پنجشنبه ۰۱ مهرساعت ۰۵:۳۸Sep 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دمشق»

قبایل و عشایر شرق سوریه با برپایی همایشی بر مخالفت خود با همه اشکال اشغالگری آمریکا و حمایت از دولت سوریه برای پاکسازی کامل خاک این کشور از اشغال بیگانگان و مزدوران آن تاکید کردند.
ایسنا   ۸ ساعت پیش    
هدف از سفر وزیر دفاع سوریه به امان که نخستین سفر یک مسوول عالی رتبه سوری به اردن از سال 2011 تاکنون است و نیز توافقنامه انتقال گاز مصر از خاک سوریه به لبنان تسریع در برقراری روابط میان سوریه و اردن است و کاملا روشن است که استقبال اردن از سوریه با چراغ سبز آمریکا صورت گرفته است و این استقبال نشان می ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۳:۲۵    
روند تصاعدی اقتدار محور مقاومت در دهه اخیر، در همایشی در دمشق با عنوان از پیروزی وعده صادق در لبنان تا سیف القدس در فلسطین بررسی شد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۰۰:۲۲    
مذاکرات تجاری ایران و سوریه، هشدار دمشق به آنکارا درباره ادامه اقدامات تجاوزکارانه ترکیه در سوریه و مشارکت دمشق در نشست هفتاد وششمین مجمع عمومی سازمان ملل با هیئتی به ریاست فیصل مقداد از مهمترین اخبار سوریه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۵:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رای الیوم در مقاله ای تاکید کرد که بعد از واردات سوخت ایران به لبنان از طریق بندر بانیاس سوریه، آمریکا در حال آماده سازی برای اعتراف به شکست تحریم های خود ضد دمشق است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۲۵    
روزنامه رای الیوم نوشت سفر وزیر دفاع سوریه به اردن و سوخت رسانی ایران به لبنان از طریق این کشور نشان دهنده بی ثمر بودن تحریم های آمریکا علیه دمشق است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۲:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، هیات دمشق به ریاست فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه در هفتاد و ششمین نشست جهانی مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت می کند. وزیر خارجه سوریه در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد با برخی از وزرای خارجه و مقامات سازمان ملل متحد دیدار می کند. ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رای الیوم نوشت: محاصره ای که آمریکا علیه سوریه اعمال کرده، به سرعت در حال فرسایش است و شاید سفر عماد علی ایوب وزیر دفاع سوریه به اردن و استقبال گرم سرلشکر یوسف الحنیطی فرمانده ارتش اردن از او، بارزترین نشانه این فرسایش باشد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
دمشق به شدت اقدامات ترکیه که ناقض حاکمیت و استقلال، تمامیت و وحدت اراضی سوریه است را محکوم و بر حق خود در واکنش به این اقدامات تاکید کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیران دفاع سوریه و اردن در دیداری که در شهر امان داشتند، در مورد اوضاع جنوب سوریه، منطقه و مقابله با تروریسم رایزنی کردند.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۱۶:۳۰    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا زائران از کشورهای مختلف جهان در آستانه اربعین حسینی در حرم حضرت زینب(س) در شهر دمشق پایتخت سوریه، حضور یافتند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۸:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
محاصره نزدیک به یک ماه طول کشید و سرانجام در چنین روزی از سال 634 میلادی و با بازشدن دروازه های شهر دمشق به پایان رسید. دمشق نخستین شهر بزرگ در قلمرو امپراتوری روم شرقی بود که به دست مسلمانان می افتاد و برای هر دو طرف، چه رومی های مغلوب و چه مسلمانان فاتح معنایی بیشتر از یک شهر داشت.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۵۰    
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم عزاداری حسینی با حضور جمعی از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در آستانه اربعین شهادت امام حسین(ع) در حرم حضرت زینب(س) در منطقه زینبیه در حومه شهر دمشق پایتخت سوریه، برگزار شد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پس از 10 سال وقفه، اولین پرواز خطوط هوایی بین المللی پاکستان(PIA) بعد از ظهر جمعه، 26 شهریور در حالی از فرودگاه کراچی وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد که زائران پاکستانی در آرزوی زیارت حرم حضرت زینب(س) و در آستانه اربعین حسینی(ع) با نوحه سرایی خدمه پرواز به عزاداری نشستند و عشق خود را به اهل بیت(ع) ...
