پنجشنبه ۰۳ اسفندساعت ۱۴:۲۷Feb 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات شیمیایی»

اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تا زمان جنگ جهانی دوم تسلیحات در اختیار عموم کشورها تسلیحاتی بود که به عنوان تسلیحات متعارف امروزه معروف است ولی البته برخی کشورها روی تسلیحات دیگر غیر متعارف مثل تسلیحات شیمیایی و بیولوژیک و.. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۴:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون حمایت از جبهه مقاومت و آزادی قدس مجلس شورای اسلامی، گفت: آمریکا در روزهای اخیر نشان داد همانطور که تسلیحات شیمیایی و حوادث یازده سپتامبر را بهانه ای برای جنگ قرار داده، هنور به دنبال بهانه جویی برای وحشیگری و تجاوز است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
روسیه اعلام کرد که بخشی از پرداختی هایش به سازمان منع تسلیحات شیمیایی را به حالت تعلیق در می آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه غروب شنبه گفت که مسکو قصدی برای تامین مالی سازمان جهانی تسلیحات شیمیایی که توسط آمریکا تاسیس شده را ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۲۱:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
هیات نمایندگی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که رژیم کودک کش اسرائیل که ذخایر تسلیحات شیمیایی خود را اعلام نکرده، جایی برای اظهار نظر در مورد ایران ندارد.
برترین ها / بازتاب   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۱:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
نماینده کشورمان، اتهامات ساختگی و پوچ هیات نمایندگی رژیم صهیونیستی در دستور کار مباحث عمومی بیست وهشتمین اجلاس کنفرانس دولت های عضو کنوانسیون سلاح های شیمیایی را قاطعانه رد و تصریح کرد که ادعاهای فرافکنانه، کمکی به لاپوشانی هفت دهه جنایات وحشیانه این رژیم در فلسطین نمی کند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۹:۵۹    
خبرگزاری میزان – استفاده مدرن از تسلیحات شیمیایی با جنگ جهانی اول آغاز شد، زمانی که طرف های درگیر از گاز سمی برای تحمیل درد و رنج و ایجاد تلفات قابل توجه در میدان جنگ استفاده کردند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۷:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مسکو روز چهارشنبه رای کافی از اعضای سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) برای ماندن در شورای اجرایی بعد از ماه مه 2024 را به دست نیاورد.
خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
معاون وزیر بازرگانی و صنعت روسیه، واشنگتن و متحدانش را به تامین "مواد شیمیایی سمی" به کی یف متهم کرده و مدعی استفاده از آنها در حملات به مقامات روسی در اراضی تحت کنترل مسکو شده که در سال 2022 به روسیه پیوستند . ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رئیس هیات روسی در سازمان منع تسلیحات شیمیایی (OPCW) اظهار داشت: مسکو شواهد غیرقابل انکاری از مشارکت آمریکا در تامین مواد شیمیایی سمی به اوکراین در دست دارد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
2000سال پیش، نویسنده رومی به نام والریوس ماکسیموس(Valerius Maximus) چنین نوشت: جنگ با سلاح و نه سم، به راه می افتد. از آن زمان به بعد رایج ترین استثناء ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۱:۴۴    
دادگاه بین المللی لاهه شرکت هلندی FORAFINA را به دلیل فروش مواد اولیه برای ساخت تسلیحات شیمیایی به عراق در زمان جنگ تحمیلی به پرداخت غرامت به جانبازان شیمیایی ایرانی محکوم کرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۲:۱۱   + ۴۶ سایت دیگر  
بر اساس رای دادگاه لاهه، شرکت FORAFINA (سابقا شرکت KBS Holland) در خصوص فروش مواد اولیه برای ساخت تسلیحات شیمیایی به عراق در زمان جنگ تحمیلی به پرداخت غرامت به جانبازان شیمیایی ایرانی محکوم شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۲:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
دادگاهی در هلند یکی از شرکت های این کشور را به اتهام کمک به رژیم بعث عراق به استفاده از گاز خردل در جنگ ایران و عراق، به پرداخت غرامت به 5 ایرانی محکوم کرد.
خبرگزاری فرانسه از صدور حکم بازداشت رئیس جمهوری سوریه به بهانه دست داشتن در حملات شیمیایی ادعایی و ساختگی در این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۸:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح های شیمیایی در نامه ای به فرناندو آریاس مدیرکل و لوسیان فات رئیس شورای اجرایی این سازمان درباره استفاده احتمالی رژیم صهیونیستی از سلاح های شیمیایی در غزه هشدار داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۰   + ۲۲ سایت دیگر  
وبگاه انگلیسی به مقل از منابع آگاه گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی قصد دارد زیر نظر نیروی دریایی آمریکا تونل های حماس را با گاز اعصاب پر کند تا با نفوذ به این تونل ها اسرای در دست حماس را نجات دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
در ادامه انتشار اخبار جعلی توسط رژیم صهیونیستی، رئیس این رژیم برگه هایی را به دست گرفته و به غلط گفت که این ها نشان می دهد حماس قصد استفاده از تسلیحات شیمیایی را داشته اما این ادعا هم همانند ادعاهای پیشین صهیونیست ها دروغ از آب درآمد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۴   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست فوق العاده رؤسای مجالس اتحادیه پارلمانی کشور های عضو سازمان همکاری اسلامی که بعد از ظهر امروز (دوشنبه، 24 مهرماه) به صورت وبیناری برگزار شد ...
