جمعه ۰۲ آبانساعت ۱۱:۴۴Oct 2020 23

جدیدترین‌های «واقفان»

موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۰۷    
فرماندارشهرستان خمینی شهر اظهار داشت: نخستین واقفان پس از انقلاب اسلامی، شهدا بودند که ارزشمندترین سرمایه و هستی که جانشان بود را وقف مردم کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۵:۵۹    
خمین - ایرنا - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمین گفت: 55 میلیارد و 596 میلیون ریال در مدت یکسال اخیر بر اساس نیات واقفان در بخش های مختلف اجتماعی، مذهبی، کمک به مساجد و بقاع متبرکه این شهرستان هزینه شد.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
یکی از مراجع تقلید گفتند: سازمان اوقاف باید اجرای امینانه نیت واقفان را اولویت اصلی خود بداند و با جدیت به دنبال احیای موقوفات و بهره مندی اقشار مختلف مردم از مواهب وقف باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
10 نفر از واقفان و فعالان بقاع متبرکه استان اصفهان در سطح ملی و استانی تجلیل شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۱۴    
گروه استان ها - مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال و بختیاری گفت: از جهت اجرای امینانه نیات وقف امروز هزار بسته معیشتی دیگر برای نیازمندان تهیه شد که در مجموع تاکنون 14 هزار و 500 بسته بر اساس نیت واقفان تهیه و به دست نیازمندان رسیده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام یوسف تبار وقف را راهگشای حل مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: باید اهتمام کنیم تا بتوانیم نیات واقفان را به سمت حل مسائل اجتماعی و اقتصادی سوق دهیم.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۳    
شیخ علی خان زنگنه یکی از واقفان برجسته همدان است. وی را در همدان با موقوفه بزرگش که در مرکز شهر قرار دارد می شناسند. این موقوفه در کوچه معروف استر قرار دارد. اما اگر بخواهید درباره شیخ علی خان بیشتر بدانید باید به روزگار صفویان برگردید. ...
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:مخاطبان گسترده در آموزش وپرورش ظرفیت ویژه ای برای ترویج وتوسعه فرهنگ وقف از سوی فرهنگیان ودانش آموزان است. ...
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۶    
حوزه/ به مناسبت دهه وقف از واقفان سلامت گمنام شهرستان کاشان تجلیل به عمل آمد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به اینکه نیات واقفین باید مطابق با همان چیزی که واقف در نظر داشته هزینه شود، گفت: اوقاف در زنجان امانت داری خوبی در این زمینه بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۵۶    
فاضلی گفت: وقف مشارکتی و جمعی، بهترین راه بهره مندی از حسنات وقف برای آحاد جامعه است که امیدواریم تبلیغ وقف مشارکتی در دستور کار مسئولان فرهنگی و واقفان باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۶    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گفت:شهدای ما واقفان جان بودند و جان شیرین خود را در راه خدا هدیه کردند و واقفان مال نیز اموال خود را را در این راه صرف کرده اند.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۱۲    
حجت الاسلام مجیدی گفت: بزرگترین واقفان عالم خانواده شهدا هستند که عزیزترین سرمایه های عمر خود را وقف امنیت و رفاه جامعه کردند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۸    
حجت الاسلام موسوی متقی با اشاره به ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ وقف مسجد در کشور، گفت: بخش عمده ای از موقوفات مسجدی مربوط به تامین هزینه های جاری مساجد است. در وقف برای هزینه های عمرانی و فرهنگی خانه های خدا با کمبود مواجه هستیم.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۵۸    
گرگان - ایرنا - همزمان با دهه وقف از 4 واقف شاخص استان گلستان به صورت ویدئو کنفرانس در همایش ملی یاوران وقف و در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تجلیل شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۵۴    
بجنورد- ایرنا- 30 نفر از واقفان، فعالان عرصه وقف و همچنین اصحاب رسانه خراسان شمالی روز سه شنبه به صورت ویدئو کنفرانسی در شبستان امامزاده سیدعباس(ع) بجنورد تجلیل شدند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۱۷    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: به منظور ترویج فرهنگ وقف در جامعه و تجلیل از واقفان امروز از چهار واقف گلستانی در سطح ملی تجلیل شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
در مراسم تجلیل از واقفان خیراندیش کشور از شهید خوش لفظ؛ واقف نیک اندیش همدان در وقف یک باب منزل مسکونی به ارزش 2 میلیارد تومان تقدیر شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان گفت: چهار مورد وقف طی6 ماه نخست سال جاری به همت واقفان و خیّران در این شهرستان ثبت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۵:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رییس سازمان اوقاف و امور خیریه، انجام نیت واقفان را اولویت اصلی این سازمان عنوان کرد.
