پنجشنبه ۰۳ خردادساعت ۱۶:۵۸May 2024 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «گوسفند»

فرمانده انتظامی شهرستان حاجی آباد از کشف 56 رأس گوسفند قاچاق از یکدستگاه کامیون در این شهرستان خبر داد.
ایلنا   ۴ ساعت پیش    
جانشین فرمانده مرزبانی استان خراسان شمالی از کشف 1420 راس گوسفند توسط مرزبانان در نوار مرزی استان خبر داد.
به گفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک؛ کاهش مقطعی تولید گوشت گوسفندی و افزایش قیمت نهاده های دامی به افزایش قیمت گوشت گوسفند انجامیده است.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
گوسفند عربی افغان از نژاد گوسفندان اهلی است که منشا آن افغانستان است. این یک نژاد گوسفند گوشتی است و عمدتاً برای تولید گوشت پرورش داده می شود.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۷:۱۸    
حداقل و حداکثر قیمت گوسفند زنده در استان های مختلف کشور اعلام شد. تهران بیشترین قیمت و چهارمحال وبختیاری، کمترین قیمت گوسفند زنده را در میان سایر استان ها داشته اند.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
حداقل و حداکثر قیمت دام زنده در استان های مختلف کشور اعلام شد. تهران بیشترین قیمت و چهار محال و بختیاری کمترین قیمت گوسفند زنده را در میان سایر استان ها داشته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۴:۱۱    
فرمانده انتظامی سیرجان از توقیف یک دستگاه وانت حامل 25 راس گوسفند قاچاق با تلاش ماموران پاسگاه انتظامی گلستان این شهرستان خبر داد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
طرح بررسی آلودگی کرمی (انگل های داخلی) در سطح جمعیت گوسفند و بز استان قزوین آغاز شد. رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی استان قزوین با اعلام این خبر افزود ...
کرج رسا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۰    
قیمت ها به تومان است گرافیک: بردیا گودرزی
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه؛ با هدف بررسی تلفات ناشی از بیماری ها در دام سبک و همچنین جهت بررسی وضعیت اقتصادی پرورش دام سبک، اعضای هیات علمی مرکز در 30 اردیبهشت 1403 در مرکز خدمات جهاد کشاورزی کوزران حضور یافتند ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۱:۴۸    
در این ویدئو کنان بدالوف، آشپز روستایی ساکن کشور آذربایجان را می بینید که به کباب کردن متفاوت یک گوسفند 22 کیلوگرمی می پردازد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۵    
در این ویدئو کنان بدالوف، آشپز روستایی ساکن کشور آذربایجان را می بینید که به کباب کردن متفاوت یک گوسفند 22 کیلوگرمی می پردازد.
قیمت گوشت قرمز، امروز 31 اردیبهشت 1403 شامل گوسفند زنده، ران گوسفندی، سردست گوسفندی، دنبه گوسفندی، قلوه گوسفندی، شقه گوسفندی، پرده گوسفندی، چرخ کرده گوسفندی بدون چربی و فیله گوسفندی اعلام شد.
رویداد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
گله گوسفند در شوراب صالح آباد خراسان رضوی طعمه سیل شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۱۰:۳۴    
سیل در شوراب صالح آباد خراسان رضوی یک گله گوسفند را با خود برد.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گوسفند نژاد یعقوب دو ویژگی غیرمعمول گوسفند را با هم ترکیب می کند: اول دارای رنگ تیره با نواحی پشم سفید است و دوم اینکه بییشتر از دو شاخ دارد و چهار شاخ و شش شاخ نیز شناخته شده است. منشا این نژاد مشخص نیست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۲۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
33 راس گوسفند بر اثر ریزش دیوار های دامداری سنتی در روستای راستقان شهرستان رازوجرگلان تلف شد.
سلام نو / 55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۰:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مردی که 26 سال قبل ناپدید شده بود در انبار خانه همسایه اش پیدا شده است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۱۳    
حداقل و حداکثر قیمت دام زنده در استان های مختلف کشور اعلام شد. تهران بیشترین قیمت و چهارمحال و بختیاری، کمترین قیمت گوسفند زنده را در میان سایر استان ها داشته اند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین دام با بیان اینکه در حال حاضر دام سبک خیلی زیاد و فراوان است، می گوید: الان بیشترین تقاضا برای بره های 6 ماهه است و تقاضا برای بره های بالای 6 یا 7 ماه خیلی پایین است که علت آن، افزایش عرضه بره جوان است.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
قیمت جدید دام زنده در میادین روز سراسر کشور اعلام شد. براساس این گزارش میانگین قیمت هر کیلو گوسفند بین 290 تا 300 هزار تومان است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان نظرآباد؛در این جلسه دکتر میرزاپور به تشریح دستاوردهای دامپزشکی در زمینه بهداشت و مبارزه با بیماری های مشترک انسان و دام پرداخت. ...
تدبیر 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۲۵ سایت دیگر  
تدبیر24 پوریان قیمت خرید نقدی هرکیلو دام سبک کشتاری را 225 تا 230 هزارتومان و مدت دار را 240 تا 250 هزارتومان اعلام کرد. رئیس شورای تامین کنندگان دام گفت: برآوردها حاکی از آن است که جمعیت دام سبک با احتساب زایش های بهار حداقل به 75 میلیون راس برسد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۰۶:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مراغه گفت: طرح فناور تکثیر گوسفند چند قلوزای رومن در دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان با موفقیت در حال اجرا است.
