چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۲۸Oct 2020 28

جدیدترین‌های «فرهنگ اسلامی»

بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۵۶    
فرمانده سپاه محمودآباد به زبان هنر اشاره کرد و افزود: هنر نقش مهم و کلیدی در جامعه اسلامی و فرهنگ اسلامی دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تشریح دیدگاه امام موسی صدر درباره ظرفیت تمدن سازی قرآن کریم، بیان کرد: در همین مسیر تمدن سازی ظرفیت مباحث میان رشته ای مطرح می شود؛ یعنی می توانیم نظریات مختلفی مانند نظریه دولت و حتی نظریات خردتری مانند نظریه امنیت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۲۳    
بجنورد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب، بیانگر این اصل مهم است که انتقاد ایرادی ندارد اما تحقیر در فرهنگ اسلامی جایگاهی ندارد و در حقیقت خودزنی است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۶    
نشست علمی بررسی وضعیت تولید علم اسلامی در جهان اسلام با توجه به داده های نمایه های استنادی ملی و بین المللی به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
جلسه بررسی سوره های مکی، در ادامه سلسله جلسات حکمرانی در قرآن با ارائه حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۱:۱۳    
شبکه اجتهاد : بی شک، ورود گسترده و فراگیر غرب در ایران، باعث تشکیک و تردید در برخی از مبانی، اصول، روش ها و غایات موجود در فرهنگ اسلامی ایرانی شده است. یکی از این تردیدها ناظر به مدیریت فقهی جامعه است؛ الگویی که پیش از انقلاب اسلامی الگوی مطلوب و آرمانی ما محسوب می شد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
نود و هشتمین شماره فصلنامه علمی پژوهشی نقد و نظر به همت پژوهشکده فلسفه و کلام و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی منتشر شد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان زندان ها به اتفاق دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه به صورت سرزده از ندامتگاه زنان استان تهران بازدید نمودند. به گزارش ایسنا، رئیس سازمان زندان ها در بازدید از ندامتگاه زنان استان تهران گفت: از شهید لاجوردی آموخته ایم که زندانی تا قبل از ورود به زندان مجرم است ولی بعد از ورود به زندان ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از تألیف کتاب خدا در قرآن و کتاب مقدس؛ بررسی و نقد آرای کارن آرمسترانگ و دنیز ماسون خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۴۲    
14 کتاب جدید مؤسسه بین المللی قرآن جایزه دبی در زمینه مطالعات قرآنی، سیره و سنت نبوی و فرهنگ اسلامی به زینت طبع آراسته شد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت:مشکل آنجاست که ما نه فقط در مورد غرب، غربی فکر می کنیم بلکه در مورد جهان اسلام نیز از منظر غرب می اندیشیم. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۰:۵۱    
حوزه/ عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ اسلامی با اشاره به مطالب مطرح شده در موضوع فقه سیاسی در کتاب فقه سیاست و حکومت ، گفت: در این بخش مبانی فقهی که ذکر شده است مبانی بسیار بعیده ای برای فقه سیاسی است زیرا جامعیت اسلام با چند واسطه می تواند مبنای فقه سیاسی باشد.
شبکه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
تحقق استقلال کشور، کاهش وابستگی و جلوگیری از دست درازی بیگانگان در فضای مجازی، تامین نیازهای عمومی مردم و ایجاد زیست بوم متناسب با فرهنگ اسلامی – ایرانی منوط به تحقق شبکه ملی اطلاعات، مستلزم فعالیت نظام مند و فراگیر در تقویت، ساماندهی و توسعه محتوا و خدمات کاربردی فضای مجازی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس انجمن مطالعات نهج البلاغه ایران گفت: فرهنگ اسلامی باید با رویکرد نهج البلاغه در دانشگاه ها که محل تحول علمی کشور هستند ترویج پیدا کند تا با اتکا برآن مشکلات امروز جامعه برطرف شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۲    
سلسله نشست های میان رشته ای قرآن و علوم انسانی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی، انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و انجمن علمی اعجاز قرآن برگزار می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی بر ضرورت استفاده از اصطلاحنامه های علوم اسلامی در تدوین ویکی علوم اسلامی در جهت پیروی از ساختار درست، صحیح، نظم و پرهیز از دوباره کاری تأکید کرد.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات پس از تصویب در جلسه شصت و ششم شورای عالی فضای مجازی کشور به منظور اجرا توسط نهادهای متولی ابلاغ شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از قوه مقنّنه خواست تا ضمن تمرکز بر امر عدالت در سطح تقنین امروزی، بررسی قوانین گذشته از منظر عدالت را نیز در دستور کار قرار دهد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: رویکرد سیاست متعالیه، توحیدی و الهی است ولی رویکرد سیاست متدانی دنیوی و مادی است و به جهان دیگر و عقبی کاری ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۲۲    
گروه استان ها عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: امام رضا(ع) با تشریف آوردن به ایران و خراسان هدایت را با خود آورد و خورشید هدایت، شفاعت و ولایت در افق ایران طلوع کرد واز ایران به همه جا نورش منتشر می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۱:۴۵    
همه مسلمانان باید به معرفت الهی، شناخت توحید ناب و منظومه فکری تمام عیار پیامبر اکرم (ص) بازگشت کنند. حرکت مسلمان ها باید با اتکای بر وحدت کلمه، باشد. ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۳۰    
صلوات بهترین راه اظهار ادارت به پیشگاه اهل بیت اطهار علیهم السلام است و ازین راه متقابلاً آدمی چه در دنیا و چه در آخرت، مورد عنایت آنان قرار می گیرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشکده اندیشه سیاسی، انقلاب و تمدن اسلامی، گفت: باید یک فرهنگ اسلامی داشته باشیم تا بتوانیم به تمدن رضوی دست یابیم.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۱    
