یکشنبه ۰۳ بهمنساعت ۱۵:۲۹Jan 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آلودگی هوای اصفهان»

ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۵:۳۰    
برگزاری امتحانات دی ماه دانش آموزان مطابق دستورالعمل های کشوری به صورت حضوری است و هفته جاری این برنامه شروع شده و به مدت دو هفته تا آخر دی ماه امتحانات ادامه دانش آموزان متوسطه ادامه دارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۰۹:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: منشأ آلودگی هوای اصفهان دانش آموزان نیستند و ایاب و ذهاب آنها تأثیری در افزایش آلودگی اصفهان ندارد، داشتن کارت واکسن دانش آموزان برای دادن امتحانات دی ماه ضروری نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: تعطیلی مدارس اصفهان تاثیری بر کاهش آلودگی هوا ندارد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۴۸    
کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان امروز _ سه شنبه 21 دی ماه_ در ساعت منتهی به 9 صبح با قرار گرفتن روی شاخص 161 در وضعیت هوای ناسالم برای عموم (قرمز) ثبت شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۴:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به وضعیت قرمز هوای شهر اصفهان برای سومین روز متوالی، از تداوم آلودگی هوای اصفهان تا پایان این هفته خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۳:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: به رغم همه اعتراضات در نیروگاه اصفهان سوخت مازوت به صورت محدود به دستور برخی مسئولان شروع شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان اقداماتی که تاکنون در زمینه کاهش آلودگی هوای اصفهان انجام شده را بسیار کم اثر خواند و گفت: این اقدامات حتی به عنوان مُسکن هم نتوانسته اند عمل کنند پس نیازمند یک برنامه جامع در کنار اجرای کامل قوانینی از جمله قانون هوای پاک در همه بخش ها هستیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۲۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان نسبت به تشدید آلودگی هوا بر اثر انباشت آلاینده های جوی در مناطق صنعتی و پرتردد استان در روزهای دوشنبه و سه شنبه (امروز و فردا) هشدار داد. ...
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تعطیلی آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای آموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در شهر اصفهان و 11 شهر دیگر خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۱:۱۶   + ۱۱ سایت دیگر  
کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان از تعطیلی مدارس ابتدایی و پیش دبستانی های اصفهان و شهرهای مرکزی استان در روز یکشنبه خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۳:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: متاسفانه آلودگی هوای اصفهان تا روز چهارشنبه ادامه داشته، در روزهای دوشنبه و سه شنبه به اوج خود می رسد و احتمال ناسالم شدن هوا برای عموم مردم نیز وجود دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۱:۲۹    
وضعیت آلودگی هوای اصفهان در روز گذشته به مرز هشدار رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۶:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و دبیر کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا گفت: بر اساس مصوبه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان فردا 4 شنبه طرح زوج و فرد از درب منزل از ساعت 6 تا 22 اجرا و فعالیت حضوری مدارس تعطیل شد.
طلا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۷ - ۱۴:۱۷   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش طلانیوز: بهنام کاویانی، رئیس محیط زیست شرکت فولاد مبارکه در نشست تخصصی هوا برای تنفس با موضوع کنترل آلودگی هوای اصفهان که توسط کنسرسیوم مراکز علمی-پژوهشی استان اصفهان در حوزه محیط زیست برگزار شد ...
ایسنا: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان از تعطیلی فعالیت آموزشی حضوری در کلیه مقاطع و سطوح آموزشی اعم از دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان و علمی آزاد در روز سه شنبه در شهرهای اصفهان، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان، کاشان ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۰/۰۶ - ۰۷:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
در بازه زمانی مورد اشاره، مفاهیم و عباراتی، چون تلسکوپ جیمز وب ، فرشید اسماعیلی ، آلودگی هوای اصفهان ، آیا اومیکرون کشنده است؟ ، محمد صلاح ، آیا یارانه دو برابر می شود؟ و... از مهم ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن ها بودند.
