یکشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۷:۰۵Mar 2024 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ریزگرد»

بسیج   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده سپاه حضرت ولی عصر (عج) در آیین کاشت 5 میلیون نهال؛ این کار را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: این اقدام هم برای مهار ریزگرد ها و هم اثرگذاری مثبت درختان در محیط زیست اهمیت دارد.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
مجید درویشی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بند علیخان تنها تالاب استان تهران و یکی از مناطق مهم شهرستان ورامین است که در ورود ریزگرد ها و گرد و خاک ها به استان تهران جلوگیری می کند و همچنین زیستگاه بسیاری از پرندگان دائمی و مهاجر می باشد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با هفته تالاب ها به منظور ایجاد کمربند سبز در حاشیه تالاب طشک و جهت کاهش گرد و غبار، قلمه درختچه بومی گز دراین منطقه کشت و آبیاری شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
دکتر عرفان غفرانی * آلودگی هوا در کلان شهرها یکی از صدها فاجعه زیست محیطی است که ما به طور روزمره با آنها دست و پنجه نرم می کنیم. توالی بحران های محیط زیستی در ایران نظیر کم آبی، ریزگرد ها ...
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۷:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
دبیر اول سفارت روسیه در ایران از همکاری های علمی و پژوهشی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان در زمینه گلخانه های تحقیقاتی، مراکز رشد و فناوری، شرکت تولید بذر هیبرید، پژوهشگاه مرکزی، مرکز تحقیقات بیابان زُدایی، ریزگرد ها و مزرعه تحقیقاتی استقبال کرد.
دانشگاه هرمزگان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
محور اصلی نقش روشهای استحصال آب باران در احیاء میکرو اقلیم های خشک و نیمه خشک کشور نقش و جایگاه سامانه های سطوح آبگیر باران: - در احیاء میکرواقلیم های مناطق خشک و نیمه خشک - از دیدگاه بوم گردی و گردشگری - در مدیریت روانابهای شهری (تالابهای مصنوعی، کشاورزی شهری، .. ...
اول فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۷:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
اول فارس ریزگرد عصای سفیدش را روی تل نمک کوبید و با ناراحتی از کناره مهارلو فاصله گرفت. رد اشک های داغ را حتی از پشت عینک دودی هم میشد در عمق چشمش دید. چشمی که به ظاهر از بینایی محروم بود اما باطن روشنی داشت. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و همچنین کنترل کانون ریزگرد ها در استان گفت: ایده زراعت چوب در استان تقویت و با کمک بخش خصوصی، صنعت چوب امروز به یک حرکت پول ساز از مزرعه تا کارخانه تبدیل شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۲۰:۵۶   + ۲۴ سایت دیگر  
استاندار خوزستان با اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و همچنین کنترل کانون ریزگرد ها گفت: ایده زراعت چوب در استان تقویت و با کمک بخش خصوصی، صنعت چوب امروز به یک حرکت پول ساز از مزرعه تا کارخانه تبدیل شده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
پس از سفر معاون رئیس جمهور به سرخس اعتبار 100 میلیارد تومانی برای مقابله با ریزگرد ها در این شهرستان تصویب شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۸:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
استاندار خراسان رضوی گفت: سرخس اکنون بخش حاد پدیده گرد و غبار استان است، اما برخی دیگر از شهرستان ها از جمله مشهد نیز درگیر موضوع ریزگرد ها شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۶:۱۰    
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: بودجه ویژه ای برای مهار ریزگرد ها در شهرستان سرخس در نظر گرفته شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهوری گفت: کار مطالعاتی مقابله با ریزگرد ها و گردوغبار در بیش از 210 هزار هکتار از اراضی شهرستان سرخس به پایان رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۲:۲۳   + ۱۴ سایت دیگر  
طهماسبی گفت: همزمان با ایام الله دهه فجر عملیات اجرایی مقابله با پدیده ریزگردها و کانون های داخلی گردوغبار در شهرستان سرخس آغاز شد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رییس ستاد ملی سیاست گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گرد و غبار کشور گفت: ایجاد معیشت پایدار برای ماندگاری جمعیت، محور برنامه و نقشه کنترل و مدیریت ریزگرد ها در شهرستان سرخس است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با حضور در چاله زرد به عنوان یکی از کانون های اصلی ریزگرد در شهرستان سرخس بر مهار گرد و غبار با حفظ معیشت و ماندگاری مردم سرخس تاکید کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۱    
ریشه کنی صد ها اصله نهال و درختچه گز در اراضی ملی ساحلی واقع در پیرامون خلیج گرگان در حالی اتفاق افتاد که همچنان خطر بروز ریزگرد مناطق ساحلی گلستان را تهدید می کند؛ موضوعی که نگرانی طیف گسترده ای از علاقمندان به طبیعت را به همراه داشته است.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۸:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
خشک شدن رودخانه زاینده رود، مشکلات متعددی برای استان ایجاد کرده که فرونشست زمین، افزایش ریزگرد ها و گسترش بیماری ها تنها بخشی از این مشکلات است. به گزارش ایلنا ...