جهان صنعت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۵۷    
به گزارش سرویس کشاورزی جهان صنعت نیوز، قیمت جدید دام زنده در میدان روز اعلام شد بر این اساس هر کیلو گوسفند کشتار در بازار تهران با افزایش در یک هفته اخیر بین 305 تا 330 هزار تومان متغیر است. قیمت هر کیلو گوساله زنده نیز بین 180 تا 200 هزار تومان متغیر است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۹:۳۹    
در این ویدئو مراحل برداشت و فرآوری پشم هزاران گوسفند را در یک کارخانه قدیمی اروپایی مشاهده خواهید کرد.
رویداد ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۸:۱۲    
در این ویدئو مراحل برداشت و فرآوری پشم هزاران گوسفند را در یک کارخانه قدیمی اروپایی مشاهده خواهید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۶:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
اهالی شهر نسر بخش رخ شهرستان تربت حیدریه به شکرانه بارش باران، 3 راس گوسفند ذبح و مردم را در محل یکی از امامزادگان شهر اطعام کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۰۶:۴۰    
فرمانده انتظامی فردوس از کشف 60 راس گوسفند قاچاق در این شهرستان خبر داد.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
تلاش محققان بخش علوم دام مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه به ثمر نشست و آنان موفق شدند درصد دوقلوزایی در گوسفند نژاد سنجابی را برای نخستین بار در کشور به 60 درصد افزایش دهند.
فود پرس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در اطلاعیه ای زمان و جزئیات جدید ثبت سفارش و سهمیه بندی انواع برنج و گوشت های منجمد (گاو و گوساله، گوسفند و گاومیش) را اعلام کرد.
فرهنگ سدید   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۵:۰۴    
کریس برگ از عشایر می پرسد شما نماز می خوانید؟ روزه می گیرید؟ در زمان کوچ عشایر، اگر روزه بگیرند، لحظه ای ضعف کنند، گوسفند از دست در می رود و می میرد! آنها پاسخ می دهند؛ خدا نیازی به نماز ما ندارد! این پاسخ، پاسخ رندانه ای است ...
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۲:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
آخرین قیمت دام زنده سبک و انواع گوشت گوساله و گوسفند اعلام شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۱:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
امروز چهارشنبه 26 اردیبهشت 1403 هر کیلو گرم دام سبک زنده بین 210 هزار تومان (میش) تا 270 هزار تومان (بره 6 ماهه) متغیر است.
حادثه 24   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۳۷   + ۷ سایت دیگر  
حادثه 24 - فرمانده انتظامی اسدآباد از کشف 4 فقره سرقت احشام و دستگیری 2 نفر سارق بومی که از طریق تعارف آبمیوه های خواب آور به چوپان گله ها، اقدام به سرقت دام ها می کردند، خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۵:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی کاشمر گفت: 100 رأس گوسفند قاچاق به ارزش 10 میلیارد ریال در این شهرستان جنوب غربی خراسان رضوی کشف و ضبط شد.
قیمت بعضی اقلام پروتئینی (مرغ، گوشت قرمز شامل گوسفند و گوساله) در بازارهای روز کوثر اصفهان اعلام شد.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هزار بسته گوشت گوسفند معادل هزار و 500 کیلو بین عزتمندان مسجدی استان کهگیلویه و بویراحمد توزیع می شود.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از انتخاب، قیمت گوشت قرمز، امروز 23 اردیبهشت 1403 شامل گوسفند زنده، ران گوسفندی، سردست گوسفندی، دنبه گوسفندی، قلوه گوسفندی، شقه گوسفندی، پرده گوسفندی، چرخ کرده گوسفندی بدون چربی و فیله گوسفندی اعلام شد.
موج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۲:۰۲    
فرمانده انتظامی شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: با هوشیاری مأموران انتظامی این فرماندهی 73 رأس گوسفند قاچاق کشف و 2 متهم دستگیر شدند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۱۰:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
بیش از 100 راس گوسفند در بیابان های صغاد آباده رها شده بود که با کمک پلیس ، جمع آوری و به صاحبش بازگردانده شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ - ۰۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
اهالی روستای سربالای توابع بخش رخ به شکرانه نزول رحمت الهی اقدام به ذبح سه راس گوسفند کردند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۲۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان های وزارت جهاد کشاورزی گفت: برای حل مشکل گوشت قرمز راه اندازی واحدهای پرواربندی گاو و گوسفند در کشور در حال پیگیری است و از بهمن 1399 تا پایان سال 1401 مشکلاتی درباره دام کشور ایجاد شد و دام مولد زنده صادر یا به خارج کشور صادر شد که با مشکل تامین ...
سلام نو / تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۶:۴۹   + ۸ سایت دیگر  
طبق جدول قیمت انواع گوشت قرمز در بازار تهران به نظر می رسد که قیمت گوشت گوسفندی همچنان در حال افزایش است.
بسیج   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۵:۱۱    
به مناسبت هفته بسیج سازندگی حمام کنه برای 1000 راس از گوسفندان عشایر مهدیشهری انجام شد.
جماران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۱   + ۲۳ سایت دیگر  
مرکز آمار اعلام کرد در اسفند ماه بیشترین تورم نقطه به نقطه با 80.7 درصد مربوط به گروه پرورش گاو و گوساله سنتی بوده است و گروه پرورش گوسفند و بره سنتی نیز با 130.5 درصد بیشترین تورم سالانه را در بخش زراعت، باغداری و دامداری سنتی ثبت کرده است.
در این ویدئوی جالب و دیدنی نمایی از زندگی عشایری در کشور آذربایجان را می بینید که در آن تهیه پنیر با شیر گوسفند و پخت غذا با گوشت گوسفند به نمایش گذاشته می شود.