دوشنبه ۱۷ بهمنساعت ۱۲:۲۶Feb 2023 6
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «تالاسمی»

خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۱/۱۶ - ۱۵:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس انجمن تالاسمی ایران گفت: بیمه سلامت پیشرو در ارایه خدمات به روز به مبتلایان به تالاسمی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۱۱/۱۲ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عرب گفت: از افتخارات شرکت سها این است که با تولید مطلوب تجهیزات موردنیاز بیماران تالاسمی مانند ست تزریق خون با فیلتر کاهنده لکوسیت، رنج این عزیزان را کاهش دهد.
نصر نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
نصر: مدیرعامل انجمن تالاسمی ایران از همکاری جمعیت هلال احمر برای برطرف کردن بخشی از مسائل و مشکلات بیماران تالاسمی خبر داد و گفت: عضویت جامعه 23 هزار نفری بیماران تالاسمی ماژور و حدود پنج میلیون نفر افراد دارای تالاسمی مینور را به عنوان عضو سازمان داوطلبان هلال احمر فراهم کند.
آنا / دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۱/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۱ سایت دیگر  
انجمن تالاسمی ایران از اقدامات خیرخواهانه بانک رفاه کارگران در راستای کمک به بیماران تالاسمی نیازمند قدردانی کرد.
دکتر صفدری سرپرست اداره کل انتقال خون استان سیستان و بلوچستان هدف اصلی این اقدام را آمار بالای افراد نیازمند به خون در استان خصوصاً افراد دارای بیماری تالاسمی و همچنین دسترسی آسان شهروندان نوع دوست برای اهدای خون دانست. ...
جماران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان انتقال خون خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار شبکه ملی خون رسانی تقریبا ذخیره خون نزدیک به 9 روز است که عدد قابل قبولی است، در برخی از استان های کشور به دلیل کثرت بیماران مبتلا به تالاسمی چون مصرف خون زیادی دارند مقدار ذخایرشان کمتر از 8 روز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۶ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: این استان با سه هزار و 300 بیمار تالاسمی ماژور، بالاترین آمار کشوری را داراست و 6 هزار و 600 واحد خون و فرآورده در هر ماه برای مصرف این افراد استفاده می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۱۱:۱۸    
زاهدان- سرپرست انتقال خون سیستان و بلوچستان گفت: بیماران تالاسمی سیستان و بلوچستان ماهانه بیش از 6 هزار واحد خون نیاز دارند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ - ۰۸:۳۵    
دبیر انجمن حمایت از بیماران تالاسمی با بیان اینکه دارو برای بیماران تالاسمی حکم اکسیر حیات را دارد، گفت: اگر این بیماران دارو دریافت کنند، می توانند زندگی عادی داشته باشند، اما هنوز تأمین دارو از دغدغه های این بیماران است.
سازمان بیمه سلامت ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ - ۱۶:۰۵    
جوابیه با موضوعیت: بیمارستان ها از درمان تالاسمی ها شانه خالی می کنند
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۷:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل انتقال خون استان اصفهان ذخیره خون امروز استان اصفهان را 4/9 روز اعلام کرد و گفت: در حال حاضر در تمامی گروه های خونی و به خصوص گروه خونی A مثبت کمبود خون داریم. علی فتوحی اظهار کرد: در حال حاضر ذخیره 5 روز خون استان تکمیل است، اما در شهر اصفهان نیاز به مراجعه اهداکنندگان خون داریم ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۰ - ۱۴:۰۰    
مدیر کل انتقال خون گلستان با بیان اینکه 20 درصد خون اهدایی در استان به مصرف افراد تالاسمی می رسد، گفت: بیماران تالاسمی باید خون تازه تزریق کنند که این موضوع یکی از دلایلی است که نیاز به اهدای همیشگی و روزانه خون را می طلبد.
تمدن لر   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۱۶:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان از افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد خبر داد. به گزارش تمدن لر، بهرام دلفان امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران از افتتاح مرکز جامع بیماران خاص در پلی کلینیک فوق تخصصی مرکز آموزشی درمانی شهدای عشایر خرم آباد خبر داد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۷:۳۱   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر روابط عمومی و جذب و نگهداری اهدا کنندگان خون سازمان انتقال خون ایران گفت: بسیاری از دریافت کنندگان خون و فرآورده های آن کودکان سرطانی، هموفیلی و تالاسمی هستند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بیماران خاص این روزها تجربه سختی را برای تأمین دارو پشت سر می گذارند؛ تجربه ای که در برخی موارد خطر جانی هم برای آنها به همراه خواهد داشت
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۲۰:۳۱    
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
آنا / روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۸:۲۰   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر، گفت: مواد اولیه با کیفیت برای تولید 100 هزار فیلتر تصفیه خون مورد استفاده بیماران تالاسمی وارد کشور شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۵ - ۱۱:۳۲    
مدیرعامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران گفت: یکی از محصولات مهمی که در سها برای بیماران خاص تولید می شود فیلتر های تالاسمی است که با واردات برخی لوازم مورد نیاز این بخش و داخلی سازی مابقی محصولات، موفق به تولید این فیلترها در داخل کشور شده ایم.
