شنبه ۱۶ اسفندساعت ۰۶:۰۳Mar 2021 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب»

ایسنا   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
در پی تلفات گسترده پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله طی زمستان سال گذشته و امسال، یک متخصص میکروب شناسی ضمن بیان اینکه افزایش باکتری کلستریدیوم بوتولینوم در تالاب میانکاله طی سال ها و بر اثر عوامل گوناگونی رخ داده است ...
خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد- تالاب های لرستان روزگار چندان خوبی ندارد، تغییر کاربری ها و احداث زهکش ها موجب از بین رفتن بخش اعظمی از آنها شده است.
ایران پرس   ۸ ساعت پیش    
ورامین- ایران پرس: تالاب عشق آباد در 25 کیلومتری مرکز شهرستان ری، در منطقه قلعه نو و مجاور روستای عشق آباد قرار دارد.
میزان   ۸ ساعت پیش    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۵:۳۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر جمعه (15 اسفند 1399)دو اصله نهال میوه کاشتند.حضرت آیت الله خامنه ای سپس در سخنانی ...
به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر (جمعه) امروز دو اصله نهال میوه کاشتند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رونق گردشگری در منابع آبی شامل دریاچه سدها، تالاب های کم نظیر و اطراف رودخانه های بزرگ و مهم کشور علاوه بر بهره مندی گردشگران از مناظر طبیعی کم نظیر این منابع، فرصتی فراهم خواهد کرد تا با شناخت هرچه بیشتر مراحل سخت تامین آب، تلاش برای حفاظت از آنها جدی تر گرفته شود.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: نماینده مردم انزلی در مجلس گفت: صدور سند برای تالاب انزلی اقدامی غیرقانونی و بدون مطالعه است. احمد دنیامالی درباره ارتقاء بهره وری و کاهش هزینه های دستگاه های اجرایی اظهار داشت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
حسینعلی ابراهیمی کارنامی مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه مشکلات میانکاله میراثی از بی توجهی تمام دستگاه ها به محیط زیست است، گفت: در این زمینه باید به داد این تالاب رسید که برای نجات آن باید آب به سمت تالاب هدایت شود تا با جریان یافتن آب شاهد تکرار اتفاقاتی از این دست نباشیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت : برنامه ها و اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه می تواند الگویی برای تمام دنیا و سایر تالاب های ایران باتوجه به مشکلات آبی کشور باشد.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۸:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
سه طرح عمران شهری با اعتبار 160 میلیارد ریال روز پنجشنبه به صورت ویدئو کنفرانس با حضور استاندار خوزستان افتتاح شدند. به گزارش آبادان خبر ، شهردار آبادان در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
ساری - ایرنا - فصل زمستان گذرانی پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی میانکاله به عنوان بزرگترین زیستگاه پرندگان در ایران به سرزمین مادری (سیبری) در حالی روزهای پایانی خود را سپری می کند که شیوع بیماری مرگبار بوتولیسم برای دومین سال متوالی وداع تلخی را برای این پرندگان رقم زد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به اینکه ثبت تالاب های استان در کنوانسیون رامسر یکی از دغدغه های ما است، گفت: در همین زمینه مطالعات تالاب های پل دختر انجام شده، امیدواریم شرایط خاص ژئو فورمولوژی منطقه نیز راه را برای ثبت جهانی تالاب های پل دختر هموار کند.
اقتصاد ایران: ارومیه - مدیر دفتر برنامه ریزی و تلفیق ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت : برنامه ها و اقدامات انجام شده برای احیای دریاچه ارومیه می تواند الگویی برای تمام دنیا و برای سایر تالاب های کشور باشد.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۲۷    
گردشگری آبی دریایی از بخش های فعال، جذاب و درآمدزای صنعت گردشگری در جهان امروز و کشورهایی است که از نعمت دریا و دریاچه و ساحل برخوردارند؛ ظرفیتی که در کشور ما و با وجود داشتن 5800کیلومتر ساحل در شمال و جنوب و صدها تالاب و دریاچه پشت سد تقریبا بکر و دست نخورده مانده و هیچ بهره برداری رسمی و هدفگذاری ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
تخریب محیط زیست با راه اندازی پروژه های صنعتی به بهانه توسعه در جوامع محلی در حالی رخ می دهد که ساکنان این مناطق اجرای این طرح ها را نه در راستای توسعه منطقه خود که بیشتر برای کسب سود و درآمدزایی متولیان پروژه ها می دانند ...
