چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۰۳:۰۷Oct 2020 28

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

یک پزشک   ۴ ساعت پیش    
سارا سرمد یکی از مباحثی که امروزه مورد توجه روانشناسان، جامعه شناسان و کارشناسان علوم انسانی قرار گرفته است و دامنهٔ توجه و پرداختن به آن در میان بسیاری از مردم نیز گسترده شده است، بحث هوش هیجانی و کاربردهای آن در زندگی افراد است. ...
شبستان   ۱۰ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله عاملی گفت:یک نظام دینی در جامعه، با استفاده از عقل و علم می تواند شکل بگیرد و تفکرات لائیک، نمی تواند به علوم انسانی بپردازد و در زندگی انسان، حکمفرما باشد.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۰۰   + ۵۰ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری سال 99 در هفته اول آبان خبر داد. فاطمه زرین آمیزی ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: نتایج اولیه آزمون سراسری سال 99 روز یکشنبه 30 شهریور به صورت کارنامه بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۳۵    
با حکم رئیس دانشگاه علم و فرهنگ، روسای دانشکده های علوم انسانی ، هنر و معماری ، فنی و مهندسی و علوم گردشگری منصوب شدند.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: فقه لاجرم باید از فقهی سازی ساختارها به سمت ساختارسازی ها حرکت نموده و در این مسیر توجه به عقلانیت برگرفته از مبانی و نظریات فقهی و اسلامی بسیار مهم است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۱۲    
اصفهان(پانا)- رتبه 151 رشته علوم انسانی در کنکور سراسری 99 دانش آموزی اصفهانی است. او در خصوص موفقیت خود عنوان کرده در هیچ کلاس کنکوری شرکت نکرده و تنها از آموزش مدرسه استفاده کردم. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۹:۱۶    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با تشریح دیدگاه امام موسی صدر درباره ظرفیت تمدن سازی قرآن کریم، بیان کرد: در همین مسیر تمدن سازی ظرفیت مباحث میان رشته ای مطرح می شود؛ یعنی می توانیم نظریات مختلفی مانند نظریه دولت و حتی نظریات خردتری مانند نظریه امنیت ...
امداد حسین سهیتو در دیدار مسئول خانه فرهنگ ایران در کراچی خواستار برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در دانشگاه شاه عبدالطیف شد و گفت: مردم شبه قاره به خصوص ایالت سند به فرهنگ، زبان و هنر ایران گرایش دارند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۳۵    
محمودرضا رهبرقاضی عضو هیات علمی گروه علوم انسانی دانشگاه اصفهان چند سال پیش، مذاکراتی به منظور جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح های هسته ای صورت گرفت، که بر اساس آن غرب تعهد کرد در مقابل این امر بسیاری از تحریم های اقتصادی ایران را بردارد ...
عطنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۴۷    
تحریریه تخصصی عطنا : دو گروه علوم انسانی و هنر به عنوان تاثیرگذاران جدی فرهنگ توسعه هر تمدنی از روزگاران گذشته تا کنون، تحت ادبیات حاکم بر آموزش عالی، رنجور اما امیدوار پیش می روند. در این نوشتار مشکلات این دو گروه بررسی شد ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۰۶    
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه طباطبائی دوره معرفت افزایی ویژه استادان این دانشگاه را با عنوان تحول علوم انسانی؛ چیستی، چرایی و چگونگی برگزار می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها با تأکید بر اهمیت معرفی منجی به جهانیان گفت: هدایت پایان نامه های دانشجویی و به نوعی توجه علوم انسانی به این موضوع ضروری است و اساتید می توانند در هدایت دانشجویان به آن توجه کنند.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۶    
کرسی علمی ترویجی صورت بندی هویت در گفتمان توحید محور قرآنی، به همت گروه تخصصی علوم انسانی قرآنی با همکاری گروه فرهنگ پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار می شود.
