دوشنبه ۱۰ بهمنساعت ۱۱:۱۲Jan 2023 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «جنگ اوکراین»

خبر خودرو   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
لندن- ایرنا- منابع دفاعی انگلیس فاش کردند که یک ژنرال ارشد آمریکایی به طور خصوصی به وزیر دفاع انگلیس گفته است که ارتش این کشور دیگر به عنوان یک نیروی جنگی سطح بالا در نظر گرفته نمی شود. ...
تجارت نیوز   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
روز گذشته قرارداد پیام رسان مالی مشترک بین ایران و روسیه امضا شد. ایران از زمان خروج دونالد ترامپ از برجام و روسیه از زمان آغاز جنگ اوکراین از سیستم مالی بین المللی سوئیفت تعلیق شده و اکنون راهی مشترک برای انجام مبادلات بانکی بدون دخالت دلار یافته اند.
خبرگزاری مهر   ۱ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
یک رسانه آمریکایی در گزارشی تحلیلی با اشاره به تولید و استفاده گسترده از پهپادها در سال های اخیر تأکید می کند که جنگ اوکراین تغییرات اساسی را در معادلات میدان های نبرد نظامی ایجاد کرده است.
دبیرکل ناتو گفت: جنگ اوکراین نیز پیامدهایی برای منطقه شبه کره دارد و ما می دانیم کره شمالی از جنگ روسیه در اوکراین حمایت نظامی می کند.
اقتصاد ایران: واکنش های متفاوت به انفجار مهیب اصفهان ادامه دارد و مشاور رئیس جمهور اوکراین مدعی ارتباط مستقیم این رویداد با جنگ اوکراین شد و نام اسرائیل هم به میان آمد!
هشدار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جنگ اوکراین حدود یک ماه دیگر در حالی یکساله می شود که سران اروپا و آمریکا همچنان با تسلیح گسترده کیف خطر بروز یک جنگ گسترده با روسیه را به جان خریده اند و به هشدارها درباره آغاز جنگ جهانی سوم، هیچ اهمیتی نمی دهند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور اوکراین مدعی شد هدف قرار دادن سایت ها در ایران ارتباط مستقیم با جنگ اوکراین دارد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۳:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
دیپلمات سابق و غربگرا ادعا کرد: مسئله اروپا با ایران، جنگ اوکراین است. ایران باید با کی یف مذاکره کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح: یک مقام ارشد ترکیه ، ضمن ابراز اینکه ترکیه روابطش با کشورهای همسایه را گسترش خواهد داد، گفت: " دوستیهایمان را گسترش و دشمنیهایمان را کاهش خواهیم داد."با شروع جنگ اوکراین و بحران غلات در دنیا و بالا رفتن نرخ تورم در ترکیه باعث فشار اقتصادی به مردم شده است ...
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاور دلودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، مدعی شد که حمله پهپادی بامداد امروز در اصفهان، ارتباط مستقیم با جنگ اوکراین دارد.
خبر فوری   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۱:۱۷   + ۴۸ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور اوکراین درخصوص حمله به یکی از مجتمع های کارگاهی وزارت دفاع در اصفهان مطرح کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود در خصوص عملیات نظامی ویژه کشورش در اوکراین اعلام کرد: 300 نظامی اوکراینی در درگیری های امروز کشته و زخمی شدند.
اکو فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
مشاور دلودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، مدعی شد که حمله پهپادی بامداد امروز در اصفهان، ارتباط مستقیم با جنگ اوکراین دارد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
میخائیلو پودولیاک، مشاور ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در توئیتی به عواقب جنگ پردازی هشدار داد.
