چهارشنبه ۱۳ مردادساعت ۰۵:۳۰Aug 2021 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دام سبک»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۸:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
بارندگی رگباری روزهای گذشته در مرداد ماه سبب جاری شدن سیل در روستای "آَنگاس"بخش کجور شهرستان نوشهر شد و موجب شد دامداری واقع در حاشیه بستر خشک رود به زیر حجم عظیمی از گل و لای فرو رود در این سیل مهیب به برخی از باغات و مزارع نیز خسارت وارد شد و حدود 800 راس دام سبک نیز تلف شد ...
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۳:۱۱    
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان از ذبح و قربانی 11 هزار و 600 راس دام سبک و سنگین در عید قربان امسال و توزیع آن در بین خانواد ه های نیازمند خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۳۷    
اراک - ایرنا - رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی گفت: 2 میلیون و 926 هزار و 284 راس دام سبک و سنگین این استان امسال علیه بیماری های مختلف دامی ایمن سازی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: نزدیک به 2 میلیون و 500 هزار راس دام سبک و سنگین استان بر علیه بیماری های مختلف در چهارماهه نخست امسال مایه کوبی شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۸:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور عشایر چهارمحال و بختیاری با اشاره به آغاز طرح خرید حمایتی دام عشایر کشور گفت: سهمیه استان برای خرید دام مازاد به صورت حمایتی 130 هزار راس دام سبک است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۷:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
باتوجه به خشکسالی و کاهش تولید علوفه و محصولات زراعی 920 تن جو به دامداران کازرونی تخصیص یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۰:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : چند وقتی است که اعتراض دامداران به خصوص دامداران دام سبک به اوج خود رسیده است. دامداران در چند استان با تجمع مقابل نهادهای دولتی در مراکز استان و ریختن شیر دام های خود به کف خیابان اعتراض خود را نسبت به قیمت گذاری شیر و کمبود و گرانی نهاده های دامی اعلام کردند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۱۲    
بخشدار مرکزی خلخال گفت: در بارش روزهای گذشته 50 راس دام سبک عشایر در سیلاب تلف شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سیل دیروز در کجور باعث تلف شدن 700 راس دام سبک و سنگین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با بیان اینکه دولت دوازدهم زمین سوخته تحویل دولت آینده می دهد، گفت: اینکه فکر کنیم دولت آقای رئیسی یک شبه اوضاع را بهتر می کند فکر درستی نیست و باید از ظرفیت نهادهای اقتصادی استفاده شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۲:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مرحله اول واکسیناسیون تب برفکی بیش از 361 هزار دام سبک و سنگین در کردستان پایان یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۵۵    
براثر بارش شدید باران و تگرگ در خلخال،60 کیلومتر از راه های دسترسی عشایر به ییلاقات تخریب و بیش از 50 راس دام سبک تلف شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۹:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
نوشهر - ایرنا - بخشدار کجور اعلام کرد که ادامه بارندگی روز گذشته و به دنبال آن جاری شدن سیلاب در منطقه، علاوه بر تخریب زیر ساختها نظیر پل و قطع ارتباط برخی از روستاها با مرکز این بخش ، 700 دام سب و سنگین هم تلف شد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۴۱    
مسئول بسیج مهندسین کشاورزی زنجان با اشاره به اینکه استان یک میلیون و 500 هزار راس دام سبک و سنگین دارد، گفت: حدود 10 درصد از این موارد زیر پوشش خدمات رایگان پزشکی قرار گرفته است.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور عشایر خراسان رضوی عنوان کرد: خسارت ناشی از خشکسالی در جامعه عشایری استان هفت هزار و 320 میلیارد ریال بوده و این وضعیت در حالی است که عشایر دامدار این استان 10 درصد از کل دام سبک استان را در اختیار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی گفت: گوشت 968 راس دام سبک و سنگین برای اطعام نیازمندان در عید قربان امسال در اختیار مددجویان این نهاد قرار گرفت.
