جمعه ۰۷ مهرساعت ۰۴:۰۱Sep 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «زندانیان»

مدتی است که به دنبال تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا و آزادسازی بخشی از پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی، فضای نسبتا آرامی بین تهران و واشنگتن برقرار شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۶:۴۱    
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس، 2 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان شهرستان زرند آزاد شدند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
دادگاهی در بحرین گروهی از زندانیان را به اتهام تحصن در زندان به صورت دسته جمعی محاکمه و به یک تا سه سال حبس محکوم کرد.
وزارت دادگستری عراق از همکاری قضایی و تبادل زندانیان میان این کشور و چند کشور دیگر از جمله جمهوری اسلامی ایران خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۴   + ۲۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، کامل امین سخنگوی وزارت دادگستری عراق در گفت وگو با خبرگزاری این کشور (واع) اعلام کرد که بغداد یادداشت های تفاهم و توافق قضایی و انتقال و تبادل زندانیان با برخی کشورها منعقد کرده است. ...
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – آمریکا طی 2 دهه گذشته شاهد افزایش مداوم و قابل توجه مرگ ومیر در زندان ها بوده است و این افزایش تلفات در همه ایالت ها قابل مشاهده است. گزارش دهی ضعیف وزارت دادگستری آمریکا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال یک هزار و 9 زندانی در زندان های خراسان جنوبی مشغول به کار شدند.
گیتی آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۱:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ گروه های جهادی حقوق دانان بسیجی با حضور در کانون اصلاح و تربیت و زندان نسوان به ارائه خدمات مشاوره و معاضدت های حقوقی رایگان به مددجویان پرداختند.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۵۸    
به مناسبت ایام هفته دفاع مقدس، بسیج جامعه پزشکی در زندان بندر ماهشهر حضور یافته و به درمان رایگان بیماران پرداختند.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۶ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: چنانچه انسان های با ایمان به دستور خداوند برای حفظ وطن و بازپس گیری آب و خاک، آزادی زندانیان و رهایی اسیران قیام کنند، نبردشان در راه خداست.
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۲۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
دادستان شهرستان دماوند گفت: طی بازدیدی که از ندامتگاه شهرستان دماوند انجام شد با آزادی هشت نفر از زندانیان این ندامتگاه موافقت شد.
سازمان بهزیستی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۷    
پیرو اجرای مصوبات سومین جلسه شورای پیشگیری از آسیب های اجتماعی، دوره آموزشی مهارت های زندگی(کنترل و هنر مدیریت خشم) با هدف افزایش خودآگاهی هیجانی، ایجاد تغییرات مثبت شناختی و رفتاری در زندانیان و کاهش پرخاشگری و آموزش سبک های مطلوب روابط اجتماعی، در سالن اجتماعات ندامتگاه شهرستان قروه برگزار گردید.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام کثیرلو گفت: همزمان با آغاز امامت ولیعصر (عج) و هفته دفاع مقدس، 39 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد مالی در اردبیل آزاد شدند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
کرج- به همت کمیته امداد امام خمینی (ره) و انجمن های حمایت از زندانیان البرز یک هزار و 200 بسته لوازم التحریر در آستانه سال تحصیلی جدید به دانش آموزان خانواده زندانیان البرزی تحویل شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۶:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
کرج- هفتمین دوره مسابقات ورزشی زندانیان سراسر کشور در ندامتگاه مرکزی کرج آغاز شد.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۵:۵۲    
دهقان مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد به همراه خوبی معاون توسعه ورزش و حاتمی مسئول روابط عمومی اداره کل با مدیر کل و معاونین اداره کل زندانها و اقدامات تامینی استان دیدار و گفتگو کرد .
رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی(ره) مازندران با اعلام اینکه از ابتدای امسال تاکنون 45 میلیارد تومان زکات نقدی توسط کمیته امداد شورای زکات و شبکه نیکوکاری جمع آوری شد، گفت که این میزان مبلغ برای مسکن محرومین، تهیه جهیزیه ، هزینه تحصیلی نیازمندان و آزادی زندانیان هزینه شده است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مبادله ی زندانیان فراتر از آزادسازی زندانیان آمریکا در ایران و آزادسازی پول های نفت ایران به دلایلی بشردوستانه خواهد بود. اما دولت بایدن و رهبران ایران در مورد دستیابی به یک توافق غیر رسمی اختلاف نظر دارند. هر یک از طرفین از واکنش جریان های سیاسی داخلی می ترسند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۳:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
هفتمین دوره جشنواره مسابقات ورزشی در زندان مرکزی مشهد با حضور حماسه ساز ملبورن در اولین روز از هفته دفاع مقدس افتتاح شد.
