دوشنبه ۱۴ اسفندساعت ۱۸:۰۶Mar 2024 4
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ وقف»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۲/۰۴ - ۲۲:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ارشدی با تاکید براینکه باید فرهنگ وقف علم و فناوری در کشور ما بیشتر تبیین شود، گفت: برای حمایت از نخبگان و رفع مشکلات کشور باید فرهنگ وقف علم در کشورمان جدی گرفته شود.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۴:۰۶   + ۱۷ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش تقویت مدارس و معلمان در مناطق محروم و توسعه کیفی هنرستان ها را از جمله برنامه های مهم این وزارتخانه اعلام کرد و گفت: فرهنگ وقف وسایل آموزشی در کشور، باید بررسی و دنبال شود.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۰۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
در نشست هم اندیشی مجمع خیران سلامت لرستان با مدیرکل و معاونان صداوسیمای مرکز لرستان دکتر علیرضا شیروی مدیرکل شبکه استانی، ضمن تشکر از عملکرد خداپسندانه خیران این مجمع از توجه ویژه شبکه استانی به سلامت مردم و ترویج فرهنگ وقف سخن گفت. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - ۰۹:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان بر لزوم توسعه فرهنگ وقف در بخش سلامت تاکید کرد و گفت: وقف در حوزه بهداشت، درمان و سلامت، یکی از نیازهای امروز جامعه است و لازم است تا خیرین در این حوزه ورود کنند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۰۸:۲۱    
معاون فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: با کمک خبرنگاران و فعالان رسانه می توانیم فرهنگ وقف را در جامعه بیشتر تریوج کنیم.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ - ۰۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال قرآنی از نقش کم رنگ واعظان منبرها در ترویج فرهنگ وقف های قرآنی گلایه کرد و گفت: اینکه هنوز ما نتوانسته ایم به خوبی خیر قرآنی جذب کنیم نقش بسیار بسیار کم رنگ روحانیت در این راستاست؛ متأسفانه هنوز جایگاه وقف های قرآنی برای مردم جا نیفتاده است ...
سلام نو / آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۹/۱۳ - ۰۶:۱۷   + ۲۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان با اشاره به تهیه یک هزار و 200 بسته معیشتی در طرح قرار دوازدهم آذرماه جاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون 22 میلیارد و 130 میلیون تومان برای اجرای طرح قرار دوازدهم در گیلان هزینه شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۵:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت: ترویج فرهنگ وقف جمعیت، منابع حمایتی از جوانی جمعیت را پایدار می کند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خواستار ترویج فرهنگ وقف در مناسبت های ملی و مذهبی با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- مدیرکل اوقاف استان سمنان خواستار ترویج فرهنگ وقف در مناسبت های ملی و مذهبی با همکاری شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان شد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۰۴:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
پنجمین دوره جایزه خیّر فقید و نیکوکار زنده یاد دکتر میرجعفر ابریشم چیان با همکاری بنیاد نخبگان گیلان و در راستای ترویج فرهنگ وقف علمی برگزار می شود.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۰۷    
حوزه/ رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان سمنان گفت: بحمدالله امروزه فرهنگ وقف به خوبی در جامعه نهادینه شده است و می تواند کمک کار خوبی در حوزه تأمین امنیت باشد.
مهرصبا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۰:۵۳    
امام جمعه میانه: برخی کشورهای عربی و اسلامی با سکوت و بعضا با سیاست های سازشکارانه شان در قبال رژیم صهیونیستی، باعث شده اند مسئله فلسطین تا به امروز حل نشود. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۲ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/سمنان مدیرکل جدید اوقاف و امور خیریه استان سمنان بر ضرورت شکل گیری و راه اندازی فعالیت های اقتصادی متعارف در جوار بقاع متبرکه استان سمنان تاکید کرد و با اشاره به لزوم توسعه فرهنگ وقف گفت: وقف بازوی اقتصادی دین مبین اسلام و پشتوانه خوبی برای فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۵:۴۷    
مدیر کل اداره اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ماهیت وقف امری مردمی است لذا باید تلاش کنیم اعتماد عمومی به این نهاد پرافتخار و اثرگذار افزایش یابد.
