دوشنبه ۲۶ اردیبهشتساعت ۱۹:۵۱May 2022 16
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبگیری»

فرارو   ۶ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
عابران در یک محله مسکونی شهر چارلستون در ایالت کارولینای شمالی در آمریکا، بعد از روبرو شدن با تمساحی که داشت به یک مدرسه ابتدایی نزدیک می شد، پلیس را خبر کردند. به گزارش فرارو، نیروهای پلیس و کنترل حیوانات برای گرفتن این تمساح دو متری تلاش و کشمکش طولانی زیادی انجام دادند. ...
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۰۸:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
در 20 سال اخیر و تداوم خشکسالی ها و رها نشدن آب از سد زیردان بیشتر هوتگ های پایین دست بر اثر توفان های گرد و خاک رسوب گرفته و نیازمند لایروبی فوری برای آبگیری مجدد هستند
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۹:۴۲    
بگفته مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد؛ سد کوثر به لحاظ ذخیره آب رتبه اول را در کشور دارا است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۶:۳۰    
به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز همدان ؛ سد خرمرود در شهرستان تویسرکان تا پیش از پایان سال 1401، آبگیری می شود. خرمرود خرمرود خرمرود خرمرود خرمرود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بگفته مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد؛ سد کوثر به لحاظ ذخیره آب رتبه اول را در کشور دارا است.
دانا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۶    
یکی از مطالبات مردم روستای پسوچ، آسفالت و ایمن سازی ورودی این روستا و راه دسترسی به مزرعه شان است که متاسفانه علی رغم وعده های همیشگی مسئولان، همچنان بی نتیجه مانده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
اردبیل- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در6 ماهه اول سال جاری 2 سد عمارت گرمی و عنبران نمین آبگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۰۹:۳۵    
آئین افتتاح سدمخزنی آیش نوده حاجیلر آزادشهر برگزار شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
سنندج- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: سدهای زیادی در استان آبگیری شده است و ضرورت دارد وزرات نیرو نسبت به تکمیل سامانه های انتقال بخش شرب و شبکه های آبیاری و زهکشی بخش کشاورزی اقدام نماید تا مردم ثمره احداث این سدها را احساس کنند.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۱:۵۵    
با وقوع بارندگیهای اخیر بند نودره سنگ ملاتی احداث شده در حوزه آبخیز شهری شهر کلات آبگیری شد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۷:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، عباس صدریان فر در خصوص وضعیت سد های چهار حوضه آبریز کارون، کرخه، دز، مارون، زهره و جراحی، اظهار کرد: در سال آبی جاری متاسفانه بارش های به وقوع پیوسته تقریبا در تمام حوضه های آبریز منتهی به استان خوزستان، کمتر از میانگین بلندمدت بود. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان گفت: 37 درصد حجم مخازن سدهای استان آبگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 36 درصد کاهش یافته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ - ۱۴:۱۰    
بند سنگ ملاتی حوزه آبخیز خلج در کلات در پی بارندگی های اخیر آبگیری شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۶:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: در بارندگی های اخیر 1.5 درصد حجم ذخیره سدهای استان آبگیری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در پی بارندگی های اخیر طرح آبخیزداری بند سنگ و ملات حوزه شهری شهرستان جغتای آبگیری شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۶:۱۰    
با وجود آبگیری 2 میلیون متر مکعبی سد های استان در بارندگی های اخیر همچنان سه چهارم ظرفیت سد ها خالیست.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- استاندار بوشهر با تأکید بر تسریع در تکمیل و بهره برداری از سد خاییز تنگستان گفت: تکمیل و آبگیری سدهای در دست ساخت که نقش مهمی در تأمین آب شرب و اراضی کشاورزی دارد از اولویت برنامه های استان است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۲:۱۵    
گرگان - ایرنا - مدیرکل شیلات گلستان گفت: مزارع میگو در مجتمع گمیشان از چند روز اخیر با مجوز دامپزشکی، آبگیری و آماده ذخیره سازی بچه میگو برای پرورش در سال زراعی جاری شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۱:۱۵    
گرچه شیروان، دومین شهر پر بارش کشور بود، آبگیری سد بارزو کافی نبود.
