شنبه ۰۱ آبانساعت ۱۲:۱۷Oct 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دموکراسی»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
شورای امنیت درباره تشکیل دولت فراگیر در عراق ابراز امیدواری کرد که نماینده تمام عراقی ها باشد و خواسته های آن ها را برای تحکیم دموکراسی برآورده کند.
جهت پرس   ۳ ساعت پیش    
برگزاری انتخابات الکترونیک یکی از عرصه هایی است که همواره شیفتگان فناوری از مزایای آن سخن میگویند اما تاکنون در کنار این مزایا فناوری چالش های جدی برای دموکراسی در نقاط مختلف جهان فراهم کرده است.
رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق تاکید کرد که این سازمان یک نیروی اساسی برای حفاظت از نظام دموکراتیک در عراق است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق با بیان این که نیروهای الحشد الشعبی ضامن نظام مردم سالاری در این کشورند، گفت که اجازه بازگشت دیکتاتوری به عراق را نخواهیم داد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۱:۴۱    
شفقنا-رئیس سازمان حشد شعبی عراق گفت که این سازمان به قانون و قانون اساسی پایبند است و در بحث های سیاسی دخالت نمی کند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از الفرات،”فالح الفیاض ” در جلسه ای با حضور فرماندهان حشد شعبی اظهار کرد: حشد شعبی یک نیروی اساسی برای صیانت از سیستم دموکراسی است . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
فالح الفیاض گفت: وظیفه حشد شعبی تنها حمایت از اعضای خود نیست بلکه در قبال حمایت از مردم عراق و همکاری با نیروهای امنیتی و حفظ دموکراسی نیز مسئولیت های جدی دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۴۰   + ۶۸ سایت دیگر  
مرکز رسانه قوه قضاییه : رئیس دستگاه قضا گفت: یکی از فواید دموکراسی این است که وقتی گزینه ای با مشارکت و نظر اکثریت مردم انتخاب شد، معمولاً به صواب نزدیک تر و خطای آن کمتر خواهد بود.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۰    
ایلام- حضور مردم با شکوه بود و این نشان از پای کار بودن مردم در تمام میادین، از سالها پیش حضور در میدان جنگ و تفسیر واقعی عشق، دیروز حضور در میدان انتخابات و به نمایش درآوردن دموکراسی و تا امروز میدان فوتبال و تکریم شهیدان وطن. پس خواصِ واقعی مردم هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ طالبان با اظهار اینکه هیچکس در افغانستان از دموکراسی آمریکایی راضی نبود، احتمال برگزاری انتخابات توسط طالبان را رد کرد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۰:۱۲    
دنیای اقتصاد: فارن پالیسی مطلع شده است که دعوت نامه اجلاس مجازی دموکراسی بایدن، رئیس جمهور آمریکا این هفته برای رهبران دولت ها در جهان از جمله رهبران کشورهایی که سابقه دموکراتیک قابل انتقادی در سال های اخیر داشته اند، ارسال خواهد شد ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۹:۵۶   + ۱۰ سایت دیگر  
آیا به خاطر آشفتگی های 10 ساله باید به قذافی به مثابه نوستالژی نگریست و از رفتن او متأسف بود؟ نه! دیکتاتورها اکسیژن هوا را می مکند و ...
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۴۶    
هنرمند نقاش پیشکسوت معاصر افغانستان یادآور شد: بار دیگر جهان شاهد قدرتنمایی جهل و تحجر شده و در کمال ناباوری این بیدادگری با بیتفاوتی و یا چشمپوشی قدرتمندان و منادیان حقوق بشر، دموکراسی غربی، دموکراسی دینی ومدعیان بشردوستی همراه شده است.
رادیو ایران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۶:۲۱    
به گزارش شبکه رادیویی ایران، احمد یوسفی تهیه کننده برنامه رویای آندلس گفت: به نقل از کانورسیشن، که قبلا مدیر تولید فیس بوک بوده با حضور در سنای آمریکا اذعان کرد که این شبکه اجتماعی به کودکان آسیب می رساند، تفرقه ایجاد کرده و دموکراسی را تضعیف می کند. ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۵۹    
عضو کمیسیون امور داخلی کشور در مجلس معتقد است پارلمان ایران پذیرای همه ادیان و مذاهب است و آمریکایی ها این را دموکراسی و حقوق بشر نمی دانند اما در مقابل از عربستان سعودی که تا کنون یک انتخابات برگزار نکرده حمایت می کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۴    
تهران-ایرنا- نتایج نظرسنجی جدید نشان می دهد که بیش از نیمی از آمریکایی بر این باورند که دموکراسی در کشورشان با خطر جدی مواجه است. بیش از یک سوم از رای دهندگان می گویند باور ندارند که شمارش انتخابات میان دوره ای پیش رو با دقت انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه آلمان با اشاره به اهمیت آغاز گفتگویی با مشارکت احزاب و جامعه مدنی تونس برای خروج از بحران در این کشور، ابراز امیدواری کرد که دموکراسی در تونس در خطر نباشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۱    
اقتصاد نیوز : در شرایطی که نتایج اولیه انتخابات در عراق اعلام شده، برخی از نیروها و گروه های سیاسی در این کشور شدیدا به نتایج اعلام شده معترض هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
فرید زکریا، تحلیل گر مشهور و ستون نویس روزنامه واشینگتن پست با انتشار یادداشتی با عنوان موفقیت های دیده نشده دموکراسی عراق نسبت به برگزاری انتخابات در عراق اظهار خوشبینی کرده است.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۰:۳۶    
مشهد(پانا) - مدیر آموزش و پرورش ناحیه 6 مشهد، در دیدار با دختران خبرنگار پانا، شجاعت و صداقت را دو پایه اصلی خبر دانست. نورالله جوانشیری گفت: خبرنگاری یکی از شغل های مهم و با اهمیت است ...
