چهارشنبه ۱۷ آذرساعت ۲۳:۱۰Dec 2021 8
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تقاضا»

کیهان   ۴۹ دقیقه پیش   + ۱۲۱ سایت دیگر  
با هدف ساماندهی بازار ارز و طبق تصمیم جدید سازمان امور مالیاتی از این پس، خرید و فروش ارز مشمول 10 درصد مالیات خواهد شد.
تجارت گردان   ۳ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رییس شورای عالی کانون صرافان می گوید بخشنامه اخیر بانک مرکزی برای اعلام نیازهای جدید ارزی متقاضیان، موجب تسهیل در تامین نیازهای ارزی مردم و کاهش فشار تقاضا بر بازار غیر رسمی خواهد شد.
عصر ایران   ۵ ساعت پیش   + ۵۰ سایت دیگر  
وی با بیان اینکه ظاهرا قطعی این کارت ها تا ساعت 12 جمعه ادامه دارد و ما از مردم می خواهیم در این محدوده زمانی از کارت های دیگر بانک ها استفاده کنند یا وجه نقد به همراه داشته باشند، گفت: باتوجه به اینکه طولانی شدن تسویه حساب مراجعین و کارکنان جایگاه ها موجب ایجاد صف مقابل جایگاه ها می شود ...
الف   ۶ ساعت پیش    
کمبود عرضه نسبت به تقاضا در بازار اجاره مسکن موجب می شود تا موجران از فرصت استفاده کرده و مسکن خود را با مبلغ گزاف اجاره دهند و این موضوع باعث افزایش نرخ اجاره بها طی ماه های اخیر شده است.
اقتصاد آنلاین   ۷ ساعت پیش    
با پیشرفت سریع تکنولوژی، در عصری که همه صنایع از دستگاه های دیجیتال و هوشمند استفاده می کنند، استفاده از قطعات الکترونیک و الکترومکانیک از برندهای معتبر جهانی جهت ارتقای سطح و رفاه زندگی، از جایگاه خاصی برخوردار است و بخش الکترونیک در نتیجه افزایش تقاضا از سوی بازار مصرفی، به سرعت در حال رشد است.
عصر ایران   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
پس از بالا رفتن استانداردهای زندگی در چین، تقاضا برای خرید گل های شاخه ای افزایش یافته است. گل های دومین بازار بزرگ گل جهان در 48 ساعته به سراسر چین ارسال می شوند.
به گزارش رادیو گفت و گو، مهندس مجتبی یوسفی عضو هیئت رئیسه و کمیسیون عمران مجلس با برنامه صبح و گفتگو در مورد افزایش اجاره مسکن مصاحبه تلفنی کرد. این عضو هیئت رئیسه مجلس گفت ...
قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران منتظر اطلاعات بیشتری در مورد این هستند که ویروس اُمیکرون تا چه اندازه به اقتصاد جهان و تقاضا برای سوخت آسیب خواهد زد.
سیاست جدید بانک مرکزی گسترش چتر بازار متشکل ارزی برای پوشش نیازهای ارز و کم کردن تقاضا در بازار آزاد است تا از این طریق نرخ بازار آزاد کاهش یافته و به تدریج شاهد تأمین بخش زیادی از نیازهای ارزی مردم از طریق بازار متشکل خواهیم بود.
معدن24   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
بررسی بازار مس جهانی حاکی از این موضوع است که مس به عنوان کامودیتی قابل توجه، در حال ورود به فاز تقاضای قوی تر نسبت به گذشته است. این روند در کوتاه مدت با بهبود اقتصاد جهانی و افزایش تولیدات صنعتی در جهان و در بلندمدت با تغییر مسیر انرژی جهانی (در فناوری انرژی های تجدیدپذیر و ذخیره سازی باتری) با ...
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به چالش های آموزش و پژوهش در استان کرمان تصریح کرد: مهاجرت استعدادهای برتر به تهران، کاهش جدی تقاضا برای دوره های تحصیلات تکمیلی، مشکلات معیشتی اعضای هیئت علمی جوان و نبود بودجه کافی در بخش پژوهش از جمله چالش هاست.
