شنبه ۲۰ خردادساعت ۱۴:۳۹Jun 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تزکیه»

شبستان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۶    
سرویس چندرسانه ای زمان : 1402/3/18 - 10:53 شناسه خبر : 1272029 امام خمینی(ره): تمام مفسده هایی که در جهان رخ می دهد، از بیماری خودبینی است؛ خودبینی، ارث شیطان است. علم، انسان را تهذیب نمی کند؛ تزکیه بر همه چیز مقدم است. دانلود پیام خوبان|
کیهان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۲۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
اگر انسان از خود غفلت کند و درصدد اصلاح نفس و تزکیه آن برنیاید و نفس را سرخود بار آورد، هر روز، بلکه هر ساعت بر حجاب های آن افزوده شود و از پس هر حجابی، حجابی بلکه حجبی برای او پیدا شود تا آنجا که نور فطرت به کلی خاموش و منطفی شود، و از محبت الهیه در آن اثری و خبری باقی نماند.(1) ____________ ...
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۱۸:۵۱    
حجت الاسلام والمسلمین حسینی امید آفرینی و اخلاق و تزکیه را دو وظیفه مهم آموزش و پرورش دانست و گفت: نخستین انتظارمعظم له از آموزش و پرورش ایجاد روحیه امید است.
شیرازه   ۱۴۰۲/۰۳/۱۲ - ۱۱:۵۵    
امام امت با رویکرد عرفانی به تبیین فلسفه ی اسلامی و مباحث دینی پرداخته اند و تربیت و تزکیه را مقدم بر تعلیم و آموزش می دید
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز بر لزوم توجه به تزکیه و حکمت در کنار تعلیم قرآن آموزان تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۵ - ۱۵:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
امام جمعه یزد با بیان اینکه خداوند سه رسالت بزرگ به پیامبران خود داده که این سه حرکت اصل و اساس تکامل بشر را رقم می زند، تلاوت آیات خدا و آشنا کردن امت با دستورات الهی، تزکیه مردم و دور کردن آنها از صفات و خصایص ناپسند و هدایت جامعه به سوی تکامل را از جمله این موارد برشمرد.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
اینکه امام خمینی بعد از آزادی خرمشهر گفت خرمشهر را خدا آزاد کرد و مسئولین را همواره به تزکیه نفس توصیه می کرد برای این بود که با نگاه نافذ خود، تهاجم از درون را می دید. او می دانست اگر آزادسازی خرمشهر را به خدا نسبت ندهیم، روزی خواهد رسید که گرفتار عوارض منفی تهاجم از درون خواهیم شد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
آیت الله شب زنده دار علت ماندگاری حضرت آیت الله بهجت فومنی( ره) را تزکیه نفس دانست و گفت: ایشان با تزکیه نفس و اخلاص به مقام معرفت الهی رسید و در قلوب مردم ماندگار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان عضو فقهای شورای نگهبان، مجالس بزرگان را مجالس تذکر دانست و یادآور شد: معرفت حق تعالی زیربنای رسیدن به مقامات است، اما سرسلسله این معارف، معرفت نفس بوده و آیت الله بهجت(ره) در کنار علم و دقت علمی، تزکیه نفس داشت.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۸:۱۴    
بعد از تفکر زیاد، تصمیم به تزکیه و جهاد با نفس گرفتم و تنها روزنه امید را در انتها، در جبهه دیدم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۲۴ - ۲۰:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
اراک- رئیس فدراسیون ورزش زورخانه ای ای و کشتی پهلوانی گفت: ورزش پهلوانی مکتب تعلیم، تزکیه و تربیت است.
