چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۸:۵۱Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۱:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
زابل- ایرنا- مدیر امور آب و فاضلاب زهک در شمال سیستان و بلوچستان از رفع تنش آبی روستاهای قلعه نو و کدخدا رستم از توابع بخش جزینک این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - متولیان امور آب و آبفا استان البرز می گویند: با توجه به طولانی شدن دوره کم بارشی، خشکسالی و فقر منابع آبی، توسعه شبکه های آبیاری نوین و استفاده از پساب بازچرخانی شده برای آبیاری مزارع ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۷:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه اقتصادی ایران آنلاین، تا سال 2030، بیش از نیمی از جمعیت زمین در مناطقی با تنش آبی زندگی خواهند کرد. بنابراین، به کارگرفتن روش هایی برای ایجاد بارش های مصنوعی به منظور تأمین منابع آبی یا محدود کردن شدت طوفان و تگرگ در مواردی که بیم خسارت می رود، درحال افزایش است ...
به گزارش پایگاه خبری روزنگار البرز؛ حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از اجرای تدریجی طرح جهادی خروج چاه های آب آشامیدنی از چرخه آبیاری فضای سبز شهری کلانشهر کرج خبر داد. ...
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
66 کیلومتر شبکه آبرسانی سطح استان البرز از ابتدای سال 1402 تاکنون اصلاح و بازسازی گردیده است. حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز در این خصوص گفت: با توجه به کاهش شدید منابع آبی البرز طی سنوات اخیر و در راستای پیشگیری از بروز تنش آبی احتمالی در زمان اوج مصرف آب در سال آینده ...
اوشیدا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۹:۳۷    
مدیر امور آب وفاضلاب شهرستان زهک گفت: با توجه به افت فشار و بروز قطعی آب در برخی روستاهای بالا دست شهرستان اقدامات لازم جهت رفع تنش آبی انجام شده است.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۷:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
در قالب دو قرارداد با قرارگاه امام حسن(ع)، آبرسانی به روستاهای دارای مشکل شروع شده است/ 160 روستایی که با تانکر آبرسانی می شدند به شبکه آب پایدار متصل خواهند شد/ افتتاح مجتمع آبرسانی حضرت قمر بنی هاشم تنش آبی بن، سامان، شهرکرد، هفشجان، شهرکیان، فرخشهر، سفیددشت، فرادنبه و بروجن را پایان داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۰۹:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از رفع تنش آبی اکثر شهرهای استان تا پایان سال خبر داد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آبفا البرز در این خصوص گفت: در مرحله نخست جهاد آبرسانی، شش روستای دارای تنش آبی این استان با کمک بسیج تأمین آب شد که مرحله دوم این طرح ابعاد گسترده ای به خود گرفته است. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۴۹    
فرماندار پردیس از تنش آبی در پردیس خبر داد و گفت: میزان تأمین و مصرف آب در شهرستان پردیس برابری می کند و در آینده به دلیل کمبود بارش و واگذاری واحدهای مسکن مهر به متقاضیان با بحران کم آبی مواجه خواهیم شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۳۱   + ۱۵ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مکانیزم پرداخت به رفع تنش آبی تنها عمرانی و زیرساختی نیست بلکه در تلاشیم از تمام ظرفیت فرهنگی، تاریخ و دانش بومی برای حل این مسئله استفاده کنیم.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۰:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با اشاره به اینکه مسئله کم آبی یک بحران کشوری نیست، بلکه یک بحران جهانی است، گفت: متاسفانه همچنان در حوزه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب با یک فقر بسیار شدید مواجه هستیم.در واقع اسراف در حوزه آبی همچنان بسیار زیاد است.