شباویز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۲۰:۲۷   + ۵ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه فرهنگ وقف باید در کتاب های درسی آورده شود، گفت: شبکه دانش آموزی شاد یک صفحه به جایزه البرز اختصاص می دهد تا هم دانش آموزان برتر شناخته شوند و هم سنت وقف بین خانواده های ایرانی احیا شود.
خبرگزاری رضوی   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۴:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در حوزه وقف نیازمند گسترش این فرهنگ هستیم و وقف امروز وارد حوزه های دانش بنیان، اقتصاد دریا و خیلی حوزه های جدید دیگر شده است.
حیات   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۲۷    
اسماعیلی در شصت و یکمین سال جایزه البرز:
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان از ثبت 25 وقف جدید در استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و خواستار فرهنگ سازی در زمینه پرداخت اجاره بها از سوی مستأجران موقوفات و اراضی کشاورزی وقفی و همچنین ترویج فرهنگ وقف در استان شد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۱ - ۱۰:۴۱    
امینی به نقش خیرین برای ترویج فرهنگ مهدویت اشاره کرد و خواستار انجام وقف مهدوی در استان ولایت مدار مازندران شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۶:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
گناوه- امام جمعه گناوه گفت: باید با اعتمادسازی بدبینی و ذهنیت های منفی ایجاد شده بر اثر برخی سوء مدیریت ها پاک شود تا واقفین و خیرین بیشتر به سمت و سوی سنت حسنه وقف تشویق و ترغیب شوند.
عصر شرق   ۱۴۰۲/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست جدید اداره اوقاف و امور خیریه با امام جمعه دماوند دیدار و گفتگو کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۲:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: فرهنگ وقف برگرفته از دین مبین اسلام برای محرومیت زدایی است و بهره گیری از این ظرفیت می تواند تحقق عدالت اجتماعی را تسریع کند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۷:۴۱    
به مناسبت هفته وقف ، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان بوشهر دیدار نمود.
بهار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۴:۲۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه سیاسی: روزنامه شرق نوشت: معاون امور اوقافی، حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: من 20 سال است که در این سازمان هستم و کمتر دیده ام که کسی به این سازمان بیاید و بخواهد درباره فرهنگ وقف و دعوت مردم به این کار خیر فرهنگ سازی یا تبلیغی انجام دهد ...
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۰۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: امانت داری در وقف اهمیت ویژه دارد، متولیان امور وقف امانت دار مردم و واقفین هستند و نقش بسیار مهمی در اعتمادسازی بین مردم دارند، لذا باید فرهنگ وقف در جامعه مورد توجه اصحاب فرهنگ و رسانه قرار گیرد. ...
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۰۰:۰۲    
تهران (پانا) - مدیر آموزش و پرورش منطقه 19 عنوان کرد مدرسه سازی صدقه جاریه و درک درست جامعه نسبت به امر تعلیم و تربیت است. وظیفه فرهنگی و تربیتی در آموزش و پرورش نهادینه کردن فرهنگ وقف و مدرسه سازی در افکار و نگرش دانش آموزان و آینده سازان کشور است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۶:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رشت- استاندار گیلان با تاکید بر لزوم تقویت فرهنگ وقف در سطح جامعه گفت: جامعه با وقف به سمت توسعه و تعالی حرکت می کند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۳:۵۰    
حوزه/ مدیر کل امور فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه مبلغان و فعالان دینی فرهنگی باید برکات وقف را در جامعه برای مردم تبیین و تشریح کنند، گفت: همه باید برای اشاعه و ترویج فرهنگ وقف در جامعه همت خود را به کار گیریم.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: حوزه علمیه در راستای ترویج فرهنگ وقف و نهادینه کردن آن به عنوان یک منبع پایدار، اثرگذار و تأمین کننده ضرورت های جامعه، از تمام ظرفیت های خود استفاده خواهد کرد.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۰۸:۳۴    
حوزه/ مدیر کل اوقاف خوزستان گفت: اساسی ترین راه برای ترویج فرهنگ وقف تبلیغ است، یعنی حوزه های علمیه، علما، اساتید حوزه و دانشگاه و مردم باید به دنبال ترویج فرهنگ وقف باشند و مردم را با مقوله ایجاد وقف آشنا کنند.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
حوزه / مدیر حوزه علمیه استان قزوین گفت: همه مردم به خصوص علما، مبلغان و مدیران می توانند در ترویج فرهنگ وقف اثرگذار باشند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۷:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: ترویج فرهنگ سنت حسنه وقف جهت رفع نیاز های جامعه ضروری است.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۴:۰۴    
حجت الاسلام رستمی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری در همایش یاوران وقف از افزایش موقوفات ثبت شده در سایه ی احیای سنت وقف در شهرستان ری خبر داد.
