دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۲۱:۴۴Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «همه پرسی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
"آرمن سرکیسیان" رئیس جمهوری ارمنستان در دیدار با نمایندگان جامعه ارامنه ساکن روسیه در مسکو، تشکیل دولت وحدت ملی، برگزاری انتخابات پارلمانی و همه پرسی برای تغییر قانون اساسی این کشور را ضروری دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
آرمن سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان در دیدار با جامعه ارمنی های مهاجر در مسکو درباره قره باغ کوهستانی رایزنی کرد و خواستار استعفای کابینه ارمنستان، برگزاری انتخابات و همه پرسی برای تغییر قانون اساسی شد.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس جمهور ارمنستان تاکید کرد که در شرایط موجود این کشور تشکیل دولت موقت و اصلاح قانون اساسی ضروری است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر اسکاتلند از تلاش برای برگزاری دوباره همه پرسی استقلال از بریتانیا در این منطقه خبر داد. نخستین بار در سپتامبر 2014 از رأی دهندگان پرسیده شد که آیا استقلال اسکاتلند را می خواهند و 55 درصد بر ضد آن رأی دادند ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رای دهندگان سوئیسی در مورد ممنوعیت سرمایه گذاری در بخش های تولید تسلیحات هم رای می دهند.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۰    
خبرگزاری میزان - نیکولا استورژن ، وزیر اول و رییس حزب ملی اسکاتلند امروز جمعه، 7 آذر، اعلام کرد که به دنبال برگزاری دومین همه پرسی جدایی از انگلیس است. ...
برترین ها / جماران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
جماران به نقل از رویترز: نیکولا استرجن نخست وزیر اسکاتلند اعلام کرد که در نزدیک زمان ممکن در سال 2021 دومین همه پرسی جدایی از انگلیس را برگزار می کند. رئیس حزب ملی اسکاتلند گفت که وی انتظار دارد که در بخش نخست از دوران پارلمان آینده اسکاتلند که سال آینده آغاز می شود همه پرسی را برگزار کند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۴۴    
وزیر اول اسکاتلند بار دیگر خواستار برگزاری همه پرسی استقلال این کشور از بریتانیا در سال آینده میلادی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۰    
وزیر اول اسکاتلند از تصمیم خود برای برگزاری دومین همه پرسی استقلال از انگلیس خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اول اسکاتلند امروز (جمعه) گفت، به دنبال برگزاری دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند در سال آتی میلادی است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۰    
نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند گفت مایل است سال جدید میلادی دومین همه پرسی را در مورد استقلال اسکاتلند، برگزار کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۸    
پیشنهاد جباراف برای همه پرسی در مورد شکل و ساختار دولت قرقیزستان، معرفی 126 نامزد حزب حاکم قزاقستان برای شرکت در انتخابات پارلمانی و 7 درصد نرخ تورم تاجیکستان در 10 ماه 2020؛ تنها بخشی از مهم ترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
مردم سوئیس قرار است یکشنبه به لایحه ای برای ممنوعیت مشارکت بانک مرکزی و صندوق های بازنشستگی در تامین مالی تجهیزات جنگی از طریق سپرده های خود رای دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۱۹    
سرپرست سابق ریاست جمهوری قرقیزستان به نمایندگان پارلمان پیشنهاد داد هنگام برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در مورد شکل و ساختار دولت نیز همه پرسی صورت بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سوئیس که در 200 سال گذشته در هیچ جنگ خارجی مشارکت نداشته است، همه پرسی را برگزار می کند تا تکلیف منع تامین مالی شرکت های تسلیحاتی در این کشور مشخص شود.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۲۱:۴۶    
هم زمان با انتخابات پر حاشیه و بحث برانگیز ریاست جمهوری آمریکا، موضوع دیگری نیز در برخی ایالت های آمریکا به همه پرسی گذاشته شد که کمتر مورد توجه قرار گرفت: آزادی مصرف ماری جوانا در برخی ایالت های آمریکا.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مذاکرات انگلیس و اتحادیه اروپا کمتر از 2 ماه مانده به پایان فرصت دوطرف برای رسیدن به توافق تجاری پسابرگزیت، وارد مرحله حساسی شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۵۴    
