پنجشنبه ۰۶ آبانساعت ۱۶:۰۱Oct 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کره شمالی»

آنا   ۵۳ دقیقه پیش    
کره شمالی درباره تلاش برای استقرار قابلیت هسته ای راهبردی در شبه جزیره کره به آمریکا هشدار داده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۲۳:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
خبرآنلاین: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به مردم گرسنه کشورش دستور داد تا سال 2025 کمتر غذا بخورند. به نقل از دیلی میل، عرضه مواد غذایی مطابق با تقاضا نبوده و قیمت ها افزایش یافته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۱۳    
پنتاگون سال ها ادعا کرده است نظامیان آمریکایی مستقر در شبه جزیره کره آماده هستند در صورت بروز جنگ بین کره شمالی و کره جنوبی - یا تقریباً در هر جای دیگر – "همین امشب بجنگند"، اما طبق یک نظرسنجی درون سازمانی که نتایجش به دست رسانه فارن پالسی رسیده، همه اعضای ارتش ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۰    
در تلاش دقیقه نودی برای از سرگیری مذاکرات با کره شمالی پیش از پایان دوره ریاستش در سال آینده، رئیس جمهوری کره جنوبی خواستار صدور اعلامیه ای شد که رسما به وضعیت جنگی بر جای مانده از دهه 50 میلادی خاتمه می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۲    
آمریکا به دلایل مختلف با راهکارهای کره جنوبی به منظور ترغیب کره شمالی برای حضور در پای میز مذاکره موافق نیست و به نظر همین موضوع باعث اختلاف میان دو طرف شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که آمریکا و کره جنوبی درخصوص نیاز به تعامل دیپلماتیک با کره شمالی همسو هستند؛ اما تدابیر در مورد اینکه چه زمانی و چه اقداماتی باید برای بازگرداندن کره شمالی به میز مذاکره انجام شود، احتمالا متفاوت است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رهبر کره شمالی طی سخنانی با تمجید از روابط میان پیونگ یانگ و پکن، تاکید کرد که روابط میان کره شمالی و چین با خون مُهر شده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
حامیان FATF در پی آن هستند تا ایران را به سمت و سویی در این پرونده بکشانند که پیش از آن کره شمالی آن را طی کرده و هیچ دستاوردی عایدش نشده بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تحولات موشکی گوناگون در شبه جزیره کره، سیاستگذاران آمریکایی را به این فکر انداخته است رویکردی جسورانه و عین حال تعاملی را با پیونگ یانگ در پیش بگیرند تا واشنگتن بتواند اهدافش را در زمینه خلع سلاح هسته ای کره شمالی و کنترل چین عملی سازد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۸    
کره شمالی گزارش اخیر سازمان ملل درباره شرایط نامناسب غذایی مردم این کشور را توطئه نهادهای بین المللی به تحریک آمریکا می داند.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۵    
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: کره شمالی خبر داده در این کشور کرونا شیوع نیافته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
پنجشنبه 29 مهر بود که پس از اتمام اجلاس سه روزه کارگروه ویژه اقدام مالی یا همان اف ای تی اف ، با صدور بیانیه ای اعلام شد که نام ایران و کره شمالی همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی مانده است. حال باید دید که سرنوشت آن در دولت سیزدهم چه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی پنتاگون تاکید کرد، اگر چین می خواهد شاهد ثبات در شبه جزیره کره باشد باید به خلع سلاح اتمی کره شمالی کمک کند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
چند روز پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر آنکه ایران و کره شمالی همچنان در لیست سیاه FATF قرار دارند. این خبر باعث شد بار دیگر سرنوشت FATF در ایران محل بحث قرار گیرد؛ اینکه تکلیف چه خواهد شد؟ آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر آن را بررسی می کند یا نه؟ ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
رسانه های دولتی کره شمالی امروز (سه شنبه) گزارش دادند، کیم جونگ اون به مناسبت سالروز مشارکت چین در جنگ کره بین سال های 1950 تا 1953 میلادی تاکید کرد، روابط نزدیک پیونگ یانگ با پکن در حقیقت پیوند خونی است و با آمدن نسل های بعدی تقویت خواهد شد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
