سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۰۱:۵۲Oct 2020 20

جدیدترین‌های «زاینده رود»

 
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۲۷   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: محمود فرشچیان خطاب به مسئولان میراث فرهنگی کشور گفت: به هیج عنوان اجازه ندهید که با بلندمرتبه سازی و (ساخت) ساختمان های بی رویه در اطراف چهارباغ یا در راسته زاینده رود زیانِ غیرقابل جبرانی به اصالت شهر اصفهان وارد آید. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۱    
پروژه سد و تونل بهشت آباد طرحی است که قرار بوده آب پیشخور شده زاینده رود را به فلات مرکزی باز گرداند ولی تاکنون با کش و قوس های فراوانی همراه بوده و در تازه ترین خبر جمع آوری کارگاه آن نیز تکذیب شد.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۳۰    
یکی از شهرهای قدیمی، دیدنی و جذاب ایران برای گردشگران شهر اصفهان است. به طور مستمر توریست ها از داخل و خارج کشور به اصفهان می آیند و به گشت وگذار در میدان امام، کنار زاینده رود و در خیابان های چهارباغ می پردازند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۳۷    
شهردار زاینده رود از احداث آرامستان 10 هکتاری در این شهر خبر داد و گفت: 60 درصد از مراحل اجرایی این پروژه انجام شده است.
صاحب نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۰۴    
24 کیلومتر جاده غیراستاندارد و حادثه آفرین چادگان با وجود داشتن بار ترافیکی سنگین هنوز در دایره تدبیر مسئولان راه و شهرسازی قرار نگرفته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-عضو کمیسیون آب، کشاورزی و منابع طبیعی گفت: استان اصفهان چیزی بیشتر از حقابه گذشته خود را برداشت نمی کند زیرا درطول سال های گذشته برداشت های زیادی بر حوزه زاینده رود تحمیل شده و این حوزه توان بارگزاری بیش از این اندازه را ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۶    
دبیر مجمع نمایندگان استان اصفهان گفت: سرریزهای زاینده رود به تالاب گاوخونی وارد می شود و نباید اجازه دهیم زاینده رود خشک شود.
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
نظام صنفی کشاورزی با فشار مردمی و دستور قضایی دادستان موفق شد در راستای تبصره 4 ماده دو قانون توزیع عادلانه آب بخش محدودی از شعاع 50 متری رودخانه زاینده رود را در این شهرک لاکچری نشین آزادسازی کند
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۸:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
نمونه آخری که از باستی هیلزها در محافل رسانه ای مطرح شد، ماجرای شهرک ویلایی نشینی است در مجاورت زاینده رود در منطقه قلعه سرشیر پیربکران استان اصفهان؛ جایی که بسیاری از سرمایه داران به ساخت ویلاهای خاص و لاکچری اقدام کرده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
سومین جلسه مجمع نمایندگان اصفهان با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان، مدیرعامل شرکت ابفا، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و معاونان بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی و مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان برگزار شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۲    
تعدادی از کشاورزان در خصوص مشکلات و صادر نشدن پروانه 17 طرح در حوزه زاینده رود در چهارمحال و بختیاری گلایه دارند.
پاون   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
29 ساخت و ساز غیرمجاز احداث شده در بستر و حریم رودخانه زاینده رود بر اساس حکم قضایی تخریب شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
شهرستان مبارکه یکی از قطب های اصلی تولید برنج در اصفهان و کشور است و نقشی اساسی در تامین این محصول دارد. بارندگی های ساله گذشته و بازگشایی زاینده رود سبب رونق بخشیدن به تولید این محصول نسبت به سال های گذشته در این شهرستان و استان شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
قلعه سرشیر پیربکران معروف به باستی هیلز اصفهان تنها شهرک ویلایی محصور چسبیده به رودخانه زاینده رود است که با گزارش خبرگزاری فارس و مطرح شدن در صدا و سیما اکنون وارد فاز جدیدی از پیگیری ها شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: هنوز برنامه منابع و مصارف سال آبی جدید ابلاغ نشده است و به دلیل کاهش حجم مخزن سد زاینده رود، در حال حاضر اولویت نخست تامین آب شرب است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان همان طور که مصر را هدیه نیل دانسته اند، اصفهان نیز هدیه زاینده رود است.
تابناک چهار محال بختیاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۷:۰۷    
استان چهار محال و بختیاری مرتفع ترین استان ایران و یکی از قطب های طبیعت گردی در کشور ما است. معمولا همراه با ناهمواری های بلند سرچشمه های طبیعی و رودهای دائمی به وجود می آید که همین مساله چهار محال را به یکی از مهم ترین منابع آبی ایران تبدیل کرده است ...