هورگان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۲۰:۲۰    
تعلیم و تربیت انسان ها یکی از مهمترین اهداف بعثت انبیاء بوده است. این مهم در آیه دوم سوره مبارکه جمعه مورد اشاره قرار گرفته؛ آنجا که خداوند فرمود: خداوند کسی است که در میان جمعیت درس نخوانده رسولی از خودشان برانگیخت که آیاتش را بر آن ها می خواند و آن ها را تزکیه می کند و به آنان کتاب (قرآن) و حکمت ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۱۴:۰۱    
کارگاه یک روزه آشنایی با کلیات رشد و فهم قرآن از سوی مدرسه دانشجویی تزکیه و تعلیم برگزار می شود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مسیر تربیت نسل جوان مومن انقلابی پای کار، تنها از مسیر تربیت و تزکیه می گذرد و این وظیفه شبکه گسترده صالحین در کشور است که بدون تعارف یک ظرفیت بی بدیل و کم نظیر محسوب می شود.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۶ - ۰۹:۴۳    
همدان-مسئول تعلیم وتربیت سپاه کبودراهنگ گفت: تربیت در نظام ولایی سه رکن اساسی دارد که مسجد، مدرسه و خانواده از ارکان مهم آن است و اگر این ارکان به هم متصل نباشد تزکیه و تربیت جامعه نظام ولایی اتفاق نمی افتاد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۷:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به اهمیت بحث دشمن شناسی و توجه به آن در ابعاد مختلف، یادآور شد که وقتی می گوییم تمدن رقیب، گاهی اشتباه می شود که این تمدن مسیحی است؛ حال آنکه تمدن اروپایی و آمریکایی امروز، تمدن مسیحی نیست و اساس این تمدن کفر است.
ایثار   ۱۴۰۲/۰۲/۱۴ - ۲۲:۵۲    
شغل معلم شغل انبیاء و جایگاه و نقش آنها بسیار ارزشمند و برجسته است/ کار معلم همچون کار پیامبر عظیم الشان ابتدا تزکیه و پس از آن تعلیم است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۲۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه مدارس باید خانه های علم و تقوا باشد بر ضرورت توجه به علم و تزکیه در آموزش و پرورش تأکید کرد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۲/۰۲/۱۳ - ۱۱:۴۶    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه آموزش های قرآنی در سطح مدارس و مهدهای کودک فراگیر شود، گفت: مقام معلم فرصتی برای تزکیه و هدایت نسل های مختلف جامعه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۵:۱۷    
روز گرامیداشت مقام معلم اما در کشور حامل پیام مهمی است که می تواند دستمایه نگرش نوین فرهنگی در اعتلای معرفت و دانایی جامعه تلقی شود و آن ساخت جامعه بر بستر تزکیه و دانش و اعتلای زیست مومنانه در عرصه علم و فرهنگ است که باید اطلس فرهنگی مبتنی بر آن تدوین و ترسیم شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۴۶    
حوزه/ امام جمعه نقده گفت: کار معلم، پیامبری در عصر حاضر است و یکی از مهم ترین رسالت های انبیای الهی تزکیه نفس و تربیت انسان های صالح و مؤمن بود و کسی که می خواهد وارد عرصه تعلیم و تربیت شود باید چنین نگاهی به این شغل داشته باشد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رسولی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان لرستان در این مراسم ضمن خوش آمد گویی به متسابقین گفت : دانش آموزان علاوه بر توجه به مبحث مسابقه باید به مفاهیم تربیتی و اخلاقی نیز توجه نمایند و موفقیت در مسابقات را با تزکیه همراه کنند ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
متن پیام سردار حمید دامغانی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم سلام و درود بر معلمان و مربیان تاریخ که رسالت انبیاء و اولیاء را بر دوش گرفتند و تعلیم و تزکیه شهدا ، صلحا ، علما و آزادگان گذشتگان و آیندگان بر عهده آنان بوده است. ...
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۱۲ - ۱۰:۰۶    
حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: جایگاه استاد، جایگاه تربیت و تزکیه است و تربیت هم شعبه ای از ذات اقدس الهی است.
