سه شنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۱۸:۴۹May 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تنش آبی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۳۹ دقیقه پیش    
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب ایران گفت: امسال با وجود کاهش بارندگی ها ,، اما آب شهر های دارای تنش آبی را تامین خواهیم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۶:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کاهش بارندگی جنگل ها و مراتع چهارمحال وبختیاری را دچار تنش کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
گرگان- ایرنا - سرپرست فرمانداری گرگان گفت: این شهرستان به دلیل نداشتن سد تامین آب آشامیدنی با تنش های آبی زیادی مواجه خواهد شد که باید مدیریت مصرف آن از سوی مدیران به سطح جامعه منتقل شود.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
حبیب اله دهمرده با بیان اینکه حقابه حق جمهوری اسلامی ایران و مطالبه جدی همه مردم است، گفت: اجرای چهار پروژه آبرسانی در منطقه شمال سیستان وبلوچستان راهکاری برای پایان دادن به تنش آبی است و دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه انجام می دهد که مردم نباید تحت تاثیر آن قرار گیرند.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
این روزها بارش ها آنگونه که انتظار می رفت در استان البرز صورت نگرفته و این مهم موجب نگرانی کارشناسان شده است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۴:۲۷    
مدیر امور آب منطقه جنوب خوزستان گفت: با کاهش ذخایر پشت سد های خوزستان در صورت کشت غیرمجاز، تنش آبی در آبادان و خرمشهر رخ می دهد.
تیتر ۱   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
داود نجفیان گفت: امسال مدیریت مخازن را ادامه می دهیم تا بتوانیم با حداقل تنش آبی در البرز و تهران مواجه شویم. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۳:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- کمبود آب در آذربایجان شرقی در چند سال اخیر و مشکلات آبی دریاچه ارومیه، تنش آبی و بهره برداری بی رویه از منابع آبی و آب های زیرزمینی را به دنبال داشته است به گونه ای که آینده منطقه را از جنبه های مختلف تهدید می کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان البرز با اشاره به اجرای طرح آبرسانی جامع استان گفت : تنش آبی در 2 شهرستان ساوجبلاغ و نظرآباد فروکش می کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی ضمن اشاره به تدوین برنامه منشأ گرد و غبار کشور در این سازمان, گفت: انتقال آب از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر تنش آبی را در کشور تشدید کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۰:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس به راهکارهای عبور از تنش آبی اشاره کرد و گفت: حرکت به سمت کشاورزی نوین، جمع آوری آب های سرگردان، سدسازی اصولی، جداسازی آب شرب از شستشو ازجمله اقداماتی است که می تواند در مهار تنش آبی موثر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان از رهاسازی بیش از یکصد میلیون متر مکعب آب برای کشاورزان غرب اصفهان خبرداد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۰۹:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان از رفع تنش آبی 12 هزار نفر از ساکنان شهر محمدان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۱۸:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب (آبفا) کشور گفت: تابستان امسال سختی خواهد بود و لازم است از هم اکنون با برنامه ریزی و پیش بینی های لازم مانع از ایجاد هرگونه تنش آبی و مسایل جانبی دیگر شد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ - ۰۸:۰۵    
زنجان با وجود چندین رودخانه دائمی و چند ده رودخانه فصلی، منابع آبی زیرزمینی و ... یکی از استان های با تنش آبی است و به نظر می رسد برای تغییر در شیوه های مدیریت آب در این استان باید تعجیل شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۴۵    
سردار سلیمانی گفت: لازم است برای بهره وری از محصولات کشاورزی و آبرسانی به روستاهای دچار تنش آبی در فارس از ظرفیت گروه های جهادی و بسیج سازندگی بیش از پیش استفاده شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به آغاز اجرای طرحی جهت مقابله با تنش های آبی در سطح کشور گفت: در مرحله اول بیش از 7200 روستا در سطح کشور مد نظر هستند که به زودی عدد روستاهای مشمول طرح به بیش از 10 هزار روستا خواهد رسید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۷:۱۶    
مقابله با تنش آبی در خوزستان، تغییرنیافتن قیمت نان و دارو و خرید گندم و کلزا در استان از جمله موضوعات مرود بررسی امروز مطبوعات خوزستان است.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معروفی با اشاره به تنش آبی در برخی مناطق استان کرمان گفت: حدود 671 روستا تا سال آینده آبرسانی می کنیم.
