی باشند تا تربیت غربی ترویج نشود و آسیب ها اجتماعی متوجه نوجوانان نشود، مسئولین هم باید عقب ماندگی های تربیتی و فرهنگی دهه 90 را جبران کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه همسران باید همدیگر را از معاصی و گناه حفظ کنند، گفت: لباس مایه آرامش است و همانگونه که لباس آرامش بخش است باید زن و مرد مایه آرامش همدیگر باشند و لباس همانگونه که عیوب انسان را می پوشاد زوجین باید عیوب همدیگر را بپوشانند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۷:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در جزء دوم قرآن کریم آیات متعددی درمورد زنان به چشم می خورد که در این آیات توجه ویژه ای به کرامات و جایگاه ویژه زن مبذول شده است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سعادت و شقاوت انسان در کانون خانواده رقم می خورد و مسیر صعود و سقوط انسان در میان خانواده روی خواهد داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۸:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
قم- عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: دشمنان در جنگ ترکیبی به دنبال از میان برداشتن بنیان خانواده هستند که ماه مبارک رمضان و عید نوروز فرصت خوبی برای تقویت بنیان خانواده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت مهار تورم و رشد تولید طبق بیانات رهبر انقلاب، ابراز امیدواری کرد که با شیرینی موفقیت های اقتصادی در سال 1402 کام مردم نیز شیرین شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۵:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
امام جمعه اردبیل در توافق اخیر ایران و عربستان تلاش امریکا ناکام و زحمت آنها هدر رفت، گفت: این سخن عربستان که بعد از عملیاتی شدن توافق، در ایران سرمایه گذاری خواهد کرد برای غربی ها کابوس بود و از آن صدای شکسته شدن تحریم ها می آید.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۵:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مبلغین باید در ماه رمضان بسته تبلیغی مخصوص هر قشر داشته باشند که شامل سه مجموعه تعالم دین از جمله عقاید، اخلاق و احکام باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از ترویج معماری غربی در شهرهای ایران اسلامی گفت: ما در فقه عمران شهری حرفی برای گفتن داریم، صاحبان فن باید این فقه عمران شهری را تبدیل به الگوی مهندسی و آن را اجرا کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۲:۴۱    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: با توجه به لزوم حفظ سلامت غذایی مردم باید سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین باید تولید محصولات ارگانیک در اولویت جهاد کشاورزی قرار گیرد.
ایثار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۲:۲۰    
در آستانه 22 اسفند روز بزرگداشت شهید، امام جمعه موقت اصفهان حضرت آیت الله مهدوی عضو محترم مجلس خبرگان رهبری به همراه رئیس بنیاد شهید مبارکه و جمعی از مسئولین در جوار مزار شهدای گمنام شهر طالخونچه حاضر شدند و ضمن ادای احترام به شهدا تعدادی نهال غرس کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۰:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اتفاقات عجیب بزرگی دردنیای ما رخ داده است، اما انقلاب، مردم و استقامت چهل و چند ساله کار خود را کرده و زمینه های تحول بنیادین در نظم جهانی را بوجود آورده است.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۳:۴۳    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: احکام فردی برای نظم بخشیدن به کیان اجتماعی است، پس بنابراین فقه ما فقهی برای نظم بخشی به نظام جامعه و ایجاد یک جامعه منظم می باشد.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۶:۱۲    
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: در جامعه شیعیان، پیوند افکار اجتماعی با تحول، همراه است و ما شاهد این مسئله هستیم.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
قائم شهر - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر با تاکید بر تقویت توان داخلی برای اداره کشور، گفت: اقتدار دفاعی کشور نتیجه روحیه جهادی جوانان انقلابی است
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۷ - ۱۰:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: پیشنهاد می شود جهت حفظ جایگاه رفیع منبر و ساماندهی آن در حوزه های علمیه، رشته تخصصی تبلیغ از لحاظ کمّی و کیفی گسترش و ارتقاء یابد و سخنرانان مذهبی اعم از منبر یا دیگر رسانه ها از بین فارغ التحصیلان این رشته تخصصی انتخاب شوند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۲۱:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: با ظهور امام عصر (عج) دین در سراسر جهان چشم و دل ارادتمندان را روشن خواهد کرد و پس از آن امنیت کامل در جهان ایجاد می شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۱۹:۳۲    
عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: اگر حوزه علمیه به درستی این تفسیر را بشناسند و به کار بگیرد، مشکل نسل کنونی در استفاده از قرآن حل خواهد شد؛ الان ما تفسیر سنتی تجزیه ای را بیشتر به کار می بریم و این نوع تفسیر قدرت ندارد که مسائل را حل، مفاهیم قرآن را کشف و نیاز جامعه را برآورده کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۰:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ایران طی 4 دهه اخیر به تدریج آن حاشیه امن و حیات خلوت نظام سلطه را با گسترش ادبیات مقاومت به حاشیه برده و جمهوری اسلامی در شرف قدم گذاشتن و تاثیرگذاری نظم نوین جهانی و انتقال قدرت از مغرب زمین به آسیاست.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۲۰:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مدارس حوزه های علمیه خواهران ظرفیت کم نظیری دارد که انقلاب اسلامی در اختیار ما قرار داده که در خانواده و سطح جامعه تاثیرگذار بوده و این میزان تاثیرگذاری قابل توجه است.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۸:۲۷    
اصفهان عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ایمان ما را به ارتباط با خدا می کشاند، اگر ایمان داشته باشیم در میدان جنگ و در خدمت به مردم پیشتاز و جلوتر از همه خواهیم بود.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۸:۰۳    
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه حضرت علی اکبر(ع) از نظر ایمان و تقوا برای همه جوانان بهترین الگو هستند، گفت: نسل جوان با توجه به صحنه های زندگی خود را در آزمایش و آزمون ها حفظ کرده و قدر دوران جوانی را بدانند.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عسگر دیرباز، عضو مجلس خبرگان رهبری از سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بازدید به عمل آورد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۳ - ۰۷:۳۰    
آیت ا... سیدحسن عاملی، عضو مجلس خبرگان رهبری اخیراً وصفی جالب درباره "سربازان گمنام امام زمان (عج)" مطرح کرد که مقدمه مبحث حفظ نعمت امنیت و لزوم شکرگذاری است.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۲ - ۱۸:۳۹   + ۲۹ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من با قاطعیت تمام عرض می کنم سر سوزنی احتمال ندارد که مسمومیت فرزندان عزیز ما کار نظام باشد این حادثه نه تنها ذره ای فایده به نظام ندارد بلکه بدترین خدشه و تشویه بر چهره نظام اسلامی است. کدام دولت عمداً چهره خود را خراب می کند.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۱ - ۲۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - تابلوی حجاب میراث حضرت فاطمه با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در اهواز رونمایی شد. تیتربرتر، مراسم رونمایی از تابلو حجاب میراث حضرت فاطمه ( س) اثر نقاش هنرمند حجت الاسلام آرش نیک نژاد، عصر امروز پنج شنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۹:۰۸   + ۹ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: تبیین هوشمندانه مسائل روز با استفاده از ابزار افزایش سواد رسانه ای، یکی از ضرورت های جهاد تبیین در جامعه امروز است.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۵:۱۲    
حوزه/ عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در شرایط فعلی جامعه در رسیدن به تمدن نوین اسلامی نیازمند جهاد تبیین است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ظهور امام زمان(عج) ظهور قدرت اسلام است، گفت: زمینه این مهم با حالت قلبی ایجاد نمی شود باید در میدان عمل وارد شویم و با موانع فرج مقابله کنیم؛ منتظر مأیوس نمی شود و در بحران ها امام زمان(عج) را کنار خود می بیند.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۹:۲۵    
سیزدهمین نشست از سلسله نشست های تخصصی حکمرانی؛ از نظر تا عمل با حضور آیت الله محسن اراکی، عضو مجلس خبرگان رهبری در پژوهشکده شورای نگهبان برگزار شد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۰۷:۵۰    
اصفهان عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: استفاده از موسیقی حتی اگر حرام نباشد در شأن مجلس ترحیم نیست و مداحان باید عامل تأمل در قیامت برای مردم باشند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۴    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید در تبیین و تعریف الگو های ناب زنان و مردان به قشر جوان جامعه تلاش و تساوی حقوق زن و مرد را بر اساس آیات قرآن در بندگی خداوند و رسیدن به قرب الله ترسیم کنیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: زیباترین جلوه های عشقبازی با خدا را در فراز های مختلف صحیفه سجادیه مشاهده می کنیم.