چهارشنبه ۱۵ آذرساعت ۰۳:۴۱Dec 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «انتخابات پارلمانی»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۲۲:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که بحران های مختلف دولت ائتلافی در آلمان به رهبری اولاف شولتز را احاطه کرده و اخیرا بن بست بودجه ای هم به آن اضافه شده است، درخواست ها از طرف برخی احزاب برای برگزاری انتخابات پارلمانی زودتر از موعد و کناره گیری دولت بالا گرفته است.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
شریف که سه بار نخست وزیر پاکستان بوده، در سال 2017 توسط دیوان عالی کشور برکنار شد. براساس قوانین پاکستان هیچ فردی با سابقه مجرمیت قادر به شرکت در انتخابات پارلمانی نیست. بنابراین تصمیم جدید دادگاه به شریف برای انتخابات فوریه، فرصت های انتخاباتی جدیدی ارائه می دهد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۷:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
عصرایران نوشت:کره شمالی برای اولین بار از وجود مخالفان در انتخابات خبر داد و گفت کمتر از یک درصد از شرکت کنندگان رای مخالف دادند.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
خیرت ویلدرز ، سیاستمدار راست افراطی اسلام ستیز و ضد مهاجرت هلندی روز شنبه بعد از آنکه حزبش توانست در انتخابات پارلمانی اکثریت کرسی ها را کسب کند وعده داد که نخست وزیر این کشور خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رحمن قهرمانپور کارشناس مسائل بین الملل در توییتی نوشت: دموکراسی هلند مبتنی بر اجماع است و بنابراین ویلدرز به رغم پیروزی شگفت آور در انتخابات پارلمانی روز چهارشنبه قادر نخواهد بود بدون همراهی احزاب نسبتا بزرگ دیگر کابینه تشکیل دهد ...
آخرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۱    
خیرت ویلدرز، پوپولیست و رهبر حزب راست افراطی آزادی هلند، پس از پیروزی در انتخابات پارلمانی که بازتاب گسترده ای در این کشور و اروپا داشت، به دنبال شرکایی برای تشکیل دولت ائتلافی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
پس از پیروزی حزب "برای آزادی" گیرت ویلدرز در انتخابات پارلمانی هلند صدها نفر در شهرهای مختلف این کشور به خیابان ها آمدند و اعتراض کردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۰:۱۶    
رحمن قهرمانپور تحلیلگر مسائل بین الملل در رشته توییتی نوشت: برخی موسسات نظرسنجی از وقوع یک موج زیرین به نفع حزب راست افراطی برای مردمPVVدر انتخابات پارلمانی هلند سخن گفته اند. طوری که این حزب در نظرسنجی ها شانه به شانه حزب حاکم VVD حرکت می کند ...
کیهان   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۲۲:۱۲   + ۶ سایت دیگر  
این بار در هلند، یک راست افراطیِ ضد مهاجر (که خود یک مهاجر است) با نام خیرت ویلدرز در انتخابات پارلمانی این کشور به پیروزی رسیده است! پیش از این نیز در آرژانتین و رئیس جمهور سابق برزیل چنین شخصیت هایی به قدرت رسیده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۹:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کاجسا اولونگون وزیر دفاع دولت مستعفی هلند در پی پیروزی حزب راست افراطی در انتخابات پارلمانی این کشور، نسبت به توقف حمایت دولت جدید از اوکراین ابراز نگرانی کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۷    
روزنامه انگلیسی تلگراف به نقل از منابع دولتی گزارش داد که ممکن است در بهار آینده انتخابات سراسری در بریتانیا برگزار شود.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
فرانس24 نوشت: نظرسنجی های پس از اخذ آرای انتخابات پارلمانی هلند نشان می دهد که حزب راست افراطی برای آزادی به رهبری خیرت ویلدرز پیروز انتخابات خواهد شد. این نظرسنجی ها نشان می دهد که حزب افراطی برای آزادی 25 درصد کرسی های پارلمان هلند را کسب کرده اما نهایتاً پیروزی مطلق انتخابات نیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
نتایج اولیه انتخابات پارلمانی در هلند مبتنی بر نظرسنجی ها در پای صندوق های رای از پیشتازی تاریخی حزب برای آزادی "گیرت ویلدرز" پوپولیست دست راستی که حامی خروج این کشور از اتحادیه اروپا است خبر می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
حدود یک ماه بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی در لهستان، ماتئوش موراویسکی، که از طرف رئیس جمهور مامور تشکیل دولت جدید شد در کسب اکثریت پارلمانی برای تصاحب این کرسی شکست خورد و حالا دونالد تاسک، رهبر اپوزیسیون به میدان می آید.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۵:۰۵    
تهران- ایرنا- نتایج نظرسنجی ها پس از انتخابات پارلمانی هلند نشان می دهد که حزب راست افراطی آزادی و رهبر ضداسلامی و ضدمهاجرتی آن خیرت ولیدرز با کسب 35 کرسی به پیروزی رسیده اند.