زریان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۴۹    
سرویس کردستان – مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: خوشبختانه در سال جاری میزان بارش ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار امیدوار کننده بوده و پیش بینی می شود در سال جاری در هیچکدام از شهرهای استان شاهد تنش آبی نباشیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سیستان وبلوچستان، تهران، خوزستان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و البرز، شش استان صدرنشین در تنش آبی هستند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ورامین-ایرنا-معاون عمرانی فرمانداری ورامین گفت : مانور مدیریت بحران تحت عنوان ساعت صفر با موضوع فرونشست و تنش آبی در جوادآباد ورامین برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم الیگودرز در مجلس با بیان اینکه مسئولان امور آب استان و وزارت نیرو در اجرای پروژه سد دهجانی کم کاری کرده اند گفت: این پروژه معطل دریافت تأییدیه زیست محیطی و پدافند غیرعامل و در نهایت امضای وزیر است تا مجوز ماده 23 آن دریافت شود.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۸:۰۳    
6 شهرستان چهارمحال و بختیاری دچار تنش آبی است/ 141 طرح نیمه تمام کشاورزی در استان، عناوین مهم روزنامه های امروز 21 اردیبهشت در چهارمحال و بختیاری است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۰:۰۴    
ایسنا/کردستان نبود باران های پاییزی و بهاری در سال گذشتە سبب خشک شدن قنات ها، چشمەها و رودها و کم رمق شدن سدها و زردی رنگ زمین شدە بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار شهرستان آذرشهر گفت: با توجه به تنش آبی در این شهرستان و ضرورت احیای قنوات، بیش از 20 میلیاردریال اعتبار برای لایروبی قنات های شهرستان اختصاص یافته است.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۵:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
در پی کاهش 45 درصدی بارندگی در حوضه آبریز رودخانه کرخه و کاهش بی سابقه آب ورودی به سد کرخه که بروز تنش آبی در مناطق پایین دست این سد را محتمل کرده است ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۰۸   + ۱۴ سایت دیگر  
در کشورهای همسایه اراضی مستعد قابل توجهی وجود دارد که برای کاهش تنش آبی از داخل به خارج چاره ای جز کشت فراسرزمینی نداریم.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای تامین دام گفت: کمبود آب در 2 هفته آینده فشار به دامداران را مضاعف خواهد کرد؛ در 13 استان که تنش آبی زیاد است دام ها ضعیف شده اند و وقتی دام ضعیف شود احتمال اینکه بتوان آن ها را تقویت کرد ضعیف می شود. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۱:۲۰   + ۶ سایت دیگر  
توجه به مدیریت مصرف آب در شرایطی که پایتخت با تنش آبی مواجه است اهمیت بسیاری دارد اما باید توجه داشت تا زمانی که کنتورها تفکیک نشود، توجه به میزان مصرف از سوی مشترکان چندان جدی نخواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
یاسوج - 260 روستا در کهگیلویه و بویراحمد با تنش آبی رو به رو شده و سرزمین رودخانه ها با چالش جدی مواجه است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۸:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری گفت: شهرها و روستاهای 6 شهرستان استان با تنش آبی روبرو است و با توجه به میزان ناچیز بارش ها در بهار امسال پیش بینی می شود تابستان با چالش تامین آب روبرو شویم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۸   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 208 میلیارد تومان از محل محرومیت زدایی برای رفع تنش آبی در روستاهای محروم استان خبر داد و گفت: این اعتبار در اختیار قرارگاه امام حسن(ع) سپاه قرار گرفته و کار هم شروع شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۰:۲۴   + ۲۴ سایت دیگر  
نماینده مردم شادگان در مجلس، گفت: همین الان ما در استان تنش آبی داریم، مزید بر علت همین گرانی ها وجود دارد، بحث گرد و خاک است، بحث سلامت مردم است، چند وقت دیگر بحث برق و نوسان برق آغاز می شود، این ها را چه کسی باید مدیریت کند و جواب بدهد؟
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۲۰:۰۰    