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: وزارت نیرو خواستار ثبت سند 42 تالاب به اسم شان شده و این اتفاق با مخالفت جدی سازمان محیط زیست روبرو شده است. خبرآنلاین نوشت: سال هاست که وزارتخانه ها و سازمان های مختلف با اعمال سیاست های مختلف باعث خشکی و بحران در بسیاری از تالاب های کشور شده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۵۱    
گروه استان ها- مدیرکل محیط زیست لرستان گفت: جهت احیای تالاب های استان از اعتبارات ملی و استانی حدود 3 میلیارد و 500 میلیون تومان گرفته شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
این تالاب فصلی در فصول گرم سال به صورت باتلاق درمی آید و گاهی خشک می شود، اما در پاییز و زمستان، مملو از آب است و پرندگان مهاجر را به سوی خود جذب می کند. تالاب بند علیخان زیستگاه و محل زمستان گذرانی پرندگانی همچون اردک های سرسبز، خوتکا ، غازها، آبچلیک های پاسبز و پاسرخ و فیلوش است.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۷:۰۹    
اجتماعی رکنا: اولین روزهای کرونا انگار حیات وحش نفس کشید آنهم به خاطر قرنطینه اما با کم شدن قرنطینه، توجه به حیات وحش دوباره کاهش یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مهرداد فتحی بیرانوند به خبرگزاری برنا گفت: احیای تالاب ها یکی از مهمترین موضوعات ودغدغه های دستگاه حفاظت از محیط زیست استان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۱:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
تلفات پرندگان مهاجر در تالاب بین المللی میانکاله همچنان ادامه دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۲۱:۱۰    
نفرات برتر نخستین مسابقه عکس و نقاشی محیط زیست کانون زیست محیطی شانجان میشو؛ با رویکرد حفاظت از تالاب های کشور روز جمعه اعلام می شوند.
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۸:۳۵    
با اقدامات انجام شده توسط شرکت آب و فاضلاب گیلان، از ورود 50 درصد فاضلاب مناطق اطراف تالاب عینک به داخل آن جلوگیری شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
یک کارشناس خزنده شناسی در خصوص کشف یک گونه جدید افعی سمی در تالاب های خوزستان توضیح داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی از حضو وزیر نیرو در مجلس برای ارائه توضیحاتی پیرامون انتقال سند 42 تالاب کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
درپی انتشار اخباری مبنی بر کشف یک گونه جدید افعی در تالاب هورالعظیم در صفحه اینستاگرامی محیط بان پیشین دشت آزادگان که آن را هیولای هور نام نهاده است، یک خزنده شناس گفت: این مار افعی گرزه نام دارد و بیش از 100 سال است که شناخته شده و مشاهده آن کشف جدیدی نیست.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۵:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مازندران- تالاب میانکاله این روزها به دلیل قتل عام پرندگان مهاجر در صدر اخبار قرار دارد اما موضوع نگران کننده دیگری که زیرپوستی در حال محو کردن این تالاب است خطر خشک سالی است که تاکنون 25 درصد آن را فراگرفته و سوغاتی به جز ریز گرد برای مردم استان مازندران و سایر کشور نخواهد داشت.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
سلامت نیوز : مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: گردشگری امسال رونق خوبی در سیستان و بلوچستان داشت چراکه تالاب ها بر معیشت و حال خوب مردم تأثیرگذار هستند و تالاب هامون شُش و دستگاه تنفسی منطقه سیستان و بلوچستان هست. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۴:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/فارس رئیس کمیته محیط زیست یونسکو، شرط پایداری زمین، منابع طبیعی، محیط زیست و مرتع را تقدم اختصاص حق آبه تالاب ها بر صنعت و کشاورزی دانست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۴۱    
درویش تاکید کرد: شرط پایداری زمین ومنابع طبیعی، محیط زیست و مرتع این است که حقابه تالاب مقدم بر حقابه کشاورزی وصنعت باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: با توجه به بهبود وضعیت آبی و زیستگاهی تالاب بین المللی قوری گول شهرستان بستان آباد، اردک های سر سفید به تالاب بازگشتند.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۲:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
خلیج فارس: تالاب بین المللی و زیبای چغاخور با مساحتی حدود 2300 هکتار در دامنه ارتفاعات برآفتاب و کلار (3830 متر) در نزدیکی شهر بلداجی واقع شده است. این تالاب در مسیر جاده شهرکرد خوزستان قرار گرفته و از شهرکرد 65 کیلومتر فاصله دارد.
