چهارشنبه ۰۲ اسفندساعت ۰۷:۳۹Feb 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «هپاتیت»

آنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۰۷:۴۷    
معاون فناوری سازمان انتقال خون گفت: یکی از فناوری های جدید سازمان انتقال خون انجام آزمایش غربالگری نَت (NAT) است که این آزمایش مولکولی در تشخیص بیماری های ویروسی مانند هپاتیت B، هپاتیت C و ایدز کاربرد دارد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس انستیتو پاستور ایران از صادرات واکسن های هپاتیت بی و ب.ث.ژ به کشور ونزوئلا خبر داد و گفت: این انستیتو، کیت های تشخیصی کووید برای تشخیص سویه های مختلف تولید کرده است .
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۹:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
دکتر سید موید علویان درباره احتمال ابتلا به هپاتیت با انجام خالکوبی، گفت: سوراخ کردن پوست با یک سوزن به منظور خالکوبی یکی از راه های شناخته شده انتقال هپاتیت سی است.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۲۷ - ۱۹:۳۷    
گروه اقتصاد-رجانیوز: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، این روزها و با گذشت چند ماه از روی کار آمدن مدیریت جدید، روزهای امیدبخشی را می گذراند؛ از برگزاری کنفرانس های هفتگی پزشکی و نشست های متعدد با کیلینیک های پزشکی و درمانی جزیره تا تغییر تعرفه ها به نفع بیماران و اجرای طرح های متنوع پیشگیرانه و ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
چهارمین محموله داروی Sofosbuvir-400mg ضد هپاتیت C به مقدار 6720 واحد از مصر به تاشکند ارسال شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۲۲ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تست و غربالگری بیماری هپاتیت C از سال آینده توسط مراکز بهداشتی و درمانی به صورت رایگان انجام خواهد شد.
زندگی آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۱۷:۴۸    
هپاتیت های ویروسی B و C از جمله بیماری های عفونی هستند که به صورت مزمن و حاد وجود دارند و می توانند منجر به سیروز کبد، سرطان کبد و مرگ شوند؛ این دو ویروس برای مدت های طولانی به عنوان قاتل خاموش مطرح می شدند
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۲۱ - ۰۶:۴۸    
کارشناس مسئول واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت جنوب تهران از واکسیناسیون هپاتیت برای کارکنان شهرداری منطقه 11 تهران خبر داد.
مطالعه ای که اخیرا در بیمارستان بریگهام، وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داد زنانی که به طور منظم یک یا چند بار در روز نوشابه می نوشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان کبد و هپاتیت مزمن هستند.
پیام فوری   ۱۴۰۲/۱۱/۲۰ - ۰۶:۵۴   + ۲۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره برنامه وزارت بهداشت برای حذف بیماری هپاتیت C گفت: در صورت تامین منابع لازم، بیماری هپاتیت C را طی یک بازه زمانی 2 تا 3 ساله حذف می کنیم ...
سینا رسانه   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۴:۱۸    
واکسیناسیون هپاتیت B و بیماریابی هپاتیت C و HIV در کمپ ترک اعتیاد ناجیان پیام رهایی واقع در منطقه احمد آباد مستوفی شهرستان اسلامشهر اجرا شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۳:۱۲   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل انستیتو پاستور ایران، ضمن اشاره به تولید واکسن هایی نظیر پاستوکووک، هپاتیت ب، ب. ث. ژ، ضد سرطان های مثانه و هاری دامی در عین حال اقدامات انجام شده جهت تولید واکسن های پنوموکوک و روتاویروس را تشریح کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۳۶    
عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران گفت:ما 16 میلیون دز واکسن پاسخ برگ پاستوکووک ، 9 میلیون دز واکسن هپاتیت ب ، 11 میلیون دز واکسن. ب.ث.ژ ، بیش از 3 میلیون محلول تزریقی در دولت سیزدهم تولید شده است .
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۱:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - عضو هیات علمی انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه ایران تنها کشور دارای انستیتو پاستور در خاورمیانه است، گفت: بیش از 11 میلیون دز واکسن ب،ت ،ژ ، بیش از 9 میلیون دز واکسن هپاتیت ب ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۶:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان انتقال خون با بیان این که میزان ذخایر خون و فرآورده های خونی به 8 روز در کشور رسیده است؛ گفت: با استفاده از روش غربالگری مولکولی سرعت تشخیص هپاتیت و ایدز در خون های اهدایی افزایش یافته و احتمال انتقال این ویروس ها به صفر رسیده است.
جماران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۰:۴۷    
مطالعه ای که اخیرا در بیمارستان بریگهام، وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد انجام شد، نشان داد زنانی که به طور منظم یک یا چند بار در روز نوشابه می نوشند، بیشتر در معرض ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان کبد و هپاتیت مزمن هستند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۲:۵۱   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از درمان رایگان کودکان زیر هفت سال و همچنین سه دهک نخست جامعه و مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در مراکز درمانی دولتی و دانشگاهی خبر داد.
