یکشنبه ۰۳ مردادساعت ۱۳:۱۸Jul 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

شبکه اجتهاد   ۱ ساعت پیش    
جلسه دفاعیه رساله محمد مهدی هاشم لو با عنوان امکان سنجی تحول در شیوه اجرای مجازات های سالب حیات منصوص شرعی با حضور هیئت داوران متشکل از حجت الاسلام والمسلمین دکتر محسن ملک افضلی و دکتر اسماعیل آقا بابایی و دکتر محسن برهانی در جامعه المصطفی العالمیه-مجتمع آموزش عالی علوم انسانی اسلامی، برگزار شد.
ایسنا: سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه کنکور 1400 در هفته آینده خبر داد و گفت: به این ترتیب، داوطلبان مجاز اعلام شده، از نیمه اول مرداد ماه می توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. ...
فرهنگ وهنر   ۲ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کتاب کرونا فلسفه تاملاتی در باب علم، بحران و زیست سیاست با آثاری از اصحاب جهانی علوم انسانی با گزینش و ویرایش علمی حمیدرضا نمازی و علیرضا منجمی توسط انتشارات نارون دانش منتشر شد.
روزنامه همدان پیام   ۴ ساعت پیش    
معماری و شهرسازی به عنوان یکی از پیچیده ترین و در عین حال ملموس ترین و ضروری ترین علوم انسانی از دیرباز مورد توجه متخصصان و طراحان در سراسر جهان بوده است ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
چهارمین نشست بررسی نظام مسائل فرهنگی، اجتماعی و ورزشی استان در کارگروه تخصصی هیئت اندیشه ورز علوم انسانی و تعالی دانشگاه آزاداسلامی استان مرکزی برگزار شد.
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
محمد ذوالفقارزاده گفت: علوم انسانی باید اسلامی شود این موضوع تا زمانی که برای استاد و دانشجوی ما به عنوان یک آرمان به حساب نیاید، نمی توانیم علوم انسانی را اسلامی کنیم.
سینا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۹:۴۶    
رئیس جهاد دانشگاهی واحد علامه طباطبایی گفت: حمایت از پروژه های علمی – مداخله ای ضمن کاهش آسیب ها و مسایل اجتماعی، می تواند امید را به جامعه بازگرداند و شرایط زیست مناسب تری را برای هموطنان فراهم آورد. ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۱ - ۰۸:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
وبینار تخصصی با عنوان پیامدهای اجتماعی پاندمی کووید 19 در ایران دیروز به صورت مجازی و به همت گروه علوم اجتماعی شورای بررسی متون و کتب علوم انسانی برگزار شد ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از راه اندازی دانشکده کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد خبر داد و راه اندازی دانشکده های موضوعی را از دغدغه های این معاونت عنوان کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۰:۱۶    
در هفته ای که گذشت، در اختتامیه جشنواره فارابی از درگذشتگان و افراد در قید حیات وبنام علوم انسانی تقدیر شد و برگزیدگان این جشنواره شناخته شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۳:۵۸    
شهرکرد- ایرنا- معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خانواده را شامل زن، شوهر و فرزند دانست و گفت: والدین به مساله مهم تربیت فرزندان خود در جامعه توجه جدی داشته باشند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۲۲:۱۸    
عباس عبدی، تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب در یادداشتی تلگرامی با عنوان ایران بر لبه تیغ نوشت: این روزها بحثی در گرفت که برای ورود به کارشناسی ارشد لازم است که رشته کارشناسی فرد نیز مرتبط با رشته انتخابی ارشد باشد و دیگر نمی توان از رشته های غیرمرتبط متقاضی ورود به رشته های دیگر و به طور مشخص رشته های ...
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۸:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، کتاب جمهوری اسلامی ایران و جنبش های اسلام گرا؛ از شیفتگی اولیه تا مواجهه گزینشی نوشته یحیی فوزی به تازگی به بهای 50 هزار تومان به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد. ...