خبرگزاری رضوی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۵    
تهران-مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه از ثبت بیش از 600 وقف جدید در یک سال گذشته خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۵۴   + ۱۵ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه درآمد وقف طی چند دهه گذشته به شدت کاهش یافته گفت: احیای موقوفات و فرهنگ وقف نیازمند یک حرکت جهادی است و باید نیت واقفان به سمت کارهای فرهنگی هدایت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۱    
گروه استان ها- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه اجازه نمی دهیم یک ریال از عواید موقوفات، خلاف نیات واقفان هزینه شود گفت: طرح جامع 11 بقعه متبرکه استان سمنان تدوین می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۸:۰۷    
حجت الاسلام و المسلمین حسین احمدزاده گفت: فرهنگ ما در طول تاریخ وامدار خیراندیشی و نیک اندیشی واقفانی است که جهان را به دور از فقر، جهل و عقب ماندگی خواسته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۵۰    
فرماندار بندر ماهشهر طی پیامی هفته وقف را گرامی داشت و از واقفان این شهرستان تشکر کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- امام جمعه مهریز گفت: مسوولان نهادهای فرهنگی و نمایندگان رسانه های گروهی باید نیت واقفان را به سمت وقف های نوین مورد نیاز مردم به خصوص در بخش های آموزش، بهداشت و تسریع در امر ازدواج و امور فرهنگی جوانان در این شهرستان هدایت کنند.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۰    
قم نیوز: استاندار قم حمایت واقفان از نخبگان علمی و اقتصاد دانش بنیان را ضروری عنوان کرد و افزود: خیرین و واقفان می توانند در شرایطی کنونی شیوع کرونا به جبهه سلامت نیز کمک کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۴۵    
به مناسبت دهه وقف و در قالب اجرای نیات واقفان در طرح دست های مهربانی از محل موقوفات 450 بسته معیشتی بین نیازمندان شهرستان لنجان توزیع شد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۴۶    
امروزه با توجه به تغییر احوال اجتماعی و سیاسی نسبت به گذشته باید وقف را به سمتی هدایت کرد تا کسانی که تمایل به وقف دارند، موارد مصرف وقف را متناسب با شرایط روز تعیین کنند ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی با اشاره به حضور پرشور واقفان در حمایت از اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا در استان گفت: در 2 مرحله ماه مبارک رمضان و ماه های محرم و صفر، 9 هزار و 650 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شده است.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: می توان موقوفات قرآنی را کمتر از 2 درصد تخمین زد و بر لزوم تبلیغات رسانه ای برای ترغیب مردم به وقف قرآنی تأکید کرد. وی وقف را مشکل گشای کشور دانست و افزود: این وقف، سنتی دیرین و پسندیده است و بسیاری از شهرها به کلی، وقف هستند. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۲    
شیراز- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: استان فارس با دارا بودن موقوفات متعدد در کشور دارای اهمیت و مستعدترین استان در حوزه وقف است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۳۷    
استاد تمام اقتصاد اسلامی دانشگاه تهران با بیان اینکه امروز در اجرای نیت عمل واقف ناکارآمدی وجود دارد و اقتصاد وقف متأثر از اقتصاد نابسامان، سرمایه محور شده است، گفت: خیرخواهی یا مصلحت سنجی واقفان، فدای سازو کار های ناصحیح حاکمیت سرمایه شده است و اگر همچنان بخواهیم وجوه اجتماعی وقف را در نظر نگیریم ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
ساری- معاون فرهنگی اداره کل اوقاف مازندران گفت: دو واقف استان به عنوان واقفان برتر شناخته شدند و در مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان اوقاف تقدیر خواهند شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان میاندورود با بیان اینکه وظیفه اصلی اوقاف حفظ واحیاء موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفان است، گفت: تجلیل از مستاجران خوش حساب اشخاص اشخاص حقیقی و حقوقی مانند شرکت برق مخابرات و شرکت گاز جهاد کشاورزی دادگستری برخی از برنامه های دهه وقف در شهرستان میاندورود است.