میزان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۴:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کودکان مهاجر به ویژه در صورت نداشتن همراه در کشور های اروپایی سرنوشتی هولناک دارند و فرانسه یکی از کشور های اصلی نقض کننده حقوق کودکان مهاجر بدون همراه است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۳:۰۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ورود واکسن های روتاویروس و پنوموکوک در کشور و آغاز واکسیناسیون کودکان تا پیش از پایان امسال گفت: عمده بستری کودکان در مراکز درمانی به علت بیماری های گوارشی است و تزریق واکسن روتاویروس سالانه از بستری 10 هزار کودک جلوگیری می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۲:۵۶   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام قرارداد واردات واکسن های روتاویروس و پنوموکوک در عین حال برنامه این وزارتخانه برای حذف هپاتیت سی از سال آینده را تشریح کرد.
Submitted by ravabet on 31 January 2024 مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان اعلام نمود: 4200 میلیارد ریال پرداخت بیمه سلامت استان اصفهان برای درمان بیماران خاص و صعب العلاج ...
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۲:۲۱    
در دهمین روز از بهمن ماه سال جاری و در گرامیداشت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر ، با حضور رزگار مولودی کارشناس حوزه اعتیاد حوزه پیشگیری اداره بهزیستی ، آکو گردشی و مهدی صیادی پور از کارشناسان واحد بیماریهای شبکه بهداشت و درمان شهرستان مریوان از مرکز ترک اعتیاد ژینگه یاران یاور بازدید بعمل آمد.
رجا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
وزارت بهداشت غزه اعلام کرد که بیش از 700 هزار نفر از آوارگان به بیماری های واگیردار، پوستی، سرماخوردگی، اسهال و هپاتیت مبتلا شدند.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۱۶:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون خدمات شهر شهرداری فردیس گفت: به منظورحفظ سلامت و ارتقای سطح ایمنی نیروهای خدمات شهری، اولین مرحله طرح ایمنی ، بهداشت و محیط زیست( HSE) و واکسیناسیون هپاتیت تمامی پاکبانان و سبزبانان شهرداری فردیس اجرا شد. ...
ساوالان خبر   ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - ۰۲:۱۲   + ۹ سایت دیگر  
با اهداء خون متخصصان برای بررسی کم خونی و کمبود آهن و بیماری های عفونی مانند هپاتیت و ایدز نیز خون را آزمایش می کنند.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۸ - ۰۱:۳۷    
آزمایش مولکولی بسیار پیشرفته NAT برای غربالگری خون های اهدایی به منظور تشخیص بیماری های ویروسی هپاتیت B و هپاتیت C و HIV بر روی نمونه های ارسالی اداره کل انتقال خون استان تهران به صورت پایلوت آغاز شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۴۷   + ۴۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- معاون فنی و فن آوری های نوین سازمان انتقال خون گفت: آزمایش مولکولی بسیار پیشرفته NAT برای غربالگری خون های اهدایی برای تشخیص بیماری های ویروسی هپاتیت B و هپاتیت C و HIV بر روی نمونه های ارسالی اداره کل انتقال خون استان تهران به صورت پایلوت آغاز شد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
دانشیار گروه بیماریهای عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ضمن برشمردن انواع هپاتیت و روش های تشخیص آن در مراحل حاد و مزمن گفت: با توجه به مُسری بودن این بیماری افراد ناقل باید از ارتباط نزدیک با اطرافیان و انجام رفتارهای پرخطرر مانند تزریق مواد مخدر و روابط جنسی متعدد پرهیز کنند.
آفتاب یزد   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۰۸:۵۱    
آفتاب یزد – نجمه حمزه نیا: به طور کلی کبد، یکی از مهمترین و بزرگترین غدد داخلی بدن است که وظایف مهمی را به عهده دارد و اختلال در عملکرد این عضو باعث بیماری می شود.هپاتیت یک بیماری التهابی کبد است که انواع مختلفی دارد و می تواند آسیب های جبران ناپذیری به کبد وارد کند. یکی از انواع [...]
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - ۱۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس تحقیقات جدید، افراد آلوده به ویروس HIV، اگر ویروس هپاتیت C درمان نشده نیز داشته باشند، خطر حمله قلبی در آن ها با افزایش سن بسیار بیشتر می شود، حتی اگر مشکل HIV آن ها به نوعی درمان شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز بهداشت کیش گفت: طرح واکسیناسیون هپاتیت B افراد 36 تا 55 سال از اول بهمن در جزیره کیش آغاز می شود.
سازمان منطقه آراد کیش   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۱۲:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
طرح جزیره عاری از هپاتیت با انجام واکسیناسیون 36 تا 55 ساله ها آغاز می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - ۰۹:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دانشیار گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، با اشاره به اینکه عضو مهم کبد در جریان بسیاری از بیماری ها ممکن است دچار آسیب شود اظهار کرد: هپاتیت یا التهاب کبدی از جمله عواملی است که به بیماری کبد چرب منجر شده و در سطوح مختلف می تواند به آن آسیب بزند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۲۲:۴۱    
سازمان های بین المللی نسبت به وقوع فاجعه انسانی در غزه به دلیل حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه هشدار دادند.
