چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۷:۴۱Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای اسلامی»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
تهران- ایرنا - گردهمایی انجمن های گردشگری سلامت و شرکت های گردشگری درمانی با مدیریت مرکز توسعه گردشگری سلامت کشورهای اسلامی و انجمن گردشگری سلامت استان تهران در دبی برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱ ساعت پیش    
اصغر رحیمی با انصراف هادی ساعی، جایگزین سرپرستی کاروان ایران در بازی های کشور های اسلامی قونیه 2022 شد.
دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک حکم سرپرستی دکتر اصغر رحیمی سرپرست کاوران اعزامی به بازیهای کشورهای اسلامی قونیه را صادر کرد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛در یکصدمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک بود که با پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک و موافقت اعضای هیات اجرایی ...
به گزارش ایرنا شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: اخبار تاسف بار حملات وحشیانه به مردم مظلوم یمن با حمایت دولت مستکبر آمریکا که به شهادت و مجروح شدن بسیاری از مسلمانان این کشور منجر شده، اندوه فراوانی در میان مردم کشورهای اسلامی و همه انسان های آزاده عالم پدید آورد ...
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
بندرعباس- ایرنا- پوستر الوحده للقدس هنرمند هرمزگانی که در کارگاه بین المللی پوستر وحدت با عنوان قدس الائمه پذیرفته شد، درحال حاضر در کشورهای اسلامی به نمایش درآمده است.
خبرگزاری فارس   ۷ ساعت پیش    
جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اعلام اینکه حماسه 6 بهمن آمل الگوی مقاومت برای کشورهای اسلامی است، گفت: درس آموزی از کربلا و نهضت عاشورا راهکار مبارزه با مستکبران خواهد بود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۲۱:۲۷    
استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه یکی از مهمترین و بدترین آثار بی اطلاعی از فعالیت های علمی دیگران، عُجب است، گفت: جهان عرب به سرعت آثار خاورشناسان درباه موضوعات دینی و قرآنی را ترجمه می کنند و جهان غرب را بهتر از ما می شناسند ولی بسیاری از محققان ما با آثار آنها آشنایی ندارند.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
مجیدی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مطالبات مقام معظم رهبری تبیین الگوی سوم زن مسلمان برای نسل جوان است،گفت: این الگو علاوه بر اینکه باید در کشور به خوبی معرفی شود باید در سایر کشورهای اسلامی به خوبی معرفی شود و این نیاز به کار تحقیقاتی دارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
شفقنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تأکید کرد: همراهی برخی سران کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی و آمریکا مایه تأسف است. به گزارش شفقنا به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ...
کمیته ملی المپیک   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۰   + ۹ سایت دیگر  
یکصدمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز با ریاست دکتر سید رضا صالحی امیری و حضور کلیه اعضا هیات اجرایی و همچنین تعدادی از کارشناسان خبره در امور برگزاری بازیهای المپیک برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - شیخ محمد الموید روحانی یمنی و از شرکت کنندگان نخستین کنگره ملی یحیی بن زید (ع) گفت: برخلاف تبلیغات رسانه های غربی، وحدت شیعه و سنی در ایران نشان دهنده برابری این 2 مذهب و زندگی مسالمت آمیز پیروان آن در این کشور است که می تواند الگویی برای دیگر کشورهای اسلامی باشد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا؛ با موافقت هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، رحیمی به عنوان سرپرست کاروان کشورمان در بازی های کشورهای اسلامی معرفی شد. رحیمی از پیشکسوتان تکواندو است که چند سال مسئولیت مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک را برعهده داشت. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
با انصراف منتخب مجمع فدراسیون تکواندو از سرپرستی کاروان ایران در بازی های کشورهای اسلامی، اصغر رحیمی جایگزین او شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
در نشست امروز هیات اجرایی، سرپرست کاروان کشورمان در بازی های کشورهای اسلامی معرفی شد.
عصر کاسپین   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۴:۰۰    
پیشنهادات دبیر اجرایی شبکه پارک های علم و فناوری کشورهای اسلامی در سیزدهمین نشست سراسری هم اندیشی معاون و مدیران بین الملل دانشگاه ها ، مراکز اموزشی عالی، موسسات پژوهشی و پارک های علم و فناوری ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۰۷    
کارشناس اقتصادی درباره ایجاد رمزارز مشترک میان کشورهای اسلامی گفت: رمزارزها صرفاً یک ابزار است و تنها یک بخشی از نیازها را رفع می کند و تا زمانی که سلطه دلار ادامه دارد نمی توان بر روی خلق ارز دیجیتال اسلامی تمرکز کرد.
