چهارشنبه ۰۲ تیرساعت ۰۷:۰۷Jun 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات شیمیایی»

آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۰۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
در این شماره از بستۀ اخبار بین الملل ایسنا، خبرهایی از عدم ارائه قطعنامه از سوی قدرت های غربی علیه ایران در شورای حُکام، ادامه مذاکرات تهران-کی یف درمورد هواپیمای اوکراینی، درخواست سازمان ملل از کانادا و واتیکان برای تحقیق درباره گورهای جمعی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۱۵ - ۰۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد از گزارش های سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره حمله شیمیایی به شهر دومای سوریه، به شدت انتقاد کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی روز پنجشنبه به شورای امنیت گفت که "کارشناسان وی 77 ادعا علیه سوریه را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که 17 مورد احتمال استفاده یا استفاده از سلاح های شیمیایی وجود دارد."
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
نماینده سوریه در سازمان ملل اعلام کرد، سازمان منع تسلیحات شیمیایی به ابزاری در دست واشنگتن و متحدانش تبدیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۴:۳۰    
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل گفت که سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی صرفا به ابزاری برای بازی ژئوپلیتیکی که از سوی آمریکا ومتحدانش در غرب هدایت می شود، تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۲۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد در اظهاراتی در جلسه شورای امنیت گفت که سازمان منع تسلیحات شیمیایی به ابزار دست آمریکا و متحدانش تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۷:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – روزنامه واشنگتن پست در گزارشی اعلام کرد که بر اساس تحقیقات، گروه تروریستی داعش تسلیحات شیمیایی را بر روی زندانیان عراقی آزمایش کرده است تا از میزان کارایی آنها اطلاع یابد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۳:۱۷    
در آوریل 2018، کشورهای غربی دولت سوریه را به استفاده از تسلیحات شیمیایی در دوما متهم کردند؛ اما اهالی دوما و پزشکان محلی روایت دیگری دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
سازمان منع سلاح های شیمیایی اعلام کرد که دولت فرانسه مبلغ یک میلیون یورو را به حمایت از صندوق حمایت مالی فعالیت های هیئت های این سازمان در سوریه اختصاص داد.
روزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۰:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، براساس گزارش تیم تحقیقات سازمان ملل متحد، این جرایمی که تروریست های داعشی علیه اقلیت ایزدی در شمال عراق مرتکب شده اند، مصداق جنایت جنگی و نسل کشی است. همچنین گفته شده است که شبه نظامیان داعشی در 2014تا 2016 علیه غیرنظامیان از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده اند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام بلندپایه آمریکا گفت: کره شمالی به توسعه سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی خود، علاوه بر سلاح های کشتار جمعی دیگر نظیر تسلیحات هسته ای، ادامه می دهد که این تهدیدی جدی برای نیروهای آمریکایی و متحدان کره جنوبی به شمار می آید.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۴:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
آژانس تحقیقاتی دارپای ارتش آمریکا قراردادی را با چند شرکت تجاری منعقد کرده تا البسه جدیدی برای حفاظت از سربازان در برابر تهدیدات شیمیایی و بیولوژیک تولید شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۰۹:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی اعلام کرد که انگیزه های سیاسی صرف پشت تصمیم این سازمان درباره سلب حقوق سوریه است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۸:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
دمشق با محکوم کردن مصوبه اخیر سازمان منع سلاح های شیمیایی علیه سوریه، آن را سابقه ای خطرناک در تاریخ این سازمان توصیف کرد که مظهر یک رویکرد خصمانه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۰:۴۵    
وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای از تصمیم سازمان منع تسلیحات شیمیایی به سلب حقوق سوریه در این نهاد انتقاد و آنرا به شدت محکوم کرد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۰۰:۳۹    