فرمانداری سمیرم   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۱:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
دستان پر مهر و بی منت تو، گواه قلب مهربانت هستند. “روز وقف و واقف مبارک باد” روزشمار وقف //وقف احسان ماندگار// روز شمار هفته وقف سال1402 دوشنبه دهم مهرماه همزمان با روز وقف: وقف، رسانه، ترویج فرهنگ وقف سه شنبه یازدهم مهرماه، همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق(ع): وقف، قرآن، [...]
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به نقش مدیریتی مردم در امور خیریه استان گفت : مدیریت 75 درصد موقوفه ای البرز در زمان حاضر برعهده واقفان است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ گسترش فرهنگ وقف، صلح و وصیت به خیر، در راستای پیشرفت و تحقق جامعه و تمدن اسلامی، تربیت و توانمندسازی نیروهای مورد نیاز عرصه وقف، بسیج مردم و گروه های جهادی در صیانت و احیای موقوفات توسط حوزه و حوزویان از سویی و شفافیت، نظارت بر اجرای دقیق نیت ها، کاهش تصدی گری ...
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۰:۳۱    
حجت الاسلام میرزایی گفت:توسعه مراکز افق به عنوان مراکز فرهنگی و قرآنی در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه بسیار ارزشمند است و به اشاعه فرهنگ وقف کمک می کند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اوقاف و امور خیریه کاشمر گفت: این شهرستان به لحاظ وقفی بودن 70 درصد املاک، جزو بزرگ ترین شهرهای وقفی کشور است.
شارا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۴    
استراتژی های هوش مصنوعی مولد و ارتباطات عاطفی، دو راهکار کارآمدی هستند که می توانند به ترویج فرهنگ وقف در جامعه کمک کنند. با استفاده از این راهکارها، می توان اطلاعات و آگاهی مردم را در مورد وقف افزایش داد و آنها را به انجام این عمل خیرخواهانه تشویق کرد.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۶:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به ضرورت احیای وقف، گفت: باید از ظرفیت وقف برای توسعه بیش از گذشته بهره برد و این حوزه مظلوم است و باید نگاه ها به آن تغییر کند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۳:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
کرج – ایرنا – رییس بسیج رسانه استان البرز گفت: امروز می بایست اصحاب رسانه، فرهنگ وقف را با اطلاع رسانی درست و با ابزارهای نوین در لایه های جامعه ترویج دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۲    
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: یکی از کار های خیری که باید در جامعه ترویج شود فرهنگ وقف است.
حوزه   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۲۳:۱۰    
حوزه/ در آیین یاوران وقف در استان بوشهر، از سید حسین موسوی خبرنگار خبرگزاری حوزه در بوشهر به واسطه تلاش برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه و تولید محتوا در این خصوص تجلیل به عمل آمد.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۲۲:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
مدیر کل امور اوقاف و خیریه استان آذربایجان غربی گفت: عالمان و مبلغان دینی در توسعه و گسترش سنت حسنه وقف نقش اساسی داشته و ترویج فرهنگ وقف باید در جامعه همگانی شود.
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۲۰:۵۵    
اتحاد خبر - سعیده دشتی : نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: ترویج فرهنگ وقف در جامعه اهمیت بالایی دارد و در این زمینه نیازمند فرهنگ سازی نوین هستیم ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۹:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رشت- مدیرکل اوقاف گیلان از کلنگ زنی 4 پروژه عمرانی خبر داد و گفت: نهادینه شدن فرهنگ وقف در جامعه توسعه و پیشرفت را به همراه دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۹:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تاکید بر اهمیت و ضرورت وقف گفت: وقف در جامعه تبلیغ و نهادینه شود.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۵ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف شهرستان البرز با بیان اینکه ترویج فرهنگ وقف در جامعه ضروری است، گفت: واقفان باید در مسیر حل مشکلات جامعه حرکت کنند و وقف خود را در مسیر نیازهای عمومی جامعه انجام دهند.