پنجشنبه ۰۶ آذرساعت ۱۹:۲۲Nov 2020 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبگیری»

استانداری کردستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۷:۱۹    
استاندار کردستان عنوان کرد کە بنا بە توافقات و رایزنی های صورت گرفتە با وزارت نیرو و با تحقق و جذب اعتبارات لازم سد ژاوە امسال آبگیری می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: طبق توافق های انجام شده با وزارت نیرو و با تامین اعتبار مورد نیاز، سد ژاوه تا آخر امسال آبگیری خواهد شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۴:۱۶    
سنندج - مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: کار ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سنندج باید در زمان کمی انجام شود تا بتوانیم سد ژاوه را در سال جاری آبگیری کنیم.
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۹:۴۴   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: آبگیری مخازن سدهای استان هم در فصل پاییز آغاز می شود، اما ظرفیت سازی برای سیلاب های احتمالی در دستور کار این شرکت قرار دارد.
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: در صورت تخصیص به موقع اعتبارات تا پایان سال 1399 امکان آبگیری اولیه سد قیزقلعه سی مقدور است.
پانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۶   + ۱۷ سایت دیگر  
زاهدان (پانا) - رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان اعلام کرد با بهره برداری از طرح 46 هزار هکتاری دشت سیستان، تاکنون نزدیک به 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در پنج شهرستان حوزه سیستان آبگیری شده و این روند همچنان ادامه دارد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده گفت: پمپاژ آب از دریاچه سد به تالاب بین المللی حسنلو در این شهرستان آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت این تالاب آبگیری ادامه دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۵    
فیلمی از آبگیری بندهای خاکی حوزه آبخیز چمقلو در روستای جامه شوران استان کردستان را مشاهده می کنید.
شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در سال جاری افتتاح 12 طرح بزرگ را در برنامه دارد که مجموع این سرمایه گذاری ها به صورت ارزی مبلغ 693 میلیون یورو و پنج هزار و 564 میلیارد تومان با اشتغال حدود 6 هزار و 350 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۱:۱۰    
مسعود باقرزاده کریمی مدیر دفتر اکوسیستم های تالابی سازمان محیط زیست در گفتگو با میزان گفت: طرح آبگیری تونلی که آب رودخانه کرج را به شمال تهران انتقال می دهد دارای دو سناریو بوده است ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
ابوالقاسم حسین پور گفت: فعالیت خود را از ابتدای سال آغاز کرده و ظرف مدت 6 ماه طرح های مقابله با سیل به اتمام رسید و در همین آبان ماه نیز افتتاح شدند. مهم ترین این طرح ها در استان فارس و در محل دروازه قرآن شیراز بود که صدمات زیادی از سیل به آن منطقه وارد شده بود و جز خطرناک ترین مناطق بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست فرمانداری نظرآباد گفت: آبگیری تالاب صالحیه از امروز آغاز شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند- تالاب کجی نهبندان که در طوفان و گرمای هوا خشکیده بود، در بارندگی های هفته گذشته 10 درصد آبگیری و پذیرای پرندگان مهاجر شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
سد رمشت در پایان سال جاری آبگیری می شود.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۴:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
کابل – تجارت گردان – اداره ملی تنظیم آب افغانستان اعلام کرد که آبگیری آزمایشی سدکمال خان واقع در استان نیمروز و بر روی رودخانه هیرمند هم مرز با جمهوری اسلامی ایران، آغاز شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۷:۵۴    
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان راور گفت: در پی بارش اولین باران پاییزی هلال های احداث شده در مراتع شهرستان راور آبگیری شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۹:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
آبگیری تالاب کجی نمکزار نهبندان، پرندگان مهاجر را به این جاذبه زیست محیطی شرق کشور کشاند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۲:۵۰    
پیرو تذکر داده شده در خصوص آبگیری سد افغان و خشک شدن هامون، وزیر نیرو اعلام داشته که قرار شده به حقآبه لطمه نخوره برای همین ما هم بهشون کمک می کنیم برای سدسازی! بنظر می رسد که جناب وزیر، فرق حقآبه و دشتمال (سیلاب فصلی) که خیلی بیشتر از حقابه است رو نمی دانند ...
