جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۵:۱۹May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تقوا»

فاش نیوز   ۴ ساعت پیش    
علی صیاد قبادی - با سلام و احترام؛ یادداشت منتشر شده اینجانب در پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ ایثار و شهادت موفق به کسب رتبه اول چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات شد.خبر به پیوست ارسال می گردد. باتشکر ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
امام جمعه ایلام گفت:پایان ماه مبارک رمضان به عنوان عید نامگذاری شده و این روز، عید بندگی انسان بعد از یک ماه روزه داری و مبارزه با نفس و کسب تقوای الهی است.
تقریب   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۷    
عضو شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: عصیان ها، تفرقه و اختلاف افکنی در نتیجه نبود تقوا حاصل می شود؛ زمینه و بستر جهانی شدن اسلام در روز عید سعید فطر فراهم می باشد تا بدینوسیله عزت و اتحاد مسلمین افزوده گردد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۲:۳۴    
فرارسیدنعید سعید فطر عید بندگی و بازگشت به فطرت توحیدی، عید طهارت و پاکی، عید پیروزی بر هواهای نفسانی و عید تحصیل تقوا را صمیمانه به همه بندگان خوب خدا و شما عزیزان که توفیق یک ماه بندگی پیدا کرده اید، تبریک می گویم. _ ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه در عید باید از طرف خداوند و خلق او دارای دلخوشی باشیم، گفت: تقوا دستاورد و عیدانه ماه مبارک رمضان است
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۱:۴۷    
احسانی گفت: عید فطر تجلی اوج یک ماه بندگی و عبودیت پروردگار متعال و یک ماه وارستگی و معراج انسانی است، این عید، برای کسانی که از برکات این ماه استفاده کرده اند، ظهور بارقه ملکات و فضائل انسانی را نوید می دهد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۳:۵۷    
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه امام علی (ع) اهواز: تقوا و پرهیزکاری در سپاه از مهمترین شاخصه های معنویت افزایی است
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۳:۱۴    
رمضان، دعوتی است به بازیافتن خود گمشده ، ندایی است برای توجه به خدای فراموش شده، ضیافتی است برای تناول از مائده تقوا و پایان این مهمانیِ خدایی، عید فطر است؛ عید توفیق بر طاعت و اطاعت، عید توبه و تهذیب نفس، عید ذکر و یاد محرومان و گرسنگان.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
در دعای قنوت نماز عید فطر می خوانیم: خدایا، ای اهل بزرگی و عظمت و ای اهل جود و قدرت مطلق و اهل گذشت و رحمت و اهل تقوا و مغفرت، از تو درخواست می کنم به حق این روز که برای مسلمانان عید قرار دادی و برای محمّد (ص) ذخیره و فزونی در برتری و مزیت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۵۹    
گروه استان ها_ استاد حوزه و دانشگاه بابیان اینکه در مسائل سیاسی باید تقوا را رعایت کنیم، گفت: داوطلبان ریاست جمهوری باید باتقوا باشند و اگر صلاحیت مدیریت کشوری که نیاز به آرامش و پیشرفت است را دارا نباشند به این عرصه ورود کنند بی تقوایی کرده اند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۰۵    
حجت الاسلام حمید بامری گفت: ثمره و عصاره ماه مبارک رمضان کسب تقوا است، ان شاءالله این سرمایه های معنوی که در ماه مبارک رمضان کسب کرده ایم خداوند توفیق دهد که بعد از ماه مبارک رمضان این ها را حفظ کنیم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ روزه داری فقط نخوردن و نیاشامیدن نیست، بلکه باید در مسیر تقویت تقوا هم قدم برداریم مثل کنترل نگاه، کنترل گوش، حفظ زبان، دور نگاه داشتن فکر و قلب از آلودگی ها و گناه.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
استاد حوزه و دانشگاه اولین و مهم ترین دستاورد روزه داری را تقوای الهی دانست و گفت: داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری باید با تقوا باشند و اگر صلاحیت مدیریت کشوری که نیاز به آرامش و پیشرفت دارد را ندارند، نباید به این عرصه ورود کنند چراکه در غیر اینصورت بی تقوایی کرده اند.