حمیدرضا نامداری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان البرز از تمدید زمان و تداوم طرح پیشگیری از تنش آبی با ارایه بسته های تشویقی آبفا البرز برای مصرف کنندگان غیرمجاز آب در داخل بافت قانونی شهری و روستایی ، همزمان با اجرای طرح های توسعه تاسیسات آب تا تاریخ پانزدهم اسفند ماه سال جاری خبر داد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۸:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
کرج – ایرنا- رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج اعلام کرد: مدیریت شهری کرج با هدف مهار تنش آبی ، طرح های بازچرخانی پساب و شبکه های آبیاری نوین را در فضاهای سبز این کلانشهر توسعه داده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۵۱    
با بهره برداری مجتمع آب شیرین کن ساحلی دوستکو بیش از 1500 تَن (330 خانوار ساکن) در روستای دوستکو از نعمت آب سالم و گوارا برخوردار شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۰:۰۳   + ۱۱ سایت دیگر  
کاهش بیش از 50 درصدی بارش ها در استان اصفهان و سرشاخه های اصلی حوضه آبریز زاینده رود ناقوس خشکسالی و تنش آبی را به صدا درآورد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۲:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مدیرعامل شرکت آبفای استان کرمان گفت: با اجرا و بهره برداری 10 طرح آبرسانی در دهه فجر امسال، تنش آبی 73 روستا در استان رفع شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۹:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
با بهره برداری مجتمع آب شیرین کن ساحلی دوستکو بیش از 1500 تَن (330 خانوار ساکن) در روستای دوستکو از نعمت آب سالم و گوارا برخوردار شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خراسان شمالی گفت: تنش آبی در خراسان شمالی با طرح های دولت سیزدهم به طور کامل رفع می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۴۰ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان این که وزارت نیرو به صورت ویژه وضعیت آبی سیستان و بلوچستان را پیگیری می کند، گفت: شیرین سازی 100هزار مترمکعب در شبانه روز در طرح تأمین آب اضطراری سیستان و زاهدان در دستور کار است .
بسیج   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۱۸    
در گفت وگوی اختصاصی خبرگزاری بسیج با دکتر قنادزاده، مسئول سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری با توجه به شرایط اقلیمی کشور، کمبود آب و کم بارشی ها که کشور را دچار تنش آبی کرده اظهار داشت: در راستای کمبود آب و شرایط اقلیمی و آب و هوایی کشور ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۲:۵۷   + ۱۰ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از هدف گذاری عملیات آبرسانی به 330 روستای استان از ابتدای سال آینده در راستای پیشبرد پروژه های جهاد آبرسانی و محرومیت زدایی از روستاهای دارای تنش آبی خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کلنگ زنی پروژه آبرسانی به سادات محمودی 13 روستا از تنش آبی خارج شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۰:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان یزد مشارکت تمامی سازمان ها را برای فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب برای گذر از تنش آبی تابستان 1403 ضروری دانست.
وزارت نیرو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
رییس جمهور با بیان اینکه در آینده نزدیک به صادر کننده برق در منطقه تبدیل می شویم، بیان کرد: برای رفع تنش آبی ده هزار روستا برنامه ریزی شده و تاکنون تنش آبی و مشکل تامین آب 3 هزار و 600 روستا برطرف شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر 13 شهر داری تنش آبی داریم که در برخی از شهرها جزئی و در برخی دیگر به صور ویژه و جدی تر است.
تابناک آذربایجان غربی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۲۱:۴۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی از هدر رفت 25 درصد آب شرب استان در شبکه توزیع و تنش آبی شدید در 11 شهر خبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۱۸:۴۲    
کرمانشاه - ایرنا - رضا داودی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه درباره آبرسانی به مناطق مختلف شهری و روستایی این استان و رفع تنش آبی ناشی از خشکسالی کرمانشاهان توضیحاتی ارائه داد.
طرح آبرسانی توت نده و سرتنگ توت نده در شهرستان دنا به مناسبت دهه مبارکه فجر با حضور جمعی از مسئولان افتتاح شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۰:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: 13 شهر از جمله کرمانشاه، جوانرود، هرسین، کنگاور و کرندغرب از شهرهای دارای تنش آبی در استان هستند که برای همه آنها پروژه های اثربخش تعریف شده و در حال اجرا هستند تا بتوان مشکل تنش آبی در این شهرها را حل کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - ۰۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
پروژه آبرسانی روستای بنستان (دهستان سادات محمودی) با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار و سایر مسئولان استانی و شهرستانی به مناسبت دهه فجر کلنگ زنی شد.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل آب و فاضلاب استان کرمانشاه از رفع مشکل تنش آبی در 511 روستای استان کرمانشاه با 19 هزار میلیارد ریال اعتبار خبر داد.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۳:۵۹    
راوی مثل_باران در این قسمت از استانی روایت می کنه که سال ها به خاطر بارش های فراوان معروف به انبار غلات ایران بوده، اما 16 ساله که با تنش آبی روبرو شده حالا قراره بزرگترین آب شیرین کن منطقه غرب آسیا اینجا نصب بشه و تا پایان دولت سیزدهم آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان منتقل بشه
شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۲    
اولین جلسه قرارگاه پایش تنش آبی منطقه 6 اصفهان با حضور مدیر و جمعی از پرسنل منطقه برگزار شد. این جلسه با توجه به محقق نشدن پیش بینی بارش ها در سال جاری و به منظور اتخاذ تمهیدات لازم برای مقابله با شرایط تنش آبی در دستور کار قرارگرفت ...
شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۹:۰۲    
فاز اول عملیات لوله گذاری خط انتقال آب به مجتمع روستاهای اشن گلدره وخیرآباد (منطقه مهردشت) بااستفاده از لوله های چدن داکتیل به طول هشت کیلومتر و با قطر 200 میلیمتر آغاز شد. ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۵:۴۲    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مازندران گفت: در حال حاضر عملیات اجرای آبرسانی به 200 روستا با تخصیص اعتبارات لازم در حال اجراست.
پایگاه خبری کوه سرفراز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در جلسه شورای اداری استان ضمن اشاره به شرایط تنش آبی و میزان بارش ها، بر تسریع در اجرای مصوبات مرتبط با تقویت زیرساخت های آب شرب تأکید کرد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۲۰:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز بهزاد برادرزاده عصر پنجشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه خط انتقال آب میارکلا به منطقه پهناب با اعتبار 10 میلیارد تومان با اشاره به اینکه کتابچه تنش آبی را تدوین کرده ایم ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مقامات اجرایی ارشد استان یزد در دولت سیزدهم با توجه به چالشها و ظرفیتهای استان همزمان با آغاز به کار دولت سیزدهم، تغییر ریل پیشرفت و آبادانی این استان را با تدوین یک سند تحولی موسوم به یزد نوین و اهتمام به عملیاتی کردن آن در محورهای مختلف در دستور کار قرار دادند و طی دو سال گذشته ...
به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه اولین کاروان سراسری محققان معین به منظور بررسی علمی وفنی میدانی مسائل دانشی کشاورزی و منابع طبیعی در سطح جوامع محلی مرکز جهاد کشاورزی بیستون شهرستان هرسین باحضور محققان کارشناسان وکشاورزان منطقه برگزار شد ...
شرکت مهندسی اب و فاضلاب کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۱۲    
صبح امروز در ششمین روز از دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، طرح آبرسانی به روستاهای فریمک و برما شهرستان نکا با اعتبار 80 میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی طرح آبرسانی به روستاهای نوده و زنگنت این شهرستان آغاز شد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۲:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
قائم مقام شرکت آب و فاضلاب مازندران با اشاره به افزایش رشد توسعه یافتگی شهرها و روستاهای مازندران گفت: بالغ بر هزار میلیارد ریال پروژه آبرسانی در دست اقدام داریم و در دو سال اخیر اعتبارات خوبی در بحث تنش آبی اختصاص داده شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۰۸:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری کرمانشاه گفت : طی تفاهم نامه ای با قرارگاه جهادی سپاه قرارگاه امام حسن (ع) آبرسانی به 840 روستا که دارای تنش آبی هستند طی مدت سه سال انجام و این روستا ها از یک شبکه آبی پایدار برخوردار می شوند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار تهران در مراسم افتتاح مخزن 30 هزار متر مکعبی آب تهران در محله صادقیه گفت: این مخازن از تنش آبی در تهران پیشگیری می کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رییس سازمان بسیج سازندگی سپاه استان البرز با اشاره به تنش آبی مناطقی از جنوب شرقی کشور اعلام کرد: جهادگران بسیجی البرز برای آبرسانی به کمک ساکنان استان سیستان و بلوچستان شتافتند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۳:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آبفا استان کرمانشاه گفت: در قالب طرح جهاد آبرسانی، 860 روستا در استان کرمانشاه از آب آشامیدنی سالم و پایدار بهره مند می شوند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۱    
گروه اقتصادی ایران آنلاین : ضرورت صرفه برای مواجه نشدن با تنش آبی با آنکه بارش های اخیر اندکی بر ذخائر آبی کشور تاثیر گذاشته است، اما با توجه به کاهش 43 درصدی میانگین بارندگی ها در سال آبی جاری ...
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۴   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمانشاه؛ این طرح با اعتبار 160 میلیارد تومان از محل منابع اعتبارات طرح رفع تنش آبی اجرا می شود و جمعیتی حدود 200 هزار نفر را پوشش می دهد . ...
مرصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۱۱    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه از آغاز عملیات اجرایی طرح آب رسانی به مناطق جنوب و شرق کلانشهر کرمانشاه و رفع تنش آبی در این مناطق خبر داد.