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۳:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان_ مسئول کارگروه اضطرار آلودگی هوای اصفهان درباره احتمال استفاده نیروگاه ها از سوخت مازوت، گفت: نیروگاه ها بدون اجازه، بعید است که بتوانند از سوخت مازوت استفاده کنند، اما امیدواریم شرایط به نحوی مدیریت شود که نخواهیم این اجازه را به آنها بدهیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۰۵:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
با رسیدن فصول سرد سال بیشتر شهرهای بزرگ کشورمان با معضل وارونگی و هجوم آلاینده ها به هوا مواجه می شوند، اما امسال آلودگی کلانشهر اصفهان در مقایسه با دیگر کلانشهرها از جمله تهران علی رغم داشتن جمعیت کمتر، بیشتر بوده به طوری که نفس شهروندان اصفهانی را تنگ کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۷:۰۱    
بخشی از آلودگی هوای اصفهان به دلیل عبور و مرور خودرو ها و همچنین برخی از تصمیمات اشتباه است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۱۸:۱۲    
اصفهان – ایرنا – عضو هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه اصفهان گفت: گردآمدن تمام صنایع در یک منطقه کوچک باعث وضع وخیم آلودگی هوا در استان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۸:۴۳    
اصفهان- نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای آلودگی هوای اصفهان در ردیف بودجه های ملی سال 1401 اعتباری پیش بینی نکرده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۳:۱۶    
اصفهان-ایرنا- گردش مالی 6 هزار میلیارد تومانی صنعت کتاب در کشور، کمبود 500مگاوات برق در اصفهان، سه برابر شدن مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای اصفهان در سال های 97 تا 99 و حذف نقاط حادثه خیز اصفهان تا پایان سال 1401 از جمله مهمترین خبرهای این استان در طول هفته گذشته بود.
اخبار کوهپایه   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۷:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی اصفهان گفت: شهرک صنعتی سجزی حدود 10 واحد فولادی دارد که هیچیک از این ها فیلتراسیون ندارند. مدیر ایمنی بهداشت و محیط زیست شرکت شهرک های صنعتی اصفهان گفت: شهرک صنعتی سجزی حدود 10 واحد فولادی دارد که هیچیک از این ها فیلتراسیون ندارند.
صاحب نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۳:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه و رییس مرکز بهداشت استان گفت: تحقیقات نشان می دهد که میزان مرگ و میر منتسب به آلودگی هوا در اصفهان در سال های 97 تا 99 حدود سه برابر شده است.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۵:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
شهردار اصفهان گفت: براساس گزارش ها و پژوهش های صورت گرفته، صنعت بیشترین سهم را در آلودگی هوای اصفهان دارد و نباید همه اتهامات در این خصوص متوجه شهرداری باشد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۱:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت : هم صدایی بین همه بخش ها برای رفع مشکل آلودگی هوای اصفهان ضروری است و اگر احساس کردیم مسوولی در این زمینه با سیاست های استان، هماهنگ نیست با او برخورد می شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۲ - ۱۰:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون استاندار و مسئول کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان گفت: مطابق آمارها در یک ماه گذشته حدود 299 اخطار صادر شد که 60 مورد منجر به تشکیل پرونده قضائی شده است و 16 کارگاه آلاینده نیز به وسیله اداره محیط زیست استان اصفهان پلمپ شد.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
علت بیش از 80 درصد منابع آلایندگی هوا در کشور وسایل نقلیه است. بنا بر اعلام سازمان محیط زیست فرسودگی خودرو ها و نوع سوختی که مصرف می کنند سبب شده وضعیت آلایندگی مطلوب نباشد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۳:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان وضعیت بحرانی آلودگی هوای اصفهان، شهردار و معاونان او را دور میز صحن علنی شورای شهر اصفهان جمع کرد تا از سهم شهرداری در مقابله با معضل آلودگی هوا و اقدامات انجام شده در این راستا گزارشی به شهروندان اصفهانی ارائه کنند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۲:۳۲    
توجه به سهم سرویس کارخانجات در آلودگی هوا، لزوم گسترش خدمات غیرحضوری و اجرای اقدامات جدید در حوزه انرژی ساختمان ها از نکات مورد تأکید مدیران شهرداری اصفهان پیرامون کاهش آلودگی هوا بود که در صحن علنی شورا مطرح شد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
شهردار اصفهان با بیان اینکه در موضوع آلودگی هوا نباید انگشت اتهام تنها به سمت شهرداری باشد، گفت: شورای شهر باید توضیحات لازم را از دیگر دستگاه ها بخواهد تا آن ها نیز گزارشات خود را در رابطه با آلودگی هوا ارائه دهند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۸:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر امروز با میانگین 168 وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان (قرمز) را نشان می دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۵:۱۱    
