یکشنبه ۰۴ آبانساعت ۰۳:۱۷Oct 2020 25

جدیدترین‌های «اتمی»

ساعت24   ۱۰ ساعت پیش    
ساعت 24- یکی از مشاوران نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی است او در صورت پیروزی، همزمان با تعامل با ایران مانع دستیابی این کشور به تسلیحات اتمی می شود.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
شورای امنیت 13 سال پیش در اوج بحران اتمی ایران طی قطعنامه ای خرید و فروش هرگونه سلاح متعارف را که در شمار فعالیت های عادی کشورهاست، در ارتباط با ایران ممنوع کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۹:۵۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و ساینس نیوز؛ طبق یک مطالعه تئوری از کالج دارتموث، کالج سنت آنسلم و دانشگاه سانتا کلارا با همکاری محقق ایرانی، پدیده ای از مکانیک کوانتوم که به عنوان بر هم نهی شناخته می شود می تواند بر ساعت با دقت بالا تأثیر بگذارد . ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۲۵    
توانایی های خودروهای آفرود بیش از اتومبیل های عادی است و در وضعیت های دشواری همچون پس از جنگ جهانی اتمی روی آن ها می توان حساب بازکرد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۳۱    
این برای اولین بار است که موشک کروز MdCN از این نوع زیردریایی شلیک می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۰    
با بهره برداری روسیه از کشتی یخ شکن آرکتیکا؛ بزودی 4 فروند کشتی یخ شکن اتمی قدرتمند دیگر به ناوگان دریایی روسیه خواهد پیوست.
برترین ها / پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۰   + ۶۵ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: مورگان اوتگاس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با تکرار اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران در مصاحبه با رادیو فاکس نیوز مدعی شد که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان ماه) هرگز به برجام برنمی گردد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۲۰    
بزرگترین کشتی یخ شکن اتمی در جهان، با نام آرکتیکا روز چهارشنبه، در مراسمی رسمی و با حضور نخست وزیر روسیه به بهره برداری رسید و به ناوگان دریایی این کشور پیوست.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا از بی ثباتی در کاخ سفید و خونریزی در خیابان هایش در رنج است. در حالی که فقر ترکتازی می کند و همه گیری کرونا هزاران تن را در ثروتمندترین کشور جهان به کام مرگ می کشاند، تسلیحات اتمی این کشور تحت فرمان یک جامعه ستیز خود محور عنان گسیخته قرار دارد.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: روز چهارشنبه مجوز تاییدیه و تحویل بزرگترین و قدرتمندترین کشتی یخ شکن جهان، آرکتیکای روسیه، امضا شد تا این کشتی فعالیت خود را از ماه دسامبر در مسیر دریایی شمالی آغاز کند. ...
یک نماینده مجلس سنای آمریکا پیشنهاد داده برای کاهش خطر جنگ اتمی واشنگتن باید آزمایش سلاح های هسته ای را متوقف کند.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
قدرتمندترین کشتی یخ شکن اتمی جهان به نام آرکتیکا که کشتی اصلی پروژه 22220 است، رسماً به ناوگان اتمی روسیه پیوست .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
روسیه امروز (چهارشنبه) بار دیگر اعلام کرد، امیدوار است که اختلافات با آمریکا بر سر پیمان کنترل تسلیحات اتمی که فوریه سال آتی میلادی منقضی می شود، حل و فصل شود.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه اگر آژانس بین المللی انرژی اتمی بخواهد شرایط دیگری بر کشور تحمیل کند شاید مواضع ایران تغییر کند، گفت: در شرایط فعلی داشتن اورانیوم غنی شده برای کشور عامل بازدارندگی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
طبق یک قرارداد هسته ای بین لهستان وآمریکا، دوطرف طی 18 ماه برنامه ای برای ساخت رآکتورها و تامین منابع مالی آنها تنظیم می کنند. انتظار می رود اولین رآکتور در 2033 فعالیت خود را آغاز کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۳۸    
وزیر دفاع کره جنوبی و فرماندهی آمریکا در هند-پاسیفیک دیدار کرد و به بررسی اوضاع امنیتی در شبه جزیره کره پرداختند و قول دادند تا همکاری و آمادگی مشترک و قوی در حمایت از دیپلماسی برای خلع سلاح اتمی کره شمالی داشته باشند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۰۷    
بمب اتم، واژه ای است که در یک قرن اخیر درونمایه ی تحولات بسیاری در تاریخ بشر شده است. اما به واقع چرا یک بمب اتمی تا این اندازه ترسناک و کشنده است؟ با ما همراه باشید تا نگاهی به ساز و کار بمب های اتم و کارکرد این سلاح خطرناک داشته باشیم.
ایتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایتنا - دلالت این نظریه بر این بود که سرعت صوت در هیدروژن اتمی جامد بالاترین سرعت ممکن است؛ هیدروژن تنها در فشار بسیار بالا در بیش از 1 میلیون اتمسفر جامد می شود.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۰۱    
دوازده مورد از شدیدترین آزمایش های بمب اتمی در طول تاریخ پیدایش این سلاح ها را در قالب یک گزارش بررسی می کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی از همراهی مجلس و دولت در تهیه نقشه راه برق هسته ای با محوریت کمیسیون انرژی و با حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۳۸   + ۶ سایت دیگر  
وزارت خارجه روسیه با اعلام آمادگی دوباره مسکو برای تمدید پیمان اتمی استارت جدید گفته این کشور حاضر است ذخیره سازی کلاهک هسته ای را برای این منظور متوقف کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روند غیر حرفه ای آژانس بین المللی اتمی در مقابل ایران ادامه پیدا کند، دسترسی ها را محدود می کنیم و نسبت به ادامه NPT تجدید نظر می شود.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
یخ شکن اتمی قطب به مورمانسک رسید.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۲    
تحقیقات درباره تصادف زیردریایی اتمی Hartford نشان می داد افسر فرمانده در محل خود حضور نداشته و مسیریاب نیز مشغول گوش دادن موسیقی بوده و همین موضوع، 120 میلیون دلار به ارتش آمریکا ضرر رساند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۶:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی کرملین هشدار داد روسیه ترجیح می دهد آمریکایی ها آمادگی خود را برای تمدید معاهده منع گسترش سلاح های اتمی میان برد، اعلام کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۷    
یکی از شرکت های تولیدکننده مواد آندی باتری با انعقاد قراردادی قرار است از فناوری لایه نشانی اتمی در تولید مواد آندی جدید استفاده کند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۰:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به پایان محدویت های تسلیحاتی ایران عنوان کرد: بالاخره مقاومت با صلابت ملت دلاور و ایثارگر ایران اسلامی پس از پنج سال از گذشت توافق برجام، نتیجه داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
استاندار بوشهر در مراسم تجلیل از خیران امنیت ساز در ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان گفت: با تلاش شبانه روزی نیروی انتظامی، شاهد امنیت بسیار خوبی در استان هستیم.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، با صدور پیامی درگذشت غلامعباس توسلی استاد پیشکسوت جامعه شناسی و عضو فرهنگستان علوم اجتماعی ایران را تسلیت گفت.
برترین ها / فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۳:۳۱   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: بهروز کمالوندی، معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران که از نهم مهرماه به کرونا مبتلا و در قرنطینه بود، پس از منفی شدن تست کرونا روز یکشنبه 27 مهرماه به فعالیت های عادی روزانه بازگشت. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه کمیسیون سیاست خارجی مجلس گفت: طبق گزارش های بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی هیچ انحرافی در برنامه هسته ای ایران وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۵:۱۶   + ۴۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس و سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: رفع تحریم تسلیحاتی درخششی برای دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران است.
