دوشنبه ۰۳ اردیبهشتساعت ۲۲:۰۰Apr 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «واقفان»

قدس آنلاین   ۴ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
یکی از مهم ترین واقفان نسخ خطی موجود در حرم مطهر، شیخ بهایی است.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه باید دیپلماسی عمومی خود را فعال و با ارتباط مستمر واقفان را به سمت وقف بر اساس نیازهای روز جامعه سوق دهد.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه ادارات به حق و حقوق موقوفات پایبند باشند و با وقف همراهی شود تا نیات واقفان محقق شود، گفت: مردم هم حقوق موقوفه ها را بدهند.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اعلام کرد: تلاش کرده ایم جریان توسعه نیات واقفان به سمت و سوی وقف های دانش بنیان و حل معضلات جامعه براساس تولیدات عملی سوق پیدا کند که مردم نیز از این امر استقبال کرده اند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۱۶ - ۱۶:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
در کشور های پیشرفته، بخش زیادی از سرمایه گذاری ها در حوزه های علمی و پژوهشی توسط مردم انجام می شود و مشارکت داوطلبانه در پروژه های علمی تبدیل به فرهنگ شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۹ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در مازندران عمل به وقف را نیازمند درایت، عقلانیت اجتماعی دانست و گفت: درآمد موقوفات حوزه باید در اختیار حوزه قرار بگیرد و نیات واقفان باید اجرا شود.
حوزه   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین صفایی بوشهری گفت: در این بخش ظرفیت های دولتی به تنهایی پاسخگو نبوده و از همه مردم و بویژه خیران و واقفان استان بوشهر درخواست می شود برای احداث بیمارستان درمان سرطان در این استان کمک کنند.
گام خبر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۵:۳۲    
امام جمعه بوشهر گفت: ظرفیت های دولتی به تنهایی پاسخگو نبوده و از همه مردم و بویژه خیران و واقفان استان بوشهر درخواست می شود برای احداث بیمارستان درمان سرطان در این استان کمک کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه بوشهر با اشاره به گسترده شدن بیماری سرطان و نبود امکانات تشخیصی و درمانی در استان بوشهر گفت: مسئولان با مشارکت خیرین و واقفان تلاش کنند بیمارستان درمان سرطان در استان بوشهر راه اندازی شود.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۱۲/۲۵ - ۰۵:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: امسال در اجرای نیت واقفان بیش از 100 میلیارد تومان هزینه شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۳:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز گفت: طی سه یا چهار سال اخیر تعداد موقوفات البرز از یک هزار به یک هزار و 200 موقوفه افزایش یافته است ضمن اینکه اجرای نیات نیز نسبت به سال گذشته 10 برابر شده است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه البرز از برپایی مراسم افطاری ساده در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص این استان خبر داد و گفت: سفره های افطاری با استفاده از کمک های مردم و همچنین نیت واقفان خیراندیش برپا می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۵:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
در آیینی از از واقفان آستان قدس رضوی در استان های اصفهان، فارس و یزد قدردانی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
زنجان-مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با بیان اینکه از محل درآمدهای موقوفات 425 میلیون تومان به آموزش و پرورش کمک شده است، گفت: نیمی از درآمدهای اوقاف صرف اجرای نیات واقفان می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۵ - ۰۸:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
یک قطعه زمین به مساحت 600 متر مربع از سوی یکی از واقفان استان به منظور تامین هزینه های بقعه امامزاده علیرضا (ع) در اوقاف شهرستان قم به ثبت رسید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۹:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
از واقفان آستان قدس رضوی در استان های اصفهان، فارس و یزد، تجلیل شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۱۴:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان–ایرنا- مدیر کانون های خدمت رضوی در اصفهان از احداث نخستین مرکز سلول و ژن درمانی در کشور از محل کمک خیران و واقفان آستان قدس رضوی در اصفهان خبر داد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری با تأکید بر اینکه این نهاد دوازدهم هر ماه به نام نامی امام زمان(عج) اقدام به برپایی طرح قرار دوازدهم کرده است، گفت: تلاش می شود از برکت موقوفات استان و واقفان خیراندیش، کار خیری انجام شود و گره گشایی صورت گیرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - ۱۵:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان گفت: طرح قرار دوازدهم در ایام نیمه شعبان با توزیع 500 بسته حمایتی در بین خانواده های نیازمند شناسایی شده استان به ارزش هر بسته یک میلیون و 200 هزار تومان از محل نیت واقفان و کمک خیران انجام می شود.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۶:۰۶    
