جمعه ۲۸ خردادساعت ۰۱:۴۴Jun 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زاینده رود»

صدای لنجان   ۵ ساعت پیش    
به گزارش صدای لنجان ؛ سید ناصر موسوی لارگانی عصر امروز در حاشیه بازدید از شرکت مهیار صنعت زاینده رود لنجان اظهار کرد: جوانان ما وقتی اراده کنند می توانند برای رفع نیازهای کشور اقدامات چشم گیری را انجام دهند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۰ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: همه طرح های انتقال آب از زاینده رود که منابع آن تعریف نشده است باید قطع شوند و هر وقت که آورد آن مشخص شد تخصیص آن انجام شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به خالی بودن 66 درصد مخزن سد زاینده رود، گفت: احتمال دارد بازگشایی زاینده رود در زمان بسیار محدود و تنها برای نجات باغات غرب اصفهان باشد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۴:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مهر – گروه استان ها- ندا سپاهی: انتخابات 1400 در حالی برگزار می شود که بسیاری از شهرهای کشور با بحران آب آشامیدنی روز را به شب می رسانند و ساعت ها بی آبی و قطعی برق دغدغه این روزهای مردم شده و در قلب دیار زاینده رود با تانکر به خانه های شهروندان آبرسانی می شود ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ظرفیت کل مخازن سدهای کشور 50.5 میلیارد متر مکعب و درصد پرشدگی سدها تا اردیبهشت 1400، 58 درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته است. مجموع ذخایر آبی سدهای استان اصفهان از مهر 99 تا خرداد 1400، 527 میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته 26 درصد و در بلندمدت 50 درصد کاهش دارد. ...
میزان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۲:۱۰    
خبرگزاری میزان - جلسه شواری حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی در استان اصفهان که با طرح و بررسی 5 دستور کار تشکیل شد، موضوع چند پرونده تخلف، تعرض یا تغییر کاربری غیرمجاز در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی مورد بحث و تبادل نظر و بررسی قرار گرفت و تصمیمات مهمی اتخاذ و مصوب شد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۱:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: با تکمیل خیابان های ارغوانیه و زاینده رود تا اواخر تیرماه ابر پروژه میدان شهدای هسته ای افتتاح خواهد شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم فلاورجان درمجلس شورای اسلامی در توئیتی بر لزوم توجه به استان اصفهان، اشتغال جوانان و از همه مهم تر زاینده رود از سوی کاندیداهای انتخابات تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۲۱:۳۸    
جانشین مجمع رهروان امربه معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: برخی با وعده های فریب دهنده مردم را جذب می کنند، چند سال پیش شعار دادند این بار نوبت زاینده رود است، چه شد، وعده ها کجاست؟
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۷:۵۶    
نصف جهان: مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به تنش خشکسالی و تأثیر آن بر فضای سبز شهر اظهار کرد: در سال 97 اصفهان تنش خشکسالی سنگینی داشت چرا که رودخانه زاینده رود حدود یک سال و نیم بسته شد در حالی که اکثر چاه های آب وابسته به رودخانه بود البته امسال میانگین دما بالاتر و ...
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۵:۰۸    
نامزد انتخابات ششمین دوره شورای شهر اصفهان گفت: اصفهان در کنار زاینده رود شور و نشاط دارد، بدون زاینده رود همه آنها از بین خواهد رفت.
موج   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۴:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: مسئولان آب و فاضلاب در استان اصفهان برای دسترسی پایدار مردم به آب شرب نهایت تلاش خود را به خرج داده اند و مسئولان وزارت نیرو نیز باید از برداشت بی رویه آب در بالادست جلوگیری کنند.
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۲:۰۹    
طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی، نوید تبسم زاینده رود پس از دوران غمبار ِبی رمقی و تدبیری در آستانه اجرا برای عبور از بحران کم آبی در این خطه پهناور است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۰۷:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی، نوید تبسم زاینده رود پس از دوران غمبار ِبی رمقی و تدبیری در آستانه اجرا برای عبور از بحران کم آبی در این خطه پهناور است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۲۶    
نصف جهان: نخستین خشکی زاینده رود به سال 79 برمی گردد و در این سال ها، پنج دولت بر روی کار آمدند و این رودخانه به ویژه در ایام مختلف به محلی برای وعده های تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری و مجلس تبدیل شده است. ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۹    
نیما نادری بازیگر سینما و تلویزیون ایران است. از مهم ترین آثار نیما نادری می توان به بازیگری در سریال تعبیر وارونه یک رؤیا، سریال در مسیر زاینده رود اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۰:۱۶    
ایسنا/اصفهان اصفهانی ها می گویند برای احیای زاینده رود، قول دادن هنر نیست، بلکه باید عمل کرد .