جامعه الزهرا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
خانم لباف با بیان اینکه مسئله جمعیت یکی از مسائل مهم ما در کشور است، به حدیثی جالب از پیامبر گرامی اسلام(ص) درباره افزایش جمعیت اشاره کرد.
استانداری اردبیل   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۱    
بسمه تعالی عطر دل انگیز نیمه ی اردیبهشت ماه شمیم دلنواز روز معلم رابه همراهی می آورد که یاد آور قلم است و تزکیه و تعلیم ، معلمی که اسوه ایثار است و پیشوای عشق ؛ امام علی علیه السلام خویش را بنده او می خواند . ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۱۱ - ۱۲:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام قائمی با بیان اینکه آیه یزکیهم و یعلمهم الکتاب نقشه راه شهید مطهری(ره) بود، گفت: این عالم متقی به یقین می دانست اگر داستانی برای تزکیه و پرورش روحی افراد نباشد، جامعه ای برای تقلید از مجتهدان باقی نخواهد ماند.
امام جمعه شهرستان قروه: تزکیه نفس؛انسان را به زندگی سعادتمند رهنمون می کند امام جمعه شهرستان قروه گفت:تزکیه نفس، انسان را به زندگی سعادتمند رهنمون می کند. قد افلح من زکها؛(24) به یقین رستگار شد کسی که به تزکیه نفس پرداخت ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۱۰ - ۰۰:۵۷    
پیام تبریک مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ناحیه شیروان به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی درسپاه وبسیج وهفته معلم قوام و شخصیت سپاه به معنویتش است، و این معنویت از طریق شما آقایان و علمای محترم که معلمان اخلاق و معنویت و تزکیه هستید، قابل تأمین است(مقام معظم رهبری) ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
ورامین- نماینده ولی فقیه در ورامین با بیان اینکه تزکیه مقدم بر تعلیم است، خواستار تقویت اقدامات تربیتی و فرهنگی در مدارس شد و بر ارزش والای معلمی در آیات و روایات تاکید کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۲/۰۶ - ۰۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
حوزه / نماینده ولی فقیه در کاشان بر لزوم حرکت در مسیر عملی کردن وحدت حوزه و دانشگاه تأکید کرد و گفت: کارشناسان مشاوره اسلامی با کمک دانشگاه ها راهکارهای لازم را برای رفع آسیب های اجتماعی و کاهش آمار طلاق ارائه کنند.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۲/۰۳ - ۱۸:۴۳    
رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، بیان کرد: عید فطر در آخر ماه مبارک رمضان همراه با نماز عید است که ثمره یک ماه بندگی خالصانه و ثمره تزکیه نفس و جلا بخشیدن روح و معنویت است.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۳:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: امیدواریم مردم انقلابی استان همچون گذشته استقبال پرشوری از رییس جمهور در سفر به استان داشته باشند. حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد روز شنبه در خطبه های بعد از اقامه نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید به تمامی مسلمانان جهان بیان کرد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۱:۴۴   + ۶ سایت دیگر  
اردستان-نماز عید فطر توسط مردم اردستان پس از یک ماه روزه داری و تزکیه نفس اقامه شد.
رسا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه دامغان گفت: تزکیه نفس سبب رشد و تعالی معنوی انسان و نزدیکی به خداوند می شود؛ باید بکوشیم سرمایه معنوی اندوخته شده در ماه رمضان را با تقوا و تزکیه نفس حفظ کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد با بیان اینکه جایزه بندگی ماه مبارک رمضان، تزکیه نفس است، گفت: در فرهنگ اسلامی، عید و سرور مربوط به زمانی است که انسان ریشه های روحی و معنوی خود را از آسیب، مصون نگه دارد.
به گزارش روابط عمومی استانداری، متن پیام به شرح ذیل است: بسم الله الرحمن الرحیم قَدْ أَفْلَحَ مَنْ تَزَکَّیٰ وَذَکَرَ اسْمَ رَبِّهِ فَصَلَّیٰ (آیات 14 و 15 سوره اعلی) ...
