پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۷:۵۱May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج شهر و 125 روستا و منطقه عشایری این استان درگیر مشکل تنش آبی است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان گفت: مشکل تامین آب شرب مناطقی از استان که با تنش آبی بالا روبه رو هستند تا پیش از آغاز تنش آبی در خوزستان برطرف می شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۷:۲۰   + ۲۱ سایت دیگر  
معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آبفای استان اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان امسال در شمار شهرهای با تنش آبی است، گفت: در برنامه توزیع آب سال جاری، اصلا برنامه جیره بندی آب برای اصفهان نداریم اما با کاهش فشار شبکه آب مواجه خواهیم بود چرا که نیاز مردم با تولید آب برابری نمی کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۶:۴۲    
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در کردستان "مدیریت مصرف منابع آب" را تنها راه برون رفت از بحران خشکسالی و جلوگیری از تنش آبی در استان دانست.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با تاکید بر تنش آبی استان، خواستار همراهی ارگان ها و مردم برای پشت سر گذاشتن شرایط موجود طی ماه های پیش رو شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حفاظت و صیانت از منابع آب امری خداپسندانه و فرابخشی بوده و مدیریت مصرف منابع آب تنها راه برون رفت از بحران خشکسالی در استان است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران کاهش 58 درصدی میزان ورودی آب به سدها در بازه 20 روزه اردیبشهت ماه را نگران کننده دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دستگاه های مرتبط پی گیر اعتبارت خشکسالی از مرکز شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۸:۲۸    
معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به تنش آبی و مشکلات و موانع موجود، صدور مجوز جدید شیلات تا اطلاع ثانوی ممنوع است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۲۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: جاری بودن آب در کانال دشت قزوین در شرایط خشکسالی ناشی از مدیریت صحیح و ذخیره سازی مناسب آب در سال گذشته است و کشاورزان باید الگوی کشت را رعایت کنند تا در این شرایط دچار چالش نشویم.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان گلستان به ریاست معاون عمرانی استاندار گلستان واعضای این شورا در محل استانداری گلستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان در این جلسه ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: خرمشهر- فرماندار خرمشهر، بر اولویت بندی مشکلات آب خرمشهر تأکید کرد و گفت: در خرمشهر مشکل آب شهری، تأمین آب کشاورزی و مشکل تنش آبی و خشکسالی وجود دارد که باید به آنها ورود کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، حجت الاسلام محمدجواد عادل پور دوشنبه شب در نشست ستاد مقابله با خشک سالی و تنش آبی در فرمانداری خرمشهر، اظهار کرد: از کم هزینه ترین، باصرفه ترین و کوتاه ترین راه برای حل رفع مشکلات کمبود آب و تنش آبی، راه اندازی آب شیرین کن هاست . ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
خرمشهر- مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر از احتمال تنش آبی کشاورزی در این شهرستان همزمان با فرارسیدن فصل گرم سال خبر داد.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۰:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
سیدمحمد فخار- خبر نگار بستر خشک کارون این روزها تشنه تر از همیشه است و سخت ترین تنش آبی قرن را خوزستان تجربه می کند. رودخانه کارون که حالا به خشکیدگی رسیده است، 950کیلومتر طول دارد. کارون پرآب ترین، بزرگ ترین و طولانی ترین رودخانه ایران است که در شرایط عادی 560 مترمکعب بر ثانیه دبی آب آن است ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۷:۵۵    
نماینده مردم اسفراین در مجلس از بررسی بحران خشکسالی سال زراعی جاری و معضلات ناشی از تنش آبی در بخش کشاورزی این شهرستان در دیدار با مسئولان این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۱    
گروه استان ها- خشکسالی کم سابقه استان کرمانشاه طی پنج دهه گذشته در حالی است که میزان هدررفت آب در بخش روستایی به 40 درصد رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۱۴    
گروه استان ها - بودجه رفع تنش آبی در حالی در آستانه تنش آبی به آذربایجان شرقی می رسد که نوش دارو بعد از مرگ سهراب است.