آستارا – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با قدردانی از واقفان خیراندیش استان برای مشارکت در این امر خداپسندانه عنوان کرد: وقف در بخش دارو و درمان، فعالیت های قرآنی، توسعه فناوری های نوین، حمایت از محیط زیست و کمک به افزایش جمعیت نیاز جامعه است. این پست 34 بار بازدید شده
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
آستارا - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با قدردانی از واقفان خیراندیش استان برای مشارکت در این امر خداپسندانه عنوان کرد: وقف در بخش دارو و درمان، فعالیت های قرآنی، توسعه فناوری های نوین، حمایت از محیط زیست و کمک به افزایش جمعیت نیاز جامعه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۰۹:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل اوقاف و امورخیریه قزوین با اشاره به اینکه سالانه 10 تا 15 وقف در استان به ثبت می رسد، گفت: هم اکنون بیش از 700 عنوان نیت وقفی در سطح استان وجود دارد تا واقفان بتوانند در بخش های مختلف وقف خود را به انجام برسانند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۳:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان یزد، بر اجرای نیت واقفان تأکید کرد و گفت: باید ساماندهی موقوفات استان به ویژه موقوفات مهم و اثرگذار به صورت جدی در دستور کار اوقاف استان قرار گیرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
به همت خیران و از محل نیت واقفان 23 سری جهیزیه هر کدام به ارزش 50 میلیون تومان به نوعروسان نیازمند بنابی اهدا شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۳:۱۰    
معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور گفت: سالانه 2 هزار وقف جدید توسط خیرین و واقفان در کشور در عرصه های مختلف صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۱:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با درخواست از واقفان جدید برای نیت کردن بر اساس نیازهای روز جامعه، گفت: در حوزه های ازدواج، اشتغال و... نیاز به وقف های جدید داریم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
قم- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 6 فقره وقف به ارزش 428 میلیارد و 61 میلیون و 800 هزار ریال در این استان به ثبت رسیده است که واقفان آن ها را برای امور عام المنفعه وقف کرده اند.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۱۱/۰۶ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
مدیر توسعه وقف و مشارکت های اجتماعی بنیاد بهره وری موقوفات گفت: طبق اسناد وقفی در آستان قدس رضوی از سال 950 هجری قمری تاکنون، بیش از 6 هزار هکتار از اراضی استان های شمالی کشور توسط واقفان خیراندیش وقف آستان حضرت رضا(ع) شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۸   + ۴ سایت دیگر  
خواهر شاه طهماسب یکی از واقفان دارالخلافه طهران بوده است کسی که یکی از قدیمی ترین موقوفات طهران را در اختیار مردم امروز تهران قرار داده است و همچنان این موقوفات قابل استفاده هستند.
مرصاد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۸:۵۲    
شنیده ها حاکی از آن است که بیمارستان موقوفه معتضدی در کرمانشاه از بهترین نقطه شهر به زمینی با موقعیت دسترسی نامناسب انتقال می یابد.
بسیج   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۰:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
زنجان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت:نیت های 53 موقوفه در استان زنجان اختصاص به حوزه های علمیه دارد که براساس نیات واقفان خیراندیش، درآمدهای این موقوفات برای حوزه های علمیه هزینه می شود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۴:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: نیت های 53 موقوفه در استان زنجان اختصاص به حوزه های علمیه دارد که براساس نیات واقفان خیراندیش درآمدهای این موقوفات برای حوزه های علمیه هزینه می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۸ - ۰۰:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
چه توقف با شکوهی است این وقف، اینکه عده ای می توانند از دار و ندارشان دل بکنند که دل های بی پناه دیگری آرام بگیرد، آن هم زیر سایه امام رضا(ع).
