جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۲:۴۷Oct 2020 23

جدیدترین‌های «بیروت»

میزان   ۹ ساعت پیش    
حسین آجورلو در گفت وگو با میزان، با اشاره به آخرین تحولات سیاسی لبنان اظهار داشت: کناره گیری آقای ادیب از تشکیل کابینه سیاسی در لبنان را نباید به این منظور تلقی کنیم که او وسیله و یا پله ای برای نخست وزیری آقای حریری بود البته رد این قضیه به طور کلی نیز عقلانی نیست. ...
با توجه به اقتصاد نامطلوب و بهم ریخته لبنان به دلیل وقوع انفجار بیروت و همچنین عدم وجود دولت قوی در این کشور دولت لبنان به این نتیجه رسیده که فعلاً باید از سطح تقابل و اصطکاک با دولت های فرامنطقه ای کاسته شود تا بتوانند منافع ملی این کشور را تامین کند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۰:۳۲    
لبنان شاهد گردهمایی ناوهای جنگی فرانسه و آمریکاست. آنچه در بدو امر واکنش بشردوستانه به انفجار ویرانگر در بندر بیروت به نظر می رسید، اکنون بیم آن می رود که سرآغاز جنگ بعدی آمریکا و ناتو باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
نخست وزیر مکلف لبنان در اولین سخنان خود پس از مأمور شدن به تشکیل کابینه گفت، می خواهد دولتی متشکل از افراد متخصص تشکیل دهد.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۴۴   + ۱۷ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: نخست وزیر مکلف لبنان در سخنرانی به مناسبت تحویل گرفتن ماموریت تشکیل دولت در کاخ بعبدا تاکید کرد: اولویت دولت من بازسازی ویرانه های انفجار بندر بیروت است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۴   + ۱۹ سایت دیگر  
سعد حریری امروز، پنج شنبه در جریان رای گیری و رایزنی های پارلمانی در کاخ ریاست جمهوری با کسب 65 رای مامور تشکیل کابینه لبنان شد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۷    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. بانوی آزادی، روی ویرانه های انفجار بیروت ایستاد جهان جوان تر از چیزی است که فکر می کردیم جزئیات طرح پرداخت یارانه 60 تا 120هزار تومانی تشکر از دنیا جهانبخت بابت مهاجرت مهراد جم+عکس ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
معترضان مقابل بیت الوسط (محل اقامت سعد حریری) در مرکز بیروت در مخالفت با مکلف شدن او برای تشکیل دولت تجمع کردند، از آن طرف حامیان سعد حریری نیز به خیابان ها آمدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
گرد باد ساحلی در شمال بیروت به برخی منازل مسکونی و ساختمان ها آسیب وارد کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر مستعفی لبنان اعلام کرد این کشور همچنان منتظر ارسال تصاویر ماهواره ای انفجار بندر بیروت از سوی ایتالیا و فرانسه است.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۵۲    
به گزارش مشرق، حسن علیق، کارشناس لبنانی طی یادداشتی که در کانال تلگرامی لیبانیران منتشر شد به بررسی نقش آمریکا در انفجار بندر بیروت پرداخت: چند روز قبل از انفجار (8 مرداد 1399) 11 نظامی آمریکایی در پروازی نظامی به بیروت وارد شدند ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۱:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
رسانه های لبنان از ابتلای سفیر فرانسه در بیروت به کرونا همراه با 15 نفر از کارکنان این سفارتخانه خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
سفیر ایران در بیروت و وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- منابع لبنانی روز سه شنبه از ابتلای آن گریلو سفیر جدید فرانسه در لبنان و 15 تن از کارمندان این سفارتخانه به ویروس کرونا خبر دادند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
یک شبکه لبنانی خبر داد که سفیر فرانسه و حدود پانزده تن دیگر در سفارت این کشور در بیروت به کرونا مبتلا شده اند.