مدار شرقی   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۹:۳۷    
کردستان عراق احتمالا یکی از سخت ترین انتخابات خود را تا به امروز تجربه خواهد کرد. ممکن است اتهام تقلب و اعمال نفوذ که در سال 2018 مشاهده شد، دوباره مطرح شده و تنش ها را بیشتر کند. به گزارش مدار شرقی، قرار است اقلیم کردستان عراق پس از تاخیرهای مکرر، انتخابات پارلمانی را در [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۳:۴۰    
تهران- ایرنا- شین فین حزب ملی گرای ایرلند که در راس نظرسنجی ها برای انتخابات پارلمانی این کشور قرار دارد، آغوش خود را به روی فلسطینی ها باز و رژیم صهیونیستی را محکوم کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۲۳:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
حدود چهار هفته پس از انتخابات پارلمانی در لهستان با پیروزی ائتلاف سه حزبی اپوزیسیون دولت ملی محافظه کار این کشور به رهبری ماتئوش موراویتسکی رسما کناره گیری کرد و روند تشکیل دولت در سایه تصمیمات رئیس جمهور به کندی پیش می رود.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۲۱:۴۹    
دور اخیر جنگ اسرائیل و فلسطین، پس از هفت دهه بحران بی پایان بین المللی ابعاد جدیدی نسبت به مخاصمات مسلحانه سال های گذشته دارد. حماس و جهاد اسلامی، دو جنبش اسلام گرای فعال در نوار غزه به دادخواهی هموطنانشان در کرانه باختری و بیت المقدس حمله به قلب سرزمین اشغالی را آغاز کردند ...
باز انتخابات   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۰۸:۵۳    
سه ائتلاف سیاسی که پس از انتخابات پارلمانی 15 اکتبر وارد پارلمان لهستان شده بودند، امروز (جمعه) توافق ائتلاف امضا کردند و قصد دارد یک دولت ائتلافی تشکیل دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۶:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
خطیب موقت نماز جمعه ایلام با انتقاد از وضعیت هسته مرکزی شهر ایلام و چالش ترافیک سنگین در این منطقه،و همچنین نظافت سطح شهر و جمع آوری زباله های انباشته شده در سطح شهر به ویژه در زمین های خالی سطح شهر را خواستار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور لهستان در اقدامی بحث برانگیز ماتئوس موراویسکی، نخست وزیر قبلی و هم حزبی خود را با وجود اینکه اکثریت مطلق در انتخابات پارلمانی را به دست نیاورد مسئول تشکیل دولت کرد.
