دوشنبه ۰۸ خردادساعت ۱۴:۵۶May 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طاغوت»

ایکنا   ۳ ساعت پیش    
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: امام راحل به صورت موشکافانه و دقیق به وظایفشان عمل می کردند و می گفتند نکند طوری رفتار کنیم که جزئی از طاغوت محسوب شویم. ایشان همه را از رفاقت بازی، جناح بازی و منفعت محوری نهی می کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۰۸:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
بتول خورشاهی پرستاری است که با طاغوت مبارزه می کند و بعد از شهادت برادرش راهی جبهه های نبرد می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منطقه کاشان به تفاوت روحانیت زمان طاغوت با زمان فعلی اشاره کرد و با بیان اینکه با آمدن امام راحل، اسلام، دین، روحانیت و حوزه های علمیه بیدار شدند، گفت : روحانیت باید درهدایت جامعه و ترویج مبانی اسلامی به وظیفه خودش عمل کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۹    
شهید محمود رفیعی در دوران پیش از انقلاب در صف مبارزه با طاغوت قرار داشت و پس از انقلاب هم راهی نبرد با دشمنان شد و نهایتاً در عملیات مرصاد به شهادت رسید.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۱    
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین قاسمی تمام انبیای الهی را مأمور به تشکیل حکومت دینی دانست و گفت: با بررسی آیات و ادله مختلف می بینیم که تمام انبیا در جهت نفی طاغوت تلاش نموده اند. در واقع تمام انبیا وظیفه داشتند باید و نبایدهای الهی را با محوریت خودشان در سطح جامعه پیاده سازی کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام صادقی گفت: یکی از مأموریت های انبیا و اولیای الهی، دستگیری از بندگان است و آنان در راستای مؤمن شدن انسان ها و ایمان آوردن آنها به خداوند و نجات از دست شیطان و طاغوت مأموریت دارند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / اولین کرسی علمی -ترویجی با مدل قرآنی مولفه های زمینه ساز پوشش اسلامی بانوان در جامعه اسلامی در حوزه علمیه خواهران کوثر قزوین برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۳    
نویسنده کتاب نمایندگان امر نمایندگان کلام گفت: ساختار واقعی کتاب به بررسی 12 سال حیات کانون نویسندگان و فراز و نشیب های تاریخی و هنری با حضور شخصیت ارزشمند ادبی، جلال آل احمد می پردازد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی گفت: زمانه ما نیز تفاوتی با دوران امام صادق (ع) ندارد و اگر مردم از معرفت شناسی امام زمانشان غافل بودند و ولایت را تنها گذاشتند، ثمره آن حاکمیت منصور دوانیقی ها در عصر حاضر خواهد بود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه میانه با تاکید بر اینکه مبارزه با طاغوت و استکبار به روش های مختلف سیره ائمه اطهار(ع) بوده است، گفت: تربیت هزاران شاگردان دینی، و تبیین و انتشار بیشترین احادیث فقهی، علمی و اعتقادی از روش های مبارزه امام صادق(ع) با طاغوت و استکبار بود.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام مختاری خاطر نشان کرد: بزرگ ترین منکر، حکومت طاغوت در مقیاس ملی و استکبار جهانی است که امروز شعرای جهان اسلامی و جبهه مقاومت و آزادی خواه پای کار مبارزه با ظلم و ستم آمدند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۰۸:۱۵    
رمضانی گفت: امام راحل چهره درخشان و پرنور تاریخ اسلام است که بعد از پیامبر اکرم(ص) بعد از قرن ها به پا خواست و ندای اسلام خواهی و توحید را سرداد و ابرقدرت های پوشالی پشت طاغوت را به شکست کشید.
