دوشنبه ۰۵ آبانساعت ۰۰:۱۳Oct 2020 26

جدیدترین‌های «موقوفه»

خبرگزاری فارس   ۸ دقیقه پیش    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آزادشهر گفت: بزرگترین موقوفه شاخص و ملی کشور به صورت مرکز توانبخشی معلولان امسال در شهرستان آزادشهر به بهره برداری می رسد.
باشگاه خبرنگاران   ۶ ساعت پیش    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آذرشهر از ثبت 5 موقوفه جدید به ارزش 80 میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.
عصر همدان   ۶ ساعت پیش    
مهدی محمدظاهری، رئیس اداره اوقاف تویسرکان در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان ؛ گفت: درشهرستان تویسرکان 125 موقوفه منفعتی وجود دارد، بدان معنا که درآمدزایی این موقوفات صرف امور خیریه متعدد می شود. ...
شبستان   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با بیان این که آذربایجان شرقی یکی از موقوفه خیزترین مناطق کشور است، گفت: افتخار ما این است که اولین موقوفه سطح جهانی شده در سال 703 توسط خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی انجام گرفته و متعلق به تبریز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۰:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
سرهنگ موقوفه ای از ممنوعیت بستن کوچه هایی که دارای نگهبانی هستند، خبرداد.
آژانس خبری ریحان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۸:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
رشت – آژانس خبری ریحان – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان گفت: طی یک سال اخیر با پیگیری های انجام شده توسط کارشناسان حقوقی و ثبتی این اداره کل سند مالکیت 100 موقوفه استان اخذ شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
جعفری: عرصه کل پلاک 68 اوین موقوفه حضرت علی بن موسی الرضا است و ساکنین اوین مستاجر آستان قدس محسوب می شوند که سالهاست در آنجا زندگی می کنند و مشکلی هم وجود ندارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۴۱    
وقتی صد ها میلیارد تومان املاک موقوفه در استان یزد، بدون استفاده رها می شود و پیگیری ها به بن بست می رسد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان 4موقوفه به ارزش 30میلیارد ریال رفع تصرف و خلع ید شده است.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مراسم افتتاحیه دارالقرآن بزرگ موقوفه قرآنی شهدای شاندیز گفت: دارالقرآن ها، برای فعالیتهای نمونه قرآنی، حلقه وصلی بین مدارس، دانشگاه، مساجد و حوزه ها باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۸:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
11سند مالکیت موقوفه از آغاز امسال تا کنون در گلوگاه صادر شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
13عدد دستگاه اتوماتیک ضدعفونی کننده دست به هلال احمر از محل موقوفه محمد دبیر الصنایع که عواید آن در زمینه بهداشت و درمان قفل شده است به هلال احمر اهدا شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
پایان مراسم تجلیل از مجاهدان برتر پلیس پیشگیری در کشف جرم و مبارزه با مجرمان و برهم زنندگان نظم و امنیت فرصتی فراهم شد تا گپ وگفتی صمیمی با سرهنگ موقوفه ای داشته باشیم.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
قائمشهر- مدیرکل اسناد و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه درحال راه اندازی دهکده های کشاورزی هستیم، گفت: هزار مرکز درمانی و 12 هزار مدرسه موقوفه در کشور وجود دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: با تلاش های انجام گرفته، چهار موقوفه به ارزش 30 میلیارد ریال در این شهرستان رفع تصرف و خلع ید شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۲:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
اصفهان - ایرنا - معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: 36 مرکز بهداشت و درمان شامل 6 بیمارستان، 13 درمانگاه، 11 مرکز بهداشت، پنج خانه بهداشت و یک واحد اورژانس در این استان موقوفه است.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: در آخرین روز از دهه وقف 500 بسته معیشتی در قالب طرح احسان ماندگار از محل موقوفه کاروانسرای شاه عباسی میان ساکنین حاشیه نشین قصرشیرین توزیع می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۸   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به حمایت این سازمان از فعالیت های دانش بنیان گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا اگر نسبت به ساخت و تولید واکسن کرونا از سوی هر بخش و نهادی، اقدامی صورت پذیرد، سازمان اوقاف حاضر به همکاری است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۰:۰۵    
