سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۱۵:۱۳Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «افراط گرایی»

میزان   ۲ ساعت پیش    
خبرگزاری میزان - نهاد فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان، می گوید: جنایت های دارای پیشینه افراطی خارجی برای دومین سال متوالی افزایش یافته است. در سال 2022، این دست جنایت ها و البته جنایت های خشونت آمیز افزایش یافته است. ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۶:۳۵    
عدم باورپذیری به بی فایده و هزینه بر بودن خشونت باعث شده که برخی سیاستمداران و دولتمردان به بهانه هایی مانند ملی گرایی، عدالت جویی و مبارزه با نفوذ خارجی، خشونت را تئوریزه و انجام آن را حتی با توسل به افراط گرایی دینی توجیه کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۹:۱۵    
اسلام آباد - ایرنا - اجتماع بزرگ گرامیداشت هفته وحدت با مشارکت رهبران مذاهب اسلامی در پایتخت پاکستان برگزار و سخنرانان با محکومیت تروریسم و افراط گرایی به نام دین و مذهب، با آرمان های ملت های مظلوم از جمله فلسطین تجدید عهد کرده و گفتند: وحدت ...
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۲۳:۱۹    
استاد دانشگاه ایرانشهر گفت: یکی از راه های مقابله با افراط گرایی فرقه ای و مذهبی، ایجاد و تقویت مراکز علمی وحدت و سازمان کنفرانس اسلامی و همچنین شفاف سازی علما و مراجع نسبت به باطل بودن فرقه های افراطی منتسب به اسلام است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۷ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
دبیرخانه آستان مقدس امام حسین(ع) از برپایی دومین همایش بین المللی جلوگیری از افراط گرایی و تروریسم با شعار تروریسم و افراط گرایی تهدیدی برای صلح اجتماعی است خبر داد.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۲۱:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه فاتح ترکیه تصریح کرد: افراط گرایی و تروریسم، تعادل فردی انسان ها و جوامع را برهم میزند و مانع درست فکر کردن و درست عمل کردن و جریان زندگی در چارچوب یک رابطه سالم می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۸   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- مشاور وزیر امورخارجه کشورمان با اشاره به روند روبه گسترش ترویج نفرت پراکنی در جهان و توهین به ادیان، اظهار داشت: این پدیده شوم منجر به شرایطی است که ریشه اصلی افراط گرایی، تهدید صلح و رفاه جامعه بشری خواهد بود.
تقریب   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۳۴    
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی افراط گرایی را به عنوان توطئه شوم استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دانست که امت اسلامی را تهدید می کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
تارنمای شبکه خبری سی ان ان نوشت: رقابت میان بایدن و ترامپ درحالی شدت می گیرد که جمهوری خواهان تندروی مجلس نمایندگان در تلاش برای تعطیلی دولت هستند. به گزارش اعتماد، به نوشته این شبکه خبری امریکایی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۱۶:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
روسای خدمات مرزی قرقیزستان و ازبکستان در مورد مبارزه با تروریسم و افراط گرایی دیدار و نیز مسائل مرزی با یکدیگر گفت وگو کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۳   + ۳۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه کشورمان در نشست سه جانبه وزرای امور خارجه کشورهای عضو روند آستانه در نیویورک گفت: عزم ما برای کمک به مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در سوریه تزلزل ناپذیر است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۰۸:۱۶    
اولین کنفرانس کشورهای همسود با موضوع مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در قرقیزستان برگزار می شود.
برترین خبر   ۱۴۰۲/۰۶/۲۵ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
دومین مجمع بین المللی دینی “ارزش های دینی در دنیای مدرن” در تاریخ 13 تا 14 سپتامبر در سن پترزبورگ برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اوقاف سوریه در دیدار با همتای مصری خود در مورد خطرات افراط گرایی مذهبی رایزنی کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
برخی نهادهای یهودی در آمریکا کمپینی را برای تحریم گروه فشار سیاسی حامی رژیم صهیونیستی به راه انداخته و تاکید کردند این گروه نه تنها از افراط گرایی علیه فلسطینی ها بلکه از افراط گرایی در آمریکا حمایت می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۹:۵۷   + ۱۶ سایت دیگر  
شرکت ایکس ایلان ماسک از کالیفرنیا بر سر قانونی شکایت کرد که مقررات شفافیت جدید برای شرکت های شبکه اجتماعی تعیین کرده و آنها را ملزم می کند سیاست هایشان برای کنترل اطلاعات غلط، اذیت و آزار، نفرت پراکنی و افراط گرایی را منتشر کنند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۸ - ۰۰:۳۷   + ۱۹ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: تروریسم و افراط گرایی تهدیدی جدی برای ثبات، امنیت و توسعه کشورهای آفریقایی و بویژه غرب آفریقاست.
