شنبه ۰۵ فروردینساعت ۰۹:۲۰Mar 2023 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تسلیحات»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۶:۴۳    
رئیس جمهور اوکراین خواستار دریافت تسلیحات بیشتر از کشور های غربی برای مقابله با روسیه شد.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین روز پنجشنبه از اروپا خواست تا ارسال تسلیحات به کی یف را افزایش دهد و تحریم های بیشتری را علیه روسیه وضع کند و در غیر این صورت جنگ ممکن است، سال ها طول بکشد.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: عالی ترین مقام نظامی آمریکا گفت: پنتاگون در صورت ساخت بمب هسته ای از سوی ایران، گزینه های متعددی آماده است. ژنرال مارک ای. میلی، گفت:برای مقابله با وضعیتی که ایران شروع به ساخت تسلیحات هسته ای کند، پنتاگون گزینه های نظامی متعددی را برای رئیس جمهور بایدن آماده کرده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
پارلمان سوئد از پیشنهاد دولت این کشور برای تامین تجهیزات نظامی به ارزش 600 میلیون دلار به اوکراین حمایت کرده است.
کاماپرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۳:۴۱    
بمب افکن های بی1 بی لنسر و بی52 استراتوفورتس بمب افکن هایی راهبردی و دور برد هستند که توسط نیروی هوایی آمریکا به کار گرفته می شوند. بمب افکن بی52 می تواند 32000 کیلوگرم تسلیحات با خود حمل کند و برد عملیاتی آن بدون سوخت گیری هوایی به 14200 کیلومتر بالغ می شود ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۲۱:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود از تحولات جنگ در اوکراین اعلام کرد در شبانه روز گذشته صدها نظامی ارتش اوکراین در درگیری با نیروهای روسیه در مناطق مختلف کشته شدند. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۹:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان پیشتر در این زمینه گفت: متأسفانه کشور هایی که بزرگترین صادرکننده تسلیحات و تجهیزات به یک طرف جنگ هستند مایلند با دامن زدن به خبر های کذب و جعلی افکار عمومی جهانی را دچار گمراهی و خطا کنند
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
کشور های عضو اتحادیه اروپا در نشست امروز خود بر ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین برای مقابله به روسیه تاکید خواهند کرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
پوتین می گوید اگر غرب مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده را به کیف ارسال کند، روسیه واکنش متقابل نشان خواهد داد. وی ادعا کرد این تسلیحات باعث بروز سرطان در انسان می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۰۶    
پنتاگون اقدام به ارسال تسلیحات پیشرفته به شرق آسیا و اروپا و استقرار تسلیحات قدیمی در خاورمیانه کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۷ سایت دیگر  
کره شمالی اعلام کرد، هرگونه تلاش برای وادار کردن این کشور به کنار گذاشتن تسلیحات هسته ای، "پاسخی سخت" را به دنبال خواهد داشت و براساس سیاستی که اخیرا به روز رسانی شده، پیونگ یانگ در صورت نیاز از "بمب های اتمی" استفاده می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا گفت، چین از خطوط قرمز عبور نکرده و تسلیحات مرگبار به روسیه نفرستاده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۸   + ۱۴ سایت دیگر  
یکی از مسئولان وزارت خارجه کره شمالی به ایالات متحده هشدار داد هرگونه تلاش غرب برای وادار کردن پیونگ یانگ به کنارگذاشتن تسلیحات اتمی با پاسخ سخت روبرو خواهد شد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۴۴    
ایران پرس: دیمیتری مدودف، معاون شورای امنیت ملی روسیه با هشدار در مورد افزایش احتمال بروز یک جنگ اتمی گفت که ارسال تسلیحات جنگی بیشتر به اوکراین، آخرالزمان اتمی را نزدیکتر می کند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۹:۳۶    
دیمیتری مدودف معاون شورای امنیت ملی روسیه با هشدار در مورد افزایش احتمال بروز یک جنگ اتمی گفت که ارسال تسلیحات جنگی بیشتر به اوکراین، آخرالزمان اتمی را نزدیکتر می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۳:۲۰    