گروه استان ها - رئیس اداره اوقاف کاشان با بیان اینکه موقوفات بهداشت و درمان این شهرستان انگشت شمار است گفت: با توجه به شرایط ویژه کنونی کاشان به موقوفه بهداشت و درمان نیاز مُبرم دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۸:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام کرمی از اجرای طرح مهر تحصیلی در قالب هزینه کرد 6 موقوفه در زنجان خبر داد و گفت: 700 دانش آموز زنجانی از بسته های این طرح بهره مند شدند.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۶:۲۶    
معاون بهره وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی گفت: احداث مرکز درمانی فوق تخصصی موقوفه شاهزاده خانم ارومیه در زمینی به مساحت پنج هزار مترمربع به تصویب رسید.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۰۳    
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: یکی از نیات بسیار روای و بلند، نیت برای توسعه فرهنگ قرآنی است چه موقوفه منفعتی و چه انتفاعی باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه دارالقرآن ها می توانند مرکز تربیت گسترده فعالان قرآنی شوند، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند، 10 میلیون حافظ قرآن تربیت کنید، این مکان می تواند 100 هزار نفر حافظ را قبول کند و 100 هزار حافظ قرآن در خراسان رضوی تربیت کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۲:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با تاکید بر این که موقوفه خانم خیرالنساء در تبریز بیش از 180 سال قدمت دارد، افزود: این موقوفه به مدیریت و تولیت حاج اقای آل هاشم از دهه 60 یکی از موقوفات به روزی است که به خوبی مدیریت می شود.
تابناک آذربایجان غربی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۲۱:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی از ثبت بیش از 6700 موقوفه در سامانه اوقاف استان خبرداد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۳۱    
210 سبد غذایی از محل درآمد موقوفه علی اکبر خان (فضل آباد) بین نیازمندان شهرستان برخوار توزیع شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۰۶    
سنندج - ایرنا - یک ساختمان موقوفه و بازسازی مسجد ملا ابراهیم سنندج همزان با گرامیداشت دهه وقف با حضور مسوولان شهرستان سقز به بهره برداری رسید.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- 137 نفر از پزشکان و کادر درمان بخش کرونا در بیمارستان امام حسین(ع) و بخش موقوفه و همچنین 40 نفر از خدمه این بیمارستان به همت اداره اوقاف و امور خیریه ملایر تجلیل شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شیراز- نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: مدیران اگر انتظار دارند درآمد موقوفه غیر موقوفه الیه هزینه شود، از این کار دست بردارند زیرا کار حرامی است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۲۴    
فرماندار بردسکن با اشاره به فرصت چهارماهه برای تعیین تکلیف زمین درمانگاه تامین اجتماعی بردسکن، گفت: با توجه به موقوفه بودن زمین فعلی درمانگاه تامین اجتماعی، دو نقطه پیشنهادی برای ساخت درمانگاه داده شد و خواسته برحق مردم که 30 هزار بیمه شده تامین اجتماعی هستند محقق می شود.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در خصوص موقوفات حوزه علمیه، گفت: در مجموع استان فارس 55 موقوفه منفعتی دارد که متاسفانه با وجود سنوات گذشته موقوفات احیا نشده و بخشی نیز به دلیل خشکسالی دارای درآمد نیست.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ مسئول موقوفات و منابع پایدار حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه 3050 موقوفه بنا بر آمار مربوط به نیات مرتبط با حوزه های علمیه است، گفت: این تعداد شامل 200 هزار رقبه می شود، اما متاسفانه درآمد حاصل از این موقوفات حداقل نیازهای حوزه را برطرف نمی کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۲:۵۱    
با رونمایی از وقف جدید شمار موقوفه های امسال استان فارس به 53 موقوفه رسید.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان مینودشت با اشاره به تداوم طرح کمک مومنانه و کمک به آسیب دیدگان کرونا، گفت: 5 هزار بسته بهداشتی در میان اقشار محروم شهرستان های شرق گلستان توزیع شد.
