سه شنبه ۱۸ بهمنساعت ۱۲:۰۴Feb 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمبودهای دارویی»

سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۸:۳۲    
سالم خبر: معاون امور سلامت و رفاه اجتماعی سازمان برنامه و بودجه در اظهاراتی فارغ از وضعیت نابسامان و ناپایدار اقتصادی و نوسان روز به روز ارز و تهدیدی که صنایع کشور از جمله صنعت دارو را تهدید می کند و به دنبال آن کمبودهای دارویی را درپی دارد، گفت: طبق قانون ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۱:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
زنی برای تهیه آمپول تزریقی فلوانکسول 20 میلی گرمی به چند داروخانه مراجعه کرده تا برای اختلال خواب و پرخاشگری همسرش آمپول را که تجویز پزشک بوده، تهیه کند. اما این آمپول در داروخانه ها به ندرت پیدا می شود.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۷:۰۲    
سالم خبر: اگرچه طی ماه های اخیر همزمان با کمبود شمار بالای اقلام دارویی؛ این صاحبان صنایع دارویی کشور و تولیدکنندگان دارو بودند که در تریبون های دولتی در ردیف متهمان اصلی کم کاری و اهمال در حق بیماران و مسببان کمبودهای دارویی معرفی شدند اما با انتشار نامه حمید پاداش ...
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۱۹:۳۲    
سالم خبر: به رغم خبرهای امیدبخش و بیمارپسند رییس سازمان غذا و دارو مبنی بر کاهش کمبودهای دارویی کشور و دپوی دارو به میزان کافی تا شش ماه آینده اما؛ بسیاری از بیماران با کمبودهای عجیب دارویی آن هم نه از نوع خارجی آن که از نوع تولید داخلی آن مواجه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۰۰:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اعلام اینکه وضعیت کمبودهای دارویی در استان نسبت به هفته قبل کمی بهتر شد، گفت: مشکل کمبود دارویی در استان کشوری است و در این زمینه نوسان وجود دارد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۲:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
مسئولان سازمان غذا و دارو نگران بی ثباتی بازار دارویی کشور هستند و علت کمبودها در پسادارویاری را کمبود نقدینگی در حوزه دارو عنوان می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران بر لزوم تکمیل زنجیره واکسیناسیون کرونا در این استان تاکید کرد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۰۹:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
سید حیدر محمدی رییس سازمان غذا و دارو اعلام می کند که علت کمبودهای دارویی این است که نقدینگی و سرمایه در گردش ما ثابت مانده، اما نیاز به آن پنج برابر شده است. بنابراین اگر بخواهید با همان نقدینگی قبلی دارو را تامین کنید، می توانید یک پنجم داروهای وارداتی را تامین کنید.
سلامت نیوز / نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه داروی برند جزو کمبودهای دارویی محسوب نمی شود، گفت: واردات داروهایی که دارای مشابه تولید داخل هستند ممنوع است مگر اینکه تامین کننده داخلی توان تامین کل نیاز بازار را نداشته باشد و این دسته از داروها در لیست کمبودها محسوب نمی شوند.
جام جم   ۱۴۰۱/۱۱/۰۵ - ۰۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش جام جم آنلاین ، طرح دارویار که قرار بود بازار دارویی کشور را کنترل کند و مانع ایجاد مشکلاتی مانند کمبود دارو و افزایش قیمت دارو شود، گرفتار مساله دیگری شده است. آن طور که مدیران سازمان غذا و دارو می گویند بودجه ای که برای اجرای طرح دارویار در سال آینده در نظر گرفته شده، مناسب نیست ...
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سالم خبر: در حالی که بسیاری از منتقدان و برخی اعضای کمیسیون های مجلس در نقد و تحلیل بودجه بندی 1402 بهداشت و درمان سخن گفته و آخر و عاقبت آن را تشدید کمبودهای دارویی و ایجاد مشکلات عدیده برای صنایع دارویی پیش بینی می کنند ...