وزیر خارجه انگلیس پس از هشدار مقامات روسیه درباره مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده مدعی شد که آنها تسلیحات متعارف هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۲۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر امور خارجه روسیه درباره تشدید اوضاع در اوکراین به دلیل ارسال تسلیحاتی با اورانیوم ضعیف شده توسط انگلیس به کی یف هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
روسیه ارسال گلوله های تانک حاوی اورانیوم به اوکراین را مصداق استفاده از تسلیحات هسته ای و بمب های کثیف دانست و اعلام کرد درصورت استفاده از این گلوله ها روسیه واکنش هسته ای نشان خواهد داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۴:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت، طرح دولت انگلیس جهت ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین یکی دیگر از "اقدامات تحریک آمیز" لندن است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۳:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مقامات روسیه به ارسال تسلیحات با اورانیوم ضعیف شده به اوکراین از سوی انگلیس واکنش نشان دادند و آن تحریک کننده تنش های هسته ای خواندند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
این جمهوری خواهان نسبت به عدم تمایل جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای ارسال تسلیحات مناسب به اوکراین انتقاد کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ائتلاف سعودی با دلارهای نفتی و آمریکا با فروش تسلیحات، بحران یمن را به مرز هشت سالگی کشاندند؛ جنگی که ائتلاف مزبور در آن ناکام ماند اما سود هنگفتی نصیب اسلحه سازان آمریکایی کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور روسیه به انگلیس درباره ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین هشدار داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه طرح انگلیس را برای ارسال مهمات تانک به اوکراین که حاوی اورانیوم ضعیف شده است، محکوم کرد و گفت که مسکو پاسخ متناسبی به آن خواهد داد.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه گفت تصمیم انگلیس برای ارسال تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده به اوکراین، مسکو و غرب را به برخورد هسته ای احتمالی نزدیک تر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۷:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
پس از مدت ها کشمکش بر سر تجهیز تسلیحات سنگین آمریکا به ارتش اوکراین، یک مقام ارشد آمریکایی اذعان کرد واشنگتن به زودی 31 تانک آبرامز در اختیار کی یف قرار می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
برخی جمهوریخواهان از اکراه دولت بایدن در ارائه تسلیحات مناسب و دوربرد به اوکراین برای ایجاد تغییر در مقابل نیروهای روس انتقاد کردند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۵:۳۲   + ۹ سایت دیگر  
دبیرکل ائتلاف ناتو درباره ارسال تسلیحات به روسیه، به چین هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۲:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ایالات متحده تسلیحات و گلوله های حاوی اورانیوم ضعیف شده را به اوکراین ارائه نمی کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
همزمان با رایزنی سران چین و روسیه، دبیرکل ائتلاف ناتو درباره ارسال تسلیحات به روسیه، به چین هشدار داد.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
پوتین می گوید غرب تصمیم گرفت تا آخرین اوکراینی با روسیه بجنگد؛ نه در حرف بلکه در عمل. اگر غرب از تسلیحات هسته ای استفاده کند روسیه مجبور خواهد شد واکنش نشان دهد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۱۱:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
سفیر روسیه در واشنگتن ابراز کرد که ایالات متحده از طریق ارسال تسلیحات نظامی به کی یف، در حال گسترش جغرافیای درگیری نظامی در اوکراین بوده، معماری امنیت اروپا را به خطر می اندازد و همچنین خطر بروز درگیری مستقیم بین روسیه و ناتو را افزایش خواهد داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۰    
شفقنا- مصطفی عثمان اسماعیل ، وزیر امور خارجه سودان اعلام کرد امریکا در سال 2003 میلادی برای حفاظت از منافع خود در منطقه و حمایت از اسرائیل به عراق حمله کرد. ...
