یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۴:۵۹Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طاغوت»

آیت الله فلاحتی گفت: شخصیت های اثرگذاری چون روحانی شهید میرزا کوچک جنگلی پیشگامان نهضتی بودند که زمینه استیلای نظام اسلامی را بر رژیم طاغوت و شاهنشاهی مهیا کرد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۲    
امام جمعه ارومیه گفت: اصحاب رسانه در معرفی 2 بهمن به عنوان آغاز قیام مسلحانه بر علیه رژیم طاغوت در سال 1357 کوتاهی کرده اند و آنگونه که قیام مردم قم و تبریز در سطح کشور جا افتاده است این روز بهمن در کشور جا نیفتاده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۲۰    
ایسنا/فارس امام جمعه شیراز با تاکید براینکه اتکا به آمریکا و اسرائیل برای ارتقاء امنیت و اقتصاد مانند ساختن خانه عنکبوت است، تاکید کرد که تسلیم شدن مقابل طاغوت نتیجه ای جز خواری و ذلت ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار آذربایجان غربی گفت: قیام دوم بهمن 57 مردم ارومیه به عنوان آغازگر مبارزات مسلحانه مردم علیه رژیم طاغوت باید در سطح ملی ثبت شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۸:۴۵    
30 دی ماه 1357 ماموران رژیم طاغوت مردم مشگین شهر را در خیابان سازمان به گلوله می بندند و پنچ نفر درهمان خیابان به شهادت می رسند.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله شیخ جواد مجتهد شبستری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این روز، مسجد اعظم ارومیه مورد هدف نظامیان طاغوت قرار گرفت و این امر سبب آگاه شدن مردم و پی بردن آنها به ماهیت پلید رژیم ستمشاهی شد. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دشمن با تحریف انقلاب اسلامی می خواهد ساقط شدن طاغوت را در ذهن جوانان اقدامی اشتباه ترسیم کند، بر همین اساس است که رهبر انقلاب می فرمایند اگر جریان تحریف شکست بخورد، جریان تحریم هم شکست می خورد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۵   + ۵۷ سایت دیگر  
آیت الله جنتی گفت: گفت: غربی ها و پیروان آنان در ایران زمان طاغوت سال ها تلاش کرده بودند که دین را از عرصه اجتماعی و سیاسی حذف کنند که امام بزرگوار این توطئه را برهم زد و اسلام سیاسی و مردم سالاری دینی را احیا کرد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، محمد ایمانی فعال رسانه ای در کانال تلگرامی خود نوشت: کوبندگی پهپاد ها و موشک های مقاومت، به جای خود محفوظ! اما دست بزن مقاومت، فقط پهپاد ها و موشک های نقطه زن نیست. از این تسلیحات مدرن مهیب تر، شجاعانی هستند که در برابر عربده مستکبران قد خم نکردند؛ ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: حوادث ماندگاری که در شکل گیری و حفظ انقلاب موثر بوده اند، باید بزرگ داشته و به نسل های بعدی منتقل شوند.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۲۱:۲۰    
سردار شهید حسن بهمنی فرمانده مخابرات قرارگاه تاکتیکی خاتم 4 و مسئول ارتباطات رادیویی مخابرات سپاه ششم امام صادق(ع) در نخستین روز از شهریور سال 1341 در روستای کل محمدحسین شهرستان رامهرمز دیده به جهان گشود ...
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۷:۳۵    
حوزه / معاون برنامه ریزی و نظارت حوزه علمیه کردستان گفت: اگر حقایق مبارزات ملت ایران علیه استبداد توسط خود ما برای نسل های جوان و نوجوان تبیین نشود، تحریف این تاریخ پرافتخار توسط رسانه ها و شبکه های ماهواره ای دشمنان دور از انتظار نیست.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: رادیو معارف، مستند رادیویی" پنجره" دوشنبه 27 دی ماه 1400با مروری بر زندگی آیت الله احسان بخش به شرح فعالیتهای سیاسی و فرهنگی این عالم برجسته می پردازد. ...
