دوشنبه ۲۸ خردادساعت ۲۳:۳۰Jun 2024 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشورهای اسلامی»

تقریب   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیر مرکز اسلامی استان کرمانشاه گفت: شرم بر حکام برخی از کشورهای اسلامی که به خاطر حفظ تاج و تخت و منافع خود در مقابل این جنایات دم فرو بسته اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۱:۰۰    
ایسنا/قم یک کارشناس دینی گفت: یکی از مهترین اعمال حج هم قربانی کردن در روز دهم ذی الحجه است، این عید در همه کشورهای اسلامی برگزار می شود و موجب وحدت بخشی بین همه مسلمانان است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عید قربان یکی از مراسم مهم مسلمانان، نماد ایمان راسخ، بندگی و تسلیم در برابر دستورات الهی است و اگرچه بسیاری از اعمال آن بین تمام مسلمانان مشترک است، در هر کشور اسلامی با آئین ویژه ای برگزار می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۸:۳۲   + ۲۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان بر ضرورت اقدام مشترک کشورهای اسلامی در فشار بر این رژیم برای توقف جنایاتش علیه فلسطینیان به ویژه در قالب سازمان همکاری اسلامی تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۰۲:۱۰    
عضو جامعه روحانیت مبارز با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی باید از ظرفیت حج برائت برای آغاز شکل دادن به تحریم بین المللی اسرائیل و قطع روابط کشورهای اسلامی با این رژیم جعلی استفاده کرد ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۲۲:۱۱   + ۲۲ سایت دیگر  
باقری یکشنبه شب در حساب ایکس خود از گفتگوی تلفنی خود با امیر خان متقی خبر داد. وی در این پیام نوشت: در گفتگوی تلفنی با مولوی امیرخان متقی، تاکید کردم که کشورهای اسلامی باید در حمایت از مردم فلسطین و مقابله با جنایات رژیم اشغالگر پیشتاز باشند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۲۰:۴۱   + ۲۷ سایت دیگر  
سرپرست ریاست جمهوری فرارسیدن عید قربان را به یران و مردم کشورهای اسلامی تبریک گفت.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۹:۳۱   + ۳۸ سایت دیگر  
سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به توافقات مهم و راهبردی صورت گرفته میان ایران و پاکستان در سفر رئیس جمهور فقید به اسلام آباد از جمله هدف گذاری برای افزایش سطح تبادلات تجاری و اقتصادی میان دو کشور به 10 میلیارد دلار ...
خانه ملت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۹:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
دکتر قالیباف در پیامی به رؤسای مجالس کشورهای اسلامی تأکید کرد: تقویت همبستگی و انسجام کشورهای اسلامی برای مقابله با جنایات افسارگسیخته رژیم صهیونیستی، بیش از پیش ضرورت دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۸:۵۳    
سرپرست وزارت امور خارجه ایران در آستانه عید سعید قربان با ارسال پیام های تبریک جداگانه خطاب به وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، فرارسیدن عید قربان را به همتایان خود و مسلمانان جهان تبریک گفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۷:۴۰   + ۲۴ سایت دیگر  
علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در آستانه عید سعید قربان با ارسال پیام های تبریک جداگانه خطاب به وزرای امور خارجه کشورهای اسلامی، فرارسیدن عید قربان را به همتایان خود و مسلمانان جهان تبریک گفت.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۰۷:۳۳   + ۴۸ سایت دیگر  
باقری با محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی بیان کرد: لازم است کشورهای اسلامی برای توقف سریع تر نسل کشی صهیونیست ها در غزه و کمک رسانی به مردم مظلوم این منطقه تمامی ابزارهای در دسترس را به کار گیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اکنون اگر کشورهای اسلامی جرئت ندارند ظالمان را محکوم، تهدید و تحریم کنند ولی مسلمین در محدوده دیپلماسی عمومی می توانند حج را به حج برائت تبدیل کنند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۳:۳۹    
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه عمل هر فرد روحانی در سفر حج می تواند در معرفی و شناسایی جمهوری اسلامی و رهبران آن نقشی بسزا داشته باشد، گفتند: دنیا می خواهد پیام انقلاب ما را بشنود تا بداند این انقلابی که علی رغم این همه فشار جهانی، حاضر نیست از اصول خود منحرف شود، کیست و چیست؟
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
ایران با 134 دانشگاه و موسسه پژوهشی رتبه 14 را در بین موسسات پر استناد ESI جهان دارد و در بین کشورهای اسلامی نیز ایران بعد از ترکیه دارای بالاترین سهم در بین کشورهای اسلامی است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۰    
استاد مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: جمهوری اسلامی تلاش کرده است تا نوعی اتحاد میان کشورهای اسلامی و ملت های اسلامی ایجاد کند گرچه این مقدار کار کافی نیست و همه ظرفیت های اصل 11 اجرایی نشده است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۱:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
سنت قربانی کردن در روزهای منتهی به عید سعید قربان، در کشورهای اسلامی مرسوم است.
