پنجشنبه ۱۸ آذرساعت ۰۸:۵۱Dec 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دام سبک»

ایسنا   ۴۸ دقیقه پیش    
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان وبلوچستان گفت: به منظور ارتقای دانش، توسعه مشاغل اقتصادی و زودبازده و شبکه سازی از تولید تا مصرف اولین دوره از سلسله دوره های پیش بینی شده در سال زراعی جاری تحت عنوان دوره آموزشی پرورش دام سبک با هدف توانمندسازی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مشهد-ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: تاکنون در راستای استفاده از ضایعات بخش کشاورزی 70 هزار تن ضایعات پوست تازه پسته در قالب سیلوسازی تبدیل به خوراک واحدهای پرواربندی دام سبک و سنگین استان شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
در این طرح اصلاح مدیریت دام 7600 دام سبک و 2000 دام سنگین با مشارکت بنیاد علوی و مردم جهت افزایش دام ها و رونق دامداری در شهرستان در حال اجراست .
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: 78 هزار راس دام سبک و سنگین استان در سال زراعی جاری زیر پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان گفت: در این طرح بیش از 1 میلیون و 800 هزار راس دام سبک عشایری و روستایی و همچنین بیش از 26هزار راس دام سنگین تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی اردل گفت: توزیع نهاده های دامی متناسب با میزان تعداد دام سبک و سنگین به دامداران با تاییدیه شورای روستا انجام خواهد شد.
بازتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بازتاب/ مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: 514 هزار و 46 راس دام سبک عشایر برعلیه بیماری تب برفکی مایه کوبی شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۱    
روزانه 12 تن دام سبک و سنگین در کشتارگاه سنتی و قدیمی شهرستان زرقان که فاقد امکانات مناسب و شرایط بهداشت است کشتار می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۳:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: استان ایلام دارای دو میلیون و 400 هزار راس دام سبک و سنگین است که هم اکنون بیش از یک هزار و 500 واحد دامداری صنعتی و نیمه صنعتی در استان فعال هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: 514 هزار و 46 راس دام سبک عشایر برعلیه بیماری تب برفکی مایه کوبی شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
واکسیناسیون دام سبک راه کنترل و ریشه کنی بیماری طاعون است. سازمان دامپزشکی ادعا دارد امسال 60 میلیون و 500 هزار دام سبک را واکسن زده اما اتحادیه دامداران ادعای دیگری دارد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم نیشابور در مجلس در ادامه با بیان اینکه بسته حمایتی می تواند مُسکن کوتاه مدتی برای رفع دغدغه های مردم باشد، گفت: باید ظرفیت ها و استعدادها را شناخت و جذب خیرین به عنوان یکی از مهم ترین اقدامات در این حوزه است که در نیشابور بزرگ انجام می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۱:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - مدیرکل امور عشایر اصفهان گفت: عشایر استان در سالجاری با تحویل پنج هزار راس گوسفند به وزن 138 تُن به شرکت پشتیبانی امور دام استان، بیشترین میزان تحویل دام سبک در میان عشایر کشور را داشتند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۲ - ۰۹:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
قزوین-ایرنا - معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی قزوین گفت: 70 هزار راس دام سبک و سنگین دامداران استان امسال تحت پوشش صندوق بیمه کشاورزی قرار گرفته اند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون سلامت دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: 2 میلیون و 800 هزار رأس دام سبک در کرمانشاه در برابر بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شدند.
راهبردنامه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
نقی محمدی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از این پروژه و در گفت وگو با خبرنگار راهبردنیوز افزود: ظرفیت اسمی این واحد روزانه 150 راس دام سنگین، یکهزار راس دام سبک و 10 تن بسته بندی انواع گوشت گرم و منجمد است. به گفته وی کشتارگاه داو م طیور ملکان پس از تکمیل و بهره برداری برای [...]
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین کنندگان دام از انباشت 300 هزار راس گوساله و 7 میلیون راس دام سبک روی دست دامداران خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۱:۵۱    
ساری-شعبانی، رئیس اداره امور عشایر مازندران نرخ خرید دام سبک و سنگین عشایر را اعلام کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۰۷:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: این استان با پلاک گذاری و هویت بخشی شش میلیون و 658 هزار و 149 راس دام سبک و سنگین رتبه نخست کشور را در این زمینه دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۸:۰۳    
سه هزار رأس دام سبک در روستای تنگ تی از توابع بخش دیشموک واکسینه شدند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۳:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا ، علی صولت روز دوشنبه اظهارکرد: در این شهرستان 21 واحد داشتی و پرواربندی به ظرفیت 22 هزار راس دام سنگین و 2 هزار راس دام سبک ، دامداری روستایی دارای پروانه به تعداد 285 واحد و دامداری سنتی و عشایری دارد که گوشت گوساله و گوشت بره با کیفیت در آنها [...]
دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۱:۲۴    
تابنده گفت: طرح اصلاح نژاد دام در 18 روستای رشتخوار با هدف تقویت و ارتقاء وضعیت اقتصادی مردم با تحت پوشش قرار گرفتن بیش از 9 هزار دام سبک در فاز اول دنبال می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۷    
یاسوج - ایرنا - مدیر نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی دیشموک گفت: 22 هزار راس دام سبک طی 6 مرحله در بخش دیشموک علیه بیماری های مختلف واکسینه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۰:۵۰    
سه هزار رأس دام سبک در روستای تنگ تی از توابع بخش دیشموک واکسینه شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۹:۱۱    
یکی از دامداران روستای یخکش بهشهر چند راس دام سبک خود را به دلیل بیماری ناشناخته از دست داده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون سلامت دامپزشکی خوزستان با اشاره به آغاز واکسیناسیون دام علیه بیماری تب برفکی گفت: بیش از 3 میلیون راس دام سبک و سنگین واکسینه می شوند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: مجوز کشتارگاه صنعتی دورود صادر شد بنابراین امیدوار هستیم با این مجوز که صادر شده، سرمایه گذار بتواند در اسرع وقت برای کشتار دام سبک و سنگین اقدام کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره نظارت دامپزشکی دامپزشکی یزد گفت: طی بازرسی به عمل آمده مقدار 10 تن انواع آلایش های دام سبک و سنگین کشف و طی سیر مراحل قانونی از چرخه مصرف انسانی خارج شد.
باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: مدیرعامل اتحادیه دامداران گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک 45 تا 55 هزار تومان و دام سنگین 35 تا 55 هزار تومان است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دامپزشکی بهشهر درباره علت تلفات مشکوک دام سبک در این شهرستان توضیحاتی داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول کانون بسیج مهندسین جامعه کشاورزی و منابع طبیعی باغملک گفت: واکسیناسیون بیش از 2 هزار راس دام سبک علیه تب برفکی به مناسب هفته بسیج انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۰۹:۵۷    
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس شبکه دامپزشکی سربیشه اظهار کرد: در جمعیت دام سبک در شهرستان سربیشه موردی از بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک مشاهده نشده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۵ - ۲۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: شرایط فعلی پرورش دام سبک و سنگین در استان به نحوی است که چندان توجیه اقتصادی ندارد لذا بازگشت مطمئن سرمایه و بهینه کردن پرورش دام در استان نیازمند تقویت مولفه های تولید به ویژه در حوزه نهاده و خوراک دام است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان گفت: در راستای هویت دار کردن دامهای منطقه، تاکنون بیش از 38 هزار رأس دام سبک و سنگین پلاک کوبی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۶:۰۶    
65 هزار رأس دام سبک و سنگین در جویبار هویت دار شدند.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۵:۲۴    
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 152 هزار راس دام سبک و سنگین در استان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام خراسان رضوی بیان کرد: طبق برآورد انجام شده حدود 105هزار راس دام سبک (بره نر) و 17هزار راس گوساله نر مازاد در استان خراسان رضوی وجود دارد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۲:۲۲    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان گفت : جهت جلوگیری از زیان دامداران و حمایت از تولیدکنندگان ، دام سبک پروار خریداری می شود .
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۰۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه سال جاری بیش از 150 هزار راس دام سبک و سنگین در استان علیه بیماری تب برفکی واکسینه شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رییس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون تب برفکی در خراسان رضوی آغاز شده است که در این طرح سه میلیون راس دام سبک و 165 هزار راس دام سنگین استان طی مدت 2 ماه واکسینه می شوند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی استان تهران گفت: یک میلیون و 283 هزار راس دام سبک و سنگین بر علیه تب برفکی از ابتدای سالجاری تاکنون در استان واکسینه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۹:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل پشتیبانی امور دام استان یزد گفت: به منظور حمایت از تولید کنندگان دام روستایی طرح خرید بره و گوساله نر دام های پرواری آغاز شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۱:۴۷    
زاهدان- ایرنا- رییس اداره دامپزشکی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: افزون بر326 هزار راس دام سبک و سنگین از ابتدای سالجاری تاکنون علیه انواع بیماری های دامی در این شهرستان واکسینه شدند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
عشایری بودن این استان و وجود منابع اصلی تولید صنایع دستی در این استان موجب شده که مردم این استان از دیرباز در تولید صنایع دستی فعالیت کنند. این استان به واسطه داشتن مراتع سرسبز و وجود علوفه فراوان در طبیعت مرکز پرورش دام سبک بوده و همین امر موجب شده تا یکی از مهم ترین تولیدکنندگان پشم و پوست در ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۸:۴۱    
رییس اداره دامپزشکی شهرستان خرمشهر از ایمن سازی بیش از 16 هزار راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی خبرداد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۴   + ۵ سایت دیگر  
اردوی جهادی بسیج جامعه کشاورزی سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد در منطقه سخت گذر پیچاب باشت برگزار و سه هزار راس دام سبک و سنگین و یکهزار قطعه طیور عشایر این منطقه به طور رایگان واکسینه شدند.
برترین ها / پارسینه   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۵۸ سایت دیگر  
ایلنا نوشت: رئیس شورای تامین دام کشور گفت: ترانزیت دام از ارمنستان به کشورهای حوزه خلیج فارس از ایران صورت می گیرد و این مسئله به ما تلنگر می زند که زمانی این بازارهای ما بود که متاسفانه با سیاست های غلط صادراتی آنها را از دست دادیم. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۷ - ۰۸:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
زنجان- ایرنا - سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی روز پنجشنبه از مرکز اصلاح نژاد دام سبک (گوسفند افشاری) مجتمع کشت و صنعت فردوس زنجان بازدید کرد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۹:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
علی رحمی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایلام گفت: طرح واکسیناسیون دام سبک شهرستان ایلام بر علیه بیماری تب برفکی از اول آبان ماه شروع شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی گیلان از مشکوک بودن مرگ بیش از 100 گوسفند با مسمومیت، در لوشان خبر داد.