برترین ها / کرج رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۰   + ۲۹ سایت دیگر  
امام جمعه کرج گفت: اگر در اشعار فردوسی توجه کنیم متوجه خواهیم شد که عفت و حجاب منش ایرانی بوده است که بعدها با اسلام تلفیق شده و بخش های مختلف شاهنامه به حجاب و پوشش زنان ایرانی اشاره شده است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۵    
مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه آذربایجان غربی گفت: باید قدر انقلاب اسلامی را دانست و ظلم های پیش از انقلاب را به خاطر آورد و هم اکنون تمامی شیاطین و طاغوت برای به هم ریختن نظام جمهوری اسلامی جمع شده اند تا شیعه و سنی را از هم جدا کرده و همه را به جان هم بیاندازند.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- استاد حسین انصاریان بیان کرد: حضرت عبدالعظیم(ع) همواره در حال مبارزه با طاغوت های زمان و حکومت های فاسد بنی عباس بود و با روش های مختلف تبلیغی سعی داشت به واسطه آیات و روایات، مردم را از ظلم حاکمان آگاه کند. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۱۶:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
حوزه / استاندار همدان گفت: خوداتکایی و خودباوری در زمینه بهداشت، درمان و سلامت و سطح خدمات عمومی حوزه سلامت در جامعه امروز قابل قیاس با دوران طاغوت نیست.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام محمود دهقان نیری گفت: حمزه(ع) و عبدالعظیم حسنی(ع) دو شخصیتی که برای ما و نسل امروز یک مکتب هستند، زیرا حضرت حمزه آنچه داشت در طبق اخلاص گذاشت و همه را در راه اسلام فدا کرد و حضرت عبدالعظیم(ع) در راه مبارزه با طاغوت سختی های فراوانی را متحمل شد و ذوب در مقام ولایت بود.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۲۰:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
به استناد تاریخ و تجربه بشر، ملت های مستقل، آزادی خواه، عدالت خواه، عزت طلب و خواهان پیشرفت، دشمنان سرسخت و کینه توزی از مجموعه طاغوت های زمان، ستمگران، ظالمان و زیاده خواهان دارند ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۰۷:۲۵   + ۳۰ سایت دیگر  
امروز کار به جایی رسیده که نه تنها برخی از فیلم سازان به دنبال تولید همان فیلمفارسی های زمان طاغوت هستند بلکه پا را فراتر گذاشته و اهداف غربزدگی و فضای هالیوودی و بی بند وباری را در سینمای ایران دنبال می کنند و این همان تهدید فرهنگی و نفوذ فرهنگ غرب در جامعه اسلامی ماست که دشمنان انقلاب اسلامی برای ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۹ - ۱۰:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: دستگاه طاغوت وقتی می خواهد از دارایی زن بهره گیرد عفت زن را از او می گیرد و او را تبدیل به کالا می کند و بدین وسیله فساد را توسعه می دهد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۱    
مدیرعامل موزه سینما گفت: نخستین نقطه حمله استکبار و منافقان به معماری خانواده و اختلال در معماری خانواده است لذا مسئولان فرهنگی و اجرایی باید همت کنند و نگذارند که سلطه ابلیس، طاغوت و منافق بر جامعه حاکم شود.
شعار سال   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۸    
غلامعلی رجایی با انتشار عکسی که از آن به استخر فرح یاد می شود، به تاریخچه آن پرداخت و یادآورشد اصل این داستان دروغ است و برمبنای این دروغ قصه پردازی ها شده است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۷ - ۰۳:۲۹    