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۰۰:۱۲    
رهاسازی آب سد سفیدرود برابر دستور استاندار گیلان 2 روز زودتر از موعد مقرر انجام شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۷:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
طبق گفته های معاون بهره برداری آب منطقه ای گیلان از 11 اردیبهشت کار رهاسازی آب زراعی آغاز و کار آبگیری کانال های آبیاری در سد سنگر و فومنات آغاز شده و به مدت 15 روز ادامه دار است و آنطور که محمدجواد خانی پور می گوید، آبگیری کانال های آبیاری شرق گیلان تا آخرین نقطه یعنی شهرستان لنگرود انجام شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۵:۵۸    
گروه استان ها- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: علی رغم بارندگی های اخیر، تنها 33 درصد مخازن سدهای خراسان شمالی آب دارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۵:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
یاسوج_ استاندار کهگیلویه و بویراحمد از آبگیری سد تنگ سرخ بویراحمد تا پایان سال و تکمیل در سال 1402 خبر داد.
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۴ - ۱۴:۴۵    
50 درصد ظرفیت آبگیری 159 سد تامین کننده آب شرب، صنعت، تولید برق، کشاورزی و پیشگیری از بروز سیلاب، در زمان حاضر خالی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۱۳ - ۱۳:۴۵    
همدان- وضعیت ذخیره سد اکباتان همدان پس از بارش های یک هفته ای گواه آن است که همچنان مشکل کمبود آب در همدان جدی بوده و باید صرفه جویی در اولویت قرار گیرد.
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
محمد رضا جلالی اظهار داشت: هدف از احداث سد لاستیکی گالشکلام بهبود سطح زیر کشت حدود 2 هزارو 500 هکتار از اراضی شالیزار های منطقه است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۱۷:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
اینجا سدِ "بار" است، آبگیری که هر ساله میزبان پرندگان مهاجری است که در زمستان از عرض های شمالی مثل سیبری و برخی کشورهای اروپایی به سمت ایران پرواز می کنند و در تابستان همین مسیر را برمی گردند. از جمله این پرندگان مهاجر می توان به فلامینکو، پلیکان، مرغ دریایی، کبوتر چاهی، باکلان بزرگ، چوب پا و.. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: اتمام مطالعات 5 سد، شروع عملیات 2 سد، شروع آبگیری 2 سد دیگر، اتمام عملیات 12 هزار هکتار شبکه آبیاری و اتمام عملیات آبرسانی به 3 شهر از جمله اهداف مهم شرکت در بخش تأمین آب مطمئن برای مردم استان اردبیل است.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۸:۱۸    
این یخدان دارای دیواری به طول 60 متر و بلندای 6/5 متر است. دیوار یخدان از تابش آفتاب بر روی آبهای یخ زده جلوگیری می کرد. حوضچه های آب در شب های زمستان آبگیری شده و یخ می بستند. پس از آن، یخها را تکه تکه کرده و به درون چاله یخدان می ریختند.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۳    
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه با اشاره به راه اندازی سامانه پیشرفته تغلیظ لجن تصفیه خانه فاضلاب این شهر گفت: 300 مترمکعب لجن در شبانه روز از طریق این سامانه آبگیری می شود که رفع بوی نامطبوع را به همراه داشته است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
رئیس حوضه آبریز کرخه و رودخانه های غربی گفت: مجبوریم مدیریت منابع آب اعمال کنیم که برای تامین آب شرب مردم دچار مشکل نشویم. گرچه حجم ذخیره قابل برداشت سد کرخه جوابگوی آب شرب تا آذرماه نخواهد بود و حتما باید از حوضه مجاور برای آب شرب کمک بگیریم.
استانداری قزوین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۲۳:۴۷    
علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با حضور در شهرستان بوئین زهرا از عملیات اجرایی سد بالاخانلو بازدید کرد.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ - ۱۸:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
اینجا سدِ "بار" است، آبگیری که هر ساله میزبان پرندگان مهاجری است که در زمستان از عرض های شمالی مثل سیبری و برخی کشورهای اروپایی به سمت ایران پرواز می کنند و در تابستان همین مسیر را برمی گردند. از جمله این پرندگان مهاجر می توان به فلامینکو، پلیکان، مرغ دریایی، کبوتر چاهی، باکلان بزرگ، چوب پا و.. ...