برترین ها / اعتدال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۴۵   + ۲۹ سایت دیگر  
روزگار: مشاور رسانه ای پیشین رییس جمهور سابق کشورمان از جعلی بودن خبر دیدار سید محمد خاتمی با جرج سوروس پرده برداشت. عبدالرضا داوری، مدیر مجتمع رسانه ای هما (هواداران محمود احمدی نژاد) به مناسبت بازنشر یکی از سرمقاله های قدیمی خود در روزنامه کیهان ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن تبیین مفهوم قرآنی وحدت اسلامی اظهار کرد: جامعه دانشگاهی تنها قشر مورد توجه برای تحقق وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است. البته باید به ایمان و تقوا مسلط شود. اگر قرآن در دل و جان دانشگاهیان نفوذ یابد، آنگاه در مأموریت خود موفق خواهند بود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، تقوا را عامل دوری از رذائل اخلاقی دانست و گفت: کسی که به رذائل اخلاقی تن می دهد، چیزی از ثواب نماز و روزه اش باقی نمی گذارد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۷:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
حوزه / رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: تقوا را تنها در ترس و پرهیز خلاصه نکنیم، کسانی که اهل تقوا می شوند، هیچ یأس، ناامیدی، ترس برای آنان وجود ندارد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام ملانوری گفت: اگر رئیس و دولتی با تقوا باشد، پای قراردادهای داخلی و خارجی خدا را می بیند، از فحاشی و دروغ گفتن به مردم پرهیز می کند و این نتیجه ایمان است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۳:۰۳    
حوزه / حجت الاسلام سعید سلیمی معاون تهذیب مدرسه علمیه آیت الله حامدی(ره) شهرستان میانه، روزه وسیله ای مطمئن برای رسیدن به تقوا را تبیین کرد.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
فکرشهر مصطفی منفرد: بخشدار ویژه خارگ گفت: رسانه ها باید خدمات دولت که در واقع دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است را به خوبی اطلاع رسانی کنند. به گزارش فکرشهر ، ناصر ابراهیمی در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: مطبوعات رکن چهارم دموکراسی هستند ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۴۲    
صراط مستقیم همان تقوا است که از دنیا شروع می شود انسان را از دوزخ گذر می دهد و شخص را به بهشت می رساند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۱۲۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : احمدجنتی با بیان اینکه ریاست جمهوری امانتی است که مردم به رئیس جمهور می دهند گفت: اگر رئیس جمهور همه شرایط رجال سیاسی، مدیر و مدبر و تقوا را داشته باشد مشکلات حل خواهد شد و می تواند مملکت را آباد کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۲    
روزه کلاس کسب تقوا و تمرین برای متقی شدن است. حکایتی در مورد روزه داری از زبان استاد الهی قمشه ای را با هم می شنویم.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۲:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ تقویت تقوا و پرهیزکاری، آرامش روان و جسم، عدم نفوذ شیطان، مواسات بین فقیر و غنی، احیا فضائل اخلاقی، وجود شب های قدر در ماه مبارک رمضان و تلاوت قرآن از جمله فوائد و فضائل روزه داری است و این موارد در روایات و احادیث مختلف ذکر شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: نظام اسلامی نیازمند مجموعه ای از کارگزاران و مدیرانی است که در برابر زرق و برق دنیا دچار لغزش نشوند و تنها چیزی که می تواند جنبه بازدارندگی داشته باشد تقوا است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
قم- استاد حوزه علمیه قم گفت: مرحوم شیخ کلینی (ره) در طول مسافرت ها تصویری واقعی از شیعه اهل بیت از نظر فضل و علم و تقوا در میان شیعیان و اهل سنت باقی گذاشته بود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۹:۱۱    
حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری گفت: حضرت علی(ع) فضیلت های اخلاقی متعددی را بیان کرده که هر کدام از آنها مهم است، اما در بین آنها دو فضیلت اخلاقی در نهج البلاغه بسیار مهم است؛ یکی بحث تقوا و دیگری نظم در امور.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۳:۲۸    
حجت الاسلام اسلامی تبار بهترین توشه برای آخرت تقوا دانست و گفت: انسان برای آخرت خود باید توشه ای مناسب به همراه داشته باشد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۲۵    
وَ جاهَدُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِینَ ودرراه خدا جهاد کنید و بدانید خداوند با تقوا پیشه کنندگان است بیش از نیم قرن است که رژیمی جعلی با حمایت استعمار و امپریالیسم جهانی سرزمین پاک و مقدس قدس را غصب کرده اند و رژیم جعلی صهیونیسم را تشکیل داده و در حال ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۵    
تبریز- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه مراغه گفت: هرکس لباس تقوا برتن کرده می تواند صاحب معرفت باشد چراکه تقوا و معرفت انسان را از خطا باز می دارد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
پژوهشگر نهج البلاغه در شرح خطبه متقین گفت: حضرت فرمودند: شُرورُهُم مَأمُونَةٌ یعنی دیگران از شر متقین در امان هستند. به بیان دیگر، مسلمان کسی است که سایرین از زبان و دست او در امان باشند ...
سبلان ما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه های این هفته به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: دولت جوان انقلابی باید برای نجات کشور از بحران های اقتصادی، مبانی اقتصاد اسلامی و انقلاب معیار تشکیل دولت خود قرار دهد. ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
تسنیم: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه اسرائیلی ها امروز در مثلث "مقاومت، حزب الله و فلسطینی ها" گرفتار شده اند، گفت: انتفاضه سنگ و چاقو به موشک و اسلحه رسیده است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۵:۳۷    
حجت الاسلام رضا حاجی ابراهیم با اشاره به اینکه در اعمال انسان چهار شرط تکلیف، صحت، قبول و کمال وجود دارد، بیان کرد: برای اینکه به لحاظ فقهی یک عمل صحیح باشد و رفع تکلیف صورت بگیرد به دو شرط اول نیاز داریم، اما زمانی این عمل صحیح قبول می شود که تقوا وجود داشته باشد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۴:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/همدان نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: حاکم اسلامی باید دارای علم، تقوا و بینش سیاسی باشد تا بتواند مدیریت درستی در جامعه داشته باشد.
