چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۷:۵۹Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تقوا»

بسیج   ۴ ساعت پیش    
حجت الإسلام والمسلمین صیدانلو گفت: تقوا در واقع یک زرهی است بر تن انسان باتقوا که او را از آسیب های زهرآگین و ضربه های مهلک معنوی مصون می دارد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۵:۳۴    
شفقنا – جزء ششم قران کریم از آیه 148 سوره نساء آغاز و تا آیه 81 سوره مائده ادامه دارد. در این جزء بخشی از سوره نساء و سوره مائده قرار دارد. به گزارش شفقنا ، تفسیر المیزان آیایی ازجزء ششم قرا ن کریم که مشتمل بر وجه اخلاقی است را در ادامه مرور میکنیم: ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۴:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان – حجت الاسلام و المسلمین حسینی ریشه اختلافات و طلاق را ضعف ایمان و تقوا دانست و گفت: آگاهی بخشی به نسل نوجوان و جوان در کاهش از معضلات اجتماعی موثر است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ادعیه ی ماه مبارک رمضان علاوه بر اینکه خاصیت مناجات الهی دارد، منبعی مناسب جهت درک معارف، فهم فضیلت و مراقبت های این ماه گرانقدر است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۸:۱۷    
دبیر کانون های خدمت رضوی چهارمحال وبختیاری فضای همیاری و هم افزایی در جامعه برای تحقق تقوی را فضایی پرنشاط و پویا برشمرد و گفت: این حال خوب و نشاط زیبا درواقع خروجی اسلام است و مسلمانان کارهای خوب اجتماعی را پویش گونه انجام می دهند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۳:۴۳   + ۷ سایت دیگر  
آیت الله مجتهدی(ره) در بخشی از شرح دعای روز ششم ماه رمضان می گوید: گناه انسان را خوار و ذلیل می کند؛ اما تقوا انسان را عزیز می کند، هرچند تحصیلات عالیه داشته باشی؛ مال و مکنت آنچنانه داشته باشی، ولی اگر گناهکار باشی خوار و ذلیلی، خوار هستی؛ اما اگر بندگی کنی خدا محبتت را به دل دیگران می اندازد ...
امام جمعه اهل سنت کال: روزه گرفتن مسیری برای رسیدن به تقواست امام جمعه اهل سنت روستای کال با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان گفت: هر انسانی که می خواهد سعادت دنیا و آخرت و رضایت خداوند را به دست آورد و به تقوا برسد و در نزد خداوند در دنیا و آخرت روسفید باشد باید این رکن اسلام را به نحو احسن ...
رسا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۵۰    
خراسان رضوی - رییس دانشگاه علوم اسلامی رضوی در ادامه بیان معارف رمضانی به تقوا به عنوان شرط اجابت دعا اشاره کرد و از چگونگی درخواست از خداوند سخن گفت.
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین عباس مولوی در گفتگو با خبرنگار عصرهمدان ؛ گفت: همان طور که در قرآن آمده است، انجام واجبات و ترک محرمات باید به تقوا ختم شود و در زندگی اثراتش مشخص شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
حجت الاسلام پناهیان گفت: اخیراً برخی از دختران یک دبیرستان گفته بودند ما از دین بدمان می آید و یکی از مهم ترین دلایلش این است که دین موجب می شود درباره ما قضاوت شود اخلاق به شما این اجازه را می دهد، اما تقوا اجازه نمی دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد گفت: رسیدن به قله کرامت بدون تقوا امکان ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب می فرمایند: محصول ماه رمضان، تقواست؛ به خود پرداختن، به خود رسیدن و ذخیره تقوا را برای خود فراهم کردن؛ لعلّکم تتّقون . ماه رمضان در ما ذخیره تقوا ایجاد می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به رابطه مستقیم تقوا با رزق گفت: خداوند در بخشی از آیات 2 و 3 سوره طلاق اشاره دارد که کسب رزق الهی، چه مادی و چه معنوی منوط به رعایت تقوای الهی است و رزق الهی قابل محاسبه نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۶:۲۴    
رباخواری با روح ایمان سازگار نیست بنابراین هنگامی ایمان برای آنها حاصل می شود که تقوا را پیشه کنند و باقی مانده ربا یعنی مطالباتی که در این زمینه دارند را رها سازند. حکومت اسلامی می تواند با توسل به زور و وضع قوانین و مقررات خاص جلوی رباخواران را بگیرد تا اقتصاد مولد رونق یابد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۳۷    
آیت الله محمود رجبی، استاد درس خارج حوزه و عضو جامعه مدرسین تاکید کرد: فلسفه تشریع روزه، کسب تقوا و شکرگزاری از نعمات خداوند است؛ تقوا هم دو نوع یعنی فطری و شرعی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۲    
حوزه/ حجت الاسلام و المسلمین مطیعی با بیان اینکه ثمره روزه تقوا است و افرادی که روزه می گیرند بر اساس آیات قرآن کریم، می توانند متقی شوند، گفت: روزه داری صرفا خودداری از خوردن و آشامیدن نیست، بلکه تمام اعضا و جوارح انسان باید با روزه همراه شود.
