سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۰:۴۲Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بازار دارو»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۷:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
تخصیص ارز ترجیحی به دارو نه تنها موجب مدیریت بازار دارو نشده است بلکه با دامن زدن به قاچاق معکوس و تضعیف تولیدکننده داخلی منجر به کمبود دارویی در کشور شده است. در این شرایط حذف ارز ترجیحی و پرداخت یارانه از مسیر بیمه ها می تواند مشکلات به وجود آمده را حل کند.
عیار آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۰ - ۱۶:۴۷    
دکتر مرتضی زمانیان با اشاره به اعتراض داروخانه دارها نسبت به آیین نامه جدید، اظهار داشت: طبیعتا انتظار نداریم که داروخانه دارها با این آیین نامه همراهی کنند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۲۲:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
آنطور که سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز می گوید از مجموع 34 هزار میلیارد تومان گردش مالی سالانه دارو در کشور، حدود 25 هزار میلیارد تومان آن یعنی چیزی معادل 80 درصد، غیر قابل رصد است و دارو از این حفره از شبکه توزیع خارج می شود و خسارت های اقتصادی شدیدی را به دنبال می آورد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۷:۳۷   + ۲۲ سایت دیگر  
سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: از مجموع 34 هزار میلیارد تومان گردش مالی سالیانه دارو در کشور، حدود 25 هزار میلیارد تومان آن غیر قابل رصد است و دارو از این حفره از شبکه توزیع خارج می شود و خسارت های اقتصادی شدیدی را به دنبال می آورد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۷:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
شفقنا- رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به پیگیری ها در زمینه برخورد با اخلالگران در حوزه سلامت و مافیای دارو گفت: در این زمینه تا کنون 2 پرونده را تشکیل داده ایم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۱۲ - ۰۷:۲۵    
همزمان با پیک پنجم همه گیری کرونا، کمبود داروهای تجویزی برای این بیماران به معضلی مستمر تبدیل شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۴:۱۳    
تهران- ایرناپلاس- رئیس قوه قضاییه چندی پیش در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفت باید برای صیانت از اعتبار کادر درمان کشور با کسانی که با احتکار یا فروش داروی تقلبی و اقدامات مشابه نسبت به سلامت مردم خیانت و کار خادمان اصلی این عرصه را بی نتیجه یا کم نتیجه می کنند، قاطعانه برخورد شود .
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۷:۰۴    
سالم خبر: نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، گفت: سازمان غذا و دارو از همان روزهای نخست همه گیری کرونا، بازی های بسیاری در زمینه داروهای کرونا درآورد که سبب ایجاد نوساناتی در بازار دارو شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۲:۵۰    
سخنگوی ناجا از دستگیری بیش از دو هزار اخلالگر در بازار دارو، خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
سخنگوی ناجا گفت: حدود 2 هزار و 300 فقره پرونده قضایی تشکیل و نزدیک به 2 هزار و 500 متهم به اخلال در بازار دارو و تجهیزات پزشکی تحویل مراجع قضایی شدند.
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: محتکران دارو و مواد بهداشتی زیر ذره بین نیروی انتظامی قرار دارند.
اقتصاد آنلاین / آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۸ - ۲۰:۵۴   + ۱۲ سایت دیگر  
سرهنگ گودرزی با اشاره به دستگیری کسانی که اقدام به قاچاق دارو می کردند، گفت: حدود 500 هزار قلم انواع دارو های سرطانی، خاص و ... کشف شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۳:۵۵   + ۶ سایت دیگر  
گروه استان ها در روزهای گذشته کمبود یا در مواردی نبود داروهای کرونا در داروخانه ها و بیمارستان های آذربایجان غربی صدای بیماران و خانواده های آنها را درآورده هر چند که مسئولان باز هم قول برطرف کردن این مشکل را داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها حدود 18 ماه از همه گیری از کرونا در کشورمان می گذرد، ویروسی که به واسطه شیوع آن بسیاری از افراد ارزشمند به ویژه کادر درمانمان را از دست داده و از سوی دیگری بسیاری از خانواده ها نیز در غم از دست دادن نزدیکان خود داغدار شدند.