کارشناس پیش بینی هواشناسی استان اصفهان از اوج گیری آلودگی هوای کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان از روز دوشنبه تا پایان این هفته خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۴:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان از اوج گیری آلودگی هوای این کلانشهر و مناطق صنعتی استان از روز دوشنبه 22 آذر تا پایان هفته جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۳:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه از روز دوشنبه شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا در مناطق مرکزی و صنعتی استان مهیا است، گفت: آلودگی هوا در روزهای سه شنبه و چهارشنبه این هفته به اوج می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۰۹:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: سهم این استان از اعتبارات کاهش الودگی هوا در سال 1400 صفر بوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور : از بین 9 کلان شهر ایران، آلودگی هوای اصفهان وضعیت حادتری نسبت به سایر مناطق دارند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۸ - ۰۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه تکمیل رینگ چهارم و خط دو متروی اصفهان با هدف کاهش آلودگی هوا از اولویت های مدیریت شهری است، گفت: در حال حاضر بیشترین سهم از آلودگی هوای کلانشهر اصفهان مربوط به صنعت و سپس منابع متحرک است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۳:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به تعطیلی 16 کارگاه آلوده در اصفهان، گفت: کارگروه اضطرار آلودگی هوا به جمع بندی تخصصی و فنی برای تعطیلی اصفهان به دلیل آلودگی هوا نرسیده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۷:۳۶    
اصفهان-ایرنا- آلودگی هوای اصفهان و نگرانی از تدوام آن، افزایش بیماری های ناشی از آن، مدت هاست وجود دارد. وضعیت هوای این کلانشهر در هفته دوم آذرماه 1400، سه روز هوای ناسالم، یک روز هوای ناسالم (برای گروه های حساس) و سه روز هوای سالم قابل قبول پشت سر گذاشته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی استان اصفهان نسبت به تشدید آلودگی هوای اصفهان تا پایان هفته هشدار داد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۴۰    
کارشناس هواشناسی استان اصفهان با اشاره به افزایش شاخص آلودگی هوا در اصفهان تا روز جمعه گفت: توصیه می شود که افراد حساس از تردد غیرضروری در شهر خودداری کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۴:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - هوای شهر اصفهان و مناطق صنعتی استان امروز هم مثل بسیاری از روزهای پاییز در وضع ناسالم برای همه مردم قرار دارد، با این تفاوت که اقدامی برای بهبود هوای اصفهان صورت نمی گیرد. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۶:۵۹    
اصفهان رکورددار مصرف گازوئیل در کشور است و همه اینها عوارض آلایندگی را تشدید می کند گفتنی است که در دهه های گذشته برخی مسائل را لاپوشانی کرده ایم، بنابراین تصور می کنند اصفهانی ها زیاده خواه هستند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۴:۵۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان چالش آب و هوا موضوع اصلی نطق ها و تذکرات اعضای شورای ششم شهر اصفهان در بیستمین جلسه این شورا بود که نسبت به عواقب بی توجهی به این چالش ها هشدار دادند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: بر اساس نتایج پروژه منشایابی آلودگی هوای اصفهان، فعالیت صنعتی و پس از آن حمل و نقل مهمترین علل آلودگی هوای اصفهان در فصول سرد سال است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۰:۲۶   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل محیط زیست استان اصفهان 483 هکتار واحد کارگاهی غیرمجاز از جمله دلایل آلودگی هوا در اصفهان است، گفت: عوارض آلایندگی از دانه درشت ها گرفته می شود در حالی که این واحدهای کوچک عوارض خود را طبق قانون پرداخت نمی کنند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۳ - ۱۵:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به صدور هشدار هواشناسی در مورد پایداری جو و آلودگی هوا، گفت: از امروز تا روز دوشنبه شرایط افزایش غلظت آلاینده های هوا وجود دارد که در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی منجر به کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی به ویژه در اوایل روز خواهد ...
موج   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان گفت: تنها با اعمال قانون تعداد محدودی خودروی دودزا نمی شود معضل آلودگی هوا را حل کرد وبرای حل این مشکل باید تصمیمات بزرگی گرفته شود.