حجت الاسلام موسوی گفت: رزمندگان روحانی در همه عرصه های سخت همچون دفاع مقدس، جنگ های اعتقادی و مبارزه با طاغوت روحانیت در خط اول بودند.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سینماپرس: تعدادی از سینماگران در خصوص نسبت سینما با هویت انقلابی متذکر شدند: سینمای کنونی جمهوری اسلامی ایران هیچ سنخیت و قرابتی با اهداف و آرمان های نظام و انقلاب اسلامی ندارد؛ جریان نفوذ باعث شده نگاه مان به سینما مشابه دوران طاغوت باشد ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۵ - ۱۷:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
سرتیپ دوم پاسدار علی ملک شاهکوهی گفت: خدمات جمهوری اسلامی قابل مقایسه با هیچ دورانی نیست و خدا را شاکریم که با تنفس در این دوران و قرار دادن سایه رهبر فرزانه انقلاب بر سرمان ما را از اسارت طاغوت رهایی بخشید.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۸:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار قشم گفت: عید فطر برای آنان که رمضان را آنگونه که شایسته است درک کرده اند، روز اعلام پیروزی بر طاغوت نفس است.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۵:۲۸   + ۲۶ سایت دیگر  
اقتدار شیعه همیشه به پشتوانه حضور دانشمندانی بوده است که دل و عقل به مهر بزرگان خاندان آل رسول (ص) داده اند و در این میان اکثر آنان یا محدود و یا محروم شدند و بعضی هم توانستند حتی دستگاه های جور و طاغوت را قانع به فعالیت به نفع مسیر حق و هدایت کنند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۰:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: فلسفه عید فطر تبری جستن از طاغوت زمان و تولی به رهبریت صالح است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حسینی با بیان اینکه شهدای انقلاب، فرهنگ پهلوانی در ورزش را احیا کردند، گفت: قبل از انقلاب فرهنگ پهلوانی به دلیل مغایرت با روح حاکم بر طاغوت به عمد ضعیف شده بود اما بعد از انقلاب این فرهنگ توسط پهلوانان و قهرمانان ملت، یعنی شهدا احیا شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۳۱    
انجمن علمی، دانشجویی فلسفه و سه شنبه های مهدوی دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد، نشست بررسی روایات پرچم های طاغوت قبل از قیام قائم (عج) را برگزار می کنند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۴:۲۹    
نگاهی به زندگی شهید حاج محمد حجازی، جانشین فرماندهی نیروی قدس سپاه، نشان می دهد چگونه یک انسان می تواند به درجه شهادت برسد، وقتی از ابتدا تکلیف خود را در مبارزه با رژیم طاغوت دیده، در زمان جنگ سربازی برای امامش می شود و بعد از جنگ متواضعانه مسئولیت های بزرگ را بر دوش گرفته آن را به مقصد می رساند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۰۰:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس ستاد اقامه نماز تعریف می کرد: در زمان طاغوت، برادرم در پادگانی خارج از شهر در حال خدمت سربازی بود. روزی به دیدن او رفتم و به او پیشنهاد کردم داخل پادگان شده، برای سربازها حدیث بخوانم!
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۰۷    
سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش در پیامی درگذشت پیشکسوت ارتش و یادگار روز های سرنوشت ساز مبارزه ارتش انقلابی با طاغوت و فرمانده دلاور دوران دفاع مقدس سرهنگ شریف النسب را تسلیت گفت.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
محسن مهدیان؛ مدیرمسئول گفتم تصاویر شب های احیا را دیدی؟ گفت بله. مردم ما دیندارند. ولی دوران طاغوت هم همین بودند. گفتم درست است، اما دینداری داریم تا دینداری. مردم ما مومن اند اما ایمان شان هم تغییر کرده است. گفت چطور؟ گفتم: یکم اینکه دینداری مردم جمعی شده است. ماجرا تنها شب احیا نیست ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
به مناسبت روز قدس ناحیه مقاومت بسیج حضرت رسول صلوات الله علیه کرمان بیانیه ای به شرح ذیل صادر نمود. روزجهانی قدس، میراث گرانبهای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) است. ...