کرسی ترویجی خشونت و افراط گرایی در جهان عرب معاصر به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به صورت حضوری و مجازی برگزار می شود.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۵۷    
ترویج فرهنگ اسلامی و دینی از مهمترین وظایف سازمان عقیدتی سیاسی است
خبرگزاری میزان: رییس فدراسیون والیبال، روش های پیشنهادی برای ادامه دور برگشت و مرحله نهایی لیگ برتر مردان را به باشگاه ها اعلام کرد. طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون والیبال، در ابتدای نامه محمدرضا داورزنی به مدیران عامل باشگاه های لیگ برتر آمده است: همان گونه که مستحضرید در فرهنگ اسلامی ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
شیوه های مواجهه تبلیغی با افراد در معرض معنویت های نوظهور در گروه اسلام و مطالعات معنویت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حال تحقیق و بررسی است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۰    
کتاب با کاروان معرفت نوشته عبدالله نصری به همت دفتر نشر فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
صد و دومین شماره فصلنامه علمی پژوهشی فقه به همت اداره نشریات و پژوهشکده فقه و حقوق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
کتاب ظرفیت های تمدنی علم کلام که حاصل گفتگوهایی با محمدتقی سبحانی است از طرف پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به زودی منتشر می شود.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
پژوهشگر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن معرفی کتاب تحلیل مسأله ازدواج امام مهدی(عج) ، به بررسی نگرش های مختلف در خصوص ازدواج امام زمان(عج) پرداخت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۹    
ائتلاف زنان مسلمان میلواکی که توسط گروهی از زنان مسلمان با نفوذ که طی 25 سال گذشته برای آموزش مردم در مورد فرهنگ مسلمانان کار کرده اند،اداره می شود پل های ارتباطی را برای به وجود آوردن فهم متقابل در جامعه ایجاد کرده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه ابتکار نوشت: اینکه تعزیه از کی در ایران به وجود آمد دقیقا مشخص نیست، اما بنابر روایت های تاریخی، تعزیه به دوران آل بویه برمی گردد. اما اوج این هنر به دوره صفوی و رسمی شدن دین تشیع در ایران بازمی گردد ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
کرسی ترویجی عرضه و نقد ایده علمی خشونت و افراط گرایی در جهان عرب معاصر 29 مهرماه در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار می شود.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۴    
امام جمعه طبس گفت: فرهنگ اسلامی ما سرشار از روایات، باید ها و نباید هایی است که گفته شده همیشه مسلمانان باید در گرفتاری ها به همنوع خود کمک کنند.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نظریه های هجرت در فرهنگ اسلامی در شب ششم سوره فصل محمد رسول الله (ص) بازخوانی می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، ششمین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی سوره با نام سوره فصل محمد رسول الله (ص) ، امشب 21 مهر، ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش می شود. ...
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
کتاب نقش قبیله خزاعه در تغییرات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی جهان اسلام به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۰۹    
بحری با اشاره به استمرار کمک های مومنانه در کانون فرهنگی هنری نشر فرهنگ اسلامی ، گفت: دوره های مشاوره و شبهات دینی و طب اسلامی بخشی از برنامه های این کانون است که با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اصل امامت یک اصل مترقی شیعی است که به وسیله آن پیشرفت روحی و معنوی انسان تضمین شده است. اهمیت این اصل آن قدر زیاد است که هم دلیل عقلی برای آن وجود دارد و هم دلیل نقلی. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۳۲    
واژه عقل که به معنای تفکر و فهم و .... است دارای ابعاد مختلفی است و می تواند همراه با بسیاری از چیزها مانند علم و .... باشد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در حکمی "اعضای شورای پژوهشی پژوهشکده الهیات و خانواده" دفتر تبلیغات اسلامی منصوب کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
کتاب روانشناسی تحول اخلاقی به همت پژوهشکده اخلاق و معنویت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۳:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
کتاب ملاصدرا و مسئله معاد به همت پژوهشکده فلسفه و کلام اسلامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۲:۱۶    
ابراهیم علیپور رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و داور کتاب سال حوزه بر اثر کرونا درگذشت.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۰:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
ریاست پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به مناسبت ارتحال دکتر ابراهیم علیپور، پیامی صادر کرد.
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر گروه مسائل فقهی و حقوقی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: پروژه مطالعه بسترهای فقهی اقدامات صوری بانک ها در مرحله پایانی قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۰:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم درگذشت.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن طی پیامی درگذشت رییس پژوهشکده فلسفه و کلام پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را تسلیت گفت.