عصر خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
پرتاب موشک بر سایوز 2-1 با سفینه سایوز ام سی 17 از ایستگاه فضایی بایکنور اهدای نان به شرکت کنندگان در راه پیمایی در نزدیکی هتل ایسیک کول در بیشکک دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا درکمپین انتخاباتی خود در فرودگاه بین المللی ارلاندو در ایالت فلوریدا رسیدن یخ شکن اتمی قطب به مورمانسک ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، سفیر روسیه در آمریکا گفت: از آنجا که موشک های آمریکایی در منطقه آسیا-پاسیفیک در حال استقرار هستند و همانطور که یکبار دیگر به من گزارش شد چنین موشک هایی در این منطقه مستقر خواهد شد ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۷:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
همین دیروز| گروه تاریخ خبرگزاری فارس امین رحیمی: ترومن که بود؟ سی و سومین رئیس جمهور آمریکا که دستور حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی را داد و از تشکیل و استقرار رژیم اسرائیل حمایت همه جانبه کرد ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۴۴   + ۳۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد که جمهوری اسلامی به داشتن مواد لازم برای ساخت بمب اتمی نزدیک تر شده است. همزمان رئیس جمهور آمریکا بار دیگر مدعی شده که در صورت پیروزی در انتخابات، ایران برای انعقاد توافقی جدید با وی تماس خواهد گرفت ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۲:۲۰   + ۲۹ سایت دیگر  
در حالی که مقامات ایران همواره تاکید دارند که ساخت سلاح اتمی در دستور کار دفاعی قرار ندارد، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد که جمهوری اسلامی به داشتن مواد لازم برای ساخت بمب اتمی نزدیک تر شده است! ...
خبرگزاری ایسنا: وزیر امور خارجه آمریکا باری دیگر با ادعای این که برنامه هسته ای ایران یک تهدید محسوب می شود، گفت که کشورش مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای خواهد شد. ...
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ گاردین در نوشتاری به یک فیلم مستند در مورد حملات سایبری – به تاسیسات اتمی نطنز- پرداخته است. جان ماگی کارگردان این مستند، می گوید: یک جنگ تمام عیار درست زیر گوش ما در جریان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده سوریه در سازمان ملل بر لزوم اعمال فشار بر اسرائیل برای پیوستن به پیمان منع گسترش جنگ افزارهای هسته ای و تسلیم شدن در برابر نظارت آژانس بین المللی اتمی تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده دولت سوریه در سازمان ملل در سخنانی با محکومیت پنهان کاری رژیم صهیونیستی در خصوص فعالیت های اتمی، این رژیم را بزرگترین تهدید برای غرب آسیا دانست.
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا در جریان کمپین خود در فلوریدا گفت، این کشور اکنون موشک های فراصوت دارد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان این کارزار انتخاباتی در فلوریدا همچنین گفت ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه ژاپن تودی نوشت که با وجود مخالفت شدید ماهیگیران محلی و فعالان محیط زیست، ژاپن قصد دارد بیش از یک میلیون تن آب تصفیه شده نیروگاه هسته ای آسیب دیده فوکوشیما را به دریا رهاسازی کند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
فارس نوشت: رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه طرح ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه برای تمدید پیمان نیواستارت را رد کرد. به نوشته ایتارتاس، پوتین پیش از این پیشنهاد داده بود که پیمان نیواستارت میان دو کشور برای مدت یک سال بدون بدون توقف تولید تسلیحات هسته ای تمدید شود. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا و روسیه پیشنهاد یکدیگر را برای نجات آخرین بازدارنده حقوقی بالقوه نیروهای اتمی استراتژیک رد کرده اند.
خبرگزاری فارس: یک رسانه آمریکایی به نقل از منابع آگاه از توافق اولیه مذاکره کنندگان آمریکا و روسیه بر سرتداوم کاهش زرادخانه های هسته ای دو کشور خبر داده است. ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه طرح رئیس جمهور روسیه جهت تمدید پیمان اتمی استارت نو را رد کرد. به گزارش شیعه پرس، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز جمعه طرح ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه برای تمدید پیمان اتمی استارت نو را رد کرد. ...
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیشنهاد رییس جمهوری روسیه برای تمدید یک ساله و بدون پیش شرط پیمان استارت-2 را "بی سرانجام" توصیف کرد.