دوشنبه ۱۴ آذرساعت ۰۲:۲۰Dec 2022 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کره شمالی»

برترین ها / ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۳۷ سایت دیگر  
کره شمالی به والدین دستور داده تا واژه های "میهن پرستانه" از جمله "بمب و تفنگ" را برای نام گذاری اسامی کودکان خود انتخاب کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
بین سال های 1880 تا 1920، سیاست های استعماری انگلیس در هند قربانیان بیشتری از مجموع قربانیان قحطی ها در اتحاد جماهیر شوروی، چین مائوئیستی و کره شمالی گرفت.
تیک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۳ - ۱۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا: بحث های ایجاد شده اخیر در مورد این که آیا شاهد آغاز یک جنگ سرد جدید در آسیا هستیم یا نه، موضوع اصلی این مطلب نیست. تنش های فزاینده سال 2023 نشان خواهد داد که اتفاقا به رغم تمام خوش بینی های موجود در در اوایل دهه 1990 مبنی بر این که جهان در حال حرکت به سوی یک دنیای آزاد و قانون مدار- مطابق با ...
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۳:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ریچارد هاس، یکی از برجسته ترین اندیشمندان و نویسندگان پیشرو سیاست خارجی آمریکا در مصاحبه ای با شبکه الجزیره انگلیسی به تشریح وضعیت کنونی آمریکا در جهان و نقش آن در سیاست گذاری های بین المللی پرداخته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۲۲:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
واشنگتن ضمن هشدار به کره شمالی، اعلام کرد که آمریکا با متحدان خود آماده مقابله با آزمایش اتمی احتمالی کره شمالی است.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
کره شمالی به والدین کره ای دستور داده است که از نام های میهن پرستانه مانند بمب ، تفنگ و ماهواره برای نامگذاری فرزندانشان استفاده کنند، در شرایطی که پیونگ یانگ استفاده از اسامی که بیش از حد مهربانانه و ملایم هستند را ممنوع کرده است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مذاکره کننده اتمی کره جنوبی با همتای آمریکایی خود به بررسی راه هایی با هدف دستیابی به توافق با کره شمالی پرداخت.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، به نقل از خبرگزاری یونهاپ، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که یک آزمایش اتمی دیگر از سوی کره شمالی به منزله اقدام شدید تنش زا پس از آزمایش های موشک بالستیک غیرمنتظره از سوی این کشور است. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
الجزیره : ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده تحریم هایی را علیه مقامات کره شمالی مرتبط با برنامه های تسلیحاتی غیرقانونی این کشور اعمال کرده اند و واشنگتن می گوید موشک های بالستیک پیونگ یانگ خطرات جدی برای منطقه و کل جهان به همراه دارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۲:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
کاخ سفید در بیانیه ای با اعلام اینکه درهای دیپلماسی به روی کره شمالی بسته نشده است، خواستار دست کشیدن پیونگ یانگ از اقدامات بی ثبات کننده خود شد.
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۱:۱۱   + ۱۳ سایت دیگر  
آمریکا، کره جنوبی و ژاپن روز پنجشنبه از اعمال تحریم های یکجانبه جدیدی علیه برخی مقامات و نهادهای کره شمالی خبر دادند.