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۴:۰۲    
ساعت 13 و 8 دقیقه روز 26 دی ماه 1357 شمارش معکوس برای سقوط طاغوت و 2500 سال ستم شاهی آغاز شد، وقتی که شاه خائن برای همیشه از ایران به مقصد اربابان خویش با ذلت فرار کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۴ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام کریمی تبار با بیان اینکه هر جایی که پای بند به اصول و ارزش های انقلاب اسلامی مان باشیم موجب پیش برندگی و بالندگی جامعه می شود، گفت: کسانی که یاور و تکیه گاهشان غیر از خدا و تکیه بر طاغوت کنند، محکوم به شکست هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۲۱:۰۵    
شهیده باختر بیگلری، شهید شاخص سال 1391 سازمان بسیج عشایری کشور است که به عنوان اولین شهیده زن انقلاب اسلامی نیز شناخته می شود. باختر که همراه ایلش علیه رژیم طاغوت قیام کرده بود، دوم تیر 42 در درگیری با مأموران طاغوت به همراه همسر و فرزندش شهید می شود ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۱۵    
امام جمعه بوشهر با تأکید بر اینکه ایمان و تقوای سیاسی تجلی در ولایت مداری دارد و ولایتمداری تنها حجت سیاسی الهی است، تصریح کرد: افول طاغوت های شیطانی نظام سلطه به صورت پیوسته در حال وقوع است و آثار آن، این روزها برای مردم سراسر جهان مشهود و در حال اکران اجتماعی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۳۰    
دی ماه شروع پیروزی انقلاب مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) به حساب می آید. احمد رشیدی مطلق هر که بود، ماهیت تفکر طاغوت را در روزنامۀ اطلاعات منتشر کرد.
شهر بیست   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۲۰:۵۲   + ۹۳ سایت دیگر  
رهبر معظم انقلاب با تأکید بر اینکه قیام حادثه 19دی و دنباله های سیاسی- اجتماعی آن، نشان دهنده عمق اعتقادات دینی مردم بود، گفتند: طاغوت با درک نفوذ روزافزون امام در مردم، می خواست مرکزیت نهضت را از بین ببرد و اگر مشت محکم مردم قم در 19 دی 56 به سینه طاغوت نمی خورد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام صبوحی با بیان اینکه حضرت زهرای مرضیه(س) بزرگ ترین بت شکن بعد از پیامبر(ص) است، گفت: امام زمان(عج) هم بعد از ظهور طواغیت را درهم می شکنند بدون شکست طاغوت ها، اهداف ظهور محقق نمی شود.
لنگه نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۹:۳۸    
امام جمعه شهرستان بندرلنگه گفت: قیام مردم قم و پس از آن تبریز و دیگر شهرها بر علیه اقدامات ظالمانه ضد دینی رژیم طاغوت بود و حرکت آنها برای خدا بود خدا هم به آن حرکت برکت داد و انقلاب آنها به ثمر نشست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد 19 دی 1356 تاریخ شروع انقلاب اسلامی که از شهر قم آغاز شد توصیف و بیان کرد: مردم آن شهر در پی توهین به مرجعیت و رهبری در چنین روزی قیام کرده و انزجار خود را از دستگاه طاغوت به نمایش گذاشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
قم - ایرنا - سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) استان قم در بیانیه ای به مناسبت روز 19 دی آورده است: این روز همچون ستاره ای درخشان در تاریخ تقابل ملت بصیر ایران با ظلم، طاغوت و استکبار می درخشد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۷    
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امروز 19دی ماه مهمترین روز و شروع انقلاب است که از شهر قم آغاز شده است، قم یعنی به پا خواستن، در پی توهین به مرجعیت و رهبریت این مردم قم بودند که در چنین روزی در سال 56 فیام کردند و انزجار خود را از دستگاه طاغوت اعلام کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۵:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه حرکت تاریخ ساز مردم قم در 19 دی سبب نابودی رژیم طاغوت شد، گفت: در دوران رژیم پهلوی استبداد و استکبار بر کشور حاکم بود و رژیم شاه به شیوه ارباب رعیتی حکومت و مردم را تحقیر می کرد.
