شنبه ۰۲ تیرساعت ۰۳:۳۵Jun 2024 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رئیس سازمان غذا و دارو»

آنا   ۱۴۰۳/۰۳/۳۰ - ۱۴:۲۲    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با ارسال گزارش ADR می توان از مرگ بیماران جلوگیری کرد.
شبکه اطلاع رسانی دانا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۱۰:۴۶   + ۲۹ سایت دیگر  
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روابط عمومی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: به دستور سرپرست ریاست جمهوری برای پیگیری فوری گزارش ها در خصوص مشکلات یک محصول دارویی بیماران دیالیزی، رئیس سازمان غذا و دارو شخصاً در کارخانه حضور یافته و موضوع را از نزدیک بررسی و دستورات لازم را صادر کرد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۶ - ۰۹:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذاودارو گفت: 99 درصد داروی موردنیاز بیماران در داخل کشور تولید می شود و تنها یک درصد آن وارداتی است و با استفاده از ظرفیت متخصصان و دانشمندان بومی داروی تمام ایرانی را در داخل کشور تولید کردیم.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۶:۱۲   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از پرداخت 6000 میلیارد تومان از مطالبات داروخانه ها و مراکز درمانی بابت سهم دارویار توسط سازمان هدفمندی یارانه ها خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۰۸:۴۶   + ۵۹ سایت دیگر  
دکتر سیدحیدر محمدی در گفت وگو با ایران اکونومیست، اظهار کرد: با افزایش اقبال بیماران مبتلا به دیابت به انسولین های قلمی در سال های گذشته برای تامین این نوع دارو کاملا وابسته به کشورهای دیگر بودیم. ...
صراط نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۴۱   + ۷ سایت دیگر  
در حالیکه برخی از مردم به دنبال نمک رنگی و سنتی هستند، رئیس سازمان غذا و دارو حیدر محمدی از آلوده بودن این نمکها به فلزات سنگین و مضر بودن آن برای سلامتی خبر می دهد
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو درخصوص عوارض مصرف نمک های رنگی و سنتی در کشور هشدار داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه تمام نمک های رنگی آلوده به فلزات سنگین هستند، گفت: آزمایشگاه های کشور قابلیت پایش 600 سم در محصولات غذایی را دارند.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۱:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رئیس سازمان غذا و دارو از صادرات 2 میلیارد دلار محصولات غذایی ایرانی به کشورهای مختلف خبر داد و گفت: هزار و 700 پروانه صادرات محصولات غذایی به خارج از کشور وجود دارد.
ماد نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با توجه به رهنمودهای رئیس جمهور شهید در زمینه رصد و پایش سلامت غذا گفت: برنامه پایش باقیمانده آفت کش ها، فلزات سنگین و نیترات در محصولات خام کشاورزی بطور مستمر توسط معاونت های غذا و داروی سراسر کشور انجام می شود. ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۸:۴۷   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برنامه پایش باقیمانده آفت کش ها، فلزات سنگین و نیترات در محصولات خام کشاورزی به طور مستمر توسط معاونت های غذا و داروی سراسر کشور انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۸:۲۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به برگزاری همایش روز جهانی ایمنی غذا نکاتی را بیان کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۹:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش زیرنویس، نان منبع اصلی انرژی به شمار می رود و بنابراین سلامت نان تولیدی در کشور، اهمیت بسزایی در تأمین سلامتی مان دارد. نان قوت غالب مردم ایران آمارها نشان می دهد که نان، قوت غالب مردم کشورمان است به طوری که طبق اعلام رئیس سازمان غذا و دارو میزان مصرف نان در کشور ما 37 درصد [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۵ - ۱۱:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در صورت اصلاح سیاست های ارزی حوزه تجهیزات پزشکی هیچ افزایش پرداختی از جیب مردم وجود نخواهد داشت.
پول نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: برای حمایت از تولید داخل، یارانه ارزی به انتهای زنجیره یعنی مصرف کننده می رسد.
میزان   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به دستاورد های دولت رئیس جمهور شهید، گفت: آیت الله رئیسی همواره درباره تسهیل دسترسی و حمایت از تولید در حوزه دارو، غذا و تجهیزات پزشکی تاکید داشتند.
ایمنا   ۱۴۰۳/۰۲/۳۰ - ۰۶:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو کشور با بیان اینکه محموله های بزرگ وارفارین به مراکز توزیع دارو و داروخانه ها توزیع شده است، گفت: بیماران هیچ نگرانی برای تأمین داروی خود نداشته باشند و از طریق سامانه 190، اپلیکیشن تیتک یا درگاه مربوطه می توانند وارفارین را از نزدیک ترین داروخانه تهیه کنند.
تیتر کوتاه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۶:۱۳    
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به دانش بنیان شدن 200 شرکت در حوزه سلامت گفت: برنامه داریم که ماهانه 5 محصول جدید را وارد سبد حوزه سلامت کنیم.
