سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۸:۲۳Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فرهنگ وقف»

کبنا نیوز   ۱۰ ساعت پیش    
امام جمعه دهدشت در دیدار با مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد بر اقتصاد پایدار در فرهنگ وقف تاکید کرد و گفت: راه حل اقتصاد پایدار وقف است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
از سوی سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی، روزشمار هفته شوراهای آموزش و پرورش (24 الی 30 دی 1400) اعلام شد. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، هفته شوراهای آموزش وپرورش از تاریخ 24 دی ماه آغاز و تا سی ام همان ماه ادامه دارد. ...
ایکنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۰    
رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه قم با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما در زمینه عدم وقف قرآنی، عدم آگاهی مردم و واقفان در این مورد است ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۱۵    
عضو فراکسیون وقف مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت ارشاد برای ارتقای فرهنگ وقف به مجلس لایحه بدهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
رسانه ها و خبرنگاران می توانند با تولید آثار مختلف وقفی زمینه ساز ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف در جامعه باشند.
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۳:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
یک روحانی جوان فعال در مناطق حاشیه ای شهرستان سبزوار با اشاره به اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی، از جمله مسائل مرتبط با معیشت مردم گفت: ما در این منطقه تلاش کردیم که به وسیله وقف و ارائه اسناد وقفی به مردم از منابع حاصل از آن در راستای تامین نیازهای مردم، استفاده کنیم. ...
رادیو جوان   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۰۹:۴۲    
یک روحانی جوان فعال در مناطق حاشیه ای سبزوار ت به وسیله وقف و ارائه اسناد وقفی به مردم از منابع حاصل از آن در راستای تامین نیازهای مردم لاش می کند . 1400/09/21 | 09:19 ...
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۴:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
در نشست مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با مدیرکل صداوسیمای استان در خصوص راهکارهای احیای وقف و آگاه سازی مردم در باره اهمیت این سنت حسنه گفت و گو شد. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۴    
دفتر نشر فرهنگ اسلامی به تازگی برخی از کتاب های خود را به صورت خلاصه و در قطع پالتویی منتشر می کند تا مخاطبان به چکیده مفیدی از آن اثر دسترسی پیدا کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دختر شهید مفتح که دو دستگاه آپارتمان به نیت اشتغال زایی جوانان، آموزش، درمان و کمک به مناطق محروم وقف کرده، معتقد است که برای ترویج فرهنگ وقف نیازی به داشتن ثروت نیست و با اهدای یک کتاب هم می توان این فرهنگ را توسعه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ - ۰۹:۰۹    
اردبیل - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف در حوزه کتاب و کتابخوانی تاکید کرد و گفت: واقفان کتاب، مروجان دانایی و بصیرت در جامعه هستند.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۰ - ۱۰:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان ، مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان ترویج فرهنگ وقف ، احیای آرامستان های محلی و نرم افزاری شدن ارائه خدمات به شهروندان را سه رویکرد جدید در این سازمان برشمرد. ...
قم پرس   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۲۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: معصومه آمره با اشاره به اهمیت توزیع عادلانه سرانه های اجتماعی در میان شهروندان قمی، اظهار کرد: می توان فرهنگ وقف را در احداث و توسعه فضای سبز محلات محروم و کم برخوردار شهر قم ترویج کرد. ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ - ۱۴:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سیدمصطفی مجیدی روز چهارشنبه در جلسه کمیته وصول مطالبات اوقاف استان قزوین اشخاص حقیقی و حقوقی اوقاف را مدافع واقعی و اصلی موقوفات دانست و تاکید کرد: این اداره کل برای احقاق حقوق موقوفات از هیچ گونه تلاشی دریغ نمی کند ...
