جمعه ۰۹ آبانساعت ۱۷:۴۴Oct 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاب انزلی»

مدیرکل حفاظت محیط زیست به اتفاق رییس مجمع نمایندگان استان و همچنین فرماندار شهرستان بندر انزلی از تالاب انزلی بازدید و درخصوص راهکارهای مبارزه با گونه مهاجم سنبل آبی تبادل نظر کردند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۱۲    
گیلان- رئیس کل دادگستری استان گیلان از ممنوعیت شکار و توقف صدور مجوز شکار پرندگان در تالاب انزلی خبر داد.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۵:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
بیشترین ریزش در سطح دشت مربوط به شهر بندرانزلی با متوسط سالانه دو هزار میلیمتر و حداقل بارندگی در حوالی رودبار ، لوشان و منجیل با متوسط سالانه 200 میلیمتر است.گیلان برخوردار از دریای خزر ، تالاب انزلی ، بیش از 40 رودخانه و چشمه های متعدد آب معدنی است . ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۸:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - حجت الاسلام والمسلمین خلیلی رییس کل دادگستری گیلان از تالاب بین المللی بندرانزلی بازدید کرد. رییس کل دادگستری گیلان در این بازدید که با همراهی احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان و سیدرحمان سیدزاده دادستان بندرانزلی صورت پذیرفت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۰    
مسئول دبیرخانه تالاب های گیلان از کاهش عمق آب تالاب انزلی از غرب به شرق خبر داد و گفت: گاهی عمق این تالاب بین المللی به حدود نیم متر هم می رسد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رشت _ ایرنا _ فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت : در بحران های ناشی از سیلاب در حاشیه جنوبی تالاب انزلی 20 روستای شهرستان صومعه سرا شامل 5 هزار خانوار ببه شدت آسیب می بینند.
گیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
گیل خبر/ سرویس اجتماعی: سید رحمان سیدزاده، دادستان بندرانزلی با حفظ سمت به ریاست حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان گیلان منصوب شد. وی پیش از دادستانی بندرانزلی، ریاست دادگستری رضوانشهر را برعهده داشت. ظاهرا قرار است دادستان جدید بندرانزلی به زودی معرفی گردد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۶:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار گیلان تالاب انزلی را از ظرفیت های ارزشمند گیلان خواند که مدیریت و احیاء آن درروند توسعه استان مؤثر است و به جهاد دانشگاهی تأکید کرد که با ارائه طرح و پژوهش در تحقق این مهم نیز اقدامی مؤثر انجام دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۶    
نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نیرو و سازمان محیط زیست در طرح حریم دریا و تالاب با بررسی کارشناسی به جمع بندی برسند تا کشاورزان بیش از این متضرر نشوند.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۸:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
استاندار گیلان به حمایت های صورت گرفته در راستای تخصیص 106 میلیارد تومان به موضوع پسماند و نیروگاه زباله سوز طی سال گذشته و پیشبرد پروژه های استان اشاره و خاطرنشان کرد: رقم ابلاغی سال جاری نیز نسبت به سال گذشته افزایشی بوده و تاکنون 120 میلیارد تومان به پروژه های پسماند استان ابلاغ شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از آغاز پایش هوایی تالاب انزلی خبر داد و گفت: میزان فاضلاب و اکسیژن موجود در تالاب انزلی آنالیز می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان: پایش هوایی، ماهواره ای، لیزری و پایش زمینی تالاب انزلی از 12شهریور در این تالاب آغاز شده است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۵:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
آیت الله فلاحتی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: شیرابه های پسماند سراوان به رودخانه ها ی گوهر رود و زرجوب ، تالاب انزلی و سپس دریا می ریزد که این امر به سلامت محیط زیست و شهروندان آسیب می رساند . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۹:۰۴    
جذاب ترین اخبار استان های باشگاه خبرنگاران جوان در روز چهارشنبه 12 شهریور 99 را اینجا مشاهده کنید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۶:۰۰    
