سه شنبه ۲۹ مهرساعت ۲۰:۳۶Oct 2020 20

جدیدترین‌های «مدیریت آب»

روزنامه سپهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: تاکنون 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه به سیستم آبیاری تحت فشار مجهزشده و مابقی نیز در دستور کار قرار دارد. ...
معاون فنی و عمرانی شهرداری اهواز در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه شهید چمران، جزئیات طرح ضربتی مدیریت آبهای سطحی در مناطق فوق بحرانی را تشریح کرده و گفت: این طرح تاکنون از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
بررسی گزارش های جهانی 10 سال اخیر نشان داد که وضعیت ایران در حوزه هایی مانند مدیریت بیماری های غیرواگیر، سلامت مادران و مدیریت آب نسبتا مطلوب و در حیطه هایی مانند نشاط، سلامت روان و حوادث جاده ای نامطلوب است ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۰:۴۲   + ۸ سایت دیگر  
شهردار اهواز از اختصاص 700 میلیارد ریال جهت لایروبی و احداث کانال های دفع آب های سطحی در نقاط بحرانی این کلانشهر خبر داد.
پاون   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
پژوهشکده مهندسی و مدیریت آب با همکاری شرکت مدیریت منابع آب ایران در نظر دارد مسابقه دانشجویی با موضوع استارتاپ های تخصصی راه حل های نوآورانه برای مسائل و چالش های منابع آب زیرزمینی برگزار کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار قزوین گفت: سند راهبردی مدیریت منابع آبی استان قزوین در مرحله تدوین قرار دارد و بعد از نهایی شدن و امضای وزیر به عنوان سند بالادستی مدیریت آب در استان اجرا می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
وزارتخانه متولی آب کشور که چندی است به جای تمرکز بر حل مسائل آبی، کمیسیون های اقتصادی متعدد را مدیریت می کند، بعد از اعمال تغییرات در ساختارهای اداری مدیریت آب کشور و ادغام شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی، همچنین ایجاد اصلاحات در اساسنامه شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب کشور ...
برنامه تهران 20 امشب (سه شنبه 22 مهرماه) با حضور مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و مهندس حبیب پوش پارس، مجری طرح جامع مدیریت آب های سطحی شهر تهران روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۵:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس امور آب شمالغرب خوزستان با تاکید بر لزوم مدیریت آب گفت: محدودیتی برای حفر چاه در بخش صنعت وجود ندارد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۸:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
آبخیزداری و آبخوانداری از اهم مسائل کشور است. در این گزارش به دیدگاه های 10 نفر از استاد تمام های دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور در این باره می پردازیم. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۱:۱۲    
سخنگوی شورای شهر اصفهان گفت: ضعف مدیریت آب و مقاصد و اغراض انسانی دل زاینده رود را خشکاند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سیلاب شیراز و خوزستان که رخ داد، شاهد بارندگی های زیادی هم در تهران بودیم و به همین دلیل همه شهروندان بیم آن را داشتند که مبادا سیلاب تهران را هم در برگیرد؛ اما با اینکه در یک روز سطح آب در برخی کانال ها به شدت افزایش یافت اما سیلی در تهران جاری نشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
یک پژوهشگر سیاستگذاری آب با تاکید بر ضرورت ورود اخلاق به حوزه حکمرانی آب گفت: ریشه بسیاری از چالش های آبی کشور، عدم توجه به اخلاق و نادیده گرفتن اجتماع است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۲:۰۷    
در شرایطی که کم آبی و بی آبی یکی از مباحث مهم موجود در کشور، استان، شهرها و حتی روستاهاست موارد متعددی از سوی کارشناسان برای مدیریت آب های در دسترس مطرح شده که یکی از اصلی ترین و البته بهترین راهکارها بهره بری بالا از منابع فعلی موجود است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۲۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - مدیر مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: اجرای کامل سامانه های نوین آبیاری مصوب امسال در این استان 170 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۷:۳۷   + ۶۸ سایت دیگر  
چند تا مدیر دولتی دور هم جمع شدند و خودشان تصمیم گرفتند که از بانک آینده بعنوان بانک برتر در تامین مالی نظام نوآوری کشور، تقدیر کنند. چه کسانی به این دوستان مجوز چنین تعینی را داده است؟ بر اساس کدام ضوابط و شاخص و عملکرد؟ جمع کنید این بساط هندوانه قاچ کردن و تعارف تکه پاره کردن را؟ مدیریت آب زرشکی ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: اجرای پروژه های آبخیزداری و آبخوانداری یکی از اقدامات مفید و موثر برای مدیریت آب های سطحی و کمک به تغذیه آب های زیرزمینی در دنیا است که در ایران نیز با اقبال عمومی روبه رو شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۷:۳۲    
