دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۱۵:۳۳Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حمله شیمیایی»

پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
محسن رضاییدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار یادداشتی، نسبت به تحریف وقایع تاریخی و ظلم های کشور های غربی نسبت به ملت ایران در کتاب خاطرات اوباما واکنش نشان داد. ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
صدام 572 حمله شیمیایی را در هفت مرحله (از 15 مهر 1359 تا 4 شهریور 1367) انجام داد که حاصل این حملات، 17 هزار و 250 شهید و 127 هزار نفر مصدوم شیمیایی شد که تنها 7 هزار نفر از این شهدا، مربوط به بمباران شیمیایی حلبچه در سال 1366 هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۰:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
مرکز آشتی روسیه از تصمیم گروه های مسلح در ادلب مبنی بر بمباران مناطق مسکونی در منطقه نخلایه و متهم کردن دمشق و مسکو به آن خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۱۰    
نتایج تحقیق یک روزنامه عبری زبان نشان می دهد که ارتش رژیم صهیونیستی در مقابله با تهدید حمله شیمیایی مشکل داشته و برای مقابله با چنین حمله ای آمادگی ندارد.
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اطلاعات محرمانه حاکی از آماده شدن گروه های مسلح سوری برای انجام حمله ای شیمیایی در بخش جنوبی منطقه کاهش تنش در ادلب هستند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۱۷    
تروریست های تکفیری و گروه موسوم به کلاه سفیدها در حال آماده سازی برای انجام حمله شیمیایی در استان ادلب در شمال غرب سوریه علیه سربازان ارتش سوریه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۴۰    
مرکز روسی آشتی در سوریه موسوم به حمیمیم از تلاش تروریست ها برای حمله به بخش جنوبی ادلب با استفاده از مواد سمی خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مرکز صلح بین طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که به اطلاعاتی دست یافته که نشان می دهد تروریست ها در حال برنامه ریزی برای حمله با مواد سمی به بخش جنوبی منطقه کاهش تنش در ادلب هستند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۲۰:۴۸   + ۱۶ سایت دیگر  
جیمز فیلیپس در توییتر خود نوشت: خودروی ریاست جمهوری نه تنها ضد گلوله است، بلکه از هرگونه حمله شیمیایی نیز مصون است. خطر شیوع "کووید-19" در داخل ماشین خیلی بالا است. چنین اقدام بی مسؤولیتی متحیر کننده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۱۸ سایت دیگر  
خودروی شاس بلند ریاست جمهوری نه تنها ضد گلوله است بلکه برای جلوگیری از حمله شیمیایی در مقابل نفوذ هوا هم مقاوم است. خطر انتقال کووید-19 داخل آن به اندازه روندهای پزشکی است. بی مسئولیتی (ترامپ) حیرت انگیز است. من نگران سرویس مخفی هستم که مجبور به این اقدام شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۱:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران – ایرنا –سازمان منع تسلیحات شیمیایی جمعه زیر فشار کشورهای غربی به ویژه آمریکا در گزارشی از هرگونه تأیید حمله شیمیایی نوامبر 2018 ( آبان 97) تروریست ها به شهر حلب در مرکز سوریه خودداری کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد تروریست های جبهه النصره در حال آماده شدن برای حمله به غیرنظامیان سوریه هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۷:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
ایان اندرسون، بازرس ارشد سابق از سازمان منع تسلیحات شیمیایی گفت، گزارش نهایی کمیته حقیقت یاب درباره استفاده ادعایی از مواد شیمیایی سمی در حمله ای در دومای سوریه در سال 2018 بازتاب آنچه در واقعیت رخ داده نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۳:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
یک مرکز روسی هشدار داد که گروه های تروریستی خود را برای انجام تحرکات شیمیایی در استان ادلب سوریه آماده می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز آشتی طرف های متخاصم اعلام کرد که تروریست ها در سوریه در حال تلاش برای آماده سازی تحریکات با استفاده از مواد سمی هستند.
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۳:۱۳    
به گزارش بخش بین المللی سایت خبرمهم ، باگذشت بیش از 40 سال از آغاز جنگ تحمیلی هشت ساله علیه جمهوری اسلامی ایران، هنوز ابعاد این رویداد مهم، چنان که باید و شاید شناخته نشده است ...
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۲:۵۶    
خرداد: وزارت خارجه سوریه درخصوص همکاری تروریست ها و کلاه سفیدها برای انجام حمله شیمیایی به مناطق مسکونی استان ادلب و وارونه جلوه دادن اوضاع برای اتهام زنی به ارتش این کشور هشدار داد. ...