خبر دیشموک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، حجت الاسلام علی وحدانی فر در خطبه های نماز جمعه دهدشت ضمن تبریک عید نوروز از خداترسی، نیکوکار بودن و اهل عمل بودن به عنوان صفات اهل تقوا از دیدگاه امام علی(ع) نام برد و اظهار کرد: تقوا آن است که در عمل رفتار خالصانه داشته باشیم. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
هدف از روزه داری در 30 روز ماه رمضان رسیدن به تقواست. حال تقوا چیست؟ تقوا در سه باب معنا می شود: باب اول ترس از خداست و باب دوم پیروی از دستورات خداوند و باب سوم دوری از هر آنچه پروردگار ما را از آن نهی کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
امامان جمعه و خطبای شیعه و اهل سنت در خطبه های اولین نماز جمعه امسال، ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و بهره بردن از فضایل ماه رمضان به لزوم تلاش برای تحقق شعار سال نیز اشاره کردند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۰۵    
شفقنا – برگی زرین از نهج البلاغه به گزارش شفقنا، امام علی (ع) در باب تقوا و روش برخورد با دنیا نکات نغزی در یکی از خطبه های شریفشان دارند که در پی می آید: ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه با اشاره به اهمیت موضوع روزه داری گفت: ثمره ی روزه داری تقوا است. روزه داری و امساک مقابله با نفس و خواسته های آن است؛ لذا کسی که اقدام به روزه داری کند به طور طبیعی به مراتبی از تقوا نائل می شود.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۱۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، امروز در جریان مراسم یادبودی که به مناسبت هفتمین روز درگذشت حاج حسین الشامی از رهبران مقاومت برگزار می شود، به ایراد سخنرانی پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
همدان- امام جمعه همدان گفت: به جای اینکه نماز جمعه محلی برای ارائه برخی گزارش ها باشد، بهتر است تا اخلاق و تقوا را در جامعه ترویج دهیم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۸:۴۹    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان همدان با بیان این که رسانه متعهد می تواند نجات بخش جامعه باشد، گفت: کار رسانه ای در چارچوب تقوا و تعهد راحت نیست. اگر کار خارج از این دستور باشد، حتی می تواند فتنه آفرین باشد.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۹:۵۱    
بهارستان یک(پانا)- امام جمعه بخش گلستان در خطبه نماز جمعه، ریشه حسنات و اتفاقات همراه با عید نوروز را در دین اسلام دانست. حجت الاسلام و المسلمین محمود نورپور، امام جمعه بخش گلستان شهرستان بهارستان در خطبه اول نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: انسان های پرهیزکار کسانی هستند که در روز بردبار ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
تهران (پانا) - امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمنان، قصد داشتند ایران را با بهانه های حقوق بشری، منزوی کنند، گفت ملت ایران منطق انقلابی را انتخاب کرده و بر همان اساس پیش خواهد رفت. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۴۸    
حجت الاسلام میهن پرست با بیان اینکه نو شدن انسان، مهم تر از نو شدن طبیعت است، گفت: غایت روزه، رسیدن به گوهر تقوا است.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۲   + ۱۴ سایت دیگر  
شفقنا- خطیب نماز جمعه این هفته تهران تأکید کرد که مردم ما به رغم گلایه ها و نارضایتی ها پای انقلاب ایستادند. باید در برابر این ملت بزرگ سر تعظیم فرود آورد. ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۲:۰۵   + ۳۷ سایت دیگر  
تسنیم نوشت: رئیس مجلس گفت: روند تورم در کشور با سرعتی پیش می رود که قدرت خرید مردم عملاً کاهش پیدا کرده که دولت و مجلس باید آن را پیگیری کنند. آیت الله خاتمی: مردم، مقابل گرانی های افسارگسیخته ، صبر و تقوا به وعده الهی داشته باشند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۴۸    
اگر بتوانید در درون جامعه خودتان تقوا و فضیلت و اخلاق و دین داری و زهد و نزدیکی معنوی به خدا را در خود و دیگران تأمین کنید، پایه و قاعده ظهور ولی عصر (عج) را مستحکم تر کرده اید. [رهبر معظم انقلاب، 1359/04/06]
نواندیش   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۶:۰۹   + ۲۵ سایت دیگر  
ایسنا: کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران: کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب ها ساکت باشند؛ ساکتین مرزبان دین نیستند. تقوا و غیرت دینی مولفه مهم مسلمانی است دنیای امروز آتش باران است اگر سرمان را از سنگر تقوای الهی خارج کنیم آتش به قلب مان اصابت می کند. ...
