چهارشنبه ۰۹ فروردینساعت ۱۸:۴۷Mar 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دام سبک»

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: در سال 1401 بیش از یک میلیون و 838 هزار رأس دام سبک و سنگین بر علیه بیماری آبله و شاربن در استان زنجان به صورت رایگان واکسینه شدند.
بسیج   ۴ ساعت پیش    
غلامی از اشتغالزایی برای 25 خانوار در مشاغل روغن کشی کنجد، زنبور داری و پرورش دام سبک و سنگین خبر داد و گفت: متقاضیان مشاغلی خانگی را جهت دریافت وام نیز به صندوق های قرض الحسنه بسیج معرفی کردیم.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: یک میلیون و 311 هزار راس دام سبک و سنگین در این استان تاکنون در راستای طرح واکسیناسیون دامی علیه بیماری تب برفکی ایمن سازی شد.
بسیج   ۵ ساعت پیش    
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی از برگزاری اردوی جهادی 3 روزه دامپزشکان به 40 روستای شهرستان چناران برای معاینه و واکسینه رایگان دام سبک و سنگین با هدف سلامت فرآورده های دامی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان زیرکوه در دیدار رئیس این شبکه با بخشدار بخش شاسکوه در خصوص مسائل حوزه دام و طیور بخش شاسکوه ،علت تلفات 6 راس دام سبک در روستای بیدخت ، معضلات سگ های ولگرد و نیمه ولگرد ، بیماری های منتقله از سگ به انسان و دام بحث و تبادل نظر شد . ...
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان بشرویه از واکسیناسیون بیش از 448هزار راس دام سبک و سنگین در سال 1401 علیه بیماری های مختلف در این شهرستان خبر داد.
توسط دامپزشکی شهرستان گرمه انجام شد: نظارت بر کشتار سه هزار و 287 رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام شهرستان در سال 1401
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۲۳:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اصفهان گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام، در سال 1401 بالغ بر 203354 راس گاو و گوساله و 336383 راس گوسفند و بز علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۷:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: بنابر اعلام مرکز آمار، سرانه مصرف گوشت قرمز بعد از اصلاح نظام یارانه از 12 کیلو به 6 کیلو رسیده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی خواف؛ در طی سال گذشته تعداد 7157 راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های سنتی دام شهرداری خواف و سنگان کشتار شده اند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۲:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: طی ایام پایانی پارسال و امسال در این استان تعداد 120 هزار و 805 راس دام سبک و سنگین در استان کشتار و 2 میلیون و 714 هزار کیلوگرم گوشت تولید شد.
عصر اترک   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۱:۲۹    
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: حدود یک میلیون و 596 هزار راس دام سبک و سنگین در استان از سوم بهمن ماه تا 20 اسفندماه سال 1401 علیه بیماری تب برفکی مایه کوبی شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سال گذشته 11 میلیون نوبت سر واکسن دامی رایگان به جمعیت دام سبک و سنگین استان تزریق شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۰۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: چرا باید در کنار واردات قیمت گوشت بدین شکل جهش داشته باشد؟ این نشان می دهد که این افزایش قیمت مصنوعی و ساختگی است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۲۰:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان لنجان گفت: اکیپ های واکسیناسیون این شبکه تا پایان سال 1401 نزدیک به 12 هزار راس گاو و گوساله و بیش از 62 هزار راس گوسفند و بز را علیه بیماری تب برفکی به صورت کاملا رایگان واکسیناسیون نمودند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد میدان عرضه دام سبک و سنگین فرصتی برای کوتاه شدن دست واسطه هاست.
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۳:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با آغاز فصل بهار برداشت پشم مرغوب از دام های سبک خنج آغاز شد. به گزارش میلاد لارستان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر امور عشایری...
بازتاب ایلام   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۴:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
بازتاب/ فرمانده انتظامی استان از کشف 180 رأس دام سبک به ارزش 18 میلیارد ریال در این استان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت : در اجرای فازدوم واکسیناسیون سراسری علیه بیماری تب برفکی در جمعیت گاو و گوساله، گوسفند و بز در استان که از ابتدای بهمن ماه سال 1401به مدت 60 روز کاری آغاز گردید ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان خوشاب گفت: طی سال 1401 تعداد 314 هزار و 776 نوبت سر واکسیناسیون دام سبک و سنگین بصورت رایگان در واحدهای دامی شهرستان انجام شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
طرح بررسی شیوع بیماری بروسلوز در دام سبک شهرستان فاروج به پایان رسید.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
در سال 1401 تعداد 83 هزار و 809 راس دام سبک و پنج هزار و 889 راس دام سنگین در کشتارگاه دام شهرستان بجنورد کشتار و مورد بازدید قرار گرفت.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ایلام در اجرای طرح تشدید نظارت های بهداشتی بر عرضه فرآورده های خام دامی در ماه رمضان و نوروز 1402در مجموع بر عرضه 1864رأس دام سبک و سنگین و 128 هزار و 500 قطعه طیور صنعتی نظارت صورت گرفت و بیش از 1620 کیلوگرم گوشت سفید و قرمز غیر بهداشتی ضبط و معدوم شد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۳:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
اراک- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: سال گذشته تعداد 6 میلیون و 883 هزار رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری های دامی واکسینه شده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی شهرستان طرقبه شاندیز؛ در سال 1401 بیش از 77 هزار و 25 رأس دام سبک و سنگین در شهرستان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شده اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان ایلام از نظارت و بازرسی بر عرضه بیش از 2 هزار مورد محصولات دام سبک و سنگین در استان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۹:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به حجم انبوه عرضه دام از مناطق جنوبی پیش بینی می شود که قیمت گوشت مجدد کاهش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۴:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد_وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ظرفیت کشتارگاه جونقان هم اکنون کمتر از 20 درصد است در حالی که قرار بود به ظرفیت کشتار روزانه 2200 دام سبک و سنگین برسد.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۲:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
دکتر سجاد پزشکی نجف ابادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: یکی از موارد اصلی امنیت غذایی تولید نهاده ها و فرآوردهای پروتئینی است از این رو وجود واکسنها و واکسیناسیون در گله های دام سبک و سنگین ضروری است؛ در واقع اگر واکسیناسیون در گله ها به صورت منظم ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در این طرح که تعداد 73 واحد روستایی و به میزان 710 راس دام سبک مورد واکسینه قرار گرفتند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
در طی اجرای طرح واکسیناسیون تب برفکی در دام سبک و سنگین بیش از 302 هزار راس دام سبک و سنگین علیه این بیماری واکسینه شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
طرح بررسی شیوع بیماری بروسلوز در دام سبک با انجام خونگیری و انجام آزمایشات اولیه در 107 واحد اپیدمیولوژیک شهرستان اسفران به پایان رسید.
