شنبه ۱۹ آذرساعت ۰۲:۴۷Dec 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «همه پرسی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۹:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
ابراهیم العرادی با اشاره به طردشدگی صهیونیست ها در قطر تاکید کرد جام جهانی یک همه پرسی منفی به موجودیت اسرائیل تبدیل شد.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۷:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
آرمان ملی نوشت: قانون اساسی ایران در فصول مختلف بر حقوق ملت تاکید کرده است. از این نظر حقوقدانان و فعالان سیاسی معتقدند اگرهمین قانون بدون کم و کاست اجرا شود، دیگر حتی نیازی به همه پرسی نیست ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
نهضت آزادی ایران با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تنها راه حل واقع بینانه، خشونت پرهیز و کم هزینه برای عبور از بحران کنونی در ایران را مبارزه قانونی و اصلاح طلبانه، در چارچوب ظرفیت های دموکراتیک قانون اساسی می داند. محمد توسلی، دبیر کل کنونی نهضت آزادی ...
شبستان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جنبش اسلامی در سرزمین های اشغالی 1948 فلسطین به الجزیره گفت: جام جهانی 2022 قطر یک همه پرسی جهانی درباره حق فلسطین است که نتیجه آن موافقت 100 درصدی مردم جهان با این حق است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۵۱    
عضو هیئت علم گروه علوم سیاسی دانشگاه یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد تاکیدکرد که همه پرسی قانون اساسی را نباید تابو کرد و تابو نیست.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۱:۲۸    
با وجود رای نیاوردن همه پرسی جدایی اسکاتلند از بریتانیا در سال 2016، بار دیگر بحث برگزاری همه پرسی توسط نخست وزیر این کشور مطرح شد
آنا / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
کاخ کرملین اعلام کرد که ولادیمیر پوتین در زمان مقرر به دونباس خواهد رفت.
کانون وکلای دادگستری استان اصفهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۹:۳۳    
12 آذر 1358 متن قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به همه پرسی عمومی گذاشته شد و به تایید مردم ایران رسید و پس از آن اصلاحیه قانون اساسی در تیرماه 1368 به تصویب شورای بازنگری قانون اساسی رسید و در همه پرسی 6 مرداد 1368 مورد تأیید نهایی مردم ایران قرار گرفت. ...
نامه نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۰۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
آیا مردم قبل از تصویب قانون اساسی آن اطلاع داشتند؟ بهادری جهرمی سخنگوی دولت گفت: آیا می دانستید قبل از همه پرسی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بارها پیش نویس این قانون از رسانه ی ملی تا دانشگاه ها و... پخش و در مورد آن بحث و گفتگو شد.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۲:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
امروز روز قانون اساسی است؛ قانونی که در سال 1358 توسط مجلس خبرگان قانون اساسی تصویب و در روز 12 آذر 1358 به همه پرسی عمومی گذاشته شد و به تصویب نهایی ملت ایران رسید.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۹:۲۵    
دوازدهم آذرماه، روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نامیده شده و یادآور مهر تأیید ملت ایران بر متن خبرگان قانون اساسی است، همه پرسی قانون اساسی در 11 و 12 آذر برگزار شد و با رأی قریب به اتفاق (98.2درصد) ملت به تصویب نهایی رسید. این گزارش به معرفی تازه های کتاب درباره قانون اساسی می پردازد.
جماران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
اختلافات بر سر اینکه پیش نویس قانون اساسی به آرای عمومی گذاشته شود یا اینکه ابتدا مجلسی برای تدوین قانون اساسی تشکیل و سپس آن قانون به انتخابات سپرده شود، بالا گرفت. چاره کار برای حل این اختلاف نه در تهران که در قم باید اندیشیده می شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۳:۵۲    
دوازدهم آذرماه، روز قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نامیده شده و یادآور مهر تأیید ملت شریف ایران بر متن خبرگان قانون اساسی در همه پرسی 12 آذر 1358 است، یعنی در حالی که متن قانون اساسی توسط نمایندگان مردم در مجلس خبرگان قانون اساسی تهیه شده بود، تدبیر نظام، اعتباربخشی مجدد به آن، با رأی مردم بود ...
برترین ها / اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
امام جمعه ملایر با بیان اینکه جام جهانی فوتبال 2022 دو دستاورد خوب داشت، گفت: کشورهایی از جمله کانادا، عربستان و آلمان هم که به دنبال حذف ایران از جام جهانی بودند، خودشان حذف شدند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۰:۳۹    
43 سال پیش در روز دوازدهم آذرماه، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس خبرگان قانون اساسی در 177 اصل تصویب شد و همان سال به همه پرسی گذاشته شد و نتیجه آن با رأی مثبت 98٫2 درصد اعلام شد. از آن زمان، روز دوازدهم آذرماه به عنوان روز قانون اساسی در تقویم رسمی کشور ثبت شد ...
