چهارشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۹:۴۱Oct 2021 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

محمدحسین دارایی در گفتگو با خبرنگار صدای نهاوند، گفت: معلمان نهاوندی موفق شدند در طرح کیفیت بخشی به دروس علوم انسانی، سه رتبه ی برتر کشوری را به خود اختصاص دهند. دارایی افزود: در کیفیت بخشی درس ریاضی و آمار، سرکار خانم لیلا ترابی و جناب آقای امین کولیوند موفق به کسب رتبه ی اول کشوری شدند. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
سال هاست در مورد آسیب فرار مغزها به خارج از کشور صحبت می شود ولی متاسفانه نسبت به تهدید بسیار بزرگ تر فرار مغزها در داخل کشور غافلیم. تا پیش از این باید غصه می خوردیم که چرا به دلیل سیاست های نادرست ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۲۲:۳۲    
گروه استان ها- معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ما برای شهدا تنها رمان نوشته ایم و این امر آغاز مسیر معرفی شهدا است، گفت: ما باید علوم متنی خود را مبتنی بر رفتار های شهدا کنیم و مقالات معرفی شهدا در مجلات معتبر دنیا چاپ شود.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۹:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین شمس الله مریجی در گفت و گویی اظهار داشت: در این نمایشگاه که از سوم آبان ماه 1400 به طور رسمی در مسجد مقدس جمکران بازگشایی شده، قرار است مدیران ارشد حوزوی، استادان حوزه های علمیه ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۶:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: خانم ریحانه حقانی با اعلام فراخوان سومین همایش کتاب سال بانوان، عنوان کرد: مهلت ارسال آثار به دبیرخانه دائمی همایش کتاب سال بانوان تا 30 آذر1400 تمدید شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۵:۰۹    
سی ویکمین نشست از مجموعه درس گفتارهایی درباره ی بوعلی سینا به رویکردهای معاصر در تفسیر فلسفه ی ابن سینا اختصاص داشت که با سخنرانی مالک شجاعی جشوقانی(عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی) چهارشنبه 28 مهر به صورت مجازی از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهر کتاب پخش شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۳۴    
ایسنا/زنجان معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: افراد باید برای رسیدن به سلوک عرفانی باید از شهیدان الگو بگیرند و برای رهایی از منیت به دنبال عرفان شهدا بروند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان در افتتاح کانون فارغ التحصیلان دبیرستان صدرای گرگان ، گفت: در این دبیرستان ها نیرو های کارآمد و انقلابی در حوزه علوم انسانی تربیت می شوند که جزو سرمایه های نظام خواهند بود.
موج رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۴:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید براینکه باید رفتار شهدا به عنوان نظریه در دانشگاه ها ارائه شود، گفت: سلوک و معرفت 2 درسی است که باید از شهدا یاد بگیریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۳:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
زنجان – ایرنا - معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ما نهایت کاری که برای شهدا کرده ایم این است که برایشان رُمان نوشتیم، رمان نوشتن آغاز راه معرفی شهید است، ما باید علوم انسانی خود را مبتنی بر رفتارهای شهدا بکنیم و با تکیه بر آن روابط و رفتارها نظریه پردازی کنیم.
جهانی پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
کتاب چارچوبی برای سیاست گذاری علم: تعامل علوم انسانی و علوم طبیعی محصول طرحی در کمیسیون تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دورۀ نخبه سربازی دکتر محمدرضا قائمی نیک بوده که با همکاری انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) در پاییز 1400 در !! صفحه و با قیمت ! ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه آفتاب یزد در مطلبی با عنوان آیا کارتن خوابی سبک زندگی است؟ به قلم مجید ابهری این گونه آورده است: ‪- سبک زندگی یا life style در اواخر قرن بیستم توسط کلمن وبرخی از صاحبنظران علوم انسانی غربی مطرح گردید ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۰۲:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه معیار ارتقاء اساتید باید، نوآوری و نظریه پردازی آنها باشد نه تعداد کمّی مقالات، افزود: برای فاصله گرفتن از دنیای آموزش حافظه محور، در راستای ارتقاء اساتید این شرط مطرح نشود که اگر استادی تعداد زیادی مقاله داشت، به درجه بالاتر ارتقاء یابد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۶:۳۹    
مدیر دفتر مطالعات، برنامه ریزی و تعالی برنامه درسی معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی در توسعه کمّی و کیفی دستاوردهای پژوهشی، نشریات و مقالات موفق بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
دانشگاه آزاد اسلامی و موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی تفاهم نامه همکاری علمی پژوهشی در راستای اسلامی کردن علوم انسانی و تقویت بنیان فکری امضا کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مجمع عالی علوم انسانی اسلامی نشست تخصصی پول، بانک و سیاست های پولی پیشنهادی به دولت سیزدهم از نگاه اقتصاد اسلامی را چهارشنبه این هفته برگزار می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مشاور رئیس دانشگاه آزاد در امور پژوهشی گفت: در حال تلاش هستیم تا مجلات SJR علوم انسانی دانشگاه را هم وارد فهرست نشریه های معتبر برای چاپ مقالات کنیم.
