پنجشنبه ۲۷ خردادساعت ۰۷:۵۲Jun 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب»

به گزارش روابط عمومی استانداری؛ منصور بیجار "معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار" در نشست کارگروه اضطرار آلودگی هوا خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته اسناد جامع بسیار خوبی در راستای توسعه استان تهیه و تصویب شده و با توجه به پیش بینی بهره وری مناسب از ظرفیت ها و قابلیت های استان از شمال تا جنوب در خصوص ...
پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هفتمین وبینار از مجموعه وبینارهای محیط زیستی بخشی از راه حل با موضوع چشم اندازهای حفاظت و احیاء زیست بوم های تالابی و دریایی برگزار شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل شیلات گیلان، از تولید بیش از 150 میلیون قطعه بچه ماهی از انواع ماهیان استخوانی در سال جاری خبر داد و گفت: رهاسازی بچه ماهی های تولید شده در رودخانه ها و تالاب های منتهی به دریای خزر تا مردادماه صورت می گیرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۶:۰۲    
حجت آذریار گفت: بیش از50 گونه پرندگان مهاجر امروز در این روزها میهمان تالاب های چالدران شدند
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش حفاظت ادراه کل محیط زیست استان اصفهان گفت: در 20 سال اخیر تالاب گاوخونی به سمت خشکی کامل رفت و 98درصد تالاب به کلی خشک است؛ دو درصد بخش های شمالی یک رطوبت جزئی و نه اینکه آبی داشته باشد و چند هکتاری نیز چند سانتی متر پساب دارد اما به طور کلی می توان گفت تالاب خشکی کامل است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام کرد تنها در بالادست 16 پهنه تالابی کشور سد مخزنی داریم؛ لذا تعمیم خشک شدن تالاب های کشور به عملکرد وزارت نیرو در بهره برداری از سدها آن هم در کم آب ترین سال آبی ثبت شده طی 52 سال ناشی قضاوت صحیحی نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
برای اولین بار مشاهده گونه با ارزش و کمیاب شاهین دودی در تالاب بین المللی گندمان ثبت شد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: با شناسایی سکونت گاه های جانوران و ایجاد آبشخور،نگذاشتیم زیست حیات وحش کرمان به دلیل نبود آب و خشکسالی به خطر بیفتد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
سلامت نیوز :عضو هیات علمی پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی با انتقاد از بی توجهی مسوولان نسبت به هشدارهای چندساله درباره خطر تکثیر گونه های آبزی غیربومی و از جمله تیلاپیا به عنوان یکی از خطرسازترین گونه های مهاجم برای تالاب ها ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۹:۰۴    
تالاب های فارس در حالی به منبع ریزگرد و خطرات زیست محیطی تبدیل شده اند که از کارکرد اصلی خود یعنی فراهم کردن اکوسیستم دور شده اند؛ در این میان برخی از تالاب های استان وضع بدتری دارند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۸:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان چند سالی است که تالاب شیلات، تنها تالاب درون شهری شمال کشور در بندر مرزی آستارا، با بلایای طبیعی و غیرطبیعی دست و پنجه نرم می کند.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۲۰:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، این مجتمع آب درمانی در قالب مجموعه گردشگری یئل سویی در فاز اول مورد بهره برداری قرار گرفت و همزمان عملیات اجرایی فاز دوم آن توسط وزیر آغاز شد ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۶    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان درباره وضعیت تالاب آق گل هشدار دارد و از دستگاه های مدیریت منابع آب استان همدان خواست برای حل مشکل این تالاب به صورت جدی وارد شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۰۲:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار هویزه : بر اثر آتش سوزی در تالاب هورالعظیم بیش از 1700 هکتار آن طعمه حریق شد.
گیل ابراز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
آغاز پاکسازی و جمع آوری سنبل آبی از تالاب انزلی همزمان با هفته محیط زیست سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بندرانزلی از آغاز عملیات جمع آوری و پاکسازی گیاه مهاجم سنبل آبی در تالاب بین المللی انزلی خبر داد. ...