تقریب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۳۶    
اقدامات نژاد پرستانه رژیم اشغالگر علیه عرب تباران در سرزمین های اشغالی که معمولا مورد سانسورهای خبری قرار می گیرد، در دوسال گذشته برجسته تر شده تا حدی که نهادهای حقوق بشری و سازمان عفو بین الملل که نهادی غربگرا است نیز اعتراف کرد که آپارتاید به صورت سیستماتیک در اسرائیل وجود دارد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۱    
شفقنا آینده- دیوید آلن گرین ، وکیل و مفسر حقوقی سابق دولت مرکزی نوشت در الجزیره نوشت: حکم دادگاه عالی بریتانیا که به دنبال درخواست دولت ادینبرو و حزب ملی اسکاتلند برای کسب مجوز برگزاری دوباره همه پرسی استقلال اسکاتلند در سال 2023 صادر شده ...
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
این روند با خواست نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند که رهبری حزب ملی اسکاتلندی (SNP) را بر عهده دارد، آغاز شد. او گفت که قصد دارد این همه پرسی را در 19 اکتبر 2023 برگزار کند، اما لندن آن را رد کرد و بعد از آن حزب استورجن به سیستم قضایی متوسل شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۰    
دادگاه عالی انگلیس حکم کرد اسکاتلند بدون موافقت انگلیس نمی تواند همه پرسی استقلال برگزار کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – دیوان عالی انگلیس روز چهارشنبه با صدور حکمی به درخواست دولت محلی اسکاتلند برای برگزاری همه پرسی مجدد استقلال این منطقه بدون مجوز دولت مرکزی رای منفی داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه عالی بریتانیا اعلام کرد اسکاتلند نمی تواند بدون تایید دولت این کشور، دومین همه پرسی برای استقلال را برگزار کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
دادگاه عالی بریتانیا حکم داد دولت اسکاتلند نمی تواند دومین همه پرسی استقلال را سال آینده بدون تایید پارلمان بریتانیا برگزار کند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
طی هفته های اخیر در جبهه اوکراین چند تحول بزرگ رخ داد که نخست ضمیمه شدن 15 درصد خاک اوکراین به روسیه بود. بنابراین زلنسکی چهار منطقه کشور خود شامل دونتسک ، لوهانسک ، خرسون و زاپروژیا را به دنبال یک همه پرسی از دست داد. اخیرا نیروهای اوکراین به دنبال عقب نشینی نیروهای روسیه موفق به [...]
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۱:۰۲    
معترضان فرانسوی گفته اند که خواستار عدالت اجتماعی، دموکراسی بیشتر و برگزاری همه پرسی در مورد روابط کار با ابتکار شهروندان هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
پس از گذشت 6 سال از برگزاری همه پرسی خروج انگلستان یا بریتانیا از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت (Brexit)، اکنون فقط 32 درصد از مردم این کشور، آن تصمیم را درست می دانند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۰۱:۱۰    
باوجود خبر عقب نشینی نظامیان روسی از منطقه خرسون، دیمیتری پسکوف می گوید که وضعیت حقوقی منطقه خرسون بدون تغییر باقی می ماند و هر چهار منطقه که در آن ها همه پرسی انجام شد، بخشی از روسیه به شمار می روند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۲:۵۰    
به نظر می رسید که انتخابات میان دوره ای امریکا یک همه پرسی در مورد جو بایدن، رئیس جمهور امریکا، باشد چرا که همه چیز برای شکست سنگین حزب او در این انتخابات فراهم شده بود ...
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۱:۴۱    
تشکیل جهموری اسلامی ایران، ازابتدا نمایشی از اراده مردم ایران بوده است، همه پرسی در مورد تعیین نوع حکومت آینده ایران تنها 47 روز بعد پیروزی انقلاب اسلامی در روزهای دهم و یازدهم فروردین ماه 1358 برگزار شد. ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۰۶:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل آمریکا گفت: مردم ایالات متحده به صورت علنی علیه دموکرات ها رأی ندادند و به همین دلیل است که رئیس جمهوری این کشور می گوید که موج قرمز به راه نیفتاده است.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۲۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: به نظرم مهم تر از اینکه ما برای یک موضوع برویم سراغ رفراندوم، این است که ساختارهای اداره حکومت را طوری اصلاح کنیم که مردمی تر حکمرانی کنیم ...