مدیر کل انتقال خون استان قزوین با رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی و معاون انجمن تالاسمی استان برای مشارکت این سمن ها در پویش چتر سرخ زندگی دیدار و گفت و گو کرد . ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۲۰:۰۱    
تاکنون به دلیل کمبود دارو و مشکلات 633 بیمار جان خود را از دست داده و می طلبد تغییرات در بدنه سازمان غذا و دارو کمتر ایجاد شود زیرا این موضوع برای ما به آفت تبدیل شده است.
ایرسا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۷:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
ایرسا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از وجود 310 بیمار تالاسمی در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: خدمات درمانی به بیماران تالاسمی در مرکز جامع بیماران خاص ارائه می شود.
گیل ابراز   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
در راستای حمایت دولت از بیماران خاص و ایجاد گشایش برای بیماران دارای هزینه های درمانی بالا، کمک هزینه درمان و تسهیلات مالی به این بیماران پرداخت می شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۶:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو، در ارتباط با وضعیت تامین داروهای بیماران تالاسمی در کشور، توضیحاتی ارائه داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۵:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، از بداخلاقی شرکت سوئیسی در تامین داروی بیماران تالاسمی گلایه کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
بیش از سه هزار بیمار تالاسمی استان سیستان و بلوچستان، چشم انتظار اهدای خون هستند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۱:۱۱    
متولیان می گویند که علاوه بر تولید، واردات دارو و به ویژه واردات داروهای تالاسمی با چالش مواجه شده است در شرایطی که طبق وعده وزارت بهداشت بنا بود بازار دارو تا پایان پاییز سر و سامان پیدا کرده و کمبودهای دارویی برطرف شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۰۶:۴۶   + ۳۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به بدعهدی شرکت خارجی تولیدکننده داروی بیماران تالاسمی در راه اندازی خطوط تولید داروی خوراکی بیماران تالاسمی در داخل کشور، نسبت به مشکلات تامین داروی این بیماران و در تبعیت طرف خارجی از قوانین مربوط به تحریم انتقاد کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۸:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران از صفر شدن آمار بیماران تالاسمی ماژور در استان خبر داد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۳ - ۱۳:۴۱    
رئیس سازمان غذاودارو: کارشکنی و بدعهدی شرکت های خارجی تولیدکننده دارو به دلیل تحریم است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۶:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در شرایط تحریم تامین داروی بیماران تالاسمی علاوه بر تولیدات داخلی از سه مسیر دیپلماسی، شرکت های خوش نام وارداتی و سازمان بهداشت جهانی پیگیری می شود ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل دارو در سازمان غذا و دارو گفته در شرایط تحریم، تامین داروی بیماران تالاسمی علاوه بر تولیدات داخلی از سه مسیر دیپلماسی، شرکت های خوش نامِ وارداتی و سازمان بهداشت جهانی، پیگیری می شود ...
سلامت نیوز / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۰:۵۵   + ۴۰ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در شرایط تحریم، تامین داروی بیماران تالاسمی علاوه بر تولیدات داخلی از سه مسیر دیپلماسی، شرکت های خوش نام وارداتی و سازمان بهداشت جهانی، پیگیری می شود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۰۹:۳۴   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به تامین 17 ماده اولیه جهت رفع کمبودهای دارویی، گفت: 24 هزار بسته داروی "جیدنیو" در گمرک در آستانه ترخیص شدن است.
دکتر صفدری سرپرست اداره کل انتقال خون چالش اصلی شهرستان سراوان را تعداد بالای بیماران تالاسمی و تعداد بالای آمار تصادفات جاده ای دانست. به گزارش روابط عمومی انتقال خون استان سیستان و بلوچستان ...
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۱۲:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
روابط عمومی و امور بین الملل انجمن تالاسمی ایران اعلام کرد: محموله بزرگ 24 هزار بسته ای داروی جیدنیو به کشور برای پوشش بخش دیگری از نیاز بیماران تالاسمی مقاوم به درمان با داروهای تولید داخل وارد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۸:۲۰    
ایسنا/چهارمحال و بختیاری بیماری تالاسمی نوعی کم خونی شدید ارثی است که به علت اختلال در کارایی گلبول های قرمز در فرد پدید می آید، بنابراین خون یکی از نیازهای اساسی برای درمان این بیماران محسوب می شود، البته داروهای مورد نیاز این بیماران نیز علاوه بر قیمت بالا به سختی در دسترس آن ها قرار می گیرد.