افق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۲۰:۳۲    
یکی از مقام های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، روسیه و چین نه تنها کره شمالی را بابت اقدامات تحریک آمیز نظامی اش مسئول نمی دانند بلکه به این کشور اجازه می دهند تا به “رفتار بد” خود ادامه دهد چون آن را به نفع خودشان می بینند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۷:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
کاخ سفید دربیانیه ای هدف تحریم های مشترک آمریکا، کره جنوبی و ژاپن علیه کره شمالی را توقف توسعه برنامه های تسلیحاتی این کشور دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یکی از مقام های ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت، روسیه و چین نه تنها کره شمالی را بابت اقدامات تحریک آمیز نظامی اش مسئول نمی دانند بلکه به این کشور اجازه می دهند تا به "رفتار بد" خود ادامه دهد چون آن را به نفع خودشان می بینند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۰:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
دولت آمریکا تحریم های جدیدی را در ارتباط با جنبش حزب الله لبنان و مقامات کره شمالی اعمال کرد.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۰   + ۱۵ سایت دیگر  
دو کشور کره جنوبی و ژاپن از بسته های تحریمی جدید خود علیه پیونگ یانگ خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۸:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
سئول تحریم هایی را علیه 8 فرد و 7 سازمان مرتبط با توسعه برنامه موشکی و هسته ای کره شمالی اعمال کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۴:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
آمریکا سه مقام ارشد کره شمالی را به دلیل نقش داشتن در برنامه هسته ای این کشور تحریم کرده است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۳:۱۷    
بسته ویدیویی تابناک مجموعه ای از ویدیو ها عمدتاً متکی بر گزارش ها و تحلیل ها و ویدیویی هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می توان فرا گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۰۱:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم علیه سه مقام برجسته کره شمالی به دلیل برنامه های موشکی و تسلیحاتی پیونگ یانگ خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۸:۴۰    
رهبر کره شمالی، خواستار برگزاری نشستی مهم از سوی حزب حاکم این کشور در ماه دسامبر شد.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۲:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با کسب یک پیروزی جام جهانی 2022 قطر را به پایان رساند تا به مانند سه دوره گذشته نتواند بیش از یک بار جشن پیروزی در این تورنمنت را برگزار کند.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۳:۱۴    
شفقنا- مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که ایالات متحده تحریم های بیشتری را علیه کره شمالی آماده می کند به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۱:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی آمریکا از طرح واشنگتن برای اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
هم زمان با اینکه پیونگ یانگ به توسعه برنامه موشکی خود ادامه می دهد، مشاور امنیت ملی آمریکا امروز (پنجشنبه) اعلام کرد، این کشور در حال آماده سازی دور جدیدی از تحریم ها علیه کره شمالی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۴۰    
مشاور امنیت ملی آمریکا ادعا کرد واشنگتن هیچ قصد خصمانه ای درباره کره شمالی ندارد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید اعلام کرد که دولت آمریکا در حال حاضر مشغول کار بر روی بسته جدیدی از تحریم ها علیه کره شمالی است. سالیوان اما به جزئیات این بسته تحریمی اشاره نکرد و توضیحات بیشتری در این ارتباط نداد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد این کشور به دنبال اتخاذ اقدامات موثر برای تقویت قدرت بازدارندگی گسترده متحدان خود از جمله ژاپن و کره جنوبی در برابر تهدیدات روز افزون نظامی کره شمالی است.
سلام نو / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که این کشور مجموعه جدیدی از تحریم های ضد کره شمالی در پیش گرفته است.
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بر اساس گزارش یک شبکه کره جنوبی، تلویزیون دولتی کره شمالی بازی های جام جهانی 2022 را با حذف بازی های ژاپن، کره جنوبی و آمریکا پخش می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۵:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
نیروهای دفاع موشکی ژاپن، رزمایشی را برای تقویت ظرفیت مقابله با موشک های بالستیک انجام دادند که چهارمین رزمایش در سال جاری میلادی و یکی از جدیدترین ها از زمان پرتاب چندین موشک بالستیک کره شمالی در اوایل نوامبر 2022 محسوب می شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
"کره شمالی اعلام نکرده که آیا دختر کیم جونگ اون خواهر یا برادر دیگری هم دارد یا نه. سن این دختربچه همچنان در هاله ای از ابهام است. حتی اسمش هم معلوم نیست. اما مساله مهم این است که او، عزیزترین دختر رهبر کره شمالی است."