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۲۴   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: باتوجه به کاهش چشمگیر نزولات جوی در سال آبی جاری نسبت به میانگین دوره های مشابه گذشته پیشنهاد تامین اعتبار برای جبران خسارات خشکسالی عشایر و مدیریت تنش آبی سراسر کشور به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال گردید.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر – گروه استان ها: کاهش بارندگی ها موجب تنش آبی و خشکسالی بی سابقه در لرستان شده است، موضوعی که کشاورزان این استان را با خسارت های میلیاردی مواجه کرده است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۹:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان فارس با اشاره به کاهش دبی آب منابع مختلف این استان، اعلام کرد که تعداد قابل توجهی از شهرها و روستاهای فارس در شرایط تنش آبی قرار دارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - رشد روز افزون جمعیت به واسطه مهاجرت ها در کنار حدود سه دهه خشکسالی پیاپی بحرانی به نام تنش آبی در استان نوپای البرز به وجود آورده که دولت تدبیر و امید با هشت سال تلاش جهادی تا حدود زیادی عطش این استان را فرو نشانده است.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: برای آبرسانی کل روستاهای فاقد آب استان نیاز به 2 هزار میلیارد تومان اعتبار است. ...
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۲۰    
جلسه برنامه ریزی جهت مقابله با تنش آبی در شهرها و روستاهای شهرستان رامیان در محل دفتر فرماندار و با اولویت برنامه ریزی برای مقابله با کمبود احتمالی آب در ماه های گرم برگزار شد. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
رشت -ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب گیلان با بیان اینکه بخش عمده آب شرب رودسر از تصفیه خانه طول لات در حال تامین است، گفت: علاوه بر اعتبارات شرکت آب منطقه ای برای این تصفیه خانه، مبلغ 10 میلیارد تومان نیز از محل تنش آبی برای تکمیل این پروژه اختصاص یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۱۸   + ۲۳ سایت دیگر  
تبریز- بهبودی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از تخصیص اعتبار مصوب 45 میلیارد تومانی طرح های آبرسانی استان و شهر تبریز طی هفته جاری خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۱:۱۸    
اقتصاد ایران: مدیرکل زمین شناسی مرکز اصفهان با اشاره به تنش آبی در زابنده رود به دلیل تغییر اقلیم، گفت: کاهش حجم سالانه آورد این حوضه آبریز موجب افزایش برداشت بی رویه آب های زیر زمینی و در نتیجه افزایش چشمگیر پدیده فرونشست در این استان شده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۰:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل زمین شناسی مرکز اصفهان با اشاره به تنش آبی در زابنده رود به دلیل تغییر اقلیم، گفت: کاهش حجم سالانه آورد این حوضه آبریز موجب افزایش برداشت بی رویه آب های زیر زمینی و در نتیجه افزایش چشمگیر پدیده فرونشست در این استان شده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۶:۳۷    
15 سال انتظار برای افتتاح یک پروژه/ شهرستان بروجن با تنش آبی جدی مواجه است، عناوین مهم روزنامه های امروز 16 اردیبهشت در چهارمحال و بختیاری است.
صبح خرد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۱۳   + ۱۲ سایت دیگر  
فرماندارکهگیلویه گفت :با توجه به بروز پدیده خشکسالی و تنش ابی ، کشت برنج به عنوان محصول کشاورزی دارای مصرف اب بالا در این شهرستان ممنوع است. به گزارش”صبح خرد” ، اظهار داشت :با توجه به کاهش شدید نزولات جوی و کم شدن دبی رواناب ها و پایین رفتن سطح ایستایی چاهها که منجر به [...] ...
مشهد فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۵    
اسحاقیان، مدیر منطقه 5 شرکت آب و فاضلاب مشهد در گفت وگو با مشهد فوری گفت: در سطح شهرستان مشهد حدود 250 روستا را تحت پوشش داریم به اضافه شهر بینالود، ملک آباد و رضویه که به عنوان منطقه 5 نامگذاری می شوند پیش بینی می شود با توجه به شرایط خشکسالی، امسال 66 تا 70 روستا با تنش آبی رو به رو شوند ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۵:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
آذر فر با اشاره به اینکه هیچ گونه کمبود آرد و جو بین عشایر استان نداریم از تنش آبی و خشک شدن چشمه های آب عشایر خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۱:۱۲    
تهران- ایرناپلاس- بحران آب همچنان یکی از خطرهای پیش روی کسب وکارهای ایرانی است که بیش از پیش شدت یافته و ابعاد تازه ای از خود نشان می دهد. تنش آبی می تواند تهدیدی برای امنیت غذایی، بهداشت و سلامتی و حتی عاملی برای سست شدن قدم هایی باشد که بر زمین می گذاریم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۰۸:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- فرماندار بروجن با اشاره به خشک سالی های افزون بر یک دهه اخیر در چهارمحال و بختیاری گفت: با ادامه روند خشک سالی ها، این شهرستان با تنش آبی جدی مواجه شده است.