روابط عمومی شهرداری ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۲۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری روابط عمومی شهرداری ها - همواره خود را مطالبه گر حقابه محیط زیستی و حفظ زیست بوم زاینده رود می دانم/ کارکنان آرامستان ها در خاموشی خدمت می کنند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۵۴    
ایسنا/اصفهان مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: از مرداد 1395 تاکنون نزدیک به 23 هکتار اراضی بستر زاینده رود در منطقه باغبهادران آزادسازی شد که شاخص آنها جزیره مهربان و همچنین در بازه چم تقی و آزادسازی 8 مورد ویلا بود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۳    
رودخانه زاینده رود پس از ماه ها جاری بودن و تامین نیاز بخش های مختلف و حیات و سرزندگی منطقه به تازگی دوباره خشک شد تا پرده ای غمبار از جان دادن میلیاردها موجود زنده را در تراژدی بی آبی بزرگترین رودخانه مرکزی ایران نظاره گر باشیم، اقدامی نابخشودنی که باید برای آن تدابیری ویژه ای اندیشید.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۴۱    
شهردار اصفهان گفت: زاینده رود میراثی طبیعی نه فقط برای اصفهان، برای همه ایران است که باید از سراب تا پایاب، زنده و جاری باشد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۳:۳۵    
روز نکوداشت زاینده رود هر سال در 18 مهر برگزار می شود و در آن به خشکی زاینده رود اشاره ویژه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان تابستان سال های 1397 و 1398، بابک رفیعی علوی و علی شجاعی اصفهانی از گروه باستان شناسی دانشگاه هنر اصفهان، با بررسی یکی از بخش های حوضۀ آبریز زاینده رود در منطقۀ کفرود_ورزنه و سپس کاوش در سه محوطه، موفق به کشف بقایای زیستی مربوط به هزاره دوم و سوم پیش از میلاد شدند ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۲    
سخنگوی شورای شهر اصفهان گفت: ضعف مدیریت آب و مقاصد و اغراض انسانی دل زاینده رود را خشکاند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان زاینده رود به عنوان بزرگترین رود و جریان دائمی آب منطقه مرکزی ایران طی سال های گذشته به دلایل مختلفی برای مقاطع بلندمدت خشک شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: همواره خودم را مطالبه گر حقابه زیست محیطی رودخانه برای جاری بودن و حفظ زیست بوم آن می دانم.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
قطع و وصل شدن مداوم جریان زنده رود سبب شده زیست بوم این منطقه در خطر جدی قرار گیرد و سالانه هزاران ماهی تلف، پرندگان مهاجر آواره و درختان کهن منطقه خشک شوند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- رودخانه زاینده رود که پس از ماه ها جاری بودن و تامین نیاز بخش های مختلف و حیات و سرزندگی منطقه به تازگی دوباره خشک شد تا پرده ای غمبار از جان دادن میلیاردها موجود زنده را در تراژدی بی آبی بزرگترین رودخانه مرکزی ایران نظاره گر باشیم ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۷:۱۸    
دبیر شورای هماهنگی سازمان های مردم نهاد زیست محیطی اصفهان با بیان اینکه طبق مصوبات شورای عالی آب تامبن حقابه رودخانه ها و تالاب ها مقدم بر کشاورزی و صنعت است، گفت: مدیریت و حکمرانی مطلوبی که منافع همه ذینفعان حوضه آبریز زاینده رود را در نظر بگیرد، وجود ندارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۴:۲۲    
خشکی رودخانه زاینده رود چالش های زیادی را برای محیط زیست استان اصفهان و بسیاری از استان های کشور به همراه داشته و اثرات روانی بر مردم با افزایش افسردگی و کاهش شادگامی مردم داشته است.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۵۹    
اعتراض هزاران نفر به سیاست های تهدیدکننده حیات کارون و زاینده رود به گزارش گلونی سدسازی بی رویه و اجرای پروژه های انتقال آب در ایران باعث مرگ بسیاری از رودخانه های کشور شده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۱۳    
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: باید با القای نگاه ملی به زاینده رود میان مسئولان کشوری و مردم استان های همجوار، به دور از تحرکات آسیب زا، اقدامات موازی، رفتارهای افراطی و تنش زا و اظهارنظرهای غیرتخصصی، سعی در جاری بودن زاینده رود داشته باشیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
نفس های زاینده رود دوباره به شمارش افتاده و مردم اصفهان باردیگر با دل بستن به وعده های مسئولان، با شاهرگ حیاتی شهر خود وداع کردند.
