جمعه ۱۴ آذرساعت ۰۵:۵۳Dec 2020 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ وقف»

شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۲:۵۰   + ۱۳ سایت دیگر  
پوستر هفتمین جشنواره فرهنگی و هنری وقف چشمه همیشه جاری که با هدف حمایت از هنرمندان، گسترش فرهنگ وقف و تولید آثار فاخر برگزار می شود،رونمایی شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۴۰    
معاون فرهنگی اوقاف استان کرمان گفت: یکی از شاخص هایی که می تواند در پیشگیری از وقوع جرائم مؤثر واقع شود، اشاعه فرهنگ وقف برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۲:۵۶   + ۱۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری نصیرنیوز به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام غلامرضا عادل روز چهارشنبه افزود: جشنواره “وقف چشمه همیشه جاری”در هشت بخش مختلف فرهنگی و هنری خبر داد با هدف حمایت از هنرمندان ...
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
خاکباز گفت: سنت حسنه وقف ظرفیت ارزشمندی است که از دیرباز در زمینه های مختلف حمایتگر بوده است و در شرایط کنونی جامعه بهره گیری هدفمند از این ظرفیت برای کاهش آسیب ها اثر بخشی فراوان دارد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: ترویج فرهنگ وقف کتاب در سطح جامعه به تدریج موجب افزایش سرانه مطالعه در بین اقشارمختلف خواهد شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۹    
حجت الاسلام نکونام با بیان اینکه وقف باید جایگاه بهتری در جامعه داشته باشد و لازمه ایجاد این نگاه فرهنگ سازی است، گفت: متاسفانه وضعیت وقف در چهارمحال و بختیاری ضعیف است و باید در این راستا راهکارهایی ارائه و عملیاتی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۲:۱۸    
امام جمعه شهرکرد گفت: برخی از وقف های بی حساب و کتاب هم برای برخی از مردم مشکلاتی ایجاد کرده است که باید با نگاه واقع گرایی نسبت به حل آنان اقدام شود؛ مثلا وقف از این کوه تا آن کوه؛ یا از این دره تا آن دره از این موارد هستند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۲۰:۵۴    
گروه استان ها - نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: وقف یکی از مسائل بسیار مهم است و در عرصه های مختلف می تواند کاربرد داشته باشد اما در استان ما در این زمینه بسیار ضعیف عمل شده و جا دارد که همه در فرهنگ وقف کار کنیم.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد گفت: خرید و واگذاری کتاب با یارانه مناسب یکی از راهکارهای ترویج فرهنگ کتاب خوانی در بین دانشجویان است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۵:۱۸    
روحانی اعلام کرد: روحانیت باید در صف اول تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۰۱    
سیدمحمدی ترسیم جایگاه فرهنگی اوقاف را یکی از وظایف مهم این سازمان دانست و گفت: با توجه به ظرفیت شهرستان شناسایی، فراخوان و جذب انسان های متعهد و نیکوکار در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ وقف امری ضروری است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بی تردید فرهنگ وقف یکی از سنت های حسنه اسلامی است که درباره ثواب و فضیلت آن نیز به طور مکرر در منابع فقهی یاد شده است. حتی بنا به روایتی از امام صادق(ع) از آن به عنوان صدقه جاریه نام برده اند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به تغییر شرایط در جامعه به روزشدن فرهنگ وقف را واجب دانست و گفت: اداره اوقاف با توجه به شرایط موجود و نیازهای جامعه به به روزرسانی و تغییر نگرش نیاز دارد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۳۶    
حجت الاسلام پادروند، به اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ وقف اشاره کرد و گفت: نهادینه سازی فرهنگ وقف لازمه رفع مشکلات جامعه است.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف استان قم گفت: برای آنکه فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود، لازم است وقف مشارکتی را به عنوان یکی از مصادیق توسعه این سنت حسنه مورد اهتمام قرار دهیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۴:۵۳    
گروه استان ها- نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر ضرورت ایجاد سامانه برای موقوفات گفت: احیای موقوفات ضامن حل بسیاری از معضلات جامعه است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۲:۴۲    
