جمعه ۱۹ خردادساعت ۱۷:۴۳Jun 2023 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ اسلامی»

کبنا نیوز   ۹ ساعت پیش    
جشنواره مردمی فرهنگ و هنر شهرستان مارگون با حضور مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد و با تلاش اداره کل ارشاد و فرهنگ اسلامی این استان برگزار شد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۳۰    
مریم ابراهیمی در نشست شعرانه بیان کرد: مقایسه اشعار حافظ و سعدی و آثاری همچون کتاب گلستان سعدی و دیوان حافظ، نشان می دهد این اشعار در برخی ابیات به یکدیگر شباهت داشته و یک مسیر را طی کرده اند و در برخی دیگر کاملاً متناقض هستند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی گفت: مدت هاست که قلیان فروشی های سطح شهر به نام فروشگاه های صنایع دستی شناخته می شوند و مردم گواهی می دهند که در این فضاها، صنایع دستی هیچ جایگاهی ندارند؛ بر همین اساس بهتر است با همت اصحاب رسانه، مطالبه مردمی و اراده سازمان صنعت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۱۱    
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اثرات روحی و معنوی امام خمینی (ره) و فراخنای فکری که نهضت 15 خرداد دنبال می کرد، طیف وسیعی از افکار و عقاید را در کنار هم گرد آورد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی پژوهشکده اسلامی تمدنی گفت: بررسی دستگاه فقهی امام در محور فقه زنان با توجه به عنصر زمان، مکان، به رسمیت شناختن جهان جدید و ضرورت های زیست انسان در این جهان، عنصر مصلحت در فقه، فقه معطوف به حاکمیت، خروجی متفاوت خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۷:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تشریح ویژگی های امام خمینی(ره) از منظر تمدن اندیشی و تمدن سازی که موجب تمایز ایشان از دیگران شده بود، پرداخت.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۱۰:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس; کتاب برونگرایی در محتوا و لوازم معرفت شناختی آن اثر محمود مروارید است که در پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 383 صفحه به چاپ رسید. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۹:۳۹    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: رکن اصلی نظام طاغوت و پهلوی مبتنی بر ظلم بود؛ طبیعی است که انقلاب اسلامی، ابزار کنشگری و کنشگری در مقابل ظلم شده و آرمان انقلاب اسلامی هم عدالت اجتماعی می شود و بنیانگذار انقلاب اسلامی هم که سکان حرکت آغازین انقلاب را در دست داشتند ...
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۰۰:۰۳    
پژوهشگر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی امام خمینی(ره) تنها تئوری پردازی نمی کرد بلکه به دنبال اجرای طرح خود بود، گفت:امام راحل در ایجاد و تداوم انقلاب نقش اصلی را داشت.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۴ - ۱۷:۳۴    
استادیار فلسفه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه برخی معتقدند خودگرایی اخلاقی از خودگرایی روان شناختی مبنا می گیرد و قابل اثبات از قرآن است، تاکید کرد: به نظر بنده این مطلب درست نیست زیرا خودگرایی روان شناسی نظریه درستی نیست و چیزی که درست نیست حتما از قرآن هم قابل اثبات نیست.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۳ - ۱۵:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس; کتاب صداقت در تراث سیاسی اسلامی اثر طیبه محمدی کیا در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 294 صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ رسید. ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۰:۲۱    
حجت الاسلام مشرفی با بیان اینکه اوقات فراغت،یک بهانه و فرصت جهت پیاده سازی فرهنگ اسلامی است، گفت: هدایتگری اوقات فراغت با امامت جماعت است و جنبه تسهیل گری و خدمات رسانی بر عهده دستگاه های اجرایی قرار دارد و این کار مشترک نیازمند هم افزایی است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ با حضور اساتید و صاحب نظران حوزه و دانشگاه همایش علمی از نفرت پراکنی مجازی تا خشونت اجتماعی از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با حضور سه تن از اعضای هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۰:۰۰    
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه گفت: در فضای غرب زدگی، انسان ها از فضیلت بومی جدا شده و به فضیلت غربی دست پیدا نمی کنند، بلکه مدام در وضعیت تعلیق هویّت به سر می برند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: متأسفانه ما بین بغض، حقد و کینه تمایز قائل نیستیم، حقد ناظر به فرد و شخص و گروه دیگری است ولی بغض نسبت به امور منفی، برای خود فرد است، ولی متأسفانه ما با درهم آمیختگی مرزها، بغض را به کینه و حقد تبدیل می کنیم.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۲۳:۰۵    
کارشناس مسائل مذهبی گفت: حضور پررنگ تهرانی های در مراسم جشن امام رضایی ها نشان داد که توطئه رسانه های دشمن در کم رنگ کردن مفاهیم و ارزش های اسلامی در کشورمان خنثی شده است.