موج   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۹:۴۱    
برایند جنگ غزه در این سوی جهان یعنی انگلیس نشان داد که هیچ یک از دو حزب اصلی سیاسی این کشور به دلیل جانبداری از رژیم صهیونیستی، عقاید مردم را نمایندگی نمی کنند و این مساله به طور قطع هزینه سنگینی را در انتخابات پارلمانی آتی به دو طرف تحمیل خواهد کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
لندن– ایرنا– برایند جنگ غزه در این سوی جهان یعنی انگلیس نشان داد که هیچ یک از دو حزب اصلی سیاسی این کشور به دلیل جانبداری از رژیم صهیونیستی، عقاید مردم را نمایندگی نمی کنند و این مساله به طور قطع هزینه سنگینی را در انتخابات پارلمانی آتی به دو طرف تحمیل خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حدود سه ماه پس از انتخابات پارلمانی اسپانیا، "پدرو سانچز" ، نخست وزیر موقت این کشور با حزب جدایی طلب کاتالونیا برای تشکیل دولت ائتلافی به توافق رسیده و به کرسی نخست وزیری نزدیکتر شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۴۸    
لندن – ایرنا – حزب کارگر انگلیس به رهبری کی یر استارمر که تا پیش از آغاز جنگ غزه، طبق نظرسنجی ها از بخت بالایی برای تصاحب قدرت در انتخابات پارلمانی این کشور برخوردار بود، این روزها با فشار فزاینده ای برای محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی مواجه است تا مانع از فروپاشی اتحاد اعضای این حزب شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۵:۰۰    
با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات شوراهای استانی عراق شاهد شکاف و ایجاد ائتلاف های جدید در صحنه سیاسی عراق هستیم، زیرا احزاب سیاسی در این انتخابات به دنبال افزایش تعداد کرسی های حزب خود هستند تا وزن سیاسی خود را در شوراهای استان و بالطبع در انتخابات پارلمانی آینده افزایش دهند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
حزب راست گرای مردم سوئیس (SVP) استراتژی مبارزات انتخاباتی اش را در این دوره با شعاری ضد مهاجرتی تدوین کرده بود و مقامات این حزب وعده داده بودند که نگذارند جمعیت این کشور 8.7 میلیون نفری از 10 میلیون نفر بیشتر شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۱۱:۰۰    
بر اساس نتایج منتشر شده پس از شمارش 99.54 درصد آرا، اپوزیسیون میانه رو طرفدار اروپا به رهبری دونالد تاسک در انتخابات پارلمانی لهستان پیروز شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
انتخابات روز یکشنبه تعیین کننده نحوه روابط آینده لهستان با اتحادیه اروپا و همینطور اوکراین در همسایگی خواهد بود.مردم لهستان از صبح روز یکشنبه 15 اکتبر (23 مهر) پای صندوق های رای رفته اند تا در انتخابات پارلمانی و همچنین یک همه پرسی شرکت کنند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۵:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نتایج اولیه انتخابات پارلمانی در لهستان که بر اساس نتایج بررسی های خروجی از شعب اخذ رأی به دست آمده حاکی از ریزش آراء شدید حزب حاکم قانون و عدالت و موفقیت چشمگیر اپوزیسیون است که آن ها را به صندلی قدرت نزدیک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
نظرسنجی پس از انتخابات در لهستان نشان می دهد حزب راستگرای پوپولیست قانون و عدالت در مسیر کسب اکثر کرسی ها در انتخابات پارلمانی لهستان است، اما بعید است که بتواند برای سومین دوره دولت را تشکیل دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
لهستانی ها امروز یکشنبه در انتخابات پارلمانی مهمی که نتایج آن تاثیر زیادی بر سیاست های این کشور در قبال اروپا و اوکراین دارد شرکت خواهند کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
29 میلیون لهستانی امروز یکشنبه برای انتخابات مجلس به مراکز رای گیری می روند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۳    
حدود یک هفته و نیم بعد از انتخابات پارلمانی اخیر در اسلواکی رسانه ها از نزدیک شدن رابرت فیکو به نخست وزیری این کشور در دولتی ائتلافی خبر دادند که خبر بدی برای اوکراین و اروپا محسوب می شود.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۰۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های غربی از کناره گیری رهبران ارشد نظامی لهستان در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور که گفته می شود به دلیل برخی اختلاف نظرها با وزیر دفاع لهستان بوده خبر دادند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
