جمعه ۱۵ اسفندساعت ۱۰:۳۳Mar 2021 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آبگیری»

باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره محیط زیست اندیمشک گفت: آبگیری سد بالارود به صورت تدریجی و حداکثر یک متر در روز انجام می شود.
سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
سلامت نیوز : معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: زمانی که درباره تالاب های هامون توافق شکل گرفت، به مسائل زیست محیطی و نیاز سیستم محیطی تالاب ها در آن منطقه توجه نشد. ...
اوشیدا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۵    
فریدون اشرفی گفت: تخریب حوضچه و سرقت شیر آلات آن نه تنها برای نظام هزینه اضافی ایجاد می کند بلکه به ضرر همه کشاورزان منطقه هم است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۲۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
لرستان - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه برای تکمیل سد کمندان 250 میلیارد اعتبار نیاز است گفت: همچنین در صورت تامین اعتبار سد تاج امیر در سال آینده آبگیری می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۸:۴۵    
منصوری کیا از آمادگی سد بالارود در اندیمشک برای آبگیری و مصون ماندن سایت باستانی برد پنیر از آسیب این سازه خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۷:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر توسعه سد و نیروگاه سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه چهار روستا تحت تاثیر آبگیری سد بالارود در اندیمشک قرار می گیرند، گفت: آبگیری این سد آسیبی به سایت باستانی "برد پنیر" وارد نمی کند و پژوهشگاه میراث فرهنگی مجوز آبگیری را صادر کرده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۳:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
محسن موسوی خونساری گفت: در غالب مواقع، وجود سد های مخزنی در مسیر رودخانه ها و در بالادست تالاب ها می تواند از حالت تهدید برای تالاب درآید و به یک فرصت برای احیای تالاب تبدیل شود به شرطی که هوشمندانه مخزن سد آبگیری و سپس به سمت پایین دست یا تالاب رهاسازی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها معاون طرح و توسعه آب منطقه ای بوشهر با اشاره به پیشرفت 65درصدی سد "اخند" در شهرستان عسلویه گفت: تاکنون برای ساخت این سد 11میلیارد تومان پرداخت شده و پیش بینی می شود تا اردیبهشت ماه1400 آبگیری شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به مشکل آب گرفتگی اراضی روستای شیزر در هنگام آبگیری سد نهب، باید به موضوع رفع تعارضات ارضی در این روستا با سازمان منابع طبیعی و شرکت آب منطقه ای در اسرع وقت رسیدگی شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۰:۴۱    
لرستان- حسن نژاد، مدیرعامل شرکت آب منطقه لرستان گفت: یکی دیگر از پروژه های فعال استان در بحث آبرسانی، اجرای سد کمندان ازنا بوده که با 80 درصد پیشرفت فیزیکی درحال احداث و در صورت تامین اعتبار طی سال 1400 آبگیری خواهد شد.
معدن24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۲۱:۴۷    
رئیس پروژه فیلتراسیون شرکت توسعه فراگیر سناباد گفت: شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد با هدف تولید کنسانتره وگندله آهن با نگاه ویژه به بحران کم آبی در شهرستان خواف و در راستای رفع چالش های برسر راه توسعه، با تعریف طرح جامع آب ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۴:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
شاهرود- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: بند خاکی روستای سطوه با حجم آبگیری 109 هزار متر مکعب احداث شد.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۱۴ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قم گفت: برای نخستین بار در قم فلامینگوی کوچک در تالاب مره مشاهده شد که این یک رکورد کم نظیر در کشور است. ببه گزارش ایسنا محمدرضا عابدی مقدم امروز در گفت وگو با خبرنگاران گفت ...
