یکشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۰۷:۴۲May 2021 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آفریقای جنوبی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۸:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
آفریقای جنوبی با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، خواستار ارجاع حملات علیه فلسطینیان به دیوان بین المللی کیفری شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
دولت آفریقای جنوبی ضمن محکوم کردن جنایات اخیر رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان فلسطینی، خواستار توقف اجرای برنامه های این رژیم در اخراج فلسطینی ها از محله شیخ جراح شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
استان ها– ایرنا- بسیاری از مناطق کشور در حال عبور از پیک چهارم شیوع کرونا هستند و روند بستری مبتلایان در همه استان های کشور کاهشی شده است، اما علاوه بر سویه قدیمی، خطر ویروس های جهش یافته هندی، کالیفرنیایی و آفریقای جنوبی ایجاب می کند که همچنان به هوش و به گوش باشیم.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۲۲:۴۵    
به گزارش مشرق ، یک کاربر در توئیتی نوشت: یه تصویر از بدن پاره پاره یکی از کودکان غزه دیدم و اون قدر ناراحت کننده بود که نتونستم ریتوییتش کنم. فقط همین قدر بگم که استفاده از واژه آپارتاید برای رژیم اسرائیل تخفیف جنایات این رژیم است. آفریقای جنوبی کجا روی سر کودکان این طور بمب می انداخت؟
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۱۴:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
صدها تن از مردم آفریقای جنوبی علیه حملات رژیم صهیونیستی در غزه و سرکوب ادامه دار در مسجدالاقصی در قدس شرقی، اعتراض کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در آفریقای جنوبی موزه های بسیاری وجود دارد که قدمت قدیمی ترین آن ها به 2 قرن می رسد.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۴ - ۰۱:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ویروس هندی در برخی استان ها و ویروس آفریقای جنوبی نیز در برخی از مناطق کشور مشاهده شده است، گفت: من از ویروس هندی به اندازه ویروس انگلیسی وحشت ندارم، اما از ویروس آفریقایی جنوبی هراس دارم. این موضوع سوژه کارتونی در خبرگزاری تسنیم شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۱۰:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها درحالی آمارها سیرنزولی پیک چهارم کرونا در اغلب مناطق کشور را نشان می دهند تایید ابتلای تعدادی از هموطنان در استان هرمزگان به ویروس آفریقای جنوبی و احتمال گسترش به استان های همجوار نگرانی ایجاد کانون های جدید بحرانی را تقویت می کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۱:۱۵    
احزاب سیاسی و سازمان های مدنی در آفریقای جنوبی مردم با برگزاری تظاهراتی اقدامات اسرائیل در قدس شریف و نوار غزه را محکوم کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
هزاران نفر از اهالی آفریقای جنوبی از جمله احزاب سیاسی و برخی شخصیت های مهم این کشور با تجمع در مراکز مهم شهرهای مختلف از جمله پارلمان آفریقای جنوبی خواستار تحریم رژیم صهیونیستی شدند.
یکتا پرس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۰:۱۱    
یک شیر ماده در آفریقای جنوبی به طرزی زیرکانه، یک گوزن یالدار را شکار کرد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۹:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
پژوهشگران کمیته ساماندهی تحقیقات کووید-19 می گویند: واکسن های کووید-19 که هم اکنون در دست تولید هستند یا مورد تایید قرار گرفته اند، در برابر غالب ویروس و حداقل مقداری در برابر واریانت های جدید محافظت ایجاد می کنند ...
فرارو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
یک دانشجو در آفریقای جنوبی پس از صید یک ماهی متوجه حضور یک جانور عجیب در دهانش شد. به گزارش فرارو، دون مارکس 27 ساله اهل کیپ تاون در نزدیکی دماغه آگولاس در حال ماهیگیری بود که ناگهان یک ماهی صید کرد. پس از بررسی ماهی مارکس جانوری عجیب را در دهان ماهی دید که تاکنون مشابه آن را ندیده بود ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۲    
سعید نمکی وزیر بهداشت در شانزدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به صورت مجازی برگزار شد، اظهار کرد: اولین اقدام موفق ما در مقابله با ویروس انگلیسی، جلوگیری از انجام اعمال جراحی الکتیو بود. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مقوله بانکداری اسلامی به دلیل ویژگی های منحصر به فرد خود، به طور فزاینده به عنوان جایگزینی مناسب و معتبر برای بانکداری متعارف توسط جمعیت مسلمان و غیرمسلمان آفریقای جنوبی پذیرفته شده است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم های ملی فرانسه و ایرلند در مرحله پلی آف جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی باز می گردد جایی که ایرلندی ها در آستانه صعود به این مسابقات مهم و حذف نایب قهرمان دوره قبل بودند اما اشتباه داوری اجازه این کار را نداد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: با توجه به وضعیت جغرافیایی شهرستان و همجواری با استان هایی که درگیر کرونای جهش یافته هستند، کرونای آفریقای جنوبی و هندی به شدت اردستان را تهدید می کند.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۰:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت ضمن تشریح چگونگی مدیریت موج چهارم کرونا در کشور و اقدامات اتخاذ شده جهت بستری و بستری موقت بیماران، در عین حال گفت: تقریبا از دام ویروس انگلیسی با افتخار جستیم؛ البته نه اینکه تمام شد، بلکه فشار حداکثری اش برداشته شد و همچنان باید مراقبت شود و موارد را تحت نظر داشته باشیم.