مثلث   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش امروز (سه شنبه) تارنمای پایگاه خبری “سوئیس این فو”، ابتلای سرلشکر عباس ابراهیم مدیر کل اداره امنیت عمومی لبنان به ویروس کرونا در آمریکا موجب شد تا وی بازگشت خود از واشنگتن به بیروت را به جلو بیندازد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان دیدار و گفت وگو کرد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل تازه ترین ها، خبرگزاری رسمی لبنان ان ان ای از دیدار شربل وهبه وزیر خارجه دولت پیشبرد امور لبنان و سید محمد جواد فیروزنیا سفیر ایران در این کشور خبر داد. هنوز درباره محتوای این دیدار و محور گفت وگو خبری منتشر نشده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های لبنان از مبتلا شدن سرلشکر عباس إبراهیم مدیر کل امنیت عمومی این کشور به ویروس کرونا و تاخیر در زمان بازگشت او به بیروت خبر دادند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
انفجار 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیوم دپو شده در بندر بیروت در حوزه سیاسی هم آن قدر تأثیرگذار بود که هنوز پس از آن هیچ دولتی نتوانسته استمرار یابد. در دوران پسا انفجار، صحنه سیاسی لبنان تحولات زیادی را تجربه کرده است که به نظر، این سیر تحولات همچنان در هفته های آینده با سرعت بالایی ادامه خواهد داشت.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه آمریکا نیز در این گفت و گو از ارسال کمک ها برای بازسازی مناطق آسیب دیده در جریان انفجار مهیب بندر بیروت خبر داد.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۴    
درگیری در بیروت رای الیوم: منابع از وقوع درگیری های شدید میان معترضان لبنانی و نیروهای امنیتی حین تلاش معترضان برای ورود به مقر پارلمان خبر دادند.معترضان در اولین سالروز انقلاب 17 اکتبر در مرکز بیروت تجمع کرده و به سمت مقر پارلمان سنگ پرتاب کردند. آن ها برای ورود به پارلمان تلاش کردند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۳:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور لبنان تاکید کرد که درخواست لغو حکم ممنوعیت خروج شاهزاده قاچاقچی سعودی را رد کرده بود اما دادگاه تجدید نظر بیروت این حکم را لغو و او از فراری داده شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
در اولین سالروز اعتراضات مردمی، اعتراضات به خیابان های بیروت برگشت و درگیری های شدید میان معترضان لبنانی و نیرو های امنیتی حین تلاش معترضان برای ورود به مقر پارلمان به وقوع پیوست.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۲:۲۰    
وب سایت عبری زبان تیکون عوام ، که قبلا نام عامل ترور فرمانده شهید حزب الله را فاش کرده بود، این بار دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار اخیر بندر بیروت را بر ملا کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معترضان لبنانی با برگزاری تجمعی در مقابل بندر تخریب شده بیروت از دستگاه های قضایی خواستند همه عوامل انفجار در این بندر را مورد بازخواست قرار دهند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۷    
لبنان در سالروز اعتراضات 17 اکتبر شاهد اعتراضات خیابانی بود و مشعل نماد فلزی ویژه این اعتراضات در بندر بیروت روشن شد.
در راستای گرامیداشت یاد قربانیان انفجار مهیب بندر بیروت و ابراز همدردی با حادثه دیدگان و بازماندگان، نماهنگی توسط ارکستر سمفونیک ملی ایران با عنوان بیروت درد تو، درد من است در تالار وحدت به اجرا درآمد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – شماری از مردم لبنان به مناسبت سالگرد اعتراض به سیاست های مالی کشور که در 17 اکتبر (26 مهر ماه 2019) برگزار شد، شنبه در بیروت تظاهرات کردند و رسانه ها گزارش دادند که برخی تلاش کردند تا این راهپیمایی مسالمت آمیز را به خشونت بکشانند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۲:۰۰    
وب سایت عبری زبان تیکون عوام ، که قبلا نام عامل ترور فرمانده شهید حزب الله را فاش کرده بود، این بار دست داشتن رژیم صهیونیستی در انفجار اخیر بندر بیروت را بر ملا کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۱:۲۲    
معاون وزیر خارجه آمریکا در امور خاورمیانه در دیدار با رئیس جمهوری لبنان بر ادامه مذاکرات بیروت و تل آویو درباره ترسیم مرزهای دریایی میان دو طرف تاکید کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۰:۰۲   + ۲۹ سایت دیگر  