سلام نو / صدای ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۸:۲۶   + ۴۴ سایت دیگر  
همسر رئیس جمهور با اشاره به تصویری که از زنان در برخی از شبکه های اجتماعی منتشر و ارائه می شود گفت: در هیچ مقطع تاریخی و در هیچ دوره ای به زنان این نگاه پست نبوده است و آیا ما این امکان را داریم که در یک تجمع بین الادیانی معنویت زنان معاصر را به رخ بکشیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
ساخت سریال های مناسبتی برای ماه رمضان، از مدتی پیش در برخی کشورهای مسلمان آغاز شده است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۱۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
همکاری گروه های مقاومت اسلامی و همچنین همکاری روسیه با ایران، توانستند گروه تروریستی جهانی که خواب های خاصی برای کشورهای اسلامی دیده بود را از سر راه بردارند؛ به هر حال این روابط و تفاهم می تواند اگر عقلانی و منطقه ای دنبال بشود اثرات خوبی برای کشور داشته باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۰۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی فارس با بیان اینکه انقلاب اسلامی تحولی را در دنیا ایجاد کرد و معادلات سیاسی و اجتماعی دنیا را تغییر داد، گفت: آزادی خواهان دنیا به خصوص کشورهای اسلامی به تبع از نظام جمهوری اسلامی حرکت هایی را انجام دادند و تحولاتی انجام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۲:۱۷    
گرگان - ایرنا - دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی امام زاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس گفت که برگزاری این کنگره به همگرایی بیشتر کشورهای اسلامی از جمله همسایگان با استان گلستان منجر خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۷    
عضو کمیسیون امنیت ملی گفت:حضور در سازمان همکاری های اسلامی برای ما مهم است و کشورمان می تواند نقشی سازنده در میان سایر اعضا داشته باشد همچنین به شرطی که کشورهای اسلامی در کنار هم قرار بگیرند بسیاری از مشکلات جهان اسلام قابل حل خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۵:۰۲    
تهران- ایرنا- ملا محمدحسن آخوند رییس دولت طالبان از کشورهای اسلامی خواست که در مسئله به رسمیت شناختن طالبان پیش قدم شوند.
حوزه   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۲:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ امام جمعه شهرستان بانه گفت: دفاع جانانه مردم و ارتش یمن در برابر ارتش عربستان، امارات و دیگر مزدوران نشان دهنده بیداری کشورهای اسلامی است؛ بیداری که بی گمان به کابوس بزرگ مستکبران و ابرقدرت ها تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ملاحسن آخوند رئیس دولت طالبان در یک کنفرانس خبری در کابل از همه کشورهای جهان خواست تا دولت طالبان را به رسمیت بشناسند.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۷:۴۰    
قطار اشغال گری و تجاوز استکبار جهانی در کشورهای اسلامی را تنها با مقاومت و ایستادگی می توان متوقف کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۳    
گروه استان ها _ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: مساله فلسطین باید در اولویت کشورهای اسلامی و آزادی خواهان قرار گیرد و این مهم بدون اتحاد و همگرایی امکان پذیر نیست.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۵۱    
اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: این استان به منظور فعالیت بیشتر در حوزه بین الملل و با در نظر گرفتن ملاحظات 15 کشور همسایه و کشورهای اسلامی منطقه، نیازمند تدوین نقشه راه و برنامه جامع چهارساله است.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رحمانی گفت: وزارت علوم و مسئولان نسبت به این دانشگاه کوتاهی کرده اند و در این دانشگاه باید از تمامی کشورهای اسلامی بیش از 100 دانشجو داشته باشیم.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر طالبان در بیانیه ای رسمی از ارگ ریاست جمهوری افغانستان ضمن اشاره به برقرای امنیت و پایان فساد، از کشورهای دنیا و به ویژه کشورهای اسلامی خواست تا این گروه را به رسمیت بشناسند.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۲:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: نخست وزیر طالبان گفت کشورهایی که این گروه را متهم به نقض حقوق بشر می کنند، خودشان با اعمال تحریم حقوق بشر را پایمال می کنند. وی این اظهارات را امروز (چهارشنبه، 29 دی) در نشستی تحت عنوان کنفرانس اقتصاد افغانستان در کابل بیان کرد ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
شفقناافغانستان-محمدحسن آخوند، رئیس الوزرای طالبان در نخستین کنفرانس اقتصادی خود گفته است که تمام شرایطی را که برای مشروعیت یک نظام ضروری است تکمیل کرده اند و کشورها باید در به رسمیت شناختن آنان جرأت کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۰:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت طالبان از کشورهای جهان، به ویژه کشورهای اسلامی خواست به مردم افغانستان کمک کنند و دولت افغانستان را به رسمیت بشناسند.
روزنامه آسیا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش آسیانیوز ، مسوولان کشور می گویند عربستان با هیچ یک از کشورهای اسلامی برای حج مذاکره نکرده است.این در حالی است که سویه اومیکرون محدودیت های حج عمره را به مکه بازگردانده است. ...
