سه شنبه ۱۹ اسفندساعت ۰۳:۵۸Mar 2021 9
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت آب»

خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۶:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ دومین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در 19 و 20 خرداد 1400 به همت پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۱:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمانشاه- مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: فرهنگ مصرف صحیح و مدیریت آب توسط دانش آموزان در خانواده های کرمانشاهی نهادینه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۷:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به ممنوعیت ساخت و ساز در حریم و بستر رودخانه های استان از شرکت آب منطقه ای خواست در این بخش فعالانه ورود کند و دستگاه قضایی به عنوان پشتیبان در کنار آنان خواهد بود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۲۸    
سلامت نیوز : 2 اتفاق مهم در حوزه مدیریت آب کشور رخ داده است. یکی از آنها واگذاری مالکیت تالاب انزلی به وزارت نیرو است که در هفته های اخیر با ابهام و شایعه شروع شد و در نهایت با اعتراضات سازمان حفاظت محیط زیست مواجه شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: 20 میلیون متر مکعب آب این سد در اسفند امسال با هدف مدیریت آب و پیشگیری از وقوع سیلاب رهاسازی می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۰:۱۱    
انوش نوری اسفندیاری- دبیر اندیشکده تدبیر آب ایران نهاد اصلی مدیریت آب کشور در وزارت نیرو با 100سالگی فاصله زیادی ندارد. این نهاد که عمر خود را به سمت تمرکزگرایی هرچه بیشتر سپری کرده است، انتظار می رود تا اکنون گام های بزرگی به سمت تمرکززدایی و مشارکت جویی بردارد ...
کنفرانس آلرت   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۲۰:۰۲    
دومین کنفرانس بین المللی و پنجمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در تاریخ 19 و 20 خرداد 1400 توسط پژوهشکده مدیریت آب دانشگاه محقق اردبیلی بصورت آنلاین برگزار می شود. این کنفرانس توسط پایگاه اینترنتی کنفرانس الرت اطلاع رسانی می شود. محورهای کنفرانس: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۴:۱۱   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: امروز برای ما روشن است که مدیریت تامین آب با احداث سازه های بزرگ تامین و انتقال در مرحله بعد ازمدیریت تقاضای آب در حوضه های آبریز قرار می گیرد.
پانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تبریز(پانا) - شهردار منطقه 7 تبریز مشکل عمده مدیریت آب های سطحی در جنوب غرب تبریز را عدم وجود شبکه آب و فاضلاب در خلجان و رواسان عنوان و پیش بینی کرد سال آینده خبرهای نویدبخشی در این حوزه وجود خواهد داشت. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
یک حقوقدان فعال محیط زیست اظهار داشت: وزارت نیرو صلاحیت تدوین قانون جامع مدیریت آب را ندارد چراکه عامل خسارت های وارده بر طبیعت، محیط زیست و کشاورزی وزارت نیرو و شرکت های تابعه آن هستند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، هدف از سفر هیات وزارت جهاد کشاورزی کشورمان در طی اقامت یک هفته ای خود در صربستان؛ شناسایی ظرفیت ها و امکانات برای توسعه و ارتقای همکاری ها و تعاملات دو کشور در حوزه های کشاورزی، دامپروری، جنگلداری و مدیریت آب اعلام شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان - سیستان و بلوچستان در حالی این روزها با بحران جدی در زمینه مدیریت آب روبرو است که در حال حاضر سالانه 300میلیون مترمکعب آب فقط از سطح چاه نیمه های منطقه سیستان تبخیر می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۶:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: مدیریت آب نباید پلیسی و امنیتی باشد بلکه باید مدیران به جای ارسال پرونده های این حوزه به شورای تامین استان با ادبیات منطقی و پیوست های اجتماعی، شخصیت های حقیقی و حقوقی را مجاب کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۲    
علایی گفت: علی رغم تمام تلاش هایی که در راستای مدیریت آب طی سالیان گذشته انجام شده است نمی توان فراموش کرد که مشهد نمونه مدیریت ناپایدار و شاخصه ناسازگاری با محیط زیست است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۵:۰۱   + ۲۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو بیان کرد: وضعیت کشور به گونه ای است که بیشتر مناطق ایران در نواحی گرم و خشک قرار دارد و بر این اساس باید دیدگاه های مختلف متخصصان این حوزه جمع آوری و بررسی شود و سعی بر این است که مشکل کم آبیاری و مدیریت آب های نامتعارف در کشاورزی، صنعت و پارامترهای دیگر، متناسب با شرایط مناطق باشد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۰    
دیروز استاندار خوزستان به عنوان رئیس یک سازمان ملی با ابعادی در حد یک وزارتخانه منصوب شد. غلامرضا شریعتی دست کم در چهار مسئله ریزگردها، تأمین آب شرب، مسئله فاضلاب اهواز و مدیریت آب های روان که منجر به سیل های مکرر و خانمان برانداز خوزستان شده، متهم به ناکارآمدی است ...