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
یزدفردا : بزرگان کشور از این رو این دهه را مزین به این نام مبارک کرده اند که فرهنگ سنت حسنه وقف که در بسیاری از امور راهگشای مشکلات جامعه مسلمین است توسعه یابد و همچنین این سنت را نیز از چند دهه پیش ایجاد کرده اند که در این هفته عزیز از واقفان ارجمند تجلیل و همت خیرمندانه ی آنان ستوده میشود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۰۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قم- استاندار قم حمایت واقفان از نخبگان علمی و اقتصاد دانش بنیان را ضروری عنوان کرد و افزود: خیرین و واقفان می توانند در شرایطی کنونی شیوع کرونا به جبهه سلامت نیز کمک کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
توکلی با بیان اینکه به روز رسانی نیات واقفان متناسب با نیاز روز جامعه امری ضروری است گفت: این نیازها احصا شده و در هنگام ثبت وقف به واقفان پیشنهاد می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۴:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه گفت: در شش ماه نخست سال جاری تعداد 5 وقف جدید به ارزش 10 میلیارد ریال توسط واقفان ایجاد و همچنین مال الاجاره موقوفات شهرستان نیز تا 70 درصد افزایش یافته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
قم – ایرنا – معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم، با بیان اینکه همواره بیشتر موقوفات متناسب با نیازهای روز انجام شده است، گفت: با توجه به نیازهای علمی و پژوهش کشور و استان، ورود واقفان قم برای حمایت از موضوعات علمی روز جامعه ضروری است.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۱۲    
مراسم تجلیل از واقفین مدرسه علمیه حضرت ولی عصر(عج) صالح آباد همزمان با آغاز هفته وقف، با حضور رئیس اداره اوقاف تربت جام، مدیریت و واقفان این مدرسه، برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - رییس اداره اوقاف و امور خیریه ابرکوه گفت: در سه سال اخیر تعداد رقبه های این شهرستان از 700 مورد هم اکنون به یک هزار فقره با موضوع های مرتبط روز جامعه و نیات واقفان و افراد خیراندیش رسیده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در حال حاضر ضروری است که واقفان نیاز روز را در نظر بگیرند، در این زمینه 200 پروژه قابل بهره برداری در دهه وقف امسال اجرایی می شود.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۲:۴۰    
رئیس سازمان بسیج رسانه استان البرز با بیان اینکه همه ما در قبال وقف مسئول هستیم، گفت: اصحاب رسانه بهترین واقفان هستند که با تخصص و تعهد و قلمی که از آن ها مشاهده می شود می توانند در راستای تبلیغ و معرفی موقوفات موثر واقع شوند.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۹:۳۳    
در سال های اخیر وقف های عمری بسیار مورد توجه واقفان دور و نزدیک بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) قرار گرفته است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۴:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدحامد میرحسینی رودبارکی روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت دهه وقف (24 مهر تا سوم آبان ) در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت: این مبلغ از نیات واقفان در بخش های مختلف اجتماعی، مذهبی، کمک به مساجد، بقاع متبرکه و غیره هزینه شده است. ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۳:۰۹    
زندگی در میان گذر از سختی ها و ناکامی های جاری به واسطه نیک خواهی و دگرخواهی، رنگ و بوی انسانی به خود می گیرد. وقتی دلیلی باشیم برای جاری شدن لبخند بر صورت دیگری. بخشندگی صفت حضرت حق است که در بندگان خوب او متجلی می شود و وقف جلوه ای از آن صفت الهی ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۰:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فومن گفت: در یک سال گذشته در انجام امور عمرانی، اجرای نیات واقفان و کمک به نیازمندان بیش از 900 میلیون تومان در شهرستان فومن هزینه شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
حرم مطهر امام هشتم در ایام عزاداری پایان صفر به دلیل تقارن این روز ها با شهادت پیامبر(ص)، امام مجتبی(ع) و امام رضا(ع) میزبان زائران و مجاوران آن حضرت بوده و برنامه های مختلفی به صورت گسترده برگزار و خیران و واقفان هم به اطعام سوگواران می پرداختند.
شمال نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۷:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در پیامی؛ ضمن گرامیداشت دهه وقف، از واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش استان در این راستا قدردانی کرد.