پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۰۷:۵۸Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سفارتخانه»

ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۴   + ۵ سایت دیگر  
تهران– ایرنا– یک مقام وزارت خارجه کره جنوبی امروز سه شنبه از بسته شدن نمایندگی های دیپلماتیک کره شمالی در سنگال و گینه خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
حاکمان افغانستان می گویند؛ هم اکنون با بیست سفارتخانه این کشور در دنیا یا ارتباط دارند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۰:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیرکل حزب عمل اسلامی اردن به دلیل ادامه جنایت های رژیم صهیونیستی در غزه و حمایت های بی وقفه آمریکا از این رژیم در کشتار مردم این منطقه خواستار محاصره سفارتخانه های آمریکا در کشورهای عربی شد.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۳:۲۶    
سرپرست مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش: سعی کردیم هدف مدارس سفارتخانه های ما در خارج دانش آموزان دیپلمات ها باشد، اما اگر قرار باشد خارج از عرف و قوانین دانش آموزان دیگر را مثلا 400 الی 500 دانش آموز را ثبت نام کنند، شدیدا مقابل این قضیه ایستاده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۱   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از تهیه 22 سبد صادراتی در تعامل با وزارت امور خارجه خبر داد و گفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری گفت: آمار صادرات شرکت های دانش بنیان در 6 ماهه اول سال 1402 نزدیک به 650 میلیون دلار بوده است. همچنین 700 محصول در قالب بسته های صادراتی داریم.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
عصر تاریخ نوشت: نخستین شخصی که به جواهرات سلطنتی دستبرد زد، ششمین شاه قاجار، محمدعلی شاه بود. وی در جریان پناهندگی اش به سفارت روس، صندوق حاوی الماس دریای نور را به سفارتخانه روسیه برد که با تلاش مشروطه خواهان و میانجیگری بریتانیا ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با تاکید براینکه ارتباط با وزارت امورخارجه به منظور همکاری برای توسعه دیپلماسی علمی، فناوری در کشورهای هدف در بالاترین سطح قرار دارد ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
پس از عملیات طوفان الاقصی روشن شد آمریکا از تمام ظرفیت سفارتخانه هایش برای حمایت از رژیم صهیونیستی و تضعیف اهالی نوار غزه که در معرض نسل کشی هستند، استفاده می کند. دولت ها و کشورهای منطقه باید مراقب سفارتخانه های به اصطلاح آمریکایی باشند، زیرا دیپلمات هایشان مأموریت های مشکوکی انجام می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سفیر دولت سابق افغانستان اعلام کرد که دیپلمات های دولت اشرف غنی سفارت افغانستان در هند را ترک کرده اند و دهلی نو درباره واگذاری این سفارتخانه به طالبان و یا مسدود نگه داشتن آن تصمیم گیری خواهد کرد.
ایران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۰۱:۴۶    
برون مرزی- ده ها هزار نفر از مردم سوئد روز چهارشنبه در همبستگی با ملت فلسطین مقابل سفارتخانه های آمریکا و اسرائیل در استکهلم تظاهرات کردند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۲۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- ده ها هزار نفر از مردم سوئد روز چهارشنبه در همبستگی با فلسطین مقابل سفارتخانه های آمریکا و اسرائیل در استکهلم تظاهرات کردند.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن علمی اقتصاد شهری ایران درباره روال قانونی پرداخت عوارض سفارتخانه ها و کسب و کارهای اینترنتی توضیح داد.
مسافران فرودگاه امام خمینی می گویند: وقتی به کشور وارد می شوند، گمرک چمدان هایشان را باز می کند و برخی از کالاهای درون چمدان را لوکس تشخیص می دهد و حتی تا 1200 دلار از آنان عوارض می گیرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۵۷   + ۲۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: اماکن دیپلماتیک باید عوارض و بهای خدمات به شهرداری تهران بپردازند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر_ ایرنا_ نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهر گفت : با توجه به این که حدود یک هفتم خرمای دنیا در ایران تولید می شود برای تسهیل در امر صادرات و حضور در بازیابی های جهانی نیازمند تشکیل میز دیپلماسی در سفارتخانه های کشور در سراسر دنیا هستیم.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۵   + ۲۱ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، تصاویر ویدیویی نشان می دهند که یک خودروی کوچک سیاه رنگ به یک حصار در 100 متری سفارت رژیم صهیونیستی در ژاپن برخورد کرده است. رسانه های محلی همچنین گزارش دادند که یک افسر پلیس به طور سطحی زخمی شده و آمبولانس در محل دیده می شود. ...
