دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۲۱:۲۵Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: برای رفع مشکلات روستاهایی که فاقد هرگونه تأسیسات و یا دچار تنش آبی هستند مطالعات آبرسانی به 930 روستای دیگر در قالب 13 مجتمع آبرسانی تکمیل و آماده اجرا است.
پاون   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: تمام روستاهای مواجه با تنش آبی استان تا سال 1401 از لیست روستاهای بحرانی خارج می شوند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه بسیاری از روستاهای خراسان شمالی از تنش آبی رنج می برند.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: اصفهان-با توجه به تنش آبی و عدم جریان مستمر زاینده رود، فرونشست زمین در اصفهان به بحرانی جدی تبدیل شده است،به نوعی که خطری جدی بناهای تاریخی واماکنی مهم همچون متروی اصفهان را تهدید می کند.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۶:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان با اشاره به اینکه در مدیریت آب استان راهی جز اجرای سند سازگاری با کم آبی استان نداریم گفت: تنش آبی چالش بسیار مهمی برای استان است و نمی شود نسبت به آن بی توجهی کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۰:۰۷    
علی ارواحی مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران طبق روندی که در دنیا شاهد آن هستیم، تعداد کشورهایی که در فهرست کشورهای درگیر تنش آبی هستند، سال به سال در حال افزایش است ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از اختصاص 100 میلیارد ریال اعتبار برای رفع تنش آبی به شهرستان قوچان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر امور آب و فاضلاب قوچان از اولویت بندی روستا های مواجه با تنش آبی در این شهرستان خبرداد،گفت:60 روستای قوچان در اولویت رفع مشکل تامین آب شرب قرار دارند.
برترین ها / همشهری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
روزنامه همشهری نوشت: خرداد سال94 بود که حسن روحانی، رئیس جمهوری، گفت: تحریم های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید مسئله محیط زیست حل شود، تا اشتغال جوانان حل شود، تا صنعت جامعه حل شود، تا آب خوردن مردم حل شود، تا منابع آبی زیاد شود، تا بانک های ما احیا شود. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۲۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهرک های صنعتی آذربایجان شرقی از مسائل کمبود برق، آب و نامناسب بودن جاده ها رنج می برند که هرچند لاینحل نیستند چندان ساده هم به نظر نمی رسند.
اگرچه در سال جاری وضعیت بارش ها در کشور مطلوب بوده و میزان بارندگی در سال آبی 1399-1398 نسبت به میانگین بلندمدت، 32 درصد افزایش داشته است، اما در برخی مناطق کشور به دلیل وجود چالش هایی در زیرساخت های تامین آب شرب ...
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای خراسان رضوی، از وجود 320 شهر و روستای مواجه با تنش آبی با وضعیت قرمز در این استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۲۱:۴۴    
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرعامل آب منطقه آذربایجان شرقی گفت: امیدوارم با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در پروژه انتقال آب ارس به تبریز، تنش آبی تبریز را حل کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۵:۴۵   + ۸ سایت دیگر  
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تنش آبی استان و شهر تبریز در تابستان گذشته گفت: انتقال آب ارس نقش پدافندی خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
فارس چهارمین استان پهناور کشور، در منطقه نیمه خشک واقع شده است و بخش هایی از این استان با بحران کمبود آب دست و پنجه نرم می کند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۵    
ایسنا/خراسان رضوی معاونت توسعه و بهره برداری آب شرکت آبفای خراسان رضوی گفت: 30 شهر دارای تنش آبی هستند، 6 شهر در وضعیت قرمز، 14 شهر در وضعیت نارنجی، 10 شهر هم مبحث های کیفی، 314 روستا وضعیت قرمز، 370 روستا نارنجی و 146 روستا هم در وضعیت زرد قرار دارند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۲۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در بازدید از طرحهای آب رسانی سد بار به شهر فیروزه و نیشابور از محل اعتبارات متمرکز تنش آبی کشور 80 میلیارد ریال و برای تکمیل پروژه آبرسانی به شهر نیشابور از محل چاههای فوشنجان 40 میلیارد ریال اختصاص یافت.
