چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۰۲:۲۴Oct 2020 21

جدیدترین‌های «باغی»

بولتن نیوز   ۴ ساعت پیش    
در طول روزهای گذشته و پس از حمله ارتش ترکیه به مواضع قره باغی ها و ارمنی ها بارها خدمت شما عرض کردم که علاوه بر تروریست های اعزامی از سوریه، افرادی از پاکستان و افغانستان نیز در حال کمک به ارتش باکو هستند.
ایرنا   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
کرج - ایرنا- رییس کل دادگستری البرز گفت: حدود 2 هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی و باغی تغییر کاربری یافته این استان از ابتدای سال جاری تاکنون آزاد سازی شده است.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
جوکار با اشاره به تولید بخاری برای جلوگیری از سرمازدگی درختان توسط یک مخترع جهرمی، گفت: تا کنون 600 هکتار از باغات کل کشور تحت پوشش این بخاری باغی قرار گرفته است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۴:۱۳    
مهندس "ابراهیم دارایی" سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: سال گذشته در مجموع بیش از 26712 تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و... از باغات این شهرستان برداشت شده است و امسال بیش از 29 هزار تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمانشاه برداشت شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: در سال جاری پنج محصول زراعی و باغی استان موفق به دریافت کد شناسایی سلامت شدند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
به استحضار ملت شریف ایران می رساند در تاریخ 99/7/23 در شهرستان خفر روستای چرک استان فارس، تعداد 130 راس گوسفند و بز بعلت مسمومیت تلف که اجساد آنان تحت نظارت کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان فارس بطریق بهداشتی دفن گردیده است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز اعلام کرد که 72 مورد ساخت و ساز و تغییر کاربری غیرمجاز طی 24 ساعت گذشته باحکم قضایی در اراضی کشاورزی و باغی شهرستان ساوجبلاغ تخریب شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۱:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: باوجود پیش بینی، اعلام پیش آگاهی و توصیه های فنی ارائه شده به منظور پیشگیری و آمادگی در مقابل سرمازدگی؛ در روزهای اخیر خسارتی بالغ بر 236 میلیارد تومانی به محصولات زراعی و باغی وارد شده است.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۴۳    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی استان تهران ؛ در راستای حمایت از شرکت های تولید کننده مواد کودی و ترویج تغذیه کودی مناسب در محصولات زراعی و باغی و پیرو تفاهم نامه منعقده شرکت خدمات حمایتی با شرکت الوند دانه خمین ...
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۴:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان هرسین گفت: با توجه به اقلیم مناسب شهرستان جهت باغبانی ودرآمد بالای محصولات باغی وگلخانه ای نسبت به محصولات زراعی افزایش این نوع کشت توصیه می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان رئیس سازمان جهادکشاورزی زنجان گفت: در حوزه باغبانی 456 هزار تن از محصولات کشاورزی استان با ارزش ریالی دو هزار و 400 میلیارد تومان برداشت شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت از اراضی کشاورزی استان البرز اعلام کرد: ماموران این یگان دیروز یکشنبه موفق به آزادسازی و تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در 25 هکتار از اراضی باغی منطقه فشند شهرستان ساوجبلاغ شدند.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان مازندران مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاوری مازندران از تامین وتوزیع کودهای کشاورزی پر مصرف مورد نیاز برای 156 هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی در 22 شهرستان استان مازندران خبرداد. مجید سلطانی با اعلام این مطلب افزود: ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۱    
برای پیشگیری از سرمازدگی باغ ها و محصولات باغی،در کنار توصیه به برداشت سریعتر محصولات،توصیه به محلول پاشی،بهداشت باغی و بیمه باغ ها شده است.
اسپوتینگ روسیه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۱۶    
افتتاح باغی بزرگ و باشکوه با نام کوروش کبیر در تاجیکستان همچنان با واکنش های کاربران ایرانی همراه است.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی رباط کریم از تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در این شهرستان خبر داد و افزودبا تخریب 23مورد ساخت وساز غیر مجازتقریبا 18000 متر مربع از اراضی زراعی و باغی رباط کریم آزاد و به چرخه کشاورزی بازگشت.