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۲۰:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مردم خرسون در اولین حرکت پس از فتح این شهر، پرچم اوکراین را در ساختمان های برافراشتند این شهر جایی بود که روس ها با همه پرسی ادعا داشتند که 99 درصد از مردم به الحاق روسیه رای داده بودند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۰ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- سخنگوی کرملین گفت: خرسون همچنان برای روسیه است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، دیمیتری پسکوف گفت: با اینکه ارتش روسیه از خرسون (اوکراین) عقب نشینی کرده اما این منطقه همچنان به روسیه تعلق دارد. پسکوف افزود: عقب نشینی از خرسون تغییری در مالکیت این منطقه ایجاد نمی کند. ...
جام جم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
جان کورتیس، رئیس شورای انتخاباتی انگلیس در تازه ترین سخنان خود، به یک نظرسنجی معتبر (که نام آن را نبرده) استناد کرده است. براساس این نظرسنجی، تنها 43درصد جمعیت انگلیس خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را تصمیم خوبی می دانند، درحالی که 57درصد معتقدند این یک اشتباه بوده است ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
قانون گذار در اصل 59 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مقرر داشته که در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم صورت گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۰۰:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین از احتمال سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به دونباس خبر داد که اخیرا طی یک همه پرسی به این کشور پیوست.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۲۳:۱۶   + ۲۳ سایت دیگر  
روسیه ماه گذشته پس از آن که ساکنان در یک همه پرسی به جدا شدن از اوکراین و پیوستن به روسیه رای دادند، منطقه خرسون را به خود اختصاص داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۵:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
برخورد جدی با مسببان جنایت های اخیر مطالبه مردمی، دستگیری شکارچی حیوانات حیات وحش در بافت، برگزاری چند بار همه پرسی در سال و هشدار قوه قضائیه درمورد سوءاستفاده دلالان ارز از کارت ملی را در بسته خبری حقوقی و قضائی ایمنا بخوانید.
598   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۳:۲۴    
تنها کشوری که پس از تدوین قانون اساسی آنرا به همه پرسی گذاشت، جمهوری اسلامی ایران بود!
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- یک گروه سیاسی در سوییس به دنبال راهی برای تحکیم بی طرفی این کشور است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، یک گروه ملی گرای سوئیسی پویشی را آغاز کرده که هدف آن حفاظت از بی طرفی سوئیس و جلوگیری از هرگونه مشارکت در تحریم ها و اتحادهای دفاعی آینده است. ...
روز نو   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
ترقی افزوده: در هیچ کشوری نمی آیند برای نظر یک اقلیت همه پرسی بگذارند. شما یک کشور پیدا کنید که برای این مسائل رفراندوم بگذارد. رفراندوم یک مسیر مشخص دارد باید یک معضلی در کشور باشد که به وسلیه هیچ دستگاه قانون گذاری و اجرایی حل نشود آن وقت بیایند آن را به رفراندوم بگذارند.
آنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
نکته مهم در کلام و مواضع این روز های مولوی، توجه او به مفاهیمی نظیر آزادی و احترام به حقوق است که با مواضع پیشین او در حمایت از گروه طالبان در تناقض آشکار قرار دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۰۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- انتخابات میاندوره ای آمریکا همه پرسی عملکرد بایدن و دموکرات هاست، حساب های جعلی در توییتر برای همیشه بسته می شود و سامانه های ناسامز و آسپاید به اوکراین رسید، از جمله عناوین نخست روزنامه های مطرح جهان در روز سه شنبه 17 آبان (8 نوامبر) است.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۲۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه های رای گیری در ایالات متحده برای انتخابات میان دوره ای دیروز سه شنبه (هشتم نوامبر، 17 آبان) باز شد. انتخاباتی که به طور سنتی همه پرسی درباره عملکرد حزب حاکم تلقی می شود ...
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۲۱:۲۶    
همه پرسی یکی از ابزارهای نظرخواهی از مردم است که به روش های گوناگون در کشورها اجرا می شود...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون گردشگری با اشاره به اثر منفی حوادث اخیر کشور بر جذب گردشگر در آستانه جام جهانی گفت: حوادث اخیر بر صنعت گردشگری کشور تاثیر مستقیمی گذاشته است، در آستانه جام جهانی حتی برخی کشورها، توصیه هایی مبنی بر عدم سفر به ایران صادر کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۶:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که اغلب آمریکایی ها نگران وضعیت دشوار اقتصادی هستند، امروز سه شنبه برای شرکت در انتخابات میان دوره ای کنگره پای صندوق های رای می روند.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۵:۰۶   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران (پانا) - رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به حضور پرشور و بی نظیر مردم در راهپیمایی 13 آبان، گفت مردم حماسه دیگری خلق کردند و این نوعی همه پرسی و تایید نظام است. ...
برترین ها / هفته نامه شما   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۰۱:۴۷   + ۱۹ سایت دیگر  
ترقی، عضو موتلفه: برای اقلیت یک درصدی که رفراندوم نمی گذارند؛ مردم همینی هستند که روز جمعه آمدند.