دوشنبه ۲۴ مردادساعت ۱۶:۴۳Aug 2022 15
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اداره منابع طبیعی و آبخیزداری»

ایرنا   ۳۵ دقیقه پیش    
شیراز-ایرنا-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جهرم گفت: پس از دریافت گزارش های مردمی مبنی بر فعالیت کوره های زغالی در منطقه سیمکان، سه تن چوب جنگلی بلوط کشف و ضبط شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان گفت: لانه مربوط به مورچه گان که در محدوده بستر دریاچه بختگان احداث شده بود دارای مشخصات فنی و منحصر به فردی بود که شکل ساخت آن به صورت قلعه و با رعایت نکات ویژه و خاص آنهم هم متمایز از بقیه لانه مورچه هاست.
کارشناس مسؤول آبخیزداری، اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نجف آباد گفت: سد دهق در حال حاضر بیش از 25 هزار متر مکعب آبگیری داشته و با توجه به بارش های موسمی مونسون حوضه های آبخیز دماب و علی آباد آبگیری شد که این میزان آبگیری در حدود 10 سال قبل بی سابقه بوده است.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان آران و بیدگل گفت: اکوسیستم مناطق خشک و بیابانی دارای شرایط شکننده و حساسی است و مهم ترین نقش پوشش گیاهی و تاغزارها در این مناطق حفاظت از آب و خاک است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۰:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/همدان رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رزن گفت: شهرستان رزن فاقد جنگل طبیعی بوده و جنگل های موجود آن از نوع دستکاشت هستند.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۷:۲۹   + ۸ سایت دیگر  
در ویدیو زیر شاهد تصاویری از یک لانه مورچه ویژه با ویژگی های عجیب و غریب در محدوده دریاچه بختگان خواهید بود.
خمام نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۱۳:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
قاسم ره انجام طی حکمی از سوی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان به عنوان سرپرست این اداره در شهرستان خمام منصوب شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ - ۰۸:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان با اشاره به یک نوع لانه عجیب مورچه در بستر دریاچه بختگان گفت:لانه مورچگان که در محدوده بستر دریاچه احداث شده،دارای مشخصات فنی و منحصر بفردی است که شکل ساخت آن بصورت قلعه و با رعایت نکات ویژه و متمایز از سایر لانه مورچه هاست.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۴:۱۱    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میامی از قلع و قمع 3 دستگاه ساخت و ساز به مساحت 390 متر مربع و خلع ید اراضی منابع ملی در 11 فقره پرونده تخلف به مساحت 117 هزار و 498 مترمربع از ابتدای سال 1401 خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۰:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس گفت: بر اثر بارندگی روزهای اخیر بیش از 2 میلیون متر مکعب آب در پشت سازه های آبخیزداری این شهرستان ذخیره شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۲:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
گچساران- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گچساران گفت: در بارندگی سیل آسا تابستانه هفته گذشته بیش از 450 هزار متر مکعب آب در سازه های آبخیزداری این شهرستان ذخیره شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۱:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری نیشابور گفت: احتکار500 کیلوگرم چوب درختان تاغ غیرمجاز و دو باب کوره ذغال در نیشابور کشف شد.
موج   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری حاجی آباد از رفع تصرف 8 هکتار اراضی ملی به ارزش ریالی 400میلیون ریال در محدوده پاشغ احمدی با حضور ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان حاجی آباد خبرداد.
هاژه   ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۴:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری هاژه، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: آتش سوزی در دامنه قله کوه امام شهر مریوان مساحت 19 و نیم هکتار از جنگل های این منطقه را درگیر حریق کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۵    
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نیشابور در واکنش به خبر قطع گسترده درختان تاغ در عرصه های روستای فدیشه نیشابور گفت: به هیچ عنوان در هیچ کجای منطقه درخت ایستاده ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
گرگان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از سقوط یک دستگاه خودروی پاترول در جنگل های شموشک گرگان خبر داد و گفت: از چهار سرنشین خودرو یک نفر جان باخته است که عملیات خارج کردن جسد از خودرو در حال انجام است.
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۵:۴۴    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم گفت: در 20 هزار هکتار از اراضی شهرستان طارم 15 بند رسوب گیر و یک سد خاکی احداث شده است. با این وجود در پنج سال آینده نیز برنامه ریزی برای احداث بند خاکی برای جلوگیری از حوادث احتمالی سیلاب و آثار مخرب آن ایجاد خواهد شد.
مازنی نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
4 نفر از عوامل مرتبط با قطع غیر مجاز درختان چمستان نور در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند سرهنگ مجید ذکریایی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری، گفت: برابر گزارش واصله از همکاران یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۰:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از دستگیری 28 متخلف حین قاچاق چوب از جنگل های این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۰۹:۵۶    
گرگان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان گفت : خودروی حامل یک اصله درخت نادر و در خطر انقراض سرخدار بعد از کمین چند ساعته ماموران حفاظتی واحد منایع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان متوقف شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گنبدکاووس گفت: بارش های چند روز گذشته در شمال گنبدکاووس سبب شد تا هزینه های آبیاری بوته های غرس شده در این منطقه تا 20 میلیارد ریال کاهش پیدا کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک در جلسه شورای اداری با موضوع ارائه گزارش عملکرد چهار ماهه نخست سال 1401 توسط هریک از همکاران گفت: حفاظت از اراضی ملی اولویت اصلی ماست و با محوریت پیشگیری از تصرف و تخریب عرصه های منابع طبیعی و گشت های مستمر حفاظتی این کار را دنبال می کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴    
گرگان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان گفت: از ابتدای امسال تاکنون آتش سوزی در عرصه های طبیعی این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 65 درصد کاهش یافت.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۹:۰۰    
شیراز_ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کازرون گفت: اجرای 260 طرح و سازه های آبخیزداری در مهار سیلاب و کتنرل فرسایش خاک در چهار مورد روان آب های اخیر نقش مهمی داشته است و از ایجادجریانهای مخرب سیلابی در اراضی پایین دست جلوگیری به عمل آورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۰۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- ایرنا- مسئول واحد آبخیزداری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: چهار بند سنگ و ملات حوضه آبخیز چاشتخوارن به منظور حفظ و احیا عرصه های منابع طبیعی با حجم عملیات یکهزار و 132 مترمکعب بهره برداری شد.