برترین ها / شفقنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۲۰:۱۳   + ۱۴ سایت دیگر  
مشاور دلودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین، مدعی شد که حمله پهپادی بامداد امروز در اصفهان، ارتباط مستقیم با جنگ اوکراین دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سفیر رژیم صهیونیستی در گفت وگویی ادعای متحدان این رژیم مبنی بر حمایت نظامی ایران از روسیه در جنگ اوکراین را تکرار کرد.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۵:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
درخواست شورای اروپا برای تشکیل دادگاه محاکمه رهبران روسی مسؤول جنگ اوکراین این مجمع از کشورهای عضو شورا خواست تا این دادگاه ویژه را با حمایت بیشترین تعداد ممکن از کشورها و سازمان های بین المللی از جمله مجمع عمومی سازمان ملل تشکیل دهند. ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۷:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
یک نماینده سابق مجلس گفت: فرسایشی شدن جنگ اوکراین می تواند روسیه را به این فکر وادارد که جنگ دیگری اتفاق بیفتد و این جنگ حتی به صورت محدود علیه ایران شکل بگیرد تا ضمن شکل گیری جبهه دوم جنگ، حواس ها کمی از جنگ اوکراین منحرف شود و دنیا شاهد دو جنگ باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سردبیر روزنامه رأی الیوم با انتشار یادداشتی با اشاره به احتمال ارسال موشک و جنگنده برای کی یف پس از ارسال تانک از سوی آمریکا، از احتمال گسترده تر شدن دامنه جنگ اوکراین و آغاز رویارویی مستقیم واشنگتن و مسکو در کریمه طی هفته های آتی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۸:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان با اشاره به تحولات مرتبط با جنگ اوکراین گفت که کشورش دیگر در زمینه انرژی با روسیه همکاری ندارد و در این زمینه با واقعیت های جدید سازگار شده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۳۷    
غرب در شرایطی همچنان ارسال تانک را به طرق مختلف به اوکراین مصرانه پیگیری می کند که نه تنها یکی از مقامات پنتاگون، سیاست امریکایی ها را زیر سؤال برده بلکه رسانه های غربی هم درباره اثربخش بودن چنین اقدامی تردید دارند و احتمال تأخیر در ارسال این تانک ها را مطرح کرده اند. ...
سلام نو / کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۵۸   + ۱۱ سایت دیگر  
ژنرال مایک مینیهان رئیس فرماندهی تحرکات هوایی، آماده باش برای جنگ با چین در اوایل سال 2025 خبر داد که پنتاگون هم این موضوع را تایید کرد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۲:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
سرویس خارجی- در حالی که اروپا و آمریکا خود را آماده می کنند تا با ارسال تانک های پیشرفته صحنه میدانی جنگ اوکراین را به نفع کیف تغییر دهند، بسیاری از رسانه ها و کارشناسان غربی بر این باورند که این مسئله تاثیر چندانی روی سرنوشت جنگ نخواهد داشت. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۰:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
مشاور رئیس جمهور اوکراین از تلاش این کشور برای حملات موشکی به شبه جزیره کریمه با کمک کشورهای غربی خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۲۰:۱۰   + ۱۱ سایت دیگر  
سیصد و سی و ششمین روز از حمله روسیه به اوکراین با دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور می گذرد؛ تهاجمی که رویداد های بسیاری به دنبال داشته و منجر به تحریم گسترده روسیه از سوی بلوک غرب شده است و دورنمای مشخصی برای پایان آن نیز وجود ندارد.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۴۱    
اقتصاد اتحادیه اروپا یقینا در ماه های آینده باید با افزایش تورم مقابله کند. افزایشی که ناشی از افزایش روند صعودی قیمت های انرژیست. اما 27 کشور عضو اتحادیه اروپا باید از این موضوع خرسند باشند که موفق شده اند اثرات جنگ روسیه و اوکراین را بر اقتصاد خود مهار کنند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه از خنثی سازی عملیات انتقال تسلیحات و مهمات جنگی از کشور های عضو ناتو به مناطق جنگی در اوکراین خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۶:۰۰    
در شرایطی که با آغاز جنگ اوکراین تصور می شد پکن موضع قوی تری را در حمایت از کارزار تجاوزگرایانه پوتین اتخاذ کند، با این همه دولت چین تاکنون رویکرد محتاطانه تری را در این زمینه در پیش گرفته و در پاره ای موارد تهاجم مسکو را مورد انتقاد قرار داده است. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
آمریکایی ها درصدد هستند تا از نارضایتی فعلی چین از آثار جنگ پوتین در اوکراین، برای نزدیک شدن به پکن استفاده کنند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۱:۰۰    
رئیس جمهور فرانسه که ادعای میانجیگری برای پایان جنگ اوکراین را دارد، از لزوم ادامه مذاکره با روسیه سخن گفت و همزمان، از چین هم به دلیل عدم اتخاذ موضعی روشن در قبال این بحران انتقاد کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۴۵   + ۴۰ سایت دیگر  
نشریه نیوزویک بر اساس اظهارات جان کربی نوشته کاخ سفید تأیید کرده که بایدن به دنبال پیشرفت در مذاکرات احیای برجام در آینده نزدیک نیست و هشدار داده که ایالات متحده در حال آماده شدن برای توسل به گزینه های جایگزین است. واکنش روسیه به ادعای دبیرکل ناتو درباره جنگ اوکراین ...
مردم فردا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که با وجود انتقادها و برای خاتمه جنگ اوکراین به گفتگو با روسیه ادامه خواهد داد.