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
کاشت 6 میلیون اصله نهال اکالیپتوس در پنج هزار هکتار از زمین های شرکت هفت تپه شوش طی آیین با حضور معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان منابع طبیعی کشور آغاز شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۰۸:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
هواشناسی خراسان رضوی با پیش بینی طوفان و گرد و خاک و افزایش ریزگرد ها در این استان هشدار آماده باش صادر کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۵۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مازندران،ریزگردها بیخ گوش استان های شمالی کشور قرار گرفته است. یکی از اقداماتی که مانع از بروز ریزگرد در سه استان شمالی کشور می شود، کمک به تداوم فعالیت تالاب ها ذکر شده است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۰۵:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
پرتاب همزمان 3 محموله با ماهواره بر سیمرغ، رکود ثبت مدار تا 750 کیلومتری، پایش سطح زیرکشت گندم در 6 استان قطب تولید گندم، پایش سطح زیرکشت برنج در استان های گیلان و مازندران و پایش طوفان های ریزگرد با استفاده از سامانه های مبتنی بر تصاویر ماهواره ای دستاورد 14 ساله ایران از سال 88 تاکنون است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۲۱:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در ششمین جلسه کارگروه تخصصی آموزش، پژوهش ، فناوری و نوآوری استان گفت: برنامه ریزی جامع مقابله با توسعه کانون ریزگرد ها در استان حائز اهمیت است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
با حکم استاندار خراسان رضوی، حسن نوری زاده فرماندار سرخس به عنوان رئیس کارگروه مدیریت و برنامه ریزی جهت مهار ریزگرد های این شهرستان منصوب شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، افشین دانه کار به مناسبت روز جهانی تالاب ها (13 بهمن ماه) با اشاره به اینکه تالاب های خشک شده تبدیل به کانون ریزگرد می شوند، افزود: حفاظت از تالاب ها در امنیت اکوسیستم و امنیت ملی بسیار موثر است و می تواند از مهاجرت اقلیمی افراد در مناطق کم آب جلوگیری [...]
تیک   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
یکی از چالش هایی که اقلیم و محیط زیست کشور را درگیر کرده است، معضل فرسایش خاک است که بسیار آرام اما در مقیاس گسترده در کشور در حال رخ دادن است. در واقع خاک تجدیدپذیر نیست و با فرسایش آبی و تبدیل شدن به رسوبات به درون رودخانه ها می رود یا در فرسایش بادی تبدیل به ریزگرد و گرد و غبار شده و به شهرها و ...