نایب رییس انجمن داروسازان ایران مهم ترین مشکل داروخانه ها در کشور را کمبود دارو دانست و با بیان اینکه یکی از مشکلات مهم داروخانه ها، واقعا مشکل مردم است و اصلی ترین مشکل مردم هم در این زمینه، نبودن دارو است ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۵ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا: نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با تاکید بر لزوم ایجاد ذخایر استراتژیک دارویی عنوان کرد: بدون شک ایجاد ذخیره استراتژیک جلوی کمبود دارو را می گیرد و در شرایط کنونی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۰۴ - ۱۷:۱۵    
با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا درفارس و نیاز به دارو های این بیماری، بیماران کرونایی فارس با کمبود این دارو ها روبرو شده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۲۳:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
سهمیه بندی داروی رمدسیویر به طور سراسری در کل صورت کشور برای کنترل بازار دارو صورت گرفته است، و اکنون این دارو به اندازه کافی در استان داریم و داروخانه های داوطلب می توانند رمدسیویر را دریافت کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۵    
گروه استان ها- با افزایش تعداد بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا مشکل کمبود دارو سرم در استان کرمانشاه بیش از پیش محسوس شده است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۱۰:۲۵    
کارشناس دارو گفت: برای کنترل بازار دارو نیاز است که ارز ترجیهی حذف شود تا قاچاق معکوس دارو اتفاق نیفتد و سامانه تیتک هم تکمیل شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها – کمبود دارو و تجهیزات درمانی کرونا در استان کرمان مشکل ساز شده و بسیاری از خانواده های کرمانی به امید یافتن دارو راهی بازار سیاه می شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۹ - ۱۰:۰۲   + ۲۳ سایت دیگر  
این روزها که کشور در وضعیت سیاه کرونا قرار دارد و به اذعان مسؤولان وزارت بهداشت و بررسی های میدانی، اغلب بیمارستان های کشور تخت خالی برای بستری بیماران ندارند معضل کمبود دارو به دغدغه اصلی بیماران تبدیل شده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۰۹:۳۲   + ۵۴ سایت دیگر  
روزنامه همشهری در گزارشی میدانی به بازار دارو های موثر در درمان کرونا پرداخته است. *بازار رمدسیویر (داروی موثر در درمان کرونا) جای خود را به داروهای دیگری داده است؛ اکتمرا (نوع خارجی) و تمزیوا( نوع ایرانی). ...
محمود نجفی عرب، رئیس کمیسیون اقتصادسلامت اتاق بازرگانی تهران می گوید عدم پیش بینی لازم برای تامین نیاز بازار در زمان خروج یکی از واحد های اصلی سرم سازی از چرخه تولید و هم چنین قطعی برق، که فعالیت کارخانجات را به میزان حداقل چهار ساعت در روز متوقف کرد، به کاهش سرم در بازار دارو دامن زد.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۸:۱۲   + ۴۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: به دنبال انتشار برخی اخبار در فضای مجازی مبنی بر نبود و کمبود سرم بویژه برای بیماران مبتلا به کرونا، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: اکنون تقریبا تولید سرم در کشور به 11 میلیون رسیده و تا اواخر شهریور تولید سرم به 15.5 میلیون در ماه افزایش می یابد. ...
برترین ها / نیک نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۰۷:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
همشهری: مشکلات نایاب و کمیاب شدن بعضی از داروها، رنج تازه ای نیست. همین چند ماه پیش بود که بحران نبود و کمبود انسولین و برخی از داروهای مربوط به بیماری های گوارشی و کلیوی سروصدای زیادی به راه انداخت ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۲۰ - ۲۲:۵۵   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی گفت: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی، اختصاص 2 میلیارد دلار باقیمانده از بودجه برای واردات کالاهای اساسی در نیمه اول سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.
میزان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ روزنامه جام جم نوشت: آمار مستندی از تعداد داروخانه های ایران وجود ندارد. آخرین آمار ها در این زمینه مربوط به چند سال پیش است که از خلال گفته های دبیر انجمن داروسازان تهران اعلام شده و حکایت از وجود بیش از 12هزار داروخانه در ایران داشت ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
بازار دارو از کنترل خارج شده است، برخی داروهای معمولی مانند مفنامیک اسید نیز در داروخانه ها پیدا نمی شود به همین دلیل اگر پای حرف های افراد مبتلا به بیماری های خاص بنشینید خواهید شنید که آنها با مشکلات بسیار زیادی رو به رو هستند ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۰۸:۲۰    
احتمالا شما هم در سال های اخیر در مراجعه هایی که به پزشک داشته اید با داروهایی مواجه شده اید که کاملا گیاهی هستند و نه در عطاری ها که در شرکت های دارویی معتبر ساخته شده و با آرم و علائم و مجوز نهادهای مربوطه به بازار دارو راه پیدا کرده اند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۳/۳۱ - ۲۲:۲۵    
کارشناس اقتصاد سلامت با اشاره به موضوع آئین نامه جدید وزارت بهداشت پیرامون مجوز تاسیس داروخانه ها گفت: با افزایش داروخانه ها، اشتغال افزایش می یابد و کیفیت محصولات نیز به علت ایجاد رقابت بالاتر خواهد رفت.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۳/۲۳ - ۱۵:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه مشکلات اقتصادی کشور حوزه بهداشت و درمان را نیز تحت تاثیر قرار داده است به تشریح وضعیت بازار دارو پرداخت.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۳/۲۲ - ۱۲:۱۷    
چالش های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۱۹ - ۰۹:۰۸    
آیا با آمدن و رفتن رؤسای جمهور، مسائل اقتصادی کشور درمان می شود؟ آیا آشفتگی بازار ارز و خودرو سامان می یابد؟ آیا بازار بورس روی ثبات را به خود می بیند؟ آیا رئیس جمهور آینده می تواند درد بازار دارو را درمان کند؟ آیا قرارگاه مرغ راه به جایی می برد؟ این ها پرسش هایی است که ذهن مردم را در آستانه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۷ - ۱۴:۲۴   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در شرایطی که تحریم ها به صورت جدی قوت می گرفت و تامین ارز مورد نیاز برای دارو، تجهیزات پزشکی و شیرخشک به مساله اصلی تبدیل شده بود، چنانچه بازار این اقلام کنترل نمی شد، قطعاً نمی توانستیم با این میزان ارز که در دسترس بود، انتظارات عمومی را مدیریت کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۳/۱۲ - ۱۱:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
علی رغم ادعای انجمن های صنفی صنعت دارو مبنی بر کاهش تخصیص ارز به این حوزه، آمار ها خلاف این ادعا را نشان می دهند و به نظر می رسد که علت وقوع کمبودهای دارویی را باید در موضوعاتی مانند قاچاق معکوس دارو جست و جو کرد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۳/۰۳ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
اخبار دریافتی از بازار دارو نشان می دهد که انسولین بار دیگر کمیاب شده است. این بار کار تا آنجا پیش رفته که همان تعداد محدود داروخانه ها، که آخرین امید بیماران بودند، هم دست رد به سینه آنها می زنند
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
خبر کمبود برخی داروها هر چند وقت یک بار از گوشه و کنار به گوش می رسد و لیست داروهای کمیاب روز به روز در حال افزایش است.قرار گرفتن دارو در لیست دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی، گره کوری بود که دولت بر این صنعت تحمیل کرد ...