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران از همکاری جمعیت هلال احمر برای برطرف کردن بخشی از مسائل و مشکلات بیماران تالاسمی خبر داد و گفت: عضویت جامعه 23 هزار نفری بیماران تالاسمی ماژور و حدود پنج میلیون نفر افراد دارای تالاسمی مینور را به عنوان عضو سازمان داوطلبان هلال احمر فراهم کند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۹ - ۱۹:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو تصریح کرد: کمبود برخی اقلام دارویی در کل کشور وجود دارد و برخی کمبودها علت جهانی داشته و یا مشکل در نبود مواد اولیه ساخت داروها است.
سلامت نیوز / روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اگر الزامات طرح دارویاری رعایت نشود، پایداری زنجیره تامین دارو بهم می ریزد، بر لزوم بازنگری در اعتبارات طرح دارویاری برای سال آینده، تاکید کرد.
سلامت نیوز / سینا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۸ - ۱۱:۲۱   + ۲۲ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، از افزایش ذخیره دارویی و تولید داروهای آنتی بیوتیک در کشور خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
هر چند همچون اوایل فصل پاییز خبر چندانی از کمبودهای دارویی شنیده نمی شود اما کارشناسان در نبود ارز نیمایی برای تامین مواد اولیه، نسبت به احتمال بروز دوباره کمبودها با شروع 1402 هشدار می دهند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۲:۵۶   + ۵۴ سایت دیگر  
حوزه/ وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و همچنین رئیس سازمان غذا و دارو در جلسه یکشنبه شب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت گزارشی از روند اجرای طرح دارو یار و نیازهای کشور در زمینه دارو ارائه دادند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۴:۵۸   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه انواع اسپری هایی تنفسی ترکیبی در بازار موجود و قابل جایگزینی با اسپری های تک ماده موثره هستند، بر واردات تا رفع نیاز بازار کشور تاکید کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۵:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: نایب رئیس انجمن داروسازان تهران با اشاره به توزیع قطره چکانی داروهای کورتونی تزریقی مانند دگزامتازون و متیل پردنیزولون، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در اسفندماه هشدار داد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۳:۴۷    
بعد از اجرای طرح دارویاری، قرار بود با توجه به افزایش مابه التفاوت ارز دولتی و نیمایی، تسهیلات بانکی به تولیدکنندگان دارو تعلق گیرد که به گفته تولیدکنندگان این اتفاق نیفتاده است.
سلامت نیوز / شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، روز گذشته با حضور رئیس سازمان غذا و دارو، به بررسی مشکلات بازار دارویی کشور پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۲۰:۰۶   + ۲۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بر اساس اظهارات رئیس کمیسیون و طبق بررسی های صورت گرفته، بانک مرکزی در موضوع کمبودهای دارویی از نظر تأمین ریال و نقدینگی بیش از همه قصور دارد.
تهران نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۰:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیئت مدیره سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی با اشاره به تحقق 4000 میلیارد تومان از 15000 میلیارد تومان تسهیلات وعده داده شده به صنعت داروسازی کشور، نسبت به بروز کمبودهای دارویی در بهمن و اسفندماه سال جاری هشدار داد.