تقریب   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ماموستا عبدالسلام محمدی عنوان کرد: یکی از مهمترین کارکردهای حج تفقد احوال مسلمانان و اخبار مهم جهان اسلام است که در میان حاجیان رد و بدل می شود؛ امروزه قضیه غزه و فلسطین مهمترین قضیه جهان اسلام است، که حمایت و نصرت همه جانبه مسلمانان و حکام کشورهای اسلامی را می طلبد.
بهار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۲۰:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
گروه بین الملل:حدود یک میلیون و 600 هزار زائر مسلمان در کنار شمار زیادی از زائران از داخل عربستان سعودی آیین های حج امسال را در صحرای منا آغاز کردند. آیین های حج امسال در حالی برگزار شده که افکار عمومی در بسیاری از کشورهای اسلامی درگیر جنگ ویرانگر و پرتلفاتی است که در غزه جریان دارد. ...
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۹:۳۴    
خسرو کفیلی به علت مصدومیت از نااحیه کتف در رکوردگیری ای که از برخی از ملی پوشان وزنه برداری ایران به عمل آمد ، شرکت نکردم. پیمان جان ملی پوش دسته 109 کیلوگرم تیم وزنه برداری ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی که در این مسابقات به مدال نقره دست یافت با بیان این مطلب گفت ...
تقریب   ۱۴۰۳/۰۳/۲۵ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
عضو سابق مجلس خبرگان رهبری، بیان کرد: توصیه حضرت امام، رسیدن به اقتدار در آحاد ملت های اسلام است زیرا این اقتدار سبب وحدت و انسجام کشورهای اسلامی خواهد شد؛ عمل به نگرش ها ، بینش ها و اندیشه های امام راحل می تواند سبب تقویت وحدت ، انسجام ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۰۷:۲۳   + ۳۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در گفت وگوی تلفنی با دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بر ضرورت اقدام عملی از سوی کشورهای اسلامی برای متوقف کردن جنایت صهیونیست ها تاکید کرد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۶:۳۱    
مدیر گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: امام خمینی(ره) به حاکمان دنیا و کشورهای اسلامی مدل حکومت بر قلوب و مدیریت بر قلوب را ارائه نمود. شهید رئیسی در این فضا و با این بستر و تئوری رشد و نمو کرد کما اینکه سردار سلیمانی هم با این مدل مدیریت می کرد.