موج رسا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان با بیان اینکه در جهت تحقق پیشرفت و آبادانی مناطق محروم و کم برخوردار برنامه های مختلفی انجام شده است گفت ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی لرستان، دکتر مهرداد دولتشاه رئیس اداره دامپزشکی شهرستان سلسله، از پایان واکسیناسیون تب برفکی دام های سبک و سنگین خبر داد. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۰۸:۳۱    
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی استان مرکزی گفت: تعداد 255 هزار رأس دام سبک و سنگین در کشتارگاه های استان مرکزی کشتار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور اقتصادی استانداری خراسان شمالی از خرید حمایتی 27 هزار راس دام سبک و سنگین در استان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
دومین مرحله واکسیناسیون تب برفکی در دام سبک با واکسن تولید داخل در شهرستان جاجرم به پایان رسید.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فرزانه سالاری رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان از اجرای طرح پایش و غربالگری تب مالت در جمعیت دام سبک این شهرستان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان فردوس از اجرای طرح واکسیناسیون رایگان و ایمن سازی جمعیت دام سبک در برابر بیماری تب برفکی در شهرستان فردوس خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۲۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
طی هفته های گذشته میانگین تولید و کشتار دام سبک روزانه هفت هزار و 300 دام در شهر تهران بود و اکنون کشتار روزانه به 11 هزار دام رسیده است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی کردستان به منظور جلوگیری از شیوع بیماری تب برفکی و نیز افزایش سطح پوشش واکسیناسیون دامی، دکتر کیوان نوری رییس شبکه دامپزشکی مریوان صبح روز جمعه مورخه 26/12 ...
بیتوته   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مسعود امراللهی مدیرکل دفتر بازرسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: طی هفته های گذشته میانگین تولید و کشتار دام سبک از روزانه حدود 7300 راس دام به 11 هزار راس دام رسیده است ...
عصر همدان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصرهمدان ؛ دکتر بهزاد صادقی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بهار در گفتگو با خبرنگاران از کشتار تعداد یازده راس دام سبک غیر مجاز وارده به شهرستان از استان های غربی کشور در کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان خبر داد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۲۶    
اردوی جهادی واکسیناسیون 63 هزار دام سبک و سنگین در شهرستان قلعه گنج آغاز شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده قرارگاه مرکزی جهاد سازندگی در همایش تکریم از شبانان و عشایر استان سمنان، گفت: شبانان و عشایر پشتوانه های عظیم و بازوان قدرتمند کشور هستند که پاسداری از ملیت و امنیت کشور را بردوش می کشند.
مرآت   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۰:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
استاندار سمنان گفت:بیش از یک میلیون و 600 هزار راس دام سبک در اختیار عشایر غیور استان سمنان قرار دارد که سرانه دام عشایر در استان ، 3 برابر سرانه کشوری است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۹:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
رییس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده گفت: قرار است 250 هزار تن گوشت (معادل 6.5 میلیون راس دام سبک 40 کیلویی) وارد کشور کنیم و این بدان معناست که ریشه کل دام سبک کشور را بدون اینکه برنامه ای برای تولید داخل داشته باشیم، می زنیم.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۰۸:۲۴    
دکتر غلامرضا سرگزی سرپرست اداره کل دامپزشکی استان از روند اجرای طرح ملی پایش سرمی بیماری بروسلوز در دام های سبک روستایی و عشایری بازدید نمود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان نجف آباد؛ دکتر فضل اله صالحی (رئیس شبکه) در تشریح جزییات این خبر گفت: در این طرح بیش از 100 هزار راس دام سبک و 62 هزار راس دام سنگین (گاو و گوساله) موجود در دامداری های صنعتی و سنتی شهرستان نجف آباد توسط اکیپ های واکسیناسیون این شبکه ...
سلام نو / اتحاد خبر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۷۱ سایت دیگر  
مسعود امرالهی مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی، از کاهش قیمت گوشت با افزایش کشتار دام خبر داد و گفت: فروش مرغ با قیمت بیشتر از 63 هزار تومان تخلف است.