دوشنبه ۰۷ فروردینساعت ۲۲:۲۱Mar 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زاینده رود»

جماران   ۳۶ دقیقه پیش    
شرکت آب منطقه ای تهران از احتمال سیلابی شدن رودخانه های استان تهران خبر داد و تاکید کرد که مردم اطراف رودخانه ها اتراق نکنند.
ایمنا   ۱ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر طرح ساماندهی ناژوان گفت: میزان حجم آب جاری در زاینده رود از امروز افزایش چشمگیری خواهد داشت و جلوه زیباتری را در منطقه گردشگری ناژوان رقم خواهد زد.
مدیریت بحران استان چهارمحال و بختیاری از گردشگران نوروزی خواست در حاشیه رودخانه زاینده رود اطراق نکنند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان گفت: برای انتصاب فرمانداران افرادی که می خواستند فشار بیاورند، فشار می آوردند اما به هیچ عنوان تحت فشار فرمانداری را منصوب نکردیم اما گاهی مصلحت اندیشی هایی رقم خورد و تلاش کردیم در حد توان دیگران را قانع کنیم.
ایمنا   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: با توجه به افزایش خروجی از سد زاینده رود برای کشت کشاورزان و رشد جریان رودخانه، لازم است که شهروندان برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی از تردد و توقف در بستر رودخانه زاینده رود خودداری کنند.
تحلیل بازار   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - شیشه فروش؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: گردشگران وشهروندان لازم است، بستر رودخانه زاینده رود را به منظور جلوگیری از خطرات احتمالی ترک کنند.
خبرگزاری مهر   ۸ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: باتوجه به نزدیک شدن آب به اصفهان ضروری است شهروندان بستر رودخانه زاینده رود را برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی ترک کنند.
با افزایش خروجی سد زاینده رود، آب ظهر امروز به اصفهان می رسد و مردم هر چه سریع تر بستر خشک زاینده رود را تخلیه کنند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۷ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با فرارسیدن عید نوروز، جاذبه های گردشگری اصفهان همچون زاینده رود و پل های معروف آن ( سی و سه پل و پل خواجو) با استقبال خوب مسافران و گردشگران رو به رو شده است.
بیتوته   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۱:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود از امروز یکشنبه ششم فروردین خبر داد.
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۲۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود برای توزیع نوبت دوم آب برای کشاورزی شرق اصفهان خبرداد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۵:۲۵   + ۱۵ سایت دیگر  
اصفهان- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان از افزایش خروجی سد زاینده رود برای توزیع نوبت دوم آب برای کشاورزی شرق اصفهان خبرداد. تیتربرتر از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر نیرو استفاده غیرمجاز بالادست از منابع آبی حوزه آبریز زاینده رود را متوقف کرد، گفت: این حرکت کار شجاعانه ای بود که وزرای قبلی جرات انجام آن را نداشتند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
شهرستان سامان یکی از مهمترین کانون های گرشگری چهارمحال و بختیاری با پل های تاریخی بر روی رودخانه زاینده رود است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۵:۲۰   + ۹ سایت دیگر  
اصفهان- مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات سد زاینده رود از افزایش ذخیره سد زاینده رود به 389 میلیون مترمکعب خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۱/۰۵ - ۱۲:۲۵    
شهر سامان با قدمت 1000 ساله در حاشیهٔ رود زاینده رود و در دامنه سلسله جبال زاگرس آرمیده است. این شهر نگین چهارمحال و بختیاری است، شهری کوهستانی با مناظر و چشم اندازهای زیبا که سرزمین سبز ایران نام گرفته است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