سلام نو / خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
9 اسرائیلی در پی عملیات قدس در نزدیکی کنیسه یهودی کشته شدند. بنیامین نتانیاهو به عملیات تیراندازی در نزدیکی کنیسه ای در نزدیکی شهرک بیت حنینا واکنش نشان داد.
مجلس شورای اسلامی   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی در تشریح نشست کمیته سیاسی کنفرانس اتحادثه پارلمانی سازمان همکاری اسلامی، اثرات جنگ اوکراین بر جوامع مسلمان را یکی از موارد مطروحه در این نشست دانست و گفت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۵    
حجم مبادلات تجاری بین قزاقستان و ترکیه در ماه های ژانویه - نوامبر سال 2022 به 5.9 میلیارد دلار رسیده که نسبت به سال 2021 میلادی به طور چشمگیری افزایش یافته است.
اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۱۴ سایت دیگر  
اتحادخبر: ترامپ بامداد امروز (جمعه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی تروث نوشت: اگر من رئیس جمهور [آمریکا] بودم، جنگ روسیه و اوکراین هرگز اتفاق نمی افتاد، ولی حتی اکنون هم اگر رئیس جمهور باشم، می توانم در عرض 24 ساعته با مذاکره به این جنگ وحشتناک و شدید خاتمه دهم .
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، ائتلاف ناتو کاملا در جنگ اوکراین درگیر است و کشورهای عضو این ائتلاف باید بفهمند که ادعای رهبران این بلوک بر ضد این واقعیت، یک فریب است.
ایانا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه 60 درصد محصولات پروتئینی استان سمنان صادر می شود گفت: جنگ اوکراین و روسیه اهمیت غذایی را به خوبی نشان داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
اندیشکده رند کورپوریشن مرتبط به پنتاگون در گزارش جدیدی تاکید کرد، در حالی که مسکو و کی یف هر دو گمان می کنند که می توانند از ادامه یافتن جنگ سود ببرند، چنین رویکردهایی در راستای منافع واشنگتن نیست.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که قصد شرکت در انتخابات آتی آمریکا را دارد، وعده های جدیدی به مردم آمریکا داد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۸:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
فارس : اظهارات آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان در یک جلسه پارلمان مبنی بر اینکه برلین با روسیه در جنگ است جنجال آفرین شد و منتقدان صلاحیت او برای تصدی این پست را زیر سوال بردند.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۷:۴۶    
اگر من رئیس جمهور بودم، جنگ روسیه و اوکراین هرگز اتفاق نمی افتاد. می توانستم در مدت 24 ساعت برای پایان دادن به این جنگ مذاکره کنم.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
برلین با بیان اینکه روسیه اظهارات آنالنا بائربوک وزیر امورخارجه آلمان را به نفع خود تفسیر کرده گفت، نه آلمان و نه ناتو طرف های جنگ در اوکراین نیستند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
فرارو- کی یف مدت هاست از کشور های غربی خواسته تا تانک های جنگی را ارسال کنند و استدلال می کند که این تانک ها برای موفقیت در میدان جنگ ضروری هستند. "اولاف شولتز" صدراعظم آلمان با ارسال تانک های جنگی لئوپارد 2 آن کشور به اوکراین موافقت کرد ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهور سابق آمریکا با بیان اینکه عرضه تانک به اوکراین ممکن است به وقوع جنگ هسته ای ختم شود گفت می تواند ظرف 24 ساعت آن را پایان بدهد.
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۲:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
هماهنگ کننده امور راهبردی کاخ سفید روز جمعه از چین خواست تا از جنگ روسیه علیه اوکراین حمایت نکند.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۲:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا هم رسما طی گزارشی اعلام کرده، ارزش فروش مستقیم تسلیحات آمریکا در سال مالی 2022 میلادی 49 درصد افزایش نشان می دهد.
کیهان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
سرویس خارجی- تبعات ویرانگر جنگ اوکراین برای اقتصاد اروپا این چند ماهی است که با بحران اقتصادی، اعتصاب و تظاهرات خود را نشان می دهد. آلمان، انگلیس و فرانسه که هر سه از حامیان اصلی دولت فاسد زلنسکی هستند این روزها درگیر شدیدترین اعتصاب ها و تظاهرات در اعتراض به شرایط وخیم اقتصادی هستند و بیل گیتس ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۱:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که تحریم های خود علیه روسیه را به دلیل جنگ اوکراین 6 ماه دیگر تمدید می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۲۰:۳۰    
اتحادیه اروپا در نظر دارد به دلیل حمایت بلاروس از روسیه در جنگ اوکراین تحریم های این کشور را تشدید کند.