دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۳:۵۱Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تامین دارو»

ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۳:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
همزمان با ورود نیمی از زائران ایرانی به عربستان، رییس مرکز پزشکی حج با اعلام این که درحال حاضر بیماری در بستری بیمارستانی نداریم و همه زائران در سلامت کامل هستند و مشکلی برای تامین دارو در عربستان وجود ندارد، گفت: بیشترین مراجعه زائران ایرانی به مراکز درمانی به خاطر اسپاسم عضلانی بوده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۱:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
نایب رئیس اول سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران بیان می کند: قطعاً بزرگترین مشکل برای تهیه و تولید دارو تحریم است، اگر تحریم ها نبود مشکلات ارز این مقدار سخت گیرانه نمی شد، الان هم در تامین ارز و هم در ارسال ارز مشکل داریم ...
سلام نو / دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۸:۵۹   + ۴۰ سایت دیگر  
دارایی با بیان اینکه سال گذشته بالای 200 تا 300 قلم کمبود دارو داشتیم، گفت: در حال حاضر هم کمبود داریم، اما به عنوان مثال اکنون 30 قلم از کمبود داروی ما به دلیل عدم تولید شرکت های دارویی است که قیمت مناسب ندارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۷:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، سیاست های ارزی برای تامین دارو در گذشته را ساده ترین راه دانست و آن را اشتباه خواند.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۴:۲۸   + ۹۴ سایت دیگر  
مخبر با قدردانی از صنایع تولید کننده داخلی دارو که با وجود مشکلات موجود، متعهدانه نسبت به تامین دارو و جان مردم به دولت کمک کرده اند، تاکید کرد: هزینه جدیدی در زمینه دارو به سبد هزینه های خانوار اضافه نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۹:۳۸    
رئیس هیأت مدیره بیماران تالاسمی مازندران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای تامین داروی بیماران تالاسمی گفت: براساس وعده مسؤولان مقرر شد تیرماه امسال دارو در اختیار بیماران قرار گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۸:۲۴    
رئیس هیأت مدیره بیماران تالاسمی مازندران با اشاره به مشکلات پیش آمده برای تامین داروی بیماران تالاسمی گفت: براساس وعده مسؤولان مقرر شد تیرماه امسال دارو در اختیار بیماران قرار گیرد.
تیک   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۴:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
آلنا دوهان ، گزارشگر ویژه سازمان ملل از 17 تا 28 اردیبهشت برای ارزیابی تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران به کشورمان سفر کرد. او نخستین گزارشگری است که بعد از 17 سال به ایران سفر کرده و ارزیابی خود را نسبت به تأثیرات تحریم های ظالمانه غرب بر زندگی مردم ایران در اختیار مقامات سازمان ملل متحد ...
سلام نو / اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۸:۲۰   + ۲۲ سایت دیگر  
عین اللهی از روند تأمین دارو با ارز 4200 تومانی خبر داد و گفت: در این رابطه بر اساس روال سابق عمل خواهیم کرد
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۲۰:۱۲   + ۲۶ سایت دیگر  
بهرام عین اللهی با بیان اینکه تامین داروهای مورد نیاز مردم در اولویت است از تداوم روند تامین دارو با ارز 4200 تومانی خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۷:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر بهداشت با بیان اینکه تامین داروهای مورد نیاز مردم در اولویت است از تداوم روند تامین دارو با ارز 4200 تومانی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ - ۱۷:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت در خصوص آخرین وضع تامین دارو های مورد نیاز مردم گفت: برنامه ما تامین دارو های مورد نیاز مردم است.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۱۶:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
سالم خبر: مصوبه اخیر مجلس در مورد عوارض گمرکی دارو و تجهیزات پزشکی تنها ناشی از عدم اشراف و آگاهی نمایندگان از روند تامین دارو در کشور است که موجب شده برخی از مواد جانبی تولید دارو به دلیل عدم توانایی برخی تولیدکنندگان برای ترخیص، در گمرک باقی بمانند.
جام جم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ - ۱۰:۴۶    
در مصاحبه چاپ شده در شماره 6200 روزنامه جام جم در 5 اردیبهشت ماه که با سید صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت انجام شد، او از این چالش ها گفت که یکی از آنها مساله تامین تجهیزات پزشکی و ارسال دارو است. به همین دلیل ما با سید علی مرعشی، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر صحبت کردیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۱۵:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
جهادگران دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با حضور در شهرک مهدیه قم به بیش از 800 نفر خدمات درمانی از جمله ویزیت، تامین دارو و دندانپزشکی را به صورت رایگان ارائه کردند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۳:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
دکتر علی مرعشی در گفت وگو با ایران اکونومیست، درباره آخرین وضعیت معاینات حجاج برای حج 1401، گفت: در حال حاضر معاینات حجاج تقریبا در همه استان ها تمام شده است و در مراحل انتهایی کار به سر می برد ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- مشاور و دستیار امور ویژه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خودکفایی کشور در تامین دارو، واکسن، ملزومات و تجهیزات پزشکی با حفظ استانداردها و کیفیت مطلوب از اهداف کلان طرح عدالت و تعالی نظام سلامت کشور است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۲۲:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال نامه ای به رییس جمهور گفت: مشکلات جانبازان در زمینه تامین دارو جدی است و از این پس مشکلات آنها در رابطه با تامین دارو را پیگیری خواهیم کرد.