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی رباط کریم از تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهرستان خبر داد و افزود هفتاد و یک هزار متر مربع از اراضی زراعی و باغی رباط کریم آزاد و به چرخه کشاورزی بازگشت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۵    
زنجان- تاراسی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه استان تولید کننده 61 نوع محصول کشاورزی است، گفت: مجموع در آمد کشاورزان استان از برداشت محصولات باغی و زراعی بیش از هفت هزار میلیارد تومان بوده است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۸:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان این که بخش زیادی از تغییر کاربری های انجام شده در کرمان به دلیل تفاوت فاحش قیمت اراضی کشاورزی با مسکونی و قرار گرفتن این اراضی در مناطق گردشگری، تفریحی و خوش آب و هوا بوده است، گفت: به منظور قلع و قمع مستحدثات واقع در اراضی باغی و زراعی تغییر کاربری داده شده ...
روزنامه بازار کار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل اوقاف و امورخیریه گلستان خبر داد: زمین های کشاورزی وقفی برای کارآفرینی در اختیار جوانان قرار می گیرد. به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۵:۴۷    
طرح تبدیل اراضی دیم به آبی در کردستان باعث رونق تولیدات باغی و زراعی می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۰۷:۵۸    
سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: میزان تولید محصولات باغی این استان از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 160 هزار تُن افزایش یافته است.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۷:۱۳    
حوزه/ حجت الاسلام قره باغی گفت: آنچه سبب آتش بس میان معاویه و امام مجتبی علیه السلام شد، علاقه امام(ع) به صلح نبود، بلکه منشاء آن، صرفاً بی غیرتی و عدم همراهی امت با امام بود.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
باغ کیهانی باغی بسیار زیبا در جنوب شرقی اسکاتلند می باشد که یکی از زیباترین پلکان های جهان را دارد. چارلز جنکز و همسرش خانم مگی با الهام از علم ریاضیات، نجوم، زیست شناسی و فلسفه این باغ 30 هکتاری فوق العاده را طراحی کرده اند ...
کرج رسا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، علیرضا بدری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: این بناها در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفاظت از اراضی زراعی و باغی با حکم دادستان عمومی و انقلاب شهرستان فردیس تخریب شد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سارق محصولات باغی در شهرستان قیروکارزین دستگیر شد.
موج   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مدیر طیور، زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اشاره به تولید بیش از 400 تن عسل در دامنه الوند، گفت: بیش از 75 درصد محصولات غذایی جهان به گرده افشانی وابسته است. جهت افزایش بهره وری در اراضی زراعی - باغی و مراتع وجود زنبورها بسیار الزامی است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۹:۳۳    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خرامه از اجرای طرح های آبیاری نوین در 40 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان خبر داد و گفت: در 10 هکتار از اراضی باغی و زراعی این طرح به مرحله بهره برداری رسیده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یزد - ایرنا - معاون جهاد کشاورزی اردکان گفت: کنترل آفت مگس مدیترانه ای به دلیل زادآوری بالا، پیچیدگی خاص خود را دارد و اگر اقدام به موقع برای مبارزه با آن صورت نگیرد خسارت زیادی به باغ های شهرستان وارد می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
شهرکرد-ایرنا-فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در راستای اجرای قانون حفظ کاربری و جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز در زمین های کشاورزی و باغی 14 بنای احداث شده غیر مجاز در اراضی کشاورزی شهرستان کوهرنگ تخریب شد.
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۴    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان تهران ؛ در ششمین جلسه شورای هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی مورخ 99/7/22 ، آقای دکتر ذوالفقاری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با گرامیداشت روز جهانی کود اظهار داشت با توجه به شرایط خاکهای استان و کشور ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۳:۰۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی به نقل از مختار مهاجر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان گفت :در استان گلستان 450هزار هکتار از جنگل های هیرکانی وجود دارد که ذخیره گاه و تولید کننده منابع آبی هستند و 650هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی استان را با 5 ...
