یکشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۲:۰۲Dec 2020 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فعالیت های قرآنی»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۲:۳۸    
ابدالی درباره مهمترین اقدامات انجام شده در رواق نور، طرح ملی ایران قوی ، گفت: برنامه ریزی کمّی کیفی اجرای فعالیت های قرآنی در کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور و تغییر آئین نامه جشنواره مدهامتان ازجمله این فعالیت ها است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۴ - ۰۹:۰۶    
در هفته دوم آذرماه، برگزاری مسابقات بانوان شاغل و اعضای خانواده های ارتش جمهوری اسلامی ایران در سطوح مختلف، در کنار انتشار پیام های تبریک و تسلیت در پی شهادت محسن فخری زاده، دانشمند هسته ای کشورمان و محکومیت ترور از سوی نهادهای قرآنی از مهمترین اخبار در حوزه فعالیت های قرآنی بود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۷:۴۷    
مدیر مرکز قرآن، عترت و نماز منطقه پدافند هوایی شمال کشور، گزارشی از فعالیت های قرآنی اخیر این نیرو ارائه کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
محمدی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود را در ایام کرونا اصلاً تعطیل نکرد، اظهار کرد: در همین ایام سی امین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه در سطوح استانی، شهرستانی و ملی برگزار شد و طرح دوشنبه های قرآنی نیز در حال اجراست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۰:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضمن اشاره به چالش های فعالیت های قرآنی در کشور و عدم اهتمام مسئولان به این موضوع گفت: انتظار داریم حمایت دولت با توجه به ظرفیت های عظیم قرآنی بیشتر شود، چرا که اگر این جامعه اثرگذار به درستی حمایت شود، می تواند انقلاب واقعی قرآنی ایجاد کند.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۲:۳۴   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فعالیت های قرآنی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در صفحه شخصی خود نوشت: ... باید سرها را که همچون کبک در خاک فرو برده اند، بیرون آورند آن ها که با این دنایٔت و رذالتِ ابلیس بزرگ و اسرایٔیل غاصب ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۱:۲۴    
به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج خانه قرآن روستایی با نام بُشری در روستای طلاجو شهرستان چالوس افتتاح شد.
ستاد اقامه نماز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان به نقل از خبرگزاری تسنیم ؛ استان همدان همواره در فعالیت های مذهبی و دینی بویژه حوزه قرآن جزو مناطق پیش تاز بوده است. اما مدتی است که بنا بر آمار و گزارش های موجود در فعالیت های قرآنی کم توفیق است ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۶    
کارشناس فعالیت های قرآنی و مذهبی دانشگاه الزهرا(س) از برگزاری محفل انس با قرآن به منظور تجلیل از دانشجویان برگزیده این دانشگاه در مرحله سراسری سی وپنجمین جشنواره قرآنی دانشجویان وزارت علوم خبر داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۶    
فعالیت های قرآنی کانون های مساجد قم در شرایط کرونا نه تنها کاهش نیافته است بلکه با قوت بیشتری به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه گسترش فعالیت های قرآنی و ارتقاء فرهنگ و هنر با محوریت قرآن و عترت از مهمترین موضوعات مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است از بیمه شدگان قرآنی استان خواست نسبت به تکمیل و ارسال فرم های مربوط به پایش و پالایش بیمه اقدام نمایند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۰    
در سال 74 عده ای از جوانان مؤمن شهر تبریز تصمیم به انجام فعالیت های قرآنی گرفتند، و حالا با گذشت 25 سال این توفیق برای آن ها همچنان ادامه دارد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن تأکید بر اینکه سعی می کنیم ارتباط فعالیت های قرآنی را با بدنه دانشجویی اعم از کارکنان، دانشجویان و اعضای هیئت علمی تقویت کنیم، گفت: برای اینکه بدنه نظام پزشکی در دوران شیوع کرونا توانش را از دست ندهد ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۰۶    
ایسنا/خراسان شمالی خراسان شمالی در حال حاضر بیش از 300 مؤسسه و خانه قرآنی دارد که برخی از این مؤسسات زیرمجموعه فرهنگ و ارشاد و برخی زیر مجموعه سازمان تبلیغات هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گفت: کانون های قرآن و عترت و مذهبی همواره به عنوان اهرم و بازوی توانمند ما هستند. استفاده از ظرفیت دانشجویی در فعالیت های قرآنی اصل است. برای ایجاد هم افزایی بیشتر به دنبال ایجاد شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی در دانشگاه ها هستیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۳    
محفل قرآنی هفتگی در مسجد کوفه برگزار شد و همچنان فعالیت های قرآنی در این مسجد ادامه دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۸:۱۳    
تهران- ایرنا- معاون مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: فعالیت های قرآنی دانشگاه های علوم پزشکی در دوران شیوع کرونا کاهش نیافته است، تنها شکل برگزاری آن به دلیل محدودیت های کرونایی تغییر یافته است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه در سطح شهر همدان باید فعالیت های قرآنی و دینی گسترش پیدا کند، گفت: در طرح همیاران محلات باید مرجعیت مسجد حفظ شود و مردم برای حل مشکلات خود مسجد را به عنوان یک مرجع بدانند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۳۸    
واحد فعالیت های قرآنی و دینی معاونت فرهنگی و اجتماعی با همکاری انجمن علمی روابط بین الملل دانشگاه علامه طباطبایی، نشست تمدن نوین اسلامی؛ چالش غرب را برگزار می کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۹:۱۵    
سلامت پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: در جلسه صدویازدهم مجمع، گزارشی از روند پیگیری رفع موانع اجرای برنامه جامع فعالیت های قرآنی در فضای مجازی به صورت مکتوب ارائه شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت امروز از بخش های مختلف سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بازدید کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان بوشهر به تشریح فعالیت های قرآنی تبلیغات اسلامی بوشهر در هفت ماهه اول سال 99 پرداخت.
