شنبه ۱۵ آذرساعت ۰۷:۱۲Dec 2020 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس جمهوری کره جنوبی»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۳۸    
رئیس جمهوری کره جنوبی با وزیر خارجه چین دیدار و تاکید کرد که دولتش تلاش ها برای صلحی بادوام در شبه جزیره کره را متوقف نمی کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی بناست با رئیس جمهور منتخب آمریکا تلفنی گفت وگو کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۲:۲۶    
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (دوشنبه) گفت، کشورش مطمئن است که هیچ شکافی در ائتلاف با آمریکا و روند برقراری صلح در شبه جزیره کره ایجاد نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۰۹:۵۰    
مشاور امنیتی ارشد رئیس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد، صرف نظر از اینکه چه کسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا پیروز شود، هدف اصلی و ثابت کره جنوبی خلع کامل تسلیحات اتمی کره شمالی است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۵:۰۴   + ۸ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (پنجشنبه) برای همکاری با ایالات متحده در زمینه اعلام پایان رسمی جنگ 1950 تا 1953 کره ابراز امیدواری کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۰:۰۹   + ۱۵ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- مون جائه این رئیس جمهوری کره جنوبی از عذرخواهی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی، بابت کشته شدن یکی از کارکنان شیلات کره جنوبی که به دست ارتش کره شمالی به ضرب گلوله کشته شده بود استقبال کرده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۰:۰۲   + ۳۷ سایت دیگر  
رئیس جمهوری روسیه در گفت وگوی تلفنی با رئیس جمهوری کره جنوبی اعلام کرد که پس از تزریق واکسن روسی کرونا به این کشور سفر خواهد کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی، در نامه ای به مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی "شخصا" از حادثه کشته شدن یک نظامی کره جنوبی به دست نیروهای کره شمالی ابراز تاسف کرده و از آن پوزش خواسته است. او گفته است "آنچه که روی داد هرگز نبایستی اتفاق می افتاد."
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
خرداد: رهبر کره شمالی در اقدامی نادر به دلیل کشته شدن یک مقام رسمی دولتی کره جنوبی عذرخواهی کرد. به گزارش خرداد، ایلنا به نقل از بی بی سی، کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در اقدامی نادر به دلیل کشته شدن یک مقام رسمی دولتی کره جنوبی عذرخواهی کرد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر ژاپن برای نخستین بار با رئیس جمهوری کره جنوبی تلفنی گفت وگو کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (چهارشنبه) بار دیگر با خواست برای اعلام پایان جنگ کره، گفت این اقدام راه را برای خلع سلاح هسته ای کامل و صلح ماندگار در این شبه جزیره هموار می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۴:۲۸    
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (شنبه) گفت، توافق نشست پیونگ یانگ با رهبری کره شمالی بایستی با وجود یک سری محدودیت ها در خارج و داخل محق شود.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۱    
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که بدون حفظ دیالوگ با کره شمالی امکان دست یابی به صلح بلندمدت وجود ندارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۲:۳۰    
یک مشاور امنیتی ویژه رئیس جمهوری کره جنوبی روز جمعه پیشنهاد احیای مذاکرات شش جانبه درباره برنامه تسلیحاتی کره شمالی در قالب نشست شش طرفه را مطرح کرد و گفت این مسأله تنها بین واشنگتن و پیونگ یانگ نیست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی همزمان با پاسداشت هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی این کشور از حکومت استعماری ژاپن در پایان جنگ دوم جهانی پیشنهاد گفتگو با توکیو را با هدف حل تنش های بین دو کشور که میراث دوران جنگ است، مطرح کرد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۶:۵۸   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا: دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی اعلام کرد، شش تن از معاونان رئیس جمهوری این کشور استعفای خود را تقدیم کرده اند. به نقل از خبرگزاری یونهاپ، "نو یونگ-مین"، رئیس دفتر کارکنان مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به همراه پنج تن دیگر از معاونان استعفای خود را به دولت ارائه کردند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که احتمال اندکی برای دیدار مجدد میان مقام های آمریکا و کره شمالی پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده وجود دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۴:۳۲    
رئیس جمهور کره جنوبی خواستار ادامه فشار برای تأمین امنیت "حاکمیت کامل موشکی" این کشور شد و گفت: رفع محدودیت در استفاده کشور از سوخت های جامد برای موشک فضایی این کشور، فرصت خوبی را برای توسعه صنعت فضایی فراهم می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۴:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
پکن- ایرنا- مون جائه این رئیس جمهوری کره جنوبی لی این یونگ از نمایندگان پارلمان این کشور را به عنوان وزیر جدید اتحاد دو کره منصوب کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی وزیر جدید اتحاد این کشور را منصوب کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس یک نظرسنجی جدید، میزان محبوبیت رئیس جمهوری کره جنوبی در چهار ماهه گذشته به پایین ترین حد خود یعنی 48.7 درصد رسیده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۱:۱۹    
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که رهبران آمریکا و کره شمالی باید بار دیگر با یکدیگر دیدار کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (جمعه) استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را در حالی پذیرف که تنش ها بین دو کره بر سر فعالیت های فراری های کره شمالی در کره جنوبی و دیپلماسی متوقف شده، شدت یافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۰۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد را پذیرفت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۳۰ - ۰۸:۰۱    
رئیس جمهوری کره جنوبی استعفای وزیر اتحاد را پذیرفت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۰۹:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
دفتر ریاست جمهوری کره جنوبی امروز -چهارشنبه- اعلام کرد که انتقادهای اخیر کره شمالی از رئیس جمهوری کره جنوبی بی اساس بوده و سئول بیش از این رفتارهای غیرمنطقی پیونگ یانگ را نخواهد پذیرفت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۶:۰۳    
رئیس جمهوری کره جنوبی از پیونگ یانگ خواست تا به تلاش ها برای رسیدن به صلح میان دو طرف وفادار بماند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۴:۰۶    
رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (دوشنبه) به کره شمالی تاکید کرد تا از افزایش تنش اجتناب کرده و به مذاکرات برگردد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ - ۱۸:۵۶    
رئیس جمهوری کره جنوبی به همتای آمریکایی خود گفت که دعوت برای حضور در نشست گروه هفت را که بناست در ماه سپتامبر برگزار شود می پذیرد.