ایثار   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۴:۲۸    
شهید آیت الله غفاری (ره) از شهدای شاخص قبل از انقلاب می باشد که در راه مبارزه با رژیم طاغوت پهلوی به درجه رفیع شهادت نائل آمد. با هماهنگی بنیاد شهید آذرشهر و گروه تئاتر "سلشن" شهرستان آذرشهر بخش هایی از زندگینامه این شهید وارسته به صورت تئاتر در محل اداره ارشاد اسلامی به روی صحنه رفت.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۷:۱۰    
امام جمعه شهرستان بندر انزلی گفت: در کشور ما قبل از انقلاب مسیر ظلم، فساد، تبعیض، تصدی امور توسط انسان های ناشایسته، بی عدالتی و جنایت هایی که در رژیم مستبد و مستکبر طاغوت وجود داشت، قیام 19 دی و انقلاب اسلامی برای مبارزه با این ها شکل گرفت.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۷ - ۱۴:۵۷    
آیت الله صدیقی گفت: آیت الله مصباح با روحیه عرفانی و اعتقاد به جهاد، پیش از انقلاب جزء خط شکن های اولیه مبارزه علیه طاغوت بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۵:۵۱    
شهرکرد-نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه راه حاج قاسم بشریت را از ذلت آمریکایی ها نجات می دهد، بیان کرد: با حرکت در این راه باید شر طاغوت و استکبار را از ریشه کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۰۵:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری حوزه از شیراز، مهم ترین وظیفه انبیای الهی که در اوج انسانیت و قدرت روحی و معنوی بودند، تبلیغ دین خدا و هدایت جامعه بشری به سوی خداوند متعال و زندگی معنوی، انسانیت و تربیت نفوس بوده است، چنانچه قرآن کریم در آیه 36 سوره نحل می فرماید ما در هر امتی رسولی برانگیختیم که ...
هفته نامه شما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۱۱:۳۸    
مسلم مومن تجلیل از روزنامه نگار غربزده صدرالدین الهی روزنامه نگار غربزده در سن 87 سالگی در آمریکا در گذشت . طبق مرسوم اصلاح طلبان از این عنصر هم دست رژیم دیکتاتوری شاه و قلم به دست مورد حمایت مصباح زاده مدیر مسئول روزنامه کیهان در دوران طاغوت تجلیل کردند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۴ - ۰۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
خون پاک شهید سلیمانی موجب تقویت و بالندگی بیشتر جبهه مقاومت شده است و دشمنان با این حرکت قبیح و تروریستی، هرچه بیشتر حقانیت جبهه مقاومت را ثابت کردند و چهره خبیث خود را به همه جهانیان نشان دادند و قطعاً سقوط جبهه طاغوت با شهادت حاج قاسم نزدیک تر می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۱:۳۲    
فرزند آیت الله محمدتقی مصباح یزدی گفت: در یک زمانی به این دلیل که حکومت طاغوت کمر همت بسته بود آیت الله مصباح مبارزه با آن رژیم را واجب می دانستند و تحت رهبری حضرت امام آنچه را که در این زمینه از ایشان برمی آمد انجام می دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
فرزند آیت الله محمدتقی مصباح یزدی گفت: در یک زمانی به این دلیل که حکومت طاغوت کمر همت بسته بود آیت الله مصباح مبارزه با آن رژیم را واجب می دانستند و تحت رهبری حضرت امام آنچه را که در این زمینه از ایشان برمی آمد انجام می دادند.
کیهان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۲۲:۴۸   + ۱۹ سایت دیگر  
چقدر خوب است که کودکان وقتی به دنیا می آیند کسی نمی داند سرنوشت چه تقدیری برای آنان رقم زده و تاریخ برای شانه نحیف برخی از این کودکان گریان، چه مأموریتی گران سنگ تدارک دیده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۲۲:۳۶    
فلسفۀ وجودی جمهوری اسلامی و همچنین دلیل انتخاب حاکمیت اسلام توسط مردم در انقلاب 57، ر هایی از حکومت طاغوت و ایجاد حکومت مردمی و مستضعفان بر مبنای تعالیم و احکام اسلامی برای برقراری و استقرار عدالت و حرکت به سوی جامعه مهدوی از طریق تربیت نیروی انسانی تراز انقلاب و استقرار کارگزاران و مدیران انقلابی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور گفت: مهمترین هدف و اولویت انقلاب استکبارستیزی و مبارزه با طاغوت های زمان بود و از همان ابتدا فتنه های بسیار دامنگیر آن شد ولی هیچ فتنه ای در چله انقلاب مانند فتنه 88 نبود چرا که در این فتنه استکبار تمام قدرت خود را برای براندازی نظام به کار گرفت.