پایگاه خبری تابنوس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم قادر نخواهد بود طی مدتی کوتاه مشکلات بخش کشاورزی را حل کند، ضمن ارائه راهکارهایی گفت: برای حل این چالش ها به اجماع نیاز داریم.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۵۷    
رئیس اتحادیه دام سبک کشور با اشاره به اینکه دولت سیزدهم قادر نخواهد بود طی مدتی کوتاه مشکلات بخش کشاورزی را حل کند، ضمن ارائه راهکارهایی گفت: برای حل این چالش ها به اجماع نیاز داریم.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
اصغر پورباطنی رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت قرمز اصفهان با اشاره به افزایش قیمت گوشت قرمز در روز های اخیر، گفت: اصفهان در پرورش دام سنگین خودکفا است و اگر در گوشت دام سنگین افزایش قیمت داشته باشیم مستقیم به افزایش قیمت نهاده ها و آذوقه دام مربوط می شود یعنی دامداران آذوقه را گران می خرند و مجبور ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۱۰:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
با حمله یک قلاده پلنگ به گله گوسفندان در ارتفاعات روستای سینی کهنه منطقه قزل زو شهرستان کلات، بیش از 200راس دام سبک از ارتفاعات سقوط کردند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۸ - ۰۹:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین دام کشور با تاکید بر اینکه 5 تا 6/5 میلیون دام سبک نیاز به بازار مصرف دارد، افزود: با صادرات، دام های مازاد را از کشور خارج کنیم تا فضا برای سایر دام ها و ادامه تولید باز شود.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۷ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار مینودشت روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش باران که از بامداد امروز به صورت رگباری و نقطه ای در این شهرستان شروع شد، به یک واحد دامداری در روستای ده چناشک خسارت زد و جریان آب 20 راس دام سبک یکی از اهالی این روستا را با خود برده است. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۲۳:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
علی حاج ملاعلی تبریزی روز چهارشنبه در گفت و گویی اظهار کرد: این میزان غرامت به بیش از 80 هزار نفر از خسارت دیدگان در بخش محصولات باغی، زراعی و دام و طیور پرداخت شده است. وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی جاری نیز نزدیک به 25 میلیون قطعه طیور، 230 هزار راس دام سبک و [...]
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی هفتکل گفت: عامل ایجاد کننده بیماری آبله ویروس می باشد و در صورتی که در جمعیت دامی حساس که واکسن دریافت نکرده اند بروز کند، بسیار واگیردار و شدید است و در بره های زیر 4 ماه تا 100 درصد کشنده ظاهر می شود.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با اشاره به ذبح و قربانی دو هزار و 819 راس دام سبک و سنگین برای خانوارهای کم برخوردار در استان، گفت: ارزش این قربانی ها بیش از 13 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۱    
مدیر کل اداره دامپزشکی آذربایجان غربی از نظارت بر ذبح بهداشتی و شرعی بیش از 2600 راس دام سبک و سنگین در روز عیدسعید قربان خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه تولید 25 درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر صورت می گیرد، گفت: عشایر استان تهران با بیش از 700 هزار دام سبک تولید گوشت در این استان را برعهده دارند.
دیار جنوب   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۲۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
با تلاش خادمیاران رضوی استان بوشهر و با مشارکت بنیاد کرامت رضوی تعداد 55 رأس دام سبک و سنگین به ارزش بیش از یک میلیارد ریال در روز عید قربان، ذبح و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی در روز عید سعید قربان بین نیازمندان استان بوشهر توزیع شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۸:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیر کل کمیته امداد استان تهران اعلام کرد: ذبح 40 رأس دام سبک و توزیع نذورات قربانی میان 600 خانواده تحت حمایت از دیگر برنامه های این اداره کل به مناسبت عید غدیر است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۶:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - مدیرکل پشتیبانی امور دام یزد استان گفت:در چارچوب طرح حمایت از دام های مولد و عشایر کشور بر پایه مجوز صادره از سوی شرکت مرکزی ، خرید دام سبک مازاد و نیز قابل کشتار ایلات با عنوان طرح خشکسالی آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۵:۳۴    
طرح تولید ترکیب نژادی دام پربازده از سال 97 با 640 راس گوسفند در 6 گله ترکیب نژادی آغاز شده و تا کنون 3 هزار و 200 راس گوسفند در طرح ترکیب نژاد قرار گرفتند و دامداران همدان نیز از این اصلاح نژاد رضایت دارند چراکه علاوه بر تولید گوشت با کیفیت ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۱:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
طبق برآورد اولیه تاکنون 146 رأس دام سبک و سنگین در سه شهرستان حمیدیه، هویزه و دشت آزادگان بر اثر تنش آبی تلف شده اند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۸:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس شورای تامین دام کشور گفت: در حال حاضر قیمت پایه دام سبک و سنگین زنده بین 50 تا 55 هزار تومان است در حالی که گوشت قرمز بیش از 150 هزارتومان در بازار به فروش می رسد؛ این فاصله عمیق قیمتی، باعث شده تولیدکننده و مصرف کننده نهایی متضرر شوند و سود به جیب دلالان برود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۶:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی مسجد سلیمان از اتمام عملیات واکسیناسیون 100 هزار راس دام سبک علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک خبر داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۱۶ سایت دیگر  
مشکل دامداران در تأمین خوراک دام سبک آن قدر شدید است که سبب شده تا آن ها دام هایشان را با سرعت به کشتارگاه بفرستند.