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جرییی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان ، در جلسه دیسکاشن هواشناسی که که در روز یک شنبه مورخ20/7 ...
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان از برگزاری جلسه کمیته پایش محصولات زراعی و باغی وستاد گیاهپزشکی استان در سال زراعی 1400-1399 خبرداد برگزار شد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۳۰   + ۸ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- 88 سازه غیرمجاز و زیرساخت تغییرکاربری اراضی زراعی و باغی دزفول روز چهارشنبه با حکم دادستان این شهرستان تخریب شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
12هکتار زمین زراعی و باغی در بخش پاریز سیرجان، با دستور قضایی از دست متصرفان خارج شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۰۹    
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: دیوارکشی و بنای غیرمجاز 18 مورد تغییرکاربری در زمین های کشاورزی این شهرستان تخریب و 12 هکتار زمین زراعی و باغی در بخش پاریز سیرجان آزاد شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۱    
برداشت به از 450 هکتار از باغ های بخش پیربکران شهرستان فلاورجان، قطب تولید این محصول باغی در استان اصفهان آغاز شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه عباسی- خبر نگار 3ماه، 6ماه و گاهی تا یک سال زمان می برد تا گره ها بر چله بنشینند، گل ها سبز شوند، شاخه ها پیچ وتاب بخورند و بالا بروند و باغی بنشیند روی تاروپود قالی. زن ها، مردها و بچه ها پشت دار، مقابل صفحه سفید تار می نشینند و فرش در گذر زمان رنگ می گیرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداره کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: ادارات کل امور اراضی با پدیده تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی برخورد کنند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان از سال 93 تاکنون 578 هزار و 671 هکتار تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در استان کرمان صورت گرفته که تاکنون 1030 هکتار اعاده به وضعیت سابق و 644 میلیارد ریال ارزش گذاری شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۴۴    
شهرکرد- دمای هوا در چهارمحال و بختیاری به واسطه ورود توده هوای سرد افت شدیدی داشته به طوری که دمای هوا در شهرکرد به منفی سه درجه سانتی گراد رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۱:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
خان محمدی، دبیر بنیاد ملی گندم کاران بیان کرد: بابت محصولاتی مانند زعفران، زرشک و محصولات باغی قرار است وامی به مبلغ حدودا 10هزار میلیارد ریال پرداخت شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۵۰    
باغی که بین اهالی تهرانپارس به رستم باغ معروف است، سال ها پیش توسط رستم گیو از زرتشتیان مؤمن و نیکوکار ساخته و وقف نیازمندان شده است.
کبنا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
کهگیلویه و بویراحمد سالهاست با وجود دارا بودن انواع محصولات باغی از داشتن یک میدان میوه و تره بار در مرکز استان بی بهره است و گویا ایجاد آن برای برخی ها ایجاد مزاحمت می کند که همچون سدی مقابل مسئولان برای احداث آن ایستاده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۸    
(اقدام ملی) پروژه مرکز شهر اندیشه، بزرگ ترین پروژه اقدام ملی مسکن است که میان دو میدان (خلیج فارس در شمال و شهدای گمنام در جنوب) قرار گرفته است و در میان آن بازار نقش اندیشه که نمادی از معماری ایرانی - اسلامی معاصر می باشد، شکل گرفته است که با الهام گرفتن از معماری ایرانی ...
اطلاعات روز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۲۱:۱۴    
جایی خیلی دورتر از کرج و در حاشیه بیابان های منطقه هلجرد. جایی که شاید تا قبل از این کسی گذرش هم به آنجا نیفتاده بود. اما امروز که چند کارمند بازنشسته با توان مالی محدود زمین های دورافتاده این منطقه را خریداری کرده و تنها در حد کشیدن دیوار باغی و کاشتن درختان میوه به این منطقه رسیدگی کرده اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان آذربایجان شرقی بر لزوم جلوگیری از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی و ساخت و سازهای غیرمجاز تأکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید در مسیر اجرای شهرک های گلخانه ای ملایر مانع ایجاد شود بر لزوم توسعه صادرات محصولات باغی و صنعت مبل و منبت تاکید کرد.