عصر قانون آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۳ - ۱۳:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش گروه سیاسی عصر قانون، جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری بود که 32 سال و 2 ماه 6 روز پیش یعنی روز دوشنبه 18 شهریور 1370 استقلال کشور تاجیکستان را به رسیمت شناخت و بلافاصله سفارتخانه خود را در شهر دوشنبه تأسیس کرد و از سال های پس از 2000 میلادی ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۲۰:۵۶    
به گزارش زیرنویس، کره شمالی با حفظ یا تقویت پایگاه های خود با کشورهای مهمی مانند چین، روسیه، سوریه، ایران و کوبا به اصطلاح دیپلماسی جنگ سرد جدید خود را تقویت خواهد کرد و در عین حال آنهایی را که حفظ رابطه با آنها دشوار و سنگین است پاکسازی خواهد کرد. به نظر می رسد [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۸:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
سفارتخانه های جمهوری اسلامی ایران در صورتی که از کارشناسان شایسته دیپلماسی عمومی بهره ببرند، می توانند در ایجاد قدرت نرم موثر باشند. تجربه چین در خلال عملیات طوفان الاقصی حاکی از دیپلماسی مؤثر بر افکارعمومی چینی هاست.
جماران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
کره شمالی با حفظ یا تقویت پایگاه های خود با کشورهای مهمی مانند چین، روسیه، سوریه، ایران و کوبا به اصطلاح دیپلماسی جنگ سرد جدید خود را تقویت خواهد کرد و در عین حال آنهایی را که حفظ رابطه با آنها دشوار و سنگین است پاکسازی خواهد کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۴:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
سفر عالی ترین مقام اجرایی کشور به عربستان پس از 11 سال و چندین ماه پس از بازگشایی سفارتخانه های دو کشور انجام می شود.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۰ - ۱۲:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
عضو فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس گفت: امروزه رژیم اشغالگر قدس با هجمه جهانی از سوی ملت ها روبرو شده از این رو دولت ها نیز باید در این راستا گام برداشته و با تعطیلی سفارتخانه ها و قطع ارتباط با صهیونیست ها، زمینه انزوای آنها را فراهم کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۸:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه امروز (چهارشنبه) گفت که فرآیند های دلارزدایی در جهان شتاب بیشتری خواهند گرفت. لاوروف در دیدار با مسئولان سفارتخانه های خارجی در مسکو، توضیح داد: کاهش تدریجی و مستمر سهم دلار و یورو در [بازار جهانی]مشاهده شده است ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
وزیر خارجه روسیه امروز اعلام کرد: اتحادیه اروپا با محافظه کارانه ترین تخمین ها، به دلیل تحریم ها علیه روسیه متضرر 250 میلیارد یورو شده است. به گزارش گروه بین الملل حیات ؛ سرگئی لاوروف ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۳    
تسهیل مسیر مراودات تجاری و ایجاد فرصت حضور در رویدادهای بین المللی به منظور معرفی محصولات صادرات محور استان از جمله رویکردهای مهم در چهارمین دوره هیات نمایندگان اتاق بازرگانی البرز است.
روزنامه شهروند   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۲۳:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
از جدیدترین کتاب داستانی نوجوان با موضوع شهید حججی رونمایی شد. به گزارش تسنیم؛ این کتاب به نام صبح واقعه نوشته ابراهیم حسن بیگی که روایت داستانی زندگی شهیدمحسن حججی از کودکی تا شهادت است، در جمع دانش آموزان اصفهانی رونمایی شد ...
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۲۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
محسن صالحی خواه طی یادداشتی در روزنامه هم میهن با تیتر همه سفارتخانه ها لانه جاسوسی هستند نوشت: 13 آبان 1358 روز وقوع یک اتفاق مهم در تاریخ معاصر ایران است ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
در این هفته، مجموعه ای از مستندهای تک قسمتی یا مجموعه مستند با موضوعات اجتماعی، مفهوم مقاومت، فرهنگی و تاریخی از شبکه افق سیما پخش می شود. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند سفارت کودتا شنبه تا پنجشنبه ساعت 17:30 از شبکه افق پخش می شود ...
دولت   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۱    
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه روحیه استکبار ستیزی ملت ایران در جهان فراگیر شده است، به قطع ارتباط برخی از کشورهای حوزه آمریکای لاتین با رژیم صهیونیستی اشاره کرد و گفت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۰۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
سفارت آمریکا در تهران که طبق قوانین بین المللی فقط باید به امور کنسولی بپردازد، در اسنادی که از این محل استخراج شد، نشان داد محل یاد شده به جای سفارتخانه، جاسوس خانه بوده است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۲۱:۱۵   + ۱۵ سایت دیگر  
روز سیزدهم آبان ماه سال 58 و تسخیر لانه جاسوسی منجر به دستیابی دانشجویان پیرو خط امام (ره) به اسنادی شد که نشان می داد این سفارتخانه بیشتر کاربرد جاسوسی داشته تا کار های دیپلماتیک و جاری هر سفارتخانه! به رغم آنکه بخشی از این اسناد پودر شد و قابلیت بازیابی نداشت، اما بخش دیگری از آن ها به صورت [...]
