یکشنبه ۲۶ فروردینساعت ۰۱:۰۹Apr 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «علوم انسانی»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش    
همدان-استاندار همدان گفت: ارتقای کیفیت آموزشی در رشته های علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی لازم است و باید مورد توجه قرار گیرد.
خبر آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
فصلنامه مطالعات بین المللی (ISJ) و خانه اندیشمندان علوم انسانی با همکاری بنیاد مطالعات بین المللی و گفت وگوهای جهانی و انتشارات جهان سیاست به مناسبت سالروز فتح خرمشهر نهمین کارگروه پژوهشی-کاربردی شبیه سازی شورای امنیت ملل متحد را برگزار می کند.
ایکنا   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نشست خلقت به منزله شهود نفس و نسبت آن با خودآگاهی از سوی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار می شود.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۳:۵۶    
نشست امکان علم دینی از منظر عقلانیت نقاد با سخنرانی سیدمحمدتقی موحد ابطحی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد.
ایبنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۳۳    
نشست معرفی نقد و بررسی کتاب درباره انقلاب ها در سالن خیام خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور علوم انسانی گفت: آیین نامه ارتقای علوم انسانی و هنر به صورت فصل جداگانه ای خواهد بود.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی دانشگاه شریف گفت: علوم انسانی به ساخت انسان می پردازد و به افراد هویت می دهد. علت هویت ضعیف دانشجویان این است که با علوم انسانی بیگانه بوده و هستند.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۰۳:۳۷   + ۱۰ سایت دیگر  
نشست هم اندیشی تمدن پژوهان با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مهدی نویدادهم دبیرکل هیات موسس دانشگاه آزاد، محمدهادی همایون معاون علوم انسانی و هنر، فرزاد جهان بین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد، محمدرضا حسنی آهنگر رئیس دانشگاه جامع امام حسین (ع) ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۴ - ۱۸:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
استاد پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در اولین سالگرد درگذشت مرحوم افروغ، گفت: وی به معنای دقیق کلمه آزاداندیش بود. رویکرد وی به اسلام، یک رویکرد سطحی، کم عمق و کاریکاتوری نبود.
رسا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۲۰:۱۷    
بنیاد شیخ انصاری از سلسله نشست ها و همایش های علوم انسانی اسلامی، نشست های منزلت فقه و اخلاق در دستگاه استنباطی امام خمینی (ره) را برگزار می کند.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
فرارو- ایوان کراستِف؛ پژوهشگر علوم سیاسی، رئیس مرکز استراتژی های لیبرال در صوفیه در بلغارستان و عضو دائم انستیتوی علوم انسانی (IWM) در وین است. او یکی از اعضای هیئت موسس شورای اروپا در روابط خارجی یکی از اعضای هیئت امنای گروه بین المللی بحران و یکی از نویسندگان بخش نظرات روزنامه نیویورک تایمز است ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۳ - ۰۴:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
پاسدار شهید ضیاءالدین متبحری متولد 25 تیر سال 1341 در تهران بود که تا سال اول متوسطه در رشته علوم انسانی درس خواند و با شروع جنگ تحمیلی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافت ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۵:۳۸    
مدرسه عالی علوم انسانی روزگار نو با مشارکت فرهنگسرای اندیشه، درس گفتارهای فصل بهار را با حضور اساتید به نام و مجرب در حوزه های ادبی و علوم انسانی برگزار می کند .
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۴:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی در حکمی محمد قاسمی سیانی را به عنوان سرپرست معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی این پژوهشگاه منصوب کرد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۵۳    
عضو پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: وقتی ما بپذیریم که فلان فهم در دوران نزول قرآن وجود نداشته است، اجازه نداریم که این داده ها را در فهم قرآن مورد استفاده قرار دهیم؛ زمانی امکان استفاده از این داده ها وجود دارد که آزمونی بگیریم و ببینیم که آیا مؤلفه های تاریخی تا زمان نزول قرآن ...