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۴:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
دکتر محمد تقی منصوری کیا در گفتگو با خبرنگار تابا؛ با تشریح جزئیات سد بالارود شهرستان اندیمشک اظهار کرد: سد بالارود از سطح پی، 85 متر ارتفاع و 1054 متر طول دارد که سدی خاکی با هسته رسی می باشد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۲:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: 35 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شمال استان از اوایل بهمن تاکنون از محل طرح بزرگ آبرسانی دشت سیستان در نوبت دوم آبیاری آبگیری شد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری خرم آباد از آبگیری لاین بزرگ و پایین دستی دریاچه بهشت این شهر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل از مرحله نهایی آبگیری مخزن سد سقزچی شهرستان نمین در سال 1400 خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۰۶:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: سدهای "کمندان" در شهرستان ازنا و "تاج امیر" دلفان تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید آبگیری می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۱۴:۱۳    
نخستین دریاچه مصنوعی تهران در غرب پایتخت، دریاچه مجموعه ورزشی آزادی بود که سال 1350 آبگیری شد. این دریاچه تقریباً به صورت طبیعی وجود داشته و خاکریزهای استادیوم یکصد هزار نفری از این محل تأمین می شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۲۳:۱۱    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، در شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: سد نهب تا پایان همین ماه آبگیری می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با اجرای طرح های تعادل بخشی، بستن چاههای غیر مجاز و مدیریت مصرف، دشت قزوین از شرایط بحرانی خارج شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
مصر و سودان چند ماه بیشتر فرصت ندارند تا مانع از آبگیری سدالنهضه از سوی اتیوپی شوند و در این میان احتمال روی آوردن به گزینه نظامی بیش از قبل شده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۶:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
مردم نیوز : به نقل از خبرگزاری آناتولی، یاسر عباس، وزیر آبیاری و منابع آبی سودان در سخنانی اعلام کرد که کشورش قصد دارد برای فراهم کردن یک حمایت و میانجیگری چهارجانبه برای حل و فصل بحران سد النهضه تماس های دیپلماتیک و سیاسی را انجام دهد. ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۸:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان بوشهر گفت: از اول سال آبی جاری تاکنون 440 میلیون مترمکعب آب در پشت سد رئیسعلی دلواری ذخیره شده است. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
با گذشت حدود 6 ماه از سال آبی 99-1400، ذخیره سد زاینده رود تاکنون به 199 میلیون مترمکعب رسیده است. کل سد ظرفیت یک میلیارد و450 میلیون متر مکعب دارد که اکنون کمتر از 14 درصد آن آبگیری شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
رشت- مدیر عامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به ذخیره 845 میلیون متر مکعبی آب پشت سد سفیدرود، گفت: 80 درصد این سد تا به امروز آبگیری شده است.
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۴:۳۷    
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت: تالاب گمیشان پس از سال ها خشکی، آبگیری شد که این مهم با انتقال آب مازاد زهکش آلاگل صورت پذیرفت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۶    
گروه استان ها سد " نرماب" قرار است با کمک قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و اختصاص اعتبارات از سوی دولت فروردین 1400 آبگیری شود تا مشکل آب شرب 550 هزار روستایی در شرق استان گلستان را برطرف کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
نماینده تالش ، رضوانشهر و ماسال : سد شفارود تیر 1400 آبگیری می شود .