شفقنا- سازمان منع تسلیحات شیمیایی با اکثریت آراء تصمیمی مبنی بر تعلیق حق سوریه در رای دادن در این نهاد پس از متهم کردن آن به استفاده از گازهای سمی در اراضی خود، گرفت. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
فارس: سوریه مصوبه امروز کشورهای غربی در بیست و پنجمین نشست کنفرانس کشورهای عضو سازمان منع سلاح های شیمیایی علیه سوریه را به شدت محکوم و تأکید کرد که این یک اتفاق خطرناک در روند کار این سازمان است و با منشور آن سازگار نیست. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۲۲:۰۰    
سازمان منع تسلیحات شیمیایی در راستای منافع آمریکا و غرب، حقوق و امتیازات سوریه در این سازمان را لغو کرد. اعضای شورا با اکثریت دو سوم آرا، به نفع طرح پیشنهادی آمریکا، فرانسه و انگلیس، علیه دولت سوریه رای دادند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۶:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
اعضای سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز، چهارشنبه به سلب حقوق سوریه در این نهاد رای دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۵:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سازمان منع تسلیحات شیمایی "حقوق و امتیازات" سوریه، از جمله حق رأی این کشور را به حالت تعلیق در آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۱۱:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی، اتهامات غرب علیه سوریه در خصوص تسلیحات شیمیایی را ساختگی توصیف کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۹:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
سازمان منع تسلیحات شیمیایی امروز چهارشنبه درباره پیشنهاد فرانسه برای تعلیق حقوق نظام سوریه در این سازمان با ادعای استفاده دمشق از سلاح شیمیایی رای گیری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
نماینده روسیه در سازمان منع تسلیحات شیمیایی اتهامات غرب علیه سوریه درباره استفاده از تسلیحات شیمیایی را ساختگی خواند.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۰:۲۳    
وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی به ابزاری برای اجرای اهداف سیاسی آمریکا و متحدانش علیه سوریه تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه سوریه اعلام کرد: سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی به ابزاری برای اجرای اهداف سیاسی آمریکا و متحدانش علیه سوریه تبدیل شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درباره حادثه ادعایی منطقه سراقب و اتهامات مطرح شده علیه دولت این کشور را شدیدا محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه با انتشار بیانیه ای گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درباره حادثه سراقب را به شدت محکوم کرد و آن را سراسر دروغ دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۰۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه ضمن رد و محکوم کردن گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره حادثه ادعایی در سراقب گفت که این سازمان با گزارش های جعلی خود به ابزاری برای اجرای برنامه های خصمانه آمریکا علیه دمشق تبدیل شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه گزارش سازمان منع تسلیحات شیمیایی مبنی بر استفاده دمشق از گازهای سمی علیه معارضان را یک ادعای بی پایه و اساس خواند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۲۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه سوریه گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درمورد حادثه سراقب را محکوم کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۴:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
سازمان منع سلاح های شیمیایی مدعی استفاده ارتش سوریه از گاز کلر در شهر سراقب شد.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۹    
یک رسانه سوری با اشاره به تحرکات جدید دشمنان دمشق در زمینه پرونده تسلیحات شیمیایی و اصرار بر دروغ های آن، به دلایل آن که در راستای اخاذی و فشار به دولت سوریه است، پرداخت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۲:۰۱    
یک رسانه سوری با اشاره به تحرکات جدید دشمنان دمشق در زمینه پرونده تسلیحات شیمیایی و اصرار بر دروغ های آن، به دلایل آن که در راستای اخاذی و فشار به دولت سوریه است، پرداخت.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش نمابه نقل از سانا، بسام الصباع نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در نشست مجازی دیشب شورای امنیت درباره سوریه اظهار داشت، دمشق که با سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی با جدیت تمام همکاری کرده است، هرگونه استفاده از سلاح شیمیایی از سوی هر طرفی که صورت بگیرد، محکوم می کند. ...