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: هرجایی آمریکا سفارتخانه داشته باشد منشأ نیرنگ و نقشه برای فروپاشی ملل مستقل است و در زمانی که انقلاب اسلامی هنوز به یکسالگی خود نرسیده بود مورد آماج توطئه های آمریکا قرار گرفت که یکی از آن ها ارتباط با عناصر لیبرال و عناصر خود فروخته برای انحراف انقلاب اسلامی از ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۳:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج دانش آموزی کشور گفت: انتظار می رود که کشور های مسلمان با قطع مراودات اقتصادی با رژیم صهیونیستی، سفارتخانه اش را تعطیل و سفرا و یا کاردار های خود را از اسراییل فراخوانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۰:۴۹    
اسماعیلی گفت: هر جا سفارتخانه ای از آمریکا وجود دارد، آن جا محلی است که در آن برای از بین بردن استقلال کشور ها برنامه ریزی و توطئه می شود.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی گفت: تعداد 30 میلیون دستگاه شنود در سفارت آمریکا در ایران وجود داشت که تمام مسئولان ایران از طریق این دستگاه ها رصد و شنود می شدند و عملاً این سفارتخانه به یک لانه جاسوسی به معنای واقعی کلمه تبدیل شده بود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۱۵:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
کره شمالی بستن برخی از سفارت های خود را تایید و اعلام کرد به منظور ارتقای کارایی دفاتر دیپلماتیک این کشور در سراسر جهان، تعدادی از این دفاتر را تعطیل می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۲ - ۰۶:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
تسخیر لانه جاسوسی آمریکا ضربه بزرگی به آبرو و حیثیت این کشور بود؛ تصرف سفارتخانه آمریکا در ایران به سایر کشورها فهماند که این کشور جاسوس خانه دارد نه سفارتخانه. این واقعه، دست دشمن رو شد و به کشورهای جهان سوم جرات و جسارت داد که اگر آمریکا در کشور آن ها جاسوسی می کند، می توانند آن را تعطیل کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - بازارچه خیریه انجمن بانوان دیپلماتیک؛ به میزبانی کمیته امداد و با مشارکت تعدادی از سفارتخانه های خارجی مقیم تهران از روز چهارشنبه 10 آبان ماه در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه افتتاح شد.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۳:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه و به نقل از ایسنا؛ وزارت خارجه مصر با انتشار بیانیه ای در شبکه های اجتماعی اعلام کرد که در چارچوب تلاش های این کشور برای حل اوضاع وخیم انسانی در نوار غزه، اسماعیل خیرت ...
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۳:۰۸    
گروه بین الملل: کره شمالی شمار زیادی از سفارتخانه های خود در سراسر جهان را تعطیل می کند. بنا بر گزارش ها، مشکلات مالی ناشی از تحریم های بین المللی باعث شده است تا این کشور از پس تامین هزینه های سفارتخانه های خود برنیاید. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
قبل از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا تعدادی از آمریکایی ها در شاهین شهر اصفهان مشغول جمع آوری اطلاعات بودند که توسط نیروهای انقلابی اصفهان شناسایی و به سفارتخانه منتقل شدند.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۰۸:۴۶    
تسخیر سفارتخانه آمریکا توسط جمعی از دانشجویان با کمترین امکانات به نوعی ابهت سیاسی آمریکا را از دید افکار عمومی در حوزه منطقه و بین الملل زیر سؤال برد و نشان داد هر زمان که مردم ایران اختیار کنند می توانند علیه این نظام مستکبر قد علم کنند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
بازارچه خیریه انجمن بانوان دیپلماتیک به میزبانی کمیته امداد و با مشارکت تعدادی از سفارتخانه های خارجی مقبم تهران صبح چهارشنبه (10 آبان 1402) در باشگاه دیپلماتیک وزارت امور خارجه افتتاح شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
وزارت اتحاد کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی به فعالیت سفارت خانه های خود در دو کشور آفریقایی پایان داده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - خبرگزاری رویترز مدعی شد که کره شمالی در آستانه تعطیلی 12 سفارتخانه خود در اسپانیا، هنگ کنگ و چندین کشور در آفریقا است که به معنی تعطیلی حدود 25 درصد از سفارتخانه های این کشور در سراسر جهان خواهد بود.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۸/۰۹ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
کانال تلگرامی بر پا یادداشتی از مهدی افراز با عنوان ساعت صفرِ غزه چه زمانی فرا می رسد منتشر کرد: "بستن سفارت آمریکا عراق را نابود می کند، به منافع عراق آسیب می زند که پیامدهای بزرگی دارد و هیچ سفارتخانه غربی در عراق باقی نخواهد ماند و همه از عراق خواهند رفت ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
کنعانی گفت: حمایت از فلسطین جز اصلی ترین محور های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تعریف می شود، آتش بس فوری، رفع محاصره و ارسال کمک های انسان دوستانه موضوعاتی است که موجدانه توسط نمایندگی ها و سفارتخانه های ایران پیگیری می شود.
وزارت کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۷ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان دشتستان از اعلام آمادگی سفارتخانه ایران در عمان برای حمایت از صادرکنندگان خرمای استان بوشهر خبر داد.
خبر روز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۰۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی حکومت افغانستان اعلام کرد در شرایط کنونی 17 کاردار این حکومت در سفارتخانه های مختلف افغانستان در دیگر کشورها حضور دارند.