سازگاری با تغییر اقلیم و اصلاح مدیریت آب کشاورزی، نیاز امروز و گره گشای چالش آبی استان اصفهان است که به اعتقاد کارشناسان با رعایت الگوهای کشت و ایجاد تعادل همبست آب، غذا، انرژی و محیط زیست می توان بهره وری را افزایش داد و به کشاورزی پایدار در حوضه آبریز رسید.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۲۲:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان - آیت الله سلیمانی بحران آب را نیازمند مدیریت قوی دانست و گفت: کشور ایران بیش از این که با مشکل و بحران آب مواجه باشد با بحران مدیریت آب مواجه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استانها - نماینده ولی فقیه در کاشان ضمن تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از منابع آبی موجود گفت: ایران دچار بحران مدیریت آب است در حالی که دارای بیان کمبود آب نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان گفت: ایران دچار کمبود آب یا خشکسالی نیست بلکه در واقع دچار بحران مدیریت منابع آبی شده است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۵۹    
حوزه/ نماینده ولی فقیه در کاشان با بیان اینکه با مدیریت بحران آب در کشور روبرو هستیم، گفت: به نظر می رسد پیش از آن که بگوییم کشورمان بحران آب دارد، باید بگوییم بحران مدیریت آب داریم.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۱    
اهواز- نکته قابل تأمل در خوزستان این موضوع است که امسال بارش ها در استان خوزستان بسیار خوب بود و ظرفیت ذخیره آب سدها به حداکثر زمان خود رسید اما بااین وجود این استان و مردمانش هم چنان با کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند و لذا نکته همین جاست که این استان چه در زمان پرآبی و چه در زمان کم آبی مردمانش ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۲:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس دبیرخانه دائمی شورای همیاران آب خراسان رضوی گفت: متاسفانه در سال های اخیر به موضوع کمیت آب بسیار توجه شده اما به کیفیت آن کمتر و به اکوسیستم اصلا توجهی نشده، حال آنکه حوزه طبیعی نیمی از مدیریت آب است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
وزیر نیرو از تصمیم اجرای دو پروژه فعال سازی استارت آپ های بخش آب و مدیریت منابع آب در شرایط آینده، در قالب کارگروه های آموزشی در اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۵۴   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو با اشاره به حضور 53 نفر از 10 سازمان بین المللی و منطقه ای و 16 کشور جهان در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری که امروز به میزبانی تهران برگزار شد، از تصمیم اعضای این شورا برای ایجاد مرکزی به منظور استفاده از آب های غیرمتعارف خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۷:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو اظهار داشت: اجلاس شورای حکام مدیریت آب شهری امکان سواستفاده از خشکسالی را از کشورهای مداخله جو سلب می کند
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۵:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نیرو روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: 15 کشور عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری شرکت می کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: 15 کشور عصر امروز به صورت ویدئو کنفرانس در یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری شرکت می کنند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده اصفهان در شورای عالی استان ها گفت: با شرایط خشکسالی که در استان وجود دارد باید از سوی مسئولان نسبت به مدیریت آب دقت شود و از برداشت های غیر اصولی و غیر قانونی جلوگیری به عمل آید و از بذل و بخشش آب دست بردارند و حق کشاورزان را در نظر بگیرند در غیر این صورت باید منتظر حوادث ناگواری باشیم.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۷:۵۳   + ۱۹ سایت دیگر  
یازدهمین اجلاس شورای حکام مرکز منطقه ای مدیریت آب شهری فردا چهارشنبه به ریاست وزیر نیرو و با حضور مقامات عالی رتبه 16 کشور و 9 سازمان بین المللی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرعامل آبفای استان البرز گفت: مدیریت آب شرب 120 روستا از 285 روستای استان البرز در اختیار آبفا نیست.