پرسش   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
مون جه-این رئیس جمهوری کره جنوبی از مردم خواسته است که دچار وحشت نشوند و قواعد جلوگیری از شیوع کرونا را رعایت کنند.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
براساس این گزارش، مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز در یک نطق سراسرس ویژه برای کرونا گفت که تا زمانی که این بیماری کاملا در سطح جهان از بین نرفته باشد نباید خطرات آنرا تمام شده فرض کرد و حتی اگر به نقطه صفر آن نیز برسیم همچنان احتمال بازگشت مجدد این بیماری [...]
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۲:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی درباره موج دوم شیوع اپیدمی کرونا در این کشور هشدار داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی پیشنهاد خود را به کره شمالی درباره مقابله مشترک با ویروس کرونا تکرار کرد. او همچنین پیشنهاد همکاری در قرنطینه را مطرح کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ - ۰۷:۰۳    
درست از زمانی که کیم جونگ اون در مراسم ملی کشورش ظاهر نشد و گمانه هایی درباره وضعیت سلامت رهبر جوان کره شمالی سر زبان ها افتاد، کیم یو جونگ ، خواهر کوچک تر او مورد توجه جهانی قرار گرفت ...
فرارو   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۲:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
مون چانگ این، مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری کره جنوبی به شبکه خبری سی. ان. ان گفته است که رهبر کره شمالی از 13 آوریل در شهر وُنسان به سر می برد و تحولات مشکوکی تاکنون در ارتباط با وضعیت وی گزارش نشده است. ...
مجله بوبینا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۰۰:۲۶    
یکی از مشاوران ارشد رئیس جمهوری کره جنوبی مدعی شد رهبر کره شمالی از 13 آوریل در اقامتگاه وونسان حضور دارد و زنده و سرحال است. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از سی ان ان، با وجود گمانه زنی برخی همسایه های کره شمالی و آمریکایی ها درباره مرگ احتمالی کیم جونگ-اون ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۵:۵۴   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: مشاور سیاست خارجی رئیس جمهوری کره جنوبی امروز (یکشنبه) در واکنش به شایعاتی مبنی بر مرگ کیم جونگ اون تاکید کرد، رهبر کره شمالی "زنده و حالش خوب" است. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ - ۱۵:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
مشاور سیاست خارجه رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که حال رهبر کره شمالی خوب بوده و در قید حیات است.
آمد خبر   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۰۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : رییس جمهوری آمریکا در مورد شیوع ویروس همه گیر کرونا در جهان با روسای جمهوری کره جنوبی و مکزیک به بحث و گفت وگو پرداخت. ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۱/۳۰ - ۲۱:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مون جائه-این ، رئیس جمهوری کره جنوبی و دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا طی تماسی تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند. کاخ آبی شامگاه شنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که دو طرف در این مکالمه که نیم ساعت به درازا کشید درباره اپیدمی کرونا و همچنین مسئله کره شمالی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۲۸ - ۱۲:۴۹    
حزب حاکم کره جنوبی در انتخابات سراسری پارلمانی این کشور پیروز شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۰۹:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با رئیس جمهوری کره جنوبی از این کشور درخواست کمک در زمینه تامین تجهیزات پزشکی برای مبارزه با ویروس کرونا کرد.
برترین ها / ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: رهبر کره شمالی طی نامه ای به رئیس جمهوری کره جنوبی اظهار امیدواری کرد که این کشور می تواند بر اپیدمی کرونا فائق آید. به نقل از خبرگزاری رویترز، کیم جونگ اون ، رهبر کره شمالی، طی نامه ای به مون جائه-این ...
آفتاب نیوز   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۲:۲۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی در این کشور "وضعیت جنگی" علیه این ویروس اعلام کرده و رئیس جمهوری آمریکا خواستار تسریع در ساخت واکسن ضد کرونا و داروی درمان آن شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
در حالی که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در کره جنوبی 600 مورد افزایش یافته و این کشور به بدترین مورد همه گیری کرونا در خارج از چین تبدیل شده است، رئیس جمهوری کره جنوبی بابت کمبود ماسک در این کشور عذرخواهی کرد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۰:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی از اختصاص بودجه 25 میلیارد دلاری برای مهار ویروس کرونا خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که این کشور سطح هشدار را در پی شیوع ویروس کرونا به بالاترین سطح می رساند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی دستور بالاترین سطح مقابله با کرونا را صادر کرد.
آفتاب یزد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۰۸:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت هنوز بسیار زود است که از احیای گفت وگوهای به بن بست رسیده میان ایالات متحده و کره شمالی ناامید شد و پیونگ یانگ هنوز باب مذاکرات بیشتر را نبسته است. او افزود همکاری بین دو کره می تواند مسیر لغو تحریم ها را هموار کند ...
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۵:۳۹    
رئیس جمهوری کره جنوبی گفت که سئول بیکار نخواهد نشست تا مذاکرات پیونگ یانگ-واشنگتن به نتیجه برسد.