پنجشنبه ۲۳ اردیبهشتساعت ۰۸:۵۰May 2021 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «وقف»

شبستان   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام روان گفت: نماز عید فطر امسال در 49 بقعه شاخص استان اصفهان و بقاع دارای فضای باز برگزار می شود.
رویداد 24   ۱۰ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
عربستان، امارات، قطر، سوریه، مصر، کویت، بحرین، سودان، یمن، اردن، فلسطین، لبنان، الجزایر، لیبی، عمان، اقلیم کردستان عراق و دیوان وقف سنی عراق اعلام کردند که پنجشنبه نخستین روز ماه شوال و عید فطر است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۲۱:۰۴    
لرستان - حجت الاسلام عباس زاده با اشاره به وجود بیش از 800 نوع نیت وقف در استان گفت: 80 درصد وقف های موجود انتفاعی هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۸:۳۷    
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه زیرکوه گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان اولین وقف جدید این شهرستان در سال 1400ثبت شد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۴:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام بلک گفت: ثبت وقف مشارکتی 23 هزار جلد قرآن کریم در استان اصفهان در ماه مبارک رمضان آغاز شد و این امر همچنان ادامه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
بابل- نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دست درازی به وقف تصرف عدوانی محسوب می شود، خواستار احیای موقوفات و فرهنگ وقف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- کانون های نمایندگی آستان قدس رضوی اصفهان در راستای محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ وقف و نذر در ماه مبارک رمضان اقدام به توزیع بسته های معیشتی و برگزاری افطاری کردند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
حدود 150هزار میلیارد ریال قیمت ملک را تخمین زده اند.
پیک نکا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۹:۳۲   + ۱۴ سایت دیگر  
عربستان، امارات، قطر، سوریه، مصر، کویت، بحرین، سودان، یمن، اردن، فلسطین، لبنان، الجزایر، لیبی، عمان، اقلیم کردستان عراق و دیوان وقف سنی عراق اعلام کردند که پنجشنبه نخستین روز ماه شوال و عید فطر است
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۲۳:۰۷    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: طی مراسمی جمعی از اصحاب وقف و همچنین دست اندرکاران برنامه های رمضانی صدا و سیمای گلستان تجلیل شدند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۹:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی با صدور پیامی به مناسبت هفته هلال احمر نوشت: این هفته هنگام ارج نهادن به تلاش انسان های پاک نهاد و شریفی است که بی منت و صادقانه خود را وقف خدمت به بشریت می کنند تا واژگان زیبای صلح و دوستی و مهرورزی در جهان نهادینه شود و رسم انسانیت و آزادگی در جهان زنده بماند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۶:۲۰    
رئیس و دبیر مجمع سمن های جوانان استان با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در راستای وقف به نیت اشتغال زایی و تسهیل ازدواج جوانان دیدار کردند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۴    
لرستان - حجت الاسلام خانی به کارکرد و نقش وقف در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: وقف ظرفیتی عظیم برای ترویج فرهنگ دینی در جامعه است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۵۴    
لرستان - حجت الاسلام عباس زاده وقف برای حوزه علمیه را نیاز ضروری جامعه عنوان کرد و گفت: برای احیای موقوفات حوزوی باید از ظرفیت خود حوزه استفاده شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۴:۰۸    
معاون امور حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف با تاکید براینکه بایدنگاهی اقتصادی به حوزه وقف داشته باشیم،گفت:با راه اندازی صندوق های وقفی به عنوان یک نهاد جدید می توان ، خدمات زیادی به جامعه داشت.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/یزد فعالیت های اوقافی در استان یزد به وی ژه در هفته های پایانی ماه مبارک رمضان با قدرت ادامه دارد یه نحوس که در هفته ی اخیر شاهد توزیع تعداد قابل توجهی بسته معیشتی به واسطه فعالیت های اوقافی و کمک به ساخت ضریح یکی از امامازادگان در یزد بودیم.