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۱۸:۵۹   + ۱۵ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: طرح "دارو رسانی به درب منازل بیماران خاص" با هدف ارتقای کیفیت خدمات در حوزه تامین دارو های این بیماران مانند بیماران پیوندی، تا پایان خردادماه امسال در کشور عملیاتی خواهد شد.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۹:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نحوه مواجهه مقامات کشورش با همه گیری کووید را به شدت مورد انتقاد قرار داد و به ارتش این کشور دستور داد برای توزیع دارو وارد عمل شود
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۵    
تهران- ایرنا - رهبر کره شمالی با نکوهش مقام های رسمی این کشور به خاطر ناموفق بودن در ارسال دارو در زمان مناسب به مردم همزمان با اوج همه گیری ویروس کرونا، با دستوری ویژه ارتش را مامور کرد ضمن تامین داروی مورد نیاز مردم، اوضاع را کنترل و مدیریت کند.
تابناک ایلام   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۹:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل دامپزشکی ایلام گفت: طرح اصلاح ساختار ارز ترجیحی هیچ تاثیری بر قیمت داروهای بخش دام و طیور ندارد و این اقلام دارویی کماکان با نرخ مصوب گذشته در اختیار متقاضیان قرار داده می شود.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۸:۲۲    
سالم خبر: سیاست تخصیص ارز ترجیحی به ابتدای زنجیره تامین دارو راه را برای سوء استفاده و ارزخواری برخی ذینفعان هموار کرد؛ ضمن آنکه بار مسئولیت سازمان غذا و دارو در مورد تخصیص آن بشدت اضافه شده و باعث اخلال در وظایف آن شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۰۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: اگر کوشش های هلال احمر برای تامین داروی بیماران خاص و صعب العلاج نبود، مشکل کمبود دارو از این هم بدتر می شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۹:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون امور داوطلبان جمعیت هلال احمر خوزستان از اعطای بیش از 6 میلیارد 700 میلیون تومان کمک تامین دارو به بیماران استان در سال گذشته خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس اتاق بازرگانی اهواز در خصوص اختصاص ارز 4200 تومانی برای واردات دارو، گفت: در برخی از کالاها از جمله دارو وجود ارز 4200 تومانی ضروری است اما ایجاد ساز و کار حذف این نوع ارز و هدایت منابع آن به بخش تولید باید با مشارکت و همفکری بخش خصوصی فراهم شود تا شاهد به وجود آمدن خللی در تامین ...
تابناک اصفهان   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۰:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
مدیر عامل انجمن تالاسمی ایران بزرگترین دغدغه بیماران تالاسمی را تامین دارو دانست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۲۱:۴۹    
ایسنا/اصفهان رئیس هیئت مدیره انجمن تالاسمی ایران، تامین دارو را بزرگ ترین چالش مبتلایان به تالاسمی اعلام کرد و گفت: در حال حاضر نه داروی خارجی موجود است و نه به اندازه کافی داروی ایرانی در اختیار داریم.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۳:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمد هاشمی در گفت وگو با فارس گفت: برای مدیریت هزینه های درمان بیمه ها نقش اساسی در این سناریو دارند؛ این در حالی است که درکشور ما طی چند سال گذشته به منظور کاهش پرداختی از جیب بیماران، تخصیص ارز ترجیحی به ابتدای زنجیره تامین دارو در دستور کار قرار گرفته است. ...
استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: تقویت زیرساخت ها، تکمیل پروژه های بهداشتی و درمانی، تکمیل کادر درمان پزشک متخصص و ماندگاری پزشکان غیربومی تامین دارو و تجهیزات پزشکی و ارتقای آگاهی و فرهنگ سازی در حوزه سلامت مهمترین اولویت ها برای تحول در حوزه سلامت و درمان است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۶:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن بیماران تالاسمی استان قزوین گفت: نبود و کمبود داروی آهن زدایی با کیفیت و توزیع مقطعی آن در سال های اخیر یکی از اساسی ترین مشکلات جامعه تالاسمی استان است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۷    
گروه استان ها- چهار هزار بیمار خاص و صعب العلاج در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی کرمان است که مجبور هستند در کنار رنج و درد بیماری، مشقت تهیه دارو، کمبود و گاهی نایاب بودن برخی از اقلام دارویی را نیز به جان بخرند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: سازو کار افزایش قیمت دارو، همزمان در دل بودجه 1401 دیده شده است که اگر درست انجام شود، نباید افزایش قیمت را در سطح مصرف کننده ببینیم.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۹:۱۷    
این روزها در کنار اخبار نگران کننده از تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی و قیمت گذاری اقلام اساسی و دارویی با نرخ نیمایی، وضعیت تامین دارو در کشور نیز با چالش هایی اساسی روبه رو شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۸:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری روسی اسپوتنیک در گزارشی نوشت: جمهوری اسلامی ایران به واسطه 40 سال مبارزه با تحریم های یک جانبه اکنون در ساخت دارو و تجهیزات پزشکی قابلیت بالایی دارد که به واسطه این توانمندی می تواند شریک تجاری خوبی برای روسیه در زمینه تامین دارو باشد.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۴:۰۱   + ۳۱ سایت دیگر  
به گزارش سپید، بهرام دارایی در نشست خبری وزارت بهداشت گفت: یکی از مهم ترین چالش های ما تامین دارو برای بیماران بوده است. زمانی این چالش برایمان خیلی جدی بود که تامین ارز ما در گرو دریافت ارز ترجیحی از بانک مرکزی شد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۸:۳۲   + ۳ سایت دیگر  
این روزها در کنار اخبار نگران کننده از تصمیم دولت برای حذف ارز ترجیحی و قیمت گذاری اقلام اساسی و دارویی با نرخ نیمایی، وضعیت تامین دارو در کشور نیز با چالش هایی اساسی روبه رو شده است.