فرمانداری برخوار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۰۹:۵۷    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان برخوار با حضور عبداله ب نهری فرماندارشهرستان، مهندس صالحان و مهندس سعادتی از مدیریت آب و خاک جهاد کشاورزی استان، مهندس کریمی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از کشاورزان و کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان، بهره برداری از سیستم آبیاری کم فشار خط تیپ tp- آغاز شد ...
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۰۲    
به گزارش تابا؛ کمپین مردمی حمایت از زاگرس مهربان و مجموعه فعالان محیط زیستی موسوم به صدای پای آب اولین مجموعه از کنشگران آب بودند که با انتشار و علنی ساختن پیش نویس نهم قانون جامع آب در پیوند با سایر نهادهای محیط زیستی، کشاورزی، میراث فرهنگی، عشایری و .. ...
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۱۸:۰۴    
مدیریت آب و خاک امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران از برنامه ریزی برای لایروبی و مرمت 52 قطعه آب بندان در سطح این استان خبر داد و افزود: امسال طرح مرمت و بهسازی آب بندان های برخی مناطق استان در دست اجرا است، بنابراین امیدواریم با همت مسئولین استانی بتوانیم اعتبارات بیشتری را به این بخش اختصاص دهیم.
پایگاه خبری استناد   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۳:۳۷    
مدیریت آب و خاک امور اراضی جهاد کشاورزی مازندران، گفت: به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر 67 پروژه زیربنایی با اعتباری بالغ بر 48 میلیارد تومان در سطح این استان به بهره برداری می رسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۲۱:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
فرماندار رباط کریم در خصوص آتش سوزی نیزارهای اطراف رودخانه شور، گفت: مدیریت آب و فاضلاب شهر پرند به قید فوریت نسبت به مسدود کردن ورودی های فاضلاب به شهر پرند و اداره محیط زیست شهرستان نسبت به مسدود کردن ورودی های فاضلاب شهرک صنعتی پرند به رودخانه شور که باعث رشد نیزارها می شود ...
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۹:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛سید عادل مولا با بیان اینکه آب لازمه ادامه زندگی برای تالاب هاست، افزود: گرفتن حقابه تالاب ها از وزارت نیرو، مدیریت آب موجود و آموزش جوامع محلی برای استفاده بهینه از منابع، سه عامل مهم برای احیای تالاب ها هستند. ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: وزیر نیرو با اشاره به برقراری ساختار جدیدی در مدیریت آب کشور، از استقرار مدیریت حوضه آبریز برای 9 رودخانه اصلی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / سروش نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۶:۵۱   + ۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: درطول هشت سال دولت تدبیر و امید هر 50 روز به طور متوسط یک سد مخزنی بزرگ ملی وارد مدار شده است.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به برقراری سامان جدیدی در مدیریت آب کشور، از استقرار مدیریت حوضه آبریز برای 9 رودخانه اصلی خبر داد.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۱:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت که برای 9 رودخانه مدیریت آب بصورت مشتریک با وزارتخانه های صمت و جهادکشاورزی انجام شده که در نتیجه آن، بطور قابل توجهی از سطح تنازعات آب در استان های مختلف کاسته می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۲۰:۱۰    
رضا الماسی قدیم ترها یخ فروش هایی بودند که از اول صبح با قالب های یخ به بازار می آمدند و هرچه فروش یخ ها به تاخیر می افتاد، سرمایه یخ فروش جلوی چشمش قطره قطره آب می شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید عنوان کرد: برنامه ریزی برای محافظت از بند گمبان، شاهکار معماری و مدیریت آب از دوران باستان، ضروری است؛ چراکه تاکنون دخل و تصرف هایی در عرصه و حریم این اثر صورت گرفته و اقدامات مرمتی و ساماندهی محدوده آن اهمیت بسیار یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۳:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان گفت: به منظور مدیریت آب های زیر زمینی و از ابتدای اجرای طرح احیا و تعادل بخشی تاکنون، پروانه بهره برداری از 906 چاه مجاز استان همدان اصلاح و تعدیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی گفت: برای مدیریت آب های سطحی، طرح لایروبی رودخانه های منتهی به تالاب کجی نهبندان را در دستور کار داریم همچنین باید میزان برداشت از منابع آب زیرزمینی 11 تا 20 درصد کاهش یابد.
ریواس جنوب   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۷:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی آبفا، طی حکمی از سوی دکتر اردکانیان وزیر نیرو ، فیض اله پاسره مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد به مدت یکسال به عنوان رئیس شورای هماهنگی و انسجام بخشی مدیران وزارت نیرو در صنعت آب و برق استان منصوب شد. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
استان اصفهان سال هاست با کمبود آب مواجه است. خشکسالی های اخیر، نبود مدیریت آب در کشور و بذل و بخشش های سهم آب استانی به استانی دیگر باعث شد تا روزانه شاهد خشک شدن زاینده رود و تالاب گاوخونی باشیم. این در حالی است که بیش از 100 روستای استان در فصل زمستان به صورت سقایی آب رسانی می شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۲۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
شیراز - معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان فارس گفت: با اجرای صحیح طرح احیاء و تعادل بخشی می توانند بحران و یا مساله کمبود آب را در آینده استان فارس مدیریت کنند .