فرهنگ وهنر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
افراط در تجربه گرایی و پس زدن دین و عرفان و فلسفه و حتی محدود کردن علوم انسانی به آزمون تجربی، نتیجه ای جز این نداشت که بشر امروز دچار بحران هویت شد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مقصود فراستخواه معتقد است: احساس می کنیم دوران قهرمان های علمی و خلق آثار شاخص به سر آمده است. انگار دورِ نویسنده های معمولی است اما در واقع جامعه ایران آبستن کتاب های اصیل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
آخرین دستاورد های حوزویان در عرصه بهره گیری از فن آوری اطلاعات در نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی بررسی شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه تازه ترین ها ، گروه پژوهشی مطالعات زنان پژوهشکده مطالعات اجتماعی با همکاری پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری نشست تخصصی مجازی با عنوان کرونا ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۳۱    
عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه گفت: نه حوزه و نه دانشگاه به تنهایی نمی توانند اسلامی سازی علوم انسانی را انجام دهند، بلکه باید هم افزایی وجود داشته باشد و این کار با تشکیل گروه های مشترک انجام شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مؤسسه مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه آموزش عالی و به تبع آن کنکور کارکرد آموزشی و اشتغال آفرینی خود را از دست داده اند، گفت: اگر قرار باشد فرد دغدغه کارکردهای شغلی، یعنی تخصص گرایی، کسب شغل و منزلت اجتماعی را نداشته باشد ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۹    
مرکز بین المللی مطالعات العمید وابسته به بخش امور فکری و فرهنگی آستان قدس عباسی سی و پنجمین شماره مجله پژوهشی العمید در حوزه پژوهشهای علوم انسانی را به تازگی منتشر کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
کارگروه پژوهشی تمدن نوین اسلامی در دفتر قم سازمان مطالعه و تدوین علوم انسانی دانشگاه ها(سمت) راه اندازی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۷    
کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با سخنرانی و ارایه مقاله 29 اندیشمند برجسته داخلی و خارجی در قالب 5 پنل تخصصی آغاز به کار کرد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۹:۳۶    
دومین نشست علمی طلایه داران صلح و وحدت اسلامی با محوریت اندیشه های آیت الله شهید سید محمدباقر صدر(ره) در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای سیاست گذاری مجمع عالی علوم انسانی اسلامی ویژگی های دانشگاه تمدن ساز را تشریح کرد و گفت: خلاقیت و نوآوری مهم ترین این ویژگی هاست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
سالن دفاع دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی رشت به نام شهید گیلانی مدافع حرم حامد کوچک زاده نامگذاری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۴:۴۴    
تهران-ایرنا- رییس دانشگاه امام صادق (ع) گفت: در حوزه علوم انسانی خلاء جدی وجود دارد که برای رفع این مساله نیاز است در مدارس برنامه ریزی انجام شود تا استعدادهای برتر به سمت این رشته هدایت شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۴    
علیزاده از ارائه کتب حوزوی، مذهبی و علوم انسانی با تخفیف 20 تا 40 درصدی در این کتابسرای ویژه طرح پاییزه فروش کتاب از 5 تا 12 آبان خبرداد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۶    
انتخاب رشته تحصیلی برای دانش آموزان، یکی از دغدغه های اصلی خانواده ها و بسیاری از اصحاب آموزش و پرورش است. این مسئله، چون با انتخاب شغل و آینده زندگی نوجوانان ارتباط دارد باعث شده که وقت و گاهی هزینه هایی صرف این موضوع شود ...
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۶    
پس از آغاز جنجالی فصل تازه ی برنامه ی زاویه که مناظره ای با موضوع حجاب اجباری بود، مسیر این برنامه ی شبکه ی چهار سیما تغییر کرد! به گزارش انصاف نیوز روز 26 شهریور 99 فصل تازه ی برنامه ی زاویه که با شعار مجله ی تصویری علوم انسانی تولید می شود، با دعوت از مهدی نصیری و حسین سوزنچی آغاز شد ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از عوامل اجرایی نشریه مطالعات روابط بین الملل واحد تهران مرکزی به عنوان نشریه فعال تقدیر کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۱۹   + ۷ سایت دیگر  
کتاب انسان شناسی تألیف رضا فیروزی به همت سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها (سمت) و شورای تخصصی تحول و ارتقا علوم انسانی منتشر شد.