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۲۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با انتقاد از اختصاص مالکیت تالاب بین المللی انزلی به وزارت نیرو، گفت: محیط زیست خواستار بازنگری در مالکیت تالاب است زیرا براساس ماهیت طبیعی این تالاب لازم است نهادهای مرتبط همانند محیط زیست و منابع طبیعی تولیت آن را بر عهده داشته باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۸:۵۶    
مدیر کل محیط زیست استان : تلاش بر احیای تالاب جازموریان است وآبگیری سد شهیدان امیر تیموری نیز تا زمانیکه پیوست های زیست محیطی را لحاظ نکند ، انجام نخواهد شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۷:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
شاکری گفت:اگر تالاب جوان شهداد خشک شود می تواند بر زندگی مردم اثرگذار باشد و ممکن است به کانون گرد و غبار تبدیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۷:۰۶    
گروه استان ها مدیرکل محیط زیست گلستان گفت: احیای خلیج گرگان سال گذشته در ستاد ملی تالاب ها مصوب و ابلاغ شد اما دستگاه ها آنطور که باید تکالیف را انجام ندادند و اعتبار مناسبی نگذاشتند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۶:۵۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: تا زمانی که ارزیابی زیست محیطی سد شهیدان امیرتیموری (صفارود) به محیط زیست ارائه نشود اجازه آبگیری داده نمی شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۲    
ایسنا/همدان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان اعلام کرد: پیگیری ارتقاء سطح مدیریت چهار منطقه کوهستان الوند و غار سراب به اثر طبیعی ملی، تالاب شکار ممنوع آق گل و منطقه حفاظت شده خانگرمز به پناهگاه حیات وحش در دستور کار شورای عالی حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۳:۴۴    
محمودیان یکی از ظرفیت های بی نظیر شهر رشت برای جذب گردشگر را پیگیری برای واگذاری تالاب عینک به شهرداری عنوان کرد و گفت: با واگذاری تالاب عینک به شهرداری علاوه بر احیای آن می توان سالانه هزاران گردشگر را از طریق راه اندازی ورزش های آبی،گردشگری محیط زیست و... جذب کرد.
خلیج فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۲:۰۷    
زابل - ایرنا - کاهش نزولات آسمانی و سدسازی های بیش از اندازه در افغانستان در مسیر رودخانه هیرمند (به عنوان منبع تامین آب تالاب هامون) باعث تاثیرات منفی اقلیمی در تالاب بین المللی هامون شده است.عکاس : ابوالفضل عرب ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۸:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل کارشناس ارشد آبخیزداری و فعال محیط زیست گفت: زیستگاه های تالابی یکی از با اهمیت ترین اکوسیتم های طبیعی کره زمین هستند که نقش بسزایی در توسعه جوامع اطراف خود ایفا می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
وزارت نیرو از ماه های پایانی سال 99 تاکنون به بهانه کم آبی از رهاسازی آب پشت سدها و نهایتاً تخصیص آب به تالاب ها خودداری کرده است تا اولویت های خود یعنی نیاز مصرف کنندگان آب شرب و کشاورزی را تأمین کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: تالاب نئور را برای زندگی گونه مهاجم کاراس ناامن شود تا به احیای کامل این تالاب ارزشمند دست پیدا کنیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بناب گفت: متخلفان قطع اشجار در حوزه تالاب قره قشلاق طی عملیات شبانه توسط محیط ماموران یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی دستگیر شدند.
گیلان صدر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۳:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
آئین کلنگ زنی تصفیه خانه بزرگ فاضلاب شهرستان صومعه سرا همزمان با هفته محیط زیست به منطور صیانت و احیای تالاب انزلی با حضور معاون پارلمانی رئیس جمهور و استاتدار اجرایی گردید ...
خبر روز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۹    
بمناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست 320 هزار قطعه بچه ماهی در تالاب بین المللی شادگان رها سازی شد. به گزارش خبر روز ، رحیم مجدمی رئیس اداره محیط زیست شادگان اظهار کرد : 320 هزار قطعه ماهی بومی برزم و عنزه در تالاب بین المللی شادگان رهاسازی شد. این مراسم با حضور رئیس اداره شیلات و [...]
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبیک گفت: مشاهده گربه وحشی در تالاب یعقوب آباد برای اولین بار تایید و ثبت شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس محیط زیست گفت: خودِ سازمان محیط زیست که باید مدافع حفظ محیط زیست باشد متأسفانه در موضوع تالاب انزلی می خواست محیط زیست را آلوده کند؛ بالاخره با حمایت قوه قضاییه توانستیم جلوی اجرای طرح مخرب "بایوجمی" را بگیریم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک پژوهشگر منابع آب ضمن تشریح پدیده خشکسالی انسان نهاد گفت: درحال حاضر کشور ما در مرحله حاد بحران آبی قرار دارد و علاوه بر از دست رفتن تالاب ها، سطح آب های زیرزمینی نیز طی سالیان اخیر به دلیل اضافه برداشت ها تغییرات کاهشی شدیدی یافته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۰:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گفت: در استان خوزستان تجهیزات و امکانات لازم برای اطفاء حریق تالاب ها و مرداب ها وجود ندارد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۵    
مدیر کل محیط حفاظت محیط زیست استان خوزستان در رابطه با آتش سوزی اخیر تالاب هورالعظیم گفت: در آتش سوزی اخیر 1500 هکتار از نیزار های تالاب هورالعظیم سوخت. وی افزود: تجهیزات برای مهار آتش محدود و ناچیز است.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۲۲:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
خشکی زاینده رود و بیابانی شدن پهنه های وسیعی از استان اصفهان از جمله تالاب گاوخونی، کانون های بحرانی گردوغبار را افزایش داده و این خطه در چهار فصل سال هوا ندارد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تالاب زیبای چغاخور، استان چهار محال و بختیاری، شهرستان بروجن / فارس
دیار میرزا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
با وجود خشکسالی، ساخت موج شکن غیر اصولی در ورودی تالاب انزلی و سدسازی در سرچشمه ها این تالاب در معرض نابودی و ورود مارهای غیر بومی در اطراف موج شکن جدید، زندگی مردمان بومی این منطقه را به خطر انداخته است.