ورود خودروهای لوکس به بورس کالا، چنانچه با مدیریت و نظارت درستی صورت گیرد به نحوی که قیمت این خودروها براساس عرضه و تقاضا مشخص شود به طور قطع جذابیتی که برای فروشنده و سهامداران به دنبال می آورد می تواند سبب ترغیب ورود سایر تولیدکنندگان خودرو به این بازار شود.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۰   + ۱۴ سایت دیگر  
پس از عرضه مدلهای جدید آیفون 13 و آی پد جدید، اپل با تهدید کمبود جهانی تراشه و اختلالات زنجیره تامین روبرو شد و به دنبال آن تقاضا برای آیفون 13 کاهش یافته است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۱۱    
امضاءکنندگان این نامه، تقاضا دارند، در راستای برقراری عدالت اجتماعی و به منظور رفع مشکلات زیادی که با اجرای این قانون پیش روی دانش آموختگان این وزارت خانه قرار گرفته است، دستور فرمایید تا تدابیر لازم برای لغو این مصوبه و بازگشت شرط سنی جذب اعضای هیدت علمی به 45 سال اتخاذ گردد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز با بیان اینکه قبض گاز پرمصرف های پله آخر 3 برابر می شود، گفت: طبق شاخص جهانی دمای رفاه بخش خانگی در فصل زمستان 18 تا 21 درجه است و جهت جلوگیری از کمبود گاز از مردم تقاضا داریم که دمای خانه خود را در این بازه تنظیم کنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: برای کنترل نرخ ارز باید تقاضا را محدود کنیم. برای این کار می توان از طریق محدودیت انتقالات ارزی، واردات کالاها و واردکنندگان به صورت غیرمستقیم تقاضا را کنترل کرد تا پس از آن موفق به کنترل نرخ ارز شویم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
قیمت نفت پس از دو روز افزایش، در معاملات روز چهارشنبه که سرمایه گذاران منتظر ارزیابی تاثیر کامل واریانت اُمیکرون بر اقتصاد جهانی و تقاضا برای سوخت بودند، کاهش یافت.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۱۷ سایت دیگر  
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به نقل از مقام های آمریکایی و سعودی گزارش داد مهمات ریاض برای مقابله با حملات هفتگی هواپیماهای بدون سرنشین (پهپادی) و موشکی یمنی ها به خاک عربستان رو به پایان است و ریاض با فوریت در حال تقاضا از ایالات متحده و کشورهای حاشیه خلیج فارس ...
پترو تحلیل   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۵۱    
پتروتحلیل- دورنمای بازارهای پتروشیمی آسیا در هفته پیش رو پیچیده به نظر می رسد. تقاضا برای بسیاری از محصولات پتروشیمی پیش از افت معمول تقاضا در پایان سال اندک بود، اما بازار از نزدیک قیمت های نفت خام صنایع بالادستی را برای پیدا کردن جهت مشخص دنبال خواهد کرد. ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
دلار کانال 30 هزار تومانی را نیز از آن خود کرده، اما در بورس جنب و جوش گذشته مشاهده نمی شود. در حالی که اهالی بازار سرمایه و سهامداران انتظار داشتند با رشد دلار شاهد افزایش تقاضا برای سهام دلاری خود باشند، اما همان رویه گذشته را شاهد بودند.
هم اندیشی   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۴۷    
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: دلایل متفاوتی را برای استقبال اندک مردم از جمعه ی سیاه امسال در آمریکا برشمرده اند. اولین دلیل، تخفیف هایی است که امسال بر خلاف سال های گذشته ...
نقدینه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۹:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، بازار سهام روز پایانی هفته را با الگوی مشابهی دنبال می کند. در الگوی روز چهارشنبه سمت عرضه و تقاضا در یک وضعیت برابری قرار دارند، هر چند که فروشندگان در سمت عرضه همچنان پرزورتر از خریداران در سمت تقاضا هستند. ...
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
روزنامه ایران، روزنامه رسمی دولت نوشت: روند سال های اخیر نشان می دهد که افزایش قیمت ارز در اقتصاد ایران ناشی از تقاضای واقعی نیست. در حال حاضر در بخش واقعی اقتصاد میزان عرضه ارز از تقاضا پیشی گرفته است، بنابراین کمبودی در بازار ارز وجود ندارد که علت افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر باشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۰۰:۴۲   + ۱۰ سایت دیگر  
رشد صادرات چین در ماه نوامبر (ما گذشته) تحت فشار قوی یوان، تضعیف تقاضا و هزینه های بالاتر از بین رفت اما رشد واردات شتاب گرفت و بسیار بالاتر از انتظارات بود.
