شنبه ۲۶ خردادساعت ۱۴:۲۵Jun 2024 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبگیری»

ایرنا   ۱ ساعت پیش    
بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: سد دشت پلنگ که تا قبل از دولت سیزدهم 11درصد پیشرفت فیزیکی داشت با تامین منابع مالی در دولت سیزدهم روند اجرای کار سرعت گرفت و تا پایان امسال آبگیری خواهد شد.
تحلیل بازار   ۱ ساعت پیش    
آبگیری بزرگ ترین و مدرن ترین شبکه آبیاری شمال غرب کشور در آذربایجان شرقی به طول 52 کیلومتر عملیاتی شد، پروژه ای که به عنوان آخرین افتتاح شهید خدمت به ثبت رسید.
خبرگزاری مهر   ۲ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
بوشهر- استاندار بوشهر گفت: تا پایان امسال سد دشت پلنگ آبگیری می شود.
علی اکبر محرابیان وزیر نیرو گفت: یکی از پروژه های مهم مشهد در حوضه آب سد شوریجه در مرز کشور روی رودخانه کشف رود است که با سرعت بسیار خوبی پیش می رود و امیدواریم تا پایان سال شاهد آبگیری این سد بسیار مهم باشیم./ایسنا
چند ثانیه   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۶:۵۵    
کارشناسان محیط زیست نگران آبگیری سد چم شیر هستند آن ها معتقدند آبگیری این سد تکرار اشتباه آبگیری سد گتوند است. محمد درویش، فعال محیط زیست: با آبگیری سد احتمال اینکه سالانه 500 هزار تن نمک در مخزن آن انباشته شود زیاد است. ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۱۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: یکی از پروژه های مهم مشهد در حوضه آب سد شوریجه در مرز کشور روی رودخانه کشف رود است که با سرعت بسیار خوبی پیش می رود و امیدواریم تا پایان سال شاهد آبگیری این سد بسیار مهم باشیم.
عصر خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
با نزدیک شدن به فصل و آبگیری آن، بیشتر افراد علاقه مند به استفاده و نگهداری از آب غوره در منازل خود هستند چرا که این میوه نارس انگور، خواص بسیاری دارد. علاوه بر آب غوره می توان از این میوه رب و ترشی نیز تهیه نمود. ...
اقتصاد آنلاین / منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۲۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه مرحله سوم آبگذاری کانال های راست و چپ سد سنگر یک روز تمدید شد، گفت: از آبگیری اراضی انتهای شبکه اطمینان حاصل خواهیم کرد تا به همه شالیزارها آب برسد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۱:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، با بیان اینکه مرحله سوم آبگذاری کانال های راست و چپ سد سنگر یک روز تمدید شد، گفت: از آبگیری اراضی انتهای شبکه اطمینان حاصل خواهیم کرد تا به همه شالیزارها آب برسد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۸:۴۰    
رئیس بنیاد شهید کازرون گفت: با توجه به نزدیک شدن به مراحل پایانی تکمیل و زمان آبگیری سد نرگسی در آینده، مقبره شهید جواد رضایی در کازرون به مکان دیگری انتقال داده می شود.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۰:۱۵    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گلستان با بیان اینکه تکمیل نهایی سد نرماب به 75 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد، گفت: درصورت تأمین منابع مورد نیاز فاز نخست سد نرماب چهل چای، آبگیری این سد در سال جاری انجام خواهد شد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۷:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا : مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره آخرین وضعیت رویا اظهارکرد: فضای مناسبی را در فریدون کنار برای رویا مهیا کرده ایم چراکه در این منطقه در مقطع کنونی آبگیری وجود ندارد و زمین ها زیرکشت رفته اند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۲۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
خرم آباد- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار لرستان گفت: تهیه طرح مطالعاتی جانمایی و ایجاد دهکده برای روستاهایی که با آبگیری سد معشوره زیر آب می روند، ضروری است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
قزوین- مدیرعامل آب منطقه ای استان قزوین گفت: سد بالاخانلو بیش از 84 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در نیمه دوم سال جاری برای اولین بار آبگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مجری سد مخزنی مخملکوه خرم آباد گفت: سد مخزنی مخملکوه خرم آباد تا پایان امسال آبگیری می شود.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۱:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه در سال جاری تالاب کجی نمکزار نهبندان حدود 90 درصد آبگیری شد و مشکلی از نظر حق آبه ندارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی با بیان اینکه میانگین آبگیری کل سدهای استان آذربایجان شرقی حدود 70 درصد است، گفت: مقرر شده برای کاهش مصرف از 12 ظهر تا 18 عصر نسبت به توقف بهره برداری از چاه ها اقدام شود.