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۰:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفا سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به مشکل قطعی و افت فشار آب در تعدادی از روستاهای سیستان، طرح های متعدد آبرسانی به منظور پایان دادن به تنش آبی در این منطقه دست اجرای شرکت آبفا است.
پاون   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی با اشاره به اینکه به رغم محدودیت های مالی موجود، از مجموع روستاهای دارای تنش آبی و یا در مرز تنش آبی، 18 روستای استان به ثبات آبرسانی رسیدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۰۸:۰۱    
بجنورد-ایرنا- رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: آبرسانی پایدار به روستاهای استان در حال انجام است و تا دهه فجر امسال، تنش آبی برای ساکنان 32 روستا حل می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۲۲:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بنا به اعلام معاون عمرانی استانداری خوزستان روستاهای دهدز در لیست روستاهای دارای تنش آبی قرار گرفته اند تا مشکل آنها ابتدا با تامین آب از طریق چاه و در یک برنامه بلندمدت نیز با اجرای پروژه آبرسانی حل شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۶:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون مطالعات جامع منابع آب سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به کشت نرمال در همه حوضه های آبی خوزستان به جز حوضه مارون در زمستان امسال، گفت: با توجه به ادامه تنش آبی در حوضه مارون- جراحی، 40 درصد محدودیت کشت زمستانه در این حوضه اعمال می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۷:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان گفت: 2 هزار و 194روستای این استان که فاقد شبکه آبرسانی و دارای تنش آبی هستند در طرح آبرسانی ملی قرار گرفتند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
حسن حقیقی مدیرعامل آبفای منطقه6 تهران در پیامی از همت و تلاش مجموعه کارکنان شرکت به ویژه کارکنان حوزه بهره برداری در جهت گذر از فصل گرم سال99 با کمترین تنش آبی قدردانی کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۰    
نماینده آستارا در خانه ملت به مشکلات عمده در بیمارستان شهید بهشتی آستارا اشاره کرد و گفت : این بیمارستان به هیچ وجه استاندارد ساخته نشده است به طوری که تنها ظرفیت 6 تخت آی سی یو را دارد و بخش دیالیز بیمارستان نیز در بیمارستان قدیمی مستقر است.
رشت- نماینده آستارا در مجلس با اشاره به وجود معضل تنش آبی در این شهرستان، گفت: امکانات و تجهیزات درمانی بیمارستان شهید بهشتی آستارا جوابگوی نیازهای مردم نیست.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با تاکید بر تسریع تکمیل طرح های آبرسانی گفت: افزایش ظرفیت منابع آبی شرب از مهمترین سیاست ها و برنامه ها در راستای اجرای طرح های آبرسانی است. ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۳۵    
چنارانی گفت: با رایزنی هایی که انجام دادیم تا هفته آینده دو هزار تن قیر به نیشابور برای حل مشکلات راه های شهرستان تخصیص پیدا می کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۰:۱۳    
امسال به سبب شیوع ویروس کرونا ، شاهد رشد مصرف آب در کشور و از جمله استان و شهر تهران بودیم و در یک بازه زمانی 20 روزه، میزان مصرف آب شرب شهر تهران به مرحله نگران کننده 3 میلیون و 900 هزار مترمکعب در روز رسید یعنی 1 ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۷:۱۲    
اردبیل-ایرنا- تنش آبی در روستاهای استان اردبیل از مدت ها پیش روستاییان اردبیل را درگیر کرده است، ابتدا آنها با مشکل آب کشاورزی روبرو بوده و اکنون در زمینه تامین آب شرب نیز در مضیقه اند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۵۷   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرعامل آبفا هرمزگان از افزایش ظرفیت آب شیرین کن سَلَخ خبر داد و گفت: با ارتقاء ظرفیت این آب شیرین کن به 900 متر معکب در شبانه روز، بخش عمده نیاز آبی روستاهای سلخ و گامبرون تامین می شود.