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۱:۰۷    
شفقنا- وزارت خارجه سوریه درخصوص همکاری تروریست ها و کلاه سفیدها برای انجام حمله شیمیایی به مناطق مسکونی استان ادلب و وارونه جلوه دادن اوضاع برای اتهام زنی به ارتش این کشور هشدار داد. ...
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۰۸:۰۶    
نواندیش : سالگرد آغاز جنگ و ایران و عراق فرصتی است برای یادآوری آنچه در یک روز معمولی تابستان بر مردم سردشت گذشت؛ روزی که مردم مشغول زندگی عادی شان بودند و هیچ خبر نداشتند که آنسوی مرز نیروهای عراقی برای استفاده از بمب شیمیایی آماده می شوند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حمله شیمیایی نیروهای عراق به رهبری صدام حسین، رئیس جمهوری اسبق این کشور به شهر سردشت در استان آذربایجان غربی در سال 1366 شمسی 130 کشته بر جای گذاشت. از این تعداد 109 نفر غیرنظامی بودند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۶    
شبه نظامیان حیات التحریر الشام قصد صحنه سازی حمله شیمیایی به دو روستای ادلب را دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه از برنامه ریزی گروه های تروریستی و سازمان کلاه سفیدها برای اجرای یک حمله شیمیایی به مناطق مسکونی در جنوب ادلب و سپس متهم کردن ارتش سوریه به آن، خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مرکز صلح بین طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اطلاعاتی را در خصوص برنامه ریزی تروریستهای مسلح در سوریه برای انجام حملات شیمیایی جهت مقصر جلوه دادن نیروهای دولتی این کشور، دریافت کرده است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۶:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
این خبرگزاری امروز (یکشنبه) در گزارشی به حادثه بمباران شیمیایی سردشت پرداخت و نوشت: 33 سال از حمله شیمیایی رژیم صدام حسین رئیس جمهوری مخلوع عراق به شهر سردشت ایران می گذرد، اما ساکنان این شهر هنوز از اثرات این فاجعه رنج می برند و این در حالی است که جامعه بین المللی آنچنان که باید و شاید [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در سخنانی از قصد عناصر تروریستی "کلاه سفیدها" و "جبهه النصره" برای انجام جنایت شیمیایی جدید در سوریه پرده برداشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۰۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده کشورمان در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل، بر نقش بارز آمریکا در کمک به ارتش عراق در حمله شیمیایی به مردم ایران و عراق تاکید کرد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۷:۵۷    
به گزارش جام نیوز ، به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت دفاع روسیه از آمادگی تروریست های جبهه النصره برای اجرای سناریو استفاده از سلاح شیمیایی در حومه جنوبی ادلب برای اتهام زنی به ارتش سوریه خبر داد. ...
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۴:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه از زمینه چینی و آماده سازی تروریست ها برای استفاده از سلاح شیمیایی در ادلب سوریه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۴۶    
وزارت دفاع روسیه از تدارک تروریست های جبهه النصره برای حمله با استفاده از تسلیحات شیمیایی در حومه جنوبی ادلب با هدف متهم جلوه دادن ارتش سوریه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه هشدار داد که گروه تروریستی جبهه النصره خود را برای انجام تحرکات شیمیایی در استان ادلب سوریه آماده می کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۰:۱۰    
معاون مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه از آماده سازی تحرکاتی با استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه خبر داد.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۱:۵۴   + ۱۸ سایت دیگر  
آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از روسیه خواسته درباره حمله شیمیایی به آلکسی ناوالنی، منتقد سرشناس دولت روسیه به طور کامل و دقیق تحقیق کند. به گزارش بی بی سی، در همین حال، پزشکان بیمارستانی که در آلمان ناوالنی را معاینه کرده اند می گویند او مسموم شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۸:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
حمله شیمیایی عراق به روستای شیخ عثمان آخرین حمله به مناطق غیرنظامی و شهروندان ایران بود، اما حملات مداوم به غیرنظامیان کرد مظلوم عراق همچنان ادامه داشت. عراق در روز 15 مرداد 1367 قطع نامه 598 را پذیرفت.