وزیر بهداشت گفت: امسال باتوجه به گشایش های ارزی، وضعیت تامین ارز برای تهیه دارو و تجهیزات پزشکی از سال گذشته بهتر است و بانک مرکزی نیز اعتباراتی برای تامین دارو در نظر گرفته و هیچ مشکلی در تامین ارز دارو نداریم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۸:۳۰   + ۱۶ سایت دیگر  
قزوین- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ارز کافی برای دارو تامین شده است، گفت: مجلس شورای اسلامی امسال حدود 3 میلیارد دلار ارز به این وزارتخانه برای تامین دارو اختصاص داده و کمبود دارو نخواهیم داشت.
جماران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۷:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ به نقل از ایلنا، وزیر بهداشت در رابطه با گرانی داروها و گلایه مردم از این مساله، گفت: گرانی اخیر بیشتر به خاطر این شایعات است که گفتند ارز ترجیحی و ارز آزاد و این موضوعات باعث گرانی شده است ...
موج   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۶:۰۲   + ۲۰ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: ما هیچ تغییری در روند تامین دارو در چند ماه آینده نداریم و به همان روال سال قبل ادامه پیدا می کند. ارز فراوان داریم و با هیچ کمبودی در این زمینه مواجه نیستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۲:۱۷   + ۲۲ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما یک دوز واکسن هم در گمرک نداریم و در انبارهای وزارت بهداشت هم هر میزان واکسن باشد، مصرف می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۲:۱۰   + ۱۳ سایت دیگر  
گروه جهادی شهید مهران باقری که به جهادگران اهل دل شهر شیراز نیز معروف هستند، سالها است که در حوزه ساخت و بهسازی مسکن نیازمندان همچنین تامین دارو و کمک به درمان بیماران نیازمند، فعالیت می کنند.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۱۱:۰۵   + ۱۱ سایت دیگر  
رکنا: نماینده سابق مجلس گفت: امروز موضوع تامین دارو و بهبود وضعیت معیشتی مردم و تلاش برای کاهش فشارهای اقتصادی به جامعه باید در دستور کار مجلس باشد، نه اینکه به دنبال بستن روزنه های ارتباط مردم باشند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ - ۰۰:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
فارس : وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت ارزی امسال بهتر از سال گذشته است، گفت: در ابتدای امسال سفارش های خوبی داده ایم و مردم مشکلی در زمینه تامین دارو و اقلامی مانند شیر خشک نخواهند داشت.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۸:۵۳    
سالم خبر: اصلاح ریل سیاست گذاری تولید و تامین دارو و اختصاص یارانه دارو موجب می شود که فساد، رانت خواری و سوءاستفاده به حداقل خود برسد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۸:۴۹   + ۱۶ سایت دیگر  
میزان نوشت: در پی ادعای مطرح شده مبنی بر عدم تحویل داروهای نرگس محمدی در زندان به وی، خبرنگار میزان کسب اطلاع کرده است که کلیه داروهایی که نامبرده به همراه داشته پس از بازگشت از مرخصی در تاریخ 23 فروردین به صورت کامل تحویل وی شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پیامی توئیتری مطرح کرد که با وجود تذکرات جدی مجلس، بسیاری از انتقادات مبنایی به "سازمان غذا و دارو" حل نشده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ - ۲۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه بیمه ضمن تبیین چالش های بیمه ای تغییر نظام ارزی دارو، راهکارهایی را برای مدیریت بهینه زنجیره تامین دارو ارائه کرد.
اعتدال   ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ - ۲۲:۴۱   + ۱۷ سایت دیگر  
گرانی بی سابقه ی دارو، صدای فعالان کارگری را درآورده است. سیمین یعقوبیان (فعال کارگری و عضو کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان خراسان رضوی) در این رابطه می گوید: خانواده های کارگری برای تامین دارو با مشکلات بسیار مواجهند ...