تدبیر و امید   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۲۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
سازمان منع تسلیحات شیمیایی نیز با بررسی نمونه های گرفته شده از ناوالنی در یک مرکز درمانی ارتش آلمان در برلین اعلام کرد که در مورد وی ماده سمی نوویچوک بکار گرفته شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۲   + ۲۱ سایت دیگر  
مایک پامپئو ، وزیر خارجه سابق آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز گفت: اگر شما آمریکا را در اولویت قرار دهید و از سخنان خود با اقدامات واقعی و نه فقط سخنرانی و ناسزاگویی پشتیبانی کنید، احتمال موفقیت شما بسیار زیاد می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۲۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
اسناد طبقه بندی امنیت ملی آمریکا نشان می دهند آمریکا در زمان جنگ میان ایران و عراق، به شکل گسترده ای از استفاده صدام از تسلیحات شیمیایی علیه ایران حمایت کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۵۳    
صدام پس از حمله شیمیایی به سردشت و حلبچه به استفاده از سلاح های شیمیایی اعتراف کرد. تحقیق در باره منابع تامین تسلیحات شیمیایی رژیم صدام همچنان مطالبه ای تمام نشدنی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۱۴:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه، آمریکا را به تلاش برای استفاده از سازمان منع تسلیحات شیمیایی به منظور مطرح کردن اتهامات بی پایه و اساس علیه نظام سوریه متهم کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل اعلام کرد که برخی کشورهای غربی با متن توافق نامه منع گسترش تسلیحات شیمیایی بازی می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۲:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
منابع خبری آژانس بلومبرگ از قصد دولت آمریکا و انگلیس برای اعمال تحریم های جدید علیه روسیه، به بهانه "وجود تسلیحات شیمیایی اعلام نشده" در این کشور خبر داده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۱:۲۸   + ۹ سایت دیگر  
آمریکا و انگلیس در حال سنجیدن اعمال مجازاتهای بیشتر علیه روسیه از بابت استفاده از تسلیحات شیمیایی با گزینه هایی اعم از اعمال تحریم علیه الیگارشیها تا اقدام افراطی هدف گرفتن بدهی حاکمیتی این کشور هستند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۳:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس دستگاه قضا با تاکید بر این نکته که حادثه هایی نظیر سردشت را باید به نهضتی علیه تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و استفاده کنندگان از سلاح شیمیایی تبدیل کرد، گفت: غربی ها که تامین کننده تسلیحات شیمیایی صدام بودند، به واسطه مشارکت خود در جنایات رخ داده ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
کاخ کرملین روز پنجشنبه درخواست واشنگتن برای انهدام سلاح های شیمیایی روسیه را غیر منطقی و بی پایه ارزیابی کرد. به گزارش یورونیوز؛ دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که کشورش مدتها پیش بنا به کنوانسیون بین المللی منع جنگ افزارهای شیمیایی چنین سلاح هایی را از بین برده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۷:۲۰    
وزارت خارجه آمریکا مدعی شد روسیه برای اجتناب از دور دوم تحریم های مربوط به پرونده ناوالنی باید تسلیحات شیمیایی اعلام نشده خود را نابود کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مسکو - ایرنا - دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد که آمریکا باید مانند روسیه کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی زرادخانه تسلیحات شیمیایی خود را نابود کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مسکو می گوید تسلیحات شیمیایی خود را از مدتها پیش منهدم کرده و درخواست آمریکا برای انهدام آنها بی اساس است و با هدف تضعیف جایگاه روسیه مطرح می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
روسیه، ایالات متحده و متحدانش را به تلاش برای تبدیل سازمان منح تسلیحات شیمیایی به ابزاری برای پیشبرد منافع خود متهم ساخت.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۵   + ۱۲ سایت دیگر  
فکرشهر: وزارت بازرگانی آمریکا به بهانه گسترش تسلیحات شیمیایی و هسته ای، 14 شرکت مرتبط با روسیه را در فهرست محرومیت صادرات قرار داد. به گزارش فکرشهر از ایرنا، اداره صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه، 14 شرکت مستقر در روسیه ...
جامعه اسلامی مهندسین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی جامعه اسلامی مهندسین به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت بازرگانی آمریکا روز سه شنبه 14 نهاد در روسیه، آلمان و سوئیس را به دلیل فعالیت های اشاعه ای در حمایت از برنامه تسلیحات کشتار جمعی روسیه و فعالیت تسلیحات شیمیایی تحریم کرد. ...