شنبه ۰۳ مهرساعت ۰۳:۲۵Sep 2021 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ وقف»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۵:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
ساری- مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه مازندران با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه گفت: باید برای رشد و تعالی فرهنگ وقف تلاش کنیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
بندرعباس - ایرنا - رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: برای رفع معضل آب ناشی از پیامدهای خشکسالی های پیاپی بایستی فرهنگ وقف در موزه آب احیا شود.
رسا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۶:۲۲    
مازندران - حجت الاسلام والمسلمین لائینی با بیان این که باید مردم را به خیری که نظیر ندارد شویق کنیم، گفت: باید با رفتار عملی خود، فرهنگ وقف را در جامعه ترویج کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۵:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ساری- نماینده ولی فقیه در مازندران بر لزوم نهادینه کردن و ترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۸ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: در راستای نهادینه سازی فرهنگ وقف سریال سایه های رعنا در گلستان تولید می شود.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۴ - ۰۹:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
بسیاری از ادیان و آئین ها بر ضرورت ایجاد و گسترش فرهنگ وقف به دلیل ماهیت انسان دوستانه آن در جوامع انسانی تأکید دارند. مسکن اجتماعی فوگرای در شهر آوگسبورگ آلمان را می توان نمونه ای جالب از سنت وقف در دین مسیحیت و در اروپا دانست که قدمتی بیش از 500 سال دارد.
شباویز   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از مراسم عزاداری بقعه متبرکه امامزاده شاه مختار علیه السلام در شهرستان بویراحمد گفت ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام علیزاده در نشست اعضای قرارگاه استانی سید الشهدا(ع) گفت: از ظرفیت عزاداری ماه محرم برای ترویج فرهنگ وقف استفاده شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فرهنگ وقف در این استان مغفول مانده است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۹:۱۰    
حوزه/مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت توسعه فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: خبرگزاری حوزه در این زمینه رسالت بزرگی بر عهده دارد و از رسانه رسمی حوزه برای نشر فرهنگ وقف در استان استمداد می طلبیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۱۱:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان از اجرای مانور سلامت در پنج بقعه متبرکه کردستان به منظور ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت خبر داد.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۲۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / مدیر آموزش و پرورش ناحیه پنج تبریز به همراه فرمانده بسیج دانش آموزی خواهران و مسئول امور بانوان ناحیه در دفتر مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حضور یافته و در خصوص مسائلی مانند همکاری دو جانبه در زمینه آموزشی و پرورشی دانش آموزان و ترویج فرهنگ وقف و امور خیریه به گفت وگو ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۷ - ۱۲:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام عادل، هدف از اجرای طرح "رزمایش سلامت" را افزایش نقش آفرینی بقاع متبرکه در خدمت به عرصه سلامت آحاد مردم جامعه، ترویج فرهنگ وقف در عرصه دارو، درمان و سلامت و همچنین اجرای نیات واقفین خیراندیش در حوزه دارو، درمان و سلامت عنوان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۲۳:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اجرای طرح مانور سلامت در بقاع متبرکه استان گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت و غربالگری زائران و مجاوران بقاع متبرکه از نظر سلامت جسمانی در دهه ولایت اجرا می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
رشت- معاون فرهنگی اوقاف گیلان با اشاره به اجرای مانور سلامت در بقاع متبرکه استان، گفت: این مانور با هدف ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت اجرا می شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۳:۳۱    
مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز تصریح کرد: شاید هدف کوتاه مدت جایزه البرز، تشویق و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و نخبگان کشور باشد، اما آنچه که در بطن این کار نهفته و هدف غایی (و نهایی) آن است، بحث ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در کشور است.
رسا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۱:۲۶    
مازندران - مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران، اجرای نیات واقف را تبلیغ عملی ترویج فرهنگ وقف در جامعه دانست.
روزنامه وارش   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۷:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز، حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی در جلسه هیات رزمندگان اسلام استان مازندران، اظهار کرد: فضا برای برگزاری مراسم مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه استان فراهم است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰ - ۱۲:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با تاکید بر اطلاع رسانی خدمات آستان قدس رضوی در استان گفت: نهادینه کردن فرهنگ وقف، گسترش و توجه به این مقوله مهم امری ضروری است .