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۳:۳۱    
با آبگیری سد کمال خان افغانستان هامون برای همیشه خشک شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی راور از آبگیری گوراب های احداث شده در غرب و جنوب این شهرستان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
پنج سد و بندخاکی در استان چهارمحال و بختیاری با ظرفیت پنج میلیون مترمکعب آب آماده آبگیری شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - بازبینی تاسیسات سدها از طرح های مهم شرکت آب منطقه ای گلستان بوده که اجرای آن هر ساله در ابتدای سال آبی جدید حدفاصل مهر تا شهریور ماه با اهداف افزایش عمر مفید تجهیزات و کاهش حوادث، اتفاقات و خرابی های ناخواسته در زمان آبگیری سدهای استان انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۹:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
52 درصد از مخازن سد های مازندران تاکنون آبگیری شده است.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار عصر همدان ، واگذاری پروژه های عمرانی به بخش خصوصی زمینه ساز تسریع در روند ساخت آن طرح ها می شود، این مطلب را به خوبی می توان در ساخت سد خرمرود در شهرستان تویسرکان مشاهده کرد. کلنگ ساخت این سد سال 96 به زمین خورد و یک هزار و 750 میلیارد ریال اعتبار اولیه برای آن در نظر گرفتند. ...
گلستان ما   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۱:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
با وجود تمام محدودیت ها و همچنین بدقولی دولت در تامین 15 درصد سهم اعتبارات خود، قرارگاه خاتم الانبیا با اراده قوی پای کار ماند تا امسال شاهد آبگیری این سد باشیم.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۰:۴۰    
در خبر ها آمده که سد کمال خان افغانستان در حال آبگیری است. کاری که باعث خشک شدن هامون می شود. دیگر نه سیلابی خواهد بود و نه حقابه ای. منتظر توضیحات سازمان محیط زیست، وزارت جهادکشاورزی و وزارت امورخارجه هستیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۵:۵۸   + ۴ سایت دیگر  
او که یکی از اعضای هیئت امنای حسینیه ای در یزد است و بزرگترین آرزوی زندگی اش، سفر به سوریه و زیارت حرم حضرت زینب ( س) است، حالا پرستاری را به شیوه خودش انجام می دهد و هر روز بعد از نماز صبح به حسینیه فرج اللهی می رود تا 400 کیلو سیب را آماده آبگیری کند. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۴:۴۵    
ماشین لباسشویی این امکان را فراهم کرده که بدون دخالت دست لباس ها را شسته و نیازی به صرف وقت و شستشو با دست نباشد.تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که لباس های کثیف را درون دستگاه قرار داده و با اضافه کردن مواد شوینده آن را روشن کنید ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۱۱:۵۸    
معاون عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه 50 درصد بتن ریزی پروژه سد زاینده رود انجام شده است، گفت: امیدواریم تا پایان سال بتن ریزی این پروژه به اتمام برسد و در سال 1400 با ارتفاع گرفتن سد پروژه آبگیری آغاز شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۰۷    
دبیر قرارگاه احمدی روشن سیستان و بلوچستان در توئیتی نسبت به آبگیری بند کمال خان از سمت افغانستان و عدم واکنش دولت نوشت: حق آبه ایران باید قبل از رسیدن آب به سد کمال خان تقسیم بندی شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۹:۵۳    
تبریز- نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: حدود یک و نیم سال قبل، سوالی را در مورد سد شهید مدنی تبریز و عدم آبگیری آن در کمیسیون انرژی مطرح کردم؛ وزیر نیرو هم در پاسخ سوال قول هایی داد که بخش هایی را عمل کرد و در نهایت باز هم سد به حال خود رها شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: حدود یک و نیم سال قبل، سوالی را در مورد سد شهید مدنی تبریز و عدم آبگیری آن در کمیسیون انرژی مطرح کردم؛ وزیر نیرو هم در پاسخ سوال قول هایی داد که بخش هایی را عمل کرد و در نهایت باز هم سد به حال خود رها شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۰:۴۶    
سودان خواستار ایفای نقش برجسته اتحادیه آفریقا در روند مذاکرات بین خارطوم، قاهره و آدیس آبابا در خصوص آبگیری و راه اندازی سد النهضه شد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۹:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
روزنامه “برای اردبیل” این هفته به موضوع احدث سد کاراکورت بر روی رودخانه ارس پرداخته و آبگیری آن را تهدیدی به برای دشت مغان دانسته است. کارشناسان و صاحب نظران متفق القول هستند که جنگ های آینده جنگ آب است ...
معدن نامه   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۲   + ۱۸ سایت دیگر  
افتتاح طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی (قطعه نخست تا سیرجان) را باید نقطه عطفی در تاریخ صنایع معدنی ایران دانست. در روز افتتاح (پانزدهم آبان جاری) ابعاد کار آنقدر وسیع بود که حتی رییس جمهوری نیز بدان اشاره و تاکید کرد که بیان اهمیت طرح در یک برنامه نمی گنجد. ...