سبلان ما   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۷:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) گفت: روحانیون نقش مهمی در روشنگری افکار عمومی، ساخت فرهنگ ناب ملی و ترویج فرهنگ اسلامی دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
متین سادات عرب زاده با اشاره به اینکه حضور بانوان در اجتماع باید در مدار نقش زنانگی آنان باشد ، گفت: اهداف زنان در فرهنگ اسلامی در مسیر تعالی و اهداف معنوی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۳:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در دیدار با مدیر کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان گفت : از طرح های پیشنهادی این مرکز در راستای ترویج فرهنگ اسلامی استقبال می کنیم و حمایت از این کانون ها در دستور کار شورا و شهرداری رشت قرار دارد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۰:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; کتاب تحولات نوپدید دینی و معنوی در دنیای معاصر اثر محمد مسعود سعیدی است که در پژوهشکده اسلام تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 398 صفحه به چاپ رسید. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۰۰:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
امروز برگزار می شود کتاب آن مرد بی نهایت در آستانه سی وچهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) رونمایی می شود. این برنامه با حضور محمدعلی عباسی اقدم نویسنده کتاب و محمدرضا کائینی، نویسنده و تاریخ پژوه امروز ساعت 13 و 30 دقیقه در سرای اهل قلم خانه کتاب و ادبیات ایران برگزار می شود. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۱   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; جلد اول جلد اول کتاب معاشرت با مؤمنان در سبک زندگی اسلامی (با تأکید بر آرای مفسران متأخر شیعه "مبانی قرآنی آداب معاشرت" و "آداب مشترک معاشرت" اثر حجت الاسلام والمسلمین علی مدبر(اسلامی) در پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 349 صفحه تهیه و به همت نشر این ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۳:۰۲    
آیت الله عبادی گفت: همه امیدها آن وقتی است که جامعه ما برای رسیدن تمدن اسلامی هوشمندانه عمل کرده و برای توسعه فرهنگ اسلامی که فرهنگ انسانی است تلاش کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۰:۱۲    
نشست توحید اجتماعی در مطالعات قرآنی زنان از سوی انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۴:۰۱    
مؤسسه انتشارات نگاه کتاب زندگی روزمره جهان اسلامی در سده های میانه نوشته جیمز لینزی ترجمه سعید درودی در واقع، نوعی معرفی نامه، جهان اسلامی است و معرفی کنندگانش هم افرادی اند که در آن جامعه می زیستند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
کارگرنیا با بیان اینکه موکب خدام العتره شهرداری رشت ظرفیت خوبی در اجرای برنامه های مذهبی با هدف ترویج فرهنگ اسلامی در طول سال دارد گفت: موضوع احداث حسینیه برای کارکنان شهرداری رشت در دست بررسی است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; کتاب مسئولیت کیفری رانندگان وسایل نقلیه اثر اسماعیل آقابابایی بنی در پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در 363 صفحه تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ رسید. ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۱:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به هجمه های فرهنگی دشمن در قالب جنگ نرم گفت: دشمنان اسلام با مهندسی فرهنگی به دنبال تغییر رویه های فرهنگ انقلابی و اسلامی ما هستند که لازم است تا این تهدیدها، هوشیارانه به فرصت مبدل شود.
گیلانستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۹:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر لزوم فضاسازی محیطی شهر رودبار با پیوست فرهنگ اسلامی، گفت: رودبار سنگر تبلیغ شعائر اسلامی گیلان است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۲۴    
حجت الاسلام چراغی، از برگزاری دوره های آموزشی نماز و مهدویت ویژه دانشجویان و اساتید خبر داد و گفت: دانشجویان در راستای گسترش مباحث فرهنگی و اشاعه فرهنگ اسلامی و دینی نقش مؤثری دارند.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; کتاب هرمنوتیک و اجتهاد در فقه سیاسی به اهتمام سید کاظم سیدباقری در 214 صفحه در پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه به چاپ دوم رسید. ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: آثار فاخر برگرفته از صحیفه سجادیه تولید شده که نقش مهمی در تعالی فرهنگ اسلامی دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی کهگیلویه وبویراحمد از برگزاری نمایشگاه آثار هنرمندان کهگیلویه در فرهنگسرای تهران خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۰۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی نظارت بر فیلم های ساخته شده برای نمایش خانگی و تولید بازی های رایانه ای را ضعیف دانست و گفت: در بخش ساخت و تولید فیلم های نمایش خانگی و بازی های رایانه ای باید از آنچه که باعث تقابل با فرهنگ اسلامی ایرانی و ترویج خشونت و اباحی گری در بین خانواده ها و جوانان و نوجوانان ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۷:۰۷   + ۱۵ سایت دیگر  
امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تک تک افراد این ملت نسبت به این توطئه بسیار خطرناک باید هوشیار باشند. تهی کردن از آموزه های دینی و غیرت ملی و فرهنگ اسلامی ایرانی یکی از خطرناک ترین توطئه های دشمنان است ...