وزارت نیرو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس امور پایش و نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در حاشیه بازدید از سد نرماب در استان گلستان، بر تامین 110 میلیارد تومان باقیمانده اعتبارات تا سقف 400 میلیارد تومان برای آبگیری سد تا اردیبهشت 1400 تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
بوشهر- معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از آبگیری سد خائیز شهرستان تنگستان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: پیشرفت این پروژه به 75 درصد رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۴۴    
بوشهر- محمدی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان بوشهر با اشاره به پیشرفت 75 درصد ساخت سد خائیز تنگستان، گفت: این سد امسال آبگیری می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان می گوید: با نصب دریچه های مجرای تخلیه کننده تحتانی، سد مخزنی نهب در اسفندماه جاری آبگیری می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۳۵    
زنجان- افشاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: از سال 92 تاکنون آبگیری طرح های تغذیه مصنوعی با حجم 16.282 میلیون متر مکعب در زنجان انجام شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
در استان کردستان تاکنون 16 سد آبگیری شده که هرکدام ظرفیت های بالایی برای اشتغالزایی و گردشگری دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۱۰:۱۸   + ۱۴ سایت دیگر  
گروه استان ها در حالی ابتدای امسال بخش قابل توجهی از تالاب های جازموریان و هامون آبگیری شد که حالا با خشک شدن آنها انتظار می رود دودکش غبار شرق کشور فعال شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۹:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی ابتدای امسال بخش قابل توجهی از تالاب های جازموریان و هامون آبگیری شد که حالا با خشک شدن این تالاب ها انتظار می رود دوکش غبار شرق کشور فعال شود و فراوانی وقوع و شدت پدیده های خاکدار در جنوب ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۰۷:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - بحث سد ژاوه و آبگیری آن، باز هم دستمایه ای برای خبرنگاران و اصحاب رسانه کردستان شد اما این بار شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، بحث را پیش کشید و در این زمینه بازدیدی را از تصفیه خانه فاضلاب سنندج ترتیب داد، برنامه ای که خبری های نویدبخش را به همراه داشت.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۲۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- فرماندار اسفراین گفت: پیگیری ها برای واگذاری زمین به اهالی روستای دنج شهرستان، که با آبگیری سد بیدواز زیر آب رفته بود، نتیجه بخش نبوده و این در حالی است که مسوولان نسبت به اهالی این روستا تعهد دارند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۴۷    
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: ضرورت تامین نظر مردم کمندان، جابجایی روستا و آبگیری سد کمندان در دستور کار است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۹:۲۹    
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: سد مخزنی نهب در اواخر اسفند ماه امسال با حضور مسئولان کشوری آبیگری می شود.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۱:۳۳    
ساری- یخکشی، مدیرعامل آب منطقه ای مازندران حجم آب کل مخازن وسدهای استان را 276 میلیون مترمکعب و معادل 62 درصد مخازن اعلام کرد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
آبگیری سد کمالخان افغانستان از رودخانه هیرمند در حالی آغاز شده که هنوز مسئله حقآبه ایران از این رودخانه به تمامی حل نشده و نگرانی مردم و فعالان محیط زیست را برانگیخته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۳ - ۱۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سد خوانسار در شهرستان خاتم یزد آماده آبگیری است ولی هرچند قرار بود در دهه فجر آبگیری شود ولی این امر انجام نشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- مشاور فنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد با بیان این که سد خوانسار شهرستان خاتم آماده آبگیری است، گفت: پایان نیافتن خرید زمین های کشاورزی در محدوده دریاچه سد مانع آبگیری آن در دهه مبارک فجر( 12 تا 22 بهمن) امسال شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۳:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
افغانستان اعلام کرد آبگیری سد کمال خان در مرز ایران آغاز شده و این سد تا پایان سال 99 مورد بهره برداری قرار می گیرد. رئیس جمهور ایران قبلا گفته بود ایران نمی تواند در برابر ساخت سد کمال خان بی تفاوت بماند.
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۲۰:۱۴   + ۶ سایت دیگر  
استاندار گیلان تقویت نظارت بر آب های ورودی از بالادست را یک ضرورت برای کیفیت بخشی به منابع آبی دانست و توسعه مکانیزاسیون فرآیندهای مختلف بخش کشاورزی را گامی موثر در بهینه سازی مصرف آب ذکر کرد.
روزنامه خبر شمال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۶:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان، ذخیره آب پشت سد سفیدرود را 756 میلیون متر مکعب اعلام کرد. وحید خرمی در جمع خبرنگاران با اشاره به مطلوب بودن وضعیت آبگیری سدها در گیلان گفت: ورودی آب به سد سفیدرود در حال حاضر 94 متر مکعب بر ثانیه و خروجی شش متر مکعب بر ثانیه است. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۲۲:۵۵   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیر عامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران از اتمام عملیات آبگیری دریاچه شهدای خلیج فارس خبر داد.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
خلیج فارس: مدیرعامل آب منطقه ای بوشهر با اشاره به اجرای 6 پروژه سدسازی در استان گفت: این پروژه ها با سرمایه گذاری بیش از 2 هزار میلیارد تومان در حال اجرا است که امسال سد خاییز وارد مرحله آبگیری می شود.