جمعه ۱۱ اسفندساعت ۰۲:۴۷Mar 2024 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «داروخانه ها»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۴:۵۵    
حملات سایبری به داروخانه های آمریکایی افزایش یافته است و این موضوع می تواند اختلالاتی برای بیماران به وجود آورد و تبدیل به مسئله مرگ و زندگی شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۹:۲۴   + ۱۲ سایت دیگر  
بنابر اعلام روابط عمومی انجمن داروسازان ایران، حدود 3800 میلیارد تومان از منابع یارانه ارزی طرح دارویاری تامین اعتبار شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
خیرآبادی عضو هیات مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران: مبلغ 3 میلیارد و 155 هزار تومان طی 10 روز گذشته بابت مابه التفاوت نرخ ارز (دارویار) مستقیما به حساب داروخانه های سراسر کشور واریز گردید.
اقتصاد آنلاین / آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۱۷:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران از واریز مابه التفاوت نرخ ارز به حساب داروخانه های سراسر کشور خبر داد.
فاش نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۸ - ۰۹:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
فاش نیوز - چند ماهی است بخشی از هزینه داروهای جانبازان که تا پیش از این رایگان بوده، از آن ها گرفته می شود. این در حالی است که بیمه تکمیلی ایثارگران ادعا می کند: دریافت هر گونه مبلغ با این عنوان از بیمه شدگان تخلف است. حال مقصر کیست؟ ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۷:۵۳   + ۲۰ سایت دیگر  
رییس انجمن داروسازان ایران خطاب به رییس امور سلامت و رفاه سازمان برنامه و بودجه، گفت: نقدینگی داروخانه ها تمام شده است.
55آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۲    
اقتصاد در کتاب های درسی مبنایی ریاضی و منطقی دارد که به بررسی رفتارها و تصمیم گیری های افراد و سازمان ها درباره تخصیص منابع می پردازد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۲:۲۹   + ۵۵ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل های ورزشی فقط باید در داروخانه ها عرضه شود و فروش آنها در فروشگاه های ورزشی و عطاری ها، مجاز نیست.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۰:۰۷   + ۳۹ سایت دیگر  
مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، از هموطنان خواست برای اطمینان از سلامت و کیفیت لوازم آرایشی و بهداشتی، این محصولات را از داروخانه ها تهیه کنند.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
فرارو- سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت، با تاکید بر حل مشکلات حوزه دارو و نظارت بر حسن اجرای طرح دارویار ، از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست با همکاری و هماهنگی مسئولان مربوط موضوع مطالبات داروخانه ها را حل و فصل و گزارش آن را ارائه کند. ...
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۸:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
در پی حمله سایبری به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری آمریکا، سفارش در داروخانه های آمریکا با اختلال مواجه شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران فاکس نیوز گزارش داد که داروخانه ها در سراسر ایالات متحده به دلیل حمله سایبری به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری مراقبت های بهداشتی کشور با تاخیر در تکمیل ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی ایران آنلاین سجاد اسماعیلی سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره آخرین وضعیت شیرخشک در کشور گفت: در زمینه شیرخشک تقریبا با جرئت می توان گفت که 99٫8 درصد بازار توسط تولید داخل تامین می شود و حدود یک ماه است که مجوز جدیدی برای واردات نداده ایم چراکه تولید داخل به حد کفایت بازار را ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۵:۳۲    
انسولین نوومیکس در اکثر داروخانه ها موجود نیست یکی از داروخانه های سطح شهر در پاسخم به این سوال که آیا انسولین نوومیکس موجود هست یا خیر، می گوید: حدود یکی دو سال هست که این دارو را نیاورده ایم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۱    
چندی پیش بود که خبر 40 درصد داروخانه ها در آستانه ورشکستگی به دلیل مشکل جدی در تأمین نقدینگی توسط رئیس انجمن داروسازان کشور خبرساز شد و پس از آن سیدعلی جعفرنژاد، رئیس انجمن داروسازان خراسان رضوی، کاهش تصدیگری دولت را در بهبود وضعیت اقتصادی داروخانه ها مؤثر دانست.
خوزنیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۹:۴۲    
رئیس اداره فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل شیرخشک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: اولین پرداختی سازمان هدفمندی یارانه ها به عنوان مابه التفاوت به داروخانه ها نهم دی ماه بود و بعد از آن مبلغی دیگری به داروخانه ها پرداخت نشده است. ...
رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر روند پایدار و ایجاد ثبات در تولید، تامین و توزیع شیر خشک در کشور، گفت: ایرانیان با ارائه کد ملی و اتباع با ارائه شناسه یکتا می توانند شیر خشک یارانه ای را با قیمت قبل از داروخانه ها دریافت کنند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۰:۰۲    
کنگاور - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگاور با اعلام اینکه توزیع و فروش مکمل های ورزشی و تغذیه ای فقط در داروخانه ها مجاز است، فروش این اقلام از طریق فروشگاه های ورزشی، باشگاه ها، سوپرمارکت ها و عطاری ها را غیرمجاز و ممنوع دانست.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۲۰:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: عرضه شیر خشک به زیر 2 سال مشمول یارانه خواهد بود. به گزارش صبح ساحل، حیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو گفت: حمایت سازمان های بیمه گر یکی از ملزومات است و برای ثابت نگه داشتن پرداختی از جیب مردم باید تعهدات بیمه ای به داروخانه ها به موقع انجام شود. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۴۱   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس سازمان غذا و دارو تاکید کرد: عرضه شیرخشک برای کودکان زیر 2 سال در داروخانه ها مشمول یارانه است و مردم پول اضافه پرداخت نمی کنند.