آفتاب ایلام   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۹:۰۵    
حال تالاب انزلی خوب نیست و با وجود خشکسالی، ساخت موج شکن غیر اصولی در ورودی تالاب و ... این تالاب رو به خشکی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۷:۱۴    
تالاب میقان در دل کویری 100 هکتاری،در شمال اراک،زرد و سرخ های زیبایی از آفتاب و خنکا و پاکی بی بدیلش را پیش چشم و جان گشوده است. کویر میقان به لحاظ فیزیکی وظیفه تلطیف هوای اراک را بر عهده دارد و روان آبهای این شهر وارد کویر می شود ...
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۰۷:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تالاب ها بخش مهمی از اکوسیستم طبیعی هستند که اگر با بی توجهی روبه رو شوند، آسیب های جدی به طبیعت منطقه وارد می کنند. این تالاب ها در جای جای کره زمین با توجه به اقلیم و شرایط جغرافیایی شکل گرفته اند و هر کدام ویژگی های منحصربفرد خود را دارند ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۲۳:۴۰   + ۱۴ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان از دومین حریق در تالاب هورالعظیم خبر داد که پس از حدود دو سه ساعت، آتش مهار شد.
دیار آفتاب   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
نمکی گفت: موضوع غذا در مقوله کمیت و کیفیت قابل بحث است به همین منظور بخش های متعددی باید در امنیت غذایی گام بردارند.
صبح کیش   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری صبح کیش، همکاری در حفاظت، احیا و مدیریت محیط زیست دریایی - ساحلی و تالاب های ایران از طریق پژوهش های کاربردی، برگزاری دوره های مشترک آموزشی و توانمندسازی و جلب مشارکت جوامع محلی، از مهم ترین محور های این توافق نامه ملی بین المللی است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
صومعه سرا- استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت توجه به اجرای طرح ها با پیوست حفظ محیط زیست، گفت: اجرای تصفیه خانه به بهبود معیشت مردم اطراف تالاب کمک می کند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۳۲    
زارع اجرای پروژه ها را با توجه به توسعه بر مبنای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی استان دانست و گفت: اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب صومعه سرا بر مبنای حفظ محیط زیست و تالاب انزلی و بهبود زندگی مردم صومعه سرا است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
حسینی گفت: با اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب صومعه سرا از ورود 6 هزار و350 مترمکعب در شبانه روز فاضلاب به آب های سطحی و تالاب بندر انزلی جلوگیری می شود.
اروم نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۸:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
آذریار با اشاره به اینکه تالاب های چالدران میزبان بیش از 50 گونه از پرندگان مهاجر است، گفت: تالاب های چالدران به دلیل داشتن غذایی کافی و امنیت موجود برای زیست انواع طیور و همچنین پذیرایی شایسته، پرندگان مهاجر به عنوان مقصد اصلی خود این تالاب ها را بر می گزیند.
آذرمغان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۰۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان، سعید شهند ظهر چهارشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه در گرامیداشت هفته محیط زیست در اردبیل اظهار کرد: تالاب نئور یکی از مجموعه های ارزشمند و تأثیرگذار در محدوده استان اردبیل است که برای احیای این دریاچه کار مطالعاتی به انجام رسیده و در یک برنامه پنج ساله سعی ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
رحیم مجدمی در گفت وگو با مهر با بیان اینکه 300 هزار قطعه بچه ماهی بومی برزم در تالاب بین المللی شهرستان شادگان رهاسازی شد، اظهار کرد: این مراسم با حضور جمعی از مسئولان ادارات و جوامع محلی روستای صراخیه بخش خنافره برگزار شده است. ...