دوشنبه ۱۷ مردادساعت ۰۶:۴۴Aug 2022 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افراط گرایی»

عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۰۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
کریستوفر رای همچنین به رشد افراط گرایی داخلی نیز تاکید کرد که در حال حاضر بزرگترین تهدید تروریستی در داخل خاک آمریکا به شمار می رود که به صورت تک روی اقدام می کنند.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۶:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
کمیته وزارتی مقابله با جنایت و افراط گرایی دولت فرانسه در سلسله پیام هایی در توئیتر، فعالان ضد اسلام هراسی را مورد هجوم قرار داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دیده بان الازهر برای مبارزه با افراط گرایی ضمن استقبال از آزادی روزنامه نگار مسلمان هندی، کاهش تنش های مذهبی در هند را در گرو مقابله با نفرت پراکنی علیه مسلمانان توصیف کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۱۴    
میزگرد مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در بیشکک با هماهنگی مرکز ضد تروریسم کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان و با حمایت دفتر برنامه سازمان امنیت و همکاری اروپا برگزار شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
معاون وزیرخارجه بحرین در مصاحبه با یک شبکه آمریکایی ضمن حمایت از برجام اعلام کرد که توافق هسته ای ایران یک سند حیاتی است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۱۹    
سی ان ان : گروهی از مقامات سابق جمهوری خواه و دموکرات در تلاشی برای جلب نظر به آنچه اکثریت معتدل و دارای عقل سلیم می خوانند، حزب سیاسی جدیدی به نام فوروارد ، (روبه جلو) تشکیل می دهند ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۸    
دیدبان الازهر برای مبازره با افراط گرایی ضمن محکوم کردن حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان در اروپا بر ضرورت تشدید مجازات برای این حملات به منظور پایان دادن به تبعیض و نژادپرستی تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۳:۴۲    
در دیدار رئیس جمهور تاجیکستان و دادستان کل روسیه بر اهمیت تقویت همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم، افراط گرایی و جرائم سازمان یافته فراملی تاکید شد.
کیهان   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۹:۲۴    
نویسنده: دکتر جان دبلیو. وایتهد مترجم: دکتر احمد دوست محمدی رسیدیم به 2009 زمانی که وزارت امنیت داخلی دو گزارش منتشر کرد، یکی درباره افراط گرایی جناح راست ، که افراط گرایان جناح راست را اجمالاً افراد و گروه هایی تعریف می کند که اساساً ضدحکومت هستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای امنیتی ازبکستان در استان تاشکند 8 شهروند مظنون به عضویت در سازمان افراطی کتیبه التوحید و الجهاد را بازداشت کردند.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
از سال 2012 میلادی و با روی کار آمدن مجدد ولادیمیر پوتین به عنوان رئیس جمهور روسیه، شاهد افزایش روز افزون تنش ها میان آن کشور با آمریکا و اتحادیه اروپا بوده ایم که این تنش ها به دنبال الحاق کریمه و حضور روسیه در سوریه افزایش و اکنون با توجه به جنگ اخیر میان روسیه و اوکراین به بالاترین سطح خود پس از ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۳:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جورج سوروس چهره سرشناس آمریکایی در مقاله ای با هشدار نسبت به تسلط افراط گرایی در ایالات متحده، تصریح کرد که این کشور ممکن است به یک رژیم سرکوبگر بدل شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۹ - ۱۱:۵۰    
به مناسبت 30 سال همکاری ترکمنستان و سازمان امنیت و همکاری اروپا نشستی برگزار شد که در آن مبارزه با افراط گرایی و تهدیدات فراملی، همکاری در زمینه محیط زیست مورد بررسی قرار گرفت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
دیدبان الازهر برای مبارزه با افراط گرایی از یورش 22801 از شهرک نشینان صهیونیست از ابتدای سال 2022 به مسجدالاقصی خبر داده است.
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۰۹:۲۶    
قریب به 40 سال پیش و در راستای شوری که اوایل انقلاب وجود داشت، بسیاری از افراد وارد جوی شده بودند که شاید امروز جز افراط گرایی نتوان طور دیگری این رفتارها را تحلیل کرد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۲۳:۲۸    
دیده بان الازهر برای مبارزه با افراط گرایی در گزارشی از بالا گرفتن جنجال های سیاسی از سوی احزاب راست افراطی در واکنش به ساخت مسجدی در میلان خبر داده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
افراط گرایی، تندروی و دوری از اندیشه و تعقل بزرگترین آفتی است که کشور طی 40 سال گذشته با آن روبرو بوده... چه آنانکه روزی با چوب و چماق کف خیابان را برای شهروندان ناامین کرده بودند و چه امروز که از تریبون های مجانی، عرصه را برای اظهارات بی اسای خود مهیا می بینند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۶:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
عبدالسلام کریمی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی صبح روز شنبه در نشست با خبرنگاران رسانه ها در سنندج اظهار کرد: افراط گرایی کار جاهلان است و عالمان اعتدال می کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۸:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
ماموستا کریمی گفت: حفظ و تقویت وحدت کنونی در کشور امری مهم بوده و هرگونه افراط گرایی محکوم است و هیچ قومی بر قوم دیگری فضیلت و برتری ندارد و همه اقوام ایرانی سهام دار کشور و نظام هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناسان سیاسی و امنیتی معتقدند: مشکل اصلی آسیای مرکزی رشد و تقویت رادیکالیسم، فعالیت برخی سازمان های تروریستی و مواد مخدر است.