خبر فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۰۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
به تازگی و بر اساس مشاهدات میدانی نوع جدیدی از اعتیاد به نام اعتیاد داروخانه ای باب شده است.
ریاست جمهوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۱۴   + ۸۲ سایت دیگر  
دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت، با تاکید بر حل مشکلات حوزه دارو و نظارت بر حسن اجرای طرح دارویار ، از رئیس سازمان برنامه و بودجه خواست با همکاری و هماهنگی مسئولان مربوط موضوع مطالبات داروخانه ها را حل و فصل و گزارش آن را ارائه کند. ...
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۱۲:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
در این ابلاغیه به داروخانه ها اعلام شده است که موظف اند داروهای بدون نسخه همچون قرص استامینوفن و شربت اکسپکتورانت را در سامانه تی تک (TTAC ) ثبت کنند و تحویل آن ها به شهروندان تنها با ثبت کد ملی ممکن است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۵:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
زنجان -ایرنا- مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: گشت مشترک تعزیرات حکومتی زنجان، پیرامون نظارت بر شبکه های توزیع شیر خشک یارانه ای در داروخانه ها نظارت و با متخلفان برخورد می کند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۹:۳۱    
تعرفه خدمات داروهای بدون نیاز به نسخه (OTC) به ازای هر قلم داروی تحویلی به بیمار برای داروهای کمتر از 2هزار تومان10درصد قیمت دارو و برای داروهای گران تر از این نرخ 770تومان است. اما حالا داروخانه ها علاوه بر این، مبلغ دیگری هم از مراجعان دریافت می کنند، 1800تومان اضافه تر.
شفقنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۰۸:۴۳   + ۲۲ سایت دیگر  
شفقنا- روزنامه اعتماد در مطلبی با اشاره به وضعیت دارویی کشور، اینگونه آورده است: حدود یک سال و نیم از اجرای طرح دارویار که با هدف کاهش هزینه های پرداختی از سوی مردم اجرا شد، می گذرد ...
کیان آنلاین _اکو ایران نوشت: بین 25 تا 30 درصد داروخانه ها در سطح شهر تهران با مشکلات اساسی مواجه اند. داده های حاصل از پیمایش آکادمی سامان نشان می دهد که حجم فروش دارو در 29 درصد داروخانه های شهر تهران کاهش پیدا کرده و به گفته فردین یزدانی پژوهشگر و مشاور آکادمی سامان ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۳۲    
تهران - ایرنا - بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در چهارمین رویداد ملی صنعت دانش بنیان، با انتقاد از عرضه گسترده مکمل های دارویی و غذایی در داروخانه ها گفت: احتیاجی به این همه مکمل دارویی که اغلب قاچاق و تاریخ مصرف گذشته هستند، نیست و می توان ویتامین مورد نیاز بدن را با اصلاح سبک زندگی تامین کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
افزایش پنج برابری تولید آنتی بیوتیک ها، افزایش 73درصدی تولید تجهیزات دیالیز، افزایش داروخانه ها و مراکز درمانی و توانبخشی بخشی از کارنامه جمعیت هلال احمر در حوزه درمان و توانبخشی در دو سال گذشته است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۱:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش و پزشکی با انتقاد از عرضه گسترده مکمل های دارویی و غذایی در داروخانه ها گفت: احتیاجی به این همه مکمل دارویی که اغلب قاچاق و تاریخ مصرف گذشته هستند، نیست و می توان ویتامین مورد نیاز بدن را با اصلاح سبک زندگی تامین کرد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات در بخشنامه ای به منظور تشدید نظارت و نحوه اتخاذ تدابیر ویژه برای مدیریت زنجیره تامین شیرخشک به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی کشور اعلام کرد ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی انجمن داروسازان گفت: تاکنون هیچ بخشنامه ای مبنی بر الزام ارائه کد ملی برای خرید داروهای بدون نسخه (OTC) مانند استامینوفن و اکسپکتورانت به داروخانه ها ابلاغ نشده است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - ۰۴:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
در شرایطی که مدت زمان انتظار دریافت دارو از داروخانه ها به طور معمول 30 دقیقه زمان می برد، مدیر داروخانه هلال احمر می گوید، مشکل قطعی موقت سامانه های مرتبط با بیمه ها و وزارت بهداشت و همچنین قطعی و کندی اینترنت از دلایل شلوغی این داروخانه است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۴:۳۲    
سازمان غذا و دارو ضمن تکذیب خبری مبنی بر فروش داروی استامینوفن با ارائه کد ملی، توضیحاتی پیرامون این اتفاق داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۰۸:۰۷   + ۱۲ سایت دیگر  
تأسیس بی ضابطه و قاعده داروخانه در برخی از مراکز استان ها و کلانشهرهای کشور، نه تنها ارتباطی به دسترسی به دارو ندارد؛ بالعکس با مشکلاتی برای داروسازان و مردم همراه شده است.