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بندر ماهشهر در نشست صمیمانه با سربازان وظیفه گفت: ماه رمضان فرصتی بود برای خودسازی و تزکیه نفس وامیدوارم شما سربازان از این فرصت به خوبی استفاده کرده باشید
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۳:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام یوسفی مقدم با بیان اینکه زکات فطره باعث تزکیه نفس انسان می شود.گفت: ثمره عبودیت و یک ماه روزه داری پرداختن و رفع مشکلات اقتصادی مسلمانان است. پرداخت زکات فطره یک عبادت مالی محسوب می شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۱۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
شفقنا- نماز عید سعید فطر با حضور مردم شهرستان ری و تهران در جوار بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار می شود. به گزارش شفقنا، به شکرانه یک ماه تزکیه و حضور در ضیافت الهی، مراسم روز عید سعید فطر فردا (شنبه) از ساعت 6:30 آغاز و نماز این عید فرخنده ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۲/۰۱ - ۰۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
یک مدرس دانشگاه و پیشکسوت قرآنی با بیان اینکه یکی از برکات مهم عید سعید فطر پاک شدن روح از گناهان است، گفت: کسانی که توفیق مهمانی خدا و رهایی وجود را از گناه نداشته و در آب زلال دریای معرفت رمضان خود را تطهیر نکرده اند در عید فطر فرصت جبران دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه بین المللی اهل بیت (ع) گفت: هدف ما در این دانشگاه که به نام اهل بیت (ع) منور است توجه به تربیت و تزکیه (دانشجویان خارجی) در کنار دانش آکادمیک است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۲    
حجت الاسلام جازاری بیان کرد: هدف ما در این دانشگاه که به نام اهل بیت(ع) منور است توجه به تربیت و تزکیه در کنار دانش آکادمیک است و همان میزان که در حوزه دانش، اندیشه و علوم برای شما عزیزان شرایط پیشرفت را مهیا می کنیم در حوزه تزکیه نیز این را بستر را فراهم خواهیم کرد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; برنامه "بربال قنوت" همزمان با فرا رسیدن عید سعید فطر از این رسانه دینی پخش می شود این برنامه که به همت گروه قرآن و اهل بیت (ع) طراحی و تولید می شود ضرورت توجه به مستندان و نیازمندان را از منظر آیات و روایات بازگو می کند ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۹ - ۱۱:۴۳    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: در دستگاه فکری اسلامی مخصوصا شیعی، دین و تربیت باید از سوی انبیا(ع) اتفاق بیفتد؛ یعنی انبیا(ع) محور تربیت سیاسی و اخلاق محوری، تزکیه محوری و فطرت محوری هستند و مدل تربیت سیاسی آنها خطی نیست، بلکه تکاملی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۶:۲۷    
رعایت حجاب اسلامی همواره به تهذیب و تزکیه نفس کمک می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه مقام و عبودیت اساس و ریشه بندگی خدا است، گفت: ماه رمضان به سرعت در حال گذر است اما تنها چیزی که می توان از این ماه به عنوان توشه برداشت کرد تزکیه نفس و خودسازی بوده و این از برکات این ماه است.
آنا   ۱۴۰۲/۰۱/۲۸ - ۱۰:۲۰    
معاون آموزشی دانشگاه تهران با اشاره به حضور پررنگ دانشجویان در مراسم شب های قدر امسال، مشارکت در چنین آیین هایی را عامل تقویت معنویت و تزکیه روحی آنان دانست.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۶:۰۲   + ۴۱ سایت دیگر  
حسین رضایی زاده اظهار داشت: همانطور که ماه مبارک رمضان فرصتی برای تزکیه نفس و پاکسازی روح و روان و آسودگی جان ما است از نظر جسمی نیز باید به درستی و به دور از افراط و تفریط اتفاق بیفتد. ...