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۶:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با تشریح مشکلات صنایع، گردشگری آب شرب و زاینده رود و...به تشریح برنامه های دولت "سلام" برای حل مشکلات استان شهرستان های استان اصفهان پرداخت.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۱:۴۴    
آیین اختتامیه چهارمین جشنوارۀ سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود با معرفی برگزیدگان چهارمین دوره، به پایان راه خود رسید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۴۶    
شهردار اصفهان گفت: پل های شهید سردار سلیمانی با هدف کاهش ترافیک و تصادفات و با صرف 217 میلیارد تومان هزینه ساخته شد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی اصفهان در آیین اختتامیۀ چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود که شامگاه گذشته (شنبه_22 خردادماه) در کتاب فروشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار و به مدد فضای مجازی، به صورت زنده برای مخاطبان آن در سراسر ایران پخش شد ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۰    
دبیر چهارمین جشنواره سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود گفت: معتقدیم هر داستان، کتاب، هر اثر هنری تقابل با مرگ و میرایی است و آفرینش و آفریدن، ستایش زندگی و زیبایی است. ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۹:۰۰    
داور چهارمین دوره جشنواره دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود گفت:روایت های زاینده رود از جنس جوانی و نوجویی و تجربه ورزی بود. روایت هایی برآمده از درد بلوغی که سخت نجیب و بی هیاهو بود و گاه به گاه ته مایه ای از اعتراض، از دلتنگی، از اندوه داشت. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان جشنوارۀ سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود که به اعتراف اهل فن، یکی از سالم ترین جشنواره های داستانی حال حاضر ایران است، با برگزاری آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان چهارمین دوره، به کار خود پایان داد.
پورتال خبری کاشان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۲۰:۳۳    
مدیر عامل آبفای کاشان مشارکت همگانی و کارجمعی را برای حل بحران آب خواستار شد و افزود: امروز اگر یک ساعت آب زاینده رود قطع شود به تنهایی آب شرب این منطقه قابل شرب و آشامیدن نیست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بازگشت به روز های اوج گذشته ورزش قایقرانی با استفاده از دیگر ظرفیت های آبی استان محقق می شود.
اقتصاد آنلاین / پانا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۲۱:۰۳   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون توسعه و بهره برداری فاضلاب آبفای اصفهان گفت:شرکت فولاد مبارکه و ذوب آهن با شبکه گذاری، اقدام به استفاده از پساب شهری کرده اند چراکه شهرستانهای لنجان، مبارکه، فلاورجان و فولادشهر فاقد زیرساخت های شبکه فاضلاب بودند که این دو صنعت اقدام به احداث شبکه جمع آوری ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۴:۱۳    
نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در توئیتی احیای زاینده رود را صدر خواسته های مردم استان از رییس جمهور آینده دانست.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۳۷    
تخصیص اعتبار مناسب، حل معضل ترافیک و افزایش مهاجر، مبارزه با خشکسالی، گردوغبار و... از دیگر مطالبات مردم و کارشناسان استان از دولت آینده است
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۳۳    
رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: باید فکر کنیم زاینده رود همیشه خشک است و نباید معطل ماند، باید از سایر ظرفیت های آبی استان اصفهان برای قایقرانی استفاده کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ - ۱۱:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان دبیر چهارمین جشنوارۀ سراسری دانشجویی داستان کوتاه زاینده رود اعلام کرد که آیین اختتامیۀ این دوره از جشنواره، 22 خردادماه برگزار و به صورت زنده از صفحۀ اینستاگرام این جشنواره برای مخاطبان پخش می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان این که زاینده رود بحرانی ترین حوضه آبریز کشور است گفت: علت این مسئله ورود کارشناسی نشده دولت های مختلف به موضوع زاینده رود است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - عضو هیات رییسه نظام صنفی کشاورزی اصفهان گفت: احیای رودخانه زاینده رود و حل مشکلات کشاورزان مستلزم پیگیری تمامی نمایندگان این استان است و نباید تنها 2 نماینده پیگیر آن باشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: زاینده رود بحرانی ترین حوضه آبریز کشور است و سال به سال با افزایش برداشت های غیرمجاز به مشکلات این رودخانه افزوده می شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تشکیل پُلیس آب راهکاری برای جلوگیری از برداشت های غیرقانونی از زاینده رود، بارگذاری های غیرمجاز و رفع مشکلات این رودخانه است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۰ - ۱۲:۱۱    
شهردار اصفهان گفت: مشکلات سر راه ساخت خیابان های اطراف میدان پینارت مانند خیابان های ارغوانیه، زاینده رود و ادامه سلمان فارسی، برطرف شده تا این پروژه به زودی به صورت یکجا بهره برداری و افتتاح شود.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۶:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در توئیتی به موضوع انتقال آب زاینده رود به استان کرمان و ظلم به مردم استان های اصفهان و چهارمحال و خوزستان اشاره کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- دبیر صنف کشاورزان اصفهان گفت: کشاورزان شرق و غرب این خطه هنوز به جمع بندی برای تعیین زمان دقیق بازگشایی آب رودخانه زاینده رود نرسیده اند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۱۲:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه کیفیت و کمیت فساد در دولت روحانی رکوردی بر جای گذاشته که ابدا قابل قیاس با گذشته نیست، گفت: دولت روحانی به تمام معنا مصداق بارز فساد و رانت است.
شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود در دوره 6 ماهه منتهی به 30 اسفند ماه 1399، به ازای هر سهم خود 82 ریال کنار گذاشت که نسبت به دوره مشابه در سال گذشته که زیان هر سهم 31 ریال اعلام شده بود، از سوددهی در هر سهم حکایت دارد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: حوضه زاینده رود با تنش آبی شدید مواجه است و اگر اقدامات عاجل در راستای احیای آن انجام نشود تهدیدات جدی فلات مرکزی ایران را در برخواهد گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
در حال حاضر جمعیت 5 میلیونی استان اصفهان با فاجعه بی آبی، تعطیلی بخش بزرگی از کشاورزی، کاهش تولیدات بخش صنعت و هجوم ریزگردها دچار شده است و دولت تدبیر و امید و وزرای نیرو و کشاورزی به وظایف قانونی خود برای احیای زاینده رود و کشاورزی شمال استان اصفهان عمل نکردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس حل مشکل کم آبی و اجرای مصوبات ستاد احیای زاینده رود را مهمترین مطالبه خود و موکلانشان از دولت آینده می دانند.
مدیر ارشد خدمات فنی و پشتیبانی شرکت فولاد مبارکه با بیان اینکه سهم برداشت کل صنعت از رودخانه زاینده رود بسیار ناچیز است، گفت: برداشت این شرکت از رودخانه زاینده رود همواره در کمترین مقدار ممکن قرار داشته است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: برداشت های بالادست، افت فشار آب را در چند روز گذشته در شهر اصفهان به دنبال داشته است. معاون بهره برداری و توسعه شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت:به دلیل نوسانات آب تحویلی شرکت آب منطقه ای اصفهان که ناشی از برداشت های بالا دست حد فاصل سد چم آسمان تا سد زاینده رود است ...
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۰۱    
نصف جهان: ذخیره کنونی سد زاینده رود 443 میلیون مترمکعب و 68 درصد سد خالی است. مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: در حال حاضر ورودی سد زاینده رود 31 و خروجی آن 22 ونیم مترمکعب بر ثانیه و ذخیره این سد 443 میلیون متر مکعب است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: استان اصفهان با 4 نوع خشکسالی اقلیمی، هیدرولوژیکی،کشاورزی و ژئوهیدرولوژی روبه رو است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۱:۳۷    
آب نیست و کم کم خشکسالی تمام استان اصفهان را در بر گرفته است . این حقیقت تلخ وقتی کام شهروندان را بیشتر تلخ می کند که خبر می شنوند، سرشاخه زاینده رود هم بی آب شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۳۵   + ۹ سایت دیگر  
خشکی زاینده رود و بیابانی شدن پهنه های وسیعی از استان اصفهان از جمله تالاب گاوخونی، کانون های بحرانی گردوغبار را افزایش داده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۰۹:۳۳    
اصفهان یکی از شهرهای معروف ایران دارای محله های قدیمی است که هر کدام داستان خاص خود را دارد. محله بیدآباد اصفهان که در قسمت شمالی زاینده رود قرار دارد، این روزها به عنوان یکی از محله های معروف تاریخی این شهر شناخته می شود. ...