استاندار گیلان : در ستاد ملی هماهنگی مدیریت تالاب های کشور به ریاست معاون اول رئیس جمهور، 2 هزار و 558 میلیارد تومان تصویب و ابلاغ شد.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
.معاون سازمان حفاظت محیط زیست، پایش هوایی تالاب انزلی که برای نخستین بار در کشور در این وسعت به اجرا می رسد را پروژه ای بزرگ و جامع معرفی کرد و گفت: تالاب انزلی و صیانت از آن امری مهم و ضروری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار گیلان با اشاره به ضرورت افزایش اعتبارات برای احیای تالاب انزلی گفت: تکمیل طرح کاداستر 5 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که 2 میلیارد تومان آن از طریق بودجه استانی تامین می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۵:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون سازمان حفاظت محیط زیست، پایش هوایی تالاب انزلی که برای نخستین بار در کشور در این وسعت به اجرا می رسد را پروژه ای بزرگ و جامع معرفی کرد و گفت: تالاب انزلی و صیانت از آن امری مهم و ضروری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
رشت – ایرنا – مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان بیان کرد : پایش هوایی، ماهواره ای، لیزری و پایش زمینی تالاب انزلی از روز چهارشنبه دوازدهم شهریورماه آغاز شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۴:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: معتقدم یکی از الزامات برای احیای تالاب انزلی، برقراری پیوند بیشتر بین مردم و این تالاب است؛ ضمن آنکه تمامی راه حل ها برای نجات تالاب، باید متناسب با زیست بوم منطقه تعریف شود.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
رشت – آژانس خبری ریحان – طبیعت و زیست بوم سرزمینمان همان طبیعت و زیست بومی است که قرن ها و از دیرباز گذشتگانمان در آن همدلانه زیسته اند و اگر امروز درگیر بدخبرهای زیست محیطی می شویم نه از خشم طبیعت بلکه از زیاده خواهی انسان مدرن است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۱۰:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها رئیس مجمع نمایندگان گیلان پیگیری طرح نجات تالاب انزلی در سطح ملی را مورد تأکید قرار داد و گفت: برای رفع مشکلات تالاب انزلی ایجاد شبکه فاضلاب مدرن شهر رشت ضروری است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
احمددنیا مالی درباره مشکلات کنونی طرح هادی روستایی درانزلی،گفت: مشکلات طرح هادی روستایی را می بایست به طریق اساسی مرتفع کنیم تا بتوان به طریق ریشه ای مشکلات طرح فوق را برطرف کرد. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۵ - ۱۰:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب ها سازمان حفاظت محیط زیست از ابلاغ طرح جامع احیای تالاب انزلی خبر داد و گفت: به زودی حق آبه این تالاب از 11 رودخانه منتهی به آن معین می شود تا پیش از سدسازی های بیشتر در حوضه آبخیز سهم تالاب مشخص شده باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به بارش شدید باران در داخل شهر انزلی و آبگرفتگی بخش مرکزی رشت از جمله رودخانه پیربازار، گفت: یک و نیم متر به ارتفاع تالاب انزلی اضافه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
شدت بارش ها در گیلان و بالا آمدن آب رودخانه ها،خروش و طغیان آن ها خسارت جدی به بخش کشاورزی به ویژه به شالیزارهای برنج وارد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۲:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از انباشت حجم زیادی از رسوبات و زباله در محدوده کانال کشتیرانی بندر انزلی خبر داد و گفت: مسیر ورودی تالاب انزلی لایروبی شد.
ندای گیلان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از لایروبی 71 هزار متر مکعب مسیر ورودی تالاب بین المللی انزلی منتهی به حوضچه آرامش این بندر(شنبه بازار روگا) خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ - ۰۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا نوشت : بابک دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، از تصویب و ابلاغ طرح جامع 7 ساله احیای تالاب انزلی (1405-1399)، با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 558 میلیارد تومان، در سومین نشست ستاد ملی هماهنگی و مدیریت تالاب های کشور ...
