چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۹:۰۱Oct 2020 28

جدیدترین‌های «تلاوت قرآن»

ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
قشم- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم گفت: به مناسبت هفته وحدت، مسابقه ی تلاوت قرآن به صورت مجازی در این جزیره برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۲۵    
دارالقرآن الکریم آستان مقدس حسینی(ع) دوره آموزشی احکام تلاوت قرآن کریم ویژه نابینایان را به صورت مجازی برگزار کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
تجوید در لغت به معنای تحسین-حسن بخشیدن-تکمیل-نیکو گردانیدن آمده است. با رعایت قواعد تجوید قرآن، آیات الهی زیباتر، شایسته تر و نیکوتر تلاوت خواهند شد که آشنایی با حروف حلقی یکی از این موضوعات است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۷:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ ماه رمضان به صدای تلاوت قرآن که از مسجد نزدیک خانه ما بیرون می آمد گوش می دادم تا اینکه یک روز دیگر صدای قرآن برایم پس زمینه نبود بلکه اهمیت ویژه ای پیدا کرد...
خبرگزاری رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۴    
تهران-مراسم افتتاح دویست کرسی تلاوت قرآن در 200 بقعه متبرکه شاخص کشور به منظور ترویج تلاوت و تفسیر کلام وحی ، امشب در امامزاده صالح(ع) تهران به مناسبت دهه وقف برگزار می شود.
گلستان 24   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
شبکه آموزش مجازی قرآن کریم توسط دکترسیدعبدالله میراحمدی در راستای طرح استاد مسجد راه اندازی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مراسم افتتاحیه راه اندازی 200 کرسی تلاوت و تفسیر قرآن کریم در 200 بقعه شاخص کشور با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
حروف مدی بدون تکیه به قسمت معینی از دستگاه تکلم،در فضای دهان تولید و خارج می شوند. حروف مد که به آنها حروف مد و لین نیزگفته می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
طرح کرسی های ثابت تلاوت قرآن کریم که از سوی سازمان دارالقرآن در سراسر کشور اجرا می شود، این روزها به دلیل شیوع بیماری کرونا کمرنگ و در بعضی از استان ها متوقف شده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۲:۵۵    
رئیس هیئت داوران چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) تأکید کرد: قرآن، صرف حضور در مسابقات نازل نشده، بلکه صحیح خوانی و تلاوت قرآن در وهله اول و سپس عمل به دستورات حیات بخش کلام وحی مهم است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۳:۱۱    
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از برپایی پویش مردمی تلاوت قرآن کریم در منازل همزمان با سوگواری های دهه آخر ماه صفر با مشارکت فعالان کانون های مساجد استان اردبیل خبر داد.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یادداشتی از حسین نقاشی، عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی که با عنوان شجریان؛ نغمه ای در مقام داد و بیداد در هفته نامه صدا منتشر شده را در ادامه می خوانید: ...
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۱۲    
معاونت فرهنگی اجتماعی سیاسی حوزه علمیه خراسان با همکاری مرکز قرآن کریم و اداره علوم قرآنی آستان قدس رضوی، کرسی های تلاوت قرآن را به صورت مجازی در دهه آخر صفر، برگزار می کنند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز :سالروز درگذشت یکی از اساتید و پیشکسوتان قرآن کریم یعنی مرحوم محمدتقی مروت. استاد قرآنی که بیش از 50 سال قبل موضوع تلاوت قرآن را به صورت حرفه ای پیگیری کرد و شاید بتوان از او به عنوان پدر تلاوت نوین قرآن کریم در کشور یاد کرد ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
مدرس دانشکده علوم قرآنی و حوزه علمیه گفت: جامعیت استاد شجریان در هنرهای گوناگون و علاقه به تلاوت قرآن سبب توفیق و ماندگار دعای ربنا شد و این سرمشقی برای قاریان و هنرمندان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
پیامبر اعظم (ص) می فرمایند: نَوِّروا بُیوتَکُم بِتِلاوَةِ القُرآنِ خانه های خود را با تلاوت قرآن نورانی کنید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
یکی از کارگزاران حکومت مأمون و مسئول بردن حضرت از مدینه به خراسان در ضمن گزارش بلندی دربارۀ حالات قرآن خواندن امام رضا (ع) سخن گفته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۹    
کرسی اذانگاهی تلاوت قرآن کریم امروز 21 مهر ماه با حضور مجتبی محمدبیگی، قاری ممتاز کشوری به همت شورای عالی قرآن برگزار می شود.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۳:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
انتخاب: روز شنبه 21 خرداد 1356، مجله تماشا، مصاحبه مفصلی را با محمدرضا شجریان، جوان 37 ساله و خوش صدای موسیقی اصیل ایرانی در رادیو، منتشر کرد، این مصاحبه را یوسف خانعلی گرفته بود ...