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۵:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس قوه قضاییه در دیدار با امیر قطر گفت: ضرورت دارد کشورهای اسلامی در راستای کاهش آلام و رنج های مردم غزه و توقف جنایات علیه این مردم و پیگیری اقدامات جنایتکاران، تدابیر و تمهیدات منسجم تری را اتخاذ کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۵:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پروژه سیستم رتبه بندی شرکت های کشورهای اسلامی و جایزه سرآمدی کشورهای اسلامی طبق مصوبه اخیر هیات مدیره ایکریک و به دنبال توافقات جدید ایکریک، توسط گروه پارسیان هوشمند، اجرا می شود.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۵:۱۰   + ۵۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس قوه قضاییه در دیدار با امیر قطر گفت: ضرورت دارد کشورهای اسلامی در راستای کاهش آلام و رنج های مردم غزه و توقف جنایات علیه این مردم و پیگیری اقدامات جنایتکاران، تدابیر و تمهیدات منسجم تری را اتخاذ کنند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۳:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
وزیر ترکیه اعلام کرد که گروه هشت کشورهای اسلامی ساختاری برای تجارت پایاپای ایجاد می کند.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
محورهای کنفرانس: زبان و ادبیات کشورهای اسلامی جغرافیای کشورهای اسلامی علوم ورزشی اسلامی آب و هواشناسی کشورهای اسلامی تاریخ و تمدن کشورهای اسلامی علوم اجتماعی و جمعیت شناسی اسلامی علوم قرآن و حدیث ادیان و عرفان فلسفه و کلام اسلامی آموزش و پروش اسلامی روانشناسی اسلامی ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۰    
حضرت آیت الله خامنه ای دریکی از سخنرانی هایشان مسئله فلسطین را مسئله اول دنیای اسلام خواندند و برخی کشورهای اسلامی را که به دنبال سازش با رژیم صهیونیستی و اختلاف افکنی هستند، به توبه از مسیر نادرستی که در پیش گرفته اند، توصیه فرمودند.
حیات   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۰:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
وزارت بهداشت عربستان سعودی از ارائه خدمات مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر ایران به زائران و حجاج ایرانی در درمانگاه های مکه و مدینه قدردانی کرد. به گزارش گروه اجتماعی حیات ؛ وزارت بهداشت عربستان سعودی در بخش مکه در جلسه ای میزبان نمایندگان و مسئولان بعثه تمام کشورهای اسلامی بود. ...
شبستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۰۷    
حجت الاسلام احمدزمانی بر لزوم تجلی موضوعات مهم دنیای اسلامی در حج تأکید کرد و گفت: حمایت کشورهای اسلامی از محور مقاومت و داشتن رویکرد برائت در حج اتفاقات مهمی را در جهان اسلام رقم می زند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
وبگاه اسپوتنیک در گزارشی با اشاره به نزدیک شدن به عید سعید قربان، به همزمانی این روز در برخی کشورهای اسلامی اشاره کرده است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۲۱:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) قم گفت: اگر این تفکر امام راحل که دین حکومت کرده و بر اساس آن، انقلابی به وجود آید نبود، واقعا دنیا چه وضعیتی داشت؟ اگر دین نبود، امروز سلطه کفار بر همه کشورهای اسلامی قطعی بود و کشوری پیدا نمی شد که مسلمانی زندگی کرده و کفار بر او سلطه نداشته باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: علاج دردهای کشورهای اسلامی بازگشت به سفره قرآن است.جوامع اسلامی زمانی هویت خود را از دست داده اند که از دامن قرآن جدا شده و از عمل به فرامین آن امتناع کردند.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هنوز طشت رسوایی صهیونیسم از بام جهان نیفتاده بود که یک عالِم شیعه از خطر صهیونیست ها آگاه بود. او 12 سال پیش از استقرار این رژیم، علیه صهیونیسم، چنان سخنانی گفت که همگان را شگفت زده نمود ...
دولت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۲۳:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
نشست وزرای خارجه کشورهای اسلامی در حال توسعه موسوم به گروه دی هشت روز گذشته به میزبانی ترکیه و حضور و سخنرانی دکتر علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در استانبول برگزار شد. ...
