جمعه ۱۵ اسفندساعت ۱۷:۱۶Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ریزگرد»

باشگاه خبرنگاران   ۵۰ دقیقه پیش    
فرمانده سپاه حضرت ولیعصر (عج) خوزستان گفت: با همکاری اداره محیط زیست و منابع طبیعی 350 هزار هکتار نقطه بحرانی و فوق بحرانی ریزگرد در استان شناسایی شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
سلیمانی دشتکی با بیان اینکه خوزستان در چند سال اخیر در زمینه های مختلف به ویژه بیابان زدایی موفق بوده است گفت: باید بتوانیم آثار گرد و غبار و ریزگردها را در بیابان ها و نقاطی که کانون این پدیده است با درختکاری و جنگل کاری محو کنیم.
برترین ها / آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۱۱۰ سایت دیگر  
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری: رئیس جمهور روز پنجشنبه و در آستانه روز ملی درختکاری و هفته منابع طبیعی، یک اصله نهال سیب در محوطه باغ گیاه شناسی ملی ایران غرس کرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- معاون محیط دریایی و امور تالاب های سازمان محیط زیست، گفت: نزدیک 1.5 میلیون هکتار تالاب های کشور پتانسیل تبدیل شدن به کانون ریزگردها را دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۰۸:۴۶    
5 میلیون هکتار از مساحت خراسان جنوبی در معرض فرسایش بادی و گرد و غبار است و ریزگردها سالانه 505 میلیارد تومان خسارت به بار می آورند.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: تونل خط انتقال آب از صفارود به کرمان مجوز محیط زیست دریافت کرده اما سد صفارود مجوز محیط زیست ندارد. به گزارش تسنیم ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تاکنون هیچ یک از مسئولان محلی و کشوری از نماینده گرفته تا استاندار درخصوص موضوع حقابه هامون اظهارنظر روشن و قاطعی نداشته اند و ظاهرا منتظرند مانند سال های قبل بر اثر خشکی صددرصدی تالاب هامون این منطقه مجدد به کانون ریزگرد تبدیل شود وگرنه با چند مصاحبه و دیدار و گرفتن عکس های یادگاری دردی از مردم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۹:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
فرماندار فهرج گفت : براساس اعلام داده های دستگاه پایش هوای محیط زیست غلظت ریزگرد ها هم اکنون هوای فهرج را در وضعیت خطرناک قرار داده است .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۴:۱۱    
مدیرکل حفاظت از محیط زیست ایلام گفت: غلظت هوای استان در شهرستان های ایلام، مهران و ایوان یک و نیم برابر حد مجاز است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۴:۱۵   + ۴۴ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در سه سال اخیر بیش از 370 میلیون دلار برای مقابله با ریزگردها و احیای تالاب ها اختصاص یافته، گفت: یکی از مهمترین تصمیمات این بود که تخصیص آب برای تالاب ها در ردیف تخصیص آب شرب مردم قرار گرفت تا وزارت نیرو با دغدغه بیشتری نسبت به تامین آب تالاب ها تلاش کند.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با ریزگردها و کشاورزی حفاظتی اداره تولیدات گیاهی با همکاری کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی رباط وخاتون آباد 4500کیلوگرم بذر منداب جهت کاشت در اراضی کانون ریزگرد رباط و خاتون آباد در بین کشاورزان متقاضی توزیع کرده است که این مقدار ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: به منظور انسجام و هماهنگی فعالیت ها در مواقع بروز چهار بحران اصلی استان شامل خشکسالی، سیل، زلزله و ریزگرد نظام نامه مدیریت بحران خوزستان تهیه می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۵:۵۵    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درمورد ریزگرد ها با منشاء داخلی و خارجی گفت: از دو سال دیگر تقریبا ریزگرد با منشاء داخلی نداریم.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
سلامت نیوز : شهر، شیره جانِ مادرش، زمین را می مکد، تا هرآنچه تا پیش از این از زاینده رود، پدر شهر، به ارث برده بود زنده بماند؛ امروز پدر نیست تا نان دهد؛ ورزنه را می گویم، بدون حقابه کشاورزی، به جانِ چاه هایی در دل زمین افتاده که به زودی خشک می شوند و شهر را در ترک هایی که بر دل زمین باز می شود ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۰۹:۳۸    
گرانی نهاده بهانه ای برای برداشت خارشتر گلستان شد اما این سوال مطرح است که آیا برداشت این گیاه منجر به ایجاد کانون ریزگرد در گلستان نمی شود؟
میزان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۱۴:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در خصوص اهمیت پوشش گیاهی تالاب هامون و تاثیر آن بر کاهش گردوغبار در منطقه بسیار است در گفتگو با میزان ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۱:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان محیط زیست کشور از اختصاص 20 میلیون دلار برای مقابله با ریزگرد ها خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۴:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
20 میلیون دلار برای مهار گرد و غبار در بودجه سال آینده کشور در نظر گرفته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۷:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