دلار کانال 30 هزار تومانی را نیز از آن خود کرده، اما در بورس جنب و جوش گذشته مشاهده نمی شود. در حالی که اهالی بازار سرمایه و سهامداران انتظار داشتند با رشد دلار شاهد افزایش تقاضا برای سهام دلاری خود باشند، اما همان رویه گذشته را شاهد بودند.
روند بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۲:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
بیت کوین تا 51 هزار دلار رشد کرده و بسیاری از آلت کوین ها با رشد بیت کوین روندی صعودی پیدا کردند. به گزارش روند بازار به نقل از تجارت نیوز ، به نظر می رسد ریزش بیت کوین به کانال 40 هزار دلار تقاضا را افزایش داد و بازار در حال تلاش برای پس گرفتن محدوده های حمایتی خود است. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۲۰:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو را به همه دانشجویان به ویژه دانشجو معلمان، تبریک گفت. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام یوسف نوری به شرح زیر است؛ دانشگاه فرهنگیان ، قلب آموزش و پرورش است و دانشجومعلمان احیاگران اصلی این قلب هستند. ...
قیمت نفت پس از افزایش پنج درصدی روز گذشته، در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر کاسته شدن از نگرانی ها نسبت به تاثیر واریانت اُمیکرون بر تقاضای جهانی برای سوخت و طولانی شدن روند مذاکرات هسته ای ایران، افزایش یافت.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی، همزمان با افزایش چشم گیر قیمت ارز از خیابان فردوسی و مرکز خرید و فروش ارز در تهران بازدید کرده و تاکید کرده کشور مشکل کمبود ارز ندارد و حتی در سامانه نیما عرضه از تقاضا بیش تر است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۲۳   + ۸ سایت دیگر  
اگر افزایش عرضه خودرو صورت بگیرد، قطعا مسئله عرضه و تقاضا به تعادل می رسد و قیمت های کاذبی که در بازار وجود دارد را شاهد نخواهیم بود.
دارایی گفت: بنابر آمار های اعلام شده ما دومین مصرف کننده محصولات آرایشی در منطقه غرب آسیا هستیم.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۱۳    
کارشناس آب های زیر زمینی و قنات های کرمان گفت: قنات های استان مورد غفلت قرار گرفته به همین دلیل از اداره کل میراث فرهنگی تقاضا داریم تا هر چه سریع تر این میراث ارزشمند استان را به ثبت ملی برساند و از آسیب صنعت به آن ها جلوگیری کند.
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۰۱   + ۳۵ سایت دیگر  
به گزارش روز سه شنبه ایرنا، علی صالح آبادی امروز با حضور در میدان فردوسی تهران از نزدیک در جریان خرید و فروش ارز در بازار قرار گرفت. وی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: در بازار متشکل ارزی به هیچ وجه کمبود نداریم و در بحث حواله در سامانه نیما، عرضه به مراتب بیشتر از تقاضا است. ...
فلزات آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
دبیرکل انجمن فولاد هند (ISA) گفت که انتظار می رود سیاست کربن دوگانه چین شامل کاهش تولید در صنعت فولاد و سوآپ ظرفیت، بر تقاضا و عرضه فولاد جهانی تاثیر بگذارد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۷:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان نسبت به برگزاری نشست خبری اعضای معترض در کمیسیون ورزشکاران واکنش نشان داد. به گزارش طرفداری و به نقل از تسنیم، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در واکنش به نشست خبری امروز برخی از اعضای کمیسیون ورزشکاران گفت: ...
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۷:۰۱    
تداوم تقاضای چشمگیر از سوی کاربران سایت های ساخت و ساز در چند هفته اخیر به دلیل افزایش بودجه دولت محلی موجب حفظ روند صعودی قیمت میلگرد داخلی چین گشته است. در همین حال نه تنها بازار داخلی میلگرد بلکه بازار بیلت و بورس آتی شانگهای نیز روند صعودی در پیش گرفته اند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۳۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس خودرو میگوید:اگر بتوانیم تولیدات را در سال آینده به یک میلیون و 600 هزار دستگاه برسانیم، تعادل بین عرضه و تقاضا شکل می گیرد.