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از اجرای مانور سلامت در بقاع متبرکه شاخص استان خبر داد و گفت: این طرح در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش در حوزه دارو و درمان، ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت و غربالگری زائران و مجاوران بقاع متبرکه از نظر سلامت جسمانی اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۱۱:۴۱   + ۹ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اوقاف خراسان رضوی گفت: وقف مجتمع فرهنگی و مذهبی اهل البیت مشهد یکی از ارزشمند ترین موقوفات در سه ماه اول امسال است.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۷:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
مهرابی گفت: حدود 4 هزار اثر در بخش های مختلف دریافت شد و امیدواریم این جشنواره بتواند در ترویج فرهنگ وقف و کمک به هنرمندان و تولید اثار فاخر نقش خود را به خوبی ایفا نماید.
بسیج   ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۱۶:۲۲    
حجت الاسلام مجیدی گفت: به دنبال ترویج فرهنگ وقف با کمک رشته های مختلف هستیم چرا که هر زمانی با ابزار هنر وارد این مسیر شدیم، شاهد رشد و رونق محسوسی در ترویج و تثبیت و ایجاد وقف جدید بودیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۶ - ۱۷:۵۷    
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، گفت: باید از فرهنگ وقف به خوبی بهره گیری کرد و رسانه ها در جهت دهی افکار عمومی وقف های گمنام به مردم اقدام کنند.
رسا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۱۸:۱۵    
لرستان - حجت الاسلام ارکبان ترویج و احیای فرهنگ وقف را نیاز جامعه خواند و گفت: از ظرفیت رسانه در این این زمینه استفاده شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۲۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
تفاهم نامه همکاری های مشترک فی ما بین صندوق توسعه صنایع دستی و فرش دستباف و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی و سازمان اوقاف و امور خیریه به منظور احیا و مرمت ابنیه و بافت های تاریخی تحت اختیار سازمان اوقاف و امور خیریه و ترویج فرهنگ وقف و بهره وری حداکثری موقوفات باارزش تاریخی امضا شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۳/۰۷ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
حاج علی اکبری، نوشت: تمام توان موجود و حمایت های مردم و شهروندان ملایری در سراسر جهان باید برای کاهش مشکلات به کار گرفته شود و همان فرهنگ خیرخواهی و گذشت و فداکاری و بخشش به دیگران که در فرهنگ وقف و عملکرد نیاکان و بزرگان شهر وجود داشته، اکنون از طریق نسل امروز به نسل های بعدی منتقل شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۶:۰۵    
سنندج- ایرنا- استاندار کردستان تاکید بر ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه گفت: وقف نقش مهمی در حل مشکلات جامعه دارد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۹    
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: هنر خوشنویسی بهترین ابزار برای انتقال پیام و ترویج فرهنگ وقف در جامعه است.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۵:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
رکن الدینی با بیان اینکه اصحاب رسانه بهترین واقفینی هستند که می توانند در راستای تبلیغ وقف موثر باشند، گفت: نقش اصحاب رسانه در وقف و موقوفات نقش بسزایی است و رسانه ها باعث معرفی و شناسانده شدن این سنت حسنه به جامعه می شوند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل اوقاف وامور خیریه آذربایجان شرقی گفت: بخش روابط عمومی تمامی ادارات استان می توانند نقش موثری در بیان موضوعات مربوط به سنت حسنه وقف و فرهنگ سازی آن در جامعه داشته باشند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۳:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
آیت الله معلمی بااشاره به اینکه فرهنگ وقف از گذشته های دور در جامعه دینی جایگاه خاص و رفیعی داشته، گفت: برخی از اسناد موقوفات مربوط به چندصد سال قبل است که امیدواریم این فرهنگ ریشه دار باور و اعتقاد دینی در جامعه تا ظهور ولی الله اعظم ماندگار بماند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
بابل- نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دست درازی به وقف تصرف عدوانی محسوب می شود، خواستار احیای موقوفات و فرهنگ وقف شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