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۵:۴۳    
متسابق رشته دعاخوانی چهل و سومین مسابقات سراسری قرآن کریم گفت: رقابتی کردن این مسابقات موجب شده تا بسیاری از نونهالان فعال در عرصه قرآنی با انگیزه بیشتری به سمت فعالیت های قرآنی سوق داده شوند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با اشاره به اینکه درباره برنامه ریزی دیرهنگام برای اجرای برنامه در هفته قرآن و دانشگاه نقد وارد است، گفت: درصددیم تمام فعالیت های قرآنی دانشگاه ها با قوت بیشتری ادامه یابد.
بهرام فاضلی :راهکارهای تقویت وضعیت حوزه قرآن و عترت استان در جلسه برنامه ریزی استان مطرح خواهد شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۷:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام راشدی نوری با بیان اینکه از ویژگی های شهرستان صومعه سرا گستردگی فعالیت های قرآنی است گفت: از خصوصیات وقف در صومعه سرا وقف در حوزه قرآنی و امور فرهنگی است.
صبح الوند   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۴۱    
آیت الله حبیب اله شعبانی گفت: نیازمند اطلس برای جمع آوری اطلاعات فعالیت های قرآنی استان هستیم.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان، آیت الله حبیب اله شعبانی، امام جمعه همدان در جلسه شورای عالی قران استان همدان اظهار کرد: نیازمند ایجاد اطلس قرانی برای جمع آوری اطلاعات فعالان و موسسات قرانی در سطح استان هستیم ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۹:۲۰    
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت ضمن تشریح بخشی از برنامه های تدوین شده برای اجرا در هفته قرآن و دانشگاه، گفت: برای رسیدن به یک جایگاه مطلوب در طراحی و اجرای فعالیت های قرآنی در این هفته نیازمند حضور جدی تر شورای هماهنگی فعالیت های قرآن و عترت در دانشگاه ها هستیم.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۱:۴۱    
شیروان(پانا)- معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان شیروان با حضور در جمع اساتید و دانش آموزان دارالقرآن امام علی (ع) شهرستان شیروان از نزدیک فعالیت های قرآنی این مرکز را مورد بازدید قرار دادند. ...
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۶:۴۹   + ۱۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران با حضور مدیرعامل سازمان منطه آزاد کیش و برخی از مسئولین این منطقه؛ مرکز فعالیت های قرآنی کیش را افتتاح کرد
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
خراسان شمالی - حجت الاسلام خادمی گفت: علی رغم شرایط کرونایی، از ابتدای سال 99 تاکنون فعالیت های قرآنی خراسان شمالی رونق قابل قبولی داشته است.
هنر صدا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۲:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
برنامه ایراندخت امروز یکشنبه 11 آبان ماه به معرفی صهبا کرمانی بانوی موفق در عرصه علوم قرانی اختصاص دارد. در برنامه ایراندخت رادیو فرهنگ امروز با صهبا کرمانی مدرس علوم قرآنی و اسلامی گفتگو می شود. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۵۵    
فراخوان جشنواره قرآنی استادان، کارمندان و دانشجویان از سوی واحد پژوهش و فعالیت های قرآنی معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران اعلام شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۶    
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد میریحیی معتقد است: گرچه مدام مطرح می شود که آموزش قرآن به سمت فضای مجازی سوق داده شده است، اما قطعاً کیفیت آموزش حضوری را نخواهد داشت. بنابراین برای جلوگیری از وضعیت ضعیف فعالیت های قرآنی نباید به فضای مجازی بسنده کرد ...
