دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۰:۵۷Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فعالیت های قرآنی»

دبیر شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی گیلان از برگزاری 216 برنامه قرآنی ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در مناطق مختلف استان در ایام ماه مبارک رمضان امسال خبر داد.
تهران نیوز   ۵ ساعت پیش    
طرح نورانی "هرشب یک روستا یک محفل" با هدف توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی از پنجم تا 16 فروردین ماه 1402 در 14 روستای شهرستان ری در حال اجرا است.
شبستان   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مسئول بخش محافل قرآنی سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن از میزبانی 63 مسجد استان تهران از محافل قرآنی خبر داد و گفت: این مراسم ها آغازی برای فعالیت های قرآنی مساجد در طول سال است.
رئیس ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به ظرفیت های قرآنی در کانون ها، بر بسیج همه ظرفیت های موجود برای تقویت فعالیت های قرآنی مساجد دارای کانون، تاکید کرد.
حیات   ۹ ساعت پیش    
هادی سلامه گفت: زمانی که ده ساله بودم در کشور لبنان با موسسه جامعةالقرآن آشنا شدم که باعث پیشرفت من در فعالیت های قرآنی و ورود به مسابقات بین المللی شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۷:۳۱    
محفل انس با قرآن با حضور سعید پرویزی، قاری ممتاز جهان اسلام، از سوی شورای توسعه فعالیت های قرآنی شهرستان چالوس در این شهرستان برگزار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش استان زنجان برای اجرای برنامه های قرآنی با استفاده از ظرفیت دارالقرآن های آموزش و پرورش و کانون های مساجد اشاره کرد و گفت ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مشهد تولیت آستان قدس رضوی گفت: فعالیت های قرآنی با توجه به گستره، جایگاه و اهمیت آن، ظرفیت تبدیل شدن به یک نمایشگاه دائمی را دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۰۰    
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در جریان افتتاح شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد گفت: فعالیت های قرآنی این ظرفیت برپایی نمایشگاه های دائمی در طی سال را دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۵۷    
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در جریان افتتاح شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد گفت: فعالیت های قرآنی این ظرفیت برپایی نمایشگاه های دائمی در طی سال را دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
مشهد تولیت آستان قدس رضوی گفت: فعالیت های قرآنی با توجه به گستره، جایگاه و اهمیت آن، ظرفیت تبدیل شدن به یک نمایشگاه دائمی را دارد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۰:۰۵    
حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در جریان افتتاح شانزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد گفت: فعالیت های قرآنی این ظرفیت برپایی نمایشگاه های دائمی در طی سال را دارند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تولیت آستان قدس رضوی گفت: فعالیت های قرآنی این ظرفیت را دارد که طی سال نمایشگاه های دائمی قرآن داشته باشیم.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
یک قاری و داور بین المللی قرآن با تاکید بر استفاده از ظرفیت نخبگان قرآنی برای هدایت فعالیت های مرتبط در مساجد، گفت: توانمندسازی ائمه جماعات و هم افزایی مساجد با دستگاه های فعال این عرصه، مساجد را به پایگاه فعالیت های قرآنی تبدیل می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
مسؤول کانون خدمت رضوی شهرستان ریگان گفت: 700 دانش آموز ریگانی در مناطق محروم شهرستان از فعالیت های قرآنی بهره مند شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۲۰:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بردسکن گفت: محور فعالیت های قرآنی ما در ماه مبارک با محوریت سوره مبارکه محمد (ص) انجام خواهد شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دارالقرآن شهرستان رفسنجان گفت: در سال 1401 فعالیت های قرآنی متعددی در شهرستان رفسنجان اجرا شد که تهیه 300 جلد قرآن قطع وزیری و اهدای آن به مؤسسات، تهیه و اهدای 500 جلد کتاب فصیح خوانی قرآن، حمایت از طرح آموزش قرآن و ... از جمله این فعالیت ها است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سلیمی با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای توسعه و تقویت فعالیت های قرآنی در مساجد است، گفت: این فعالیت ها به جاری شدن آموزه های قرآن در شئون زندگی مردم کمک می کند؛ خوب است خیران مسجدی از این عرصه حمایت کنند.