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۱ - ۱۱:۴۳    
محورهای همایش: روانشناسی روانشناسی بالینی روانشناسی عمومی روانشناسی تربیتی روانشناسی شخصیت خانواده درمانی روانشناسی صنعتی و سازمانی روانشناسی بالینی کودک و نوجوان سنجش و اندازه گیری (روان سنجی) روانشناسی سلامت سالمند شناسی بهداشت خواب کیفیت زندگی کووید 19 ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر قاعده حکمرانی در بزرگ شدن است، در صورتی که باید قاعده علوم انسانی رشد یابد؛ چرا که در انقلاب اسلامی همه می خواهند مدیر و وزیر و رئیس شوند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی نوشت: نشست تخصصی سبک زندگی کودکان دیجیتال با سخنرانی دکتر احمد عسگری، (دانش آموخته دکتری دانشگاه تهران) و دکتر علیرضا خسروی دانش آموخته (دانشگاه آزاد اسلامی) توسط پژوهشکده مطالعات فرهنگی و ارتباطات بیستم اسفندماه 1402 برگزار شد. ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۷:۰۵    
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی از صدور مجوز رسمی تشکیل انجمن تمدن نوین اسلامی خبر داد.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدرسه عالی علوم انسانی روزگار نو با مشارکت فرهنگسرای اندیشه، درس گفتارهای فصل بهار را با حضور اساتید به نام و مجرب در حوزه های ادبی و علوم انسانی برگزار می کند که یکی از این اساتید، سیدعلی میرفتاح است.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۲۱:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان نوشت: آمار ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سال تحصیلی 1402-1401 نشان می دهد که از مجموع 191 هزار ورودی مقطع کاردانی، 86 هزار و 330 دانشجو در رشته های علوم انسانی انتخاب رشته کرده اند ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۹:۰۶    
رئیس دانشکده الهیات دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه تحول در علوم انسانی همه عرصه ها را دچار تغییر خواهد کرد، گفت: تحول در علوم انسانی بر روی یک کارخانه تولیدی هم تأثیر می گذارد چراکه نگاه یک مدیر کارخانه را هم تغییر می دهد و نگاه هم که عوض شد همه زندگی شما را تحت تأثیر قرار می دهد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۹ - ۰۸:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
روزنامه فرهیختگان نوشت: آمار ورودی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سال تحصیلی 1402-1401 نشان می دهد که از مجموع 191 هزار ورودی مقطع کاردانی، 86 هزار و 330 دانشجو در رشته های علوم انسانی انتخاب رشته کرده اند ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
انتشارات جهاد دانشگاهی استان اردبیل کتاب های ذهن آگاهی در جهان دیجیتال ، راهنمای مداخلات رواندرمانی و مداخله در بحران عاطفی را با رویکردی به حوزه علوم انسانی به ویژه روانشناسی سایبری، ذهن آگاهی، اعتیاد به اینترنت، روانشناسی بالینی و تربیتی و مداخله در بحران های طبیعی را منتشر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۱۱:۴۴    
ایسنا/اردبیل رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: بایستی بر مدیریت و کنترل موضوع حمله به کنسولگری تمرکز کنیم و تحت هیچ شرایطی از منافع و حقوق مادی خود کوتاه نیاییم، ولی اقدام متقابل و واکنش به جنایات ژریم صهیونیستی را خودمان تعریف کنیم نه به واسطه هیجان سطح دنیا و داخل کشور.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۸ - ۰۹:۲۲    
عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: جا دارد در سال جدید موضوع تحول در علوم انسانی را به صورت جدی پیگیری کنیم و ضمن استفاده از دانش بشری یعنی علومی که در شرق و غرب وجود دارد دنبال تحول در این علوم باشیم.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۶:۱۵    
استادیار زبان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با بیان اینکه آموزه های اخلاقی میان فرهنگی است زیرا موجب همگرایی و مسالمت جهانی می شود، ادامه داد: مفاهیم اخلاق مسالمت میان فرهنگی با استفاده از واژه ناس در قرآن صورت بندی شده است زیرا قرآن جهان شمول و زمان شمول است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۶:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
خانۀ اندیشمندان علوم انسانی روز جمعه 17 فروردین میزبان نشستی به مناسبت دومین سالگرد درگذشت علی رضاقلی است که با دغدغه توسعه زیست و چشم از جهان بست.
مرجع دانش سیویلیکا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۲:۴۳    
محورهای کنفرانس: روانشناسی روانشناسی شناختی و فرآیندهای ذهنی روانشناسی رشد و تغییرات طول عمر روانشناسی بالینی و سلامت روان روانشناسی تجربی و روش تحقیق آسیب شناسی روانی و رفتار غیرعادی روانشناسی شخصیت و تفاوت های فردی مشاوره و روان درمانی روانشناسی میان فرهنگی و تنوع ...