در پی درخواست ملی گرایان برای برگزاری همه پرسی برای استقلال اسکاتلند، نخست وزیر انگلیس دادن این اختیارات را فاجعه خواند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مسئولان ارشد دولت انگلیس ضمن مخالفت مجدد با برگزاری همه پرسی استقلال در اسکاتلند، گفتند تفویض اختیارات و قدرت به این کشور فاجعه بود ولی دیگر اتفاق نخواهد افتاد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۳۸    
عرف گفت: قطعاً باید این بیماری را هم به عنوان شگفتی ساز برای انتخابات 1400 دید و همه تمهیدات لازم و تجاربی که در همه پرسی روسیه، پارلمان کره جنوبی و انتخابات آمریکا انجام شد، ببینیم که کدام را می توانیم اجرا کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
کرمان-معاون وزیر کشور گفت:کرونابه عنوان یک شگفتی ساز برای انتخابات 1400است و قطعاً برای برگزاری انتخابات همه تمهیدات لازم و تجاربی که در همه پرسی کشورهای دیگر انجام شده در نظر گرفته می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۴:۵۴   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون سیاسی وزیر کشور گفت: قطعا باید این بیماری را هم به عنوان یک شگفتی ساز برای انتخابات 1400 هم ببینیم و همه تمهیدات لازم و تجاربی که در همه پرسی روسیه، پارلمان کره جنوبی و انتخابات امریکا انجام شد، ببینیم که کدام را می توانیم اجرا کنیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۲۰    
مجلس لیبی و شورای عالی حاکمیتی این کشور خواستار برگزاری همه پرسی قانون اساسی شدند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای عالی دولت در لیبی اعلام کرد که هیات موسسان قانون اساسی لیبی موفق شد پیشنویس قانون اساسی را تکمیل و آن را ارائه دهد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۵    
هم زمان با انتخابات پر حاشیه و بحث برانگیز ریاست جمهوری آمریکا، موضوع دیگری نیز در برخی ایالت های آمریکا به همه پرسی گذاشته شد که کمتر مورد توجه قرار گرفت: آزادی مصرف ماری جوانا در برخی ایالت های آمریکا.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
شورای قانون اساسی الجزایر پنجشنبه شب رسما از تصویب پیش نویس اصلاح قانون اساسی که توسط رئیس جمهور این کشور مطرح و در همه پرسی اخیر به رای گذاشته شد، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۵:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
شورای عالی حکومتی لیبی تأکید کرد که باید با انتخابات ریاست جمهوری و پارلمان، یکپارچه کردن نهادها و تغییر قوه مجریه بر اساس توافق امضا شده در الصخیرات ، مرحله انتقالی را پایان بخشید.
سراج24   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۲:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مخالفت سازمان چریک هایی فدایی خلق و به تبع آن کانون فرهنگی هنری خلق ترکمن با برگزاری همه پرسی نظام جمهوری اسلامی ایران بر آتش اختلاف دمید و نهایتاً جنگ اول گنبد در گرفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۱:۵۸    
مردم شیلی با رأی موافق 78 درصد به تغییر قانون اساسی این کشور رأی داده و نتیجه را جشن گرفتند. قانون اساسی فعلی شیلی در دوران حکومت فاشیستی ژنرال آگوستو پینوشه، کسی که در سال 1973 با سرنگونی دولت سالوادور آلنده، رئیس جمهور سوسیالیست این کشور آمریکای لاتین توسط کودتای سازمان سیا روی کار آمد، نوشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۲۵    
تهران- ایرنا- به گفته رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ششم، نمایندگان تنها از طریق همه پرسی می توانند در تعیین سیاست های کلی نظام نقشی موثر داشته باشند.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۲۰:۳۲    
شبکه جمهوری خواه فاکس نیوز هم تأیید کرد جو بایدن پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۵:۱۱    
به گزارش جماران به نقل از روسیا الیوم، مردم جزیره پورتوریکو در یک همه پرسی غیرملزم همزمان با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای به تبدیل شدن این جزیره به یکی از ایالت های آمریکا دادند. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فرانسه به همه پرسی اصلاح قانون اساسی الجزایر که یکشنبه یکم نوامبر در این کشور برگزار شد واکنش نشان داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۶:۵۸    
