چهارشنبه ۰۷ آبانساعت ۱۸:۵۳Oct 2020 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دام سبک»

باشگاه خبرنگاران   ۳ ساعت پیش    
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی خوزستان گفت: 58 هزار نوبت سر دام سبک و سنگین در بخش صیدون باغملک از ابتدای سال 99 تاکنون واکسینه شدند.
بررسی ادعاهای مطرح شده از سوی موافقان احیای صادرات دام زنده نشانگر آن است که رفع ممنوعیت صادرات دام، موجب افزایش نیاز به واردات گوشت قرمز و خروج ارز از کشور خواهد شد.
مدیر عامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور، گفت: با همکاری سازمان مرکزی تعاون روستایی و موافقت سازمان بورس مراحل اداری عرضه دام زنده و گوشت در بورس کالا در حال انجام است.
ایرنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مسوول واحد قرنطینه ای اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: هزار و 219 راس دام سبک غیرمجاز و 117 راس دام سبک قاچاق امسال در استان شناسایی و توقیف شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۰۰    
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان گوشت قرمز اصفهان از افزایش قیمت ها در بازار این صنف به صورت روزانه خبر داد و گفت به رغم توزیع حجم قابل توجهی از گوشت قرمز دام سبک در بازار، قیمت ها هنوز شکسته نشده و همچنان نرخ گوشت بالا می رود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
چندی پیش پروژه شبکه تولید و پشتیبانی دام سبک با توجه به وضعیت دامپروری در سرخس، به همت موسسه عمران و توسعه رضوی به عنوان معین اقتصادی این شهرستان ارائه شد، چرا که با وجود محدودیت استفاده از مراتع، نیاز شهرستان به خوراک دام بیش از پیش احساس می شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
400 راس دام سبک بین خانواده های مرزنشین تایباد توزیع شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۳:۲۹    
مشهد- ایرنا- مسوول قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام رضا(ع) خراسان رضوی گفت: 400 راس دام سبک در قالب یک برنامه حمایتی امسال تاکنون در اختیار خانواده های نیازمند دامپرور در شهرستان مرزی تایباد واقع در شرق این استان قرار گرفت.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۲۵    
دنیای اقتصاد : شرکت اجداد سپیدان کوثر با توجه به مساله شناسی توسعه صنعت دام سبک و برای تقویت ظرفیت های داخلی اقتصاد کشور، چندی است که روی زنجیره دام سبک و مخصوصا ارتقای ظرفیت ژنتیکی دام های بومی تمرکز کرده است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۴۵    
مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دام سبک کشور بیان داشته که علت گرانی گوشت گوسفندی حضور واسطه ها از تولید تا مصرف است. یکی از علل حضور واسطه ها، خلف وعده صورت گرفته و عدم تعریف غرفه و جایگاه در میادین تره بار و میادین دام زنده، برای عرضه مستقیم است.
برترین ها / جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۸۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت از عرضه گوشت گوساله از طریق میادین میوه و تره بار از روز شنبه به قیمت 109 تا 114 هزار تومان خبر داد و گفت: قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بر اساس نوع گوشت بین 120 تا 140 هزار تومان است و بیش از این قیمت گران فروشی محسوب می شود. ...
وقت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وقت نیوز - مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به نوسانات قیمت ها در روزهای اخیر نسبت به کشتار دام سبک و سنگین در استان و عرضه غیر بهداشتی گوشت آن هشدار داد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۲    
جمالزاده از هویت گذاری 153 هزار راس دام سبک و سنگین در یکسال گذشته و کسب رتبه اول استانی برای شهرستان فسا خبرداد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با توجه به افزایش قیمت گوشت در روزهای اخیر، اهمیت دامداری و پرواربندی گاو و گوسفند مورد توجه قرار گرفت. البته دامداری از دیرباز در کشورمان وجود داشته و به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، گوسفند تأمین کننده عمده پروتئین و چربی حیوانی مردم ایران بوده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: این سازمان در مبحث اقتصاد مقاومتی، برنامه های مناسبی را در اراضی موقوفات در دست اجرا دارد که می توان به ایجاد دهکده های کشاورزی با هدف پرورش دام سبک و سنگین اشاره کرد.