کرد پرس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۳:۰۴    
به گزارش کردپرس، رژیم صدام حسین در ماه مارس 1988 با انداختن بمب های شیمیایی بر روی شهر کردنشین حلبچه در کردستان عراق، جان 5000 تن از مردم عادی را گرفت و هزاران تن نیز تا به امروز مجبورند با زخم های آن روزگار را سپری کنند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۲:۰۰   + ۵۸ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : سرکرده گروهک تروریستی تندر در سال 1385 ناپدید شد و کسی از سرنوشت وی اطلاع دقیقی ندارد. تنها دختر وی مدعی شده است که پدرش در سرزمین های اشغالی فلسطین (اسرائیل) به سر می برد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۰:۰۷    
ایسنا : معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اینکه حمله شیمیایی به سردشت قهرمان، آن را به نماد مظلومیت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی تبدیل کرد، بر لزوم توجه و تلاش برای رفع مشکلات و مسائل مردم این شهرستان تاکید کرد ...
معاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه حمله شیمیایی به سردشت قهرمان، آن را به نماد مظلومیت ملت ایران در دوران جنگ تحمیلی تبدیل کرد، بر لزوم توجه و تلاش برای رفع مشکلات و مسائل مردم این شهرستان تاکید کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ترکمانه از توزیع هزار بسته اقلام ضد کرونایی بین بازماندگان آسیب دیده از حمله شیمیایی سردشت خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۰۲    
نمایشگاه عکس فیلم درخت گردو همزمان با روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی در هشتم تیرماه در خانه هنرمندان افتتاح شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۹:۴۹   + ۴۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ؛مجید تخت روانچی نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد، تلاش آمریکا برای تمدید ممنوعیت تسلیحاتی ایران را در تضاد کامل با قطعنامه 2231 و برجام دانست و گفت: آمریکایی ها در نشست شورای امنیت بار دیگر حمایت جهانی از برجام و این قطعنامه را خواهند شنید. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۸:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
نماینده کشورمان در سازمان ملل با اشاره به بمباران شیمیایی سردشت در زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق، آمریکا و متحدانش را مسئول حمایت از رژیم بعث عراق در این حمله دانست.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۰:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده دائم ایران در دفتر سازمان ملل با اشاره به مجروحان بمباران شیمیایی سردشت و تعدادی از آنها که به کرونا مبتلا شده اند، گفت: آمریکا و متحدانش که این سلاح ها را در اختیار صدام قرار دادند باید پاسخگو باشند.
جماران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۲۰:۲۰    
به گزارش جماران؛ مجید تخت روانچی، نماینده ایران در سازمان ملل، با انتشار این ویدیو از سخنان برژینسکی نوشت: 33 سال پس از حمله شیمیایی به سردشت، این زخم هنوز بهبود نیافته است. بیماران این حمله هنوز در رنج هستند: به ویژه کسانی که کرونا هم گرفته اند ...
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۱:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، جنایات متعدد آمریکا در حق ملت بزرگ ایران اسلامی نظیر سالگرد ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب، حمله تروریستی و سرنگونی هواپیمای مسافربری، حمله شیمیایی به سردشت، حادثه هفتم تیر ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۲:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
جنایات متعدد آمریکا در حق ملت بزرگ ایران اسلامی نظیر سالگرد ترور نافرجام رهبر معظم انقلاب، سانحه سقوط هواپیمای مسافربری، حمله شیمیایی به سردشت، حادثه هفتم تیر ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۰۲:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حمله شیمیایی به سردشت از وقایع دردآوری است که در فضای فرهنگی بازنمود عینی نداشته و ایران تنها در دادگاه لاهه سعی کرده آن را بگوش جهان برساند امری که با امپراتوری رسانه ای غرب امکان ندارد.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۷:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: وزارت امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتری خود نوشت: ایالات متحده امروز از طریق تحریم های غیرانسانی مانع صادرات داروی مورد نیاز برای قربانیان جنگ افزار شیمیایی، داروهای مورد نیاز سایر قربانیان و همچنین داروهای مورد نیاز برای سایر بیماران می شود. ...
ایثار   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل سازمان منع سلاح های شیمیایی در آستانه سالگرد حمله شیمیایی به سردشت و روز مبارزه با سلاح های شیمیایی و میکروبی پیام ویدئویی ارسال کرد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۱۷   + ۱۹ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه کشورمان در یادداشتی، تاکید کرد: حمله شیمیایی رژیم صدام به سردشت، با حمایت و همراهی آمریکا و اروپا و سکوت شورای امنیت را از یاد نبرده و نخواهیم برد. ...
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۰۵   + ۲۶ سایت دیگر  
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به مناسبت سالروز بمباران شیمایی سردشت از سوی رژیم صدام در توئیتی با انتشار تصاویری از قربانیان این جنایت عنوان کرد: 33 سال از حمله شیمیایی به سردشت می گذرد. ما هرگز حمایت و همراهی آمریکا و اروپا از صدام را در این حمله وحشتناک فراموش نکرده و نخواهیم کرد. ...