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۵:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به ما یاد داد تا کفر به طاغوت نباشد ایمان به خدا محقق نمی شود مردم ما باورشان است که در کنار ذکر مقدس یاعلی(ع)، تنفر و انزجار از ظالمان و مرگ بر آمریکا و اسرائیل باید تکرار کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۱۳:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: راهپیمایی امروز پیام بزرگی داشت، شعار مرگ بر اسرائیل مصداق باطل، طاغوت و طاغوتیان است.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۱/۲۵ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان جوانرود گفت: برنامه و راهبردهای شیطانی استعمارگران، تخریب و ایجاد اختلافات قومی و مذهبی، استحاله دین مبین اسلام و ایجاد شکاف در صفوف امت واحده اسلامی و تضعیف اقتدار اسلامی در برابر طاغوت های مشرک زمان است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۵:۲۷    
حوزه/ طاغوت و جبهه باطل در هر زمان به افراد و جریاناتی صادق است؛ گرچه برائت و اعلام عدم پیوستگی با طواغیت و ظالمین در طول تاریخ سلف، امری ضروری و لازم می باشد _و بلکه از بهترین الگوها برای شناخت دشمن و جبهه طاغوت است_ لکن به تعبیر مرحوم شهید مطهری "رحمة الله علیه" : (شمر زمانه ات را بشناس ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۴ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه اهل سنت سلماس گفت: اگر امروز ما در برابر استکبار و طاغوت ایستاده ایم نتیجه پیروی از مکتب اسلام و امیرالمؤمنین علی علیه السلام می باشد که به ما دستور داده اند در برابر مستکبرین قیام کرده و با آن ها به مبارزه برخیزید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۶:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: زیرساخت های اولیه نیاز بشر است اما این استان در دوران طاغوت فاقد این امکانات و زیرساخت ها بوده و همواره مورد ظلم و ستم پهلوی بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۱ - ۰۰:۳۸   + ۲۳ سایت دیگر  
رئیس قوه قضائیه گفت: رهبر انقلاب با تأسی از حضرت علی(ع) مقتدرانه دستور عفو فریب خوردگان را صادر فرمودند. حضرت امام خمینی هم از حضرت علی(ع) پیروی می کردند و با ایمان و اقتدار و تکیه به مردم توانستند رژیم طاغوت را سرنگون کنند.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۵:۱۱    
شهید غلامحسین دیده بان بعد از بازنشستگی از ارتش بیشتر سعی و تلاشش این بود که مردم، به خصوص جوانان را نسبت به جنایت ها ی رژیم طاغوت آگاه کند.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شهید صیاد شیرازی این امیر بصیر در دوران حضور در ارتش رژیم طاغوت بخاطر انگیزه اسلامی و فعالیت های انقلابی همواره تحت نظر و زیر ذره بین عناصر امنیتی همراه با تنبه و تنزیل درجه قرار داشت و هیچگاه از قابلیت های وجودیشان استفاده نشد و حتی در آستانه محاکمه نیز قرار گرفت.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شبستر ولایت پذیری را از ارکان دین و مهمترین معروف ها برشمرد و افزود: ولایت پذیری در داستان کربلا نشان داد که مردم با پذیرش طاغوت در انواع معاصی سیاسی و اجتماعی غرق شدند.
سینما پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۹ - ۱۴:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سینماپرس: حمید بهمنی کارگردان سینما همزمان با هفته هنر انقلاب در خصوص نسبت سینما با هویت انقلابی گفت: جریان نفوذ و انحرافی باعث شده نگاه مان به سینما مشابه دوران طاغوت باشد این اتفاق در حالی است که ما بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی توقع داشتیم رویکرد فرهنگی در اشکال مختلف شکل بگیرد اما آنچه ما ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۰۶:۰۰    
مردم غرب میهن اسلامی از این سپاهی خوش خلق و مردم دار که لحظه ای تبسم از رخش رنگ نمی باخت، مردانه استقبال کردند. او لحظه ای از ثانیه های عمرش در غرب کشور را به چیزی غیر از خدمت گذاری در ابعاد نظامی، عمرانی و فرهنگی به مردم ستم کشیده از جور ظلم حکومت طاغوت و گروهک های کومله و دمکرات، اختصاص نمی داد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۹:۴۰   + ۴۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ؛جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، به مناسبت دوازدهم فروردین، روز جمهوری اسلامی ایران، بیانیه ای صادر کرد که متن آن به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۱/۱۵ - ۰۵:۲۰    
شهرستان قروه که تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با تعدادی معادن محدود در سطح کشور هیچگونه نام و نشانی از یک شهر معدنی نداشت هم اکنون به عنوان یکی از قطب های اصلی معادن کشور شناخته می شود به گونه ای که بیش از 50 درصد از طلای کشور از معدن ساریگونی این شهرستان استخراج می گردد.
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۴ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
تاریخ نگار انقلاب اسلامی، سیزده بدر سال 1358 را شادترین سیزده بدر مردم ایران دانست و گفت: ملت ایران فردای روز 12 فروردین که مصادف با سیزده بدر بود شادترین روز را تجربه کردند.