معتقدم دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه متحولانه ای که دارد و همچنین وجود دغدغه تحول و تعالی فرآیند آموزشی ازجمله علوم انسانی در میان مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باعث شده تا نه تنها فلسفه علوم انسانی و علوم اجتماعی موردتوجه قرار بگیرد ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ - ۰۹:۲۴    
ما در حال حاضر در یک دوران فترت به سر می بریم. من در دوره ای از زندگی ام ادبیات انگلیسی خوانده ام، در آن دوران ما استادی داشتیم که به درستی می گفت شما تا زمانی که هنوز 5 هزار صفحه برای خودتان ترجمه نکرده اید ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۳:۵۶    
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم در نشست نقش رسانه بر تغییرات کارکرد خانواده و سواد رسانه ای با بیان اینکه فضای مجازی جای بوسیدن دستان والدین را گرفته است، ادامه داد: رسانه می تواند یک تهدید جدی برای خانواده باشد ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
اولین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی در جهان، توسط دانشگاه گیلان و به کوشش مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دانشگاه علامه طباطبائی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه امام صادق (ع) گفت: تولید علم، تحول علوم انسانی و تربیت نیرو برای پاسداشت انقلاب اسلامی از ماموریت های دانشگاه امام صادق (ع) بوده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۴:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه علامه طباطبائی گفت: راه های دیگر برای گسترش دیپلماسی علمی و فرهنگی، انتشار پژوهش های مشترک در حوزه علوم انسانی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
همزمان با هفتمین سالگرد رحلت آیت الله مهدوی کنی، بزرگداشتی با محوریت تفکر نهاسازی در اندیشه آیت الله مهدوی کنی و ایده ایشان برای تولید علوم انسانی اسلامی و تربیت مدیران تراز انقلاب اسلامی در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۱:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه امام صادق(ع) نشست معرفی و بررسی کتاب چهارچوبی برای سیاست گذاری علم، تعامل علوم طبیعی و علوم انسانی را برگزار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۳۰ - ۰۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: در جامعه ای که اقتصاد بر مبنای اسلامی شکل نمی گیرد، تکاثر اقتصادی ایجاد می شود و مکارم اخلاقی نیز در آن رشد نخواهد کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۲۲:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
گرامی در ابتدای این نشست با بیان اینکه چالش مندبودن رویکردهای شیعه به قرآن یک مسئله است گفت: این چالش از دوره اولیه تشیع تا دوره اخیر در میان شیعیان و در تعاملشان با سایر مسلمین وجود داشته و همچنان این حوزه برای تحقیقات جدید گشوده است. ...