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۹:۵۲    
گروه بین الملل: ارتش ایالات متحده آمریکا به تازگی نسل جدیدی از تسلیحات تهاجمی ضد زرهی خود را در صحرای آریزونای این کشور آزمایش کرده است. این سلاح ضد خودروی زرهی که ایکس ام 204 (XM204) نام دارد، به اندازه یک چمدان دستی است و ساز و کار منحصر به فردی دارد. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی یکشنبه شب گفت که حکومت وی با سه جنگ روبه روست، در عین حال با تکرار ادعای خود علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، ادعا کرد: هرگز به تهران اجازه دستیابی به تسلیحات هسته ای را نخواهیم داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، روسیه در جریان حمله به اوکراین تسلیحات مافوق صوت مستقر نمی کند اما همه آنها را به همراه دیگر سیستم های پیچیده که در آغاز بحران اوکراین در سال 2014 میلادی در دسترس نبود، در اختیار دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه امروز (یکشنبه) اعلام کرد، روسیه در جریان حمله به اوکراین تسلیحات مافوق صوت مستقر نمی کند اما همه آنها را به همراه دیگر سیستم های پیچیده که در آغاز بحران اوکراین در سال 2014 میلادی در دسترس نبود، در اختیار دارد.
تدبیر و امید   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
در ادامه این بیانیه آمده است: از سال گذشته پیونگ یانگ اقدامات جنجالی خود را با پرتاب بی سابقه موشک بالستیک و لفاظی های بی ثبات کننده و غیرمسئولانه مداوم خود در رابطه با استفاده از تسلیحات اتمی افزایش داده است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۶    
مقامات اوکراینی، کشورهای غربی و ایالات متحده، خواستار این هستند که صهیونیست ها اقدام به ارسال تسلیحات نظامی برای کمک به کی یف در جنگ مقابل روسیه کنند.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه بین الملل: سرویس های امنیتی لهستان می گویند که یک تیم جاسوسی روسیه را به اتهام تدارک اقدامات خرابکارانه و رصد مسیرهای راه آهن مورد استفاده برای حمل تسلیحات به اوکراین، دستگیر کرده اند. ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش وبسایت رولینگ استون ماه هاست که ردیاب های تسلیحاتی متوجه شده اند که نیروهای اوکراینی از گلوله ها و خمپاره های ساخت ایران استفاده می کنند.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح: بر اساس گزارش جدید منتشر شده توسط موسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم، بیش از یک چهارم از 40 واردکننده برتر تسلیحات در سطح جهانی در سال های 2018 تا 2022 کشورهایی از خاورمیانه بوده اند ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۰:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
اخیرا روزنامه اسرائیلی هاآرتص نوشته بود؛ اسرائیل در طول دو دهه گذشته یک اتحاد استراتژیک با آذربایجان داشته است و به این کشور تسلیحات به ارزش میلیاردها دلار فروخته است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۵:۱۰   + ۵۱ سایت دیگر  
فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همکاری صنایع دفاعی کشور با جوانان و شرکت های دانش بنیان موجب شده این بلوغ صنعتی در عرصه دریایی برای کشور ما به فضل الهی اتفاق بیفتد و موجب شده تسلیحات و تجهیزاتی در کلاس جهانی داشته باشیم.
برترین ها / ستاره صبح   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۹:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
وال استریت ژورنال نوشت: مقامات آمریکایی و سعودی گفتند که ایران با توقف محموله های تسلیحاتی به حوثی ها در یمن به عنوان بخشی از توافق برای عادی سازی روابط با ریاض موافقت کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس ارشد روس از توانایی ارتش روسیه در انهدام خمپاره های موشکی آمریکایی در ارتش اوکراین پرده برداشت.
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۹    
تحلیلگر مسائل بین المللی با بیان اینکه منافع ملی ما در صلح و همکاری با عربستان است، گفت: این مصالحه بهانه را از اسرائیلی ها می گیرد و زمینه فروش تسلیحات به کشورهای منطقه را از سوی آمریکا، انگلیس، فرانسه و روسیه از بین می برد و همچنین می تواند از بین برنده سوژه ایران هراسی باشد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه اوکراین می گوید تاخیر در ارسال تسلیحات نظامی به این کشور به قیمت جان نظامیان اوکراینی تمام می شود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۰:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت:جای تعجب است که آلمان برنامه صلح آمیز هسته ای ایران را تهدید می داند اما از تهدیدهای زرادخانه گسترده تسلیحات اتمی رژیم جعلی صهیونیستی، سخنی نمی گوید!
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون وزیر خارجه روسیه ضمن بی اعتبار خواندن اظهارات مقام های واشنگتن درباره معاهده کنترل تسلیحات راهبردی، گفت که نقض معاهده استارت توسط آمریکا به مسکو اجازه تعلیق مشارکت در آن را داد.