دوشنبه ۲۹ شهریورساعت ۰۷:۳۵Sep 2021 20
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زاینده رود»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: موضوع آب به عنوان دغدغه تمامی نمایندگان به شمار می رود و زاینده رود اولویت نخست استان است.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت مهم ترین موضوع در حوضه زاینده رود است در حال حاضر همه از زاینده رود استفاده می کنند و همه ناراضی هستند، این موضوع اوج بی هنری مدیریت منابع آبی کشور در سال های گذشته را نشان می دهد که از بالادست تا پایین دست همه ناراضی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- فرماندار سامان گفت: شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری و سایر دستگاه های اجرایی متولی در استان نسبت به ساماندهی نقاط بحرانی رودخانه زاینده رود در محدوده این شهرستان اقدام کنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۰    
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: نه تنها حق اصفهان در حوضه زاینده رود به نحو شایسته ای مطالبه نمی شود بلکه اخیراً درباره آب در بعضی نواحی استان مانند سمیرم نیز صحبت هایی می شنویم که نشان می دهد نمایندگان نتوانسته اند آب استان را حفظ کنند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۵:۰۰    
اصفهان - ایرنا - کارشناس مدیریت زراعت گندم سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: تولید امسال گندم در این استان به دلیل جاری نبود زاینده رود و کاهش بارندگی حدود 65 درصد در مقایسه با پارسال کمتر شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۳:۱۶    
رئیس کمیسیون مناطق کم برخوردار و آب شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: ما نمی پسندیم که نماینده ای از یکی از استان های همجوار به صراحت علیه اصفهان صحبت کند و نمایندگان استان در مجلس هیچ موضعی نگیرند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۲    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: احیای رودخانه زاینده رود می تواند به پیشگیری و کنترل فرونشست زمین و کانون های گرد و غبار کمک کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۳۱    
ایسنا/اصفهان سخنگوی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به وضعیت بد منابع آبی اصفهان به خصوص در غرب استان، گفت: در حال حاضر سد زاینده رود حدود 240 میلیون مترمکعب آب دارد و اگر تا بعد از آذر ماه بارندگی نداشته باشیم، کاهش ذخیره سد بر کیفیت آب اثر می گذارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۸ - ۱۱:۲۴    
ایسنا/اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت شفافیت در حوضه زاینده رود، گفت: زاینده رود نماد اوج بی هنری مدیریت منابع آبی در وزارت نیرو طی سالیان گذشته است که همه از بالادست تا پایین دست از زاینده رود استفاده می کنند و همه ناراضی هستند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان تنها استانی است که همه دشت های آن درگیر فرونشست زمین شده؛ پیش از این، فرونشست فقط در دشت مهیار دیده می شد، اما امروز این پدیده به مرکز شهر اصفهان هم رسیده است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۰۹:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: عملیات رفع تصرف و آزادسازی تاکنون در 600 هکتار از رودخانه های استان اصفهان و 400 هکتار نیز در دریاچه سد زاینده رود انجام شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۰۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
شهرکرد -ایرنا- مسوول روابط عمومی مرکز اورژانس 115 چهارمحال و بختیاری گفت: فرد39 ساله ظهر روز پنجشنبه در رودخانه زاینده رود در حوالی دهستان چم چنگ شهرستان سامان غرق شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۲۰:۲۵    
رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: یک جوان 39 ساله در رودخانه زاینده رود غرق شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر مشکل اصلی اصفهان اختلافات در مورد زاینده رود با استان بالا دست یعنی چهارمحال و بختیاری بوده و لازم است استاندار جدید در این راستا گام های مهمی را بردارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر آبفای شهرستان فریدون شهر با بیان اینکه تنها منبع تأمین کننده آب شرب فریدون شهر در آستانه خشک شدن کامل است، گفت: میزان آبدهی چشمه لنگان با 98 درصد کاهش نسبت به اردیبهشت ماه امسال از 5 هزار به 80 لیتر در ثانیه رسیده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: بر اساس آخرین گزارشات، حجم آب پشت سد اکنون 241 میلیون متر مکعب و برابر 16.6 درصد است..