صدا نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حملات 11 سپتامبر در اوج دوره هژمونی جهانی آمریکا رخ داد که با سقوط دیوار برلین آغاز شد و تا بحران مالی سال 2008 ادامه یافت. مقام های دولت جورج بوش خواستار سرنگونی دولت های تهران و دمشق و بازسازی کل منطقه براساس تصویر مدنظر آمریکا بودند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
وزارت نفت سوریه از فعالیت دوباره خط لوله گاز منتهی به نیروگاه برق دیر علی در ریف دمشق پس از انجام تعمیرات خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه تروریستی داعش روز شنبه مسئولیت حمله به خط لوله اصلی انتقال گاز به جنوب شرقی پایتخت سوریه را که منجر به قطع برق دمشق و مناطق اطراف آن شد، برعهده گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۳:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
گروه تروریستی داعش با صدور بیانیه ای مسئولیت حمله به خط لوله گاز در منطقه دیر علی را که منجر به قطع برق در دمشق شد، برعهده گرفت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
گروه تروریستی داعش در بیانیه ای مسئولیت حمله به خط لوله گاز در منطقه دیر علی سوریه، که سبب قطع برق در دمشق شده را برعهده گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۲:۰۱    
گروه تروریستی تکفیری صهیونیستی داعش با انتشار بیانیه ای مسئولیت حمله به یک خط لوله گاز در نیروگاه دیر علی سوریه را برعهده گرفت.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۳:۳۷    
شفقنا- گروهک داعش در بیانیه ای مسئولیت انفجار خطوط گاز دمشق را که منجر به قطعی گسترده برق در این شهر شده بود، بر عهده گرفت. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، داعش با انتشار پیامس در صفحه تلگرامی خود مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
پس از ورود تدریجی ارتش سوریه به نقاط مختلف استان درعا، کارشناسان با استناد به اظهارات رئیس جمهور روسیه در دیدار اخیر با همتای سوری می گویند که مقصد بعدی دمشق و مسکو، پاکسازی یکی از استان های مهم تحت اشغال ترکیه در شمال سوریه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزارت خارجه و همکاری های بین المللی لیبی از بازگشایی سفارت این کشور در سوریه پس از گذشت بیش از 8 سال خبر داد.
جنوب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۴:۰۴   + ۱۴ سایت دیگر  
از پنجشنبه گذشته (25 شهریور) ورود تانکر های سوخت ایران به لبنان در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، سرانجام نفتکش های ایرانی ماموریت خود در ارسال سوخت به لبنان را با موفقیت به پایان رساند. نفتکش های ایرانی ابتدا در بندر بانیاس در سوریه محموله ها را تخلیه کرده و سپس محموله ها با نظارت دولت دمشق به خاک لبنان منتقل شد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با تداوم اقدامات خرابکارانه در نقاط مختلفی از خاک عراق و لبنان برای قطع برق این دو کشور، سوریه انجام اقدامی تروریستی برای قطع برق پایتخت این کشور را تأیید کرد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
نایب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه اظهار داشت: متاسفانه همان بلایی که در عراق بر سر ما آمد در سوریه هم به سرمان می آید. عراق الان بیشترین مراودات تجاری خود را با ترکیه دارد. احتمال می دهیم که همین اتفاق دوباره درباره سوریه رخ دهد ...