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان گفت: برای احداث سدهای امیرآباد و رمشت کامیاران و شبکه های پایاب آن تاکنون 150 میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است. کامران خرم روز شنبه دراین باره اظهار کرد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۵۱    
سمنان- ایرنا- یکی از استخرهای کشاورزی تاریخی سمنان در نظام قدیمی تقسیم آب این شهر لتیبار نام دارد و تا دهه 70 شمسی پیش از آنکه المان میدان هفت تیر ساخته شود در آن محل قرار داشت و پس از آن به آبگیری در منطقه ای موسوم به 40 قبله که در حال حاضر شمال بوستان ولیعصر و یکی از مناطق پر تردد شهری است انتقال ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۹:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
بوشهر - نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: به منظور ایجاد شرایط لازم برای آبگیری سد دالکی در زمستان، از همه توان و ظرفیت ها استفاده می کنیم.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۰:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در جریان وقوع آتش سوزی در جنگلهای شرقی توسکستان واعلام نیاز اداره کل مدیریت بحران واداره کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان به آب، برای برداشت توسط هلیکوپتر امدادی اعزامی از سازمان هوا وفضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۰:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای گلستان گفت: در حال حاضر 20 درصد از ظرفیت سدهای استان معادل 48 میلیون مترمکعب، پرآب است به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۴:۳۹    
سنندج- ایرنا- فرماندار سقز با اشاره به سفر رییس جمهوری به کردستان گفت: با توجه به آبگیری سد چراغ_ویس سقز و افتتاح خط انتقال آب شرب سقز از سد چراغ ویس در این سفر، این سفر دستاوردهای بزرگی برای سقز دارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۹:۳۸    
مصر در جریان مذاکرات سه جانبه روز یکشنبه پیرامون سد النهضه، ضمن ابراز پایبندی به حصول توافقنامه قانونی الزام آور در زمینه آبگیری و بهره برداری از سد النهضه؛ تاکید کرد، این توافق باید منافع مشترک سه کشور را محقق و منافع آبی مصر را تامین کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۰۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، گفت: ساختمان سد شهید مدنی تبریز چند سال است که به اتمام رسیده و قابل آبگیری است؛ اما آبگیری را به بهانه عدم تملک اراضی به تاخیر می اندازند!
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۲۱    
گرگان- حسینی، مدیر عامل آب منطقه ای گلستان با اشاره به اینکه بیش از 48 میلیون مترمکعب آب در سدهای 14 گانه استان موجود است، گفت: تنها 20 درصد از حجم مخازن سدها آبگیری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۰:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس گفت: بعد از گذشت این همه سال از افتتاح و صرف اعتبارات کلان هیچ توجیهی برای عدم آبگیری سد شهید مدنی تبریز، قابل قبول نیست.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۳    
سلیمانی با اعلام خبر آغاز آبگیری حوضچه های شهرستان ساوجبلاغ گفت: آبگیری حوضچه ها با استفاده از تغذیه مصنوعی رودخانه کردان به منظور تقویت سفره های آب زیرزمینی در شهرستان ساوجبلاغ آغاز شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۱:۴۵    
حجت جباری، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی در گفت وگو با میزان گفت: اقدامات بسیار متنوعی در طی سال های گذشته در حوضه آبریز دریاچه ارومیه اجرا شده است ...
پانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۲:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
رشت (پانا) - معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به پیشرفت فیزیکی 75 درصدی سد پلرود گفت امسال به دستور نوبخت، 900 میلیارد ریال اعتبار در قالب اسناد خزانه اسلامی و نقدی به این طرح اختصاص داده شد. ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت جباری، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی در گفتگو با میزان گفت: درحال حاضر سطح تراز دریاچه ارومیه مورخه 5 آبان ماه سال 1399، 1271/18 متر بالاتر از سطح آب های آزاد بوده است. ...
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۴:۳۳    
یوسف غفارزاده روز دوشنبه در گفت و گو با راهبردنیوز در خصوص کارکرد سد شهید مدنی و علت عدم بهره برداری کامل از آن اظهار کرد: عملیات اجرایی این سد از سال 1385 شروع و پروژه در سال 91 افتتاح شد اما با توجه به اینکه یکسری کارها از جمله راه های جایگزین چند روستا، اجرای شبکه انتقال آب شرب تبریز، [...]