دوره آموزش مجازی اصول مدیریت آب و بستر استخرهای پرورش میگو با همت معاونت ترویج و انتقال یافته های علمی موسسه برگزار شد
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به دنبال انتشار مطلبی با عنوان مطالبات مزدی کارگران آب معدنی داماش پرداخت نشد/ معوقات حق بیمه نگران کننده است ، مدیرعامل آب معدنی داماش توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی ارسال کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم همدان فامنین در مجلس ضمن اینکه خواستار مدیریت آب های سطحی شد، تعیین تکلیف سد تالوار را نیز یک ضرورت دانست و گفت: دستگاه های نیروگاه شهیدمفتح برای تأمین برق باید به روزرسانی شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دبیر تشکل رویش نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در مسأله آب یکی از مقصرین اصلی را دولت می دانیم، با توجه به اینکه همه می دانند که آب، مهم ترین مشکل استان است، بیش از دو سال است که دولت برای تغییر مدیریت آب استان فراخوان داده و عملاً پایه های مدیریتی مدیر فعلی را نیز متزلزل کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۷:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مسئول مطالعات مدیریت آب وخاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از پیشرفت بیش از 80 درصدی کانال آبیاری و زهکشی آبادی بیان در قیروکارزین خبر داد و گفت: عملیات احداث این کانال اتمام یافته و در آستانه بهره برداری است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۲:۰۳    
مشهد- ایرنا- معاون مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به جریان داشتن بیشتر قناتهای کشور در محدوده این استان اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی با شش هزار و 882 رشته قنات، از این لحاظ رتبه نخست را در ایران دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- معاون مدیریت آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی به جریان داشتن بیشتر قناتهای کشور در محدوده این استان اشاره و بیان کرد: خراسان رضوی با شش هزار و 882 رشته قنات، از این لحاظ رتبه نخست را در ایران دارد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۲:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
رسول جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این میزان صرفه جویی 290 میلیون مترمکعب در مصرف آب طی پنج سال اخیر با اجرای طرح های جامع مدیریت زراعت و باغبانی، مدیریت آب و خاک و برنامه های ترویجی در بخش کشاورری صرفه جویی شده است. وی بیان کرد: مصرف آب در اراضی کشاورزی [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۳:۳۱    
ساوه - ایرنا - شناسایی و پر کردن چاههای غیرمجاز و ساماندهی چاههای فرم پنج، ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها، ایجاد بندهای انحرافی و طرح های تغذیه مصنوعی و مدیریت آب سد الغدیر در سالهای اخیر عواملی مهم برای جان گرفتن منابع آبی و حتی احیای بخش های زیادی از زمین های کشاورزی لم یزرع در ساوه است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی دبیر شورای راهبری دانشگاه سبز دانشگاه فردوسی گفت: مدیریت آب یکی از اولویت های دانشگاه سبز است اما در حال حاضر حتی نمی دانیم در ساختمان ها چه میزان آب مصرف می شودو به کجا می رود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۲۱    
گزارش مکتوب : آب مجازی
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
قاسم تقی زاده خامسی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: روز چهارشنبه (19 شهریور 99) در ادامه تغییرهای ساختاری در مدیریت آب و آبفای کشور پس ازیکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی که چند ماه قبل انجام شد و آثارآن به ویژه در آبرسانی روستایی بتدریج مشاهده خواهد شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۱۴:۴۱    
شهرکرد-ایرنا-رییس قوه قضاییه با بیان اینکه عدالت در توزیع آب در مناطق مختلف ضروری است، و توزیع منابع آبی باید عادلانه باشد، گفت:مساله مدیریت آب در کشور مهم و ضروری است و برای تخصیص آب باید میزان آب مورد نیاز شرب،کشاورزی، صنعت و بخش های مختلف مورد ارزیابی قرار گیرد.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۲۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
پروژه سازوکاری مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز، عصر چهارشنبه در آئینی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران رسماً کار خود را آغاز کرد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۸:۲۱   + ۱۳ سایت دیگر  
پروژه سازوکاری مدیریت به هم پیوسته حوضه های آبریز، عصر چهارشنبه در آئینی با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در نوزدهمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران رسماً کار خود را آغاز کرد.
مقاطعی از کانال ابوذر به عنوان اصلی ترین بخش شبکه مدیریت آب های سطحی و سیلابی منطقه 14 براساس نتایج پایش ها و بررسی های میدانی، نیازمند عملیات نگهداشت عمرانی است و این اقدامات در قالب 3 اولویت مرمت و بهسازی ...