تقریب   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: راه رسیدن به تمدن اسلامی علوم انسانی اسلامی است و راه رسیدن به علوم انسانی اسلامی اجتهاد عقلی و نقلی است و راه رسیدن به اجتهاد عقلی و نقلی آزاداندیشی دینی است. در آن صورت دیگر خبری از تکفیر و افراطی گری نخواهد بود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
همایش علوم انسانی انسانی اسلامی پژوهش و فناوری 20 تا 25 آذر برگزار خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۵    
در هفته گذشته نشست های بسیار و متفاوتی با موضوع آرای علامه حکیمی برگزار و موسی نجفی هم سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۲۲:۴۵    
نقش علوم انسانی و اسلامی در ایجاد تمدن نوین اسلامی در مدرسه علمیه نرجس(س) کاشمر بررسی شد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
محمدعلی زلفی گل در حکمی، حجت الاسلام مجید تلخابی را به عنوان مشاور وزیر در امور حوزه های علمیه و علوم انسانی منصوب کرد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
نشست مجازی برزخ قدرت در افغانستان؛ تحلیلی بر بازگشت طالبان به همت مرکز مطالعات خلیج فارس و دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز، انجمن ایرانی مطالعات غرب آسیا و خانه اندیشمندان علوم انسانی با حضور احمدرضا طاهری عضو هیات علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۱   + ۲۶ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان و مشاور وزیر در امور حوزه های علمیه و علوم انسانی را منصوب کرد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۱۳    
خامه یار گفت: در ادبیات، علوم انسانی و علوم اجتماعی باید با آثار کشورهای عرب آشنا باشیم. متاسفانه ما واگرا هستیم و بدون فعال کردن نهضت ترجمه امکان همگرایی با سایر کشورها نیست.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۵:۰۶    
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین بهرامی ضمن هشدار درباره استفاده دشمن از هوش مصنوعی برای ایجاد شبهه و داشتن دست برتر در علوم اسلامی و انسانی، گفت: در مرکز نور به دنبال دیجیتال سازی علوم انسانی اسلامی هستیم و اگر از این ظرفیت بهره نبریم ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۵    
حجت الاسلام بهرامی گفت: برنامه داریم در هفته پژوهش آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم انسانی اسلامی دیجیتال در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی رونمایی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه بیشترین بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی مربوط به رشته های علوم انسانی است گفت: 70 درصد از اشتغال صنعت یزد در دست فارغ التحصیلان دانشگاهی است.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اولین کنفرانس حقوق، حقوق بین الملل،علوم سیاسی و علوم انسانی روز پنجشنبه، 16 دی، 1400 توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس برگزار می شود. از دانشجویان علاقه مند به حوزه حقوق و روابط بین الملل دعوت می گردد جهت ارسال مقالات خود حداکثر تا 26 آبان با توجه به محورهای این دوره کنفرانس اقدام نمایند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۰۹:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی و رئیس هیئت اندیشه ورز تعالی علوم انسانی و هنر این دانشگاه گفت: تدوین سند تحول و تعالی کار ارزشمند و بزرگی به شمار می رود و منصفانه ترین کار، تلاش حداکثری برای عملیاتی شدن آن در کوتاه ترین زمان ممکن است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مرحوم آیت الله مصباح یزدی یکی از پیشگامان اسلامی سازی علوم انسانی بوده بطوری که از ابتدای پیروزی انقلاب این مسئله اسلامی سازی علوم انسانی را در موارد و عناوین مختلف و برگزاری نشست های علمی در همکاری نزدیک بین حوزه و دانشگاه دنبال می کردند.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۹:۳۵    
حوزه/ همایش بین المللی علوم انسانی اسلامی در اندیشه مرحوم آیت الله مصباح یزدی در سال 1401 در قم برگزار می شود.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت: هم مجلس و هم دولت به ویژه در دوره جدید استقبال ویژه ای با برنامه های حوزه داشته اند. به گزارش شفقنا ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
علاقمندان به شرکت در همایش بین المللی علوم انسانی اسلامی با محوریت اندیشه علامه مصباح یزدی(ره) تا 15 آبان فرصت دارند چکیده مقالات خود را ارسال کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رشت(پانا) - نخستین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی به صورت وبینار از فردا به مدت 2 روز برگزار می شود. به گزارش دانشگاه گیلان، نخستین همایش دوسالانه بین المللی ایران شناسی به صورت وبینار 28 و 29 مهر، با تلاش مرکز مطالعات ایران، بالکان و اروپای مرکزی، دانشگاه گیلان، دانشگاه علامه طباطبائی ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- مدیر حوزه های علمیه گفت: در بخش پژوهش های مورد نیاز نظام اسلامی در حال حاضر 100 پروژه در حال اجرا است. به گزارش شفقنا، آیت الله علیرضا اعرافی در نشست ستاد راهبری علوم انسانی اسلامی حوزه علمیه که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه، برگزار شد ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی خواستار توجه بیشتر به تربیت نیروی کارآمد شد. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین محمود رجبی در نشست اعضای ستاد راهبری علوم انسانی اسلامی حوزه علمیه که در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
شفقنا- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حوزه باید به تدریج به متن آموزشی دانشگاه ها وارد شود و به شکلی باشد که به عقبه موجود نظام حوزوی آسیبی نرسد. ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی حکمی؛ دکتر موسی نجفی را به عنوان سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منصوب کرد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۸    
دانشگاه امام صادق(ع) به دنبال تولید علوم انسانی است و تعهد آن حل مسائل کشور و موضوعات نوظهور انقلاب اسلامی است.