دوشنبه های دارویی   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۲۰:۴۳    
مهدی زارعی رئیس شواری عالی داروخانه های انجمن داروسازان در گفتگو با خبرنگار دوشنبه های دارویی گفت: داروخانه ها همچون گذشته نسخ کاغذی را پذیرش می نمایند اما متاسفانه سازمان بیمه گر توقع دارند داروخانه ها نسخ کاغذی را تبدیل به نسخه الکترونیکی نمایید که از نظر ما اینکار مغایر با قوانین کشور می باشد ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۸:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
وزارت بهداشت در ابلاغیه ای جدید به داروخانه ها اعلام کرده که آنها موظفند داروهای بدون نسخه همچون استامینوفن و اسپکتورانت را در سامانه تی تک ثبت کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۷    
شهاب الدین جنیدی جعفری سخنگوی انجمن داروسازان ایران با اعلام رضایت و استقبال از طرح دارو یار در عین حال گفت: نگران دریافت به موقع مطالبات داروخانه ها از بیمه ها هستیم.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۴:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
برنامه واکسیناسیون کودکان کشور از بهمن ماه تغییر می کند و دو واکسن پنوموکوک و روتاویروس به برنامه واکسیناسیون کشوری کودکان اضافه می شوند. این دو واکسن تا الان به صورت آزاد در اختیار افراد قرار می گرفته و آن ها به صورت اختیاری می توانستند آن ها را از داروخانه ها تهیه و برای کودکان خود تزریق کنند ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۰۶:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس علی استاد هاشمی رئیس کل بیمه مرکزی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: موضوع هاب درمان 2 سال پیش آغاز شد، چند نهاد دولتی باید همکاری کنند تا نسخ الکترونیک را اجرایی کنیم، این موضوع نیاز به هماهنگی بیمه های پایه، بیمه های تکمیلی، وزارت بهداشت و مراکز درمانی و داروخانه ها دارد. ...
سالم خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۵:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: فعالیت صنف داروخانه ها در مدت زمان اجرای طرح دارویار نشان می دهد که عملا اهداف این طرح که دولتی ها در ابتدای اجرا از آنها حکایت می کردند عملی نشده و بازار دارو با تورمی 80 درصدی، کمبود دارو و مشکلات تامین داروهای کمیاب و خاص روبه رو شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۷:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه تنها محل مجاز به عرضه مکمل و دارو، داروخانه ها هستند گفت : داروخانه ها باید این دارو ها و مکمل ها را در مقابل دریافت نسخه معتبر عرضه کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۱۵:۰۰    
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک گفت: اگر قرار است در هزینه شیرخشک کمکی به مردم شود، یارانه آن را به حساب خانواده ها واریز کنند تا مردم با مراجعه به داروخانه ها بدون مشکل و با قیمت آزاد هر تعدادی شیرخشک می خواهند دریافت کنند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۸:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
کمبود دارو در برخی از داروخانه ها معظلی است که بسیاری از مردم این روزها با آن مواجه هستند که در این باره گزارشی را در برنامه صبح ایران تهیه شده است که در این ویدئو مشاهده می کنید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۸:۱۱    
رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک گفت: اگر قرار است در هزینه شیرخشک کمکی به مردم شود، یارانه آن را به حساب خانواده ها واریز کنند تا مردم با مراجعه به داروخانه ها بدون مشکل و با قیمت آزاد هر تعدادی شیرخشک می خواهند دریافت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۱۳:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متأسفانه دولت به تعهداتش در پرداخت بدهی های صنعت دارو اعم از تولید، پخش و خط مقدم یعنی داروخانه ها با تأخیر عمل می کند.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۱/۱۹ - ۰۵:۲۱    
روح الله امینی، فعال صنعت دارو، درباره کمبود وارفارین گفت: شرکت ها وارفارین ندارند، یک شرکت که موجودی دارد فقط موظف شده به داروخانه های هلال احمر توزیع کند. علت کمبود چالش های وارداتی و تحریم است. خیلی از این دارو ها مواد اولیه آن وارد می شود و در اینجا بسته بندی می شوند که آن هم درگیر واردات است ...
پدرام پاک آیین، سخنگوی وزارت بهداشت از عرضه نخستین محموله تولید داخل وارفارین و توزیع 18 میلیون عدد وارفارین وارداتی در داروخانه های کشور خبرداد.
صراط نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۶    
محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو: شرکت های وارد کننده وارفارین ضرر می کردند به همین خاطر وارداتش محدود شد و در داروخانه ها کمتر عرضه شد!
خبر روز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۰۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
یک فعال صنعت دارو درباره کمبود وارفارین گفت: شرکت ها وارفارین ندارند، یک شرکت که موجودی دارد فقط موظف شده به داروخانه های هلال احمر توزیع کند. علت کمبود چالش های وارداتی و تحریم است.