هشدار الازهر نسبت به گسترش تروریست ها در مرکز آفریقا دیدبان مقابله با افراط گرایی الازهر نسبت به افزایش فعالیت گروه های تروریستی در مرکز آفریقا و کشور مالی هشدار داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۵:۴۳    
شفقنا-علیرغم انتشار شایعاتی در نوامبر سال 2020 میلادی درباره مرگ ایمن الظواهری ، سرکرده گروه القاعده، اما وی پس غیبتی طولانی مدت اخیرا در چند پیام ویدئوئی ظاهر شده است. ...
تقریب   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
هوهانس هوهانسیان، رئیس دانشگاه دولتی ایروان در رأس هیأتی متشکل از معاونان و رؤسای دانشکده ها و کرسی ایرانشناسی این دانشگاه در جریان سفر به کشورمان، ضمن حضور در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با علی اکبر ضیایی، رئیس مرکز گفت وگوی ادیان و فرهنگ ها، دیدار و گفت وگو کردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۰:۰۷    
افراط گرایی قومی و مذهبی، گاه سر از آمریکا در می آورد و به مرگ سیاهپوستان در تیراندازی های نژادی سفید پوستان تبدیل می شود و روز دیگر، در هند جان اقلیت مسلمانان را در حمله هندوهای تندرو و نیروهای دولتی حامی آنها می گیرد و به تخریب خانه ها و مغازه های آنها منجر می شود ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۳:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
اولین پروژه ثبت کشتار اسپایکر که مرکز ثبت جرایم افراط گرایی عراق وابسته به بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس عباسی منتشر کرده است، در جشنواره فتوای جهاد کفایی رونمایی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری عراق روز چهارشنبه در دیداری با اشاره به مسئله تروریسم و موج آوارگان ناشی از آن که کشورش شاهد است، خواستار همکاری بین المللی برای مبارزه با تفکرات افراط گرایی شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
همایش افراط گرایی دینی، زمینه های فکری و استراتژای مقابله با آن با شرکت 42 کشور از سوی مرکز صلح برای رصد و پژوهش افراط گرایی وابسته به دارالافتای مصر برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۱    
همایش 3 روزه جایگاه زنان در سیاست های دولت در حوزه مذهبی، مسائل امنیتی، پیشگیری از افراط گرایی با حضور مقامات قرقیزستان و جمعی از بانوان شاخص برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مرکز ثبت جرایم افراط گرایی عراق درآستان قدس عباسی اثر جدیدی را تحت عنوان (المقابر الجماعیّة شعبٌ تحت التراب: گورهای دسته جمعی ملتی در زیر خاک هستند) به سه زبان عربی، انگلیسی و فرانسه منتشر کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
میدل ایست نیوز: وزیر امور خارجه امریکا در اظهاراتی بر اهمیت شراکت واشنگتن و ریاض در مبارزه با افراط گرایی و تعامل با ایران تأکید کرد. به گزارش الجزیره ، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه امریکا ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
دیدبان مبارزه با افراط گرایی و تروریسم الازهر در گزارشی نوشت: رسانه های غربی در طول 20 سال گذشته 784 هزار مقاله علیه مسلمانان و اسلام منتشر کردند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۲۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مسلمانان کانادا خواستار اقدام علیه افراط گرایی راست گرایانه هستند و این در حالی است که آنها هنوز در شوک حاصل از حمله مرگبار سال گذشته به یک خانواده مسلمان در انتاریو به سر می برند.