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر توسعه کارآفرینی استان اصفهان، گفت:عمده مشکلات در مباحث رشته های علوم انسانی است که محیط کاری که باید بروند، محدود است، به همین علت زمان زیادی را برای پیدا کردن یک شغل باید صرف کنند، مگر اینکه مهارت های فنی بیاموزند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۲۷    
بغداد - یک استاد علوم انسانی دانشگاه بغداد می گوید: عید قربان به انسان فرصت بزرگی برای آزادی از قید و بند و محدودیت های تعلق و دلبستگی روانی به لذت های دنیا می دهد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۷:۰۲    
بهرامی شاد گفت: با تفاهم نامه همکاری حوزه علمیه خواهران استان فارس و بنیاد علوم انسانی و اسلامی آیت الله حائری شیرازی (ره) فرصت گسترش اندیشه های متفکران حوزوی استان فارس فراهم شده است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی به بررسی دولت اسلامی در حکمرانی اسلامی پرداخت.
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۶:۰۶    
دبیرخانه علوم انسانی اسلامی مفتاح در راستای انجام پژوهش های فقهی اقدام به جذب پژوهشگر می کند.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - باشگاه خبرنگاران نوشت: پوریا پژوهانفر، کارشناس و مشاور تحصیلی درباره زیرشاخه های رشته تجربی، درباره پردرآمدترین رشته های علوم انسانی اظهار کرد: در سال 99 مجموعا 314 هزار نفر که تقریبا 58 درصد آن ها زن و 42 درصد مرد بودند در آزمون سراسری گروه انسانی شرکت کردند ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۳:۴۲    
رئیس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: شاهنامه نه تنها یکی از ارکان هویت ما را ساخته بلکه به شدت اثر دینی و قرآنی داشته، اما مظلوم واقع شده است.
بنیاد ملی نخبگان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
فراخوانی برای ارزیابی شرکت های فعال در حوزه علوم انسانی و اجتماعی منتشر شد تا برای دانش بنیان شدن اقدام کنند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۴    
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فصل جدید برنامه "سوفیا" سه شنبه شب (22 تیر ماه جاری) با حضور علیرضا منجمی، عضو هیأت علمی گروه فلسفه علم و فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و حمیدرضا نمازی عضو هیأت علمی گروه اخلاق پزشکی دانشگاه تهران و اجرای محمدجواد ادبی استاد فلسفه و عرفان ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
کتاب بازنمایی هویت از نگاه دیگری؛ نحوه برساخته شدن اسلام هراسی و ایران هراسی تألیف علی اشرف نظری به همت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی منتشر شد.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس تفاهم نامه همکاری مشترک پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم انسانی با مؤسسه حامی المپیک ویژه ایرانیان ، بازی های بومی محلی میان کودکان کم توان ذهنی جامعه، اشاعه می یابد. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۱:۱۹    
پیش همایش کمیسیون حکمت اسلامی و تعالی روانشناسی برگزار و راهکار بومی سازی روانشناسی مورد بررسی قرار گرفت.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۳۹    
به گزارش ایکنا؛ به نقل از روابط عمومی برنامه سوفیا ، فصل جدید برنامه سوفیا سه شنبه 22 تیرماه با حضور علیرضا منجمی ، عضو هیئت علمی گروه فلسفه علم و فناوری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی و حمیدرضا نمازی ، عضو هیئت علمی گروه اخلاق پزشکی دانشگاه تهران و اجرای محمدجواد ادبی ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مرکز نوآوری و فناوری دانشکده الهیات و ادیان از تشکیل تیمی برای تهیه "بوم مدل" در زمینه ارتباط میان رشته های علوم انسانی با مسائل کشور خبر داد و گفت: این تیم از ترم آتی در مهر ماه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مشاور حوزه پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: بیشتر مسائل و مشکلاتی که در کشورمان با آن درگیر هستیم، بیشتر راهکار علوم انسانی دارد نه راهکارهای فنی.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۰۹:۴۱    
حوزه/ با توجه به تماس های متعدد با دبیرخانه ی ششمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، پیشنهاد رؤسای کمیسیون های کنگره و موافقت دبیر علمی، تاریخ ثبت نام و ارسال چکیده تا 31 تیرماه 1400 تمدید شد. مهلت ارسال اصل مقاله برای کنگره نیز پایان مرداد ماه 1400 می باشد.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۳:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی، ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، صبح یکشنبه 27 تیرماه با پیام رئیس جمهور و معرفی و تقدیر از 37 برگزیده داخلی و بین الملل برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۰:۰۱    
در این مراسم از 11 پیشکسوت علوم انسانی و اسلامی و نظریه پرداز و مترجم تجلیل شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۶:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم بر ضرورت تقویت شبکه نخبگان علوم انسانی تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۳۷    
کتاب تحول در علوم انسانی: از ضرورت و مبادی تا منطق و روش شناسی: مورد مثال روان شناسی بالینی نوشته سیدمحمدرضا تقوی، استاد دانشگاه شیراز به زودی منتشر می شود.