حوزه   ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ - ۱۶:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک قم با توجه به مطالبات مردم از موقوفات افزود: دست مان را به سمت خیرین دراز می کنیم تا وارد این عرصه شوند و موقوفاتی ایجاد کنند که بتوانیم پاسخ گوی نیازمندان باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۸:۴۶    
باهدف ترویج فرهنگ وقف همایش یاوران وقف دریاسوج برگزارشد.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۲:۲۷    
رئیس دانشگاه قم گفت: فرهنگ وقف باید متناسب با نیازهای جامعه و مردم احیا شود و واقفین با آگاهی از نیازهای موجود اقدام به وقف کنند تا بتوان بسیاری از مشکلات را رفع کرد.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
شاید در میان انواع کمک های همگانی از سوی افراد و شخصیت ها در جهان، جایی مانند دانشگاه ها و مراکز علمی در جذب کمک های مردمی موفق نباشند. اهمیت موقوفات در دنیای علم و دانش را با یک مثال برای کسانی که قصد کمک دارند شفاف می کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ - ۱۳:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
باهدف ترویج فرهنگ وقف همایش یاوران وقف دریاسوج برگزارشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۱۲    
حجت الاسلان عادل گفت: فرهنگ وقف موضوعی است که نیاز به آموزش دارد و در حوزه احکام و مسائل وقف و شرایطی که دارد این آموزش باید مورد توجه قرار گیرد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۴:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
در همایش ملی استانی یاوران وقف از حامیان و مروجان این سنت حسنه از جمله صدا و سیمای آذربایجان شرقی قدردانی شد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین حسینی، م دیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی با بیان اینکه وقف یک سنت دیر پای نبوی، علوی و فاطمی است ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۲۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه استان قزوین گفت: ترویج فرهنگ وقف و استقبال مردم از این سنت حسنه نیازمند اطلاع رسانی مستمر و گسترده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۱۳    
مبشری گفت: به ترویج فرهنگ وقف با نیت عام المنفعه در شهرستان تیران و کرون نیاز است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۰۳    
ماموستا قادری گفت: هفته وقف بهترین فرصت جهت احیای سنت حسنه وقف است که می توان با اجرای هر چه بیشتر برنامه ها نقش تعیین کننده ای در آگاه سازی مردم و ترویج فرهنگ وقف داشته باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
"حاج محمدباقر تاجر ساروی"، واقف نواندیشی که با نیّت صادقانه خود، هر آنچه داشت را خالصانه تقدیم کرد.
هرمز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۰    
امام جمعه قشم با بیان اینکه وقف کاربردها و کارکردهای گسترده و متنوع دارد و سرمایه ابدی است که هیچ گاه تمام نمی شود، گفت: یاوران وقف می توانند در ترویج این فرهنگ و سنت حسنه وقف به خوبی نقش ایفا کنند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه اشتهارد گفت: برای آنکه فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود، لازم است وقف مشارکتی را به عنوان یکی از مصادیق توسعه این سنت حسنه مورد توجه قرار دهیم.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۲۵    
حجت الاسلام حسینی، بر ضرورت ترویج و تبیین فرهنگ وقف در جامعه تأکید کرد و گفت: این مهم ظرفیتی عظیم برای کاهش فاصله طبقاتی در جامعه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
گاهی اوقات کسانی با نیت هایی متفاوت، وقف های جالبی کرده اند؛ وقف های متفاوت و جالبی که البته تعدادشان هم کم نیست و شنیدن و دانستن چندتایی از این هزاران وقف عجیب در هفته وقف، شاید تلنگری برای باز شدن راهی برای تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف باشد.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۹    
حجت الاسلام روحانی توجه همه جانبه به امر وقف را یکی از مصادیق سبک زندگی اسلامی دانست و گفت: فرهنگ وقف باید بیش از گذشته در سطح جامعه ترویج شود.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: وقف یک جریان معنوی پایدار است؛ لذا پاکیزه نگه داشتن وقف و مدیریت صحیح موقوفات بسیار ضروری بوده و لازم است همه دستگاه ها و نهاد های انقلابی در ترویج فرهنگ وقف و پرداخت اجور معوق موقوفات اقدام نمایند.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۰۹:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد از ائمه جمعه و اقشار مختلف جامعه درخواست کرد که نسبت به ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، همت بیشتری گمارند.
راه ملت   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه وبویراحمد، گفت: در راستای گسترش و ترویج فرهنگ وقف برنامه های مختلفی در دهه وقف توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان نیازمند ترویج فرهنگ وقف برای ازدواج است.