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۶   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از صرف بیش از شش میلیارد و 200 میلیون تومان برای اجرای طرح نذرآب3 خبر داد. به گزارش روزانه نیوز ، محمد نصیری با اشاره به اجرای سومین مرحله از طرح نذر آب در تعدادی از شهرستان های دارای تنش آبی در چهار استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان ...
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۲:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا: استاندار خوزستان با اشاره به لزوم آبرسانی به روستاها گفت: اینکه 700 روستا در خوزستان دچار تنش آبی باشد برای ما حساس و نگران کننده است؛ باید برای حل مشکلات این روستاها تلاش کنیم و وضعیت آبرسانی به این مناطق را بهبود ببخشیم. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۲۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا- استاندار خوزستان با بیان اینکه از چهارهزار و 200 روستای این استان حدود 700 روستا با تنش آبی مواجه هستند گفت:این مساله نگران کننده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۲۲:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب فارس با اشاره به وجود 113 شهر در استان، گفت: هم اکنون 12 شهر استان در شرایط تنش آبی قرار دارند و 75 شهر استان فارس نیز در وضعیت مطلوب آبی هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد-ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: امسال مشکل تنش آبی در 18 روستای استان با صرف 150 میلیارد ریال اعتبار برطرف شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۱۳    
مایوان، مرکز دهستان شاه جهان و پرجمعیت ترین روستای شهرستان فاروج با تنش آبی مواجه است و اجرای طرح اگو بر مشکلات این روستا افزوده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۴۰    
مدیرعامل آب منطقه ای تهران از ورود این استان به تنش آبی و لزوم توجه ویژه دولت به پروژه های تامین آب در استان خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از تهیه بیش از 240 تانکر برای نگهداری و تامین آب در اجرای سومین مرحله از نذر آب خبر داد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۸:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران با چالش جدی برای تأمین آب در افق بلندمدت مواجه است و نه فقط پایتخت، که تأمین آب برای کل استان با پذیرش نزدیک به 17درصد کل جمعیت 85میلیون نفری ایران چشم انداز سختی را رقم می زند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران با چالش جدی برای تأمین آب در افق بلندمدت مواجه است و نه فقط پایتخت، که تأمین آب برای کل استان با پذیرش نزدیک به 17درصد کل جمعیت 85میلیون نفری ایران چشم انداز سختی را رقم می زند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۳:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل _ ایرنا _ دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: اجرای طرح "نذر آب 3" از نیمه دوم شهریور در استان های با تنش آبی و با گستره جنوب و جنوب شرق کشور آغاز شده است.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۵    
جمعی از پزشکان و کادر سلامت با هدف بهبود زندگی و سلامت مردم آسیب دیده از خشکسالی در سیستان و بلوچستان در 6 شهرِ استان که دچار تنش آبی هستند حضور یافته اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا - استاندار خوزستان با بیان اینکه نصب مخازن آبرسانی تامین آب را در روستاهای ابتدایی و انتهایی غیزانیه پایدار کرد گفت: با نصب این مخازن روستاهای غیزانیه با کمترین تنش آبی مواجه می شوند.
برترین ها / آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۰۴   + ۶۴ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: رئیس جمعیت هلال احمر گفت: با توجه به همزمانی شیوع ویروس کرونا و آنفلوآنزا در پاییز و زمستان سال جاری، وزارت بهداشت قصد دارد 16 میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا وارد کشور کند که از این میزان ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: قرار است روستا هایی که دارای تنش آبی در استان هستند مشکلات آنها حل شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/همدان معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با تأکید بر اینکه در سال جاری کمترین تنش آبی را در روستاهای استان شاهد بودیم، از آبرسانی سیار به 17 روستای استان خبر داد.
کاوش خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۰۱:۳۸    
استاندار خوزستان از توافق صورت گرفته بین استان و آبفای کشور برای حل مشکل 700 روستای دچار تنش آبی خبر داد.
شهر فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان گفت: علی رغم محدودیت منابع آبی طی سال های گذشته و کمبود اعتبارات تمام تلاش خود را برای ارتقاء سطح خدمات آبرسانی به روستاهای قشم می کنیم.