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۱۸:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
وزیر نیرو گفت: برای تکمیل و احداث سد بالاخانلو در شهرستان بویین زهرا 2000 میلیارد ریال اعتبار تأمین شده است و تا دهه فجر آبگیری خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ - ۰۲:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین وزیر نیرو گفت: برای سد بالاخانلو 200 میلیارد تومان تامین اعتبار صورت گرفت و قرار بر این شد پیمانکار تا دهه فجر این سد را آبگیری کند و در صورت کمبود اعتبار، تامین اعتبار صورت گیرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۲۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
وزیر نیرو: برای تکمیل و احداث سد بالاخانلو 200 میلیارد تومان اعتبار تأمین شده است و تا دهه فجر آبگیری می شود.
استانداری قزوین   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
علی اکبر محرابیان وزیر نیرو از تکمیل، آبگیری و بهره برداری پروژه سد بالاخانلو شهرستان بوئین زهرا تا بهمن ماه امسال خبر داد.
وزارت نیرو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۲۲:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
وزیر نیرو با بیان اینکه سد بالاخانلو تا پایان امسال آبگیری می شود، از بهره برداری کامل سد نهب قزوین طی سال جاری خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۴:۲۸    
ایسنا/خراسان شمالی مدیر عامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از آبگیری کامل سد بیدواز اسفراین تا پایان سال جاری خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - امام جمعه بویین زهرا گفت: تسریع در تکمیل پروژه سد بالاخانلو و آبگیری این سد را می توان از مهم ترین مطالبات مردم بوئین زهرا دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۰۹:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد مدیر محیط زیست و کیفیت منابع آب شرکت آب منطقه ای یزد به آلودگی های آب موجود در آب انبارها به علت زمان ماند طولانی آب و عدم کلرزنی روزانه اشاره و بیان کرد ضروری است به علت احتمال ایجاد بیماری، از آبگیری آب انبارها بویژه در فصل تابستان جلوگیری به عمل آید.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۳:۴۵    
تنگ برنجان که پس از آبگیری سد سیمره، ایجادشده روزانه پذیرای گردشگران و مسافران زیادی از مناطق مختلف است. تنگ برنجان در پایین تر از روستای چم شیر منطقه عرب رودبار قرار گرفته که رودخانه سیمره از آن می گذرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۲:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: یک کارتن خواب به هنگام آبگیری و انتقال آب در داخل کانال انتقال آب کرج به مشکین دشت جان باخت.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
غیر از سال های 97 و 98 که به دلیل بارش های سیل آسا و آبگیری تالاب ها و کانون های داخلی و خارجی گرد و غبار، که در آن ایام آمار روزهای آبی آسمان خوزستان بالا رفت و ساکنان این استان تعداد انگشت شماری روزهای گرد و غبار را شاهد بودند ولی بار دیگر با کاهش دوباره [...]
عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۱:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
این کارتن خواب ها به هنگام آبگیری و انتقال آب در داخل کانال بودند که بلافاصله امدادگران به کمک آنان شتافتند. (عکس تزئینی)
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
محمدرضا فلاح نژاد روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: این 2 فرد کارتن خواب بودند که یکی نفر آنان توسط کارکنان شرکت آب منطقه ای البرز و نفر دوم توسط ماموران آتش نشانی کرج نجات پیدا کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر 50 درصد ظرفیت سد شاه قاسم آبگیری شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۸    
ساری- یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران حجم فعلی آبگیری آب در سدهای استان را 273 میلیون مترمکعب بیان کرد.
تابا خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۰۹:۳۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، عباس صدریان فر مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان، در تشریح وضعیت سدهای چهار حوضه آبریز کارون، کرخه، دز و مارون، اظهار کرد: در سال آبی جاری بارش های به وقوع پیوسته تقریباً در تمامی حوضه های آبریز منتهی به استان خوزستان کمتر از میانگین بلند مدت بود. ...