مقصر و منشأ اصلی آلودگی هوای تهران گردوغبار است که دلیل آن قرارگرفتن در کمربند خشک کره زمین، ذرات معلق در هوای کشور و شرایط خشک موجود در کشورهای هم جوار بوده و خواهد بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سردشت گفت: میزان ریزگرد ها در آسمان این شهرستان بیش از 10 برابر حد مجاز و استاندارد های جهانی است
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- فعال محیط زیست خوزستان گفت: شنزارهای خوزستان کانون ریزگرد نیستند و این موضوع باید پیگرد قانونی شود و افرادی که در این زمینه خودسرانه مالچ پاشی می کنند باید تعقیب قضائی شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۴ - ۰۹:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رییس اداره هواشناسی قصرشیرین گفت : ورود ریزگرد ها و گرد و غبار به آسمان این شهرستان مرزی امروز چهارشنبه باعث کاهش میزان دید افقی به میزان 9 هزار متر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۲۰:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی استان از طرح مشترک کاشت نهال با کشور عراق برای مقابله با ریزگرد ها خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۶:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 19 روز آلوده ناشی از گرد و غبار و ریزگرد ها در این استان ثبت شده است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۸:۳۱    
گنبدکاووس- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست گنبدکاووس گفت: مردم این شهرستان امسال هشت تجربه درگیری با ریزگردها را پشت سر گذاشتند که در مقایسه با سال گذشته چهار برابر بیشتر است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
کشت وکار در 7 هزار هکتار از زمین های سرخس با هدف کنترل کانون های فرسایش بادی و ریزگرد ها ممنوع شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۴:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
گرگان- عباسی، مدیر بنادر و دریا نوردی استان گلستان از کشت گیاهان شور پسند مانند سالیکورنیا در محل دایک ها به منظور کاهش ریزگرد ها خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - ۲۲:۱۶    
گرگان- ایرنا- استاندار گلستان با تاکید بر اینکه خشکی خلیج گرگان، کشاورزی این استان را نابود و 60 هزار کانون ریزگرد نمکی ایجاد می کرد، گفت: دولت با رویکرد جهادی مبتنی بر قانون برای احیای این پهنه آبی گام برداشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۲۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان- عضو هیأت علمی دانشگاه اصفهان گفت: ریزگردها یکی از عوامل بالا بودن میانگین غلظت ذرات در هوای اصفهان است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۲۲:۱۳   + ۱۳ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران جوان : همچنین طبق اعلام مرکز پیش بینی هواشناسی، فردا چهارشنبه نیز با توجه به شرایط پایداری و با انتقال ریزگرد به استان کاهش کیفیت هوا در استان کرمان پیش بینی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۲:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار سرخس بر پیگیری حل منشاء خارجی ریزگرد های سرخس در دیدار با نماینده وزارت امور خارجه در شرق کشور تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۱:۵۳    
کرمان- ایرنا- اداره کل هواشناسی کرمان نسبت به افزایش ابر، وزش باد، گردو خاک و ورود ریزگرد به مناطق مختلف این استان و نیز افزایش غلظت غبار به ویژه برای شمال غرب و جنوب شرق این استان هشدار زرد صادر کرد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۲۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار فریمان گفت: به علت وجود ریزگرد ها و کاهش کیفیت هوا فردا یکشنبه مدارس ابتدایی در نوبت صبح و بعدازظهر در این شهرستان به صورت غیرحضوری و در بستر پیام رسان شاد برگزار خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی با اشاره به وقوع توفان و ریزگرد در برخی جاده های استان گفت: هم اکنون تمامی راه ها و محورهای داخل استان خراسان رضوی باز و تردد در حالت عادی ادامه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
تصاویر ارسالی مخاطبین خبرگزاری فارس از شرایط عجیب و بحرانی عصر امروز از ریزگرد و توفان در جاده های منتهی به فریمان و تربت جام را میبینید.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
یک فوق تخصص بیماری های ریه با بیان اینکه خطرناک ترین ذرات معلق در اندازه های 2.5 تا 10 میکرون هستند، گفت: برخی از این ریزگرد ها بر اساس حلالیت و سایزشان می توانند در سیستم تنفسی فوقانی رسوب کنند و موجب بروز علائم مشکلات تنفسی شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۴:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران با اشاره به سدسازی های ترکیه گفت: ترکیه هم درگیر ریزگرد خواهد شد چرا که همیشه این طور نیست که جهت بادهای غالب از غرب به شرق باشد و یک سری بادهای منطقه ای در جهت مخالف وجود دارد که مناطقی از ترکیه را درگیر می کند.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۴:۳۱    
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از لحظه هجوم موج ریزگردها به آسمان شهر سرخس خواهید بود.
جماران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
فیلمی از لحظه ورود ریزگردها به میدان گازی شوریجه سرخس و تغییر رنگ عجیب آسمان این شهر را ببینید.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۱۴:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
در فیلم زیر لحظه هجوم موج ریزگرد ها در شهر سرخس را مشاهده میکنید.