در این روزها حدود 150 مورد توصیه ایمنی و پیشگیری از رفتارهای خطرناک به مسافران نوروزی صورت گرفته است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
مسئول کمیته ایمنی و حوادث ستاد دائمی خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به خارج کردن 283 کپسول گاز پیک نیک از چادر مسافران نوروزی، گفت: اکیپ های غواصی در پنج نقطه حساس شهر و گشت زنی سه اکیپ سیار در حاشیه رودخانه زاینده رود برای پوشش ایمنی شهر و مسافران نوروزی در حال خدمت رسانی است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۹:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان گفت: قرار بود آثار ساخته شده سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی، نخست در یکی از محورهای گردشگری شهر به صورت نمایشگاهی جانمایی شود که به این منظور، خیابان کمال اسماعیل در نظر گرفته شد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۶:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
زاینده رود را قلب شهر اصفهان می نامند؛ رودی که طی دهه های اخیر مرارت ها کشیده، مرده و زنده شده و از رود زاینده زندگی به رود گاهی زنده تقلیل درجه داده است. زاینده رود فراتر از یک جاذبه گردشگری است. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۰۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مسئول دبیرخانه فرهنگی زاینده رود گفت: شش نمایشی که در بخش رقابتی جشنواره خندستان حضور داشتند در دبیرخانه فرهنگی زاینده رود انتخاب شدند که نوروز با همین هدف و با استفاده از فرصت حضور گردشگران برای حساس سازی جامعه نسبت به مسئله زاینده رود در عرصه های اجتماعی سطح شهر اجرا دارند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۸:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
مسئول دبیرخانه فرهنگی زاینده رود با اشاره به توزیع کارت پستال های زاینده رود در بین گردشگران نوروزی، گفت: پشت آخر هر کارت پستال، یک مطلب درباره قصه پرغصه زاینده رود درج شده است و مردم را به امضای کارزاری که نتایج آن به نظر مسئولان کشور درباره دائمی شدن جریان زاینده رود می رسد، دعوت کرده ایم.
تابناک اصفهان   ۱۴۰۲/۰۱/۰۲ - ۰۱:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و 239 میلیون متر مکعب امروز به 348 میلیون مترمکعب رسید.
صاحب نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۰۱ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ویژه برنامه تحویل سال 1402 هجری شمسی با حضور اقشار مختلف مردم اصفهان و مسافران نوروزی در ضلع جنوبی پل خواجو با اجرای برنامه های شاد و متنوع برگزار شد.
پارس فوتبال   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۲۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نگاهی به عملکرد زردپوشان دیار زاینده رود در سال 1401
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
متروپل ریخت؛ زاینده رود جاری شد؛ مهسا امینی از دست رفت و شعار زن، زندگی، آزادی فراگیر شد. کیان پیرفلک، کودک 9 ساله در جریان حملات تروریستی ایذه به شهادت رسید؛ حرم حضرت شاهچراغ (ع) به خون کشیده شد. امید بار دیگر به ایران آمد و با رویا همسفر شد و...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ - ۰۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و مشارکت های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: ماموریت اصلی دبیرخانه زاینده رود، حساس سازی مردم نسبت به موضوع خشکی این رودخانه تاریخی است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۲۰:۱۳    
تیم بهنام پروتئین زاینده رود نماینده استان اصفهان در مسابقات المپیاد بانوان کارگر کشور بر سکوی سوم ایستاد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
آثار تاریخی اصفهان به واسطۀ قدمت، معماری، تزئینات و ارزش های تاریخی که در خود دارند، این شهر را به یکی از گردشگرپذیرترین شهرهای کشور تبدیل کرده است، آثار تاریخی این شهر به خصوص آن هایی که از دوره صفویه به جای مانده اند، امروز در حاشیه زاینده رود قرار گرفته اند ...