روز نو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
پنتاگون در ادامه ارزیابی خود بر این نظر است که ایران به تعهدات بین المللی اش برای انهدام تسلیحات شیمیایی پایبند نبوده و این نگرانی وجود دارد که به دنبال ساخت تسلیحاتی با قابلیت تاثیر بر سیستم عصبی باشد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – حملات شیمیایی رژیم صدام در جریان جنگ هشت ساله علیه ایران گسترده ترین استفاده از تسلیحات شیمیایی پس از جنگ جهانی دوم بود. کشور های غربی به ویژه آمریکا، آلمان ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۵    
خبرگزاری میزان – طی 8 سال جنگ تحمیلی، کشور های غربی تامین کننده انواع تسلیحات برای رژیم صدام بودند. از جمله تسلیحاتی که کشور های غربی برای رژیم صدام تامین کردند، تسلیحات شیمیایی بود که از سوی ده ها شرکت غربی تامین می شد و استفاده این تسلیحات از سوی رژیم بعث ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۱:۴۱    
رهبر انقلاب: در طول جنگ هم مهمترین کمک اطلاعاتی را آمریکایی ها می کردند. نقشه های هوایی را در اختیار صدام قرار می دادند. فرانسوی ها پیشرفته ترین تجهیزات هوایی و آلمانی ها امکانات تهیۀ تسلیحات شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند. بلوک شرق و شوروی سابق هم صدام هرچه لازم بود در اختیارش می گذاشتند.
میزان   ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ - ۱۱:۱۰    
خبرگزاری میزان – تسلیحات شیمیایی طی قرن ها بخشی از جنگ ها در جوامع مختلف بوده اند، اما استفاده از آن ها از قرن بیستم بحث برانگیز شد. اگرچه تولید، در اختیار داشتن و استفاده از تسلیحات شیمیایی براساس قوانین بین المللی ممنوع است ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۲:۴۴    
نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در سخنانی تاکید کرد که همکاری پایدار میان مسکو و دمشق دروغ پردازی های غرب علیه سوریه با هدف توجیه تجاوز به این کشور را برملا کرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه سوریه و نماینده دائم روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی هماهنگی و همکاری میان هیئت دو طرف در این سازمان را با هدف مقابله با چالش های مشترک و اخاذی غرب از طریق این سازمان از کشورهای مستقل و در حال توسعه بررسی کردند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در جلسه شورای امنیت ضمن محکومیت استفاده از تسلیحات شیمیایی، اعلام کرد، واشنگتن با صحنه سازی و عملیات جعلی، این تسلیحات شیمیایی را در اختیار تروریست ها قرار می دهد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۵:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
سفیر ژاپن در تهران در اظهاراتی گفت که ایران و ژاپن هردو از اعضای کنوانسیون منع استفاده از تسلیحات شیمیایی هستند و ما هم حداکثر تلاش مان را برای ایجاد دنیایی بدون تسلیحات شیمیایی انجام خواهیم داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۵/۱۴ - ۰۹:۵۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: سفیر روسیه در آمریکا گفت، واشنگتن با طرح ادعاهایی مبنی بر عدم اجرای تعهدات روسیه براساس کنوانسیون تسلیحات شیمیایی تلاش می کند توجهات را از تقصیرات خود منحرف کند. او همچنین از واشنگتن خواست تا از ارسال جنگنده های اف-16 به اوکراین خودداری کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی اعلام کرد که این نهاد درباره بکارگیری تسلیحات شیمیایی از سوی اوکراین در جنگ بی تفاوت است.