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۱۲    
پایگاه تحلیلی خبری شیرازه : روزهای شنبهٔ هر هفته صدای پدر از رادیو پخش می شد. در این ساعت همهٔ ی اعضای خانواده کنار پدر می نشستیم و گوش فرا می دادیم. پدر در اثنای پخش، سر خود را روی آستین اش می گذاشت و به فکر فرومی رفت. وقتی شش ساله بودم او همواره مرا به تلاوت قرآن تشویق می کرد. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا شجریان، چهره ماندگار و فقید موسیقی ایران، در زمینه تلاوت قرآن نیز فعالیت هایی داشته است که از جمله آن می توان به تلاوت او در جمع قاریان مشهدی در دهه 70 شمسی اشاره کرد.
هاژه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۲۶    
یکم مهرماه 1319 خورشیدی، در مشهد و در خانوادەای خوش صدا و البته مذهبی، کودکی چشم باز کرد کە بعدها جان تازەای بە آواز بخشید. محمدرضا شجریان. پدربزرگش از خوانندگان سرشناس مشهد و پدرش یکی از قاریان توانمند آن خطە بود. پدرش کلاس های تلاوت قرآن برپا می کرد و او نیز رفتە رفتە در این زمینه چیرە گشت. ...
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۳۸   + ۲۶ سایت دیگر  
در این ویدئو شاهد قرائت قرآن توسط استاد محمدرضا شجریان در مراسم ختم پدر بزرگوارش در سال 1375 خواهید بود.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
کشمکش درونی بین علاقه به آواز و استعداد سرشار در موسیقی از سویی و احترام ویژه به عقاید پدر از سوی دیگر دلیل انتخاب نام مستعار سیاوش بیدگانی تا سال 1350 بود. با این نامِ زیبا بود که به برنامه های روح نواز گلهای رنگارنگ رنگی ویژه بخشید که در ساعات مشخص روز از رادیو پخش می شد ...
روز نو   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۹:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
محمدرضا شجریان اول مهر ماه 1319 در مشهد متولد شد،چنانکه خود در خاطراتش از ایام کودکی بیان کرده، در دبستان به آموزش تلاوت قرآن کریم نزد پدر می پردازد و در 9 سالگی تلاوت قرآن را آغاز می کند. ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۹:۰۹   + ۴۲ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، محمدرضا شجریان، یکم مهر 1319 در مشهد زاده شد. خواندن را از کودکی با همان لحن کودکانه آغاز کرد. از کودکی با توجه به استعداد و صدای خوبش تحت تعلیم پدر که خود قاری قرآن بود مشغول به پرورش صدای خویش شد و در سال 1331، برای نخستین بار، صدای تلاوت قرآن او از رادیو خراسان پخش می شود. ...