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
بنیاد دفاع از دموکراسی ها مدعی شد در دادگاه های آمریکایی به اندازه اموال مسدود شده ایران یعنی 50 میلیارد دلار پرونده قضایی علیه تهران در حوزه تروریسم وجود دارد و کاخ سفید باید به هر شکلی مانع از دسترسی ایران به این پول ها حتی پس از احیای توافق هسته ای شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه چین بار دیگر تلاش آمریکا برای یارکشی در عرصه جهانی و تبدیل دنیا به دو گروه "ما" و "آنها" را مورد انتقاد قرار داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۳:۵۲    
فرانسیس هاوگن از کارمندان سابق فیسبوک، در 13 مهرماه سال جاری، در مجلس سنای آمریکا شهادت داد که شبکه های اجتماعی این شرکت به کودکان آسیب می رسانند، تفرقه ایجاد کرده و دموکراسی را تضعیف می کنند.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
فرانسه که خود را مهد تمدن و دموکراسی می داند، خاطره تلخ کشتار الجزایری ها را در سال 1961 فراموش نکند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۲۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رابرت گیتس وزیر دفاع سابق آمریکا جامعه به شدت دو قطبی شده کشورش را بزرگترین تهدید برای دموکراسی آمریکا دانست و گفت به عمر خود این همه نفرت در جامعه ندیده است.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۶:۲۷    
رهبر حکومت نظامی میانمار در سخنانی که از تلویزیون این کشور پخش می شد، گفت که فرماندهان نظامی میانمار به صلح و دموکراسی متعهد هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۲    
نخست وزیر سودان امروز (دوشنبه) نشست فوق العاده ای را برای بررسی وضعیت موجود در این کشور برگزار می کند. ائتلاف حاکم در این کشور نیز ایجاد نیروی مسلح یکپارچه بدون مشارکت هر نیروی دیگری و برپایی راهپیمایی هایی در روز پنج شنبه آتی در حمایت از انتقال دموکراسی در کشور را خواستار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون نخست وزیر قرقیزستان گفت: با وجود این که تاکنون نظام حکومتی پارلمانی بوده است اما دموکراسی واقعی در این کشور وجود نداشته است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۰:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، آنچه که دموکراسی آمریکا را تهدید می کند هکرها و "پروپاگاندای روسی" نیستند بلکه بی اعتمادی مردم به نهادهای سیاسی است که آن را تهدید می کند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
معترضان حامی ارتش سودان در حالیکه که فریاد می زدند "مرگ بر دولت گرسنه" خواستار این شدند که ژنرال عبدالفتاح برهان، رئیس ارتش و شورای حاکم نظامی-غیرنظامی سودان، دست به کودتایی بزند و کنترل کشور را به دست بگیرند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
رابرت گیتس، وزیر دفاع اسبق آمریکا در مصاحبه ای هشدار داد، "قطبی سازی شدید" فضا در آمریکا "بزرگترین تهدید" علیه دموکراسی این کشور است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۰۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، عبدالله گنجی، فعال رسانه ای در توییتر نوشت: عبارت"کشتار الجزایری ها در پاریس"را سرچ کنید ببینید در مهد دمکراسی غربی در17 اکتبر(25مهر) 1961 یعنی 60 سال پیش چه اتفاقی افتاده است. در راهپمایی استقلال خواهی بیش از 300 نفرکشته، 1000نفر زخمی و نزدیک به 14 هزار الجزایری زندانی شدند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۲:۴۵    
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نوشت: اگر امروز عنوان شود که زنان برای اولین بار در دولت روحانی با دیدگاه لیبرال دموکراسی غرب؛ به عنوان مربیان پویا، گفتمان ساز و پیشبرنده حکومت، نادیده گرفته شدند رجوع به مستندات عملکردی ثابت میکند که سخن گزافی نیست.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۱:۵۰    
مسئول امور زنان ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه زنان غربی به حال زنان مسلمان غبطه می خورند گفت: امروز بحث خانواده یک مسئله است و باید صیانت از خانواده همواره اتفاق بیفتد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۲۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
نخست وزیر عراق امروز، یکشنبه با تاکید بر اینکه نمایندگان جدید باید با تلاش سیاسی و دموکراسی اعتماد مردم را بازگرداندند، خواستار عبور از اختلافات و تلاش های حزبی و شخصی در کشورش شد.
ایستنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۵:۳۳    
شرکت مدافع دموکراسی Freedom House یافته های مربوط به بررسی های جدید خود را منتشر کرد و توضیح داد تعداد زیادی از دولت ها مشاغل مرتبط با فناوری را مجبور به رعایت سانسور و نظارت آنلاین می کنند. ...
مدار شرقی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
احمد غلامی- دموکراسی، مفهومی روشن و یک دست در میان دولت ها و آحاد مردم ایران ندارد. دولت ها و بخش های مختلف کشور، برداشت و تعریف خودشان را از این مفهوم دارند و مردم با تعریف و انتظار خودشان از دموکراسی پای صندوق های رأی می روند و نمایندگان مجلس و رؤسای جمهور را انتخاب می کنند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۲:۳۶    
رعایت اصول دموکراسی در فضای مجازی نخستین اصل شبکه های اجتماعی است که البته اینستاگرام نتوانست به این اصل پایبند باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۰:۱۵    
دنیای اقتصاد-هنگامه علیقلی : برقراری جریان آزاد اطلاعات در کشورها، ستون خیمه دموکراسی و موجب بقای حکمرانی حاکمیت هاست. قوانینی در همین باره در مجلس هشتم به تصویب رسید. از جمله طرح ثبت دارایی ها و اموال مقامات یکی از آن موارد بود که البته شورای نگهبان به آن ایراد گرفت ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۳:۳۵   + ۱۱ سایت دیگر  
هیأت هماهنگی شیعیان عراق موسوم به چارچوب هماهنگی که شامل احزاب و گروه های شیعه است، در رد نتایج انتخابات این کشور بیانیه منتشر کرد.این نهاد تأکید کرد، پس از اینکه کمیساریای انتخابات اصرار کرد که نتایج آرائی که مورد شکایت قرار گرفت، صحیح است ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۶:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به اینکه معادلات جهان در دوره پساکرونا تغییر خواهد کرد هشدار داد که دموکراسی در معرض حمله قرار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
هفت تن از برگزارکنندگان کارزار حامی دموکراسی در هنگ کنگ از جمله قانونگذاران سابق امروز (شنبه) بابت دست داشتن در راهپیمایی ضد قانون جدید امنیت ملی به 12 ماه حبس محکوم شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- امام جمعه اهل سنت شهرستان خنج گفت: سفرهای استانی رئیس جمهوری و اعزام نماینده ویژه به شهرستان های مختلف استان ها نشانه دموکراسی و بیانگر توجه دولت به مردم است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۲:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
بایدن در مرکز حقوق بشر دانشگاه کنتیکت سخنرانی کرد و گفت: ما هرگز نباید فراموش کنیم که راه استبداد با تخریب صداقت و راستی آغاز می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۳۲    
قیس سعید، رئیس جمهور تونس نارضایتی کشورش از موضع کنگره آمریکا درباره دموکراسی در تونس را ابراز کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
در این بیانیه آمده است، انتخابات یک مسئله ملی و روند دموکراسی مسالمت آمیز برای رجوع به شهروندان و گزینه هایشان است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۲۳:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: امروز هم در عمل و تفکر گفتمان نظام طاغوت و لیبرال دموکراسی به بن بست رسیده، صدا شکستن استخوان های آن به گوش می رسد و هر روز شاهد افول و انزوای بیش از پیش نظام سلطه در رژیم آمریکا را شاهدیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها امام جمعه اردبیل گفت: شعار آزادی بیان، عدالت و دموکراسی در غرب بیشتر از یک فریب و ابزار برای تامین منافع نامشروع آن ها نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه اردبیل گفت: شعار آزادی بیان و عدالت و دموکراسی در غرب بیشتر از یک فریب و ابزار برای تامین منافع نامشروع آنها نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
تشخیص دموکراتیک بودن نحوه اداره یک کشور چیزی است که باید توسط مردم آن کشور قضاوت شود نه توسط چند کشور خارجی آن هم با اغراض سیاسی مشخص!
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
فارغ از برنده یا بازنده، انتخابات عراق پیام های روشنی داشت. اول از همه روشن کرد که جامعه تا چه اندازه سرخورده است تا آنجا که حتی اگر آزادترین انتخابات هم برگزار شود، که شد، باز هم شهروند عادی عراقی حاضر نیست پای صندوق رای برود ...