وزارت کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، از تصویب و ابلاغ طرح جامع 7 ساله احیاء تالاب انزلی(1405-1399)، با اعتباری بالغ بر دوهزار و پانصد و پنجاه و هشت میلیارد تومان، در سومین نشست ستاد ملی هماهنگی ومدیریت تالاب های کشور ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۷:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه طرح حریم دریا و تالاب انزلی واقع بینانه تعریف شود، گفت: نباید زندگی روستاییان در مخاطره حریم دریا و تالاب قرار بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه انزلی با اشاره به کم کاری سازمان محیط زیست نسبت به تالاب انزلی گفت: زمانی تصمیم داشتند با هزینه های میلیاردی رسوب های تالاب را با روش های خودشان از بین ببرند و آن را احیا کنند ولی انجام نشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۱:۰۹    
برنامه جامع هفت ساله احیای تالاب انزلی در حالی تدوین شده که وظایف نجات تالاب بر عهده دستگاه های دولتی در داخل گیلان گذاشته شده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه یکی از تهدیدات جدی استان گیلان وضعیت مدیریت پسماند است، گفت:در بحث محیط زیست ما بحث قابل دفاع نداریم و این در حالی است که می بایست با حضور مردم، تالاب انزلی را احیا کنیم.
موسسه تحقیقاتی علوم شیلاتی کشور   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۸    
رییس پژوهشکده آبزی پروری آبهای داخلی در مراسم رهاسازی بچه ماهیان سفید به تالاب انزلی حضور یافت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۰۶:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل شیلات گیلان از افزایش قیمت نهاده های ویژه آبزی پروری خبر داد و گفت: 7 میلیون قطعه بچه ماهی در تالاب انزلی رهاسازی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۷:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدبری از رهاسازی هفت میلیون بچه ماهی استخوانی از نوع سفید و کپورماهیان در تالاب بین المللی انزلی خبر داد.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۹:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
نماینده انزلی اظهار کرد: فقط قانون در شهر ما برای مردم ضعیف اجرا می شود ولی برای دستگاهها استفاده نمی شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون وزیر کشور، احیای تالاب انزلی را منوط به جدیت خاص مدیران استان دانست و بیان کرد: بیش از 2500 میلیارد تومان اعتبار برای احیای تالاب انزلی تخصیص یافته، اما هنوز ابلاغ نشده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۹:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه طرح نجات تالاب انزلی به صورت ملی پیگیری می شود گفت: رودخانه های آلوده حیات تالاب را تهدید می کنند.
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۲۰:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
کاشف اسرار-م عاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور به وضعیت تالاب انزلی نیز اشاره و با بیان اینکه یکی از بهترین تالاب های جهان را دارد، اما متأسفانه در معرض خشک شدن قرار دارد، تصریح کرد: اگر تیم مشترکی تحت عنوان شورای عالی توسعه گیلان تشکیل شود قطعاً نتیجه خوبی برای این استان به دنبال خواهد داشت ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۵:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه باید جریان خودپالایی در تالاب انزلی برقرار شود، گفت: تا وقتی جریان خودپالایی در تالاب وجود ندارد، هر هزینه ای هم بشود نتیجه ای در برندارد، لایروبی کانال و برچیده شده اسکله شماره 10 آب دریا را وارد تالاب می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
رشت- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به ورود روزانه 100 هزار متر مکعب فاضلاب به تالاب انزلی، گفت: احیای تالاب نیازمند مشارکت همگانی است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۴:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: گیلان تمام ظرفیت ها برای محیط زیست سالم را دارد و سرمایه گذاری برای احیای دو رودخانه رشت و تالاب انزلی نیاز ویژه استان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۴:۱۵    
اکبری مقدم از ورود روزانه 100 هزار متر مکعب فاضلاب به تالاب انزلی خبر داد و گفت: تالاب انزلی دارای 19 هزار و 400 هکتار عرصه آبی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون وزیر کشور با اشاره به برخورد قاطعانه با دستگاه های متخلف گفت: 340 کیلومتر از نوار ساحلی شمال و جنوب به صورت غیرقانونی در تصرف دستگاه هاست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۱۰:۱۳    
آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه همه باید مطالبه گر باشیم گفت: در ارائه خدمات و همچنین احیا تالاب انزلی وارد بازی های سیاسی و جناحی نشوید، دودش به چشم همگان خواهد رفت.