دکتر غلامعلی حداد عادل در اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی گفت: یکی از امور مهم، درک نسبت میان علوم انسانی با علوم تجربی و علوم پایه و مهندسی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- بر اساس همکاری مشترک پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم انسانی با موسسه حامی المپیک ویژه ایرانیان، معرفی و بازی های بومی محلی میان کودکان کم توان ذهنی جامعه اشاعه می یابد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۴:۵۳    
ستاری تاکید کرد: باید روح علوم انسانی را در تمام بخش های صنعتی دید و با کمک اساتید دانشگاه این حوزه گسترش می یابد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی، گفت: علوم انسانی به منزله چراغ راه است که به مهندسان و متخصصان علوم تجربی راه را نشان می دهد.
آنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۳:۰۸    
رئیس پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی گفت: نیمی از جمعیت آموزش عالی کشور در حوزه علوم انسانی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه هر چند که در حوزه توسعه علوم انسانی دیر شروع کردیم، ولی مدل های موفقی برای توسعه این اکوسیستم عرضه شده است، گفت: در این راستا نسبت به راه اندازی 30 خانه خلاق برای حمایت از فارغ التحصیلان رشته های علوم انسانی اقدام کردیم که تاکنون 16 خانه فعال شده است.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۲۲   + ۳۹ سایت دیگر  
فریدون بدره ای نویسنده، مترجم و زبان شناس نامدار شامگاه گذشته (شنبه، 26 تیر) در سن هشتادوپنج سالگی دامن از جامه خاکی درکشید. به گزارش ایرنا، فریدون بدره ای (متولد 1315) نویسنده و مترجم ایرانی، دانش آموخته ادبیات فارسی در مقطع کارشناسی و زبان شناسی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
جی پلاس، امروز مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی با حضور علی میرزایی مدیر اجرایی جشنواره بین المللی فارابی در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به نقش و جایگاه علوم انسانی بیان کرد: به دلیل آنکه آینده کشور را تا حدود زیادی تحت تاثیر وضعیت فعلی موسسات آموزش عالی اعم از آموزشی و پژوهشی می دانم، نقش علوم انسانی را برای گذر خردمندانه از مرحله فعلی و رسیدن به آینده ای درخشان و قابل اتکا مهم و بنیادین می بینم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید با اهمیت فراوان به علوم انسانی، همواره کوشید علوم انسانی و توسعه علم و دانش را مورد حمایت قرار دهد و شرایط را برای فعالیت های علمی و پژوهشی فراهم کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۰۱    
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: باید شبکه نخبگان علوم انسانی تقویت شود و ارتباط این شبکه با پژوهشگران خارج از کشور ضروری است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: بیش از 30خانه خلاق از سال گذشته در بافت های فرسوده و خانه های قدیمی راه اندازی و بیش از 16 خانه ایجاد شده است. در این خانه ها جوانان تحصیل کرده در حوزه علوم انسانی، ایده های خود را تجاری می کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۵   + ۵۳ سایت دیگر  
رییس جمهوری گفت: دولت تدبیر و امید با اهمیت فراوان به علوم انسانی، همواره کوشید علوم انسانی و توسعه علم و دانش را مورد حمایت قرار دهد و شرایط را برای فعالیت های علمی و پژوهشی فراهم کند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: دولت تدبیر و امید همواره کوشید علوم انسانی و توسعه علم و دانش را مورد حمایت قرارداده و شرایط را برای فعالیت های علمی و پژوهشی فراهم سازد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی، امروز 27 تیرماه با قرائت پیام رئیس جمهور و حضور جمعی از مسئولان برگزار شد و سورنا ستاری و غلامعلی حدادعادل در این مراسم سخنرانی کردند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی تاکید کرد: تقویت شبکه نخبگان علوم انسانی برای گسترش تعاملات علمی ضروری است.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۱:۳۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی فارابی، ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی صبح فردا یکشنبه 27 تیرماه با معرفی و تقدیر از 37 برگزیده داخلی و خارجی برگزار می شود.