کمیته امداد امام خمینی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۳۸   + ۹ سایت دیگر  
1800 رأس دام سبک به صورت رایگان با حضور مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد رودبار جنوب و زهکلوت توزیع شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: یکهزار و 500 واحد دامداری با ظرفیت بیش از 410 هزار راس دام سبک و سنگین در این شهرستان سالانه 6 هزار و 500 تن گوشت تولید می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یاسوج- مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: 212 راس دام سبک و سنگین در عید قربان با نظارت دامپزشکی ذبح شد.
به گزارش خبرگزاری روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، ناصر انصاری با اشاره به اینکه کشتارگاه های استان های یزد، اصفهان، کرمان و تهران عمده ترین مقاصد این محموله های دام زنده بوده است، افزود: دام های مذکور شامل 17 هزار و 255 راس دام سبک و 708 راس دام سنگین می شود. ...
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۲۱:۳۸    
فکرشهر: مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: هزار و 331 دستگاه کولر گازی به مناسبت عید امامت و ولایت بین مددجویان و نیازمندان استان بوشهر توزیع می شود. ...
برترین ها / خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۳۰ - ۰۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان: افشین صدر دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک با اشاره به اینکه بازار دام تغییر محسوسی نسبت به هفته های قبل نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون متوسط قیمت هر کیلو دام در سطح استان ها 42 تا 45 هزار تومان بوده که نسبت به روزهای اخیر نوسانات جزئی در بازار رخ داده است. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر کل شرکت پشتیبانی امور دام استان فارس گفت: میش و بز مازاد بهره برداران عشایری از قرار هر کیلوگرم 31 هزار تومان از طریق این شرکت خریداری می شود.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۳:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: بمنظور تامین دام مورد نیاز عید قربان طی یکماه گذشته تاکنون 20 هزار رأس دام سبک از استان های خراسان جنوبی و خراسان رضوی وارد استان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی از معدوم سازی 65 کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف در طرح نظارت بر کشتار دام عید قربان در استان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۳ - ۱۱:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون عمرانی فرماندار دشت آزادگان گفت: 20 مخزن برای تامین آب شرب دام سبک در روستاهای این شهرستان تامین و مستقر شد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۲۱:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
این روز ها در حالی که دامداران از کشتار وسیع دام سبک و سنگین، به دلیل نبود مرتع و گرانی قیمت نهاده دامی سخن می گویند، به رغم فراوانی عرضه، قیمت ها در بازار همچنان گران است به طوری که روز گذشته هرکیلو گوشت گوساله 170 هزار تومان و گوشت گوسفند 150 هزار تومان به فروش می رسید ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۵:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر دام جهادکشاورزی خوزستان گفت: 27 حوضچه ذخیره آب برای استفاده دام سبک و سنگین در کنار و بستر رودخانه کرخه و انشعاب های آن در محدوده سه شهرستان حمیدیه ، دشت آزادگان و هویزه در غرب خوزستان احداث شد.
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
بیرجند(پانا) خیران در داخل و خارج از استان، 5 میلیارد و 606 میلیون تومان نذورات قربانی به نیازمندان خراسان جنوبی اهدا کردند. احمد رفیعی، معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان خراسان جنوبی گفت ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۱۰   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه دام سبک با بیان اینکه سوءمدیریت در تامین نهاده های دامی از سال 98 شروع شد و مسئولان به هشدار ها بی توجهی کردند، درباره کمبود دام در نیمه دوم سال هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
ماموران انتظامی استان ، در سه مورد بازرسی ، 718 راس دام سبک و سنگین در زنجان و ابهر به ارزش بیش از 19 میلیارد ریال کشف و ضبط کردند.