روستا های دارای تنش آبی تا 5 ماه آینده از نعمت آب شرب سالم برخوردار می شود.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۶:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به بروز تنش آبی نیازمند مدیریت بهینه آبی هستیم و لازم است که شرکت خاکریز آب با اهتمام و توجه مدیران شهری و ساختارهای دولتی مرتبط و وزارت کشور، به اتفاق و در اسرع وقت ساختار موجود را ضمن بهینه سازی و ارتقا، به شرکت مادر تخصصی یا سازمان مشترک تبدیل کنند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۵:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: در حال حاضر حدود 90 روستا در شهرستان مشهد در شرایط تنش آبی قرار دارد که برای گذر از این تنش آبی به 130 میلیارد تومان اعتبار نیاز است
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی از برنامه های مدون برای رفع تنش آبی هزار و 31 شهر و روستا در این استان خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۰    
مسئول بسیج سازندگی استان کرمان با بیان اینکه تا پایان سال 1400 آبرسانی به 300 روستا انجام شد و با توجه به پهناوری کرمان نسبت به استان های دیگر جلوتر هستیم، گفت: تلاش داریم در مدت دو سال این تنش را حل کنیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۸    
مسئول بسیج سازندگی سپاه ثارالله استان کرمان مهمترین فعالیت های انجام شده در اولویت های تعیین شده این نهاد برای رفع محرومیت را تشریح کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۶   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به بروز تنش آبی و هدر رفت بیش از اندازه این ماده حیاتی در مسیر انتقال، نیازمند مدیریت بهینه آبی هستیم.
پانا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران (پانا) - عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه 25 تا 40 درصد آب آشامیدنی تهران در مسیر انتقال هدر می رود و این بیش از کل مصرف آب برخی کشورهای جهان است، گفت با توجه به به روز تنش آبی به مدیریت بهینه آبی نیاز است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۸    
مسئول سازمان بسیج سازندگی کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی به 184 روستای محروم دارای تنش آبی استان با اعتبار 208 میلیارد تومان خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۴۵    
ایلام- بسطامی، نماینده مردم ایلام در مجلس با اشاره به محرومیت های متعدد استان، گفت: امسال ایلام بالاترین تنش آبی و خشکسالی در کشور را دارد.
میرملاس نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
جواد طهماسبی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در خرم آباد، با اشاره به کاهش سطح تولید محصولات زراعی در لرستان، اظهار کرد: امسال به دلیل خشکسالی شاهد کاهش 60 درصدی عملکرد در این بخش از محصولات کشاورزی هستیم ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
خشکسالی های پی در پی باعث بحران ایجاد کم آبی در برخی از نقاط آذربایجان شرقی شده، در این راستا برای برطرف شدن این مشکل بسیج سازندگی اجرای طرح انتقال آب را در دستور کار خود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۱:۴۳   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مسئول بسیج سازندگی سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد از آبرسانی به 184 روستای محروم دارای تنش آبی این استان با اعتبار 208 میلیارد تومان خبر داد.
سلام نو / رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۶   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی ضمن اشاره به تدوین برنامه منشأ گرد و غبار کشور در این سازمان, گفت: انتقال آب از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر تنش آبی را در کشور تشدید کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۹:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
کرمانشاه- معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با اشاره به خشکسالی و کاهش بارش ها در استان، گفت: 600 روستا در کرمانشاه گرفتار تنش آبی هستند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۷:۵۴   + ۶۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان زمین شناسی گفت: در حال حاضر نیز این تنش آبی در کشور دیده می شود، گاهی اوقات شاهدیم بین روستاها و شهرهای مختلف تنش ایجاد می شود هرچند موقتی است اما وجود دارد، یا اینکه در بحث انتقال آب که کار درستی هم نیست و از یک حوضه آبریز به حوضه آبریز دیگر این تنش ها اتفاق می افتد.