جمعه ۰۷ بهمنساعت ۱۷:۵۶Jan 2023 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

عصر اترک   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی آبرسانی به مناطق دارای تنش به عنوان یک اولویت در دستور کار وزارت نیرو قرارگرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
یاسوج_ مدیر عامل آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان بهمئی با تنش آبی شدید مواجه است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کلیه روستاهای فاقد یا دارای تنش آبی شهرستان های حوزه جنوب شامل دشتیاری، چابهار، قصر قند، کنارک و بخش مرکزی شهرستان نیکشهر در طرح جهاد آبرسانی لحاظ شده است ...
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۳:۱۸    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، با اشاره به اجرایی شدن طرح آبرسانی به مجتمع برون قشلاق-قره گل در شهرستان ماهنشان، گفت: با رفع تنش آبی در این دو روستا، تعداد روستاهای دارای تنش آبی در شهرستان ماهنشان به 17 روستا کاهش یافت.
آنا / میزان   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۰:۵۰   + ۳۵ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور در نشست مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان، گفت: تمام تصمیمات اتخاذ شده در این سفر با توجه به تاکیدات رییس جمهور تا مرحله اجرا و نهایی شدن پیگیری می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۲:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه - فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) گفت: در حال حاضر 600 روستای استانهای کردستان و آذربایجان غربی با تنش آبی مواجه هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
تنش آبی مشگین شهر را تهدید می کند و در صورت نبود مدیریت مصرف بهینه آب مشکل کم آبی در مشگین شهر و روستا های آن دو چندان خواهد شد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۱    
استاندار کرمانشاه در جلسه مدیریت بحران، تنش آبی را یکی از چالش های جدی دانست و تأکید کرد: مقابله با تنش آبی وظیفه یک نهاد یا ارگان خاص نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۴۲    
تنش آبی در استان فارس با حفر چاه های عمیق و بعضاً غیرمجاز در روند کشاورزی، تبدیل به زنگ خطر شده که در این راستا، تغییر الگوی کشت و بهره برداری از آب، با حضور گروه های مردم نهاد برای استفاده بهینه از منابع آب، موضوعی است که رئیس مرکز پژوهش های جوی و اقیانوسی دانشگاه شیراز برای مقابله با این مسئله ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۸:۰۳    
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور در سفر به سیستان و بلوچستان از سهم چشمگیر این استان در اجرای طرح جهاد آبرسانی خبر داد.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۰۰:۰۰   + ۴۵ سایت دیگر  
بهادری جهرمی گفت: دولت علی رغم اینکه سعی کرده با شناسایی مؤدیان جدید مالیاتی درآمدهای مالیاتی را افزایش دهد، در بودجه سال آینده مالیات تولیدکنندگان را 7 درصد کاهش داده است.
تهران از تابستان سال جاری تا امروز همچنان در نقطه تنش آبی است.
آنا / باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۷:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
معاون مهندسی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور در سفر به سیستان و بلوچستان از سهم چشمگیر این استان در اجرای طرح جهاد آبرسانی خبر داد و گفت: با پیگیری و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، روستا های جدید به این طرح الحاق می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۶:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رکنا: مدیر امور آب و فاضلاب مانه و سملقان خراسان شمالی گفت: با کاهش بارش ها و تاثیر پدیده خشکسالی بر وضعیت سفره های آبی زیرزمینی اینک 20 روستا در مانه و سملقان با تنش آبی مواجه است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، جوانرود، کرندغرب، صحنه و سنقر را از مهمترین شهرهای دارای تنش آبی استان برشمرد که در سفر رئیس جمهور 200 میلیارد تومان برای تامین آب آنها در نظر گرفته شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه از دستگاه های مربوطه خواست تا قبل از فصل گرمای سال آینده برای شهرهایی از استان که درگیر تنش آبی هستند، برنامه ریزی داشته باشند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۱ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال در بحث تنش آبی افزون بر 300 میلیارد تومان اعتبار گذاشته شد تا شهرهای کوچک و دهستان های دارای تنش آبی در سال 1402 دیده شوند.
میلاد لارستان   ۱۴۰۱/۱۰/۳۰ - ۰۷:۰۳    
با پیگیری مشترک نماینده و فرماندار مبلغ 29 میلیارد تومان برای تاسیسات آبرسانی لارستان اختصاص یافت. به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده، حسین حسین زاده و...