حجت الاسلام سرلک، گفت: برای نقش آفرینی در زمینه ترویج فرهنگ وقف باید آثار و برکات آن در جامعه بازگو شود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۲۱:۱۲    
تولیت آستان قدس رضوی شفافیت در عملکرد موقوفات و نذورات را موجب افزایش اعتماد عمومی و توسعه فرهنگ وقف در جامعه دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۶:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
در آیین گرامیداشت یاوران وقف لنگرود از تعدادی از واقفان و فعالان رسانه ای این شهرستان که در ترویج فرهنگ وقف مشارکت داشتند تجلیل شد.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۳۰    
حوزه/ حجت الاسلام موسوی زاده، با تأکید بر لزوم احیای فرهنگ وقف برای پویایی حوزه های علمیه و اصلاح فرهنگ دینی، گفت: با توجه به اینکه اداره مساجد، حوزه های علمیه و هیئات مذهبی از بودجه های غیردولتی تأمین می شود، وقف نقش کلیدی در تقویت فرهنگ ناب شیعی و حفظ دین و شعائر اسلامی ایفا می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۱۱ سایت دیگر  
مشهد تولیت آستان قدس رضوی شفافیت در عملکرد موقوفات و نذورات را موجب افزایش اعتماد عمومی و توسعه فرهنگ وقف در جامعه دانست.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۶:۱۷    
کرمانشاه- ایرنا- اگر بتوانیم خدمات وقف را بیشتر به سمت حاشیه نشینان و افراد کم برخوردار هدایت کنیم، آسیب های اجتماعی نیز که سردمدار آن طلاق، اعتیاد، بزهکاری، کودکان کار و بیکاری است، کاهش می یابد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۶:۱۰    
لرستان - حجت الاسلام یوسف خانی بر ضرورت تبیین و ترویج فرهنگ وقف تأکید کرد و گفت: انتظار می رود هر طلبه و روحانی یک مبلغ وقف باشد.
موج   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۵:۴۰   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب در قم گفت: نامگذاری دهه ای به نام وقف اقدام بسیار مناسبی است زیرا موجب می شود فرهنگ وقف به صورت یک فرهنگ عمومی مورد توجه قرار گیرد و رواج یابد.
فرمانداری آران و بیدگل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۶    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آران و بیدگل همزمان با دهه وقف، دکتر اسماعیل بایبوردی فرماندار شهرستان آران و بیدگل با حضور در اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان با رئیس و کارکنان این اداره و نیز جمعی از مسئولان آستان های مقدس امامزادگان این شهرستان دیدار و از خدمات آنان تقدیر کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۳:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر حفظ فرهنگ وقف در جامعه گفت: ضروری است از طریق رسانه ها و بهره گیری از فضای مجازی به موضوع وقف بیش از پیش پرداخته شود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۱:۱۹    
حجت الاسلام حسن زاده با بیان اینکه باید از طریق وقف نیازهای جامعه را برطرف کنیم گفت: در جامعه ای که امروز شاهد خلأهای بسیاری هستیم لازم است که فرهنگ وقف بیشتر از گذشته توسعه یابد تا شاهد گسترش بیش از پیش فعالیت های عام المنفعه در جامعه باشیم.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
حوزه / آیت الله آل هاشم در نشست تخصصی وقف و روحانیت در تبریز بر ضرورت ترویج این سنت حسنه در منابر تاکید کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۰:۲۵    
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد: وقف اقدامی ماندگار و جاودانه و راهکاری برای زدودن فقر و محرومیت از جامعه است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- همزمان با فرا رسیدن هفته وقف پویش "وقف کتاب، خیرماندگار" با هدف ترویج فرهنگ وقف کتاب و اشاعه سنت حسنه وقف کتاب در مهاباد به راه افتاد.
ساوالان خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۳:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: استان اردبیل با برخورداری از واقفین برتر کشوری سرآمد وقف و امور خیریه در بین استان های کشور است. ”
وزارت آموزش و پرورش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد گفت:مخاطبان گسترده در آموزش وپرورش ظرفیت ویژه ای برای ترویج وتوسعه فرهنگ وقف از سوی فرهنگیان ودانش آموزان است. ...