با خشک شدن 96 درصد از وسعت تالاب گاوخونی کارشناسان هشدار می دهند ریزگرد های سمی آن می تواند در آسمان 10 استان منطقه مرکزی کشور پراکنده شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: سازمان محیط زیست برای احیای تالاب گاوخونی به منظور پیشگیری از تبدیل آن به کانون گرد و غبار باید اقدام کند و احیای آن اجرایی نمی شود مگر اینکه حق آبه های رودخانه زاینده رود و کشاورزی تأمین شود.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۶:۲۵    
دریاچه هامون با احداث سد کجکی و بند کمال خان روی رودخانه هیرمند توسط دولت افغانستان و قطع جریان ورودی به ایران و عدم احقاق حقابه ناچیز ایران از سوی دولت ایران و دستگاه دیپلماسی کشور به کانون اصلی ریزگرد در جنوب شرق تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۵:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان گفت: در چند سال گذشته از 350 هزار هکتار مناطق فوق بحرانی کانون ریزگرد در استان خوزستان، 240 هزار هکتار با نهال کاری، بوته کاری، قرق و مرطوب سازی تثبیت شد و امیدواریم در چند سال آینده بتوانیم کل 350 هزار هکتار از زمین های فوق بحرانی در خوزستان را مدیریت کنیم.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۴:۳۰    
هشدارهای کرونایی، بهره برداری از 415 طرح مقابله با بیابان زایی و کنترل ریزگرد ها در 13 استان، 103 طرح بخش آب و خاک و 3 هزار و 569 طرح منابع طبیعی و آبخیزداری، از مهمترین عناوین خبر مشروح 13 امروز است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۷:۱۰    
حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران: اگر روند تخریب کوه ادامه داشته باشد، در آینده نزدیک از میراث چند هزار ساله تهران و این کوه تنها یک پوسته باقی می ماند
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
خشکی دریاچه هامون و تالاب جازموریان در شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان، منجر به بروز ریزگرد در این استان شده است. خشکی هامون از طرفی و ناخوش احوالی جازموریان از سمتی دیگر ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
بادهایی که روزگاری کاهش دما را به همراه داشت حالا با خشک شدن تالاب هامون و سواری دادن به ریزگرد ها چشم ها و ریه های مردم را نشانه گرفته است.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۵:۰۱    
رنگ سپید نمکزار گاوخونی نشانی از سپیدبختی عروس تالابهای ایران ندارد؛ این روزها این تالاب بین المللی گاوخونی با مرگ دست و پنجه نرم می کند و به کانون بحرانی تولید ریزگرد تبدیل شده است اما نه اراده ای برای تامین حقابه گاوخونی میان مسئولان وجود دارد و نه عزم راسخی برای احیای تالاب.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
خشکی دریاچه هامون و تالاب جازموریان در شمال و جنوب استان سیستان و بلوچستان، منجر به بروز ریزگرد در این استان شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۲۲:۲۱    
حال و روز مردم و کشاورزان سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان تعریفی ندارد. یعنی یک جور هایی پر از درد است. شمال استان به دلیل خشک شدن دریاچه هامون و ریزگرد های بسترش، حالا درگیر بستر طوفانی عجیب شده است. جنوب استان هم وضع بهتری حاکم نیست ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - طوفان شن و ریزگردها بار دیگر شرق استان کرمان را فرا گرفت و موجب بسته شدن راه 43 روستا در این شهرستان شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۲:۲۵   + ۱۹ سایت دیگر  
کانون ریزگرد های شمال با خشک شدن 25 درصد خلیج گرگان و تالاب میانکاله در حال تشکیل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۱۴    
بمنظور جلوگیری از ریزگرد ها و تثبیت شن های روان، پنجاه هزار اصله نهال گرمسیری در نهالستان های شهرستان جاسک تولید شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون پایش و نظارت محیط زیست لرستان از ثبت 9 روز آلوده از ابتدای سال تاکنون در استان خبر داد و گفت: این تعداد روز در مقایسه با سال های گذشته، کاهش چشم گیر ورود ریزگرد ها را نشان می دهد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۸ - ۰۵:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی خوزستان با تاکید بر ضرورت توجه به کانون های فوق بحرانی ریزگرد در این استان گفت: به واسطه بارندگی های اخیر نباید از عرصه های باقی مانده ریزگرد در خوزستان که هنوز تثبیت نشده اند غافل شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۲۲:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان گفت: به جای استفاده از اعتبارات دولتی برای تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، در برنامه است که از این عرصه ها برای تولید چوب استفاده شود؛ بخش خصوصی با سرمایه گذاری در این زمینه، علاوه بر تثبیت کانون های ریزگرد خوزستان، به ایجاد اشتغال نیز می پردازد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۷:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛دکتر حانیه راجی اظهار کرد: آلودگی هوا می تواند اثرات کوتاه مدت روی بیماران تنفسی و قلبی و عروقی داشته باشد اما در طولانی مدت برای افراد سالم نیز بیماری هایی مانند بیماری مزمن تنفسی ایجاد می کند. ...