خبر دیشموک   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبر دیشموک ، فرماندار شهرستان کهگیلویه به همراه بخشدار دیشموک،رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه،رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان کهگیلویه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۲:۳۳    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لردگان گفت: یک دستگاه خودرو پژو حامل چوب به میزان 320 کیلوگرم در حد فاصل آلونی به گوشکی توقیف شد.
رویداد ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۹:۲۳    
در آستانه روز خبرنگار ، اصحابه رسانه و گروهی از خبرنگاران ضمن بازدید از جنگلهای ارس هزار مسجد و جنگلهای پسته وحشی منظر با فعالیت های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در حفظ و حراست و توسعه جنگلهای دست کاشت و طبیعی شهرستان کلات آشناشدند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از آبگیری 130 سازه آبخیزداری این شهرستان در پی بارندگی اخیر خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بستک از آبگیری 80 سازه آبخیزداری به میزان 28 میلیون مترمکعب در پی بارش های مونسون خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
شاهرود - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان شاهرود گفت: 2 بند خاکی و سنگ ملات در حوضه آبخیز زمان آباد منطقه خارتوران شاهرود با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال ساخته شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اهر گفت: هرگونه تعرض به اراضی ملی از جمله مراتع و جنگل در این شهرستان جرم بوده و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان بیان کرد: همزمان با وقوع سیل در ایوانکی دو نفر از کارگران پیمانکار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری داری سمنان مفقود شدند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
در پی وقوع سیلاب در ایوانکی شهرستان گرمسار، دو کارگر پیمانکار اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دچار حادثه شدند که جستجو برای پیدا کردن آن ها ادامه دارد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۰۹:۵۳    
اراک - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اراک گفت: 53 هکتار از اراضی ملی این شهرستان امسال از دست متصرفان خارج شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۵:۲۰    
کرمان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بم از آبگیری حوضچه های پروژه پخش سیلاب این شهرستان در پی فعالیت سامانه بارشی مونسون خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه گفت: به دنبال بارندگی های اخیر و جاری شدن سیلاب به ویژه در شمال استان فارس به سمت ابرکوه، سد کاسه رود این شهرستان با ظرفیت پنج میلیون مترمکعب و بندخاکی تل گرد با ظرفیت 400 هزار مترمکعب آبگیری و سرریز شده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پردیس گفت: با پیگیری های صورت گرفته یگان حفاظت شهرستان از ابتدای سال تاکنون 10 هزار متر از اراضی ملی که توسط سودجویان و متصرفین اراضی ملی مورد تصرف، نهال کاری و فنس کشی شده بود، به حکم دادستان شهرستان رفع تصرف و به دولت بازگردانده شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۲:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
کاشان - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری اردستان گفت: مطالعه 18حوزه آبخیزداری شهرستان با اعتبار مورد نیاز افزون بر 50 میلیارد تومان انجام شده که در صورت تامین اعتبار، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۰:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
یزد- ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: در جریان بارندگی های روزهای اخیر 10 بندخاکی در بخش مرکزی این شهرستان آبگیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری درگز گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 40 فقره پرونده تخلف مربوط به تصرف اراضی ملی این شهرستان تشکیل و جهت بررسی به مراجع قضایی معرفی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ارسنجان گفت: ماموران یگان حفاظت این اداره شامگاه جمعه 7مردادماه موفق به نجات یک خانواده 12 نفره عشایر گرفتار در سیل و بارندگی شدید شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۴:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماسال از رفع تصرف 16 هزار متر مربع از زمین های ملی در این شهرستان خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۴۸    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گرگان از کاهش 65 درصدی سرایت حریق از مزارع به جنگل ها خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۲:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قاین از اجرای پروژه مدیریت کنترل رواناب در سطح 1290 هکتار از اراضی بیابانی شهرستان قاین خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری رامسر از بازگشت یک هزار و 780 متر مربع از اراضی تصرفی خبر داد.
رویداد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۱:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند از رفع تصرف 5 .16 هکتار از اراضی منابع طبیعی شهرستان دماوند در پلاک چشمه ها خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۱ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
گنبدکاووس- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گنبدکاووس از کشاورزان و دامداران ساکن مناطق سیل خیز شهرستان خواست با انجام اقدامات پیشگیرانه مانند ساخت دیواره های حفاظتی با کیسه های خاک آماده مقابله با خسارت وقوع سیلاب های مرداد و شهریور باشند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۰۹:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آرادان گفت: نهالکاری در 200 هکتار از مناطق بیابانی این شهرستان برای مقابله با پدیده بیابانزایی و مراقبت از محور ارتباطی جاده ای و ریلی تهران- مشهد انجام شد.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۱۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دهلران اظهار داشت: 50 هکتار از اراضی ملی این شهرستان به ارزش20 میلیارد ریال از چنگال متصرفان خارج شده است.