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی گفت: چرا باید در معرفی قرآن به انسان مدرن تصویری رعب انگیز از واژگان قرآن ارائه دهیم زیرا برای افراد سؤال برانگیز خواهد شد؛ خدایی که 114 بار در قرآن از بسم الله الرحمن الرحیم استفاده می کند، چرا در بیان کلمه تقوا اینقدر بر ترس تاکید دارد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۳۹    
حوزه/ قرآن با توجه به حقانیت مطلق، مورد تفسیر و فهم عالمان قرار می گیرد و در مقام کشف و داوری نقش مستقیمی در فرایند تولید علوم انسانی ایفا می کند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
دانشیار پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی با تأکید بر اینکه مطالعه احادیث طبی نیازمند دقت در پدیده های زبان شناختی است تا به نتیجه صحیح برسد، گفت: برخی روایت های ائمه(ع) به زبان عامه و برخی روایات به زبان پزشکان نزدیک است.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی در یادداشتی به این موضوع پاسخ داد: در پاسخ به حمله صهیونیست ها به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، پاسخ ما چه و چگونه باید باشد؟
قم فردا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۱۱:۳۲    
رئیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه قم گفت: روز قدس امسال آغاز شمارش معکوس نابودی رژیم صهیونیستی است
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۴ - ۰۵:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: در کشور ما دانش آموختگان رشته های علوم انسانی بالاترین ضریب اشتغال را با ضریب 52 درصد به خود اختصاص داده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۸:۱۱    
کتاب علمی برای تحول شامل گزیده ای از سخنان حضرت آقا در رابطه با اهمیت علوم انسانی و ضرورت بومی سازی، پیشرفت یا به طور کلی تحول در این زمینه است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۱۱:۰۴    
حوزه/ هرکسی که میتواند یاری رسان مظلوم باشد و بی تفاوت و تماشاچی گردد، حتما و قطعا مورد خشم و انتقام خدای متعال قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۲ - ۰۹:۵۰   + ۲۱ سایت دیگر  
سهم نمره کل سابقه تحصیلی پایه دوازدهم نظام 6-3-3 در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی آزمون سراسری سال 1403 به میزان 50 درصد با تأثیر قطعی است.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۳:۲۷    
چندان موافق اسلامی شدن علوم انسانی نیستم؛ چرا؟ چون علم از مقوله هستی است و دین از مقوله بایستی است. هستی و بایستی دو مقوله متفاوت هستندگروه اندیشه: آیت الله محقق داماد استاد حوزه و دانشگاه و رییس گروه مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم ایران: علم نه مسلمان است و نه کافر. شیمی نه مسلمان است و نه کافر ...
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۰:۳۰    
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد از آموزش مهارتی دانشجویان علوم انسانی و هنر این دانشگاه در قالب سراهای ذیل دانشکدگان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۰۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه الزهرا (س) با اشاره به اهمیت حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توانمندی دانشجویان، از طرح های میلیاردی این دانشگاه با صنایع و همچنین طرح هایی در حوزه علوم انسانی به ویژه بورس، حسابداری و اقتصاد خبر داد و گفت: دانشجویان الزهرا در کارورزی، کارآموزی و اشتغال نیز موفق بوده اند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۰ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر پژوهشی پژوهشگاه علوم انسانی با بیان اینکه متاسفانه در عرصه مقاله و پژوهش در حوزه علوم انسانی از سوی دنیا به صورت محدود مورد پذیرش قرار می گیریم، گفت: در این زمینه تفاوت ایدئولوژی و ارزش ها تاثیرگذار است.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۸ - ۱۱:۴۲    
حوزه/ ما تولیداتی که در عرصه علوم انسانی اسلامی داریم و همچنین زمینه هایی که در تبلیغ، رسانه و پژوهش و سایر عرصه ها داریم بسیار مایه خرسندی است که حوزه و طلاب با کمترین هزینه بهترین کارها را تولید می کنند که البته در انتقال آن به دیگران ضعیف عمل کرده ایم.
ایسکانیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج گفت: در راستای راه اندازی دانشکدگان، 9 دانشکده موضوعی از جمله 3 دانشکده در حوزه علوم انسانی و 6 دانشکده نیز در حوزه علوم، مهندسی و کشاورزی در دانشگاه آزاد البرز راه اندازی شده است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۰۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی تبیین شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم شامگاه یک شنبه(5 فروردین ماه) در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار شد. ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۲۱:۵۶    
آقای رئیسی! برادر همسر یوسف داودی که به بیش از 2 همت محکوم شده بود با دیپلم انسانی به عنوان مدیرپشتیبانی پتروشیمی مسجد سلیمان منصوب شد.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۵ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
جهان آینده، جهان نیروی چهارم یعنی نیروی هسته ای ضعیف برای پرده برداری از رازهای جهان زیر اتمی است؛ طبعاً علوم انسانی هم عموماََ و علوم قرآنی خصوصاََ پیشرفت و ارتقای خود را خواهند داشت و قرآن همچون خورشید بر فراز اعصار و امصار، دست نایافتنی خواهد درخشید و نقش اعجازی خود را بیش از پیش ارائه خواهد داد.
پیام فوری   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پیام فوری به نقل از تسنیم، آراء اقتصادی برادر گرانقدر و استاد فرزانۀ اقتصاد حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی نعمتی (دانش آموختۀ اقتصاد دانشگاه علامه ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۲:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
جهاد دانشگاهی از 26 کلان طرح فناورانه در سال 1402 حمایت کرده است که 8 طرح فناورانه در حوزه علوم پزشکی، 8 طرح فناورانه در حوزه علوم کشاورزی و منابع طبیعی، 6 طرح فناورانه در حوزه فنی و مهندسی و علوم پایه و 4 طرح نوآورانه در حوزه علوم انسانی است.
آنا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۰:۳۵    
معاون آموزشی دانشگاه شهیدبهشتی گفت: اشتغال در رشته علوم انسانی به نسبت برخی از رشته های دیگر مطلوب است، اما در هر صورت با دیدگاه های جدید نیازمند تحول هستیم؛ چرا که علم نافع علمی است که بتواند پاسخگوی نیاز جامعه باشد.