رویداد 24   ۱۳۹۹/۱۰/۲۱ - ۱۷:۲۵    
رود های دجله و فرات از کشور ترکیه سرچشمه گرفته و پس از گذار از سوریه و عراق به تالاب بزرگ هورالعظیم رسیده است. میزان ذخیره سد های ترکیه معادل کل آورد سالیانه آن در این کشور یعنی 17 میلیارد متر مکعب آب استکه این امر خشک شدن هورالعظیم و بروز پدیده ریزگرد ها را در پی دارد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۰۸:۵۷   + ۲۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: عضو انجمن علمی روان پزشکان ایران معتقد است، آلودگی هوا با تاثیرگذاری بر اکسیژن مغز، رفتارهای اجتماعی را تحت تاثیر قرار داده و سبب کاهش کنترل خشونت و پرخاشگری می شود. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
آلودگی هوا و ریزگرد ها می توانند تاثیرات منفی بر سلامت، چون اختلال در ضربان قلب و حملات قلبی داشته باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست شبکه دامپزشکی بافق گفت: برای دفع انواع آلاینده ها همچون آثار ریزگرد ها و فلزات سنگین از بدن مصرف لبنیات تاثیر گذار است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل منابع طبیعی البرز گفت: اغلب کانون های بحرانی بیابانی البرز در حاشیه رودخانه شور است که در آن مناطق گونه هایی مثل تاغ و قره داغ که مقاوم به خشکی و شوری هستند کاشته شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب استان کرمان گفت: نهال کاری در جنوب استان کرمان با هدف مقابله با ریزگرد ها با جدیت ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- مدیرعامل آب منطقه ای گلستان با اشاره به اینکه خلیج گرگان متولی خاص ندارد، گفت: بی توجهی تنها خلیج خزر را به کانون ریزگرد تبدیل می کند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۰:۴۲    
اگر تا دیروز بحث ریزگرد ها و گرد و غبار و خودرو ها و حتی سیستم های گرمایشی منازل به عنوان متهمین آلوده کننده هوای شهر ها و روستا ها معرفی می شدند، اما حالا هیولایی معرفی شده که همه عوامل قبلی در مقابلش هیچ هستند و می تواند تمامشان را در دل خود جای دهد. نفت کوره یا همان مازوت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۱:۱۸   + ۸ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیر دفتر امور استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: با اجرای طرح های عظیم مقابله با ریزگردهای نمکی، 90 درصد از کانون های ایجاد ریزگردها مهار و نگرانی ها در حاشیه دریاچه ارومیه برطرف شده که در سال های آتی این نگرانی ها کمتر می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
جاده کشی و ساخت خیابان در پارک کوهستانی چندران، باعث آماده کردن زیر ساخت برای تخریب، ویرانی و آلودگی این محیط طبیعی شده است. جاده و خیابان نه تنها هیچ همخوانی با طبیعت کوهستان ندارد بلکه برای احداث آن مساحت زیادی از کوه و مراتع ویران شده و این خود عامل تولید ریزگرد می گردد ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۷:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
درحالی مردم مناطق مختلف کشور شاهد بارش برف و باران هستند که مردم شرق کرمان از این نعمت محرومند و در عوض طوفان شن و ریزگرد ها زندگی آن ها را مختل کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۲۲:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
هوای شهرستان فهرج امشب به علت ریزگرد ها و آلودگی بیش از سه برابر حد مجاز در وضعیت بسیار خطرناک قرار گر فت.