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۰۹:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: واقفان 136 میلیارد ریال برای آبرسانی به 154 روستای مناطق محروم این استان در 2 سال گذشته کمک کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۰/۰۷ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
فرقی نمی کند اهل کجا باشید از روستایی دورافتاده در دل کویر یا کوهستان و یا کشوری ثروتمند در حاشیه خلیج همیشه فارس؛ عاشق، عاشق است و از هر چه دارد برای رسیدن به محبوب می گذرد تا نامش در زمره عشاق یا واقفان بارگاه حضرت شمس الشموس ثبت شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۱۶:۱۷   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان، با بیان اینکه برای اجرای برخی طرح های تولیدی و کشاورزی با مشکل مواجه هستیم، گفت: مدیران و متولیان تولید و سرمایه گذاری باید موانع را از سر احیای موقوفات و اجرای نیات واقفان بردارند.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز حجت الاسلام مختار کرمی قبل از ظهر دوشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری اجلاسیه نماز با بیان اینکه اوقاف زنجان عضو کمیته پشتیبانی برگزاری اجلاسیه سراسری نماز است، گفت: از محل نیات مرتبط واقفان مثل تبلیغ و ترویج اسلام، مبالغی را برای امور مختلف برگزاری این اجلاس هزینه خواهیم کرد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۵:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران رئیس دادگستری شهرستان بابل با تاکید بر پرداخت حق و حقوق موقوفات، اظهار کرد: ادارات دولتی بابل حقوق وقف را به موقع پرداخت کنند تا شاهد اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش و کمک به نیازمندان این شهرستان توسط اداره اوقاف باشیم.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۲۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
طبیعی است که همه واقفان، خواستار اجرا شدن صحیح نیت شان و بهره برداری درست از موقوفه خود هستند؛ مطالبه و خواسته ای که پاسخ آن را به بهترین نحو ممکن در آستان قدس رضوی یافته اند و خادمان این آستان نیز متعهدند که با نظارت دقیق بر فرآیند اجرای نیات واقفان، اعتماد و اطمینان آنها را ارتقاء بخشند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۷:۳۳    
بیرجند - ایرنا - معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: اکنون موقوفات با نیت فعالیت های فرهنگی برای تقویت دین مبین اسلام مورد نیاز جامعه است که خیرین و واقفان می توانند در این زمینه ورود کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۹/۲۸ - ۱۶:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر موقوفات و درآمدهای پایدار حوزه علمیه خراسان در ادامه دیدار با واقفان ضمن حضور در منزل حاج رمضان نادری از واقفان و خیران نیک اندیش استان خراسان، با او عیادت کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۲۳ - ۰۹:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
حاج حسین آقا ملک، بزرگ واقف تاریخ معاصر ایران کتاب جدیدی است که انتشارات به نشر آن را درباره زندگی یکی از بزرگترین واقفان تاریخ ایران منتشر کرده است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۹/۲۰ - ۱۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام مهدیان گفت: رویکرد مجموعه اوقاف و امور خیریه گلستان، سرمایه گذاری و ایجاد ارزش افزوده برای موقوفات است تا در راستای اجرای نیت واقفان خیراندیش به مجموعه دولت و مردم، کمک شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۶ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: 300 بسته معیشتی از محل نیات امینانه واقفان تهیه شده که 200 بسته در سطح استان و 100 بسته معیشتی نیز در خوی به یاد امام زمان(عج) در طرح قرار دوازدهم توزیع خواهد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۱۸:۵۳    
دراجرای طرح قرار دوازدهم بیش از 300 بسته معیشتی از محل نیات امینانه واقفان و درآمد های بقاع متبرکه و امامزادگان آذربایجان غربی در بین نیازمندان توزیع شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با بیان اینکه ازدواج و جهیزیه در نیات واقفان استان سمنان گنجانده شود، گفت: طرح خرید جهیزیه زمینه مشترک همکاری کمیته امداد و اوقاف است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۰   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: در سال گذشته درآمد موقوفات آذربایجان غربی 53 میلیارد ریال بود که امسال افزایش جهشی داشته است که همه این میزان بر اساس نیت واقفان هزینه می شود.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۱۲    
آنچه باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار بگیرد، ضرورت تبیین مفهوم و توسعه مصادیق وقف و آشناکردن واقفان با حوزه های متعدد و شکل های مختلف وقف است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: با توجه به نیازهای اجتماعی، خیرانی که اقدام به وقف اموال خود می کنند، نیات شان را به سمت مباحث فرهنگی و قرآنی سوق دهند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۶:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: با توجه به نیازهای اجتماعی روز توصیه می شود خیرانی که اقدام به وقف اموال خود می کنند، نیات شان را به سمت مباحث فرهنگی و قرآنی سوق دهند.