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۱۳:۳۶    
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: آسیب فرونشست هایی که تاکنون ایجاد شده را نمی توان اصلاح کرد، اما برای اینکه از این بیشتر نشود، مدیران کشوری و استانی تلاش کنند که آب در زاینده رود جریان پیدا کند تا تبعات آن مانند فرونشست متوقف شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۸:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
نوجوان 17 ساله در رودخانه زاینده رود در شهر باغ بهادران غرق شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۰۷:۰۵    
در حالی که ورودی سد زاینده رود در سال آبی گذشته بسیار کم بوده و پیش بینی ها حاکی از آن است که سال آینده نیز پر بارش نخواهد بود، اکنون ظرفیت سد نیز به کمتر از 17 درصد رسیده و روزانه بیش از یک میلیون متر مکعب از آن کم می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۱:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی مرکز اورژانس اصفهان از غرق شدن نوجوان 17 ساله در زاینده رود خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۲۰:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- یک مرد 31 ساله و نوجوان 17 ساله روز سه شنبه در آب های جاری منطقه بالادست رودخانه زاینده رود در محدوده شهر باغبهادران استان اصفهان جان خود را از دست دادند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۹:۲۵    
مرد جوان در رودخانه زاینده محدوده شهر باغبادران اصفهان غرق شد.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۸:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
با توجه به نزدیکی مناطق کشاورزی به محدوده شهر اصفهان و وجود آثار متعدد تاریخی در بافت تاریخی اصفهان، تداوم خشکی زاینده رود از یک سو و استفاده بی وقفه از آب های زیرزمینی بویژه برای کشاورزی سنتی از سوی دیگر می تواند تهدیدی جدی برای آثار تاریخی اصفهان باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۳:۴۳    
مرحله چهارم لایروبی و روان سازی بستر رودخانه زاینده رود حد فاصل روستای "قورتان" به سمت ورزنه و تالاب بین المللی گاوخونی به طول 23 کیلیومتر بصورت پیوسته و بر اساس اولویت ها در حال اجراست./امیر حسین اکبری
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۱۲:۱۵    
کارشناس ارشد بهره برداری اتاق فرمان نیروگاه زاینده رود گفت: در حال حاضر با آزاد کردن 25 متر مکعب در ثانیه آب، روزانه بین 10 تا 12 سانتی متر از ارتفاع آب در سد اصلی کم می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
سد زاینده رود ظرفیت ذخیره سازی یک میلیارد و 500 میلیون متر مکعب آب را داشته و اکنون ظرفیت این آب به کمتر از 18 درصد رسیده است. با توجه به برنامه تولید برق ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۷:۰۶    
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: 400 هزار اصله درخت در حاشیه زاینده رود دچار تنش آبی هستند و این میراث گرانبها در حال نابودی است.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۲۸    
اصفهان_ نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: تامین عمده هوای پاک اصفهان از طریق درختان غرب اصفهان است که دچار خشکسالی شده اند و باید برای تامین آب زاینده رود تدبیر اساسی شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۴:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
تپه تاریخی مسوم به تپه اشرف در حاشیه شمالی زاینده رود و نزدیک به پل تاریخی شهرستان اصفهان واقع شده، این تپه یکی از بناهای مهم تاریخی شهر اصفهان است که قدمت آن براساس حفاری های انجام شده به زمان هخامنشیان برمی گردد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۳:۰۲    
برداشت کارخانه ذوب آهن اصفهان از آب ِ زاینده رود با استفاده از طرح پساب کاهش می یابد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۰۹:۰۳    
زنگ خطر برای ایران زمین! مازندران بر لبه تیغ خشکسالی! زنگ خطر برای ایران زمین! صفر شدن ذخیره آب سدهای استان گلستان بدرود زاینده رود افتتاح و آبگیری دو سد خاییز و ارغون - بوشهر
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۱:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- مرحله چهارم لایروبی بستر رودخانه زاینده رود در شرق اصفهان سبب روان سازی زهاب های کشاورزی منطقه بسوی تالاب بین المللی گاوخونی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
جاری شدن دائمی زاینده رود تنها راهکار جلوگیری از فرونشت زمین است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۲۹    