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۵    
دپارتمان دفاع ملی کانادا مدعی شد که طی هفته های گذشته، یکی از هواپیما های شناسایی این کشور که مأمور رصد اجرای تحریم های کره شمالی است، به دفعات از سوی جنگنده های چینی رهگیری شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
اطلاعیه صادر شده در پیونگ یانگ در اوایل سال جاری میلادی که به تازگی توسط شبکه ان کی نیوز مشاهده شده، هشدار می دهد، افرادی که درباره ویروس کرونا و سیاست های قرنطینه پیونگ یانگ شایعه پراکنی می کنند، ممکن است با حکم اعدام مواجه شوند. ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۲:۵۳    
اون کره شمالی نزدیک به یک ماه پیش از این آزمایش موشکی، یک بار دیگر اقدام به آزمایش موشک Hwasong-17 کرده بود که این آزمایش شکست خورد و موشک در آسمان آتش گرفت ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فرماندهی فضایی آمریکا در پی آزمایش های متعدد موشکی کره شمالی اعلام کرد، آمریکا در حال تقویت مضاعف سامانه هشدار موشکی خود است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
رسانه های دولتی کره شمالی با تقدیر از قدرت نیروی هوایی این کشور مدعی شدند که این روند باعث شده تا کره جنوبی و آمریکا در مقابل پیونگ یانگ به زانو در بیایند.
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ضمن تاکید بر توان پیونگ یانگ برای مقابله با سلطه واشنگتن اعلام کرد که کره شمالی قدرتمندترین نیروی اتمی جهان می شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۹:۰۶    
اکوایران : یون سوک یول، رئیس جمهوری کره جنوبی به ادامه آزمایش هسته ای کره شمالی و واکنش مشترک و در عین حال بی سابقه متحدان به چنین فعلی هشدار داد و از چین خواست تا کره شمالی را از پیگری و توسعه سلاح های هسته ای و موشکی ممنوعه برحذر دارد.
آفتانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۸:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
سرقت رمزارزها به یکی از منابع اصلی درآمدزایی رژیم کره شمالی تبدیل شده است، اما این اتفاق یک شبه صورت نگرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر مسائل شرق آسیا گفت: کره شمالی تصور می کند با آمریکایی ها طرف است و متناسب با توان تهاجمی ایالات متحده آمریکا توان بازدارندگی خود را ارتقا می دهد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۰۰:۲۱    
دنیای اقتصاد : رئیس جمهور کره جنوبی هشدار داد، اگر کره شمالی آزمایش هسته ای انجام دهد، سئول با متحدانش پاسخ مشترک بی سابقه ای را خواهند داد و در عین حال از چین خواست تا پیونگ یانگ را از پیشروی در موشک ها و تسلیحات هسته ای ممنوعه منصرف کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۲:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور کره جنوبی ه کره شمالی هشدار چنانچه پیونگ یانگ برنامه هایش برای انجام آزمایش هسته ای را پیش ببرد با همکاری متحدانش به این کشور واکنش بی سابقه نشان خواهد داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۲:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
کره شمالی اعلام کرد که همسایه جنوبی اش و آمریکا در برابر قدرت هوایی پیونگ یانگ زانو زده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۲۱:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رسانه های کره شمالی روز سه شنبه از قدرت نیروی هوایی این کشور استقبال کردند.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۸:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، یون سوک-یول ، رئیس جمهوری کره جنوبی در دفترش در مصاحبه ای با خبرگزاری رویترز از چین، متحد نزدیک کره شمالی خواست تا به وظایفش به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد عمل کند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۸:۰۳    
رئیس جمهور کره جنوبی از چین خواست تا با استفاده از نفوذ خود، کره شمالی را از آزمایش های موشکی بیشتر و توسعه سلاح های هسته ای منصرف کند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور کره جنوبی بر توانایی پکن برای تغییر رفتار پیونگ یانگ تاکید کرد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی کاخ سفید بار دیگر درباره احتمال انجام آزمایش اتمی از سوی کره شمالی هشدار داد.