تهران- ایرنا- همه پرسی اصلاح قانون اساسی الجزایر اول نوامبر سال جاری میلادی (11 آبان) برگزار شد ولی مشارکت اندک مردم این پرسش را مطرح کرد که آیا این کشور در مسیر دمکراسی گام بر می دارد و یا مخالفت های گسترده تداوم خواهد یافت و الجزایر همچنان در مسیر انقلاب قرار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پیتر سیاولیس واشنگتن پست هفته گذشته، مردم شیلی برای شرکت در یک همه پرسی که به دلیل همه گیری کرونا به تعویق افتاده بود، پای صندوق های رای رفتند. روی برگ رای نوشته شده بود ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۱۱    
رافائل رومو سی ان ان پینرا، رئیس جمهوری شیلی از نتیجه همه پرسی هفته گذشته درباره تغییر قانون اساسی دوران دیکتاتوری پینوشه به عنوان یک پیروزی برای دموکراسی استقبال کرد. در این همه پرسی اکثر رای دهندگان از تدوین قانون اساسی جدید حمایت کردند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۱۱    
کیارا نوگنت تایم همه پرسی هفته گذشته در شیلی که پس از حدود یک سال تظاهرات های گسترده در این کشور آمریکای لاتین برگزار شد بزرگ ترین امتیازدهی سیاستمداران حاکم در شیلی بود. آنها سعی کردند با پذیرش برگزاری همه پرسی، مردم را آرام کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۱۱    
مایکل آلبرتوس نیویورک تایمز هفته گذشته مردم شیلی برای شرکت در همه پرسی درباره تدوین قانون اساسی جدید پای صندوق های رای رفتند و واقعیت این است که شهروندان تعداد زیادی از کشورها باید در چنین همه پرسی شرکت کنند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۰:۱۱    
احسان آذری نیا : هفته گذشته، مردم شیلی برای شرکت در همه پرسی تغییر قانون اساسی این کشور پای صندوق های رای حاضر شدند و نتیجه همه پرسی نشان داد 80 درصد رای دهندگان خواستار تدوین قانون اساسی جدید هستند. همه پرسی هفته پیش، پس از یک سال تظاهرات خشونت بار مردم در اعتراض به نابرابری ها برگزار شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
نتیجه نهایی انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری در امریکا و شکست غافلگیر کننده هیلاری کلینتون دموکرات در برابر دونالد ترامپ جمهوریخواه، برخلاف نتایج اغلب پیش بینی ها و نظرسنجی ها، به همراه چند پیش بینی نادرست دیگر نظرسنجی ها در سال های اخیر، در دیگر کشورها ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۷:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، با وجود اینکه برگزاری همه پرسی درباره اصلاح قانون اساسی الجزائر با استقبال ضعیف مردمی مواجه شد اما محافل رسمی این کشور بر این باورند که اجرای این همه پرسی و قانون اساسی ناشی از آن، دکترین نظامی الجزائر را تغییر خواهد بود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال استقبال ضعیف مردم الجزایر از انتخابات همه پرسی قانون اساسی درخواستها در این کشور برای لغو نتایج این انتخابات افزایش یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۴۳    
بزرگترین حزب اسلامگرای مخالف دولت الجزایر نتایج همه پرسی اصلاح قانون اساسی این کشور را شکست نظام حاکم بر الجزیره دانست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
همه پرسی اصلاح قانون اساسی الجزایر با استقبال ضعیف و کم رنگ مردم مواجه شد و از 24 میلیون واجدان شرایط تنها بیش از 5 میلیون در این دوره از انتخابات شرکت کردند و این همه پرسی تنها به تائید بیش از 3 میلیون نفر رسید.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
الجزایری ها دیروز در همه پرسی قانون اساسی جدید پیشنهاد شده از سوی " عبدالمجید تبون" رئیس جمهوری الجزایر شرکت کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۱۰    
پیش نویس قانون اساسی جدید الجزایر با رأی موافق 63.80 درصد شرکت کنندگان در همه پرسی اصلاح قانون اساسی در مقابل مخالفت 33.20 درصد آراء به تصویب رسید.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۸:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
الجزایرطرح پیشنهادی تغییر قانون اساسی الجزایر در همه پرسی روز یکشنبه حائز اکثریت آرا شده و تبدیل به قانون خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۷:۳۵    
کار شمارش آرای همه پرسی درباره اصلاح قانون اساسی الجزایر آغاز شد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
مقامات مسئول برگزاری انتخابات در الجزائر اعلام کردند که حدود شصت و هفت درصد از شرکت کنندگان در همه پرسی اصلاح قانون اساسی، رأی آری به صندوق ریخته اند.