یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۷:۴۸Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بحران اقتصادی»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
صدها تن با تجمع در کابل از ایالت متحده خواستند تا میلیاردها دلار از دارایی های بانک مرکزی افغانستان را که در خارج از این کشور بلوکه شده است، آزاد کند چرا که طالبان برای مقابله با بحران اقتصادی عمیق به آن نیاز دارد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - میشل عون رییس جمهوری لبنان جمعه شب در سخنرانی مجمع عمومی سازمان ملل با توجه به بحران اقتصادی این کشور خواستار حمایت بیشتر جامعه بین المللی از بیروت شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور فرانسه امروز جمعه با نخست وزیرجدید لبنان درخصوص مهمترین مسائل داخلی این کشور از جمله بحران اقتصادی و اجتماعی بی سابقه ای که لبنان با آن دست و پنجه نرم می کند و اصلاحات برای خروج از این بحران گفتگو می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری بلومبرگ گزارش داده که براساس جمع بندی این خبرگزاری، با بدتر شدن بحران اقتصادی در لبنان، نرخ تورم در این کشور به بالاترین حد در میان کشورهای جهان رسیده و حتی از نرخ تورم در زیمبابوه و ونزوئلا هم پیشی گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-حزب الله لبنان اخیرا برای کمک به حل بحران اقتصادی لبنان واردات سوخت از ایران را آغاز کرد که به عقیده تحلیلگران این اقدام ضمن تقویت جایگاه حزب الله درسطح داخلی و منطقه ای، دستاوردهای اقتصادی و سیاسی برای ملت لبنان داشته و معادله بازدارندگی در برابر رژیم اسرائیل را بار دیگر تثبیت کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
کارشناسان و تحلیلگران بر این باورند که هدف از قرارداد اخیر تل آویو با یک شرکت آمریکایی برای حفاری در منطقه مورد مناقشه با لبنان، اخاذی از این کشور در شرایط بحران اقتصادی افسارگسیخته لبنان و محاصره حزب الله در آینده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۰:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده پارلمان لبنان با اشاره به واردات سوخت به این کشور از سوی جمهوری اسلامی ایران، گفت: واردات سوخت از ایران توطئه ها علیه بیروت را نقش بر آب کرد.
گلستان ما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۹:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حل بحران اقتصادی بین ایران و دیگر کشوراهای آسیای میانه در اجلاس شانگهای راه ابریشم را برای تجارت گلستانی همواره می کند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : اقتصاد جهان رو به احیاست؛ ولی در نتیجه کرونا از اهداف توسعه پایدار دور شده است. چهار حوزه مهم برای دسترسی به اهداف توسعه پایدار شامل رشد اقتصادی ، توسعه صنعتی ، سرمایه گذاری و تجارت جهانی است ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۱۵    
شرایط ایجاب می کند که سیستم بانکداری کشور برای کمک به بدنه اقتصادی جامعه طرح های حمایتی و مالی، خود را به نوعی پیشنهاد و ارائه دهند که در آنها تمامی اقشار جامعه بتوانند با توجه به نوع نیاز و توانمندی خود در پرداخت اقساط، از تسهیلات متنوع بهره مند شوند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
از زمان آغاز بحران اقتصادی لبنان در سال 2019 تاکنون، از ارزش لیره لبنان حدود 90درصد کاسته شده و همچنین حدود یک سوم جمعیت لبنان به زیر خط فقر رفته اند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۰۹:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کمیسیون اجتماعی مجلس در 3 ماهه اول اجلاسیه دوم به بررسی موضوعات مهمی همچون ساماندهی استخدام کارکنان دولت، نحوه انتصاب اشخاص در مشاغل حساس و لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت پرداخته است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۲:۲۸    
سرویس خارجی- به باور تحلیلگر صهیونیست با رسیدن سوخت ایران به خاک لبنان حزب الله پیروزی بزرگ دیگری را محقق کرده که 3 دستاورد مهم داشته است: تقویت بازدارندگی؛ جایگزین کردن کمک های ایران به جای غرب؛ در فشار قرار دادن آمریکا. ...
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۱۴   + ۱۱ سایت دیگر  
انتخاب: نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان گفته است که واردات محموله های سوخت از ایران توسط گروه حزب الله نقض حاکمیت لبنان است. نخست وزیر لبنان در مصاحبه ای با سی ان ان٬ که روز جمعه پخش شد، اظهار داشت: نقض حاکمیت لبنان مرا ناراحت می کند. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
سیاوش فلاح پور- روزنامه نگار تشکیل دولت لبنان پس از 13 ماه مجادله سیاسی، امیدها به پایان بحران اقتصادی این کشور را زنده کرده است. بدون شک مهم ترین نشانه این امر نیز کاهش ناگهانی ارزش دلار از حدود 20هزار لیر به کمتر از 15هزار لیر ظرف روزهای گذشته است ...