الف   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
توضیحات مدیرعامل اتحادیه مرکزی تعاونی های کشاورزی دام سبک کشور در خصوص علت گرانی گوشت.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
افشین صدر دادرس، مدیر عامل اتحادیه دام سبک کشور نیز با رد سخنان آقای قبادی درباره استقبال نکردن تولیدکنندگان از عرضه مستقیم گوشت، گفت: 15 اتحادیه مرکزی تولید کنند دام و طیور و آبزیان کشور، درخواستی را در این باره ارسال کردند، ولی هیچ پاسخی دریافت نکرده اند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۱۵    
مدیرعامل اتحادیه دام سبک کشور: قیمت گوشت دام سبک حدود 120 هزار تومان باید در اختیار مصرف کننده قرار گیرد و علت گرانی آن حضور واسطه ها از تولید تا مصرف است. به وعده هایی که درباره اختصاص مراکز عرضه مستقیم گوشت در میادین تره و بار داده شد عمل نکردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۴۰   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام زنده از وجود 335 هزار راس گوساله پرواری و 70 میلیون راس گوسفند در کشور خبر داد و گفت: قیمت منطقی هرکیلوگرم دام سبک در شرایط حاضر 40 و دام سنگین 35 هزار تومان است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
تربت حیدریه- ایرنا- مسوول پست دامپزشکی بخش رخ تربت حیدریه گفت: از ابتدای امسال تاکنون 302 هزار و 345 راس دام سبک و سنگین در برابر بیماری شاربن (سیاه زخم) واکسینه شدند که 294 هزار و 730 راس آنها دام سبک بودند.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی ازنا گفت: در زمینه بیمه کشاورزی از بهره برداران خواستاریم مشاغل و فعالیت های خود را حتماً بیمه کنند چون در صورت بروز خسارت احتمالی در آینده فقط موارد بیمه شده مشمول جبران خسارت خواهند شد ...
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: در قالب کمک مومنانه 300 هزار راس دام سبک و سنگین در روستاهای محروم بصورت رایگان ویزیت و واکسینه شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
معاونین وزیر کشور و وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی کشور از مرکز اصلاح نژاد دام سبک در شهرستان جویبار بازدید کردند.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
دکتر دین پرست معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور با همراهی معاون وزیر تعاون , کار و رفاه اجتماعی , رئیس صندوق کارآفرینی امید کشور , معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
دامغان- فرماندار دامغان گفت: در این شهرستان 500 واحد دامداری صنعتی و نیمه صنعتی فعال با 12 هزار رأس دام سنگین و 400 هزار رأس دام سبک وجود دارد که روزانه 75 تن شیر تولید می کنند.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: معاونت سیاسی امنیتی فرمانداری سرپلذهاب ازکشف وضبط بیش از90 راس دام سبک قاچاق درمناطق مرزی این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۴۲    
استان ایلام با دارا بودن پنج درصد جمعیت عشایر کشور و دو میلیون و 500 هزار راس دام سبک و 98 هزار راس دام سنگین، یکی از استان های پیشرو در تولید گوشت قرمز است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر 100 هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای امسال تا کنون علیه انواع بیماری های دامی در این شهرستان به طور رایگان واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
کنار کوهی گفت: در 6 ماه نخست امسال، بیش از 3 میلیون و 500 هزار نوبت سر دام سبک و 373 هزار نوبت سر دام سنگین علیه بیماری های مختلف دامی در خوزستان واکسینه شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۰    
گچساران- ایرنا- رئیس اداره دامپزشکی گچساران گفت: 300 هزار راس دام سبک و سنگین از سوی اکیپ های دامپزشکی این شهرستان امسال علیه بیماری های واگیر و غیرواگیر دامی واکسینه شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی باوی گفت: واکسیناسیون 189 هزار و 70 راس دام سبک و سنگین علیه بیماری های تب برفکی، آبله و طاعون نشخوارکنندگان در این شهرستان طی 6 ماه نخست امسال انجام شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۵    
زنجان – ایرنا – مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: طی 6 ماهه نخست امسال 2 میلیون و 551 هزار کیلوگرم گوشت گرم دام سبک و سنگین وارد چرخه مصرف در این استان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
از ابتدای امسال تا کنون بیش از 506 هزار رأس دام سبک و سنگین علیه بیماری تب برفکی در این استان مایه کوبی شده اند.