اقتصاد آنلاین / بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۲۳:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ویروس هندی در برخی استان ها و ویروس آفریقای جنوبی نیز در برخی از مناطق کشور مشاهده شده است، گفت: من از ویروس هندی به اندازه ویروس انگلیسی وحشت ندارم، اما از ویروس آفریقایی جنوبی هراس دارم. این موضوع سوژه کارتونی شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
در ژوهانسبورگ بزرگترین شهر آفریقای جنوبی به مناسبت روز جهانی قدس و در آخرین جمعه ماه رمضان، تصویر در بلیبوردی برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین نصب شده است.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سعید نمکی: ویروس هندی کرونا به چموشی ویروس انگلیسی نیست اما از ویروس آفریقای جنوبی بیشتر هراس دارم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۲:۵۰    
مقامات بهداشتی آرژانتین اخیراً اعلام کرده اند که تعدادی از افراد در این کشور به ویروس کرونای هندی یا آفریقای جنوبی آلوده شده اند.
ملیت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۵۰   + ۴۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت ضمن تشریح چگونگی مدیریت موج چهارم کرونا در کشور و اقدامات اتخاذ شده جهت بستری و بستری موقت بیماران، در عین حال گفت: تقریبا از دام ویروس انگلیسی با افتخار جستیم؛ البته نه اینکه تمام شد، بلکه فشار حداکثری اش برداشته شد و همچنان باید مراقبت شود و موارد را تحت نظر داشته باشیم.
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۳   + ۸۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با اشاره به کم لطفی هایی که بعضا متوجه کادر بهداشت و درمان کشور می شود، گفت: مدافعان سلامت ما قبل از آغاز واکسیناسیون هم بی سپر تن به آتش کرونا زدند.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۹    
گروه بین الملل: جدیدترین و احتمالاً داغترین مسابقه درگ این هفته از آفریقای جنوبی است.
افق تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۶   + ۳۷ سایت دیگر  
دبیر انجمن ویروس شناسی ایران بیان کرد: کرونای هندی از تجمیع گونه های آفریقای جنوبی و برزیلی و کالیفرنیا ساخته شده است که جهش هندی کرونا، میزان عفونت پذیری و قدرت سرایت ویروس را ارتقا دهد.
همگردی   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۳۱   + ۲۴ سایت دیگر  
وزیر بهداشت از شناسایی موارد جدید کرونای آفریقای جنوبی و هندی در کشور خبر داد. به گفته نمکی در برخی از استان ها، جهش های جدید ویروس آفریقای جنوبی از سه مورد به پنج مورد قطعی و موارد مشکوک به 30 مورد در هرمزگان رسیده است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی، اعلام حضور کرده اند؛ فرزندخوانده های کرونای ووهان که سرکشی کرده و گفته می شود مقابل واکسن هم مقاوم اند ...