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
نجیب میقاتی نخست وزیر جدید لبنان گفت که دولت این کشور منتظر برادر بزرگتر عربی برای کمک به این کشور در عبور از بحران اقتصادی و اجتماعی خود است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
درخواست ایران برای مجازات آمریکا، دیدار ایرانیان مقیم تاجیکستان با رئیس جمهور، تلاش کابینه لبنان برای برون رفت از بحران اقتصادی و جنایات متجاوزان در مأرب، از مهم ترین اخبار غرب آسیا در 24 ساعت گذشته بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۲:۲۰    
نخست وزیر جدید لبنان با هدف حل یکی از بدترین نابسامانی های مالی در تاریخ این کشور ، طرحی را برای ارسال به پارلمان آماده کرد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به نقل از یورونیوز، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در پارلمان اروپا در مورد بحران اقتصادی جدی در افغانستان با اشاره به گفتگو با طالبان گفت: بروکسل بمنظور آغاز گفتگو با طالبان تلاش می کند. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش یورونیوز، بورل در سخنانی در پارلمان اروپا در مورد بحران اقتصادی جدی در افغانستان همچنین گفت وگو با طالبان برای خروج افراد آسیب پذیر را نیز لازم دانست. این مقام ارشد اروپایی هشدار داد که قیمت غذا در افغانستان رو به افزایش است و 5 میلیون افغانی در شمال کشور با یک قحطی [...]
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
از زمان روی کار آمدن طالبان در افغانستان، تعطیلی بسیاری از مشاغل و کسب و کارها و روشن نبودن وضعیت فعالیت بانک ها، بحران اقتصادی فشار زیادی به شهروندان این کشور وارد آورده به حدی که بسیاری از مردم برای تأمین مایحتاج یا برای هزینه مهاجرت به خارج، به فروش اسباب و اثاثیه منزل شان روی آورده اند ...
بازتاب   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۵۶    
جمعه گذشته، نجیب میقاتی و میشل عون در بیانیه مشترک خبر از نهایی شدن لیست اعضای کابینه لبنان دادند؛ ظاهرا فشارهای خارجی بر کوتاه آمدن هر دو طرف از مواضع خود موثر بوده است ...
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۷:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
روزنامه جمهوری اسلامی: در خبرها خواندیم آقای حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم روز چهارشنبه گذشته در جمع اصحاب رسانه از مصوبه مجلس یازدهم در مورد برجام به عنوان مانعی بر سر راه مذاکرات احیاء آن یاد کرد. ...
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۲:۵۶    
در این ویدیو، جیم ریکاردز انواع تورم را توضیح می دهد و مکانیزم تورم را به خوبی با مثال تشریح می کند. ریکاردز در ارتباط با بزرگترین بحران اقتصادی پیش رو هشدار می دهد.
روزنامه سیاست روز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۲:۵۱    
در حالی کشورهای غربی با القای جنگ داخلی در افغانستان به دنبال پنهان سازی کارنامه سیاهشان در افغانستان هستند که سازمان ملل هشدار داد که این خطر وجود دارد که 97 درصد افغانستانی ها زیر خط فقر قرار بگیرند. ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۸:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فرارو- ریاست جمهوری لبنان روز جمعه اعلام کرد که رهبران سیاسی این کشور بر سر تشکیل کابینه جدید توافق کرده اند. در 13 ماه گذشته، لبنان در اوج بحران اقتصادی توسط سرپرست دولت اداره می شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۰۰:۲۳    
کرونومی : کشورهای توسعه یافته جهان در مقابل بحران اقتصادی ناشی از کرونا چه سیاست هایی را طراحی و اجرا کردند؟به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و پایش آثار اقتصادی کرونا، در بیش از پنج ماه گذشته برخی از کشورهای جهان با اعلام عبور از کرونا، محدودیت های اجتماعی ناشی از آن را کاهش داده یا از میان برداشتند.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۳:۲۴   + ۵۴ سایت دیگر  
باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس در پی محدودیت ها و تبعیض ها، در بیانیه ای اعلام کرد؛ در شرایطی که قهرمان فوتبال ایران آماده می شود تا در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا عازم تاجیکستان شود، وضعیت به گونه ای رقم می خورد که قوانین و اجرای آن با تبعیض و نگاه های خاص روبرو است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
یزد _ ایرنا _ رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد از آغاز فعالیت کاری مجدد یک واحد صنعتی در اشکذر خبر داد و گفت: این واحد به دلیل بحران اقتصادی دچار مشکل شده بود که با همراهی مسوولان و رفع مشکل آن دوباره چرخه تولید بازگشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
شاه محمود قریشی وزیر امورخارجه پاکستان خواستار افزایش مشارکت جامعه بین المللی برای جلوگیری از بحران انسانی و بحران اقتصادی در افغانستان شد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۳    
شفقنا- روزنامه الاخبار نوشت: هنوز حدود 160 میلیون لیتر سوخت (گازوئیل و بنزین) در بازار موجود است که برای حدود ده روز کافی است؛ این یعنی اینکه مرحله کمبود شدید سوخت آغاز شده، این در حالی است که بانک لبنان از گشایش اعتبار برای کشتی هایی که در حال حاضر در سواحل لبنان لنگر انداخته اند، خودداری می کند ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۱۱:۱۲    