شرق: چند روز پیش بود که خبری منتشر شد مبنی بر آنکه ایران و کره شمالی همچنان در لیست سیاه FATF قرار دارند. این خبر باعث شد بار دیگر سرنوشت FATF در ایران محل بحث قرار گیرد؛ اینکه تکلیف چه خواهد شد؟ آیا مجمع تشخیص مصلحت نظام بار دیگر آن را بررسی می کند یا نه؟ ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه کره شمالی، امروز (دوشنبه) کانادا و فرانسه را به دلیل اعزام هواپیماهای شناسایی در حوالی شبه جزیره کره به منظور نظارت بر فعالیت های این کشور در نقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد محکوم کرد و آن را "تحریک نظامی" دانست که وضعیت امنیتی منطقه را به خطر می اندازد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
کره شمالی اقدامات تحریک آمیز نظامی کانادا و فرانسه در شبه جزیره کره را محکوم کرده و درخصوص وخامت بیشتر وضعیت امنیتی منطقه هشدار داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۵۰    
مون جائه این تاکید کرد تا آخرین لحظه از دوره ریاست جمهوری خود، برای ارتقای صلح با کره شمالی تلاش می کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – کره جنوبی، گزارش ها در مورد کودتای خواهر کیم جونگ اون ، رئیس کره شمالی را نادرست خواند. به گزارش یونهاپ ، آژانس جاسوسی کره جنوبی (NIS)، اعلام کرد که گزارش های رسانه ای در مورد کودتای موفقیت آمیز خواهر کیم علیه وی نادرست هستند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۵۵    
پس از آنکه پیونگ یانگ با از سرگیری آزمایشات تسلیحاتی خود مخالفتش را ابراز کرد، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (دوشنبه) تاکید کرد تا پایان دوره ریاست جمهوری اش در مه 2022 به تلاش برای ترویج صلح با کره شمالی از طریق گفت وگو ادامه خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۳۶   + ۱۳ سایت دیگر  
"رهبران اندکی در جهان هستند که مثل کیم جونگ اون از نزدیک رصد می شوند و در هاله ای از رمز و راز پیچیده شده اند. دسیسه سیاسی و دیپلماتیک، این دیکتاتور را که قدرت را در 2011 به دست گرفت و در اواخر دهه 30 زندگی خود به سر می برد، احاطه کرده است."
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۰:۲۳    
رسانه رسمی کره شمالی در مطلبی احساسی بر دوستی ابدی این کشور با چین تاکید کرده و از این کشور به عنوان یک متحد در روزهای سخت یاد کرده است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۳:۱۱   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آژانس جاسوسی کره جنوبی اعلام کرد، برخی گزارش های رسانه ای درباره کودتای موفقیت آمیز خواهر رهبر کره شمالی علیه برادرش، به هیچ وجه درست نیست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی می گوید به جز انجام آزمایش های موشکی مختلف توسط کره شمالی، اخیراً فعالیت نظامی غیرمعمول در این کشور مشاهده نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
یکی از رسانه های کره شمالی، آمریکا را بابت پیشنهاد اخیرش در ایجاد گفتگوی کاری جدید با کره جنوبی مورد انتقاد قرار داد و واشنگتن را به اعمال فشار بیشتر بر پیونگ یانگ متهم کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی در آخرین نشست خود که هفته گذشته برگزار شد، اعلام کرد ترکیه، مالی و اردن را در فهرست خاکستری خود قرار داده است. ایران و کره شمالی نیز همچنان در فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی باقی ماندند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی ابراز امیدواری کرد که جمهوری دموکراتیک خلق کره به پیشنهادهای مذاکره واشنگتن پاسخ مثبت دهد.
برترین ها / اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۶   + ۳۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین الملل انرژی اتمی در مصاحبه با شبکه ان بی سی نیوز بار دیگر ابراز امیدواری کرد بتواند به زودی با وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کند و این دیدار را بسیار بااهمیت خواند. ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی وارد سئول، پایتخت کره جنوبی شد و از کره شمالی خواست تا از تنش زایی بیشتر خودداری کرده و در گفتگوی پایدار و اساسی شرکت کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۱۴    
فرستاده ویژه آمریکا در امور کره شمالی روز یکشنبه بار دیگر پیشنهاد مذاکره با پیونگ یانگ را مطرح کرده است.