سلام نو / آقای خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۲:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سید عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: ما مشکلات زیادی داریم و در حال گذار از دوران سختی هستیم، حال مردم خوب نیست و باید با مردم با هر فکر و سبکی دارند، زندگی کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۸:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- امام جمعه بجنورد ایجاد جریان شیعه انقلابی را لازمه ظهور دانست و گفت: انسان انقلابی طرح دوست و دشمن را می شناسد و اراده مبارزه با طاغوت را دارد.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله غفاری خودش بارها دستگیر و زندانی شد اما دستگیری و حبس فرزندانش، همسرش و برادرش رنج و درد او را مضاعف بلکه چند برابر می کرد. لکن همانند مولای خودش حضرت امام کاظم علیه السلام چون کوه استوار و با صلابت ایستادگی می کرد و آن چه که عوامل طاغوت و ساواک را آزار می داد روحیه مقاوم و استوار ایشان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۰:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- گفته می شود انقلاب اسلامی، اوج تلاقی عرفان و حماسه است، مبارزه و مقاومت در برابر طاغوت. حماسه ای که محدود به مرزهای ایران نماند و آوازه مبارزه و مقاومت در برابر طاغوت به خارج از محدوده جغرافیایی کشور هم رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مرحوم استاد سید علی اکبر پرورش از جمله افرادی است که زندگی یاک و شرافتمندانه وی از دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی و مسؤولیت های مختلف پس از انقلاب وی را در شمار برجسته ترین شخصیت های نظام قرار داد ...
تهران پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مفتخری مظاهری گفت: حاج قاسم پیرو مکتب انقلابی بود، مکتبی که بتواند جهان را از شر طاغوت ها و ظلم ها و سیاست ورزی های غلط نجات بدهد و روح انسان را به سمت تعالی هدایت کند.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۱۶:۴۱    
دی ماه 1353 خبر شهادت عالم فرهیخته و مبارز آزاده، آیت الله شهید حسین غفاری منتشر شد و جان باارزش او در را مبارزه با ظلم و طاغوت و برقراری نظام اسلامی فدا شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۷:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
عبدالملک الحوثی گفت: دشمنان در پی سلب آزادی، کرامت و استقلال مسلمانان هستند و اگر انسان برده طاغوت باشد، اسلام دیگر ارزشی ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۲۳:۰۵   + ۱۲ سایت دیگر  
مسئولان برگزاری مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در ازبکستان در مراسم توزیع مدال اشتباه بزرگی کردند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۲۲:۲۰    
دنبال این نروید که همان طوری که در طاغوت می کرد، شهرها را خیلی مزین کنید و شهرها را خیلی بزرگ بکنید و همه همّ دولت و همه بودجه مملکت خرج شهرها بشود و خرج شمال شهر بشود که باز همان طاغوتی ها از آن استفاده بکنند ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۳:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش چهارشنبه شب مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید در دیدار اعضای حزب موتلفه اسلامی با بیان اهمیت انقلاب اسلامی اظهار داشت: در زمان حکومت طاغوت استکبار جهانی منابع و ثروت ملی ما را به غارت می بُرد؛ نه از استقلال خبری بود و نه ارزش های اسلامی در جامعه حاکم بود ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
آیت الله عبدالکریم عابدینی در همایش منزلت نماز گفت: تقوی موجب پرهیزگاری و سعادت و ایجاد توانایی و دانایی در انسان می شود به گفته پیامبر با اتکا به تقوی می توان در سرزمین های دیگر و حتی کنار دشمنان نیز با عزت زیست .