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۹:۰۰    
اصفهان (پانا) - دانش آموز خبرنگار پانا در گزارشی به معرفی شهر بسیار زیبا باغ بهادران در استان اصفهان پرداخته است. خبرنگار: محمدرضا ژاله
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۷:۱۲    
سی و سه پل، حالا بعد از چهار قرن، از پلی در ورودی شهر ، به پلی در قلب شهر تبدیل شده است؛ جایی که مردم اصفهان کمتر دیگر برای عبور و مرور و بیشتر برای تفرج و خیالبافی می شناسندش. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۶:۵۶    
پل خواجو به خاطر معماری و تزئینات کاشیکاری آن، از دیگر پل های زاینده رود مشهورتر است. این پل که در دوران صفوی یکی از زیباترین پل های جهان به شمار می رفت، بیشتر به منزله سد و بند بوده است. مسئول وبسایت اصفهان زیبا در این مطلب 12 انگاره (تصویرسازی ذهنی) را که به بازنمایی آمریکا و... ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
به همت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد دانشجویان دانشکده عمران این دانشگاه از سد و نیروگاه زاینده رود بازدید کردند.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۹:۴۵    
14 نفر از مطرح ترین مجسمه سازان ایرانی و خارجی به مدت 15 روز در قالب نخستین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی اصفهان اقدام به تولید مجسمه های فلزی کردند که در حال حاضر و در آستانه سال جدید در ضلع شمالی زاینده رود حدفاصل سی وسه پل و پل فردوسی برای نمایش عموم قرار داده شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۲/۲۷ - ۰۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
از برای غیر مسجدی ها هم برنامه داشته باشیم تا زاینده رود در نوروز 1402 جاری است تیتر پررنگ صفحه نخست روزنامه های امروز اصفهان است.
پانا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۴    
اصفهان(پانا) - سی و سه پل از معروف ترین و شناخته شده ترین بناهای تاریخی و همچنین جاذبه های گردشگری اصفهان است. به گونه ای که حتی افرادی که به این شهر سفر نکرده اند هم این پل را می شناسند. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۱۱:۳۸    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بهمن ماه مقرر شده بود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان 21 بهمن ماه از سد زاینده رود آب رهاسازی شود، زمان بازگشایی آب با بارش های مطلوب مصادف شد که به توزیع بهتر آب به اراضی شرق اصفهان به مدت 10 روز کمک کرد. ...
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ - ۰۲:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه بهمن ماه مقرر شده بود برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان 21 بهمن ماه از سد زاینده رود آب رهاسازی شود، زمان بازگشایی آب با بارش های مطلوب مصادف شد که به توزیع بهتر آب به اراضی شرق اصفهان به مدت 10 روز کمک کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۹:۰۲    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه حجم سد زاینده رود در حال حاضر 308 میلیون مترمکعب است، گفت: سد سال گذشته در چنین روزی 238 میلیون مترمکعب آب داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بخش هایی از سرچشمه رودخانه زاینده رود را در روستای چهل خانه شهرستان فریدونشهر به تماشا بنشینید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۵:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: در تلاشیم که جریان فعلی در رودخانه زاینده رود را برای ایام عید نوروز حفظ کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
تونل کوهرنگ تونلی است که برای انتقال آب رود کوهرنگ به رودخانه زاینده رود در شهرستان کوهرنگ از توابع استان چهارمحال و بختیاری ساخته شده است. این تونل در سال 1332 برای انتقال آب به اصفهان بهره برداری شد و در سال 1364 تونل دوم به بهره برداری رسید. ...
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: از یکم اسفندماه تاکنون حدود 12 میلیون مترمکعب آب موجود در رودخانه زاینده رود به سمت تالاب گاوخونی جریان یافته است. ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۱:۱۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: سامانه دوم برای جبران کمبود آب شرب اصفهان بزرگ با جدیت در حال انجام است و در تلاش هستیم در خردادماه فاز اضطراری سامانه دوم وارد مدار بهره برداری شود تا بخشی از کمبود آب شرب جبران شود.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۷   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: نزدیک به سه هکتار از رودخانه زاینده رود در محدوده بالادست و پایین دست سد مخزنی زاینده رود در سال جاری آزاد سازی شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات سد زاینده رود از افزایش ذخیره سد زاینده رود به 261 میلیون مترمکعب خبرداد. سید مجتبی موسوی نائینی اظهار داشت: ورودی متوسط به سد به دلیل شرایط خاص سیلابی به 273 متر مکعب بر ثانیه رسیده و خروجی از آن 12 مترمکعب بر ثانیه بوده است. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۱۰:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
زاینده رود، آبراهی زیبا و تاریخی در کشورمان است و هربار که این آبراه جانی دوباره می گیرد، ساکنان این منطقه هم روح تازه ای به خود می گیرند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۲/۲۲ - ۰۰:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
تیم نساجی مازندران در هفته 23 لیگ برتر فوتبال، فردا مهمان ذوب آهن اصفهان است.