گیتی آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۲    
به گزارش پایگاه خبری دروازه سنگی؛ بیست و یکمین شماره از ماهنامه اجتماعی – فرهنگی ندای قلم آبانماه 99 و با محوریت اندیشه و علوم انسانی به مدیرمسئولی حامد کاظم زاده خوئی، با مقالات و مطالب خواندنی بر پیشخوان کتابفروشی ها و دکه های مطبوعاتی نشست.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ضمن اعلام خبر تأسیس پژوهشکده مطالعات همکاری های حوزه و دانشگاه، به نقش معرفت دینی در علوم انسانی اشاره کرد و گفت: مبنای ما در معرفت دینی متکی بر آیه 69 سوره عنکبوت وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۶    
کارشناس نظارت و پیگیری پژوهش سراهای دانش آموزی آموزش و پرورش گلستان از شرکت 55 هزار دانش آموز سراسر کشور در سامانه همگام جهت شرکت در مسابقات قطب کشوری ادبیات و علوم انسانی پژوهش سراهای دانش آموزی کشور خبر داد. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه علوم انسانی باید در جامعه کاربرد داشته باشد گفت: پژوهشگاه به دنبال خلق علوم انسانی اسلامی با توانایی حل مسائل اساسی جامعه است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با سخنرانی و ارایه مقاله 29 اندیشمند برجسته داخلی و خارجی در قالب 5 پنل تخصصی آغاز به کار کرد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ دبیر اجرایی کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با بیان اینکه برگزاری همایش در دوران کرونا همت مضاعف می طلبد، گفت: با وجود تمام محدودیت ها پذیرش بیش از 50 مقاله داخلی و خارجی ارزشمند است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شیراز در حوزه های فقهی، فلسفی، کلامی، حدیثی ، تاریخی ،ادب و ابعاد مختلف علوم انسانی پیشتاز در کشور است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۵۲   + ۱۸ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فرایند ارسال آثار به دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی تا 20 آبان ماه تمدید شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۴۳    
حوزه/ دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی گفت: در نظام کلان تربیتی وقتی روابط فقهی صحیحی بین ارکان آن برقرار گردد و تلاش شود تا روابط حقوقی و فکری بین اینها برقرار باشد و یک فقیه بیاید و در مورد تنظیم مناسبات و یا وظایف شرعی هر کدام از اینها اظهار نظر کند ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۲۲    
سلسله نشست های میان رشته ای قرآن و علوم انسانی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی، مرکز مطالعات میان رشته ای قرآن کریم جهاد دانشگاهی، انجمن ایرانی مطالعات قرآنی و فرهنگ اسلامی و انجمن علمی اعجاز قرآن برگزار می شود.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ضمن تشریح مراحل و ارکان قرآن بنیان کردن علوم انسانی، گفت: علوم انسانی موجود غرب برای ما که در جامعه اسلامی هستیم، کارآیی لازم را ندارد، زیرا برگرفته از مبانی ای است که منابع آن حقیقی، الهی و واقع نما نیست.
مصاحبه با محمد علی نادی، مشاور معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان (خوراسگان)
شبکه اجتهاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۴:۴۳    
اختصاصی شبکه اجتهاد: کسانی که ادعا می کنند اقتصاد عقلائی است و دینی و غیردینی ندارد، باید بفرمایند که کدام اقتصاد مرادشان است؟ اقتصاد کینزی، اقتصاد نئوکلاسیک، اقتصاد کلاسیک، اقتصاد کمونیستی، انواع اقتصادهای سوسیالیستی، اقتصاد دولت رفاه، اقتصاد نهادگرا، اقتصاد فمینستی، اقتصاد تکاملی یا تطوری ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
انقلاب، موضوع کدام رشته دانشگاهی است؟ اصولاً چنین موضوعی در قلمرو کدام حوزه منحصر مطالعاتی قرار می گیرد؟ آیا انقلاب یک دگرگونی تاریخی است یا یک تحول اجتماعی؟ ...
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مردم نیوز :امروزه می توان ردپای هوش مصنوعی، ربات ها و علوم شناختی را که بخش زیادی از آنها بر پایه علوم رایانه شکل گرفته اند در زندگی روزمره انسان ها و علوم مختلف دید و آینده ای را متصور شد که موضوعاتی از جمله پزشکی، نرم افزارها، پیش بینی وضع هوا ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - سومین همایش ملی چالش های اقتصاد کلان ایران به منظور آشنایی بیشتر استادان، دانشجویان و پژوهشگران حوزه اقتصاد، مدیریت و حسابداری با مشکلات اقتصاد کشور امروز چهارشنبه به میزبانی دانشکده علوم انسانی دانشگاه گنبدکاووس به صورت مجازی آغاز به کار کرد.
طبق گزارش عملکرد تبصره 9 قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی، در سال تحصیلی 1398-1399، گروه علوم انسانی پیشتاز ثبت پارسا (پایان نامه و رساله) در کشور بوده است.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۶:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
نخستین همایش ملی هوش مصنوعی و علوم اسلامی با حمایت ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف ایجاد پیوندی فناورانه میان علوم انسانی و هوش مصنوعی برگزار می شود.