میزان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بازار تجهیزات پزشکی کشور حدود 3 میلیارد دلار است که 2 میلیارد دلار، سهم واردات و یک میلیارد دلار سهم تولید است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۲۱ سایت دیگر  
16 محصول دانش بنیان و فناور حوزه سلامت از جمله تجهیزات و اقلام مصرفی پزشکی در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور و رئیس سازمان غذا و دارو رونمایی شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان این که تخصیص ارز ترجیحی به صنعت تجهیزات پزشکی با سیاست افزایش صادرات این محصولات در تضاد است؛ ابراز امیدواری کرد که در سال جاری وابستگی این صنعت به ارز ترجیحی کاملاً قطع شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۹    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: امسال در نمایشگاه بین المللی صنعت سلامت، 400 شرکت دانش بنیان ایرانی حضور دارند.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در نظر داریم سیاست ارز ترجیحی را به ارز یارانه ای تغییر دهیم، گفت: سیاست ما، کنترل قیمت نهایی برای مصرف کننده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۲:۰۰    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: از بازار 3 میلیارد دلاری تجهیزات پزشکی کشور تولیدات داخلی سهمی 1 میلیارد دلاری دارند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۵۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بازار تجهیزات پزشکی کشور حدود 3 میلیارد دلار است که 2 میلیارد دلار، سهم واردات و یک میلیارد دلار سهم تولید است، گفت: یک هزار و 700 شرکت تولیدکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشورمان فعال هستند.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۴۰    
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه بازار تجهیزات پزشکی کشور حدود 3 میلیارد دلار است که 2 میلیارد دلار، سهم واردات و یک میلیارد دلار سهم تولید است، گفت: یک هزار و 700 شرکت تولیدکننده تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشورمان فعال هستند.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۱:۲۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه حذف ارز ترجیحی از تجهیزات پزشکی نیازمند حمایت سازمان برنامه و بودجه است، گفت: در نظر داریم سیاست ارز ترجیحی را به ارز یارانه ای تغییر دهیم؛ سیاست ما با ارائه ارز یارانه ای کنترل قیمت نهایی برای مصرف کننده است.
پایگاه خبری روشنای راه   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یکی از افتخارات ما این است که در حال حاضر بخش زیادی از بیمارستان های تازه تاسیس با تجهیزات پزشکی تولید داخل تجهیز می شود.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: با افتخار در حال حاضر یکی از صادرکنندگان ونتیلاتور به اروپا هستیم.
فرارو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۲:۰۴   + ۴۳ سایت دیگر  
فرزانه فربخش، رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری های قلبی و عروقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اظهارات اخیر رئیس سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه بالاترین مصرف تجهیزات پزشکی در گروه قلب و عروق بوده، بر اهمیت توجه به پیشگیری از این گروه بیماری تاکید کرد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۰۵    
رئیس سازمان غذا و دارو از استقرار سامانه پاسخگویی کمبود های دارویی 190 به منظور ارائه خدمات بهتر در این سازمان خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۴:۰۴   + ۳۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به پاسخگویی سامانه 190 به مردم درباره کمبودهای دارویی، گفت: مردم می توانند در مدت زمان کوتاهی داروی مورد نظر خود را در سامانه تیتک جستجو کنند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۹:۱۱    
رئیس سازمان غذا و دارو در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی ایران هلث 1403 تاکید کرد: امسال در کنار جهش تولید حتما باید در حوزه صادرات هم جهش داشته باشیم
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۸:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: نمایشگاه ایران هلث، رویدادی برای گردهمایی جمع بزرگی از تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۶:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در بحث فروش اینترنتی تجهیزات پزشکی متاسفانه برخی از پلت فرم ها اطلاعات را به بیرون نشر دادند و نگرانی ما هم همین موضوع بوده است.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۵۳   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: یکی از افتخارات ما این است که در حال حاضر بخش زیادی از بیمارستان های تازه تاسیس با تجهیزات پزشکی تولید داخل تجهیز می شود.
شفا آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو درباره روند تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج گفت: داروی بیماران خاص به صورت مستمر تامین می شود، اما داروی بیماران نادر داروهایی هستند که بعضا هزینه اثربخشی آنها به اثبات نرسیده و ممکن است خود کشور تولیدکننده نیز در حال بررسی هزینه اثربخشی آن باشد ...
Submitted by ravabet on 12 May 2024 پنج شنبه بیستم اردیبهشت ماه، جلسه ای با حضور دکتر سید حیدر محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو، رییس و معاون غذا و داروی دانشگاه ...
سید حیدر محمدی، با اشاره به اینکه تجویز غیرمنطقی داروی IVIG مشکلاتی برای دسترسی بیماران اصلی مصرف کننده این دارو به وجود آورده است، گفت: IVIG و آلبومین پرهزینه ترین داروهای بیمارستانی به شمار می روند.
سلام نو   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت که قیمت دارو در ایران بالا نیست، البته اگر پوشش بیمه ای صحیح باشد!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۱:۱۶   + ۱۳ سایت دیگر  
اصفهان - رئیس سازمان غذا و دارو گفت: مصرف خودسرانه دارو در کشور بالاست و بیماران یا همراهانشان با اصرار فراوان خواهان نوشتن دارو در نسخه یا خرید بدون نسخه از داروخانه ا دارند.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۹:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از برنامه وزارت بهداشت برای تولید و توزیع نان کامل حاوی چند نوع ویتامین و املاح مورد نیاز بدن در کشور خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۸:۵۳    
اقتصاد ایران: رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، حدود نیمی از داروها دارای تجویز و مصرف نامناسب هستند.
سلام نو / کاوک نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۷ - ۱۸:۵۴   + ۴۴ سایت دیگر  
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، دستورالعمل جدید داروخانه ها درباره پوشش کارکنان است و ربطی به چیز دیگری ندارد.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۰۶:۵۲   + ۴۱ سایت دیگر  
سیدحیدر محمدی با تاکید بر اهمیت بحث تجویز و مصرف منطقی دارو، گفت: معتقدیم علیرغم همه تلاش های صورت گرفته، هنوز مصرف و تجویز دارو در کشور منطقی نشده چرا که طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، تقریبا حدود نیمی از داروها دارای تجویز و مصرف نامناسب هستند. ...
کیهان   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۲۳:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از دستیابی ایران به فناوری تولید وارفارین مورد نیاز بیماران قلبی خبر داد.