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۲۰    
غسان الزمیل، وزیر برق سوریه اعلام کرد در نتیجه حمله به نیروگاه حرارتی گاز دیرعلی (TPP) ، ساکنان دمشق بدون برق ماندند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۰    
وزیر نیروی سوریه بامداد امروز شنبه اعلام کرد، حمله به یکی از خطوط گاز که تغذیه کننده نیروگاه دیرعلی است به قطع برق پایتخت و اطراف آن و نیز سایر مناطق منجر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
وزیر انرژی سوریه از قطع برق در دمشق و حومه آن بر اثر اقدام خرابکارانه و حمله به یک خط لوله گاز خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۳:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
وزیر انرژی سوریه با اشاره به قطع شدن برق در برخی نقاط این کشور از جمله دمشق، گفت: حمله به یک خط لوله گاز در نزدیکی شهرک دیر علی سبب قطعی برق شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
وزیر انرژی سوریه بامداد شنبه از قطع برق در دمشق به دلیل حمله به یک خط لوله گاز در نزدیکی شهرک دیر علی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر برق سوریه علت خاموشی دمشق و حومه آن را حمله به یک خط لوله انتقال گاز اعلام کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
منابع خبری سوریه از قطع کامل برق در مناطق مختلف این کشور از جمله دمشق خبر دادند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۷:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- اولین پرواز خطوط هوایی بین المللی پاکستان پس از 20 سال وقفه، بعد از ظهر امروز (جمعه) از فرودگاه کراچی وارد فرودگاه بین المللی دمشق شد.
جماران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جماران به نقل از سانا، امروز جمعه نخستین هواپیمای وابسته به خطوط هوایی PIA پاکستان بعد از توقف ده ساله پروازها از پاکستان به سوریه،در فرودگاه دمشق به زمین نشست. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۴:۵۹   + ۱۰ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی سوریه ضمن اعلام از سر گرفته شدن حمل ونقل هوایی میان پاکستان و سوریه، گزارش داد اولین هواپیمای پاکستانی پس از گذشت ده سال در فرودگاه بین المللی دمشق به زمین نشسته است.
ابنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا مراسم عزاداری شهادت حضرت رقیه(س) با حضور جمعی از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام در حرم حضرت زینب سلام الله علیها در منطقه زینبیه در حومه شهر دمشق پایتخت سوریه، برگزار شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۸:۵۷    
وزارت دفاع روسیه از 29 مورد حمله گروه های تروریستی مستقر در منطقه کاهش تنش در ادلب به مواضع نیروهای دولتی دمشق در 24 ساعت گذشته خبر داد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
سوریه خواستار لغو فوری تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا شد و آن را مجازات جمعی و تروریسم اقتصادی توصیف کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به سفر اخیر بشاراسد رئیس جمهور سوریه به مسکو و دیدار با پوتین رئیس جمهور روسیه اظهار کرد: در این سفر دو موضوع خروج نیروهای نظامی کشورهای بیگانه از جمله آمریکا و ترکیه از سوریه و همچنین کمک مسکو به دمشق برای بازسازی سوریه مورد بحث و رایزنی قرار گرفت.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۸    
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد بر لغو فوری تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه مردم این کشور تاکید کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده دائم سوریه در سازمان ملل دیشب در سخنانی در نشست شورای امنیت بر لزوم رفع محاصره تحمیل شده آمریکا واتحادیه اروپا علیه مردم سوریه تأکید کردو خواستار پایان دادن حضور نظامی آمریکا و ترکیه در خاک سوریه شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۰۰    
شفقنا- معاون دبیرکل حزب الله لبنان در دیدار با سفیر سوریه تاکید کرد بازگرداندن روابط بیروت و دمشق به دوران قبلی خود و بهبود روابط دوجانبه ضروری است. ...
598   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تصاویر ورود تانکرهای سوخت ایران به لبنان، امروز (پنجشنبه) در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۲ سایت دیگر  
تصاویر ورود تانکر های سوخت ایران به لبنان، امروز (پنجشنبه) در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
آنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۴۱    
نخستین پرواز خارجی فردا در فرودگاه بین المللی دمشق فرود خواهد آمد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۵۷   + ۳۶ سایت دیگر  
تصاویر ورود تانکرهای سوخت ایران به لبنان، امروز (پنجشنبه) در صدر اخبار رسانه های عربی و شبکه های اجتماعی است. امری که بیانگر شکست محاصره آمریکا علیه این کشور در نتیجه اتحاد و اقتدار سه جانبه میان تهران، حزب الله و دمشق است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۴۲    
تهران - ایرنا - معاون نماینده دائم چین در سازمان ملل متحد، حمایت از دمشق برای تثبیت وضعیت امنیتی در سراسر این کشور و ایجاد شرایط لازم جهت انجام امور بشردوستانه و روند سیاسی در سوریه را ضروری دانست.