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۸:۰۲   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: مرحوم محمدرضا شجریان طی دوران مختلف زندگی هنری خود ضمن حضور در اجراهای مختلف داخلی و خارجی بیش از 50 آلبوم را با آهنگسازان برگزیده موسیقی کشورمان منتشر کرده است. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با ایام اربعین حسینی، پویش تلاوت قرآن کریم هدیه به امام حسین(ع) با عنوان #هدیه_قرآنی به_امام _حسین(ع) به همت شورای قرآنی کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین و رادیو اربعین، در فضای مجازی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۳۱    
گردان های حزب الله عراق در مراسم پیاده روی اربعین حسینی از مسیر بغداد به کربلا محفل تلاوت قرآن برگزار کرده اند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
میراحمدرضا حاجتی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون جایگاه و ارزش های نهفته در پیاده روی اربعین گفت: پیاده روی اربعین طی سالیان گذشته رشد و گسترش بسیار یافته است و بسیاری از دلدادگان حسینی را به خود جذب کرده است ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، سید جلال رضایی موسوی هفدهم اسفند سال 1347، در شهرستان مشهد به دنیا آمد. پدرش سید حسین، راننده بود و مادرش بی بی صدیقه نام داشت ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۷:۱۷    
عصر ایکنای چهاردهم مهرماه، به نمایش قدرت ایمان و عشق در راهپیمایی اربعین، حسن هنر تلاوت قرآن در بیان مدرس قرآن، تمدید مهلت ارسال آثار سوگواره روایت شیدایی و سرنوشت کمیته هماهنگی ارزیابی های تخصصی حفظ و قرائت پرداخته است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اگر موضوع صوت لهوی، صوت مطرب باشد، نسبت آن با غنا، تساوی کلی خواهد بود و صوت لهوی نیز مثل غنا حرام و در این صورت، جدال فقط بر سر الفاظ است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۱۱    
جلسه هفتگی تلاوت قرآن و روایتگری شهدا و ایثارگران شهرستان شاهرود در دارالقرآن الکریم این شهر باحضورقاریان و حافظان قرآن کریم وخانواده های آنان برگزار شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۵۱    
فاطمه محمدی از اجرای طرح تلاوت قرآن کریم در فضای مجازی ویژه بانوان روستای قصلان خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
قاری قرآن هنگام تلاوت باید توجه داشته باشد که کلام معبود الهی را می خواند و با متن های دیگر تفاوت فاخر دارد از این رو نمی تواند هر نوع تحویل و ملودی را در خواندن قرآن به کار بگیرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۳:۱۹    
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اردبیل از اجرای طرح احسان تلاوت قرآن کریم ویژه اربعین در کانون های مساجد استان اردبیل همزمان با سراسر کشور خبر داد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۹:۰۲    
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، جلسه شورای اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کار ، تعاون و رفاه اجتماعی برگزار گردید. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
یک پزشک هندو مقیم کانادا برای بهبودی سریعتر بیماران خود، برای آنها صوت تلاوت قرآن پخش می کند.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
متخصص مغز و اعصاب گفت:خواندن کتاب، قرآن، دعاها و کتاب های دینی، افزایش فعالیت اجتماعی و یادگیری زبان دوم، از راه هایی است که در جلوگیری از آلزایمر موثر است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۲:۴۸    
امام جمعه خارگ در محفل انس با قرآن کریم گفت: خانه های خود را باید به تلاوت قرآن نورانی کنیم زیرا بواسطه خواندن قرآن، خانه های ما محل راز و نیاز با خداوند است.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۶    
فکرشهر- مصطفی منفرد: امام جمعه خارگ گفت: خانه های خود را باید نورانی کنیم به تلاوت قرآن، یک مسلمان باید نورانیت پیدا کند بواسطه خواندن قرآن، خانه های ما محل راز و نیاز با خداوند است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۵۲    
جلسه مجازی تلاوت قرآن کریم به همت دارالقرآن الکریم اداره تبلیغات اسلامی استان اردبیل برپا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۹:۳۱    
287مین کرسی تلاوت قرآن با رعایت پروتکل های بهداشتی در مصلای امام رضا(ع) شهرستان علی آبادکتول برگزار شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۶:۰۶    
کارگاه مجازی آموزش تخصصی تلاوت قرآن فردا، 27 شهریورماه با حضور سعید پرویزی، قاری بین المللی برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۶:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
فراخوان نشست سالانه شورای عالی قرآن با موضوع قرائت قرآن در جمهوری اسلامی ایران پیشینه، آسیب شناسی و گام دوم اعلام شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۳    
حوزه/ سرباز امام زمان (عج) باید نظم، برنامه ریزی، نماز اول وقت، مطالعه و مباحثه، دائم الوضو بودن، تلاوت قرآن و انس با آن و ارتباط با حضرت را همیشه رعایت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۳۸    
عضو قرارگاه فرهنگی اجتماعی شهید ابراهیم هادی اصفهان گفت: از عاشورا تا اربعین حسینی هرروز در منزل یک شهید مراسم روضه ای شامل تلاوت قرآن کریم، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی پیرامون تحلیل تاریخی واقعه کربلا در قالب پرسش و پاسخ و همچنین استفاده از مرثیه خوانی مداحان همان محله برگزار شود.