نیروگاهیان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۲۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب استان گیلان با اشاره به بررسی میزان تولید و مصرف آب در سطح استان، برای جلوگیری از بروز بحران و تنش آبی در گیلان، مدیریت مصرف آب را بسیار ضروری دانست. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ - ۱۳:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تبریز- استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه احتمال بروز تنش آبی در آذربایجان شرقی طی سال جاری وجود دارد، گفت: در این خصوص برنامه ریزی های لازم انجام گرفته است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۲۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- استاندار خوزستان با اشاره به بروز تنش آبی در مناطق مختلف استان خوزستان گفت: از جمله این مناطق شهر دهدز است که پروژه انتقال آب از سد کارون سه به این شهر با اعتبارات مناطق محروم اجرایی می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۸:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: وضعیت آب استان خوب نیست و با تنش آبی روبرو هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با اشاره به احتمال وجود تنش آبی در حوزه شرب و کشاورزی، گفت: استان گیلان شدیدا تحت تاثیر تغییرات اقلیم قرار دارد و زمستان گذشته دمای بالایی را تجربه کردیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۴:۳۹    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: جزو استان هایی هستیم که امسال با تنش آبی مواجه خواهیم شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه به دلیل کاهش میزان بارش ها، امسال با تنش آبی مواجه خواهیم بود، گفت: در این شرایط ناچار به اعمال برخی محدودیت ها خواهیم بود، اما در هر حال اولویت با تأمین آب شرب است.
فرماندار ویژه شهرستان میانه با اشاره به اینکه اولین جلسه مدیریت بحران شهرستان در سال جاری با محوریت انرژی و کنش آبی برگزار می شود گفت: با توجه به کمبود بارشها، آمار و ارقام واصله در این راستا و همچنین در راستای جلوگیری از پیامدهای منفی کمبود و تنش آبی باید مساله آب در اولویت مدیریت بحران باشد.
روزنامه راه مردم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۱:۴۲   + ۱۵ سایت دیگر  
در پی دستورالعمل مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مبنی بر تشکیل ستاد تنش آبی در استان ها، نخستین جلسه ستاد تنش آبی در آبفای استان اصفهان برگزار شد. آغاز به کار ستاد پایش تنش آبی درآبفای استان اصفهان ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
گرگان- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان گفت: وزارت نیرو و کشور با صدور بخشنامه هایی پیش بینی کرده اند بسیاری از استان ها از جمله گلستان با تنش آبی و خشکسالی شدید مواجه شوند.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
شفقنا- عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: موضوع آب، برق و گاز مواردی هستند که کل حاکمیت باید با هم جلو ببرند، همانگونه که همه حاکمیت پای برجام ایستادند و موافق و مخالف در مورد آن بحث و تبادل نظر کردند. ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد- قزوین : قائم مقام شرکت آبفای استان قزوین از تنش آبی در شهر های قزوین، تاکستان، آبیک، محمدیه، مهرگان و دانسفهان خبر داد. حسین خانی افزود: امسال 40 درصد کاهش بارندگی داشتیم که این موضوع باعث تنش آبی در این شهر شده است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۲۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
هدایت فهمی، کارشناس سابق منابع آب وزارت نیرو با اشاره به تنش آبی در 250 شهر ایران می گوید: امسال شهرهایی که از آب سطحی استفاده می کنند قطعا دچار کم آبی جدی می شوند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۴ - ۱۷:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
مدیر آبفای کرج گفت: اگر شهروندان مدیریت مصرف داشته باشند و 15 درصد در مصرف آب صرفه جویی کنند، تنش آبی پیش رو را با کمترین مشکل پشت سر می گذرانیم.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۰۷:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
در خشکسالی 1400، به جز آب، باید منتظر محدودیت هایی در حوزه های برق، کشاورزی، دامپروری و حتی برخی کسب وکارها بود.