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۴:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
اهمیت صنعت دارو در کشور بر کسی پوشیده نیست اما چالش ها و توسعه صنعت دارویی یکی از مهمترین موضوعاتی است که در این گزارش به آن پرداخته می شود.
فارس: رئیس سازمان غذا و دارو گفت:در زمینه تولید واکسن نیز توانسته ایم به موفقیت های خوبی برسیم. البته همه آن چیزی که لازم بود برای تأمین واکسن کرونا انجام دادیم و امروز امیدواریم بتوانیم در خرداد 1400 اولین مجموعه میلیونی تولید واکسن را داشته باشیم. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۰:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو آخرین وضعیت تامین واکسن کرونا در کشور از سه مسیر واردات، تولید داخلی و تولید مشترک را تشریح کرد و درباره اقدامات بخش خصوصی برای واردات این واکسن توضیح داد.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۳۲    
بازار دارو با توجه به تحریم هایی که در سال های اخیر تشدید شده، بازار نابسامانی است. بسیاری از داروهایی که صرفا وارداتی بوده اند، به همین دلیل از دسترس بیماران خارج شده اند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۷ - ۱۲:۲۲    
ایسنا/خراسان جنوبی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: طی تعطیلات نوروز 1400 بازرسی از واحدهای تحت پوشش معاونت غذا و دارو بیرجند انجام شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۲۰:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
نایب رییس اتاق بازرگانی البرز با بیان اینکه چندین داروی بیوتکنولوژی جدید در انتظار دریافت مجوز است، گفت: وزارت بهداشت برای ثبت داروی بیوتکنولوژی جدید در فهرست دارویی کشور قول همکاری داد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۱/۲۸ - ۱۸:۵۱    
علی مهرآمیزی مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی اظهار داشت: در حوزه تقاضای دارو در بازار ایران امسال شاهد تغییرات ویژه ای هستیم. به عنوان مثال کرونا باعث شده تا تقاضا برای برخی دارو ها مانند شربت ها، آنتی بیونتیک های خوراکی و دارو های اطفال و بیماری های مسری افزایش یابد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۱ - ۱۱:۳۱    
روزنامه انگلیسی زبان استیتسمن اعلام کرد: بازار دارو هند به 130 میلیادر دلار تا سال 2030 میلادی می رسد.
سالم خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۷:۰۲    
سالم خبر: اگرچه از سویی می خواهیم در صنعت بایوتک پیشرفت کنیم و بزرگ شویم اما از سوی دیگر برخی افراد در وزارت بهداشت و درمان ماموریت دارند که مانع نوآوری در این حوزه شوند و با قیمت گذاری به شیوه ای که در حال حاضر شاهد آن هستیم اجازه ندهند که بازار دارو بزرگ شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۲۰:۱۳    
اقتصاد ایران: بازار دارو های گیاهی غیر مرتبط با بیماری کرونا در تهران داغ شده است. در سایت های خرید و فروش اینترنتی با آگهی های متعددی برای فروش عنبرنسارا مواجه می شوید. هرکیلوگرم کود الاغ بین 75 تا 150 هزار تومان برای فروش گذاشته شده است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۲۲:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
فرامرز خودنگاه را گویا روی صندلی داغ نشانده اند و حقیقت را می خواهند. داور برنامه قوی ترین مردان ایران نیز افشا می کند که همه مربیانی که می بینید هم دارو می فروشند و هم پودر! با بیل پودر و هورمون می خورند و می گویند هورمون نخورید!
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مرکز مدیریت بیماری های غیر واگیر گفت: بیماران دیابتی در معرض ابتلا به کرونا به شکل شدید هستند. احتمال فوت در دیابتی های که قند خونشان کنترل نشده افزایش می یابد.