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته در رده سنی بزرگسالان جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی هانگژو 2022 در بخش بانوان طی روزهای 12 و 13 و در بخش آقایان نیز طی روزهای 14 و 15 بهمن ماه در دانشگاه آزاد اسلامی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۴:۲۱   + ۸ سایت دیگر  
مسابقات انتخابی تیم ملی کاراته جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا، کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی هانگژو 2022 به جای رشت و اراک در تهران برگزار می شود.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا از کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی با حضور در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: روزهای پرکاری پشت سر می گذاریم. روز 17 اسفند مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک را پیش رو داریم و سال آینده نیز سه رویداد مهم در پیش است. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۲۰    
اولین قدم از سوی کشورهای اسلامی برای ایجاد همکاری فرهنگی تلاش برای ارائه پژوهش های مستند جهت تبیین حقایق تاریخی از دیدگاه علمی به دور از تعصبات مذهبی است. از آنجایی که بسیاری از تعصبات مذهبی در حاشیه مسائلی است که پایه علمی و واقعی ندارد، این تحقیقات می تواند روشن کننده بسیاری از مسائل باشد.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۵:۱۵    
گردشگری مجموعه عوامل انسانی و فعالیت های مرتبط به آنها و ساختاری است که فضای ارتباطی آنها را فراهم می کند. گردشگری نه تنها سبب آشنایی نژادها و فرهنگ ها و گروههای و جریان های مذهبی می شود از نظر اقتصادی هم می تواند برای کشورهای اسلامی درآمدساز باشد.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۳۳    
نباید فراموش کرد که ساختارهای اقتصادی کشورهای اسلامی بسیار ضعیف و شکننده است و همکاری میان آنها هم در پایین ترین سطح ممکن قرار دارد. مساله اصلی که این کشورها با آن رو به رو هستند، بازسازی ساختارهای اقتصادی و همکاری گسترده اقتصادی بین آنهاست.
رسا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۵۵    
دبیر اتحادیه جهانی زنان مسلمان با اشاره به سند تبیین حقوق و مسؤولیت زنان مسلمان، گفت: این سند به تصویب اتحادیه کشورهای اسلامی رسیده و به درخواست بلاروس ترجمه شده است.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۶    
امام جماعت منطقه آروا اوگاندا گفت:رهبران سیاسی کشورهای اسلامی برای سامان دادن اوضاع داخلی خود باید ابتدا زمینه نفوذ و مداخله کشورهای ضد اسلامی را برچینند و سپس با ورود به عرصه همکاری با دیگر کشورهای اسلامی، فرصتی را برای ایجاد یک سازوکار همکاری در میان خود به وجود آورند.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام گفت: سامانه جامع شبکه دانشگاه های مجازی جهان اسلام که به همت یکی از شرکت های دانش بنیان ایرانی عضو این سازمان علمی و دانشگاهی با سرمایه گذاری معادل 200 هزار یورو طراحی گردیده ...
شوشان   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
امام جمعه اهواز درباره خاستگاه فرهنگ مقاومت با بیان اینکه منافع ملی در جهان امروز نمی تواند در مرزهای جغرافیایی محصور بشود گفت: در کشورهای اسلامی، منافع و امنیت باید در چارچوب همبستگی جهان اسلام باشد، اگر اینها کنار هم باشند می توانند دشمن را ناامید کنند. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر همایش بین المللی روز غزه با اشاره به حضور فعالین مقاومت از کشورهای ترکیه، عراق، لبنان و فلسطین در این رویداد، گفت: نامگذاری این همایش به اسم روز غزه در جهت پاسداشت رشادت ها و ایستادگی مردم غزه در جنگ 22 روزه با رژیم صهیونیستی است.
تقریب   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۲:۲۹    
اختلافات قومی و قبیله ای از جمله اختلافاتی است که به بی ثباتی سیاسی در برخی از کشورهای اسلامی منجر شده است و هزینه های اقتصادی و اجتماعی بسیاری را بر این کشورها تحمیل کرده و مانع توسعه و گسترش روابط میان کشورهای اسلامی گردیده است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۴۷    
عضو هیئت علمی دانشگاه قم گفت: تشکل واحد پول مشترک میان کشورهای اسلامی دور از دسترس نیست، اما به شرط اینکه اقتصاد آن ها در هم تنیده شود و با هم پیوند بخورند و یا به لحاظ اقتصادی به یکدیگر وابسته شوند.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
موجی از تلاش ها در ایران و دیگر کشورهای اسلامی در طی زمانی نزدیک به یک قرن در جریان بوده است، برای آن که بتوان دانش دیرین نیاکانمان که به ویژه بیماری های بومی و داروهای بومی را به خوبی می شناخته اند، احیا نمود و مورد استفاده قرار داد ...