سلامت نیوز / جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۴:۲۳   + ۳ سایت دیگر  
در آستانه موج هشتم کرونا و درحالی که نگرانی ها بابت تکرار سناریوی موج های قبلی جدی است همچنان برخی کمبودهای دارویی ادامه دارد. اسپری های تنفسی که مدتی قبل به کشور وارد شد تا بازار را تنظیم کند این روزها کمیاب شده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
فعالان حوزه دارو می گویند؛ کمبودهای دارویی نسبت به چند ماه گذشته بهتر شده به طوری که طبق اعلام کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی کمبود دارو به حدود 200 قلم کاهش پیدا کرده است
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۷:۳۰    
سالم خبر: نایب رئیس اتحادیه واردکنندگان دارو گفت: پیش بینی می شود کمبودهای دارویی کشور در آینده بیشتر شود زیرا دو ماه است که نرخ ارز به شدت در حال افزایش است. وقتی ارز نیمایی فعال تامین کننده حوزه دارو 20درصد بالا می رود و وزارت بهداشت هم در قیمت گذاری اش بعضا تاخیر دارد و .. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۹:۲۲    
محمدرضا هاشمیان، نایب رئیس انجمن مراقبت های ویژه ایران خبر داد که دامنه کمبودهای دارویی به بخش مراقبت ویژه بیمارستان ها کشیده شده است در حالی که سازمان غذا و دارو اعلام می کند که کمبودهای دارویی برطرف شده است ...
فرارو   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۵:۲۴   + ۴۰ سایت دیگر  
کمبودهای دارویی که در ابتدای پاییز امسال یعنی حدود سه تا چهار ماه بعد از آغاز اجرای طرح دارویی جدید وزارت بهداشت در اقلام مختلف نظیر سرم، آنتی بیوتیک، شربت های کودکان، داروهای شیمی درمانی و داروهای مورد نیاز بیماران خاص به اوج خود رسیده بود، در هفته های اخیر تا حد زیادی کمتر شده است ...
جام جم   ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ - ۱۱:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
نیاز به درمان از آن دسته نیازهایی است که در هنگامه آن اطرافیان بیمار عقل و هوش ندارند! از نگرانی حال عزیزشان هر چه باشد انجام می دهند. همین وضعیت هم باعث شده گاه سوءاستفاده هایی از سوی برخی افراد صورت بگیرد ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۴۲    
افزایش موارد شیوع بیماری کرونا و هشدار متخصصان در این خصوص در حالی مطرح می شود که چندی پیش با افزایش یکباره موج آنفلوآنزا در کشور شاهد کمبود شدید داروهای مورد نیاز بیماران بودیم و این کمبودها به قدری شدید شد که وزارت بهداشت را وادار به واردات دارو کرد اما حالا باید دید وزارت بهداشت برای مدیریت ...
سلامت نیوز / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۱۰:۱۹   + ۱۶ سایت دیگر  
افزایش موارد شیوع بیماری کرونا و هشدار متخصصان در این خصوص در حالی مطرح می شود که چندی پیش با افزایش یکباره موج آنفلوآنزا در کشور شاهد کمبود شدید داروهای مورد نیاز بیماران بودیم و این کمبودها به قدری شدید شد که وزارت بهداشت را وادار به واردات دارو کرد اما حالا باید دید وزارت بهداشت برای مدیریت ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۱۳ - ۰۱:۲۲    
حسینعلی شهریاری می گوید که اگر دولت مطالبات صنعت دارو را تسویه نکند کمبود نقدینگی در این صنعت و کمبود دارو در بازار تشدید می شود در شرایطی که دولت یکی از وخیم ترین شرایط اقتصادی کشور را پشت سر می گذارد ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۱:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، به تشریح وضعیت کمبودهای دارویی در کشور پرداخت.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۰/۰۸ - ۰۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
مریم سرخوش-روزنامه نگار کمبود داروهای فصلی و سرم با سرعت گرفتن تأمین آن از سوی سازمان غذا و دارو اکنون تا حدودی برطرف شده و اقدامات صورت گرفته ذخایر دارویی یک ماهه و 3ماهه در کشور را افزایش داده است ...
سازمان غذا و دارو از 4 مسیر متعدد کمبودهای دارویی را از ابتدای زنجیره تامین تا سطح عرضه رصد و برای تامین رفع آن برنامه ریزی می کند.