مازنی نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش مازنی خبر و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مازندران، سید محمد موسوی روز دوشنبه اظهار کرد: امسال ذخیره آب بندان های استان به 388 میلیون متر مکعب رسید که معادل 96 درصد حجم آبگیری این سازه های بومی است و در مقایسه با بیشترین میزان ذخیره آب این سازه های آبی در سال گذشته، [...]
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۵:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
اهواز – ایرنا - رییس اداره احیای تالاب های اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به آخرین وضعیت آبگیری تالاب های استان گفت: با توجه به بارندگی های اخیر میزان آبگیری تالاب های استان افزایشی بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- فرماندار مشهد گفت: پروژه های تأمین آب مشهد به ویژه در حوزه بودجه ای به صورت جدی در سطح کشوری پیگیری شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۰۰:۰۸    
یاسوج- سد تنگ سرخ از پروژه های مهم کهگیلویه و بویراحمد است که 11 سال از کلنگ زنی آن می گذرد و در دولت سیزدهم عملیات فرسایشی ساخت آن سرعت گرفت و به ایستگاه پایانی و آبگیری نزدیک می شود.
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۹:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
انتخاب هویج کوچک، پوست گیری و آبگیری در میزان کم خوب است گرچه به خوردن خود هویج نمی رسد.تابستان زیاد آب هویج نخورید، گزینه اولتان آب هویج هایی با کمترین خاصیت نباشد .خود میوه را دو سه واحد بخورید و لذت اش را ببرید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۵:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
آبگیری و چرخش اولیه واحد بهینه سازی شده شماره 2 نیروگاه سد دز با موفقیت انجام شد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۴:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یکی از فعالان رسانه در توئیتی با اشاره به طرح های بهره برداری رسیده در استان سیستان و بلوچستان نوشت: بزرگترین کارخانه آب شیرین کن جهان آبگیری سد مخزنی شهری کور طرح آبرسانی از سد کهیر به 40 روستا نیروگاه بادی 50 مگاواتی مپنا توسعه شبکه برق روستایی 3 پروژه مهم گازی ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
فیروز کوه-ایرنا- رئیس بنیاد شهید و امورایثارگران فیروزکوه گفت: مزار شهید قباد خلیل ارجمندی که در مسیر آبگیری سد مخزنی نمرود قرار گرفته جابجا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری میامی از ذخیره سازی 6 میلیون متر مکعب آب در بندهای خاکی این شهرستان خبر داد .
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۱:۱۹   + ۴۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران از تولید گازوئیل و کربن سیاه حاصل از لجن آبگیری شده در فرایند تصفیه فاضلاب تصفیه خانه های پایتخت برای نخستین بار در ایران خبر داد و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم تولید این محصولات را عملیاتی کنیم.
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران از تولید گازوییل و کربن سیاه حاصل از لجن آبگیری شده در فرآیند تصفیه فاضلاب تصفیه خانه های پایتخت برای نخستین بار در ایران خبر داد و گفت: امیدواریم امسال بتوانیم تولید این محصولات را عملیاتی کنیم.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۸ - ۱۶:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران با اشاره به لایروبی 76 کیلومتر از انهار ورودی میانکاله از انجام آبگیری 6 هزار و 500 هکتار از سطح اراضی این زیستگاه بزرگ استان در سال جاری خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۲۲:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
ایرنا - چابهار - برداشت گندم در روستای گرَگ از توابع بخش کیشکور سیستان و بلوچستان بصورت سنتی صورت می گیرد و کشت گندم و جو پس از فقط یک بارندگی و جاری شدن سیلاب سال گذشته، با آبگیری زمین ها انجام شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۸:۰۶    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت : با توجه اعتبارات مصوب پیش بینی شده به میزان بیش از 1000 میلیارد تومان جهت ادامه طرح سد میمه، این سد در نیمه دوم سال 1403 آبگیری خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۷:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان از آغاز امسال دو سامانه بارشی وارد استان شد که بارش های خوبی را به همراه داشت، سازه های آبخیزداری به میزان قابل توجهی آبگیری شد و برای کشاورزان هم امیدآفرین بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۶:۴۵    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای چهارمحال و بختیاری گفت: مهمترین برنامه این شرکت در استان انجام آبگیری سد باباحیدر با 14.5 میلیون مترمکعب حجم مخزن و حجم قابل تنظیم تا 26 میلیون مترمکعب است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۴:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - توسعه پایدار در نواحی مرزی، گسترش رفاه و ایجاد اشتغالزایی در حالی یکی از اهداف ساخت سد شهری کور در مهرستان بوده که این سد یکی از صدها طرح یادگار رئیس جمهور شهید برای رفع تنش آبی در سیستان و بلوچستان است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو با تاکید بر اینکه تامین حقابه از هیرمند حق مسلم و قانونی ایران است، گفت: در ماه های اخیر نیز به دلیل رهاسازی بخشی از حقابه ایران چاه نیمه ها 300 میلیون متر مکعب آبگیری شده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: عملیات آبگیری سدشهری کور سراوان امروز با حضور وزیر نیرو آغاز شد و این امر برای بیش از یک هزار و 800 نفر ایجاد اشتغال به دنبال داشت.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۰:۱۹   + ۱۵ سایت دیگر  
زاهدان - ایرنا - مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: عملیات آبگیری سد"شهری کور" مهرستان امروز با حضور وزیر نیرو آغاز شد و این امر برای بیش از یک هزار و 800 نفر ایجاد اشتغال به دنبال داشت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۶:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران گفت: بارندگی ها سبب شده تا شش هزار و 500 هکتار جدید برسطح آبگیری تالاب میانکاله اضافه شود.
رکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۴:۰۲   + ۳۸ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: وزیر نیرو با اشاره به دیگر طرح های مهم و زیربنایی استان، از سد کهیر در جنوب سیستان و بلوچستانی به عنوان بزرگترین سد سیستان و بلوچستان یاد کرد و گفت: این سد که طی سال گذشته آبگیری شد، تأمین آب شرب شهرها و روستاهای پایین دست تا چابهار را بر عهده دارد.
تین نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۱۲:۵۲   + ۷ سایت دیگر  
مشکل اصلی محیط زیست شهر اصفهان فرونشست است و تا هنگامی که آب در زاینده رود جاری نشود و سفره های زیرزمینی آبگیری نکند، خطر فرونشست وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۶ - ۰۲:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش بینی ما آبگیری سد تنگ سرخ تا پایان سال جاری است اما زمان دقیق آبگیری توسط وزارت نیرو اعلام می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۲۰:۵۰    
پس از چندین سال انتظار، مرحله آبگیری سد عمارت با پیگیری و اختصاص اعتبار از سوی دولت سیزدهم در سال گذشته انجام شد.
نیروگاهیان   ۱۴۰۳/۰۳/۱۵ - ۱۱:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نیروگاهیان به نقل از خبربان، به دنبال بارش نزولات جوی و ذوب شدن برف در دامنه های غربی کوه سهند و پرآب شدن رودخانه صوفی چای سد علویان مراغه نیز پرشده است ...
55آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۴ - ۰۰:۲۵    
در قلب رشته کوه های زاگرس، جایی که سرچشمه های حیات بخش جاری هستند، فاجعه ای در حال وقوع است.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۳۰   + ۲۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست با تذکر این نکته که کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب در حوزه آبخیز دریاچه ارومیه است، گفت: علیرغم آبگیری مناسب دریاچه ارومیه، شرایط این دریاچه همچنان شکننده و ناپایدار است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۲:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- متخصص مدیریت زیست بوم های تالابی گفت: بنابر اعلام نهادهای مسئول، در بارش های اخیر و به همراه اقدامات انجام شده، پهنه دریاچه ارومیه 2 هزار کیلومتر آبگیری شد که با احتساب وسعت 5 هزار کیلومتر مربعی آن حدود 40 درصد دریاچه آبگیری شده که با توجه به گرم شدن هوا و بالا رفتن تبخیر شرایط شکننده ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۱۱:۵۰   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری آب منطقه ای هرمزگان از پرشدگی صددرصدی سد جگین در شرق هرمزگان خبر داد. به گزارش صبح ساحل، محمدامین طبسی اظهار داشت: در خصوص وضعیت سدهای استان به جز سد جگین ، وضعیت سه سد مهم شامل سدهای استقلال، سرنی و سد شمیل و نیان وضعیت مطلوب نیست و میزان آبگیری با توجه به بارندگی کم ...
بشار نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۹:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: 5 آبشخور حیات وحش در مناطق حفاظت شده شهرستان کهگیلویه برای استفاده وحوش در فصول گرم سال پاکسازی ضدعفونی و آبگیری شدند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۰    
وزش تندباد با سرعت حدود 80 کیلومتر بر ساعت و ثبت امواج تا ارتفاع 2.5 متر در مناطق فراساحلی خزر سبب شکل گیری کولاب در مناطق شرقی خزر شد که این موضوع، آبگیری دماغه شرقی خلیج گرگان را پس از 5 سال به همراه داشت.
آوای رشت   ۱۴۰۳/۰۳/۱۳ - ۰۲:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
فرماندار رودسر، با بیان اینکه در سال جاری آبگیری آزمایشی سد را انجام می دهیم، گفت: با تزریق به موقع اعتبارات تا سال آینده، بهره برداری نهایی از سد را فراهم خواهیم کرد. ...