همشهری   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۱:۵۵    
بعد از تزریق واکسن هپاتیت B برای کارگران خدمات شهری و فضای سبز، پرسنل آتش نشانی و پرسنل یگان حفاظت و همچنین واکسن کزار برای پرسنل آتش نشانی، شرکت شهر سالم با هماهنگی هایی با وزارت بهداشت واکسیناسیون رایگان کارگران خدمات شهری علیه آنفلوآنزا را آغاز کرده است.
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۰۸:۰۵    
علوم پزشکی لارستان در بین 10 دانشگاه برتر در درمان بیماری هپاتیت سی قرار گرفت. به گزارش میلاد لارستان به نقل از وبدا لارستان، هپاتیت C یک بیمار منتقله از...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۱:۴۲   + ۲۲ سایت دیگر  
برای نخستین بار با تلاش محققان دانشگاه تهران، زیست حسگر خازنی مارپیچ با دو ساختار متفاوت به منظور تشخیص هپاتیت B در آزمایشگاه بیوآنالیز دانشگاه تهران طراحی و ساخته شد.
آنا   ۱۴۰۲/۱۰/۲۲ - ۱۶:۰۴    
پروسه تتو (تاتو) یا خالکوبی بر روی بدن به گونه ای است که می تواند عوارض و پیامد هایی برای فرد در پی داشته باشد؛ اما در این بین نباید از ریسک بالای انتقال و ابتلای افراد به بیماری ها و ویروس های خطرناک از جمله هپاتیت و ایدز در مراکزی که به شکل غیرقانونی و غیر بهداشتی در این زمینه فعالیت می کنند غافل ...
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۰/۲۰ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه سلامت محور زندگی و تندرستی به تهیه کنندگی حسین پرتوی و حسن خاک و اجرای دکتر خدابخش غلامی به مدت 60دقیقه با موضوع بررسی بیماری های هپاتیت و کبد تقدیم مخاطبان سیمای مازندران شد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۵:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
'سیروز کبدی به دلایل مختلفی نظیر مصرف طولانی مدت الکل، هپاتیت بی یا سی، کبد چرب، التهاب کبدی ناشی از مشکلات خود ایمنی بروز می کند و از نظر آسیب شناسی (پاتولوژی) خصوصیات معینی دارد که با طیفی از نمودهای بالینی مشخص همراه است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - ۱۱:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
مسئول پیشگیری از ایدز و هپاتیت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ابتلا به HIV به منزله درگیری با بیماری ایدز نیست و آلوده شدن به ویروس تا ابتلا به خود بیماری زمان می برد که با درمان به موقع می توان آن را به تعویق انداخت
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۱۳:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
فیبروز کبدی نوعی پاسخ غیر طبیعی در طول فرآیند بهبود زخم است که عامل آن بیماری های مزمن کبدی از جمله بیماری کبد چرب غیر الکلی، هپاتیت و الکل است. پاسخ با سنتز بیش از حد و رسوب اجزای ماتریس خارج سلولی (ECM) می تواند باعث ایجاد سیروز کبدی، نارسایی یا سرطان کبد شود ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۳:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
سرطان کبد ششمین سرطان پر شیوع و سومین عامل مرگ بر اثر سرطان ها است. بروز جهانی ابتلا به سرطان و مرگ های ناشی از آن در 10 سال گذشته رو به افزایش بوده است. ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۱ - ۰۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
روی زرد و تن رنجورش در قاب دیوار که رنگش روزی آبی پررنگی بوده، کم رنگ جلوه می کند اما چشم هایش هنوز بازیگوش و در پی زندگی هستند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۴:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
یک متخصص بیماری های عفونی گفت: مبتلایان به هپاتیت غیر ویروسی بر کبد فرد تاثیر گذاشته و به سمت نارسایی پیش خواهد برد که این مسئله بیشتر در داروهایی که متابولیسم کبدی دارند به خصوص در دمنوش های که فرد اطلاعی از عوارض آن ندارد می توان مشاهده کرد ...
آنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۶ - ۱۲:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: هپاتیت E در مناطقی که بهداشت فردی رعایت نشود شایع تر است؛ زیرا این ویروس در آب آلوده خصوصاً آبی که آلوده به مدفوع انسان باشد بیشتر دیده می شود.
رکنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۰۸:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
بحران آب ، بی آبی ، خشکسالی ، خالی شدن سد ها و ... بحرانیست که به گوشت و خون ایرانی ها رخنه کرده است. خشکسالی در کشور جدا از قحطی، گرسنگی و تشنگی آب و آبادی را از مردم خواهد گرفت و موجب فقر می شود ...
عصر کاسپین   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۱۶:۲۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دکتر سید مهدی ضیاء ضیابری – سرپرست معاونت درمان دانشگاه از آغاز به کار درمانگاه ویژه هپاتیت روزهای شنبه ساعت 8 الی 10 صبح در کلینیک شهدای سلامت خبر داد و اظهار داشت ...