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۴:۴۷   + ۲۶ سایت دیگر  
وی افزود: در چنین وضعیتی مسئولان کشور در حال مدیریت و تدبیر هستند آیا انصاف است از عده ای فحش هم بشنوند؟ البته سوء تدبیرها را انکار نمی کنیم اما سعی کنیم مشکلات و سختی ها را در کنار خوبی ها ببینیم و به مردم امید دهیم.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه صمیمانه از مسئولان می خواهیم حرکت جهادی خودشان را برای مهار گرانی ها بیشتر کنند و گفت: مردم نیز با صبر و تقوا به وعده الهی فَإِنَّ مَعَ ٱلۡعُسۡرِ یُسۡرًا امید داشته باشند، زیرا مشکلات ماندنی نیست.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه موقت تهران گفت: داشتن تقوا و غیرت دینی بسیار مهم است کسانی که غیرت دینی دارند نباید در برابر کشف حجاب ها ساکت باشند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۲۰ سایت دیگر  
فارس و ایسنا نوشتند: امام جمعه موقت تهران، با اشاره به طراحی 200 توطئه برای سرنگونی نظام اسلامی توسط پژوهشکده های آمریکایی، تاکید کرد: تنها یک توطئه باقی مانده و آن گرانی های افسارگسیخته است؛ در واقع گرانی ها جنگ اقتصادی با آمریکاست.
توسعه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۰:۳۹    
حسنعلی مهدوی چشمه گچی فعال مطبوعاتی و سیاسی روز چهارشنبه در نشست مشترک مدیران رسانه های استان با دکتر صحرایی استاندار و معاون سیاسی وی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد : شهید چمران فرموده اند هرکسی تقوا داشته باشد مسوولیتی که توان آن را ندارد بر عهده نمی گیرد ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۶:۱۷    
#امام_خامنه_ای: این را همه ی ما باید بدانیم. تقوا به این معنا است: مراقبت از خود در مقابله ی با دشمن، پرهیز از اعتماد به دشمن -به دشمن اعتماد نکنید
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۴۱    
تهران (پانا) - مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران به مناسبت فرارسیدن روز شهید پیامی صادر کرد. متن پیام زهرا مظفر مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور شاهد و ایثارگران به شرح زیر است؛ بسمِ الله الرّحمنِ الرّحیم ...
ایثار   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۴:۴۵    
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: شهدا تاریخ سازان بشریت بوده و زنده هستند، برکات از وجود شهداست، اصل تقوا این است که مراقب خودمان باشیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله عبادی با بیان اینکه بالاترین هنر تقوا و اخلاق است، گفت: هنر به معنای صحیحش این است که به تربیت و پرورش انسان هایی همچون سلمان فارسی و مالک اشتر کمک کند و جای هنر در مسجد است و در این زمینه از قالب های غیرموثر باید پرهیز شود.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۳۷    
حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای طبق سنت مرسوم در ابتدای جلسه درس خارج فقه به بیان و شرح حدیثی اخلاقی می پردازند که در ادامه می خوانید.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۷:۱۰    
استاد مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) تاکید کرد: براساس آیات مرتبط با تعبیر ولقد کرمنا بنی آدم .... قرآن کرامت انسان را تشریعی نمی داند بلکه تکوینی است و این کرامت بدون تقوا امتیازی برای او نیست.
خوزنیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۳۱    
دکتر امیر حیات مقدم در صفحه شخصی خود نوشت : قرار نیست هر کسی در دنیا نیرومندتر و زیباتر و خوشحالتر و شاداب تر باشد در آخرت هم به همان شکل و حالات محشور شود و قرار نیست پادشاه این دنیا در عالم آخرت همان پادشاه باشد و اعمال او محاسبه میشود و بعد مشخص میشود اسیر است و یا امیر. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۱:۰۲    
حجت الاسلام ناصر مظلوم گفت: ولایتمداری و خدامحوری مسلمانان اهل تقوا یکی از علت های نفاق، جهالت و دشمنی دشمنان در برابر ارزش های نظام نبوی و جامعه دینی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
ایمان به روز جزا مهمترین عاملی است که انسان را به پایبندی به تقوا و کارهای خیر و دوری از گناهان وا می دارد. چنان که فراموشی یا انکار آن ریشه هر گناهی است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۲۱:۱۲   + ۱۳ سایت دیگر  
بناب- معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه ایمان و تقوا باید سرلوحه کارهای فرهنگی باشد، گفت: کار فرهنگی یعنی اینکه جامعه را به تقوامحوری نزدیک کنیم.
خرداد نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۸:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
سید محمد سعیدی، امام جمعه قم ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس برگزار شد، با تاکید بر اینکه رعایت تقوا در عرصه های مختلف زندگی الزامی است، اظهار کرد: اینکه انسان در ارتباط با دیگران و برخی از صحنه ها، رعایت تقوا را انجام دهد ...
فکر شهر   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: امام جمعه قم گفت: پیشرفت های اخیر و بی سابقه دلاور مردان سپاه به ویژه ساخت ناو اقیانوس پیمای شهید مهدوی قدرت مثال زدنی ایران در عرصه نظامی را به رخ جهانیان می کشاند. ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۷:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه از هرمزگان، حجت الاسلام محسن سالاری امام جمعه شهرستان سیریک در خطبه های این هفته شهرستان، اظهارداشت: فرد مومن و با تقوا کسی است که مردم از دست و زبان او آسوده باشند، اهل تقوا، اهل نیش زدن به مؤمنان و مردم نیست بلکه با زبان نرم و خوش با مردم به گفت وگو می پردازد. ...