ادیان نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۰۷:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
| زمان تقریبی مطالعه 1 دقیقه | به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، شیخ عبداللطیف دریان، مفتی لبنان که در کنفرانس افراط گرایی دینی : مقدمات فکری و راهبردهای مقابله در قاهره سخنرانی می کرد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۲۲:۳۷    
سرنخ جنبش me too ایرانی برخلاف برداشت عمومی و غالبی که از آن وجود دارد، خارج از ایران است. هرچند تا حالا برخلاف نیت طراحان و کلیدزنندگانش سبب ایجاد یک موج زنانه به شکل یک دوقطبی جنسیتی در جامعه اسلامی نشده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
جبهه پایداری انقلاب اسلامی طی بیانیه ای اعلام کرد: اگر مبانی معرفتی حقیقت انقلاب اسلامی فراموش شود، یادر دام افراط گرایی گرفتار می شویم، یا به دام مرتجعان خواهیم افتاد.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۵:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
هماهنگ کننده کمیسیون ملی مشورتی برای تهیه قانون اساسی جدید تونس گفت: 80 درصد مردم تونس مخالف افراط گرایی و استفاده از دین برای اهداف سیاسی هستند و این دقیقاً همان کاری است که ما انجام خواهیم داد.
شیعه نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
الصادق بلعید هماهنگ کننده کمیته ملی مشورتی تهیه قانون اساسی جدید تونس گفت: به زودی پیش نویس قانون اساسی کشور را که در آن ذکری از اسلام به عنوان دین کشور وجود ندارد، به قیس سعید رئیس جمهوری تونس تقدیم خواهم کرد .
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۷    
تهران-ایرنا- وزیر اوقاف اردن اعلام کرد: تداوم و تکرار هتک حرمت مسجدالاقصی از سوی شهرک نشینان، نتیجه مستقیم حمایت مقامات رژیم صهیونیستی از افراط گرایی یهودی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۹:۵۰   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه در دیدار مدیر اجرایی کنفرانس تعامل و اقدامات اعتمادساز در آسیا ضمن مهم خواندن نقش سیکا، بر ضرورت تقویت ظرفیت های سازمان در مواجهه با موضوعات منطقه ای به ویژه تروریسم تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۱۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
وزیرخارجه بر ضرورت تقویت هر چه بیشتر ظرفیت های سیکا در مواجهه با موضوعاتی مثل تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نیویورک- ایرنا- آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا با تکرار ادعاهای ضد ایرانی مدعی شد؛ عربستان سعودی شریک حیاتی آمریکا برای مقابله با افراط گرایی و چالش های ناشی از ایران است.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۲۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا در گفت وگویی، ریاض را شریک واشنگتن در مواجه با چالش های ناشی از تهران خواند. به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن روز پنج شنبه در گفت وگویی با فارن آفرز گفت: عربستان سعودی شریک ما در مقابله با افراط گرایی در منطقه و مواجهه با چالش های به وجودآمده توسط ایران محسوب می شود. ...
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۷:۳۷   + ۲۵ سایت دیگر  
تخریب محیط زیست و بی توجهی به آن از سوی قدرت های اقتصادی و رشد افراط گرایی از بزرگترین چالش ها و بحران های عصر جدید است که بدون نقش آفرینی مؤثر ادیان الهی، نمی توان بر آنها غلبه نمود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۶:۳۶   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا، بر نقش بالقوه عربستان در گسترش پیمان ابراهیم ، توافق عادی سازی روابط اسرائیل و کشورهای عربی، تاکید کرد و آن کشور را متحدی حیاتی در مقابله با چالش های ناشی از افراط گرایی در منطقه دانست.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مقامات سوئد مدعی اند به دلیل نگرانی از نقش بودجه دولتی و کمک های خارجی در تشدید افراط گرایی در میان جوامع مذهبی این کشور، کمک به این جوامع را قطع می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
در دیدار معاون وزیر امور خارجه تاجیکستان و نماینده ویژه وزارت خارجه چین در امور امنیت خارجی بر ضرورت تقویت روابط بین دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۰۹:۴۹    
قطر از غرب خواسته است تا تعامل خود را با طالبان افزایش دهد و هشدار داد که عدم انجام این کار خطر سقوط افغانستان به هرج و مرج عمیق تر و افزایش افراط گرایی را به همراه خواهد داشت.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۰۳    
شفقنا- عمار حکیم ، رئیس ائتلاف نیروهای ملی عراق، کشورهای جهان را به استقرار صلح و کنار گذاشتن افراط گرایی فراخواند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرات نیوز، حکیم در بیانیه ای اظهار کرد: در روز جهانی حافظان صلح، از نظام های حاکم و پویش های دینی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۲:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
دبیر شورای امنیت ملی تاجیکستان گفت توسعه تروریسم، افراط گرایی و قاچاق موادمخدر موجب نگرانی همسایگان افغانستان است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر تاریخ گفت: پس از ناکامی اصلاحات از حفظ قدرت، سال 88 شاهد اوج رادیکالیسم و افراط گرایی شدید از سوی آنان بودیم که به نوعی سعی در ایجاد یک کودتا علیه نظام داشتند.