روزنامه البرز فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۸    
از 3 واحد مرکزی پرورش دام سبک و پرورش و گوسفند گوشتی پروار ، سالانه 2400 تن گوشت گوسفندی، از2 واحد پرورش گوساله 6هزار تن گوشت گوساله تولید می شود و میزان تولید شیر خام سالانه از 6 واحد شیری صنعتی و 14 واحد گاوداری سنتی در شهرستان فردیس به طور میانگین 11هزار تن است .
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۸:۴۸    
مشهد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان با داشتن هفت میلیون و 428 هزار راس گوسفند و بز رتبه اول کشور در این زمینه را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره دامپزشکی لامرد گفت: 100 هزار رأس دام سبک در لامرد واکسیناسیون شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۶    
بجنورد- ایرنا- معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خراسان شمالی گفت:وحوش، 600 راس دام سبک را در بازه زمانی یکسال گذشته تلف کردند که غرامت این خسارت ها به دامدار بیمه گذار در حال پرداخت است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس شبکه دامپزشکی تایباد گفت: با ازسرگیری و گذشت سه ماه از فعالیت مجدد کارخانه خوراک دام در این شهرستان، 2 هزار تن خوراک دام سبک و سنگین در این منطقه تولید شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - رییس اداره دامپزشکی شهرستان دلفان گفت: 108 هزار راس دام سبک در راستای اجرای طرح واکسیناسیون علیه تب برفکی در این شهرستان ایمن سازی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۳۴    
ایسنا/همدان معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان از پلاک کوبی و هویت دار شدن 501 هزار رأس دام در استان خبر داد و گفت: تا نیمه مهر امسال 501 هزار رأس دام سبک و سنگین در استان همدان پلاک کوبی شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل امور عشایری استان ایلام گفت: عشایر این استان با پرورش یک میلیون و 400 هزار راس دام سبک 28 درصد زیربنای اشتغال استان را به خود اختصاص داده اند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون سلامت اداره کل دامپزشکی البرز گفت: امسال 110 هزار واکسیناسیون دام سبک در مناطق هدف در البرز انجام گرفته و حدود 30 هزار دام دیگر نیز واکسینه خواهند شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۰:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل اتحادیه دامداران گفت: با توجه به کمبود و گرانی نهاده های دامی، چشم انداز مناسبی پیش روی صنعت دامداری نیست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- -مدیر جهاد کشاورزی کوهرنگ با اشاره به طرح های تحقیقاتی در حوزه کشاورزی این شهرستان گفت: در نیمه نخست امسال اجرای طرح ترکیبی اصلاح نژاد دامی بر روی 150 راس دام سبک نژاد بومی با موفقیت انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی و امور مجلس جهاددانشگاهی گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی سرمایه گذاری در گلستان در ماهیان خاویاری، دام سبک و سنگین و استحصال ید را دارد
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در آستانه اربعین حسینی دهها دام سبک و سنگین در شهرستان بیله سوار ذبح و گوشت آن در بین نیازمندان توزیع شد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۶:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تربت حیدریه گفت: با هدف کنترل در عرضه گوشت سالم به چرخه بازار، نیمه نخست امسال تعداد 6 هزار و 219 قطعه طیور و 76 راس دام سبک و سنگین در داخل کشتارگاه ها ضبط و معدوم شد.
کازرون نما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۵:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با اشاره به هویت دار کردن 500 هزار راس دام سبک و 3 هزار راس دام سنگین در شهرستان کازرون، اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح هویت گذاری دام در این شهرستان 101 هزار رأس دام سبک و 3 هزار و 500 رأس دام سنگین هویت گذاری شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 97هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان علیه انواع بیماری ها بطور رایگان واکسینه شدند.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۲:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
آستارا – آژانس خبری ریحان – رئیس شبکه دامپزشکی تالش از واکسیناسیون 525 هزار راس دام سبک و سنگین و ضدعفونی 14 هزار و 920 متر مربع جایگاه محل نگهداری دام، در نیمه نخست امسال خبر داد.