اقتصاد آنلاین / جماران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۲۰:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
در پی عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، هیاتی از کشورمان در چهلمین نشست شورای ساختار منطقه ای مبارزه با تروریسم این سازمان موسوم به رتس شرکت کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه اروپایی مبارزه با نژادپرستی آلمان تصریح کرد به دلیل اسلام هراسی گسترده در آلمان، سوزاندن قرآن باید ممنوع شود. وی از دولت این کشور خواست تا قوانین سختگیرانه ای برای مقابله با افراط گرایی خشونت آمیز علیه مسلمانان وضع کند.
اصفهان امروز آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۰۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه حمله گروههای تروریستی به نظامیان بورکینافاسو را که موجب کشته و زخمی شدن دهها تن از نظامیان این کشور گردید، بشدت محکوم کرد. ...
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۳    
ایران پرس: با تداوم خشونت، افراط گرایی و نژادپرستی کابینه بنیامین نتانیاهو علیه فلسطینی ها، مقامات و نهادهای امنیتی رژیم درباره تبعات این وضع هشدار داده اند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۲:۲۷   + ۱۷ سایت دیگر  
درام- مستند چهار دختر نماینده سینمای تونس در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار 2024 خواهد بود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۱۱:۴۴   + ۱۰۴ سایت دیگر  
کانادا در سال 2012 روابط دیپلماتیکش را با ایران قطع و آن را به حمایت از افراط گرایی متهم کرد. این کشور همچنین در سال گذشته تحریم های متعدد حقوق بشری نیز علیه ایران اعمال کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
نشست مرکز ضد تروریسم قزاقستان با هدف بررسی اجرای برنامه دولتی برای مقابله با افراط گرایی و تروریسم در شهر آستانه برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جریان حکمت ملی عراق، در دیدار سفیر الجزایر با وی گفت که بغداد و الجزیره با چالش های مشابهی در زمینه مبارزه با تروریسم و افراط گرایی مواجه هستند.
دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی   ۱۴۰۲/۰۶/۰۱ - ۱۱:۴۳    
دریای خزر به عنوان بزرگترین دریاچه بسته جهان همواره نقش مهمی برای کشورهای ساحلی بویژه جمهوری اسلامی ایران و روسیه داشته است. اگرچه در برهه ای از زمان این منبع بزرگ آبی نادیده گرفته شد اما در حال حاضر این منطقه با وضعیت جدید از جمله رنسانس دوباره روسیه، ایران قدرتمند، آذربایجان جاه طلب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۳۰ - ۱۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
ریشه ها و زمینه های سیاسی و فرهنگی قرآن سوزی در اتحادیه اروپا طی نشستی با حضور کارشناسان مسئله اروپا برگزار شد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
گزیده ای از مقالات مراکز تحقیقاتی و نشریات اسرائیلی و بریتانیایی درباره افراطی گری مذهبی در میان صهیونیست ها و مواضع ایالات متحده در قلم رصاص شبکه العالم بررسی می شود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۶ - ۱۰:۲۶    
رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس ضمن محکومیت هتک حرمت قرآن کریم،ی گفت: توسعه افراط گرایی در غرب به بهانه های مختلف موجب شده شاهد توهین به مقدسات دینی باشیم و این امر سبب آسیب دیدن میلیون ها نفر مسلمان و انسان آزاده در دنیا شده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه ایران: در چند ماه اخیر قاره اروپا در جای جای خود شاهد افزایش خشونت ها علیه مهاجرین و پناهجویان بوده است. کشورهای عضو اتحادیه اروپا و به طورکلی اروپای غربی در چند دهه اخیر و بویژه پس از فروپاشی شوروی همیشه به عنوان مقصدی برای مهاجرت شناخته شده اند اما تفاوت های فرهنگی و معضلات اقتصادی-امنیتی ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امورخارجه چین در واکنش به حمله تروریستی به حرم شاهچراغ تاکید کرد که پکن از دولت و مردم ایران برای مقابله با افراط گرایی و نیروهای تروریست حمایت می کند.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایران پرس: همزمان با نزدیک شدن به محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین و برگزاری انتخابات 2024 ریاست جمهوری آمریکا، کارشناسان نسبت به رشد چشمگیر افراط گرایی با انگیزه های سیاسی در میان مردم این کشور هشدار دادند ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۰۲:۵۸    
دستگاه اطلاعاتی نیوزیلند در گزارشی منحصر به فرد چین، ایران و روسیه را به فعالیت جاسوسی و مداخله در این کشور متهم کرده است.سرویس اطلاعات و امنیت نیوزیلند در گزارش سالانه خود از مداخله خارجی کشورهای یاد شده به عنوان یک نگرانی پیچیده اطلاعاتی برای نیوزیلند نام برده است ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۰۷:۱۷    
وجه بارز لایحه حجاب بازدارندگی آن است؛ به این معنی که نگاه موجود در لایحه صرفا معطوف به مجازات هنجارشکن ها نیست بلکه می خواهد جامعه با به سمت عدم ارتکاب هنجارشکنی سوق دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۵:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دبیرکل مجمع جهانی تقریب تقریب اسلامی می گوید ما نقائص و کاستی هایی در درون جامعه اسلامی داریم که دشمن از آن بهره برداری می کند و پروژه تفرقه خود را پیش می برد و از جمله این نقائص، افراط گرایی و تکفیر در بین مذاهب است و اختصاص به یک مذهب ندارد.