خبرهای فوری   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۱۰:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرمهم: FATF یا همان گروه ویژه اقدام مالی پنجشنبه هفته ای که گذشت، از ادامه حضور جمهوری اسلامی در لیست سیاه خود خبر داد تا ایران به همراه کره شمالی تنها کشورهایی باشند
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۶    
شفقنا- یک مقام آمریکایی از کره شمالی خواست دست از آزمایش های تحریک آمیز بردارد. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، سونگ کیم نماینده ویژه ایالات متحده در امور کره شمالی از این کشور خواست دست از اقدامات تحریک آمیز بردارد و به مذاکرات بازگردد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۹:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
تهران – ایرنا - نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی امروز گفت که آزمایش های موشکی بالستیک اخیر این کشور نگران کننده و به زیان فرآیند کاهش تنش هاست و از پیونگ یانگ خواست تا در عوض وارد مذاکره شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۸:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور کره شمالی امروز (یکشنبه) گفت، آزمایش های اخیر موشک بالستیکی کره شمالی برای تلاش ها به منظور کاهش تنش ها "نگران کننده و غیرسازنده" هستند و پیونگ یانگ باید به جای آن وارد مذاکرات شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۷:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور کره شمالی که به سئول سفر کرده است، آزمایش های موشکی اخیر کره شمالی را برای تلاش ها در راستای کاهش تنش ها مخاطره آمیز خوانده و آن را نگران کننده و غیرسازنده خواند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۵:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کره شمالی از آمریکا به علت فرستادن کشتی های جنگی از طریق تنگه تایوان انتقاد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۲ - ۰۴:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
نماینده آمریکا در امور کره شمالی به سئول سفر کرده تا گفت وگوها با همتای خود در کره جنوبی با هدف ازسرگیری مذاکرات خلع سلاح اتمی پیونگ یانگ را پیگیری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور چین مقارن با سفر سونگ کیم نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی به کره جنوبی، بر گسترش روابط با پیونگ یانگ تأکید کرد.
تازه نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش تازه نیوز، کره جنوبی با پرتاب اولین موشک ساخت داخل، به دنبال ورود به مسابقه فضایی است. اکنون تنها 6 کشور با موفقیت محموله یک تنی را روی موشک ساخت خود به فضا پرتاب کرده اند و اگر موشک بومی کره ای با نام نوری موفق شود، کره جنوبی هفتمین خواهد شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزارت خارجه کره شمالی گفت که نیروهای آمریکا با استقرار در شبه جزیره کره ، قصد نابودی کره شمالی و چین را دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۵    
شی جین پینگ، رئیس جمهور چین همزمان با سفر نماینده آمریکا در امور کره شمالی به سئول، از افزایش همکاری ها با پیونگ یانگ خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۴۰    
نماینده آمریکا در امور کره شمالی برای مذاکره درباره تحولات موشکی و هسته ای کره شمالی وارد سئول شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۳۴    
فرستاده آمریکا در امور کره شمالی پس از تنش در مورد آزمایش های موشکی پیونگ یانگ و گره در مذاکرات خلع سلاح هسته ای به کره جنوبی سفر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۵:۰۴    
سونگ کیم نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی در پی آزمایش موشکی جدید پیونگ یانگ، وارد کره جنوبی شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کره شمالی دخالت واشنگتن در مساله تایوان را محکوم و اعلام کرد اظهارات رییس جمهوری آمریکا در مورد این منطقه تشدید کننده تنش های نظامی است.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: کره شمالی امروز (شنبه) آمریکا را بابت تنش نظامی با چین به واسطه مداخله در امور تایوان مورد انتقاد قرار داد. به گزارش خبرگزاری یونهاپ، "پاک میونگ هو" معاون وزیر خارجه کره شمالی همچنین آمریکا را به تلاش برای ساقط کردن حکومت های پکن و پیونگ یانگ متهم کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری دولتی کره شمالی گزارش کرد، شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در اظهاراتی بر حمایتش از تلاشها برای تقویت روابط دوجانبه با کره شمالی تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
یک مقام ارشد کره شمالی با حمایت از چین حضور نظامی آمریکا در تایوان را تحریک آمیز خواند که در نهایت می تواند به تهدیدی برای کره شمالی در شبه جزیره کره منجر شود.
برترین ها / ایستا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۵   + ۶۰ سایت دیگر  
ایسنا: کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) با صدور بیانیه ای اعلام کرد که نام ایران و کره شمالی همچنان در لیست سیاه این کارگروه باقی مانده است. کاگرو ویژه اقدام مالی از فوریه 2020 در سایه همه گیری ویروس کرونا فرایند بررسی وضعیت کشورهایی که در لیست سیاه قرار داشتند را متوقف کرده بود. ...