اصفهان- کانون های نمایندگی آستان قدس رضوی اصفهان در راستای محرومیت زدایی و ترویج فرهنگ وقف و نذر در ماه مبارک رمضان اقدام به توزیع بسته های معیشتی و برگزاری افطاری کردند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۱:۳۶    
تلاش های دو نهاد انقلابی [کمیته امداد و دفترمام جمعه چیتاب] در زنده نگهداشتن فرهنگ وقف این بار در دهستان چنار و روستای میان چنار مُثمِرثَمَر واقع شد. بازدیداززمین اهدائی خانواده شهیدعادل زاده به متراژ700متروارزش480میلیون تومان درمسیراتوبان پاتاوه دهدشت توسط امام جمعه کبگیان جهت احداث مسجددرروستای ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
لرستان - حجت الاسلام سپهوند از وقف به عنوان مهم ترین پشتوانه مالی اسلام یاد کرد و گفت: برای احیای موقوفات و ترویج فرهنگ وقف باید آثار و برکات وقف نهادینه شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۳۸    
وقف را سنتی کهن و جهانی می دانیم که با آن اصل مال و ملک باقی مانده و از بهره و منفعت آن در راه خدا استفاده می شود. عملی که همانند سیستمی پویا و متحرک دارای تأثیرات سازنده ای در جامعه است اما با وجود تمام آثار اقتصادی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۵:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
قم – ایرنا – رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) گفت: شفاف سازی نسبت به درآمدها و هزینه ها در سازمان اوقاف، یکی از مهمترین عوامل افزایش اعتماد عمومی و گرایش بیشتر مردم به مسئله وقف است.
لنگه نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه شهرستان بندرلنگه بر ترویج فرهنگ وقف قرآنی در جامعه تاکید کرد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام سید محمد سیدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: آپارتمان های وقف شده در محله دولت آباد هستند که به نیت تامین هزینه های مسجد وقف شده اند. وی با توجه به اهمیت و ارزش وقف عنوان کرد: فقرزدایی از جامعه با گسترش فرهنگ وقف انجام گرفته و [...]
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: مناسب ترین راه اشاعه و احیای فرهنگ وقف، عمل به وقف نامه است.
سراج24   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۲:۲۵    
معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ وقف و معرفی ثمرات گرانبهای آن اقدام به برگزاری هفتمین جشنواره فرهنگی هنری وقف چشمه همیشه جاری در رشته های مختلف نموده است.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۹:۲۶    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: ترویج فرهنگ وقف در حوزه سلامت از اولویت های کاری این اداره کل در ارتقای سطح سلامت جامعه است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۵ - ۰۹:۴۰    
حجت الاسلام بخشی پور با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد به فرهنگ وقف توجه داشته باشند، گفت: ترویج فرهنگ وقف در مساجد جهت اجرای برنامه های فرهنگی می تواند به پُررونق شدن مساجد بسیار کمک کند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۳ - ۱۰:۲۱    
حجت الاسلام مهاجرانی با بیان اینکه اگر واقفان نبودند بسیاری از مدارس، کاروانسراها و مساجد وجود نداشت، گفت: در فرهنگ وقف توضیح دادم که بچه ها هم می توانند در حد توان خود وقف کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رشت- معاون امور مجلس و استان های سازمان اوقاف با اشاره به اینکه این سازمان می تواند نقش سازمان اقتصادی اسلام را در جامعه ایفا کند، گفت: حفظ عین موقوفات و توسعه فرهنگ وقف رسالت سازمان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۶:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
در دوران تحریم ها دولت در تعامل با خیریه ها می تواند نقش تسهیل گری و غیر تسهیل گری را داشته باشد، اگر دولت نقش تسهیل گری خود در بخش صدور مجوز، ابزار مالیاتی به خوبی ایفا کند موجب افزایش خیریه ها ارتباط خوب آنها با دولت ها می شود.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۶:۳۸    
حجت الاسلام والمسلمین وحدتی شبیری گفت: موضوعات مربوط به وقف نه تنها در داخل کشور بسیار کاربردی است بلکه در کشورهای دیگر از جمله کشورهای اروپایی و آمریکایی نیز این موارد مطرح و به قوانین آن نیازمند هستند ...
برترین خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۲:۲۱    
مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران از ضبط و پخش برنامه رادیویی “بهترین پس انداز” از رادیو مازندران خبر داد و گفت: این برنامه رادیویی در راستای ارائه گزارش عملکرد، ترویج فرهنگ وقف و پاسخ به شبهات وقف از رادیو طبرستان پخش شده است.