سلامت نیوز / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
عضو هیئت علمی بخش پزشکی مولکولی انستیتو پاستور ایران با اشاره به ماموریت های این انستیتو در جهت کاهش بار بیماری ها و تمرکز بر تحقیقات و خدمات بر روی بیماری های کمپلکس، ژنتیک و صعب العلاج، گفت: این آزمایشگاه نیاز به دستگاه توالی یابِ در اختیار دارد که متاسفانه این دستگاه را نداریم.
برترین ها / نصر نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۰۹:۲۶   + ۲۹ سایت دیگر  
همه روزه در سراسر جهان بسیاری از افراد به خون و فرآورده های خونی سالم نیاز پیدا می کنند که بارزترین مثال آن عبارت است از نیاز به خون در اعمال جراحی و حوادث، در این میان بعضی افراد همانند بیماران تالاسمی ماژور یا هموفیلی نیز برای ادامه زندگی عادی خود به دریافت منظم خون یا محصولات آن نیازمندند .
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۴ - ۱۴:۲۴    
مرکز تالاسمی مهرستان با وجود آماده سازی کلیه تجهیزات اما تا کنون ارائه خدمات به بیماران را آغاز نکرده ، متولیان امر قول دادند تا یک ماه آینده این مشکل رفع خواهد شد.
دکتر صفدری سرپرست اداره کل انتقال خون، گفت: یکی از مشکلات انتقال خون در شهرستان ایرانشهر را عدم اطلاع مردم بومی منطقه به آزمایشات و مشاوره های ژنتیک قبل از ازدواج می باشد که منجر به تولد بیماران تالاسمی می شود. ...
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۵:۲۶    
تعدد ازدواج های فامیلی و همچنین عدم توجه به آزمایشات قبل از ازدواج و بارداری در سیستان و بلوچستان موجب شده که شهرستان ایرانشهر در زمره یکی از بیشترین مبتلایان به بیماری تالاسمی در کشور قرار گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
بررسی مشکلات بیماران تالاسمی و وضعیت تامین و توزیع داروهای بیماران خاص با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو و مسئولان انجمن تالاسمی در دستور کار هفته جاری کمیته دارو و غذا کمیسیون بهداشت مجلس قرار دارد.
اوشیدا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان انتقال خون شهرستان زابل با اشاره به این که بیماران تالاسمی و سوانح بالاترین آمار دریافت کنندگان خون را در این شهرستان دارند، گفت: شیوع کرونا و آنفلونزا منجر به تشدید کمبود خون در این منطقه شده است.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۵    
مریم محسنی: درد زیاد است و دارو کم. دغدغه ای که خون بیماران تالاسمی اصفهان را در شیشه کرده است. انگشت انتقاد از کمبود دارو همیشه به سمت سازمان غذا و دارو است. مبنای اعتراض این است که بخشی از داروها به کشورهای همسایه قاچاق می شود ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۱:۰۲    
انتقاد بیماران تالاسمی از کیفیت نامناسب داروی آهن زدا عضو کمیسیون بهداشت مجلس از برگزاری نشست ویژه ای در مجلس برای بررسی مشکلات بیماران تالاسمی در هفته آینده خبر داد و گفت: مسئولان انجمن تالاسمی در نشست روز سه شنبه کمیسیون در مورد کیفیت نامناسب داروی آهن زدای تولید داخل انتقاد کردند ...
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۹:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بخش خون، انکولوژی و تالاسمی بیمارستان بوعلی شهر اردبیل روز چهارشنبه طی آیینی به مناسبت گرامیداشت روز پرستار با حضور مسئولان محلی و جمعی از خیرین سلامت استان افتتاح شد.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
سالم خبر: عضو کمیسیون بهداشت مجلس از برگزاری نشست ویژه ای در مجلس برای بررسی مشکلات بیماران تالاسمی در هفته آینده خبر داد و گفت: مسئولان انجمن تالاسمی طی نشستی در مورد کیفیت نامناسب داروی آهن زدا تولید داخل انتقاد کردند بیماران تالاسمی در این رابطه عالی ترین مرجع برای تایید کیفیت یا عدم کیفیت این ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- همزمان با روز پرستار و ولادت حضرت زینب (س)، مرکز آنکولوژی و سرطان خون کودکان بیمارستان بوعلی اردبیل به بهره برداری رسید.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۹    
مسئول بخش تالاسمی بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان خاش گفت: بی توجهی والدین در ازدواج های فامیلی و انجام ندادن آزمایش های قبل از ازدواج هر ساله منجر به افزایش و بالا رفتن آمار بیماران تالاسمی می شود.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۹ - ۱۵:۳۳    
شهرستان مهرستان یکی از شهرهای جنوبی سیستان و بلوچستان با وجود 85 بیمار تالاسمی اما تنها مرکز تالاسمی آن غیرفعال است و بیماران مجبورند مسافت های طولانی را تا شهر برای درمان طی و خستگی راه و سردرگمی در شهر به درد بیماری آنها افزوده است.