میرملاس نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی میرملاس به نقل از خبرگزاری فارس از کوهدشت،حجت الاسلام محمدرضا مبلغی عصر امروز در همایش فعالان قرآنی این شهرستان که با حضور وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی در حال برگزاری است، اظهار کرد: مردم کوهدشت داشته های فراوانی از علمای سرآمد دارند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی دقایقی پیش در سفر یک روزه به لرستان، با حضور در گلزار شهدای شهرستان کوهدشت، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی گفت: تهی کردن جامعه از فرهنگ اسلامی و دینی یکی از خطرناک ترین برنامه های دشمن است که هدف آن نابودی کانون خانواده، ارزش های جامعه، غیرت و رشادت است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: وقتی سراغ بیانیه گام دوم انقلاب و سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت می رویم ماجرای توامانی مادیت و معنویت را به خوبی مشاهده می کنیم اما بیانیه گام دوم انقلاب، شفافیت بیشتری در این مورد دارد تا سند الگو، چون سند الگوی پیشرفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: زائران خانه خدا در سفر حج از مهمترین سفیران و مبلغان برای دستاورد های کشور و نظام به شمار می روند که انتظار می رود این رسالت خطیر از سوی زائران استان به شکل مطلوبی انجام شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اگر نتوانیم در یک هم افزایی میان نخبگان و مؤسسات تولید دانش، به مجموعه ای از اصول، قواعد و رویکردها در حوزه علم قرآنی برسیم احتمالاً انباشت کمیِ این دانش ها ما را به هدف نمی رساند لذا حفره بزرگی در زمینه علوم انسانی قرآنی خواهیم داشت که فاصله حوزه و ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور اظهار داشت: امروز خیلی ها ادعای دفاع از حقوق زنان را دارند، ولی در عمل به دنبال استفاده ابزاری از آنان هستند، اما نظام و فرهنگ اسلامی ما برای بانوان ارزش و جایگاه واقعی قائل است و خود را ملزم به تحقق این ارزش و جایگاه می داند. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۰۰   + ۱۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز یکشنبه همزمان با سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر، در جشنی که به همین مناسبت در مجموعه باغ کتاب تهران برگزار شده است، با تبریک این مناسبت به دختران ایران زمین ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
احمد بحرالعلوم، مسئول مرکز مطالعات استراتژیک آستان عباسی شعبه قم گفت: این آستان پس از سقوط رژیم صدام در ترویج فرهنگ اسلامی در سراسر عراق بسیار فعال شد و 20 مرکز فرهنگی در گوشه و کنار این کشور دایر کرد ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه چناران نامگذاری روز دختر در فرهنگ اسلامی ایرانی را به عنوان مادران آینده این سرزمین با اهمیت برشمرد و گفت: حضرت معصومه(س) یگانه الگوی دختران امروز در تبعیت از ولی زمان (عج) است.
ادیان نیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۱:۴۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، کتاب اخلاق باورمندی و فهم دین (رویکردی الهیاتی) اثر محمد عالم زاده نوری که در پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تهیه و به همت نشر این پژوهشگاه در 297 صفحه به چاپ رسید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۲۷    
امام جمعه داراب گفت: دختران در فرهنگ اسلامی - ایرانی ما رتبه و تراز بالایی دارند و از آنها به عنوان بهترین فرزندان و مونس های گرانبهایِ خانواده ها یاد شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
معاون غرفه موسسه دفتر نشرفرهنگ اسلامی با اشاره به عرضه 700 عنوان کتاب این انتشارات در سی و چهارمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: کتاب فاخر صحیفه باقریه و صادقیه ، برای نخستین بار به زبان فارسی و موضوع بندی شده در نمایشگاه کتاب عرضه شده است.
دین آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۱۵    
کتاب تاریخ برهان های اثبات وجود خدا در کلام امامیّه (از مکتب بغداد تا مکتب اصفهان) به قلم دکتر حمید عطایی نظری (عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی) در دو جلد (بیش از یک هزار و پانصد صفحه) برای نخستین بار در واپسین روزهای سال 1401 از سوی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و انتشارات دفتر تبلیغات ...
گلستان ما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۳:۴۸    
فعال فرهنگی، اجتماعی و رسانه در یادداشتی مختومقلی فراغی را نقطه عطف تعامل ادبیات ترکمن با فرهنگ اسلامی ایرانی دانست.