یک روزنامه نگار آمریکایی، اشتباه تل آویو را باعث افشای نام سردسته عملیات ترور شهید مغنیه دانست و از دخالت رژیم صهیونیستی در انفجار بیروت سخن گفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۵۵    
رئیس جمهور لبنان با معاون وزیر امور خارجه آمریکا در کاخ بعبدا در بیروت دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۲۳:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
یک تحلیلگر لبنانی با ابراز نظر درباره مذاکرات غیر مستقیم ترسیم مرزهای آبی میان بیروت و تل آویو تصریح کرد حساب لبنان از سازشکاران و خائنان به ملت فلسطین و کسانی که روابط خود را با رژیم اشغالگر قدس عادی می کنند،جدا است.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بیروت نخستین سالروز ارتحال "آیت الله سیدجعفر مرتضی العاملی" برگزار می شود
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۷:۳۶    
روزنامه توسعه ایرانی: این روزها اکثر اخباری که منتشر می شود یا به انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر آمریکا مربوط است یا اینکه یک سر تحولات به اسرائیل می رسد ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۴:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
به رغم حمایت واشنگتن و دفتر هماهنگی سازمان ملل از مذاکره میان تل آویو و بیروت درباره تعیین مرز های مشترک، دوگانه شیعی در لبنان با اشاره به اهداف پنهان صهیونیست ها، خواستار تغییر در هیئت لبنانی شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۴۶    
انفجار چهارم آگوست در بندر بیروت تنها خسارت جانی 220 کشته و 7 هزار زخمی و هزینه سنگین مالی به دنبال نداشت بلکه موج سهمگینی در عرصه سیاسی این کشور به وجود آورد که تاکنون ادامه دارد ...
ایسنا: یک کارشناس مسائل غرب آسیا اظهار کرد: با توجه به خلأ سیاسی موجود در لبنان و بن بست به وجود آمده در انتخاب نخست وزیر جهت تشکیل کابینه در لبنان، سعد حریری از این فرصت برای اعلام آمادگی خود جهت پذیرش مسئولیت دولت در این کشور عربی استفاده کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
تهران – ایرنا –"کریستالینا جورجیووا" مدیر صندوق بین المللی پول چهارشنبه شب گفت که این صندوق آمادگی کامل دارد تا برای حل مشکلات مالی به دولت بیروت کمک کند، اما نیازمند یک شریک در داخل دولت است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۲:۰۵    
جعفر قنادباشی در گفت وگو با میزان، در خصوص آخرین وضعیت لبنان و نخست وزیری سعد حریری و اینکه آیا دوره جدیدی از ارتباط با ایران را شاهد خواهیم بود یا خیر، اظهار داشت: ما پیشتر هم تجربه نخست وزیری آقای سعد حریری را داشتیم و مدت هاست که وی در سمت های عالی لبنان بوده و هست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
برخلاف گزارش های منتشر شده درباره اینکه دور دوم مذاکرات ترسیم مرزی میان بیروت و تل آویو روز 28 اکتبر برگزار خواهد شد، ریاست جمهوری لبنان اعلام کرد که این مذاکرات 26 ماه اکتبر برگزار خواهد شد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان هم اخیرا بارها تاکید کرده است که لبنان به سروسامان دادن روابط خود با سوریه نیاز دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۸:۲۰    
این اثر موسیقی به همراه نماهنگ بی تابی بلقیس با حضور وزیر فرهنگ لبنان ، رایزن فرهنگی کشورمان در این کشور و جمعی از هنرمندان لبنانی رو نمایی شد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جام نیوز ، سخنگوی اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا) به خبرگزاری "رویترز" گفت: به نتیجه قاطعی درباره اینکه علت انفجار بندر بیروت در چهارم آگوست چه بوده، نرسیده ایم. وی در ادامه افزود: باید از مقامات لبنان به عنوان تحقیق کننده اصلی این انفجار، سؤالات بیشتری پرسیده شود. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
قاضی مسئول پرونده تحقیقات درباره انفجار بندر بیروت اعلام کرد که اداره تحقیقات فدرال آمریکا (پلیس اف بی ای) نتیجه گزارش خود در خصوص انفجار بیروت را به وی ارائه کرده است.
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
واشنگتن و دفتر هماهنگی سازمان ملل متحد در لبنان بیانیه ای مشترک درباره آغاز مذاکرات غیرمستقیم حل اختلافاتات مرزی میان تل آویو و بیروت، این مذاکرات را ثمربخش توصیف کردند.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جمهوری لبنان با سفیر سوریه در بیروت دیدار و گفت وگو کرد.