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست مشترک با رئیس هیات مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور بر لزوم استفاده از ظرفیت های بالقوه موجود جهت اعتلای فعالیت های قرآنی تاکید کرد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۵    
مدرس و حافظ کل قرآن کریم گفت: هر چند مدام چنین مطرح می شود که آموزش ها به سمت فضای مجازی سوق داده شده است، اما قطعاً کیفیت آموزش حضوری را نخواهد داشت. بنابراین برای جلوگیری از وضعیت ضعیف فعالیت های قرآنی نباید به فضای مجازی بسنده کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران -ایرنا- رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بقاع متبرکه یکی از بهترین اماکنی است که می تواند از همه کسانی که می خواهند نهضت قرآن آموزی را در کشور توسعه دهند و رونق ببخشند، میزبانی کند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۲۷    
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاحیه کرسی های تلاوت و تفسیر قرآن کریم با اشاره به اینکه دو هزار مرکز از بقاع متبرکه قابلیت دارد که برای اجرای فعالیت های قرآنی در اختیار فعالان قرآنی قرار بگیرد، گفت: بقاع متبرکه یکی از بهترین اماکنی است که می تواند از قاریان ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه اگر تاکنون برنامه جامع فعالیت های قرآنی در فضای مجازی (سند قرآن و فضای مجازی) اجرا نشده، به دلیل ابلاغ نشدن آن از سوی شورای عالی فضای مجازی است ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۶    
کانون فرهنگی هنری نورالزهرا (س) شهرستان کارون جهت ارتقای سطح فرهنگ قرآنی دختران منطقه اقدام به برگزاری فعالیت های قرآنی در بخش های مختلف کرده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۵۶    
عصر ایکنای بیست وهفتم مهرماه، به احیای فعالیت های قرآنی در شرایط کرونا از منظر داور بین المللی قرآن، اجرای طرح تلاوت و تفسیر در بقاع متبرکه تهران، پخش تلاوت قاریان مشهور جهان در شبکه قرآن و کتابت هنرمند معلول زنجانی از قرآن کریم پرداخته است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۲۲    
داور بین المللی کشورمان با اشاره به اینکه شرایط کرونا تهدیدی است که فرصت های زیادی در آن نهفته است، اظهار کرد: این مسابقه انتظار جامعه قرآنی را از سایر دستگاه های قرآنی بسیار بالا برد. نهادها باید در همین وضعیت سخت کشور، فعالیت های قرآنی را بهتر از قبل احیا کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از نابینایان و کم بینایان استان فارس با حضور در کلاس های قرآن و دوره های حفظ و مربی گری، انقلابی در عرصه فعالیت های قرآنی ایجاد کرده اند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۴    
نماینده ولی فقیه در استان لرستان با تاکید بر اینکه چالش های قرآنی باید شناسایی شده و راه حل رفع این چالش ها و ارتقاء فعالیت های قرآنی در قالب مصوبات شورای فرهنگ عمومی مصوب و اجرایی شود، گفت: باید از ظرفیت موسسات قرآنی لرستان برای ترویج فرهنگ قرآن استفاده کرد.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین موسوی از ثبت 52 وقف جدید طی یک سال گذشته در این استان خبر داد و گفت: از این تعداد 6 وقف با نیت فعالیت های قرآنی به ثبت رسیده است.
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس از مشارکت 550 هزار نفر از دانش آموزان این استان در فعالیت های قرآنی اعم از مسابقات قرآن، طرح حفظ قرآن و غیره در سال تحصیلی گذشته خبر داد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۰:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
همدان - خبرنگار کیهان: استاندار همدان از حمایت، توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در استان خبر داد و گفت: طرح های تدوین شده از پشتیبانی مالی و اعتباری مراکز قرآنی بهره مند خواهند شد. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۶:۳۵    
سند راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی چهارمحال وبختیاری پس از تلاش جمعی از فرهیختگان در حضور اعضای شورای هماهنگی و توسعه فعالیت های قرآنی استان به تصویب رسید و به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ شد؛ اما با وجود گذشت حدود چهار سال از ابلاغ آن، که افقی هشت ساله از فعالیت های قرآنی را در استان ترسیم می کند ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۹    
حجت الاسلام مهدی سالاری گفت: متاسفانه تعداد موقوفات عام المنفعه در شهرستان جیرفت اندک است و از آنجایی که موقوفه قرآنی در جیرفت وجود ندارد بنابراین ترویج فعالیت های قرآنی در این شهرستان نیازمند نگاه ویژه واقفین و مردم است.