برترین ها / قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۸:۳۴   + ۱۹ سایت دیگر  
ایرنا: برخی منابع خبری طی رزوهای اخیر ادعا کردند وزارت نیرو درصدد ثبت سند 42 تالاب کشور به نام خود است و تالاب های امیرکلایه، شور و شیرین میناب، طشک و بختگان در فارس، هورالعظیم و شادگان در خوزستان، قره قشلاق، قوری گل، آلاگل ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۰:۳۰    
ایسنا/همدان معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان از باز شدن مسیر نهر قاسم آباد منشعب از رودخانه قره چای به سمت تالاب آق گل ملایر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- خشکسالی های پیاپی و حفر چاه های غیرمجاز از مهمترین عوامل خشک شدن تالاب گندمان چهارمحال و بختیاری در سال های گذشته به شمار می رود که محیط بانان و جوامع محلی در احیاء این زیستگاه پرندگان نقش مهم و موثر داشته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به توافق ایران و ژاپن برای نجات سه تالاب کشور گفت: هفته گذشته سه میلیون دلار برای احیای تالاب های بختگان فارس، شادگان خوزستان و دریاچه ارومیه در قالب این توافق در نظر گرفته شد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، پرنده نگری در صنعت گردشگری، شاخه ای از طبیعت گردی محسوب می شود که دوستداران طبیعت با رعایت اصول و در اختیار داشتن تجهیزاتی چون دوربین به تماشای پرندگان می پردازند. طبیعت گردان پرنده نگری را لذت مشاهده پرندگان آزاد در زیستگاه های طبیعی آنها و محیط های طبیعی مثل تالاب ها، دشت ها، [...]
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست آثار ساخت سد کمال خان در افغانستان را بر تالاب های هامون تشریح کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
پایش داده های ماهواره های سنجش از دور از وضعیت سطح آب 11 دریاچه و تالاب اصلی کشور در یکسال اخیر نشان می دهد که مساحت آبی 10 دریاچه با کاهش همراه است.
برترین ها   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
خراسان: هنوز یک ماه از سند خوردن میدان آزادی به نام شهرداری تهران نگذشته است که خبر صدور سند تالاب انزلی به نام وزارت نیرو همه را شوکه کرد و واکنش منفی برخی از فعالان محیط زیست و منابع طبیعی را به همراه داشت ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۸:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: تنش تالاب میانکاله سی و چهارمین روز خود را پشت سر گذاشت و بر اساس اطلاعیه صادر شده، تاکنون، 20 هزار و 492 از پرندگان مهاجر، در این تالاب تلف شدند. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۷:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان موفق به کشف 15 قبضه اسلحه شکاری از متخلفان در تالاب بین المللی هامون شد.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۶:۵۴    
مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: تاکنون 20 هزار و 492 بال پرنده مهاجر در تالاب میانکاله و خلیج گرگان براثر بیماری تلف شدند.
اقتصاد ایران: در حالی که طرح زیست پالایی تالاب انزلی یکی از شرکت های دانش بنیان طی 10 سال مطالعه و تحقیق تولید شد و فاز پایلوت آن در این تالاب اجرایی شده است ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۱:۲۶    
حرف های تکراری و بی اثری که سال هاست شنیده می شوند و در عمل هیچ اثری از اقدامی برای احیای تالاب ها دیده نمی شود. شاید بتوان مهم ترین چالش سدسازی با زیست بوم های تالابی کشور را عدم رعایت حقابه تالاب ها از آب مهار شده در پشت سد ها دانست ...
افکار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۱:۲۵    
مشاور مدیریت زیست بوم های دریایی درباره علت افزایش تعداد پرندگان مهاجر در تالاب بزنگان توضیحاتی را ارائه داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۱:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
طی 33 روز گذشته مجموع تلفات پرندگان مهاجر جمع آوری شده در تالاب میانکاله و خلیج گرگان به عدد 20 هزار و 492 قطعه رسیده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۰:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا نوشت : دامپزشکی کشور با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که پس از انجام تمام آزمایش ها، تحلیل داده ها و طرح فرضیات مختلف به این نتیجه قطعی رسیده است که علت مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در تالاب میانکاله بیماری بوتولیسم بوده است.