موج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه بن رود و جرقویه علیا از ثبت 2 وقف جدید در منطقه جرقویه همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نیکوکار آملی 4 هزار مترمربع زمین کشاورزی خود را برای کمک به نیازمندان وقف کرد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام شرفخانی گفت: پاسخ رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون استفتاء صحت وقف پول و استفاده از منافع آن در جهت نیت واقف می تواند تحول و انقلابی را در حوزه وقف های جدید و تشویق قاطبه مردم به انجام کارهای خیر در بستر وقف ایجاد کند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۰۶   + ۷ سایت دیگر  
در راستای برگزاری سلسله نشست های ظرفیت شناسی شبکه تعاملی مراکز قرآنی ایران و جهان اسلام، رئیس مرکز ملی علوم قرآن دیوان وقف شیعی عراق به شرح وظایف این مرکز در ابعاد داخلی و بین المللی پرداخت و همچنین مدیر مؤسسه تخصصی قرآنی صراط، طرح ملی تلاوت را تشریح و برای توسعه آن در ابعاد مختلف اعلام آمادگی کرد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۸:۱۵    
مازندران - حجت الاسلام تقی زاده، تعداد موقوفات حوزه علمیه را 135 مورد اعلام کرد و بر ضرورت سوق دادن مردم به سمت انجام وقف های جدید برای حوزه های علمیه تأکید کرد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۵:۵۷    
آیت الله توکل با اشاره به برکات وقف برای حوزه علمیه گفت: تربیت طلاب، اشاعه آموزه های دینی و تقویت حوزه علمیه از برکات وقف است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۲۵    
حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه موسسات خیریه و بنیادهای خیریه می توانند از ظرفیت فتوای رهبری و نگاه ایشان به ساختار وقف به نحو احسن استفاده کنند، گفت:پاسخ معظم له به استفتاء صحت وقف پول و استفاده از منافع آن در جهت نیت واقف ایجاد کرد.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام مجیدی گفت: حقوق موقوفه یک حقوق شرعی است. لذا درصد نقل و انتقال در حوزه های مختلف تغییر نمی کند اما ارزش افزوده متغیر می باشد و در قانون شرعی وقف این تغییر درصد امکان پذیر نمی باشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۴۱    
در جلسات گذشته پیرامون وقف آخر کلمات در قرآن، مطالبی بیان شد، اما برای چگونگی وقف بر آیات، نشانه هایی بر روی کلمات قرآن علامت گذاری شده اند که در این جلسه به آموزش این علائم می پردازیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۰:۰۱    
از وقف، خیر و برکت خیلی زیادی دیدم و بازار و کسب و کار من به واسطه همین وقف ها و یاری خداوند خیلی خوب و رضایتبخش شده است. فکر می کنم همین وقف ها باعث شده که من بتوانم بیشتر ترقی کنم. این جملات قسمتی از صحبت های "جواد آسوری"، واقف آملی است که سالهاست اموال خود را بااختیار تام وقف می کند. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۴    
ایوبی از واقفان بزرگ شهرستان خوسف است که بعد از سال ها سکونت در گرگان توانسته با کار و تلاش فراوان سرمایه زیادی را جمع آوری کند، سرمایه ای که بخش زیادی از آن را وقف خدمات عام المنفعه برای روستای آبا و اجدادی خود کرده است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۹:۴۲    
بانوان امدادگر و نجاتگر هلال احمر نسل دیگری از همان بانوانی هستند که در دوران جنگ، وظیفه امداد و نجات رزمنده ها را بر دوش خود داشتند.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۴:۳۵    
مرابطات تمام زندگی شان را وقف مسجدالاقصی کردند و خیلی از آن ها در حال حاضر ورودشان به مسجدالاقصی ممنوع شده و فقط در اطراف مسجد می نشینند و از طریق موبایل مردم فلسطین را از وضعیت مسجدالاقصی مطلع می کنند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
کریمی از اجرای رزمایش ضیافت همدلی با توزیع 800 بسته معیشتی در بین نیازمندان شهرستان بندرعباس خبر داد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۷    
میراث سه میلیاردی حوا قلی زاده به خواهرش رسید و او با وجود مشکلات مالی همه را وقف مسجد محله کرد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۲:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان جویبار گفت: واقف خیراندیش علی متولیان شاه رضایی، شش دانگ یک قطعه زمین شالیزاری را برای نیازمندان، درماندگان، ادای بدهی بدهکاران و هزینه جهاد در راه خدا وقف کرده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۰۸    
اصفهان این روزها داغدار هنرمندانی است که زندگی خود را وقف گسترش هنر این شهر کردند. فرید زمانی، مجید ملک زاده و مهدی رستمانه سرمایه های از دست رفته هنر اصفهان در چند روز اخیر هستند.
استانداری تهران   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۱:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: ملکی به ارزش 15 هزار میلیارد تومان توسط یک خیر روز پنجشنبه در اداره اوقاف شهرستان ری ثبت شد.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۲۰:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، 12 اثر از حسین محجوبی که در میان اهالی هنر به نقاش بهشت شهرت دارد وقف دانشگاه تهران شده است و در پی مذاکرات نماینده انحصاری حفظ و نشر آثار حسین محجوبی با دانشگاه تهران این آثار دیده نشده از سبک های متفاوت از دوره های مختلف زندگی این هنرمند پیشکسوت در باغ موزه نگارستان ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وقف آخرین حرف کلمات در آیات قرآن کریم به هنگام نفس گیری یا توقف، به دو صورت اسکان و ابدال را در چندین مثال تمرین می کنیم.