گرانی های اخیر و نابسامانی در قیمت کالا های اساسی، معیشت مردم را دچار مشکل کرده است، و همین معضل باعث سوء استفاده دلالان از این وضعیت شده و از این طریق پول کلانی به جیب می زنند متاسفانه در چند سال گذشته و با توجه به بحران اقتصادی در کشور شاهد عدم اراده جدی برای برخورد با این دلالان و اختلالگران ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در سایه بحران اقتصادی عربستان ناشی از کاهش درآمدهای نفتی، عربستان برای جذب بیشتر مشتری ، قیمت نفت خود را برای مشتریان آسیایی کاهش داده و به دنبال به دست آوردن سهام بازار در شرق آسیا است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۴:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که هنوز اهداف سند بالادستی 2023 محقق نشده، دولت اردوغان برنامه ای تحت عنوان چشم انداز 2022 – 20224 ارائه داده تا از بحران موجود گذر کند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۲:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
هنوز مشخص نیست که باتوجه به بحران اقتصادی شکل گرفته در افغانستان و پیروزی طالبان چه تعداد دانشجو به کلاس های درس باز می گردند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۶:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
انجمن علمی روان درمانی ایران در نامه ای به عین اللهی، وزیر بهداشت نسبت به وضعیت سلامت روان جامعه ایران در وضعیت اقتصادی و اجتماعی فعلی هشدار داد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
استخراج بیت کوین در ونزوئلا روشی برای مقابله با بحران اقتصادی است.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۰۳:۵۵    
انتصاب افراد وابسته به جریانات خاص و یا نهادهای نظامی بدون توجه به لیاقت، درایت، تخصص و صرفاً تحت پوشش نام های مقدس، خیانت به دولت مردم و ولی نعمتان نظام مقدس جمهوری اسلامی است. تعیین افرادی که در شرایط بحران اقتصادی و سیاسی به خصوص در حوزه خارجه، موجب تشدید التهابات در روابط بین الملل خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۶:۴۶    
بحران اقتصادی در ترکیه روز به روز بیشتر و جدی تر می شود اما رئیس جمهور این کشور، احزاب مخالف را به سیاه نمایی و همدستی با دشمنان متهم می کند و مشکلات اقتصادی را معضل فراگیر جهان می داند.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر ، گروه بین الملل – رامین حسین آبادیان: لبنان در حال حاضر با بحران اقتصادی شدیدی مواجه شده است. این بحران به ویژه پس از وقوع انفجار مهیب بندر بیروت طی حدود یک سال گذشته بیش از پیش تشدید شد ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
شبکه خبری المیادین افزایش 40 درصدی تقاضای دریافت کمک های غذایی از سوی صهیونیست ها را نشانه وخامت وضع اقتصادی رژیم صهیونیستی دانسته و کارشناس صهیونیست هم گفته، این رژیم با خطرناک ترین بحران اقتصادی خود به دلیل کرونا مواجه است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۲۱:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
بانک مرکزی روسیه در گزارشی پیش بینی کرد که جهان در سه ماهه نخست سال 2023 با بحران اقتصادی مواجه خواهد شد که قابل مقایسه با بحران اقتصادی سال های 2008 و 2009 خواهد بود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۴:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس گزارش بانک مرکزی روسیه ممکن است طی 18 ماه آینده شاهد تکرار دوباره بحران اقتصادی سال 2008 در اقتصاد جهانی باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۳:۵۴    
مسکو - ایرنا - الکسی پوشکوف سیاستمدار و سناتور روسیه اعلام کرد: آمریکا با بحران اقتصادی بزرگ مواجه خواهد شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۳:۳۰   + ۲۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد که طبق آخرین آمارها، از اسفندماه 98 تا پایان مردادماه امسال، در مجموع نزدیک به 6میلیون و 600هزار بازنشسته از انواع خدمات طرح یاری استفاده کرده اند. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
لندن – ایرنا – دولت انگلیس که در تب بحران اقتصادی ناشی از همه گیری کرونا و برگزیت می سوزد برای جبران بخشی از خسارت های گذشته و تداوم مقابله با کرونا در حوزه بهداشت، به افزایش مالیات در این کشور متوسل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۰۲:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
ممکن است روز اول از کمبود آب و خشکسالی شما را بترسانند و هنوز این ترس رها نشده اید شما را از بحران اقتصادی و قحطی نان بترسانند، و اینکه هنوز این حس از بین نرفته شما را از آ غاز جنگ علیه ایران بترسانند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۲۲:۵۱    
"تهران - ایرنا" نبیه بری" رییس مجلس لبنان سه شنبه در خصوص کمک کشورهای مختلف به این کشور برای خروج از بحران اقتصادی جاری گفت: هیچ مشکلی برای دریافت کمک به ملت لبنان به ویژه از ایران، مصر، سوریه یا هرکشور عربی برادر و دوست نداریم.
اسپوتینگ روسیه   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۰۰:۰۷    
هفته گذشته، وزارت خارجه ایران از آمادگی جمهوری اسلامی برای ارسال سوخت اضافی به لبنان برای کاهش "رنج مردم لبنان"، که از بحران اقتصادی رنج برده اند خبر داد.