زومیت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۱۰    
امروز دوشنبه 20 اردیبهشت 1400، سالگرد تحلیف نیلسون ماندلا به عنوان نخستین رئیس جمهوری سیاه پوست آفریقای جنوبی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
بسیاری از کشورهای غربی با واکسیناسیون گسترده شهروندانشان کم و بیش در حال بازگشت به وضعیت عادی هستند، اما در این میان چند کشور ازجمله هند، برزیل و آفریقای جنوبی وضعیتی بحرانی دارند و زنگ خطر را برای گسترش سویه جدیدی از ویروس کووید 19 به صدا درآورده اند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۳:۲۱   + ۱۸ سایت دیگر  
کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی، اعلام حضور کرده اند؛ فرزندخوانده های کرونای ووهان که سرکشی کرده و گفته می شود مقابل واکسن هم مقاومند ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۲:۰۰   + ۳۶ سایت دیگر  
کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی، اعلام حضور کرده اند؛ فرزندخوانده های کرونای ووهان که سرکشی کرده و گفته می شود مقابل واکسن هم مقاومند ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۲۰:۲۰    
خبرگزاری میزان - بر خلاف برخی کشور ها که به دلیل کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا محدودیت ها را کاهش داده اند، بسیاری از کشور ها محدودیت های شدیدتری را در نظر گرفته اند. گسترش محدودیت ها در دهلی نو ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران به 2 دلیل کلیدی سرمربیگری تیم فوتبال آفریقای جنوبی را قبول نکرد.
ایران پزشک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: به طور کلی میزان عمل به پروتکل های بهداشتی در کلیه استان ها با حد مطلوب فاصله زیادی دارد و با توجه به ورود سویه های جدید ویروس از جمله هندی و آفریقای جنوبی به کشور، لزوم رعایت بیشتر و جدی تر پروتکل های بهداشتی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.
آفریقای جنوبی امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، شاهد نصب گسترده بیلبوردهایی با مضامین حمایت از مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف در مناطق مختلف شهر است. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۵۶    
جواد پناهی، قاری و استاد بین المللی قرآن کریم کشورمان چند سال پیش تلاوتی دلنشین و تحسین برانگیز در جمع مسلمانان آفریقای جنوبی داشته است که در نوع خود شنیدنی است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۰:۳۵   + ۲۴ سایت دیگر  
معاون بهداشت وزارت بهداشت از برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس و دانشگاه ها از مهر خبرداد.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۲:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
چندی پیش تصاویر باورنکردنی در فضای مجازی منتشر شد که نشان دهنده این بود یک فیل مادر تلاش ناامیدانه ای برای نجات بچه فیل خود از غرق شدن آن انجام می دهد. این تصاویر توسط وسلی ولماراس یکی از عکاسان طبیعت گرفته شده است. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
چند روز پیش وزیر بهداشت با اعلام وضعیت ورود موتاسیون های ویروس کرونا به کشور یک فضای نگران کننده احتمالی را برای روزهای پیش رو ترسیم کرد. همزمان با این نگرانی ها ...
ایران پزشک   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۳:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: این که ویروس جهش یافته از هند آمده باشد، ممکن است حتی در کشور ما هم دچار جهش شود و این احتمال را باید بدهیم که اگر یک ویروس جهش یافته آفریقای جنوبی در کشور پیدا کردیم، ممکن است ویروس ایرانی باشد که مشابه آن جهش پیدا کرده باشد.
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۲:۱۳    
کارشناس سیاست خارجی گفت: مسئولین رژیم صهیونیستی مجبور خواهند شد کاری که در آفریقای جنوبی انجام شد یعنی انتخابات را برگزار کند و درنهایت رژیم اسرائیل از بین خواهد رفت.
ندای پیشوا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: در هرمزگان 30 ابتلای مشکوک به کرونای آفریقای جنوبی یافت شد./ به گزارش خبرگزاری ندای پیشوا، سعید نمکی وزیر بهداشت ودرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در موج چهارم کرونا ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
هرمزگان-سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی 35مورد مشکوک به کرونای آفریقای جنوبی خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها درحالی که ورود ویروس جهش یافته هندی کالیفرنیایی و آفریقای جنوبی به کشور رسماً تأیید شد، سعید نمکی، وزیر بهداشت اعلام کرد:"درصورتی که به دام این نوع از ویروس های جهش یافته بیفتیم نمی توانیم روی تاب آوری سیستم بهداشت ودرمان قسم بخوریم".
وبینار عادی سازی روابط برخی کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی (17 اردیبهشت) با مشارکت نمایندگی های فرهنگی کشورمان در کنیا، اتیوپی، تانزانیا و اوگاندا برگزار می شود. ...
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۷:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، مراسم روز قدس در چهار شهر بزرگ آفریقای جنوبی برگزار شد. به گزارش ایسنا، در این برنامه ها که با رعایت پروتکل های بهداشتی و حضور قابل توجه مردم برگزار شد ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۲:۳۱    
روزنامه نگار اهل آفریقای جنوبی در گفتگو با خبرگزاری شبستان تاکید کرد که موضوع فلسطین فراتر از یک مسئله مذهبی و در حقیقت یک مسئله حقوق بشری است.