کیهان   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۲۲:۰۲    
سرویس خارجی- در ادامه گسترش افراط گرایی در جامعه سیاسی و اجتماعی آلمان، چند تن از افسران پلیس این کشور نیز به استفاده از نمادهای نازی ها، مضامین غیراخلاقی و مستهجن در خلال پیام هایشان در تلفن های همراه متهم شده اند ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۲۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- خبرگزاری اسپوتنیک نوشت: یک سند افشا شده نشان می دهد که مربیان نظامی پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از دانمارک و انگلیس سربازهای اوکراینی نئونازی در گردان "آزوف" را در سال 2021 آموزش دادند درحالیکه ارتش آمریکا کمک مالی به این گردان را به علت افراط گرایی آنها قطع کرده بود.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۹:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
اهالی شهرستان های استان الحدیده یمن دیروز با برگزاری تظاهرات خواستار وحدت موضع امت اسلامی در قبال اهانت مکرر به قرآن کریم و جنایت آتش زدن آن در سوئد و دانمارک شدند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
آیا انقلابی گری و انقلابی ماندن همان افراط گرایی است؟ آیا مقابله کنندگان با افراط گرایی به تقابل با جریان انقلابی می اندیشند؟ برای پاسخ به این سوالات باید به ماهیت رفتاری انقلابیون پرداخت و شاخص های انقلابی گری را با آنان تطبیق کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۱ - ۱۳:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه عربستان طی تماس تلفنی با همتای دانمارکی خود بار دیگر بر مخالفت کشورش با کلیه تلاش ها برای اهانت به قرآن کریم تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۵/۱۰ - ۰۴:۲۶    
یک سازمان غیرانتفاعی که در مورد رابطه ی بین شبکه های اجتماعی، نفرت و افراط گرایی تحقیق می کند، توسط شبکه اجتماعی توئیتر (ایکس) تهدید به شکایت شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۸ - ۱۵:۱۳    
کارشناسان مسائل مسلمانان در غرب، نقش رسانه های اسلامی در فشار آوردن بر قانونگذاران اروپایی در جهت تغییر قوانین مشوق افراط گرایی و توهین به مقدسات را در جلوگیری از تکرار موارد هتک حرمت ساحت قرآن کریم بسیار مهم ارزیابی می کنند.
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۷ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ناظران می گویند که منطقه ساحل در غرب آفریقا به یکی از مرگبارترین مناطق جهان برای افراط گرایی تبدیل شده است.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۳:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
اجازه بدهید تا همبستگی خود با جوامع اسلامی را ابراز کنم و اقدامات تعصب آمیز، خشونت و اسلام هراسی که به تشدید تنش ها و تبعیض و افراط گرایی می انجامد را محکوم کنم. ...
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۲   + ۲۶ سایت دیگر  
احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز (دوشنبه) خبر داد که دیپلمات های دانمارکی از دو روز پیش خاک عراق را ترک کرده اند. او ضمن محکومیت تکرار هتک حرمت مصحف شریف قرآن کریم در مقابل سفارتخانه عراق در کوپنهاک ...
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۵ - ۲۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
دو سال سلطه طالبان، به ساده گی توانسته نتیجه دو دهه تلاش برای مدرن سازی آموزش در کشور افغانستان را نابود کند.
صدا نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
در دوران فعلی گذار نظام بین الملل، اتخاذ سیاست هایی که احتمالا تثبیت افراط گرایی در هر جغرافیایی را به دنبال خواهد داشت، به معنای حفظ و هدایت بحران برای آینده و طبیعتا برای همه طرف ها خواهد بود. ...
جماران   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۸:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اشتراک مواضع ایران و آفریقای جنوبی در خصوص تحولات خاورمیانه بر گسترش همکاری های دو کشور در همه حوزه به ویژه مقابله با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۱۲:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما خواهان این هستیم که دولت سوئد فرد هتاک و افراط گرایی که اینچنین بی شرمانه با ساحت قرآن کریم اهانت کرده مورد محاکمه قرار دهد و با وی برخورد کند.
تین نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی شرکت های حمل ونقل ریلی و خدمات وابسته با انتقاد از اظهار نظرهای عجیب درباره پیش بینی جذب بار ترانزیتی با احداث راه آهن رشت- آستارا، گفت: متاسفانه هنوز مطالعه مدون و دقیقی برای تثبیت ضرورت احداث این خط آهن و میزان بار ترانزیتی از طریق آن وجود ندارد.