برترین ها / رویداد 24   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۲۱:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
در حال حاضر میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران 251 میلیون متر مکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته بیش از 330 میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران 24 درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۹:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
در حال حاضر میزان ذخایر سدهای پنجگانه تامین کننده آب استان تهران 251 میلیون متر مکعب است که این رقم در روز مشابه سال گذشته بیش از 330 میلیون مترمکعب بوده و بر این اساس، حجم آب سدهای استان تهران 24 درصد نسبت به روز مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه-مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه گفت: به منظور کاهش تنش آبی و توسعه برنامه های فرهنگی مدیریت مصرف در بین آحاد جامعه، به یاری و همراهی تمامی کسانی که دغدغه حفظ آب را دارند، نیازمندیم.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون مهندسی شرکت آب و فاضلاب کشور سرعت اجرای پروژه های طرح جهاد آبرسانی در آذربایجان غربی را مطلوب برشمرد و گفت: در قالب این طرح مشکل آب شرب 391 روستای این استان برطرف می شود.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خبر دیشموک، کیامرث حاجی زاده در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه آب، راه و مبلمان شهری سه اولویت حوزه عمرانی بود، گفت: شایسته نبود استانی که 10 درصد منابع آبی را در اختیار دارد با تنش آبی مواجه شود که در سال گذشته 48 طرح آبرسانی به روستاها انجام شد و در سال جاری ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شهرستان نی ریز با سه بخش بزرگ قطرویه، پشتکوه و مرکزی و داشتن صنایع سنگینی همچون صنعت سنگ و در چند سال اخیر صنعت فولاد، یکی از شهرستانهایی است که با تنش آبی مواجه شده و خصوصا با شرایط رو به پیشرفت صنایع سنگین و آب بری همچون صنایع پایین دستی فولاد، کارخانه گندله سازی ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۶:۰۱    
با وجود بارش های اخیر در استان کرمانشاه میزان بارش هنوز 32 درصد کمتر از میزان بارش در بلندمدت است و همچنان با تنش آبی مواجه هستیم.
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفای مازندران با اشاره به فرسوده بودن 25 درصد شبکه آب استان، گفت: برای اصلاح این شبکه نیاز به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است. بهزاد برارزاده با بیان اینکه در مازندران به برکت پیگیری مسئولان در دولت سیزدهم موقعیت خوبی برای رفع مشکلات بخش آب ایجاد شد ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۰۰:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
منصور بیطرف * سامانه اداره آب و فاضلاب استانبول که به ایسکی (ISKI) معروف است، یک نمایه جالبی دارد. در این نمایه میزان ذخایر آب استانبول به طور روزانه درج می شود. در آخرین بازدید میزان ذخیره آب استانبول حدود 31درصد اعلام شده بود. این پایین ترین میزان از سطح آب در 10سال اخیر است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۸:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به اجرای پروژه جهاد آبرسانی با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) سپاه در استان اشاره کرد و گفت: در این پروژه در مرحله اول آبرسانی به 110 روستا با اولویت روستاهای دارای تنش آبی انجام می شود تا این مناطق از شبکه آب پایدار برخوردار شوند.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۸:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
به گفته کارشناسان، انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران زمینه بهره مندی از ظرفیت های بومی و اشتغال زایی جوانان را به همراه خواهد داشت. این اقدام همچنین وضعیت مطلوبی برای استان های کم آب به وجود می آورد و زمینه ساز افزایش سرمایه گذاری در این استان ها می شود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آبفا کشور با همراهی استاندار فارس و مدیران صنعت آبفای این استان، از روند اجرایی پروژه های آب و فاضلاب شیراز بازدید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۰۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه- فرماندار هرسین با اشاره به کم شدن دبی آب سراب هرسین گفت: رفع خطر تنش آبی هرسین اولین اولویت شهرستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
با وجود رتبه نخست خوزستان در زمینه آبرسانی به روستا ها در کشور هنور برخی روستا های مناطق شمالی استان با تنش آبی مواجه هستند.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۰:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
بحران آب حاصل از خشکسالی و سوء مدیریت منابع آبی، مسئله ای است که در سال های اخیر باعث ایجاد حوادث گوناگون در کشور شده است. خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان سه استانی هستند که بیشترین تنش آبی را با یکدیگر دارند. / خبرگزاری صداوسیما
اروم نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار ارومیه از اختصاص بیش از 20 میلیارد تومان برای اجرای طرح های آبخیزداری شهرستان خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از خرید 361 تانکر آب و پنج دستگاه تصفیه آب به ارزش مجموع 63 میلیارد ریال و توزیع در مناطق محروم و دچار تنش آبی خبر داد.