پانا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برنامه های این تشکل دانش آموزی را برای فصل بهار و تابستان تشریح کرد. حسین تاریخی در تشریح برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان برای فصل بهار و تابستان به پانا گفت: با توجه به تقارن بهار طبیعت و آغاز ماه مبارک رمضان ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد گیلان گفت: مسئولان باید در درجه اول در سیاست گذاری هایی که صورت می گیرد مسجد را محور همه فعالیت های قرآنی قرار دهند و سپس در هنگام اجرا نیز مسجد در اولویت کارها قرار گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در سال 1401 وقایع و رویداد های مهم قرآنی متعددی در قم اتفاق افتاد و باعث رونق و افزایش فعالیت های قرآنی شد که در این گزارش اهم آن ها تقدیم مخاطبان ایکنا می شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۰:۳۱    
فعالیت های قرآنی کشور در فصل بهار سال 1401 گره خورده با بهار قرآن بود و البته کم تر از سال گذشته تحت تأثیر ویروس کرونا قرار داشت. در این فصل و در طلیعه ماه مبارک رمضان، دیدار جامعه قرآنی با مقام معظم رهبری و نمایشگاه قرآن و همچنین همایش خادمان قرآن کریم برگزار شد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس ; مصطفی ملایی در حاشیه جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر که با حضور فعالین قرآنی برگزار شد، اظهار داشت: با عنایت به آیه 46 سوره مبارک انفال، شرط عاقبت به خیری اطاعت از خدا، رسول خدا و ولی خدا بوده و این مهم با مراجعه به کلام وحی ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
اسماعیلی با تاکید بر گسترش محافل قرآنی در ماه رمضان، برپایی برنامه های قرآنی خارج از فضای محل نمایشگاه امسال را گام مهمی در راستای تحقق شعار عدالت فرهنگی دولت مردمی برشمرد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر -گروه دین و اندیشه- سمانه نوری زاده قصری: روزهای پایانی سال 1401 شمسی است و به سنت حسنه ایرانیان برای گرامیداشت یاد درگذشتگان در روزهای آخر سال شمسی، یاد بزرگوارانی که جامعه قرآنی در سال 1401 به سوگ آنها نشست را گرامی می داریم ...
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۵۴    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: ایجاد بانک اطلاعاتی و اطلس قرآنی در خصوص تعداد فعالان قرآنی استان در حوزه های مختلف مفسر، قاری، مربی، حافظ، موسسات و مراکز و دیگر بخش های مرتبط با قرآن و دامنه فعالیت این افراد ضروری است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۱۳    
مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت با بیان اینکه تأثیر فعالیت های قرآنی در زندگی مردم باید دیده شود، گفت: مجلس بازنگری جدی در نگاه خود به این نوع فعالیت ها داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس در سال 1401 و به ویژه در نیمه دوم این سال جلسات متعددی با مسئولان مختلف در خصوص فعالیت های قرآنی و وظایف دستگاه ها از جمله نظام آموزشی برگزار کرد که محور اصلی آن ریشه کنی بی سوادی قرآنی ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح برنامه های این اداره کل در ماه مبارک رمضان، همخوانی گروه منتخب دارالقرآن های سراسر کشور همزمان با اولین روز ماه مبارک رمضان را طلیعه فعالیت های پرورشی آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان بیان کرد. ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت با بیان اینکه تأثیر فعالیت های قرآنی در زندگی مردم باید دیده شود، گفت: مجلس بازنگری جدی در نگاه خود به این نوع فعالیت ها داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۶    
مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی سیستان و بلوچستان گفت: اعتمادسازی، حضور مستمر در کنار مردم، ارتباط با هیئت ها و تشکل ها، مطالبه گری صحیح و توانمندی علمی و مدیریتی را لازمه رشد فعالیت های قرآنی بین مردم دانست.
محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به این موضوع که حوزه فعالیت های قرآنی می بایست متمرکز شود، خاطرنشان کرد: گام های ابتدایی طرح نوین آموزش قرآن کریم بشری با اقدام جهادی خادمان قرآن و عترت به خوبی برداشته شده است بطوری که این طرح در استان های مختلف بازخوردهای بسیار خوب و مثبتی داشته که این مسئله گسترش هر چه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دبیر ستاد عملیات رمضان گفت : یکی از محوری ترین برنامه های ما در نوروز و ماه مبارک رمضان، پویش حال خوب با محوریت سوره مبارکه حضرت محمد است که در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، محتوایی برای هر گروه سنی تهیه شده است.
ایبنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۰۸:۱۰   + ۷ سایت دیگر  
جامعه دینی و قرآنی سال جدید را به یاد درگذشتگانی تحویل می گیرند که هر کدام در ارتقای فعالیت های قرآنی و دینی جامعه سهمی داشتند و دست تقدیر به آنها اجازه نداد تا در سال جدید نیز اندوخته ای بر اندوخته های قرآنی اضافه کنند و این روزها چشم به راه فاتحه ای دلخوش هستند.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۰۴    
انقانی گفت: جذب هر چه بیشتر جوانان به مساجد و انجام فعالیت های فرهنگی و قرآنی مهمترین رسالت کانون های فرهنگی هنری مساجد است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۰    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: استان گلستان در موضوعات مربوط به برگزاری مسابقات و فعالیت های قرآنی از جایگاه بیست و چهارم کشور به رتبه چهارم صعود کرده است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۲۳:۴۵    
از سوی شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان برنامه های مرتبط با حفظ قرآن با مشارکت اعضای هیئت علمی، یاوران علمی و دانشجویان در ماه مبارک رمضان در دانشگاه های لرستان برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۶:۱۴    
گرگان- مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان با اشاره به ارتقای جایگاه فعالیت های قرآنی گلستان در کشور، گفت: بر اساس آمارهای رسمی، گلستان در رتبه چهارم فعالیت های قرآنی کشور قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان بوشهر گفت: فعالیت های قرآنی خانگی در استان بوشهر گسترش یابد.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۲:۲۳    
میرزایی نسب با اشاره به رویکرد فعالیت های قرآنی ستاد کانون های مساجد کشور گفت: طرح پایگاه های قرآنی در بیش از 300 کانون مساجد در سطح کشور اجرا می شود.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به مربیان و موسسات آموزشی قرآن گفت: آموزش درست قرائت قرآن کریم را با استفاده از روش های جدید و نو برای صحیح خوانی مد نظر قرار دهید.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۱۶    
حجت الاسلام و المسلمین مؤمنی گفت: حوزه باید مرجع فعالیت های قرآنی و حتی هنرهایی مانند شعر، خوشنویسی و خطابه باشد تا بتواند با سطوح مختلف جامعه ارتباط عمیق و دقیق پیدا کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
شبکه رادیویی قرآن آمادگی خود را برای همکاری جهت انعکاس هر چه بیشتر فعالیت های قرآنی و محافل نهادهای قرآنی اعلام کرد.
رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۰    
اصفهان تمنایی با اشاره به رتبه برتر اصفهان در فعالیت های قرآنی گفت: قرآن و تمسک به آن نسخه شفابخش خروج ما از بحران ها و فتنه های اجتماعی و انسجام در جامعه است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۴:۲۹    
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بوئین زهرا، به همت خانه فرهنگ دانسفهان، جلسه ای هم اندیشی با حضور نعمت الله یوسفی، از فرهنگیان پیشکسوت قرآنی و ادبی شهر دانسفهان و بانوان فعال قرآنی این شهر، در محل مدرسه امید آینده دانسفهان تشکیل گردید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۲۱:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در شورای فرهنگ عمومی کهگیلویه و بویراحمد موضوعات مختلفی مطرح شد از جمله این که بودجه های قرآنی به هیچ وجه کفاف فعالیت های قرآنی را نمی کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی با تأکید بر لزوم توجه و پیگیری بودجه شورای فرهنگی استان گفت: دبیرخانه باید نسبت به پیگیری و تحقق بودجه شورای فرهنگ عمومی و سند فرهنگی استان اقدامات لازم را انجام دهد و قسمتی از آن نیز به سند و فعالیت های قرآنی استان اختصاص پیدا کند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل مؤسسه حضرت قائم شهر ماسال با اشاره به جای خالی خیرین قرآنی در فعالیت های این مؤسسه گفت: اجرای برنامه های قرآنی نیازمند حمایت مالی است و با توجه به منابع محدود دولتی که حمایت ها در این حوزه دیگر مانند سابق نیست، جای خیرین بسیار خالی است.
شبستان   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۲    
فرماندار انار با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت های قرآنی گفت: در حال حاضر 200 نفر مشغول حفظ قرآن کریم هستند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۱۹ - ۱۳:۱۲    
امام جماعت نیکوکار محله خزانه بخارایی را همه اهل محل می شناسند. او دست به قلم است و تاکنون و در طول 25 سال گذشته 944 کتاب با موضوعات قرآنی نوشته که خیلی از این آثار به زبان های مختلف دنیا از جمله انگلیسی، عربی و آلمانی ترجمه و به دور دست ها از جمله آمریکا، مصر، عراق و... راه پیدا کرده است.