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۰۹:۱۹    
ابراهیم شریفی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ، گرامیداشت هفته وقف را ، فرصت خوبی عنوان نمود تا آثار و برکات این صدقه ی جاریه بر همگان آشکار شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۲۰:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
یزد- ایرنا- استاندار یزد بر تشکیل اتاق فکر در حوزه وقف بمنظور گسترش فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۸:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف وامور خیریه کهگیلویه وبویراحمد گفت: فرهنگیان و دانش آموزان نقش مهم وتاثیر گذاری در نهادینه کردن مقوله مهم فرهنگ وقف در جامعه دارند .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: با تعامل خوب اهالی رسانه فرهنگ وقف حتی در ایام کرونایی کمرنگ نشده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۵:۱۰    
حجت الاسلام یوسفی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ وقف گفت: وقف کردن اموال بهترین راهکار برای سند قطعی مالکیت برای خود است.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
امام جمعه تبریز گفت: قبل از انقلاب بسیاری از موقات از بین رفته بود که به برکت خیزش اسلامی ملت ایران، فرهنگ وقف و موقوفات در جامعه احیاء شد.
رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۱    
حجت الاسلام حکمت حکیمی فر در یادداشتی آورده است: احساس مسئولیت و تعهد اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای تربیتی در عمل به فرهنگ وقف متبلور است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به اهمیت نهادینه سازی فرهنگ وقف، گفت: باید افرادی را به عنوان پیام رسانان وقف شناسایی و در راستای ترویج فرهنگ اقدام شود.
یزدی نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه درآمد وقف طی چند دهه گذشته به شدت کاهش یافته است، گفت: احیای موقوفات و فرهنگ وقف نیازمند یک حرکت جدی و جهادی است.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مرکزی گفت: امروز نیازمند شفاف سازی در امورات وقف و حل مشکلات اوقاف مردم هستیم و این دو مسئله نقش مهمی در ترمیم سازی فرهنگ وقف در کشور و استان مرکزی دارد که باید به آن توجه داشت.
پانا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۹:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه (پانا) - پویش وقف کتاب، خیر ماندگار در کلیه کتابخانه های عمومی استان آذربایجان غربی برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان غربی، با هدف ترویج فرهنگ وقف کتاب و اشاعه سنت حسنه وقف کتاب ...
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۳۰    
فرماندار آزادشهر گفت: وقف در اسلام از جایگاه بلند و رفیعی برخوردار است و یکی از بهترین سنت های خیر و نمونه اعلای باقیات صالحات محسوب می شود که استحکام فرهنگ معنوی در جامعه اسلامی را به دنبال دارد. ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۲۸    
حجت الاسلام موسوی متقی با اشاره به ضرورت توسعه و ترویج فرهنگ وقف مسجد در کشور، گفت: بخش عمده ای از موقوفات مسجدی مربوط به تامین هزینه های جاری مساجد است. در وقف برای هزینه های عمرانی و فرهنگی خانه های خدا با کمبود مواجه هستیم.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۳:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
آل هاشم با بیان این که وقف هویت اجتماعی داشته و یک نهاد کلان اجتماعی است، گفت: وقف در تمام شئون جامعه از فرهنگ گرفته تا سیاست و اقتصاد، اثرگذار است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ حجت الاسلام حکمت حکیمی فر در یادداشتی آورده است: احساس مسئولیت و تعهد اجتماعی به عنوان یکی از ابزارهای تربیتی در عمل به فرهنگ وقف متبلور است و علاوه بر اینکه نشان از اوج مسئولیت پذیری نسبت به دیگران است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۲۰:۳۵    
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در همایش یاوران وقف ، ضمن رونمایی از سند ارتقای فرهنگ وقف و وبسایت کتابخانه تخصصی وقف، گفت: تلاش کرده ایم با وقف، یک فرهنگ مضاعف را به وجود بیاوریم که تدوین سندهای محیط زیست و سلامت در راین راستا بوده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۹:۱۷    
حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت: به منظور ترویج فرهنگ وقف در جامعه و تجلیل از واقفان امروز از چهار واقف گلستانی در سطح ملی تجلیل شد.