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از بیش از سه دهه تلاش، ایالات متحده آخرین انبار تسلیحات شیمیایی خود را که زمانی شامل 30 هزار تن مواد شیمیایی مرگبار در مهمات انفجاری بود، نابود کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دمشق- ایرنا- نماینده دائم سوریه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی در لاهه تاکید کرد: سوریه و سایر کشورها تیم تحقیق و شناسایی سازمان منع تسلیحات شیمیایی در پرونده این کشور که فاقد مشروعیت است را به رسمیت نمی شناسند و با صدور هربیانیه از سوی این گروه در حال حاضر و یا در آینده تعهدی به مفاد توافقات نداشته ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۸:۰۱   + ۹ سایت دیگر  
اطلاعات نوشت: سازمان ملل و نهاد دیدبان حقوق بشر این سازمان اعلام کردند که انتقال این تسلیحات به اوکراین فاجعه کشتار انسانی را به دنبال دارد و جنگ را سال ها استمرار خواهد داد. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۰۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
سفیر پیشین ایران در نروژ گفت: زمانی که اوکراین بخواهد از مهمات خوشه ای استفاده کند، بدون شک روسیه هم سعی می کند که از تسلیحات نامتعارف مانند تسلیحات شیمیایی بهره ببرد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۵    
خبرگزاری میزان - جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا، می گوید که این کشور آخرین انبار تسلیحات شیمیایی اعلام شده خود را امحاء کرده و به تلاش چندین دهه برای از بین بردن سلاح های مرگباری که برای اولین بار در مقیاس وسیع در جنگ جهانی اول استفاده شده بود، پایان داده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۰:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک بیانیه مدعی شد که زرادخانه تسلیحات شیمیایی این کشور به طور کامل از بین رفته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
سفارت روسیه در واشنگتن از آمریکا خواست فعالیت های سازمان منع تسلیحات شیمیایی را سیاسی نکرده و از آن به عنوان کارتی علیه روسیه بهره نبرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۴۴   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد که این کشور تمام مهمات موجود در انبار تسلیحات شیمیایی خود را نابود کرده است.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- رییس جمهور ایالات متحده اعلام کرد: همه زرادخانه بمب های شیمیایی این کشور نابود شده است. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس24؛ در نقطه عطفی که به عنوان تکمیل حذف تمامی انبارهای شناخته شده عوامل کشتار جمعی در سراسر جهان ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا گفت که کشورش به تعهداتش در چارچوب کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی عمل کرده و سلاح های شیمیایی خود را به طور کامل از بین برد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۲:۵۷    
رئیس جمهور آمریکا همزمان با اعلام ارسال بمب های خوشه ای به اوکراین مدعی شد تمام سلاح های شیمیایی آمریکا نابود شده است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۶:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
زهره الهیان گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل با محوریت کشور آلمان قطعنامه ای را علیه ایران در محکومیت فوت دختری در ایران صادر کرد و باید این سوال مطرح می شد که شما با شعار زن زندگی ازادی برای حمایت یک زن فوت شده به میدان آمدید پاسخ شما در مقابل زنان سردشت چه بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۵:۴۲    
الهیان گفت: شورای حقوق بشر سازمان ملل با محوریت کشور آلمان قطعنامه ای را علیه ایران در محکومیت فوت دختری در ایران صادر کرد و باید این سوال مطرح می شد که شما با شعار زن زندگی ازادی برای حمایت یک زن فوت شده به میدان آمدید پاسخ شما در مقابل زنان سردشت چه بود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کاربرد تسلیحات شیمیایی که در سده گذشته به خصوص در جریان جنگ اول جهانی به اوج رسید، دولت ها را بر آن داشت تا پروتکل هایی را برای ممنوعیت کاربرد این نوع تجهیزات وضع کنند. این در حالی است که مفاهیمی مانند مقابله به مثل و فرایند تهاجمی شدن تسلیحات بیولوژیکی این تلاش ها را به چالش می کشد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – کشور های اروپایی شامل، آلمان، فرانسه، هلند، ... در دوران جنگ تحمیلی اقدام به فروش سلاح های شیمیایی به رژیم صدام کردند. با وجود تلاش های متعدد ایران برای احقاق حق قربانیان سلاح های شیمیایی غربی استفاده شده از سوی رژیم صدام، هنوز این امر کاملا محقق نشده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعلام کرد، انتظار می رود که ایالات متحده در هفته های آتی مابقی ذخایر تسلیحات شیمیایی اعلام شده بر اساس کنوانسیون تسلیحات شیمیایی را از بین ببرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۷:۰۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رسیدگی به شکایت پنج نفر از مصدومان حملات شیمیایی، علیه شرکت های هلندی فروشنده تسلیحات شیمیایی به رژیم بعث عراق در شهر لاهه هلند برگزار شد.
میزان   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۱۱:۴۶    
خبرگزاری میزان – 17 ژوئن در تاریخ با نام روز پروتکل یا کنوانسیون ژنو شناخته می شود، چرا که کنوانسیون مذکور در چنین روزی در سال 1925 تصویب شد تا مانعی برای استفاده از سلاح ها و گاز های شیمیایی در جنگ ها باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۸:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس گفت: حقانیت جمهوری اسلامی باید برای نسل جوان ثابت شود، اگر جوانان ما بدانند غرب شیطان صفت است و برای نابودی اسلام و جمهوری اسلامی از هیچ راهی دریغ نمی کند، با بصیرت کامل برای کشورشان زحمت ها می کشند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۳:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
جمعی از کاربران فارس من در کمپینی با اشاره به استفاده رژیم صدام از تسلیحات شیمیایی در جنگ تحمیلی علیه ایران، خواستار پیگیری دریافت غرامت جنگ ایران و عراق از حامیان آن به ویژه آلمان شدند.