روزنامه همدان پیام   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۳    
شیخ علی خان زنگنه یکی از واقفان برجسته همدان است. وی را در همدان با موقوفه بزرگش که در مرکز شهر قرار دارد می شناسند. این موقوفه در کوچه معروف استر قرار دارد. اما اگر بخواهید درباره شیخ علی خان بیشتر بدانید باید به روزگار صفویان برگردید. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۳۴    
مشایخی با بیان اینکه امسال 18 سند مالکیت توسط اداره ثبت برای موقوفات صادر شد، گفت: 98سند اجاره تنظیم و منجر به انعقاد قرارداد اجاره شد.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۳:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش بسیج پرس پرس، جلیل موقوفه ای در مراسم تجلیل از افسران و بازنشستگان پلیس پیشگیری بیان کرد: نیروی انتظامی مأموران فداکار و ایثارگری دارد که برای تأمین امنیت و آرامش مردم حتی از جان و آسایش خود نیز می گذرند، تا آخرین قطره خون خود پای حفظ امنیت مردم ایستاده اند . ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۲:۴۳    
مراسم توزیع 1500 بسته معیشتی از محل موقوفه حاج حسنعلی خان نصیر الملک با نام وقف احسان ماندگار ، در مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز برگزار شد.
تقریب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۲۷    
1500 بسته معیشتی از محل موقوفه مسجد نصیر الملک شیراز در قالب طرح احسان ماندگار امروز چهارشنبه بین خانواده های نیازمند توزیع شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام موسوی گفت: یک هزار و 500 بسته معیشتی مربوط به موقوفه حسنعلی خان نصیرالملک که امروز در مسجد نصیرالملک شیراز شاهد توزیع آن هستیم بین نیازمندان مشخص شده توزیع خواهد شد که ارزش هر کدام چهار میلیون ریال است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
توزیع 1500 بسته معیشتی از محل موقوفه حاج حسنعلی خان نصیر الملک با نام احسان ماندگار، چهارشنبه 30 مهر 1399 همزمان با ایام هفته وقف به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس در مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۵۸    
ایرنا - شیراز -آیین توزیع 1500 بسته معیشتی از محل موقوفه حاج حسنعلی خان نصیر الملک با نام احسان ماندگار با حضور جمعی از مدیران استانی در مسجد نصیرالملک شیراز برگزار شد ...
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
مازندران - نماینده مجلس خبرگان رهبری بر ضرورت احیاء موقوفات گذشته تأکید کرد و گفت: اگر در صورتی که موقوفه ای قابل احیاء نیست باید به دستور حاکم شرع تبدیل به احسن شود.
عقیق   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اسناد و ثبت سازمان اوقاف از تفاهم نامه این سازمان با 5 دستگاه و نهاد برای رفع موانع ثبت سند مالکیت موقوفات خبر داد و گفت: در بحث شناسایی موقوفات مجهول در سال گذشته 640 موقوفه را شناسایی کردیم.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۶:۰۱    
عصر ایکنای سی ام مهرماه، کمک وقف به مشکلات اقتصادی و کرونای جامعه، آشنایی با بزرگترین موقوفه معاصر کشور، وضعیت ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن در بیان معاون آموزش مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و نظر یک کارشناس اقتصادی برای ثبات اقتصادی پرداخته است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۲۸    
حسینی گفت: در راستای طرح شناسایی موقوفه های مجهول، موقوفه ای شناسایی شد که وقف آن به 110 سال پیش باز می گردد.