سخنگوی وزارت خارجه قطر با اشاره به استقبال جهانی از وساطت دوحه میان ایران و آمریکا در توافق تبادل زندانیان، تاکید کرد که در سطح بین المللی این خوشبینی وجود دارد که این توافق منجر به وساطت های بیشتر میان تهران و واشنگتن شود.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
موافقت با آزادی مشروط، مرخصی پایان حبس، تخفیف مجازات، اشتغال به کار، مرخصی تشویقی و... ماحصل این دیدارها بازدید عصرگاهی از زندان خوی پنجمین برنامه سفر کاری رئیس کل دادگستری آذربایجان و هیأت همراه به حوزه قضایی خوی
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۱:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - ماجد الانصاری ، سخنگوی وزارت خارجه قطر درباره نقش این کشور در میانجیگری میان تهران و واشنگتن بر سر تبادل زندانیان، می گوید: استقبال بین المللی زیادی از موفقیت کشور قطر در تکمیل توافق نامه تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا وجود داشته است. ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۳    
دراجرای مواد 553 و554قانون آیین دادرسی کیفری پیشنهاد تصویب مجازاتهای جایگزین حبس ومراقبت های الکترونیکی مطرح و مصوب گشته که درصدد داشت علاوه بر کاهش جمعیت کیفری زندانیان وارتقای شان و جایگاه این بزهکاران ضمن مراقبت و نظارت الکترونیکی و لحظه به لحظه از ایشان صیانت نماید.
میزان   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۲    
مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت وگو با میزان درباره همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) با قوه قضاییه برای آزادسازی زندانیان گفت: ما در زمینه استفاده از ظرفیت های وکالت و راهنمایی های قضایی وکلا برای مددجویان با قوه قضاییه تفاهم نامه داریم. ...
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
بعد از اجرای قرارداد تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، بازار شایعات درباره ادامه مذاکرات دو کشور داغ شده است.
طلا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۹:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
یک هفته پس از توافق ایران و آمریکا بر سر مبادله زندانیان و آزادسازی درآمدهای بلوکه شده ایران، خبرها حکایت از ابتکار ژاپن برای احیای مذاکرات هسته ای دارد. وزیر امورخارجه ایران روز سه شنبه گفت که ژاپن ابتکاری را برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای پیشنهاد داده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
اداره کل زندان های گیلان با تدبیر خاصی تلاش کرده تا با بهره گیری از ظرفیت سه شنبه های مردمی و افزایش مشارکت سازمانی به صورت هدفمند در رفع دغدغه های خانواده های زندانیان بکوشد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۸:۴۳   + ۱۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- ماجد الانصاری سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت: بعد از توافق اخیر تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، توجه بین المللی به پرونده ایران و احتمال دستیابی به تفاهم های جدید درباره کاهش تنش در منطقه افزایش یافت.
استانداری ایلام   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار ایلام: ❑ آموزش و اجرای برنامه های فرهنگی در زندان ها موجب مصون سازی زندانیان از آسیب ها می شود |به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس مسائل بین الملل اظهار داشت: امیدواریم رویه سیاسی که در مسئله تبادل زندانیان میان ایران و آمریکا و همچنین آزادسازی دارایی های ایران ایجاد شد، در آینده به نفع ما تمام شود و هم سایر کشورها از این فرصت استفاده کنند، هم دستگاه دیپلماسی بتواند آن را به سایر موضوعات تسری دهد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۱:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
یک هفته پس از توافق ایران و آمریکا بر سر مبادله زندانیان و آزادسازی درآمدهای بلوکه شده ایران، خبرها حکایت از ابتکار ژاپن برای احیای مذاکرات هسته ای دارد. وزیر امورخارجه ایران روز سه شنبه گفت که ژاپن ابتکاری را برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای پیشنهاد داده است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : یک هفته پس از توافق ایران و آمریکا بر سر مبادله زندانیان و آزادسازی درآمدهای بلوکه شده ایران، خبرها حکایت از ابتکار ژاپن برای احیای مذاکرات هسته ای دارد. وزیر امورخارجه ایران روز سه شنبه گفت که ژاپن ابتکاری را برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای پیشنهاد داده است ...