حزب حاکم لهستان در آستانه انتخابات پارلمانی هفته آینده در این کشور رویکردهای ضد اروپایی و آلمانی را به تصویر کشیده و اتحادیه اروپا و اپوزیسیون را عوامل آلمان برای استثمار لهستان معرفی می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۳:۱۷    
نتایج دو انتخابات ایالتی در آلمان از افول حزب سوسیال دموکرات که اولاف شولتس صدر اعظم آلمان عضو آن است حکایت می کند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۲:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رمضان قدیروف رهبر چچن و متحد نزدیک ولادیمیر پوتین گفت که انتخابات ریاست جمهوری روسیه که قرار است در ماه مارس 2024 برگزار شود، یا باید به خاطر جنگ اوکراین به تعویق بیفتد یا به یک نامزد یعنی پوتین محدود شود . ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۶:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به نوشته یک رسانه غربی "ریشی سوناک" که این روزها شرایط خوبی ندارد روز گذشته در کنفرانس حزب محافظه کار در منچستر فرار ناامیدانه رو به جلویی را برای حفظ جایگاه سیاسی خود در آستانه انتخابات پارلمانی سال آینده انجام داد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
حسین فاطمی: در حالی که تونس به انتخابات شوراهای محلی روز 17 دسامبر آینده (26 آذرماه) و انتخابات ریاست جمهوری در پاییز سال 2024 نزدیک می شود فضای سیاسی این کشور به سمت فضایی بسته تر و محدودتر گرایش پیدا می کند. در این بین دستگیری مخالفان جریان حاکلم عملا به یه رویه روتین بدل شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۲ - ۱۶:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
یک رسانه در مطلبی از شرایط بد ریشی سوناک و حزب محافظه کارش در آستانه انتخابات پارلمانی سال آینده و جایگاه متزلزل نخست وزیر وی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۲:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه مجارستان ضمن آنکه اتهامات مربوط به مداخله ادعایی روسیه در انتخابات پارلمانی اسلواکی را رد کرد، گفت که بروکسل به همه سیاستمدارانی که از جریات اصلی لیبرال پیروی نمی کنند لقب جاسوسان روسیه را داده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۳:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
روزنامه انگلیسی دیلی میل نوشت: در آستانه رقابت های انتخاباتی در لهستان، حزب نژادپرست حاکم این کشور به بهانه پیروزی در انتخابات پارلمانی به پناهجویان در مرز این کشور توهین کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
اسلواکی یک روز پس از انتخابات پارلمانی و پیروزی نامزدی که با ارسال کمک نظامی به اوکراین مخالف بود، مسکو را به دخالت در این انتخابات متهم کرد و سفیر روسیه را احضار نمود.
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل عصر قانون به نقل از سی ان ان، نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسلواکی نشان می دهد که روبرت فیتسو (رابرت فیکو)، نخست وزیر پیشین اسلواکی در انتخابات به پیروزی رسیده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۸:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رابرت فیتسو، رهبر حزب سوسیال دموکراسی اسلواکی گفت که حزب او از کمک نظامی بیشتر به اوکراین حمایت نخواهد کرد. حزب فیتسو در انتخابات پارلمانی اول شد و اکنون آماده است تا مذاکرات درباره تشکیل دولت را آغاز کند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۳:۳۶    
روزنامه ایران: با اعلام نتایج انتخابات پارلمانی اسلواکی، واقع در اروپای شرقی و همسایه اوکراین و پیروزی چپگرایان اردوگاه غرب دچار تشویش و نگرانی شده است، زیرا پیروزی آنها در حالی رخ داده است که این کشور عضو ناتو است و دولت فعلی از آغاز عملیات نظامی در اوکراین، با ارسال سلاح ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۰۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
الجزیره : نتایج اولیه انتخابات پارلمانی اسلواکی که بامداد یکشنبه منتشر شد، نشان داد که حزبی به رهبری یکی از چهره های طرفدار کرملین در این انتخابات پیروز شده است ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۲۰:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
پوپولیست و مخالف کمک به اوکراین یک حزب عوامگرا با گرایش چپ موفق شد در انتخابات پارلمانی اسلواکی که روز شنبه برگزار شد پیروز شود.رابرت فیچو، نخست وزیر پیشین اسلواکی که رهبری حزب هدایت (Smer) را برعهده دارد در جریان کارزار انتخاباتی وعده داده بود که کمک های کشورش به اوکراین را متوقف خواهد کرد ...