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مازندران - برگزاری محافل انس با قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان، توزیع بسته معیشتی در ساری و وقف چهار مترمربع زمین کشاورزی برای کمک به نیازمندان مهم ترین اخبار اوقاف است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۳۶    
نصف جهان: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اصفهان از اجرای طرح وقف قرآن کریم همزمان در ماه مبارک رمضان در استان اصفهان خبر داد. حجت الاسلام روح الله بیدرام گفت: طرح وقف 23 جلد قرآن کریم با هدف تأمین قرآن های مورد نیاز حسینیه ها، مساجد ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۶:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
حوزه/ استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه ازدواج بالاترین بنا در جامعه است، گفت: یکی از مهمترین موانع ازدواج مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری و گرانی است و دولت باید از اشتغال زایی حمایت کند و وام ازدواج را به راحتی بدهند و اگر کسی ازدواج کرد در سربازی تخفیف بدهند و در شهر خودش سربازی خدمت کند و خیران ...
صبح قزوین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: نشان دادن اقدامات سازمان اوقاف به مردم باعث می شود تا بیشتر اموال خود را وقف کنند چراکه می بینند کمک های آن ها امانت داری می شود و به دست نیازمندان حقیقی می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۵:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نقدی: زشت ترین اتهام را به مردی که تمام عمر خود را وقف دفاع از ایران کرد، نسبت دادند و بعد از تذکر رهبر انقلاب به جای عذرخواهی از اتهامات خود، از پخش شدن اظهاراتشان ابراز تأسف کردند.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۳۴    
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت الاسلام مهدی یوسف تبار در گفت و گویی از وقف جدید در بابلسر خبر داد و اظهار کرد: واقفان خیراندیش حاج سیدحسین ربیع و حاجیه معصومه بیگم میرنژاد؛ عرصه و اعیان یک باب منزل مسکونی را وقف کردند. ...
نیوز فلاورجان   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه فلاورجان گفت: توسعه مراکز افق امامزادگان و همچنین ثبت موقوفات جدید در شهرستان فلاورجان در دستور کار قرار دارد
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۰۰    
استاندار قزوین گفت: مشارکت اوقاف در کمک های مومنانه و مواسات و دستگیری از نیازمندان می تواند موجب جلب اعتماد بیشتر به وقف و ترویج فرهنگ کار خیر شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۳:۰۴   + ۱۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: یک سالن در باغ موزه نگارستان به نمایش دائمی آثار حسین محجوبی اختصاص پیدا می کند. بر اساس اعلام محمدعلی زارع چاهوکی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران یک سالن در باغ موزه نگارستان به نمایش آثار حسین محجوبی نقاش کشورمان اختصاص پیدا می کند. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۱:۳۶    
تلاش های دو نهاد انقلابی [کمیته امداد و دفترمام جمعه چیتاب] در زنده نگهداشتن فرهنگ وقف این بار در دهستان چنار و روستای میان چنار مُثمِرثَمَر واقع شد. بازدیداززمین اهدائی خانواده شهیدعادل زاده به متراژ700متروارزش480میلیون تومان درمسیراتوبان پاتاوه دهدشت توسط امام جمعه کبگیان جهت احداث مسجددرروستای ...
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۱:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،دیروز روز جهانی قدس بود و از زوایای مختلف به آن پرداخته اند و همچنان می شود درباره اش گفت و خواند. با این حال مرابطات الاقصی ؛ بانوان مقاومت یکی از موارد کمتر شنیده و خوانده شده درباره فلسطین است ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۲۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
ایسنا: مجید ملک زاده، هنرمند صنایع دستی و مدیر موزه صلح اصفهان که عمر خود را وقف ابلاغ پیام صلح با زبان هنر کرده بود، ساعاتی پیش بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به کرونا از دنیا رفت. ...
برترین ها / انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۷ - ۱۳:۳۲   + ۳۰ سایت دیگر  
فارس: سردار نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه در اظهاراتی به تلویحا از انتشار فایل صوتی ظریف و مواضع اخیر وزیر امور خارجه انتقاد کرد. سردار نقدی گفت: * این روزها دوباره حاج قاسم را ترور کردند. ...