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۳:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
پلیس ونزوئلا میگوید کنترل یک زندان بدنام این کشور که تحت کنترل باند جنایتکار و قدرتمند ترن دِ آراگوا بود را پس گرفته است. 11 هزار نیروی امنیتی در حال حاضر در زندان توکورون مستقر شده اند. این زندان سال ها توسط زندانیان اداره می شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
اردبیل- مدیر ستاد دیه استان اردبیل گفت: در نیمه اول امسال 114 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد و مالی از زندان های استان اردبیل آزاد شدند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۵۱    
در قرن حاضر از تاتو برای رفع عیوب و پوشاندن سوختگی ناحیه صورت و یا ابرو استفاده می شود، کسانی که در ناحیه ابرو دچار کم مویی و نقصی هستند با استفاده از این روش مشکلات چهره را پنهان می کنند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۸:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
در سالروز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج) و در گرامیداشت هفته دفاع مقدس 39 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد از زندان اردبیل رها شدند.
چند ثانیه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۷:۱۷    
همزمان با آزادی زندانیان آمریکایی تعدادی از زندانیان ایرانی هم در آمریکا آزاد می شوند. منابع بلوکه شده ایران در این فرایند آزاد و صرف واردات کالاهای غیرتحریمی می شود.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی با انتشار خبری در مورد عربستان به افرادی که این روزها در ستایش عربستان می نویسند کنایه زد: حکم 18 سال زندان، برای یه دختر 18 ساله، صرفا برای نوشتن چندتا توئیت در حمایت زندانیان عقیدتی! تقدیم به اونایی که زندگی تو عربستان آرزوشونه. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - با وجود اینکه واشنگتن بعد از فاجعه ضدبشری شکنجه گری نیروهایش در زندان ابوغریب عراق در سال 2004، قول داده بود به زندانیان تحت کنترل دولت آمریکا در آن کشور غرامت می پردازد، همچنان از پرداخت آن خودداری می کند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
مدیر ستاد دیه آذربایجان غربی گفت: در نیمه نخست سال جاری مردم استان 252 میلیارد و 860 میلیون و 70 هزار و 107 ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه کمک مالی کرده اند.
درگاه ملی قوه قضایيه   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۱:۳۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نشست اعضای ستاد دیه استان با رییس کل دادگستری استان گیلان با طرح موضوع 25 پرونده زندانی جرائم غیر عمد استان برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۴   + ۶ سایت دیگر  
سازمان دیده بان حقوق بشر اعلام کرد که دولت آمریکا باید علاوه بر عذرخواهی از زندانیان زندان ابوغریب به دلیل بازداشت بی دلیل و شکنجه آنها، به این افراد غرامت مالی پرداخت کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان کرمان از اهدای 850 بسته آموزشی شامل کیف و لوازم تحریر به دانش آموز زندانیان نیازمند در شهر کرمان خبر داد.
فرارو   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
برخی از جذاب ترین و پرتنش ترین برنامه های تلویزیون در زندان روایت می شوند و واقعیت های تلخ زندانیان را در پشت میله های زندان به تصویر می کشند. چند دهه ای است که تلویزیون، داستان های جذابی را روایت می کند که درون دیوارهای چنین فضایی قرار گرفته اند و با قصه های تاریک و تکان دهنده خود ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۹    
بیرجند - ایرنا - مدیر نمایندگی ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: نیمه نخست امسال 64 زندانی جرایم غیر عمد از زندان های استان با کمک خیران و ستاد دیه آزاد شدند که مبلغ گذشت شاکیان برای آزادی این زندانیان 667 میلیارد و 390 میلیون ریال است.
وزارت آموزش و پرورش   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۸:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت:تشکیل کلاس های آموزش ساخت صنایع دستی، کلاس روخوانی و روان خوانی قرآن کریم، تولید پوشاک، کامپیوتر و ... ویژه آموزش زندانیان ندامتگاه های فارس پیش بینی شده است.
برترین ها / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۲۰:۱۵   + ۹ سایت دیگر  
یک کارشناس امور بین الملل می گوید آزادی زندانیان یک امر اولیه بود. اما هنگامی دو طرف به هم نزدیک خواهند شد که جمهوری اسلامی بتواند به روش های سیاسی اصولی بازگردد و نماینده خودش را اعلام کند و برای مذاکره مستقیم با دولت امریکا سر میز مذاکره بنشینند و مواضع خودشان را مطرح کنند.
افکار نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۰۴:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
یک دانش آموز دختر دوره متوسطه در عربستان به جرم انتشار پیام هایی در حمایت از زندانیان سیاسی در شبکه های اجتماعی، به 18 سال حبس محکوم شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۳ - ۲۲:۵۰    
با هدف کاهش آمار جمعیت زندانیان و حمایت از خانواده های مجرمان با جرائم سبک، طرح مجازات های جایگزین حبس در شهرستان شوط در حال اجراست.