ادیان نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
ردنا (ادیان نیوز) – حجت الاسلام و المسلمین نقویان رسالت قرآن را تربیت انسانی دانست و گفت: روش قرآن برای تربیت انسانهای باتقوا، مهربانی و محبت و رحمت است. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۵:۰۹    
شفقنا – دعای روز بیست و سوم ماه مبارک رمضان به شرح زیر است: اللَّهُمَّ اغْسِلْنِی فِیهِ مِنَ الذُّنُوبِ وَ طَهِّرْنِی فِیهِ مِنَ الْعُیوبِ وَ امْتَحِنْ قَلْبِی فِیهِ بِتَقْوَی الْقُلُوبِ یا مُقِیلَ عَثَرَاتِ الْمُذْنِبِین ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۰۳:۴۶    
بدیهی است تقوا آزمون قلب است که میزان گرایش و توجه به رغبت قلب را به خداوند متعال نشان می دهد و به تعبیر قرآن، بزرگترین شعائر الهی محسوب می شود.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۹:۲۹    
2 سفارش کلیدی امیرمومنان (ع) به همه نسل ها ماه رمضان، ماه ذخیره سازی تقواست. از خدای متعال کمک بخواهیم تا بتوانیم در این ماه برای دوره سال و برای همه عمر خود، ذخیره ارزشمندِ تقوا را فراهم کنیم. ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۵۴    
حجت الاسلام مهدی سیاهکالی گفت: در شب قدر باید تمامی انسان ها اعمال خود را محاسبه کنند و بسنجند که تاکنون به چه میزان در زندگی خود تقوا پیشه کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
110 نفر از ادوار تشکل های دانشجویی در بیانیه ای خطاب به سعید جلیلی تصریح کردند: معتقدیم ویژگی های کم نظیر شما در بین رجال سیاسی، نظیر سلامت مالی و اخلاقی، تقوا و... در کنار نگاه تخصصی و انقلابی برای حل مشکلات کشور می تواند راهگشای سیاست رهبر انقلاب برای خنثی سازی تحریم ها باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۳۱    
حجت الاسلام رضا حاجی ابراهیم ضمن تبیین آثار تقوا بیان کرد: از جمله مهم ترین آثار تقوا و پارسامنشی این است که انسان هرچند به گرفتاری ها مبتلا می شود، اما هرگز برای او بن بستی وجود ندارد و همچنین رزق او از جایی که گمان نمی کند می رسد. علاوه بر این باید رسیدن به فرقان و بصیرت را نیز به این موارد افزود.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش حوزه سایر رسانه ها خبرگزاری تقریب، برنامه دین در دنیای مدرن رادیو گفت وگو با دین و مقابله با آسیب های اجتماعی و با حضور حجت الاسلام سید مجتبی اکرمی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات و دکترای فلسفه غرب به روی آنتن رفت. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
حجتی در برنامه جشن رمضان گفت: معنای تقوا با ترس فرق دارد. خوف و خشیت الهی باید در کار باشد تا تقوا داشته باشیم نه اینکه از خداوند بترسیم. خداوند به دنبال بهانه است تا با ما رفیق باشد. کسی هم که با خدا رفیق است، نسبت به دیگران عطوفت دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از درخواست های ما از خداوند علاوه بر عمل صالح برای رفتن به بهشت، درخواست بهشت است.در این فقره بهترین موقعیت بهشت را مطالبه می کند و آن مرتبه ای است که به اهل تقوا می دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
قرآن کریم می فرماید: اگر مردم شهرها و آبادی ها ایمان می آوردند و تقوا پیشه می کردند برکاتی از آسمان و زمین به روی آنان می گشودیم.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۸    
تبریز- مسئول سابق نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا با اشاره به ویژگی های فرد اصلح از نظر رهبر انقلاب، گفت: فرد اصلح در انتخابات باید دارای ایمان، تقوا و روحیه جهادی و انقلابی باشد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ محمد سروش محلاتی یکی از چالشهای اخلاقی جامعه امروز را قربانی شدن عدالت به خاطر دشمنی و مقابله با دشمن دانست و با اشاره به روایتی از نهج البلاغه گفت: کسی که در میدان دشمنی وارد می شود، به سختی می تواند تقوا و عدالت را حفظ کند و از این رو باید مراقب ورود در میدان دشمنی باشیم. ...
سراج24   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۲:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین گفت: تقوا درهای بسته را باز و به کارهای علمی نیز برکت می دهد.