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: خشکی زاینده رود امروز علاوه بر مشکلات زیست محیطی، شهروندان اصفهان را برای تامین آب شرب دچار بحران کرده است و متاسفانه این برچسب برخورداری بر اصفهان سنگینی می کند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۴۲    
آیت الله رئیسی رئیس جمهور نامه نماینده اصفهان درباره دعوت به اصفهان و رسیدگی به وضعیت زاینده رود را پاسخ داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان مدیرکل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی اصفهان با بیان اینکه اصفهان تنها شهری که فرونشست زمین به عمق شهر نفوذ کرده، گفت: طی این سال ها اصفهان را از یک شهر امن به شهر ناامن تبدیل و با اصفهان کاری کردیم که با شهرهای زلزله خیز هیچ تفاوتی ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان، از کاهش برداشت آب از زاینده رود و جایگزینی پساب بجای آن تا سه سال آینده خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۱:۰۴    
عضو شورای مرکزی سازمان عدالت و آزادی گفت: حل معضل آب زاینده رود و بازگشایی این رودخانه نیازمند تدبیری ملی بوده و قطعاً استان اصفهان نمی تواند به تنهایی این معضل عظیم را برطرف کند.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور نامه نماینده اصفهان درباره دعوت به اصفهان و رسیدگی به وضعیت زاینده رود را پاسخ داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبات مردم درباره حوضه آبریز زاینده رود زیاد است و ضرورت دارد که رئیس جمهور به این موضوع ورود جدی داشته باشد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۷:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
این مسجد و مناره کهن آن در روستای برسیان در بخش مرکزی شهرستان اصفهان، و در 45 کیلومتری جنوب شرقی این شهر، در شمال زاینده رود واقع شده است. برسیان در دوره صفویه به سبب آبادانی و خرمی محل تفرج پادشاهان این سلسله بود. تک مناره بسار قطور و رفیع این مسجد نیز قدمتی هزار ساله دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا - طی سالیان اخیر با مدیریت آب در برخی مناطق استان، کشاورزی رشد مفیدی داشته است. از برداشت 40هزار تن هلو در سامان تا کاشت صیفی جات در بازفت و... نتیجه مدیریت منابع و برداشت عادلانه آب از سرچشمه های رودخانه های کارون و زاینده رود است. ...
تابناک اصفهان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
کشاورزان اصفهان می خواهندمدیریتی در راس استان انتخاب شود که در سطح کشور شناخته شده ، دارای سابقه کار اجرایی در سطح بالا و به مسائل زاینده رود آشنا باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۲:۲۱    
اصفهان - ایرنا - دبیر اجرایی نظام صنفی کشاورزی استان اصفهان گفت: کشاورزان این خطه می خواهندمدیریتی در راس استان انتخاب شود که در سطح کشور شناخته شده ، دارای سابقه کار اجرایی در سطح بالا و به مسائل زاینده رود آشنا باشد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۰:۱۹    
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: احیای زاینده رود، پرداخت حقوق قانونی، تاریخی و شرعی مردم اصفهان است.
برترین ها / حادثه 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۰۸:۴۸   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: بیست سالش تمام نشده بود. قرار بود 18شهریور، عازم خدمت سربازی شود. فقط شش روز مانده بود به اعزام که همراه دوستانش، راهی سفری تفریحی شد. مقصد این سفر رازآمیز، رودخانه زاینده رود بود؛ زاینده رود که بستر مرگ میلاد شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
شهرکرد - ایرنا - مسوول روابط عمومی اورژانس 115 چهارمحال و بختیاری گفت: 2 جوان غرق شده در زاینده رود روز جمعه با کمک مردم محلی نجات یافتند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۱۸:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
2 جوان 24 و 30 ساله در رودخانه زاینده رود غرق شدند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
هویج پس از برداشت و پیش از ارائه در بازار مصرف، گل آلود است و باید شسته شود؛ در گذشته این کار در رودخانه زاینده رود و در کنار مزارع کشت هویج انجام می شد، اما امروزه به دلیل خشکی زاینده رود، شست و شو هویج های برداشت شده به صورت صنعتی انجام می شود.
ندای اصفهان   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: قطع و وصل شدن زاینده رود سبب بروز تنش در ساختمان ها به ویژه به میراث فرهنگی اصفهان می شود و سازه های تاریخی و پل ها را تحت تاثیر قرار می دهد