رییس سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت:قیمت محصولات در همه ایام از جمله در شب یلدا براساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.
نبض بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
در حال حاضر تقاضا برای دلار افزایش یافته و معمولاً افزایش تقاضا منجر به گرانی یک کالا می شود به خصوص اگر آن کالا کمیاب باشد. دلار از مدتی پیش...
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۶:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - در راستای تکریم ارباب رجوع و رضایتمندی کارکنان سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و رسیدگی مستقیم و بی واسطه به مسائل و مشکلات آنان، ملاقات همکاران در روز شنبه 20 آذر و دیدار مردمی ریاست سازمان در روز یکشنبه 21 آذر ماه برگزار می شود. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۵۱   + ۲۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتربرنامه ریزی، پذیرش و اعزام زائران عتبات عالیات از افزایش تقاضا برای اعزام به عتبات عالیات خبرداد و گفت: انتظارمی رود با ارائه بسته های متنوع زیارتی و فعال شدن دفاتر در استان های مختلف، تعداد کاروان ها بیشتر شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سپید، حضور افراد فارغ التحصیل جهت تعیین محل شخصاً و یا وکیل (با وکالت نامه رسمی از فرد ذی نفع) ضروری بوده و در صورت عدم حضور، کمیسیون تصمیم گیر راسا نسبت به تعیین محل بر اساس نیاز های دانشگاه های علوم پزشکی کشور اقدام کرده و بلافاصله ابلاغیه برای محل تعهد تعیین شده صادر می شود. ...
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۲۳   + ۳۶ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی از عرضه ارز چند برابر سال های گذشته خبر داد. *** عرضه ارز در سامانه نیما بیشتر از تقاضا به گزارش صنایع ، علی صالح آبادی در جریان بازدید از صرافی های میدان فردوسی تهران با اشاره به آخرین وضعیت تامین ارز، اذعان داشت: ...
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۵۴   + ۱۹ سایت دیگر  
تسنیم: نایب اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه در طی ماه های گذشته حباب سکه روند کاهشی داشت اما امروز به 500 هزار تومان افزایش پیدا کرده است، گفت: با نوسانات قیمت ارز در بازار تقاضا برای خرید سکه و ارز افزایش یافت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی امروز (16 آذر 1400) در جریان بازدید از صرافی های میدان فردوسی تهران با اشاره به آخرین وضعیت تامین ارز گفت: مدیرعامل جدید بازار متشکل به تازگی منصوب شد و آقای هامونی وظیفه رسیدگی به بازار متشکل ارز را بر عهده گرفت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۵۵   + ۲۰ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: درباره میزان عرضه ارز در سامانه نیما و بازار متشکل ارزی محدودیت نداریم و عرضه ارز در سامانه نیما بیشتر از میزان تقاضای آن است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی گفت: برندسازی چیپس میوه به جهت وجود تقاضا در بازارهای خارج از کشور می تواند برای زنان روستایی استان درآمد چشمگیری به همراه داشته باشد.
ارانیکو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اظهار داشت: در طول دو روز حباب سکه افزایش یافت و از 270 هزار تومان، امروز به 440 هزار تومان رسید البته این حباب در ساعات مختلف متغیر است.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران - در بازار واردات سنگ آهن چین با بهبود حاشیه سود فولادسازان قیمت کمی بالا رفته در حالی که تقاضا در سکوت است. به گزارش فولاد ایران، سنگ آهن خلوص 62 درصد حدود 2 دلار رشد داشته 100.4 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد. فعالیت بازار البته زیاد نیست و تقاضا در سکوت است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۱۰    
علی صالح آبادی رئیس بانک مرکزی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مشکلی در تامین ارز نداریم، گفت: ما در بازار متشکل عرضه به اندازه کافی داریم، باز هم اضافه خواهد شد، هر جایی کم و کسری وجود دارد به ما اعلام کنید ما تامین می کنیم و در سامانه نیما بیش از تقاضا عرضه داریم ...