برترین ها / فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۰:۴۰   + ۱۳ سایت دیگر  
ما برای تولید پول و اشتغال در کشورمان سراغ کار ها و تجارت هایی رفته ایم که نیاز مبرمی به آب دارند. این مسئله باعث شده تا با کمبود شدید آب رو به رو شویم در صورتی که کشور ما باید به سمت طراحی اقتصادی برود که آب محور نباشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۶:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
بحران آب حاصل از خشکسالی و سوء مدیریت منابع آبی، مسئله ای است که در سال های اخیر باعث ایجاد حوادث گوناگون در کشور شده است. خوزستان، چهارمحال و بختیاری و اصفهان سه استانی هستند که بیشترین تنش آبی را با یکدیگر دارند. ...
شبستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۲:۳۹    
عباس زاده گفت: روستاهای مرزی و محروم خراسان جنوبی که دارای تنش آبی هستند به گروه جهادی جمعیت امام رضایی ها معرفی شود چرا که نگهداری و حفظ جمعیت مرزها از اولویت ها است.
تابناک خوزستان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۳:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به مشکل تنش آبی در 2هزار و 600 روستای این استان گفت: تا پایان امسال مشکل تامین آب 600 روستای خوزستان برطرف خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران مدیرعامل آب و فاضلاب مازندران با بیان اینکه که در 72 شهر استان از محل محرومیت زدایی با حمایت بسیج سازندگی و قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) مخزن آب در حال احداث است، گفت: در حال حاضر 20 شهر و 200 روستای مازندران دچار تنش آبی است در حال پیگیری حل این مشکل هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- وقوع خشکسالی های پی درپی در استان کرمانشاه منجر به کاهش میزان منابع آبی شده است و مدیریت صحیح منابع آب اگر به موقع صورت نگیرد در آینده نزدیک تنش آبی را در کرمانشاه شاهد خواهیم بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۲:۱۳    
ایسنا/خراسان رضوی خاورمیانه و شمال آفریقا یکی از کم آب ترین مناطق جهان هستند و سال ها بحران آب باعث تشدید درگیری ها و تنش های سیاسی شده است. علاوه بر این، این موضوع همچنان بر سلامت و رفاه مردم منطقه، به ویژه زنان و کودکان تاثیر می گذارد ...
ایفنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۱:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – خاورمیانه و شمال آفریقا (MENA) یکی از کم آب ترین مناطق جهان است. سال هاست که بحران آب باعث تشدید درگیری ها و تنش های سیاسی شده است. علاوه بر این، این موضوع همچنان بر سلامت و رفاه مردم منطقه، به ویژه زنان و کودکان تأثیر می گذارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۰:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
ساری- مدیرعامل آبفای مازندران گفت: در حال حاضر 20 شهر و 213 روستای استان دچار تنش آبی هستند و باید برای تامین منابع مورد نیاز برنامه ریزی شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۳۹    
گرگان_ کوهساری، رئیس کمیته آب و فاضلاب کمیسیون عمران مجلس گفت: معضل اصلی کمبود آب در گلستان نبود برنامه ای جامع برای بهبود شرایط تنش آبی استان است.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام گفت: در راستای رفع تنش آبی شهرستان چوار، مخزن 2 هزار مترمکعبی بتنی ذخیره آب شرب برای شهر چوار، بهمن آباد، سلطان آباد و روستا های حومه با اعتباری حدود 8 میلیارد ریال از 80 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
خوزپرس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۹   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش خوزپرس به نقل از خبرگزاری مهر، اتابک جعفری لور عصر چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی آبرسانی ارس به دشت شبستر و مرند و تبریز گفت: این پروژه یکی از مهمترین طرح های آبرسانی کشور است که توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا اجرا می شود. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۸:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رصد خانه مهاجرت ایران اعلام کرد با تشدید بحران تنش آبی و افزایش قیمت مواد غذایی کشور ایران ممکن است 70 درصد از زمین های کشاورزی خود را از دست بدهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۲۱:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فارس گفت: اقدامات برای تامین آب آشامیدنی سالم در 20 شهر در حال انجام است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۶ - ۱۰:۰۳    
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی از اختصاص بودجه برای رفع تنش آبی در دو شهر آزادشهر و خان ببین خبر داد.