حوزه   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۱۲:۳۲    
حوزه / رئیس اداره اوقاف شهرستان البرز گفت: اعتمادسازی و تقویت بارهای دینی لازمه اساسی ترویج فرهنگ وقف در جامعه است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: بهترین فرصت برای نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه دهه وقف است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۰ - ۰۹:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که تلاش برای احیای موقوفات برخی سازما ن ها، نهادها و حتی مردم را در مقابل سازمان اوقاف قرار داده، می توان با طراحی پیوست های فرهنگی برای طرح های احیای موقوفات، احیای هوشمندانه فرهنگ وقف در کنار احیای موقوفات را محقق کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۳:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
رشت- مدیر کل اوقاف گیلان با تأکید بر ضرورت احیای موقوفات در استان، گفت: احیای موقوفات و اجرای امینانه نیات واقفان برای جلب اعتماد و ترویج فرهنگ وقف ضروری است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۲:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از ظرفیت وقف به عنوان چشمه همیشه جاری، برای رشد و تعالی در عرصه های مخلتف، فرهنگی، دینی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ضروری بوده و در این راستا باید فرهنگ وقف در جامعه نهادینه و احیا شود.:
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۱۰:۳۳    
گروه استان ها نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بر ضرورت ترویج فرهنگ وقف از طریق صداوسیما رسانه ها تاکید کرد و گفت: ورود غیرقانونی به وقف نباید در جامعه اسلامی وجود داشته باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۰    
رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان فراشبند گفت: وقف یکی از سنت های خداوند است که باید زمینه ترویج این فرهنگ برای برطرف کردن نیاز قشرهای مختلف جامعه نهادینه شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۷:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: ایجاد اعتماد بین مردم و اوقاف و امور خیریه مسیری مستقیم در راستای ترویج و تبیین سنت حسنه وقف است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: رسانه نقش مؤثری در تبلیغ و ترویج وقف و ایجاد انگیزه در نیات واقفان دارند که تاکنون توانسته اند در این زمینه رسالت خود را به خوبی انجام دهند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۸ - ۱۶:۰۲    
حجت الاسلام صاحبقرانی گفت: برای گسترش فرهنگ وقف باید تبلیغات گسترده و تبیین درستی صورت گیرد تا مردم با فرهنگ وقف آشنا شوند؛ همچنین گزارش از اجرای نیت واقفین مسئله دیگری است که می تواند در تشویق و ترغیب مردم نسبت به وقف موثر باشد.
شباویز   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۲۲:۰۸    
حجت الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: افراد مختلف جامعه می توانند با نذر وقت برای گسترش فرهنگ وقف در ثواب این سنت حسنه شریک باشند.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۱۳:۲۳    
رییس اداره اوقاف و امور خیریه محمودآباد گفت: موضوع وقف اختصاص به دین، کشور یا جامعه خاصی ندارد چراکه سنت حسنه ای است که یک موضوع بشری، عقلانی، منطقی و جهانی محسوب می شود.
استانداری گلستان   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۱    
مجتبی جمالی فرماندار علی آباد کتول در دیدار با رئیس و کارکنان اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان، ضمن گرامیداشت دهه وقف، گفت: ارتقای فرهنگ وقف و افزایش موقوفات در راستای ارتقاء و افزایش خدمات عمومی به خصوص کاهش آسیبهای اجتماعی و اجرای برنامه های فرهنگی بسیار تاثیرگذار است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۱۷ - ۰۹:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران اجرای امینانه وقف را بهترین راه گسترش فرهنگ وقف بیان کرد و گفت: مازندران از نظر تعداد رقبات رتبه اول کشور را دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۲۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بویراحمد گفت: به مناسبت دهه وقف در طول این دهه سه نشست تخصصی با اقشار مختلف جامعه با موضوع وقف برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۱۶ - ۱۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
وقف، تحرکات نظامی برخی از کشور های حاشیه خزر و برخورد با پدیده قاچاق، موضوع بخشی از سخنان خطیبان جمعه بندر انزلی و رستم آباد بود.