برترین ها / دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۱:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: محمدرضا خلعتبری ضمن حضور دردفترمرکزی باشگاه سپاهان، با مسئولان این باشگاه به مدت یک فصل به توافق رسید و رسماً به سپاهان پیوست. جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید ...
بورس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
ذوب آهن اصفهان در بخش فروش های صادراتی بیشترین میزان تولیدی را محصول شمش کالایی با میزان 55.157 تن در اختیار داشته و جایگاه بعدی را محصول میلگرد با میزان تولید 18.092 تن به خود اختصاص داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۰:۱۰    
سالیان سال است مسؤولان قول پیگیری وضعیت آب و زاینده رود را به مردم می دهند و حتی با شعار احیای زاینده رود در انتخابات پیروز و رئیس جمهور کشور می شوند اما پس از رسیدن به خواسته هایشان حق آبه زاینده رود و حق قانونی مردم اصفهان را فراموش می کنند ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۳:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_ رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه جریمه در نظر گرفته شده برای برخورد با خودروهای پارک شده در حاشیه زاینده رود و صفه به همان میزان جریمه توقف ممنوع است، افزود: برای این امر 40 هزار تومان جریمه اعمال خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۲    
روستای یاسه چای یا یاسه چاه از توابع شهرستان سامان در استان چهارمحال و بختیاری است که در حاشیه رودخانه زاینده رود و در محدوده کوهستانی شمال این شهرستان قرار دارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۷:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- زاینده رود صدها سال به مردمانش جان داد و با تبسمش زندگی ها را طراوات بخشید تا این که از دو دهه اخیر در مواجهه با انبوه مشکلات و اکنون در آرزوی آب نشسته است که در غمش شعرها سروده ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون خدمات شهری شهردار اصفهان از ابلاغ دستورات 41 ماده ای شهرداری اصفهان برای مقابله با شیوع کرونا خبر داد و گفت: تصمیمات مختلفی در این زمینه گرفته و اجرایی شده است تا فاصله گذاری اجتماعی در شهر تشدید شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۱:۳۶   + ۱۵ سایت دیگر  
اصفهان- خبرنگار کیهان: فولاد مبارکه اصفهان 300 میلیارد تومان در احداث شبکه فاضلاب مبارکه و لنجان سرمایه گذاری کرده است. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: آینده رودخانه زاینده رود در وضعیت سفره های زیرزمینی مشخص نیست و باید به فکر استفاده بهینه از منابع آبی باشیم. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۷:۳۱    
سبز ها و زرد های زاینده رود همچنان دومین و سومین تیم های پرافتخار ایران در لیگ قهرمانان آسیا هستند.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۵:۲۰    
معاون عمرانی استانداری اصفهان از پیشرفت 47 درصدی پروژه کوهرنگ وساماندهی پروژه رودخانه زاینده رود خبر داد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
غروب غم انگیزی بود؛ بچه ماهی ها در بستر بی رمق رودخانه سمفونی مرگ می نواختند و خزان آرزویشان در پس نگاه های سرد رهگذران که به تماشای ماتم طبیعت آمده بودند، فرا می رسید. روشنی آفتاب می رفت تا دست جفا بچه ماهی ها را در تاریکی زنده به گور کند و آوای بی صدای مرگ را تدبیری نبود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: ستاد احیای زاینده رود مدت ها تشکیل نشده بود که حدود چهل روز قبل تشکیل شد، اما جای گله گزاری دارد که در این ستاد، نمایندگان مردم در مجلس حضور نداشتند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۴۵    
رئیس هیأت قایقرانی استان اصفهان گفت: به دلیل جاری بودن رودخانه زاینده رود فعالیت های قایقرانی مناسبی در دوران کرونا داشتیم و موفق به کسب قهرمانی اسلالوم کشور در بخش دختران شدیم.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۵:۵۳   + ۱۴ سایت دیگر  
سالانه هزاران ماهی به علت باز و بسته شدن های مقطعی آب زاینده رود تلف می شوند و این در حالی است که هنوز دغدغه ای برای نجات آن ها در بین مسئولان ذی ربط دیده نمی شود.
نگاه اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: با تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا، خودرو های پارک شده در حاشیه بوستان ها و تفرج گاه های کلانشهر اصفهان از امروز جریمه می شوند. ...