سلامت نیوز / جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۲:۰۲   + ۲۲ سایت دیگر  
مشاور رسانه ای رییس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه ذخایر 60 درصد از داروهایمان به بالای شش ماه رسیده است، گفت: در حال حاضر در 106 قلم دارو کمبود و موجودی زیر یک ماه داریم که در تلاش هستیم تعداد کمبودها را هم کاهش داده و ذخایر این داروها را افزایش دهیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۰:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
مشاور رسانه ای رئیس سازمان غذا و دارو گفت: پایش کمبودهای دارویی از سه مسیر صورت می گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۱۰:۳۳   + ۳۱ سایت دیگر  
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر با اشاره به تولید شبانه روزی دارو در جمعیت هلال احمر از رفع برخی کمبودها در حوزه دارو خبر داد.
فردا نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۰۷ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو: کمبودهای دارویی تا پایان آذر 50 درصد در کشور رفع شده و واردات سرم و آنتی بیوتیک تا پایان سال ادامه دارد.
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: کمبودهای دارویی تا پایان آذر 50 درصد در کشور رفع شده و واردات سرم و آنتی بیوتیک تا پایان سال ادامه دارد.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۸:۰۳   + ۲۱ سایت دیگر  
سالم خبر: بازرس کل امور بهداشت و درمان سازمان بازرسی کل کشور گفت: طرح دارویار دو هدف جدی برطرف شدن کمبودهای دارویی و کاهش پرداخت از جیب مردم را دنبال کرد؛ اما متاسفانه هم اکنون بررسی ها نشان می دهد که این طرح در هر دو هدف خیلی نتوانست موفق شود.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۰۳:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که وزیر بهداشت از وفور دارو در داروخانه ها خبر می دهد و از سوی دیگر وعده از بین رفتن کمبودهای دارویی تا دو ماه دیگر را به مردم می دهد،
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۵:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
گزارشات ما حالی از این است که با وجود وعده رئیس سازمان غذا و دارو که گفته بود تا پایان آذر ماه مشکل کمبودهای دارویی مرتفع می شود؛ اما این اتفاق رخ نداده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۲:۱۷    
سخنگوی وزارت بهداشت از تکمیل ذخایر دارو تا پایان بهمن امسال می گوید و سازمان غذا و دارو برای تشدید کمبود دارو تا بهمن امسال ابراز نگرانی می کند متولیان بازار دارو حالا به ضد و نقیض گویی افتاده اند ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۰۱:۱۲    
رئیس کمیته دارو و غذای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس می گوید که کمبود دارو حتی در داروخانه سیزده آبان هم محسوس است! وزیر بهداشت در ادعایی عجیب اعلام کرد که داروخانه ها مملو از دارو هستند و تنها کمبودهای دارویی مربوط به سرم و آنتی بیوتیک بوده است که آن هم تا یکی- دو ماه آینده برطرف می شود ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۲۲:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت گفت: این قول را می دهم ظرف یک الی دوماه آینده کمبود دارو در چند قلم آنتی بیوتیک و سرم جبران شود.
سلامت نیوز / روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۱:۳۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به دنبال بروز کمبودهای دارویی از اولین روزهای پاییز 1401، سازمان غذا و دارو تلاش کرد با واردات چند محموله آنتی بیوتیک، از شرایط بحرانی کمبود دارو خارج شود.
میزان   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۰:۳۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نایب رئیس انجمن داروسازان ایران آخرین وضعیت کمبودهای دارویی کشور را تشریح کرد. خبرگزاری میزان _ فارس نوشت: علی فاطمی نایب رئیس انجمن داروسازان ایران با بیان اینکه طی یک سال گذشته وضعیت کمبود دارو در کشور عادی نبوده است اظهار داشت ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۱۰:۲۳   + ۶۸ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، کمبودهای دارویی اخیر در کشور را مربوط به دولت سیزدهم ندانست.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ - ۰۹:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
ورود چند محموله از داروهای آنتی بیوتیک به کشور و افزایش ظرفیت تولید شرکت های دارویی در داخل کشور، هنوز نتوانسته بازار دارو را از شرایط غیر طبیعی خارج کند.