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۵:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
اگر سطح گرمایش جهانی از متوسط به بالا ادامه داشته و مدیریت آب در وضعیت فعلی خود ادامه یابد، افراد بیشتری از خشکسالی شدید رنج می برند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
بلگراد-ایرنا- وزیر کشاورزی، جنگلداری و مدیریت آب صربستان و سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد با اشاره به ظرفیت های بالای دو کشور در زمینه های مختلف بر گسترش و توسعه بیشتر همکاری ها در حوزه های مختلف کشاورزی که مبتنی بر منافع بلگراد و تهران باشد، تاکید کردند.
کرمان نو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۰:۴۶   + ۱۴ سایت دیگر  
بازرس کل استان کرمان می گوید در راستای بررسی عملکرد فرمانداران و مدیریت آب و فاضلاب شهرستان بردسیر اختلاس 20 میلیارد ریالی از وجوه مربوط به روستاهای محروم فاقد شبکه آبرسانی کشف شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۱:۱۳    
گروه استان ها - فرماندار آران و بیدگل ضمن تأکید بر لزوم توسعه روش های نوین آبیاری گفت: "نظام تدبیر آب" به عنوان سند مدیریت آب آران و بیدگل تدوین شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: هرمزگان با تجهیز بیش از 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به شبکه آبیاری نوین، رتبه نخست را در اجرای سامانه های آبیاری تحت فشار در کشور داراست.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۲:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
یک اختراع جدید منجر به نمک زدایی یا شیرین کردن ارزان و کارآمدتر آب می شود که می تواند با مدیریت آب شیرین به حل معضل آب در این سیاره کمک کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۶:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت مصرف و ارتقای بهره وری آب و آبفای وزارت نیرو گفت: زنان همواره نقش کلیدی در تامین و نحوه مصرف آب در جوامع شهری و روستایی داشته اند و در مدیریت بازچرخانی آب خاکستری نیز می توان از اطلاعات آنان برای حل معضلات این حوزه کمک گرفت.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۸:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
هرچند که افتتاح سد کانی سیب را می توان اقدامی میمون در بحث مدیریت آب منطقه محسوب نمود، اما غلو های های معاون آب و آبفای وزیر نیرو قابل چشم پوشی نیست. ایشان گویا فراموش کرده اند که احیا دریاچه ارومیه به لطف سیل آب های سال گذشته بود نه برنامه چالش دار احیا و یا حتی اثرات سد کانی سیب ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/فارس نماینده شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی بر لزوم سپرده شدن تصدی گری آب کشاورزی به بهره برداران و خارج شدن آن از دست دولت، به عنوان یک راهکار مهم در بهینه کردن مدیریت منابع محدود آب تاکید کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱۳ سایت دیگر  
با استفاده از سامانه پایش و مانیتورینگ بارش می توان به اهدافی همچون ارزیابی و میزان موفقیت شبکه و طرح های مدیریت سیلاب، بهبود بهره برداری و نگهداری شبکه مدیریت آب های سطحی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: گسترش روش های جدید آبیاری در استان برای توسعه کشاورزی و تحقق روز افزون جهش تولید ضروری است.
گفتارنو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
استاندار کرمان با تاکید برآنکه استان کرمان فضای زیادی برای کار کردن در حوزه کشاورزی دارد که باید بیش از این، وقت صرف حوزه کشاورزی شود، اظهار کرد: متاسفانه در بخش کشاورزی استان، آب، سطح زیر کشت و نیروی انسانی مشغول به کار با تولیدات همخوانی ندارد و بازدهی تولیدات کشاورزی استان کرمان پایین است. ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۱:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
دنیای معدن - مدیر انرژی و سیالات فولاد مبارکه با اشاره به اهمیت مدیریت پایدار آب ، مهم ترین طرح های توسعه و فعالیت های مربوط به بهینه سازی مصرف آب با هدف کاهش برداشت از زاینده رود را اعلام کرد .
حوزه   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۲۰:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ آیت الله سلیمانی با بیان اینکه در بهره برداری از آب شیرین کن کنارک کلاه سرمان رفت، گفت: آب شیرین کن کنارک را با آب شیرین گمرک پر کردند و گفتند این محصول آب شیرین کن کنارک است، درحالی که بعد از مدتی متوجه شدند که آب شیرین کنی در کنارک وجود ندارد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۱:۵۹    
عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرم عنوان کرد که شیر آب هوشمند به همراه حسگرهای محیطی و سرورهای پشتیبان برای مدیریت آب در کشاورزی اختراع و به مرحله تولید رسیده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۶:۵۵    
مدیرعامل شرکت خاکریز آب: سامانه رصد رواناب شبکه مدیریت آب های سطحی با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان به سرانجام رسیده است.