حوزه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۵:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حملات گسترده رژیم صهیونیستی به بازار نصیرات و قتل عام خونینی مردم بی پناه، از سازمان کنفرانس اسلامی، سران کشورهای اسلامی و امت اسلامی خواست به داد مردم غزه برسند.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۲۷    
دکتر امیری نژاد گفت: عملیات بزرگ طوفان الأقصی مهر پایان بر طرح خاورمیانه با مختصات آمریکایی بود. در حال حاضر کشورهای اسلامی در یک آزمون بزرگ تاریخی قرار دارند و جنگ غزه فراتر از یک جنگ معمولی است و حماس تنها بهانه است و اصل اسلام نشانه است.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش مشرق ، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در سفر به استانبول برای شرکت در نشست شورای وزیران گروه دی هشت درباره غزه در گفت وگویی با سی.ان.ان ترک گفت: اوضاع غزه مهم ترین مسأله در زمان کنونی است. همه دولت ها باید تلاش کنند که جنایت و نسل کشی صهیونیست ها را متوقف کنند. ...
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۲۱:۵۴   + ۵۹ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: کشورهای اسلامی باید به صورت متحد و یکپارچه در برابر جنایت رژیم صهیونیستی در غزه بایستند.
روزنامه هموطن سلام   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۶:۳۶   + ۲۳ سایت دیگر  
علی باقری در این دیدار خطاب به خانم مارسودی تاکید کرد: یکی از برنامه های اصلی رئیس جمهور شهید کشورمان تمرکز بر توسعه و گسترش روابط با کشورهای اسلامی از جمله اندونزی به عنوان یکی از کشور های مهم آسیا بود.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۶:۲۹   + ۴۰ سایت دیگر  
سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان در حاشیه نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه با هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه سازمان همکاری اقتصادی هشت کشور در حال توسعه (دی-هشت) در خصوص وضعیت غزه به استانبول سفر کرده است، در حاشیه این نشست با رتنو مارسودی وزیر امور خارجه اندونزی دیدار و گفتگو کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
یکی از راهبردهای کلان آمریکا و رژیم صهیونیستی در کشورهای هدف به ویژه کشورهای اسلامی منطقه غرب آسیا، اثر گذاری در سرکار آمدن دولت ضعیف، غربگرا، منفعل در برابر دستورات غرب ورژیم صهیونیستی است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۳:۳۳   + ۵۲ سایت دیگر  
سرپرست وزارت خارجه کشورمان در سخنرانی خود در نشست دی 8 با اشاره به راهکارهای عملی برای پایان جنایت صهیونیست ها در غزه اعلام کرد که همبستگی کشورهای اسلامی می تواند از استمرار این جنایات و آن سیاست جلوگیری نماید.
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حج نه تنها عبادتی صرفاً توحیدی است بلکه اعمال بسیاری دارد که هر یک نمود بُعد تربیتی خاصی است. علاوه بر تمام ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی که بر مناسک حج مترتب است یک بعد خاصی نیز دارد که انتقال فرهنگ کشورهای اسلامی را شامل می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، الهام عابدینی، فعال رسانه در توئیتی نوشت: به روزهایی رسیدیم که دیگه فقط ایران نیست که از لزوم "قطع شریان های حیاتی رژیم صهیونیستی" میگه نه فقط هم از سوی کشورهای اسلامی وزیر توسعه بلژیک:《زمان تحریم اقتصادی و تحریم تسلیحاتی اسرائیل فرا رسیده است.》 ...
فردا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۲۱:۵۵    
علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه: با وجود اینکه کارکرد اصلی این گروه، اقتصادی است به جهت اهمیت موضوع فلسطین و اهتمامی که کشورهای اسلامی برای پایان دادن به نسل کشی صهیونیست ها و همینطور کمک به حمایت از مردم مظلوم فلسطین دارند، این نشست با این موضوع برگزار خواهد شد.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۶:۱۱   + ۳۱ سایت دیگر  
علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با هدف شرکت و سخنرانی در نشست فوق العاده گروه دی هشت درخصوص جنایات رژیم صهیونیستی در غزه عازم استانبول شد. ...